Back To Top
YKS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak 2019? YKS sınav sonuçları açıklanma tarihi: Açıklama geldi…

YKS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak 2019? YKS sınav sonuçları açıklanma tarihi: Açıklama geldi…

YKS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak 2019? YKS sınav sonuçları açıklanma tarihi: Açıklama geldi…
- A +

YKS sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı 2019’da en çok araştırılanlar arasına girdi. Türkiye’de yüzbinlerce üniversiteli adayı öğrenci, 14-15 Haziran 2019’da TYT, AYT ve YDT sınavına girdi. Toplu adı YKS sınavı olan bu sınavın ardından öğrenciler, iyi bir üniversite ve bölüm için yıllarca verdikleri emeği sınav kâğıdına döktü. Aileler ve öğrenciler şimdi YKS sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor. İşte YKS sınav sonuçlarının açıklanma tarihi…

YKS sınav sonuçlarının açıklanma tarihi iple çekiliyor. Türkiye’de iyi bir üniversite ve bölüme girmek için birbiriyle yarışan yüzbinlerce öğrenci, 14-15 Haziran tarihlerinde YKS sınavına girerek, TYT, AYT ve YDT sınavında ter döktü. Aileler de sınav merkezleri önünde büyük bir heyecanla bekledi. Sınavından çıkan öğrenciler ve aileler, 2019 YKS sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını sorguluyor. İşte YKS sınav sonuçlarının açıklanma tarihine dair detaylar…

YKS SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM tarafından yayınlanan kılavuzda 2019 YKS sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih daha önce belli olmuştu. Üniversite tercihlerini yapmak isteyen öğrenciler, 2019 YKS: TYT, AYT ve YDT sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını sorguluyordu. 2019 YKS sınavı 18 Temmuz 2019’da açıklanacak… Sınav sonuçları da ÖSYM’nin resmî internet sitesi ‘’https://sonuc.osym.gov.tr’’ üzerinden duyurulacak.

2019 ÜNİVERSİTE TERCİHLERİ NE ZAMAN?

YKS sınavına giren yüzbinlerce öğrenci, 18 Temmuz tarihinde açıklanması beklenen YKS sınav sonuçlarının ardından tercih işlemlerini yapacak. Üniversite tercihlerini yapacak olanlar ise 2019 üniversite tercihlerinin ne zaman olduğunu sorguluyordu. Konu ile ilgili resmî bir açıklama yapıldığında bu tarz bilgiler sayfamızda yer alacak.

2 MİLYONU AŞKIN ADAY SINAVA GİRDİ

YKS, ÖSYM’NİN uyguladığı sınavların en geniş kapsamlı ve en yüksek katılımlı sınavı olarak biliniyor. Bu sınav şu ana dek lojistik olarak ÖSYM'nin bir hafta sonunda yaptığı en büyük sınav organizasyonu olarak gösteriliyor. Üç oturumdan oluşan YKS, KKTC Lefkoşa Sınav Merkezi de dâhil olmak üzere toplam 188 sınav merkezinde uygulanıyor. YKS'ye toplam 2 milyonu aşkın aday giriyor. YKS kapsamında sürdürülen hazırlık çalışmaları olarak da sınav evraklarının hazırlanması, basımı ve paketlenmesi 40 günde tamamlandı. Hemen hemen 5 milyon adet sınav kitapçığı ve yanıt kâğıdı basıldı. YKS sınavı için 175 bin 241 adet sınav evrakı kutusu kullanıldı. Sınav evrakları basımı, paketlenmesi ve araçlara yüklenme işlemleri ile devam etti. Sınav evrakları, il ve ilçelere 420 şehirler arası nakil araç ile nakledildi. Sınavlarda toplam 692 bin 978 kişi görev aldı.

19-06/15/yks-sinav-sonuclari-ne-zaman-aciklanacak-2019-yks-sinav-sonuclari-aciklanma-tarihi-aciklama-geldi.jpg

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN