Back To Top
Yüksekova’daki çiftçilere eğitim semineri

Yüksekova’daki çiftçilere eğitim semineri

Yüksekova’daki çiftçilere eğitim semineri
- A +

HAKKARİ (İHA) – Hakkari’nin Yüksekova İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile İlçe Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından muhtarlara ve çiftçilere yönelik “Zoonoz Hastalıkları Bilgilendirme ve Farkındalık” konulu eğitim verildi

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile İlçe Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından 3 gün süreyle Yüksekova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda ‘Zoonoz Hastalıkları Bilgilendirme ve Farkındalık’ eğitiminin yanı sıra kurban kesiminde neler yapılması gerektiği de anlatıldı.

Konuyla ilgili bilgilendirme yapan Veteriner Hekim Okan Ağırdemir, “Ülkemizde birçok zoonoz hastalık mevcuttur. Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte özellikle tüberküloz, brucella, kist hidatit ve şarbon gibi hayvandan insana bulaşan zoonoz hastalıklar günümüzde halen önemini korumaktadır. Halkımızın bu tür hastalıklara yakalanmaması için diğer gerekli eğitimler verilmekte ve gerekli tüm tedbirlerimizi almaktayız” dedi.

HAKKARİ/İHA


(FOTOĞRAF)


X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN