Back To Top
Rocky 33 yıllık hesabı kapatacak

Rocky 33 yıllık hesabı kapatacak

Rocky 33 yıllık hesabı kapatacak
- A +

Efsane geri döndü... ‘Emekli olduktan sonra’ ringin köşesine geçen Rocky, ‘Creed 2: Efsane Yükseliyor’ ile ikinci kez antrenör olarak beyazperdede arz-ı endam ediyor. Sylvester Stallone ile Michael B. Jordan’ın başrolü paylaştığı yapımda Rock’nin öğrencisi olan Adonis, İtalyan aygırının ezeli Rus rakibi Ivan Drago’nun oğlu Viktor ile kozlarını paylaşıyor.

KARAR SİNEMA

Türkiye’deki sinema salonlarında bu hafta 1’i yerli 7 film sinemaseverlerle buluşacak. İngiliz halk hikayelerinde önemli yeri olan, bazen görevini kötüye kullanan yöneticilerle bazen de halka zulüm eden soylularla mücadele yürüten halk kahramanı Robin Hood’u anlatan 2018 yapımı ‘Robin Hood’un başrolünde bu kez Taron Egerton yer alıyor. Yönetmen koltuğuna Otto Bathurst’un oturduğu, macera ve aksiyon türündeki film, Robin Hood’un Haçlı Seferleri’nden dönüşünün sonrasını ele alıyor.

Sylvester Stallone ve Michael B. Jordan’ın başrollerini paylaştığı, 2015 yapımı ‘Creed: Efsanenin Doğuşu’ adlı filmin devam halkası ‘Creed 2: Efsane Yükseliyor’, Rocky Balboa’nın eğitmenliğinde çıkış yakalayan Adonis Creed’in, Rocky’nin en büyük rakiplerinden ve babası Apollo Creed’in ölümünden sorumlu olan Ivan Drago’nun oğlu Viktor Drago ile karşılaşmasını konu ediniyor. ABD yapımı filmin yönetmen koltuğunda ise Steven Caple Jr. oturuyor.

Keanu Reeves’in başrolünde yer aldığı, bilim kurgu türündeki ‘Replikalar’ adlı film, insan bilincini bilgisayarlara aktarabilme ve insan klonlama çalışmaları yapan Will Foster’ın, travmatik şekilde kaybettiği eşi ve çocuklarını geri getirme çabasını konu ediniyor. Senaryosunu Stephen Hamel ve Chad St. John’un kaleme aldığı filmin yönetmen koltuğunda 2008 yapımı ‘Hain’ filmiyle tanınan Jeffrey Nachmanoff oturuyor.

Haruki Murakami’nin ‘Barn Burning’ isimli kısa öyküsünden uyarlanan ve Cannes’da iki ödüle değer görülen ‘Şüphe’, yarı zamanlı kurye olarak çalışan Jongsu’nun, eski komşusu Haemi ile karşılaşması sonrası gelişen olayları ele alıyor. Güney Kore yapımı, Chang-dong Lee’nin yönetmenliğini üstlendiği filmde, Ah-in Yoo, Steven Yeun, Jong-seo Jeon gibi isimler rol alıyor.
Haftanın tek korku filmi ‘Lanetli Sular’, arkadaşının havuzunda şeytani bir varlık tarafından saldırıya uğrayan Sara’nın mücadelesini anlatıyor. Filmin yönetmen koltuğunda Georges Padey oturuyor. Senaryosunu yönetmen ile birlikte kaleme alan Itziar Martinez’in başrolü de üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Dennis Mencia, Raul Walder, Sean Ormond, Josephine Phoenix, Natalie Blackman ile Rene Mena yer alıyor.

Haftanın animasyon türündeki filmi ‘Ralph ve İnternet’, 2012 yapımı ‘Oyunbozan Ralph’in devam halkası olarak izleyiciyle buluşuyor. Rich Moore ve Phil Johnston tarafından yönetilen film, video oyun salonundan internetin uçsuz bucaksız dünyasına adım atan video oyunlarının sözde kötü karakteri Ralph ile uyumsuz arkadaşı Vanellope von Schweetz’in maceralarını anlatıyor.
Haftanın tek yerli yapımı ‘Dalavere’nin yönetmenliğini Hasan Göktaş üstlendi. Filmin oyuncu kadrosunda aralarında Ali Çatalbaş, Erdağ Yenel, Mehmet Ali Kaptanlar, Abidin Yerebakan, Hüseyin Elmalıpınar, Serdal Genç ve Bahtiyar Engin yer alıyor.

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN