Back To Top
Van Gogh'un silahı 162 bin 500 euroya alıcı buldu

Van Gogh'un silahı 162 bin 500 euroya alıcı buldu

 - Son Güncelleme: 19.06.2019 Çarşamba 17:43
Van Gogh\'un silahı 162 bin 500 euroya alıcı buldu
- A +

Hollandalı ünlü ressam Vincent Van Gogh'un kendini öldürdüğü tahmin edilen silah, açık artırmayla 162 bin 500 euroya satıldı.

Fransa’nın başkenti Paris’teki Drouot Müzayede Evi’nde, Hollandalı ressam Vincent Van Gogh’un kendini öldürdüğü düşünülen silah açık artırmayla satışa sunuldu.

Paslanmış ve kullanılamaz durumda olan silah 162 bin 500 euroya satıldı. İsmi belirtilmeyen ve özel bir koleksiyoncunun satın aldığı 7 mm’lik bir cep pistolu olan silah, 1960’lı yıllarda, Van Gogh’un kendini öldürdüğü Fransız kasabası Auvers-sur-Oise yakınlarında tarlada bulunmuştu.

Sanat tarihinin önemli silahı, Van Gogh Müzesi’nde sergilenmişti. Van Gogh’un silahı bir hancıdan ödünç aldığı ve bu silahla intihar ettiği belirtiliyor.

Diğer bir ölüm senaryosu ise iki çocuğun silahla oynarken, kaza sonucu ateş almasıyla Van Gogh’un yaralandığı ve daha sonra öldüğü.

Vincent Van Gogh, 29 Temmuz 1890’da hayata veda etti.

DIŞ HABER/İHA

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN