Back To Top
Zeynep Mansur kimdir, nerelidir ve kaç yaşındadır?

Zeynep Mansur kimdir, nerelidir ve kaç yaşındadır?

Zeynep Mansur kimdir, nerelidir ve kaç yaşındadır?
- A +

"Zeynep Mansur kimdir, nereli ve kaç yaşındadır?" Instagram paylaşımlarıyla sık sık gündeme gelen Zeynep Mansur'un biyografisi merak ediliyor. 47 yaşındaki Mansur, güzelliği ile dikkat çekiyor. Mısırlı bir baba ve Arnavut kökenli annenin kızı olan Mansur Ankara'da doğdu. Zeynep Mansur'un hayatı ve tüm detaylar haberimizde...

Zeynep Mansur 47 yaşında olmasına rağmen fitliği ile dikkat çekmeye devam ediyor. Instagram'dan paylaştığı fotoğraflarla gözleri üzerine çeken Mansur hakkında "Zeynep Mansur kimdir?", "Zeynep Mansur nereli ve kaç yaşında?" gibi sorular sıkça sorulmaya başlandı.

Zeynep Mansur biyografisi şu şekilde:

ZEYNEP MANSUR KİMDİR?

47 yaşındaki Zeynep Mansur 22 Nisan 1976'da Ankara'da doğdu. Mısırlı bir baba ve Arnavut Türk kökenli bir annenin dört çocuğunun üçüncüsüdür. İki abisi, bir kız kardeşi var. Babası Mısır’da yaşarken o annesi ile beraber Ankara’da yaşadı. Babasını dört yaşından sonra hiç görmedi.

BİR YIL YATALAK KALDI

19 yaşında geçirdiği ciddi bir trafik kazasında arkadaşını kaybetti,  kendisi ise bir yıl yatalak yaşadı. Geçirdiği iki büyük ameliyat sonrası ve azmiyle o kötü günlerin hayatındaki izlerini sildi.

 2000 YILINDA İLK ALBÜMÜNÜ ÇIKARDI

17 yaşında ilk olarak Ankara‘da, o yılların çok önemli bir gazinosu olan Altınnal Gazinosu’nda sahne aldı. 1998 yılında Ankara’dan istanbul’a geldi. İstanbul’da çeşitli gazino ve barlarda sahne aldı. 2000 yılında sözlerini kendisinin yazdığı “Beyaz Sevdalar” isimli albümünü çıkardı. Ardından 2003 yılında “Yüzde Yüz Severim”, 2007’de “Sen Nasıl İstersen”, 2013 yılında “Yudum Yudum” ve 2016 yılında “Yine Bana Zor Geliyor” albümlerini çıkardı.

 BURSA'DA İLK KEZ SAHNEYE ÇIKTI

1995 yılında Best Model Yarışması’nda 6.oldu. 1995 yılında şarkıcılığa başladı ve ilk olarak Bursa‘da genç assolist Binnaz Avcı ile çalışan Zeynep Mansur, sahnelere ilk kez Bursa’da ‘merhaba’ dedi.

 "BEYAZ SEVDALAR" BEYAZIT ÖZTÜRK'E İTHAF EDİLDİ

Faruk K‘dan dans dersleri alan Mansur, ilk single’ı olan “Beyaz Sevdalar”ı, 2000 yılında yayınladı. Albüme adını verdiği bu şarkının sözlerini kendisi yazan Zeynep Mansur, bunu büyük aşk yaşadığı Beyaz’a (Beyazıt Öztürk) ithaf ettiğini itiraf etmişti.

 KİTAP YAZDI

Şarkıcılığının yanı sıra yazdığı kitaplar ile çalışma hayatına devam etti. 2003 yılında düz yazılardan oluşan ilk kitabı -kaybettiği dedesine ithaf ettiği- “Sarı Saçlarımı Kestim”i çıkardı. Bu kitabın tüm gelirini Darülaceze‘nin eksik ihtiyaçlarını gidermek için bağışladı. Ardından, “Platonik Bir Aşk” ve onun devamı niteliğinde olan “Gidiyorum Bu Aşktan” isimli romanlarını yayınladıktan sonra, ilişkilere yönelik “Ben Erkek Olsaydım” isimli kitabı yayınlandı. 2014 yılında ise “Sonbahar” isimli bir roman yazdı.

 ŞARKICILIK ÇOCUKLUK HAYALİYDİ

Şarkıcılığın çocukluk hayali olduğunu ve şu an hayalini yaşadığını söyleyen Mansur, şarkıcılığın yanı sıra yazarlık, modellik, oyunculuk, sunuculuk gibi bir çok farklı sektörde başarılı işlere imza attı. Sosyal sorumluluk projelerine de her zaman destek veren Zeynep Mansur, bazı sosyal sorumluluk projelerinde de yer almaya devam ediyor.

 MÜSLÜM GÜRSES'İN KLİBİNDEYDİ 

1998’de yönetmen Abdullah Oğuz‘un çektiği Milliyet’in araba kampanyası reklam filminde rol aldı. Müslüm Gürses‘in “Hangimiz Sevmedik” klibinde rol aldı.

Zeynep Mansur, 2007 yılında ikinci sezon “Buzda Dans” adlı buz pateni yarışmasına katıldı. İlhan Mansız, Yasemin Hadivent, Magic Necmi, Merve Büyüksaraç, Hülya Yiğitalp, Ece Gürsel, Paşhan Yılmazel, Hasan Yılmaz, Atilla Taş, Umut Akyürek, Zeynep Mansur, Melih Gümüşbıçak ile yarıştı ve sonunda İlhan Mansız birinci oldu.

2013 yılında, albümle aynı adı taşıyan ve söz- müzikleri Eflatun (müzisyen), düzenlemesi Ozan Doğulu‘ya ait ‘Yudum Yudum’ adlı şarkısının dışında; albüme Sezen Aksu ve Aslızen de destek verdi.

2015 yılında ATV’de “DÖNDÜR ŞANSINI” programında yer aldı.

 ALBÜMLERİ

2000 – Beyaz Sevdalar

2004 – Yüzde Yüz Severim

2006 – Sen Nasıl İstersen (maxi single )

2013 – Yudum Yudum (maxi single )

2016 – Yine Bana Zor Geliyor (maxi single )

 KİTAPLARI

2003 – Sarı Saçlarımı Kestirdim ( şiir kitabı)

2004 – Platonik Bir Aşk (Roman)

2005 – Gidiyorum Bu Aşktan (Roman)

2009 – Ben Erkek Olsaydım (Roman)

2014 – Sonbahar

 FİLMLERİ VE DİZİLERİ 

2012 – Araf Zamanı (konuk oyuncu)(TV Dizisi)

2010 – Gecekondu (Kendisi)(Tv Programı)

2009 – Hicran Yarası (Filiz) (TV Dizisi)

1998 – Bizim Mahalle (13 Bölüm) (TV Dizisi)

1992 – Aşık Oldum (TV Dizisi)

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN