Back To Top
Kütahya’da hayvan pazarları ve kesim yerleri denetleniyor

Kütahya’da hayvan pazarları ve kesim yerleri denetleniyor

Kütahya’da hayvan pazarları ve kesim yerleri denetleniyor
- A +

Kütahya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yaklaşan Kurban Bayramı öncesi hayvan pazarları ve kesim yerlerinin denetlendiği bildirildi

Kurban Bayramı öncesi halkın sağlığının korunması için çeşitli çalışmalar yürüttüklerini belirten İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri; Yapılan çalışmalarda hayvan pazarları ve kesim yerleri denetlenerek kurban kesiminde dikkat edilecek hususlar hakkında bilgilendirici afiş ve brandalar asılmaktadır. Bunun yanında çeşitli yerlerde halka dağıtılan broşürler ile bayramda yaralanmalar konusunda dikkatli olunması, kesik veya yaralanma durumunda vakit kaybetmeden bir sağlık kurumuna başvurulması gerektiği belirtilmektedir. Bu çalışmalar ile vatandaşlar bayramda etin uygun koşullarda saklanması ve bilinçli tüketimi hakkında bilgilendirilerek özellikle kist hidatik hakkında uyarılmaktadır” dediler.

KÜTAHYA/İHA


(FOTOĞRAF)


X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN