Back To Top
Bahçeli'den CHP'ye YSK tepkisi: Demokrasi hazımsızlığıdır

Bahçeli'den CHP'ye YSK tepkisi: Demokrasi hazımsızlığıdır

 - Son Güncelleme: 05.05.2019 Pazar 13:58
Bahçeli\'den CHP\'ye YSK tepkisi: Demokrasi hazımsızlığıdır
- A +

MHP lideri Bahçeli "CHP'nin YSK'yı tehdit eden sözleri, hukuk ihlali ve demokrasi hazımsızlığıdır" dedi. Son bir haftada 3'üncü kez İstanbul seçimleri hakkında açıklama yapan Bahçeli "Beklediğimiz gibi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri tekrarlanırsa, ki hukuken ve ahlaken olması gereken de budur, o zaman seçim gününe kadar İstanbul'da bulunacağım, karargahımızı İstanbul’da kuracağım. Yani İstanbul'a mitili atacağım" diye konuştu.

MHP lideri Devlet Bahçeli "CHP'nin YSK'yı tehdit eden sözleri, hukuk ihlali ve demokrasi hazımsızlığıdır" dedi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak'ın açıklamaların ardından yazılı bir açıklama yapan Bahçeli şunları kaydetti: "CHP'nin YSK'yı tehdit eden sözleri, hukuk ihlali ve demokrasi hazımsızlığıdır. Parti olarak İstanbul seçimlerinin yenilenmesinden yanayız. Demokrasiye leke sürülmesine, milli iradenin karartılmasına sessiz kalamayız."

"İSTANBUL'A MİTİLİ ATACAĞIM"

Bahçeli, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde pek çok kuşku ve karanlık nokta olduğunu, sandık yolsuzluğu konusunda tevsik edilmiş iddiaların Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) sunulduğuna işaret etti. Bahçeli  "Şaibeler, organize usulsüzlükler maalesef vahim tartışmalara neden olmuştur. YSK'nın birkaç gün içinde bir karara varacağı anlaşılmaktadır. Parti olarak İstanbul’da seçimin yenilenmesinden yanayız. Demokrasiye leke sürülmesine, milli iradenin karartılmasına sessiz kalamayız. Elbette YSK'nın vereceği karara saygımız olacaktır. Bu kararın da maşeri vicdana uygun olacağı inancındayız. Beklediğimiz gibi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile Maltepe ve Büyükçekmece Belediye Başkanlığı seçimleri tekrarlanırsa, ki hukuken ve ahlaken olması gereken de budur, o zaman seçim gününe kadar İstanbul’da bulunacağım, karargahımızı İstanbul’da kuracağım. Yani İstanbul'a mitili atacağım" dedi.

"CHP, TARİHİ HATADAN DÖNMELİDİR"

Bahçeli, CHP'nin İstanbul seçimlerinin itiraz süreciyle ilgili eleştirilerine de değinerek "CHP'li yöneticilerin YSK üyelerini tehdit eden sözleri, aba altından sopa gösteren edep ve terbiye dışı ifadeleri bir defa hukuk ihlali, demokrasi hazımsızlığıdır. Yüce Divan hatırlatması yapmaları utanç verici bir kokuşma halidir. Neymiş, YSK üyeleri Kızılay'da gezemezlermiş. Bu üslup kabadır, yaralayıcıdır, tahammülsüzdür, bayağıdır. YSK’yı baskı altına almak, şantaj diline başvurmak CHP’nin içine düştüğü çaresizliğin ve telaşın eseridir. Türkiye bir hukuk devletidir. Hâkimlerin vicdan ve iradelerine ipotek koymak hiç kimsenin harcı ve haddi değildir. CHP bu tarihi hatadan dönmelidir. CHP'li sözcüler rüzgar ekeyim derken fırtına biçeceklerini bilmelidir" diye konuştu.

"İSRAİL SALDIRGANLIĞINI KINIYORUM"

Bahçeli, Türk-İslam dünyasının Ramazan ayını tebrik ederken, İsrail ordusunun Gazze'deki saldırılarına da değinerek "İsrail ordusunun Gazze’de dünden itibaren başlattığı saldırılar masum insanların hayatlarını kaybetmesine neden olmuştur. Üstelik İsrail terörü, Anadolu Ajansı’nın Gazze'deki binasını da hedef almıştır. İsrail saldırganlığını kınıyorum. Hayatlarını kaybeden mazlum Filistinli kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Anadolu Ajansı’nın çalışanlarına da geçmiş olsun temennilerimi iletiyorum" dedi.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN