Back To Top
Büyükçekmece Belediye Başkanı Akgün'den sahte seçmen iddialarına cevap

Büyükçekmece Belediye Başkanı Akgün'den sahte seçmen iddialarına cevap

 - Son Güncelleme: 11.04.2019 Perşembe 16:21
Büyükçekmece Belediye Başkanı Akgün\'den sahte seçmen iddialarına cevap
- A +

Sahte seçmen iddialarıyla ilgili açıklama yapan Büyükçekmece Belediye Başkanı CHP'li Akgün "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine gölge düşürülmek isteniyor" dedi. Akgün, dün savcıya bilgi vermeye gittiğini de doğruladı.

Büyükçekmece Belediye Başkanı CHP'li Hasan Akgün'den sahte seçmen iddialarına ilişkin bir açıklama geldi. 1994'ten bu yana 6'ncı kez kez şeçildiğini hatırlatan Akgün, "Şimdiye kadar hiçbir şaibe yok, neden şimdi var? İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine gölge düşürülmek isteniyor" dedi.

"SADECE 745 SEÇMENİN KAYDI SİLİNDİ"

Akgün seçimler öncesinde bazı itirazlarda bulunduklarını söyledi. "Hem CHP hem AK Parti itirazları sonucu 745 seçmenin kaydı silindi" diyen Akgün, şu bilgileri verdi: "Ama rakamlar bundan ibaret değil 591 kişi adreslerinde görünmüyor olabilirler ama Büyükçekmece'nin başka yerlerinde yaşıyorlar. mahalle arası geçişler var. 1159 kişi ilçe dışına gitti. Hiçbir şekilde büyük seçmen hareketi olmadı." Akgün, dün savcıya bilgi vermeye gittiğini de doğruladı.

Büyükçekmece'de çok sayıda sahte seçmen kaydı bulunduğu iddiaları üzerine başlatılan soruşturma kapsamında polis, birçok adreste kontol yapmıştı. Akgün, bu kontroller kapsamında belediye başkan yardımcısının evinde 4 ayrı polis akibi tarafından kontrol yapıldığını kaydetti.

AK Parti'nin Büyükçekmece Belediye Başkan adayı ve İBB'nin mevcut belediye başkanı Mevlüt Uysal, dün yaptığı açıklamada, 3 bin 92 seçmenin kaydının silindiğini söylemişti. Uysal, kaydı silinen seçmenler için "Soyismi tarandığı zaman AK Parti'ye oy verenler olduğu kolayca tespit edilebilecek kişiler olduğunu görüyoruz" demişti.

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN