Back To Top
CHP'den DSP'ye ziyaret: Ekrem İmamoğlu'nu destekleyin

CHP'den DSP'ye ziyaret: Ekrem İmamoğlu'nu destekleyin

 - Son Güncelleme: 08.05.2019 Çarşamba 13:23
CHP\'den DSP\'ye ziyaret: Ekrem İmamoğlu\'nu destekleyin
- A +

YSK'nın İstanbul kararının ardından muhalefet partileri arasından da görüşme trafiği başladı. Bu kapsamda CHP destek için DSP'ye bir ziyaret gerçekleştirdi. DSP Genel Merkezi'ne giden CHP heyeti, Ekrem İmamoğlu'nun desteklenmesi için çağrıda bulunacak.

İstanbul seçimlerinin yenilenme kararının ardından gözler 'ittifak dışı' partilere çevrildi. CHP de destek istemek amacıyla DSP'ye bir ziyarette bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun ve Oğuz Kaan Salıcı DSP Genel Merkezi'nde Genel Başkan Yardımcısı Hasan Erçelebi tarafından karşılandı.

Taraflar arasında gerçekleşen görüşmede iptal edilen seçimlerde 30 bin oy alan Muhammer Aydın'ın adaylıktan çekilmesi ya da DSP'nin Ekrem İmamoğlu'na destek olup olmayacağı konuları masaya yatırılacak. Görüşmede destek için farklı formüllerin de ele alınabileceği belirtiliyor. 

GÖRÜŞME SONRASI AÇIKLAMA

Görüşme sonrası açıklama yapan Seyit Torun, "31 Mart seçimleri sonrası bir değerlendirme yapmak üzere DSP Genel Merkezi'ni ziyaret ettik. Süreci değerlendirdik. Görüş alışverişinde bulunduk. Diyaloğumuz önümüzdeki süreçte devam edecek" dedi.

Hasan Erçelebi ise şu ifadeleri kullandı: Bugün Türkiye'nin son haftada içine sürüklendiği demokrasi ve hukuk mücadelesinin değerlendirmesini yapmak üzere bir araya geldi. DSP, 24 haziran seçimlerine YSK'nın hukuksuz ve demokrasiye aykırı tavrı ile sokulmamıştı. O zaman bütü feryadımızı yaymaya çalıştık ama duyuramadık. Ama o gün bize dokunmayan yılan bin yaşasın diyen herkes bu yılandan zarar gördü. Biz böyle demiyoruz. Biz demokrasinin yaşaması için mücadelemizi sürdürüyoruz. Biz bugün aldığımız bilgiler çerçevesinde Genel Başkanımız başkanlık kurulumuzu ve parti meclisimisi olağanüstü toplantıya çağırdı. Diyaloglar devam edecek. Türkiye'yi içinde bulunduğu demokrasi ve hukuksuzluk sürecinden çıkaracağız.

DSP ADAYINI ÇEKECEK Mİ?

Erçelebi, Muhammer Aydın'ın adaylıktan çekilip çekilmeyeceğine yönelik soruyu "Henüz o noktada değiliz. Yetkili kurullarımızı toplayıp değerlendireceğiz" şeklinde yanıtladı.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN