Back To Top
İBB Eski Genel Sekreter Yardımcısı Mevlüt Bulut'tan İmamoğlu'na cevap

İBB Eski Genel Sekreter Yardımcısı Mevlüt Bulut'tan İmamoğlu'na cevap

 - Son Güncelleme: 13.07.2019 Cumartesi 15:57
İBB Eski Genel Sekreter Yardımcısı Mevlüt Bulut\'tan İmamoğlu\'na cevap
- A +

Bir süre önce istifa eden İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mevlüt Bulut, İmamoğlu'nun, istifa eden genel sekreter ve yardımcılarıyla ilgili iddialara cevap verdi: 'Bence hakları olmayan maaşları alıyorlar' ifadesi kesinlikle gerçek değildir. Yeni yönetime hiçbir bahane ileri sürmeden çalışabilmesi için ekip olarak kendi isteğimizle istifa ettik.

Bir süre önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreter Yardımcılığı görevinden istifa eden Mevlüt Bulut, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun "İstifa ettik diyen Genel Sekreter ve yardımcıları şuanda İBB'nin önemli iştirakinin yönetim kurulu başkanı, bence hakları olmayan maaşları alıyorlar" ifadesine yönelik yazılı açıklamada bulundu.

Bulut, yaptığı açıklamada "Sayın Ekrem İmamoğlu'nun iddiaları hakkında kamuoyunu doğru bilgilendirme için zaruri açıklama. Sayın Ekrem İmamoğlu 'İstifa ettik diyen Genel Sekreter ve yardımcıları, şu anda İBB'nin en önemli iştirakinin yönetim kurulu başkanı. Bence hakları olmayan maaşları alıyorlar' açıklamasında bulunmuştur. İnandığımız misyon ve hizmet anlayışımız gereği yeni yönetime hiçbir bahane ileri sürmeden çalışabilmesi için ekip olarak kendi isteğimizle istifa ettik. Ben ayrıca emekliliğimi istedim ve emekli oldum. İBB iştiraklerinin 'Yönetim Kurulunun Süresi' maddesi hüküm gereğince, Yönetim Kurulu Başkanlığım kendiliğinden sona ermiştir. Durum böyle iken 'Bence hakları olmayan maaşları alıyorlar' ifadesi kesinlikle gerçek değildir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur" ifadelerini kullandı.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN