Back To Top
Koç Holding'den Soylu'nun 'özel uçak' çıkışına cevap: Hicap duyduk

Koç Holding'den Soylu'nun 'özel uçak' çıkışına cevap: Hicap duyduk

 - Son Güncelleme: 09.06.2019 Pazar 17:55
Koç Holding\'den Soylu\'nun \'özel uçak\' çıkışına cevap: Hicap duyduk
- A +

Koç Holding, CHP İstanbul adayı için özel uçak tahsis ettiklerine dair açıklama yapan İçişleri Bakanı Soylu'ya cevap vererek, İmamoğlu'nun uçağı kiraladığını duyurdu. "İmamoğlu'nun bahse konu olan uçuşları, faturaları kesilerek tahsilatları gerçekleşmiştir" diyen holding yönetimine, Bakan Soylu'dan yanıt gecikmedi. Ananas emojisi kullanarak paylaşım yapan "Sizin talihsizliklerinizi iyi biliriz. Bildiğimizi de bilirsiniz..." ifadelerini kullandı.

Koç Holding, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'na holdinge ait uçağın tahsis edildiğini açıklamasının ardından bir açıklama yaptı.

Soylu'nun "Gezi olaylarında otel tahsis edenler, Gezi olaylarında Taksim'deki otellerini tahsis edenler bugün uçaklarını tahsis ediyorlar" şeklindeki ifadelerinin 'talihsiz' olduğunu belirten holding, açıklamasında İmamoğlu'nun Setair özel havacılık şirketi aracılığı ile söz konusu uçağı kiraladığını belirtti.

Koç Holding, Binali Yıldırım'ın da 3 Mart'ta kendilerinden helikopter kiraladığının altını çizdi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Sayın Ekrem İmamoğlu’nun 19 Mayıs’ta Samsun, 4-5 Haziran’da Trabzon ve Ordu seyahatlerinde şirketimiz Setair uçakları ile yolculuklarını gerçekleştirmiş olmasına ilişkin son birkaç gündür sosyal medya üzerinden yayılan iftiraların, İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun talihsiz açıklamaları ile yeniden gündeme gelmiş olmasını üzülerek takip etmekteyiz.

Havacılık sektöründe 1990’dan bu yana hizmet veren şirketimiz Setair, ticari bir işletmedir. Bugüne dek siyasi parti temsilcileri ve iş dünyasının da aralarında bulunduğu çok sayıda özel ve tüzel kişiye uçakları ve helikopterleri ile havacılık hizmeti sunmuş, çeşitli uçuşlarda devlet erkânımızı da ağırlamıştır. Ayrıca geçmişte olduğu gibi bugün de seçim dönemlerinde siyasi parti temsilcileri tarafından Setair ve Setair gibi özel havacılık şirketlerinin araçlarının kiralandığı da bilinen bir gerçektir.

19-06/09/koc.jpg

​Sayın İmamoğlu’nun bahse konu olan uçuşları da bu kapsamda olup, havacılık sektöründe tanınan iki aracı şirket vasıtasıyla Setair’e ulaşmış, faturaları kesilerek uçuşlar öncesinde tahsilatları gerçekleşmiştir. İlaveten Sayın Binali Yıldırım da 3 Mart’ta Setair’den kiralanan helikopter ile yolculuğunu tercih ettiğini bu vesileyle ifade etmek isteriz. Müşterilerimizin ticari sır niteliği taşıyan bilgilerine duyduğumuz saygıyla, daha fazla detay paylaşmayı iş ahlakımıza uygun bulmuyoruz. Oluşan mevcut gündem itibariyle bu durumu izah ediyor olmaktan ötürü de hicap duyuyoruz. Koç Topluluğu siyasetin bir parçası değildir. 90 yıllık tarihimiz boyunca Ülkemizin ekonomik ve toplumsal kalkınması için var gücüyle çalışmış bir topluluğun günlük siyasi söylemler üzerinden polemik konusu yapılmasını yakışıksız buluyor, yöneltilen tüm suçlamaları reddediyoruz."

SOYLU'DAN İMALI PAYLAŞIM

Bu açıklamaların ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan da dikkat çeken bir Twitter paylaşımı geldi. "İmamoğlu'nun bahse konu olan uçuşları, faturaları kesilerek tahsilatları gerçekleşmiştir. Bu durumu izah ediyor olmaktan ötürü de hicap duyuyoruz" diyen holding yönetimine, Soylu ananas emojisi kullanarak "Sizin talihsizliklerinizi iyi biliriz. Bildiğimizi de bilirsiniz..." sözleriyle cevap verdi.

19-06/09/suleyman-soylu-1560088933.jpg

Twitter'dan traş olurken çekilen bir fotoğrafını kullanarak paylaşım yapan Soylu "Ben tıraşımı Yunanistan’da olmam Türkiye’de, Sultangazi Esentepe Mahallesi’nde, Kahtalı Mahmut Usta’da olurum. Sizin talihsizliklerinizi iyi biliriz Bildiğimizi de bilirsiniz..." ifadelerini kullandı.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN