Back To Top
'Ordu Valisi, İmamoğlu ve taraftarlarına küfür etti' iddiası

'Ordu Valisi, İmamoğlu ve taraftarlarına küfür etti' iddiası

 - Son Güncelleme: 13.06.2019 Perşembe 13:35
\'Ordu Valisi, İmamoğlu ve taraftarlarına küfür etti\' iddiası
- A +

VIP krizinin yankıları sürerken, Ordu Valisi Seddar Yavuz'la ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. Ordu-Giresun Havalimanı'ndaki VIP arbedesinin öncesinde Vali Yavuz'un, İmamoğlu ve taraflarına küfür ettiği öne sürüldü. Türkiye Engelliler Konfederasyonu Ordu İl Meclis Başkanı Ümit İşbakan'ın şikayet dilekçesine göre, Vali Yavuz, makamında yaptığı bir konuşmada, İmamoğlu'na destek verenler için "si....nler" ifadesini kullandı.

Ordu-Giresun Havalimanı'ndaki VIP krizinin öncesinde Ordu Valisi Seddar Yavuz'un, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ve taraflarına küfür ettiği iddia edildi. Türkiye Engelliler Konfederasyonu Ordu İl Meclis Başkanı Ümit İşbakan'ın şikayet dilekçesine göre,  Vali Yavuz, makamında yaptığı bir konuşmada, İmamoğlu'na destek verenler için "si....nler" ifadesini kullandı.

VALİ'DEN İDDİALARA AÇIKLAMA GELMEDİ

Sözcü'nün haberine gçöre, CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Ordu Valisi Seddar Yavuz'un, Ekrem İmamoğlu ve taraftarlarına 10 Mayıs'ta makamında yaptığı bir kabulde, küfür ettiğini iddia etmiş, buna şahit olarak da ziyarete katılanları göstermişti. Söz konusu ziyarette bulunan isimlerden Türkiye Engelliler Konfederasyonu Ordu İl Meclis Başkanı Ümit İşbakan, Adıgüzel’in iddiasını doğruladı. Engellilerin sorunları ve çözüm önerilerine yönelik konuşmak için Ordu Valisi Seddar Yavuz'u 10 Mayıs 2019 tarihinde makamında ziyaret ettiklerini belirten İşbakan, Vali Seddar'ın İmamoğlu'na destek verenler için "si….ler " ifadesini kullandığını iddia etti. İşbakan, valinin makamında yaşananlar ile ilgili şikayet dilekçesi yazarak, Cumhuriyet savcılarını göreve çağırdı. Vali Yavuz iddialarla ilgili henüz bir açıklama yapmadı.

"İMAMOĞLU'NA DESTEK VERENLERE KÜFÜR ETTİ "

İşbakan, ıslak imzalı şikayet dilekçesinde "İstanbul Büyükşehir Belediye seçimlerini kazanan İmamoğlu ve ona destek verenlerini İmamoğlugiller diye nitelendirmiş, sosyal demokrasinin yanlış bir düşünce olduğunu ve dış güçlere hizmet ettiğini, Kemalizmin bu olmadığını, hemşehrimiz Canan Kaftancıoğlu'nu itibarsızlaştırmaya çalışmış bu düşünceye sahip olan insanların hepsine maalesef, ‘Si…ler' kelimesini kullanmış, ziyarette bulunan herkese istinaden sizlerin farklı farklı siyasi düşünceleri olabileceğini ve kendisinin umrunda dahi olmadığını, Vali İmamoğlu'nun belediye tabelasında T.C. eklemesine de T.C. olsa ne olur, çok da önemli değil diyerek küçümsemiştir" ifadelerine yer verdi.

 

İşbakan "Yaşananların bir devlet adamına yakışmadığını" söylediği dilekçesinde, yaşananları talihsizlik olarak nitelendirip kamuoyu ile paylaşmadığını belirterek, Ordu Havaalanı'nda İmamoğlu'nun yaşadıklarından sonra kamuoyu ile paylaşma kararı aldığını aktardı.

Yaşananlardan sonra Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak rahatsızlık yaşadığını belirten İşbakan, dilekçesinin sonunda "Kamuoyunu aydınlatıp, Cumhuriyet savcılarına gereğini yapılmasını arz ederim" dedi.

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN