Back To Top
Son dakika! YSK, İstanbul için gerekçeli kararını yarın açıklayacak

Son dakika! YSK, İstanbul için gerekçeli kararını yarın açıklayacak

 - Son Güncelleme: 20.05.2019 Pazartesi 01:15
Son dakika! YSK, İstanbul için gerekçeli kararını yarın açıklayacak
- A +

YSK, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin iptaline ilişkin gerekçeli kararını yarın açıklayacak. YSK, 6 Mayıs'ta İstanbul'da seçimin yenilenmesine karar vermişti. Açıklanan kısa kararda, 31 Mart seçiminin iptalini 2 gerekçeye dayandırılmıştı.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin iptaline ilişkin gerekçeli kararını yarın açıklayacak. 

YSK, 6 Mayıs'ta İstanbul'da seçimin yenilenmesine karar vermişti. Açıklanan kısa kararda, 31 Mart seçiminin iptalini 2 gerekçeye dayandırılmıştı. Onlardan biri 22 sayım döküm cetvelinin boş, 101'inin ise imzasız olması.

Yenileme kararındaki bir diğer detay ise kamu görevlisi olmayan sandık kurulu üyeleri idi. 225 sandık kurulu başkanının, seçim kanununun 22'nci maddesine aykırı olarak kamu görevlileri arasından seçilmediği belirtilmişti. 4'e karşı 7 oy ile alınan seçimin yenilenmesi kararının tüm ayrıntıları gerekçeli kararda yer alacak.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN