Back To Top
Babacan-Farklı bir liderlik kumaşı

Babacan-Farklı bir liderlik kumaşı

 - Son Güncelleme: 11.09.2019 Çarşamba 08:30
- A +

Röportajı okudunuz. İki yeni siyasi oluşum var. Onlardan birisinin merkezinde ismi geçen insan Ali Babacan. Onunla iki saatlik bir görüşme. Yıldıray Oğur’la birlikte hemen her şeyi sorduğumuz söylenebilir. Karar’ın yaptığı, yiğidi öldür hakkını yeme türünden iyi bir gazetecilik örneği.

Evet, röportajı okudunuz ama eminim izlenimlerimizi de merak ediyorsunuzdur. Soru – cevaba yansıyanın ötesindeki notlar…

Şöyle soralım:

-Ali Babacan ile ilgili olarak en merak edilen şey nedir? 

“Liderlik kumaşı” deneceğini sanıyorum. “Karizma ve liderlik” denkleminin olmazsa olmazlığına inanılan bir siyasi vasatta acaba Babacan liderlik yapabilir mi?

Gözlemimi paylaşayım:

-Babacan bir liderlik kumaşı dokumuş kendisine göre. Bir siyaset dili öncelikle ve ona uygun bir liderlik. Özgüven gördüğümü belirtmeliyim. Kendisini iyi hazırlamış olduğunu belirtmeliyim. “Sağlamcı” olmaya itina ettiğini, buna bir hayat ilkesi olarak itina ettiğini, hatta kendisini ve birlikte hareket edeceği insanları yazılı olarak bağlamayı önemsediğini belirtmeliyim. Naif bir insan yoktu karşımızda. Tereddüt yoktu. Sadece ekonomi üzerine konuşan bir insan yoktu. “En kolayı ekonomi” diyerek sanki o alanı kafasında çözmüş, diğer alanlara yoğunlaşma gereği duyan bir insan vardı.

-“Siyaset dili” dedim ya. Lider için “Karizma” kaçınılmaz ise, onu da siyaset diline göre oluşturmayı hedeflemiş gibi.

Neler diyor? Şu kelimeleri, cümleleri, ifadeleri not ettim onu dinlerken:

-Beyaz sayfa… özgürlük, adalet, ekonomi… sadakat ilkelere – değerlere… özgürlük – adalet en yakıcı konular… siyasette niyet ve kapasite önemli, insanlar bizde niyet ve kapasite görüyor… Ekip’te iddialıyız, ekibimiz çok sesli olacak. Kriterimiz kişilikte iyi insan, işinde iyi insan... Siyaset farklılıklar üzerinden yapılıyor, bu çok tehlikeli ülke için, asla bir bölen olmayacağız… Biz bu ülkenin vatandaşlarını birleştirmek için yola çıktık… Muhafazakar kesim önemli ama şu anda Türkiye’nin ihtiyacı toplumun her kesimini hedefleyen bir siyasi hareket. Hayatta kayıt dışı hiçbir iş yapmadım. Şeffaf yürüyoruz. Ümit siyaseti yapacağız.

“Toplumun dikey bölümlenmesini değil yatay kesitini hedeflemek”ten söz ediyor mesela. Yani toplumda yaşayan her insana ulaşabilmek… “Önce insan’ demiştik Ak Parti olarak yola çıkarken” diyor. Onu yeniden taşımak istiyor siyasi zemine.

Bir mutfak çalışması yaptığı açık. Mutfak çalışmasının epeyce uzun sürdüğü de açık.

Bu arada yola birlikte çıkacağı “Ekip”i oluşturmak için temaslar kuruyor. Hareketin gördüğü ilgiden memnun. İnsanların katkıda bulunmak için kendilerini seçmesinin gerekçesinden memnun.

Farklı isimlerle ilgili değerlendirme söz konusu olduğunda yaralayıcı bir söz söylememeye itina ediyor, Ak Parti ile ilgili değerlendirmeleri bile “İsim-ler” üzerinden değil, davranışlar üzerinden yapmaya özen gösteriyor. Ahmet Davutoğlu ile farkları ifade ederken, -evet farkları ifade ediyor- kadim dostluğun altını çizmeyi ihmal etmiyor.

Abdullah Gül ile ilişkinin “güdümlü” bir ilişki olacağı düşüncesinin kimsenin aklına gelmemesi gerektiği çok rahat söylenebilir. Gül öyle bir rol üstlenir mi, sorusunun cevabı da ayrı. Ama, Babacan’ın öyle bir liderliğin Türkiye’nin sorunlarını çözme noktasında asla düşünülmemesi gerektiğini bilenlerden olduğu kanaatini edinmek için onunla bir süre görüşmek yeterli.

Babacan Ekip’e ilişkin bir açıklamada bulunmadı bize. Bu konudaki duyarlılıklarını dinledik ondan. Ama yine de isimlendirme çok önemli. Eski siyasetçiler, yeni isimler, bagajlar, bağlantılar… Hepsi hepsi “negatif yük” taşımadığı noktasında genel bir kanaatin odağındaki Babacan’ın fotoğrafına yorum ekleyecek. Bakalım nasıl bir Ekip ile karşılaşacağız?

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 15 Eylül 2019 14:19
Reisin gectigi yollardan gecip yine reisi yaklamaya calisacaklar,ama reisdeki cessret yok onlarda.
Ramazan altun 13 Eylül 2019 11:12
Reis olmasa hictiniz be sırtından indirdi en kötü akp ve reis oldu, sizler davaya değil başka şeylerin peşinde olduğunuzu göreceğiz buyunuzu. Bizler davasindan asla donleyenlerdeniz sizler Ahmet tasgetiren
Ö.Faruk O. 11 Eylül 2019 23:53
Saygıdeğer hocam yorum ve makalelerinizden çok istifade ediyoruz çok isabetli görüş ve yazılarınızı zevkle okuyoruz,Maalesef karar gazetesini Ankara da bayilerde bulamıyoruz,Allah kaleminizin gücünü artırsın inşaallah Allah cümlemizin yardımcısı olsun.
Okur 11 Eylül 2019 23:45
Kritik sorular sorulmamiş. 1- Davutoğlu ile aradaki fark belli değil. Davutoğlu dindar, babacan her kesime hitap mı ediyor. 2- hangi itifakda yer alacak, Saadet gibi CHP nin kuyruğuna mı takılacak. 3- akp yi bölüp CHP nin iktidar olmasını mı sağlıyacak.
Seyithan 11 Eylül 2019 23:22
Ümitvarız.
ati 11 Eylül 2019 22:07
beni de yazsınlar listelerine!
Döngü 11 Eylül 2019 20:49
Sayın hocam sağ seçmen pastadan umudu keserse, yeni oluşum filan der hep.Yağmur nereye yağarsa tarlayı oraya taşımada ustadir.Savunduğunu bir günde mason bile ilan eder(Ör.Demirel)Yenisine hemen adapte olur (Ör Özal )Yeni pastanın başına oturur bir anda dava adamı kesilir(Or.siz anladınız )Bu döngü böyle devam eder durur. Sağ seçmen şu an bu dongunun hangi aşamasında olunduğunu kestirmeye calisiyor. Tam anladığında tarla yağmura dogru ucar gider.Her zaman minicik şahsi menfaatleri için oy kullanmis bu kitle adına bu oluşumlara sizler yeni dersiniz. Ama bu oyun eski ve aynı oyun.
KARAR OKURU 11 Eylül 2019 20:32
Yapmayın ahmet bey, hayatınızdaki bu kaçıncı lider ve kumaşı, inanın hiç samimi değil, gerçi karar muhalif yorumları pek yayınlamaz ama yine de yazayım dedim.
Ali Kumaş 11 Eylül 2019 19:31
Öncelikle gereken: Adam Kumaşlığıdır...Liderlik sonra gelir...!
KARAR OKURU 11 Eylül 2019 19:02
Ali Bey sanki biraz Adnan Menderes'e benziyor.
KARAR OKURU 11 Eylül 2019 18:05
Ahmet Taşgetiren, memlekette o kadar mühim olaylar olurken ne işin var başka millete 'Ben sana daha çok hizmet ederim, diyen yalakaları parlatmaya...
SELÇUKHAN 11 Eylül 2019 16:33
Ali Babacan'nın parti kurması kadar tabi bir şey olamaz. Parti kurmak teşkilatlanmak zaman alsa da illaki günün birinde işlem tamamlanıyor ve parti kuruluyor. Peki Sonra? Sonra seçim filan derken bir de bakmışsınız halkta karşılığı olmayan güdük bir eylem sansasyon yarattı kadar değilmiş. Peki neden bir parti kurmak A.Babacanı bu mevkilere taşıyan reisin neyini beğenmediniz. Beğenmediniz beğenmediğinizi neden düzeltmediniz. Bakanken neden böyle bir girişimde bulunmadınız da şimdi ortaya çıktınız. Tüm bu soruların cevabı halk nezdinde karşılık bulursa boy biraz daha uzar ancak o kadar olur.
KARAR OKURU 11 Eylül 2019 19:30
7
Hahahaha düzeltmeye çalışan Davutoğlu’na yapılanları da seyrettik.
KARAR OKURU 11 Eylül 2019 22:06
3
yok artık!
Süheyl CALISKANOGLU 11 Eylül 2019 16:11
Türkiye'nin partili,tarafli Cumhurbaskani ,Belediye Baskanlarini,Bestepe sarayi'na cagiriyor,RTE bir kac ay öncesi "topal ördek'dedigi,onlara yardimci olmak icin degil,nutuk atmak gayesi.Ekrem Imamoglu sorabilir mi RTE'ye bizi calistirmamak icin AKP devamli "dümen ceviriyor'bize yardimci olun diyebilir mi?RTE'nin derdi yandaslari beles para hortumluyanlar,bu "parazitleri'ayiklayin diyebilse biraz inandirici olurdu.Buda bir tiyatro olarak hafizalar da yer alacak,hic bir faydasi olmayan zaman kaybi.RTE'nin nutuk atmasi icin yaratilmis bir bahane.
KARAR OKURU 11 Eylül 2019 15:10
Yeniden başlamak. Abdullah Gül bilgi, tecrübe, nezaket ve kibarlıkta örnek ve rehber olacak bir devlet adamıdır. Yedi yıl Cumhurbaşkanlığı yaptı. Bu ülkede kimse incinmedi. Kimseyi de incitmedi. Mütevazı bir hayat sürdü. Ali Babacan'a gelince temiz süt emmiş, helal lokma yemiş, dünyanın itibar ettiği, ekonomiyi Türkiye de ve iddia ediyorum Dünyada en iyi bilenlerin başında gelen genç, dinamik, yüksek ahlak sahibi ve çok özellikli bir vatan evladıdır. Kendini ispatlamış devlet adamıdır. Bunların koluna girilir. Birlikte yürünür. Bu insanlar, Ülkemizi her bakımdan düzlüğe çıkarır.
Ali baba 11 Eylül 2019 17:00
5
Babacan cocukken, Temiz süt emerken yanindamiydin ? Nerden biliyorsun hep HELAL lokma yedigini .?
KARAR OKURU 11 Eylül 2019 20:18
7
Eline, diline ve gönlüne sağlık.
KARAR OKURU 14 Eylül 2019 09:14
0
Ali babacani bilmem ama abdullah gul bildigin noterdi yanlisi onaylamada sinir tanimadi
KARAR OKURU 11 Eylül 2019 14:34
Yeni olusumun sert muhalefet yapmayacağı söyleniyor.Uyduruk gerekçeleri de kim reise karşı siyaset belirlerse onun başarılı olamaycagi şeklinde. Bu gerekçe bir kaç yıl önce söylense bir gideri vardı.Oysa Köprünün altından çok su akti ve Siyaseten basarili olacak bir oluşum muhafazakar ve reise karşı olursa yani ancak ikisi birarada olursa başarılı olur.Çünkü muhafazakar seçmen bile bıktı artık ve yeni bir adres arayasinda. Hal böyleyken yeni olusumdaki bu hava sağ seçmeni önce ayrı,sonra aynı havuza toplamanın bir projesi olarak algılanır. İnisiyatif alıp tam muhalefet yapmaları gerek.
KARAR OKURU 11 Eylül 2019 21:44
0
Âyinesi iştir kişinin lâfa bakılmaz , Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde.
Seyithan 11 Eylül 2019 14:24
Size ve Yıldıray beye bu önemli röportaj için teşekkür ederiz. Toplumun yeni bir oluşuma ciddi manada ihtiyacı var. Korku siyasetinden bıktık. Ümit siyasetine ihtiyacınız var.
KARAR OKURU 11 Eylül 2019 17:57
2
İmamoğlu ve CHP hepinizi silip süpürür gidişat öyle gözüküyor.akp den % 1 bir bile alsalar kardir. Babacan ve Davutoğlu derhal partilerini kurup millet ittifakı içinde kalacaklarını ve demokratik ve laik bir devlet düzenini ,serbest piyasa ekonomisini,Suriye politikasını,pahalılığı,düşük maaşları,kurt sorununu nasıl cozeceklerini millet ittifakiyla görüşerek ortak bir metinle aciklamalidirlar.
Dünyanın bu Coğrafyasında her an Dengeler değişiyor.Abd Trump bile dayanamıyor. Surekli Takimda Oyuncu değiştiriyor.Söylediği ertesi gün değişiyor vb.Yeni yetmeler ile yürümez, İnsan Hakları, Vatandaşları birleştirmek vb. Kim ayırıyor.Çok komik! Tabi ki,. Elbette PKK faşizmi ,Irkciligi ve Demokrat maskeli bazıları Ayrilik, Gayrilik güdüyor. O kadar Etnik köken var. Sesleri çıkmıyor diye Yoklar mi sanıyorsunuz. Hiçbir PARTİ bu Fasist, Irkçılara çare olmadi,olamaz, olamayacaktır. !.Çünkü TERÖR zihniyetli Irkçı Vahşiler. !.
KARAR OKURU 11 Eylül 2019 13:48
Beklediğimiz ekip insallah hayırlısı olur.
Kaan 11 Eylül 2019 13:46
Bir dönem ingiliz kumaşı vardı ışığa göre renk alırdı.Şimdi herşey değişiyor.Halbuki yazılı olanlar değişmemeli,güvenilen liderler duruma göre değişmemeli,umut olmalı,affedici olmalı,itici değil,çekici olmalı,çeşitliliğe açık olmalı,akıllı ve cesur olmalıdır.
KARAR OKURU 11 Eylül 2019 13:34
İnanın hepsi yalan ve farksız bunlar müslüman adam yalan söyler doğru ama sorun niye
KARAR OKURU 11 Eylül 2019 16:36
1
Abi sen yazmışsın kendin anladin mi yazdığını
KARAR OKURU 11 Eylül 2019 13:33
Mufafazakar kelimesinin cagrisimlari; ya işte mahalledeki hacı amca ,yada halden anlayan esnaf abi ,ılımlı ,uyumlu, hosgorulu, bagirmadan konuşan ,uzlaşmaya açık gibi şeyler .Çok da umurumda değil ama,Mevcut siyasi liderlerine bakıyorum birde babacana. Sanki babacan bu kitleye daha uygun gibi. Ama paşa gönülleri bilir. Çünkü bu kitle hakketen mevcuda inatlasirsa beş on yıl içinde söner gider. Banada uyar hani. Hadi bedavadan tüyo vereyim dedim
KARAR OKURU 11 Eylül 2019 16:02
2
Müslümanlık san aklın gelmiş, gerisi teferruat...
Y. Yardım 11 Eylül 2019 13:30
Yeni bir umut ışıği doğuyor. Inşaallah yanılmayız.
Baba Candır.
KARAR OKURU 11 Eylül 2019 13:05
Dünkü söyleşiyi okuyunca zihnimde Avrupa tipi bir lider canlandı. Başka partilerle çalışabilecek, kavga değil uzlaşı arayan biri gibi görünüyor. Ben bir genç olarak artık böyle siyasetçiler görmek istiyorum. Alıştığımız manada "liderlik vasfı" olan, bağırıp çağıran, en küçük ekonomik ya da sosyal meseleyi bile 1071 den başlayarak açıklamaya çalışan siyasetçiler istemiyorum. Ekonomiyi düzeltsin, eğitim kalitesini arttırsın, her kesimden insanın özgürce yaşaması için gereken adımları atsın yeter. Gerisine karışmasın, her gün TV'lerde büyük laflar etmesin, halka şu veya bu görüşü dayatmasın...
KARAR OKURU 11 Eylül 2019 17:29
4
Aynen altına imzamı atıyorum
karar okuru 11 Eylül 2019 12:51
akşener çizgisi chp ittifakcısı olur.
Mustafa Soylutürk 11 Eylül 2019 12:48
sayın yazar; kumaşın markasının da İNGİLİZ olduğunu yaza idi inanın müşterisi daha çok olurdu!...Editör bu yorumu yayınlayabilir mi?
okur 11 Eylül 2019 15:02
6
Bakanken kumaşın arkasında İngiliz yazmıyormuydu. Şimdimi aklına geldi. Yazıktır günahtır ayıptır
Mustafa Soylutürk 11 Eylül 2019 18:17
1
Okura ; O gün de bu gün de düşüncem aynı .Eleştiri yapmak ne zamandan beri '' günah '' oldu ?...
KARAR OKURU 11 Eylül 2019 19:53
2
15.02, Bakanken de Babacanın aklına parti kurmak gelmiyordu...
karar okuru 11 Eylül 2019 12:24
babacan hakkında şunları bilmek isterim.defalarca Bilderberg toplantılarına katılmıştır.bu toplantılarara ismen mi,kimin tarafından davet edilmiştir.veya kendisi katılmak istemediği halde bir başkasının empoze etmesiyle mi burada yer almıştır.bağlantısının seviyesi nedir.sadece bu yüzden kuracağı partinin belli bir düzeyde başarılı olacağını düşünüyorum.ama akp genel başkan ı gibi neticede millet devlet vb için faydalı olmayacağına inanıyorum.aynı kumaşın farklı kenarları.
Menderes YILDIRIM 11 Eylül 2019 12:08
Ahmet Bey; Ali Bey ve Ahmet Bey Parti kurduktan sonra bizlere gelip ne diyecek? Ben Bakanken ve Başbakanken Emekliler - Memurlar - İşçiler - Asgari Ücretliler - Refah içerisindeydi. İşsizlik Yoktu mu diyecekler? Ahmet Bey Bir sonraki röportajınız da bunları da sorarmısınız? Başbakan olacaksın Memurun EK Göstergesini düzeltmeyeceksin de NE ZAMAN DÜZELTECEKSİN? Tayyip bey izin vermedi mi diyecek? Ahmet Bey inanın Tayyip beyin karşısında BAŞARAMAZLAR. Bana kızacaksınız ama Toplum da Tayyip Bey NE DERSE Millet sonucuna bakmadan KOŞUYOR. Saygılarımla
Mehmet 11 Eylül 2019 11:22
Babacana sormak lazım hangi ittifakta yer alacak diye
KARAR OKURU 11 Eylül 2019 13:54
1
Kimse bir yere dahil olmak zorunda değil.chp iyi parti ittifakına yada akp mhp itifakina.ama sırf akp gibi düşünmüyor diye sadet partsini Afaroz etiler.ibb seçimlerinde gene yüzde 1 civarında oylarını aldılar. Birde bu başkanlık sistemi koalisyonları bitirecekti ,adi itidal olunca başka biseymi oluyor
Hakan Doğançay 11 Eylül 2019 11:06
Abdullah Gülün Ali Babacanın ve Ahmet Davutoğlunun Tek Amaçları vardır O da Ak Partiden Oy Tırtıklayarak Ak Partiyi ve Reisi İktidardan Uzaklaştırmaktır. CHPKKayı İktidara Taşımaktır. Eski sistemde Olsaydı Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu %2 Oy Alarak Tarihin Karanlık Sahnesinde Yerini alıp Siyasi Mevtaya dönüşürlerdi şimdi ise İttifak Çatısı Altında %2 Oy aldıklarında Saadetsizler gibi CHPKKa Listelerinde Yazılırlar %2 oyla ancak en fazla 3 Vekil Çıkarırlar Cumhurbaşkanlığı Seçiminde de %2 Oyla CHPKKakanın Adayını Kazandırırlar olacak olan budur Buda İhanetin Daniskasıdır
cihangir 11 Eylül 2019 11:07
Sayın babacan kısaca demişki messi yeteneklidir iyidir alternatifsizdir ama aslolan barcelanadır anladığım bu barcelona yoksa messi bir hiçtir öne messi geçemez messi sadece çarklardan biridir katılyorum ve destekliyorum(uzman olduğum konu futbol bu yüzden bu örneği verdim)
İhsan Şahin 11 Eylül 2019 11:03
Sade bir vatandaşım. Abdullah gül ve Ali Babacanda gördüğüm bunlardan birşey olmaz.
kurtuba 11 Eylül 2019 11:01
sayın Ahmed Taşgetiren kimin değirmenine su taşıyorsunuz,yapılanlar kime hizmet ediyor ,suriye,doğu akdeniz,fetö,abd,israil,orta doğu çevremizde o kadar çözülmesi gereken sorun var ki bu sorunlar birbirimize destek olursak ayrı gayrı durmaz isek çözülecektir.Abdulhamid'e karşıduranlar ve sonrasını size söylememe gerek yok her halde tarihin tekerrürüne alet olmayın.
Okur ve sorar 11 Eylül 2019 14:52
1
Bilgi, tecrübe, cesaret, en başta da inanç sahibi olanlar sorunları azaltarak çözerler. Abdülhamit sorunları çözemediğinden Osmanlı yıkılmıştır. Dış ve iç düşmanlar daha güçlü olduklarından değil, yönetimde olanlar yetersiz olduklarından Osmanlı yıkılmıştır. Günümüzde sorunlar azalmamakta, aksine çoğalmaktadır. Yönetimde ehliyetli insanlar olursa bu sorunlar azaltılıp yok edilebilir. Ehliyetli olmanın birinci ve en önemli göstergesi sınırlar dahilindeki insanları ayrıştırmamak, ayrışmaya başlamışlarsa onları tekrar bütünleştirme çabasıdır. Kim bütünleştirecek ?
KARAR OKURU 11 Eylül 2019 10:51
ÜSTADIM ALİ BABACAN LA OLAN SÖYLEŞİYİ İZLEDİM. suya sabuna dokunmadı. DAVUTOĞLU GİBİ YİĞİTCE ÇIKIP GERÇEKLERİ SÖYLEYEMEDİ. liderlik kumaşı neresinde anlayamadık.
KARAR OKURU 11 Eylül 2019 10:48
Ahmet imajgetiren
Taşgetiren Okuru 12 Eylül 2019 06:30
0
Ha ha ha :(
Menderes YILDIRIM 11 Eylül 2019 10:47
Ahmet Bey; Ali Babacan Bey farklı diyorsunuz. Hiç sanmam. Tayyip bey - Abdullah Bey - Ali Bey - Ahmet Bey - Vb. Aynı yerde YETİŞTİLER. İşte O Okuldan ve Öğretmenden yetişenlerin yapacağı bu kadar. Görevdeyken hiç mi EMEKLİNİN - MEMURUN - İŞÇİNİN - ASGARİ ÜCRETLİNİN - Vb. sıkıntılarını görmediler. Şayet görevdeyken görmedilerse bundan sonra nasıl görecekler. Ahmet Bey; Sadece A Gidecek B Gelecek - C Gidecek - D Gelecek. Ben diyorum ki FAZLA BEKLENTİYE GİRMEYİN. Tayyip Beyi Zorlayacaklar mı derseniz KOCAMAN EVET. Saygılarımla
Menderes YILDIRIM 11 Eylül 2019 10:33
Neco isimli yorumcu; Çok Haklısın, Hz. Ömer' i - Hz. Osman' ı - Hz. Ali' yi Hep CHP öldürdü. Neco, AKŞAM ne içtiysen lütfen ÇOCUKLAR dan UZAK TUT ama sen içmeye devam et. CHP Yıllardır İktidar da olmamasına rağmen = FETÖ Devlette PDY içerisinde - Sınavlarda ŞAİBE yapıyor - TSK ya KUMPAS Kuruluyor - Hakim, Savcı, Polis, Asker, Devlet Kurumları FETÖ ele geçirdi - Vb. dediğinde bunu AKP li yöneticiler bilmiyorlar mıydı? Devlet CHP nin elinde değildi BİLİYORDU da, Devlet AKP nin elindeyken (Emniyet - Polis - TSK - Vb.) BİLMİYORMUYDU? Saygılarımla
KARAR OKURU 11 Eylül 2019 10:21
Yolu açık olsun. Tıkanan siyaseti açarlar. İnşaallah.
Sayın Babcan endüstri mühendisi olması hasebi ile sistemcidir. Sistemler üzerine konuşur, uygular. Sistem içinde halkın beklentisi çok önem arz etmez. Bu nedenlede halkın içinde olmamıştır. Sisteme girdilere ve sonuçta sistemden çıktılara bakar. Ancak şunu unutmamak gerekir ki bu ülkede hangi sistemi kurarsanız kurun girdiler sonucundaki çıktılar beklediğiniz gibi olmaz. Çünkü sisteme sürekli bir müdahale söz konusudur. Yaşadığımız coğrafyada bu müdahaleyi etkisiz kılmanın yolu birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmekten geçer. Ayrılık sadece müdahalecilerin işine yarar.
Küçük Mustafa’ya 11 Eylül 2019 11:09
4
Mustafacım, insanları her türlü kategorize ettiniz, şimdi sıra mesleki sınıflandırmaya mı geldi. Ne kadar abuk tip varsa troll olmuş arkadaş.
KARAR OKURU 11 Eylül 2019 14:51
0
Babacan fazla akademik,liderlik çok ayrı bir şey.Babacan liderlik için fazla naif Türkiye şartlarında. O tam bir görev adamı ama asla kalabalıkları peşinden koşturan az.Malesef Türkiye böyle
Neco 11 Eylül 2019 09:56
Hz.Ömer'i kim öldürdü? Hz.Müslüman görünen. Hz.Osman'ı kim öldürdü? Müslümanım diyen.Hz.Ali'yi kim öldürdü? Müslümanım diyen.Hz.Hüseyini kim öldürdü? Müslümanım diyen. Hepsinin öldürme gerekçeleri ne idi? Adalet yok, adalet istiyoruz demeleri. Öldürdüler de ellerine ne geçti? Büyük fitne,zulüm, geçti.Böylece binlerce müslümanın kanına girdiler,acı,gözyaşı akıttılar.Şimdide aynısını tekrarlıyorlar.Fitne ateşini yaktılar,harlatıyorlar.hiç mi ibret almadınız?Rabbimiz ne diyor hele bir bak: Fitne katletmekten daha şiddetli bir günahtır. Yeter.AKP yi yıkıp ,ülkemizi tekrar CHP ye teslim etmeyin.
KARAR OKURU 11 Eylül 2019 10:07
4
Evet Fazileti bölen kimdi bide onu söyle 1400 sene öncesine gidip hiç alakası örnekler vermişsin 14 yıl öncesinde daha benzer bi örnek ver
KARAR OKURU 11 Eylül 2019 10:28
1
Hmm o zaman senin mantığına göre Hz. Ömer, Hz. Ali, Hz. Osman adalet istiyoruz demekle yanlış yaptılar. Butün bu açıların sebebi adaleti sağlamayan zalimler değilde adalet isteyenler. Ve adalet isteyenler fitne, zulüme sebep olup binlerce Müslümanın kanına girdiler öylemi.... Yok onlar sebep olmadı, onlara fitneci diyen zihniyet sebep oldu bu zulümlere....
KARAR OKURU 11 Eylül 2019 10:52
1
Asıl AKP'yi kendi partilileri yıktı. onu RTE'nin partisi haline getirenler düşünsün.
Neco’ya 11 Eylül 2019 11:16
0
Selam Neco. Bazı düşünceler kamp değiştirse de biçim değiştirmiyor. Misal şimdi fetö diye andığımız cemaatçilerin liderlerine ve hizmet diye sundukları işlerine karşı yapılan her eleştiriye hep senin yazdığın türden kılıflar bulunurdu. Şimdi yeni kampınızda aynı kumaştan kılıflar hazırlamanızı ancak zul görebiliriz. İnsan olmak gerek.
Resul YANIK 11 Eylül 2019 11:29
9
sizi tebrik ediyorum ne oluyor bunlara madem siyaset yapacaksın gir AK Partiye siyasetini doğrularını orada paylaş ki; Sn: Başkan söylemiş bile gel diye ama fitne tohumları ekenler boş durmamışlar Allah sonumuzu hayr etsin inşaallah bakalım göreceğiz neler olacak ama yazık olacak kazanımlara selamlar
KARAR OKURU 11 Eylül 2019 09:52
13 yıl görev yaptı.ne kendisi ne de ailesi ile ilgili hiç bir şaibesi olmadı..yolu da bahtı da açık olsun..
Takipci 11 Eylül 2019 09:41
Sn Babacan guzel seyler soylemis, kendisine tesekkur ediyorum. Ak Parti de iktidara gelmeden once ayni seyleri soyluyordu, hatta daha guzelini, daha fazlasini, daha iddiali bir sekilde soyluyordu. Sonuc tam bir husran oldu, 28 Subata rahmet okuttular. Sn Babacan 10 yil en tepelerde gorev aldi, Ak Parti tecrubesini yasamis bir vatandas olarak kendisine nasil güvenebilirim?
KARAR OKURU 11 Eylül 2019 10:13
3
Röportajı okursan 2011den sonra kırılma yaşandı mücadele ettim ama olmadı diyor.
hüseyin 11 Eylül 2019 09:41
a.gül ne anlatacak. yahu meral akşener kabul etseydi erdoğana karşı ortak adaydı. hemde kimlerle kardeşim abdullah gül diyene karşı 367 krizini çıkaranlarla birlikte yazıklar olsun.
Hüseyin’e 11 Eylül 2019 11:18
1
Hüseyincim selam. İnsanlar değişiyor. Belki reisin değişmiştir de senin haberin var olmamıştır. Bir adam her arkadaşıyla kavga ediyorsa biraz da kendisinde sorun vardır. Şeffaflık diyen herkesi sepetlediler. Karanlığı mı seçelim senin için?
KARAR OKURU 11 Eylül 2019 11:20
4
Abdullah bey artık bizim bağın gülü değil
Nurettin 11 Eylül 2019 13:23
2
Hangi 367 den bahsediyorsun. AKP den aday olmasın diye Kongrenin bir gün öne alınmasından mı. Genel başkan, Başbakan,Dolayısı ile tekrar Cumhurbaşkanı olmasın diye AKP nin türlü engellemesini doğru bulmadığını söylemek istedin galiba...
Halkın umudu olmak için halıkın içinde olmak lazım. Babacanı görevde olduğu zamanlarda halkın içinde gören varmı? Ben hatırlamıyorum. Babacana ilgi duyanlar bir zamanlar ak parti içinde görev almış ancak daha sonra görev alamamış olanlar, Ak parti içinde olmak isteyipte olamamış olanlar, yada siyasette yeni bir başlangıç yapayım diye bekleyen hevesliler. Bu tür hareketlerin halkda karşılık bulması zordur. Çünkü bu hareket halktan çıkmamaktadır. Bazı grupların Ak Partiyi nasıl böleriz diye Babacan ve ekibini erken doğuma zorlaması ile olmaktadır. Bence tabanı olan insanları bulmak lazım.
KARAR OKURU 11 Eylül 2019 09:37
Her tarafından fetövari bir sunuş kokuyor. Herkesime şirin gözükmek. Kulağa hoş geliyor. Sen sevsende seni sevmezler. Bu da zamanla seni diğerlerinden ayrıştırır. Ekonomi çok basitti de yıllardır hükmettiği ekonomiyi gider ayak niye enkaza çevirdi. Babacan ancak bir bölen olarak tarihe geçer. Bu proje partilerinin hiç biri tutmaz. Olsa olsa solu iktidar eder.
Winter is coming. Geminiz su alıyor dostum. Bir iskele bulmaya bak.
KARAR OKURU 11 Eylül 2019 09:03
Parlatın iyi parlatın Ahmet abi seninde makyajın döküldü
KARAR OKURU 11 Eylül 2019 09:55
3
Bildiğim kadarıyla Babacan’ı Tayyip bey parlattı. 13 yıl Bakan yaptı yetmedi parti kuracağı zaman da gitme kal beraber çalışalım dedi. Bir adam başka nasıl parlatılabilir?
KARAR OKURU 11 Eylül 2019 10:05
6
Parlatmaya lüzum yok. Babacan zaten tertemiz bi vatan evladı.
KARAR OKURU 11 Eylül 2019 10:34
6
09.55 bir adam ahada iste boyle parlatilir canli roportaja cesaret yok calisilmis sorulara cvplari ver Ahmet abi nasilsa duzeltip parlatir gercek lider olsaydi cikip konusurdu boyle kacamak roportaj vermezdi
Time to say goodbye 11 Eylül 2019 11:18
3
Artık Demir almak vakti gelmiş görünüyor. Aktrollerin uyanıkları güvenli liman arayışına başladı bile.
KADİMADRAGLI 11 Eylül 2019 08:52
Konusunda yerden göğe kadar haklı. Sorunların tespiti noktasında isabetli söylemler. Tek handikapı, Ankara' da kamp kuran eski Ak Parti artıklarının (hep güçlüye oynayan kesesini önceleyenler)sızma hareketi.
KARAR OKURU 11 Eylül 2019 08:46
Ali babacan ve Ekrem imamoğlu arasındaki benzerlikler ikisininde soyadı iki kelime biri baba biri oğul. Ikisi de güler yüzlü ve sempatik. Ikiside umut veriyor. Ikisi de kadro diyor. Ikisi de uzlaşmacı. Birde ilginçtir demirtaş'ta bu benzerlikler var. ALLAH HAYIRLI ETSIN... BU ULKENIN ARTIK BIR HUZURA İHTİYACI VAR. Ahmet hocam tespitleriniz çok yerinde size acımasız yorumlar yazmış biri olarak. Bu sefer tebrik ediyorum.
Time to say goodbye 11 Eylül 2019 11:20
1
Çok belli etmişsin niyetini
KADİMADRAGLI 11 Eylül 2019 08:43
Babacan ve Gül ekibinin siyasi geçmişine bakarsanız, toplumun hiçbir kesimini öteleyen ve dışlayan bir tutum ve söylemine rastlamazsınız. Bugün ülkedeki toplum kesimleri arasındaki gerginliğin sebebi, mevcut siyasi iktidar blokudur. Babacan ,röportajında kendinden emin bir şekilde farklı kesimlerin ve yeni Yüzlerin oluşturduğu sinerji ile sorun çözme kapasitesi yüksek bir oluşumun ipuçlarını veriyor. Ak partinin mutfağından gelen ekibin yanlarında olduğunu ve bugünkü esas sorunun tutarlılık ve ilkelerden sapma olduğunu belirtiyor. ADALET vurgusu yerinde ve mağdur profilinin çesitlendigi hususu
Hesap Günü 11 Eylül 2019 08:46
Babacan da, İmamoğlu da, Davutoğlu da tıpkı Anıtkabir'de "iman" tazelediğini söylemekten çekinmeyen Akşener gibi bir "proje"dir. Amerikancı bu projenin hedefinde milli bir duruş sergileyen Erdoğan'ın indirilmesi vardır. Müslümansınız, sırf bu yüzden akıl çelici konuşmanız yakışık almıyor. Babacan ne zaman lider olmuş da kumaşı üzerinde durulmuş ki?
EMG 11 Eylül 2019 10:08
5
Babacan önceden bir proje değildi. Şimdi olabilir. Parti kurarsa ilk davet edeceği kişi A. Gül olacaktır. A. Gül ise garantici olduğu için sadece destek verecektir ama ilk seçimde oylar patlarsa ertesi gün parti başkanı olarak davet edilecektir. Öyle ya da böyle 2023'te hedef sağ kesimin oylarını ve ortak adayını parçalatıp 100.yıl şerefine CHP'yi başa geçirmektir. Herşey bir sonraki Cumhurbaşkanlığı seçimi için yapılan ön almalar bence.
Do not forget to pay the bill dude 11 Eylül 2019 11:26
1
Bu defa farkına vardım ki ihtiyarlamışsınız. Hayatı bir camın ardından gösteren tılsımınız bozulmuş. Ne cihan ne siz eski halette değilsiniz. Yeter, biraz da düzgün adamlar konuşsun. Akpyi akparti yapanlar dışarıda, akpye çevirenler içeride. Size de bir pay çıkıyor sanırım. En azından zulme rızanız ve girdiğiniz saf açısından.
KARAR OKURU 11 Eylül 2019 08:18
Babacan ve Davutoğlu paraya karşı dürüsttür. Arif olan anlar.
KARAR OKURU 11 Eylül 2019 08:10
Bana Babacan gibi bir Başkan Türkiyeye bir numara büyük gelir kannatindeyim. Cünkü bizim gibi ülkelerde zeki insanlara Saf , sert konusana lider ;) olarak bakiliyor.
"Sultan Recep'in Saltanati' 11 Eylül 2019 10:26
0
Bizim ülkede hergün TV'de konusana,"posta atana-dayilik yapana'etrafindaki sayisiz "Danisma Ordusunun'hazirladigi yazili metinleri okuyana "lider gözüyle'bakiliyor.Bu sadece Orta Dogu ülkesi olan Türkiye icin gecerli !..
KARAR OKURU 11 Eylül 2019 10:58
1
Kusura bakma kadem hem zeki hem lider olunmuyor Babayigit ve zeki adam ancak liderlik yapar...bak eko baskana 1 ileri 2 geri.. sayin babacanda dediginiz gibi liderlik kumasi olsa cikar canli yayinda konusurdu ozguveni eksik zanlimca
Aliii 11 Eylül 2019 08:05
Davaya ihanet cart curt diyenler için en önemli yeri “ilkelere ve değerlere bağlılık” noktasıydı. Onların davaya ihanet dediği aslında liderin sözünden çıkmamak. Yoksa dava tek kişinin değil.. Gerçi dava ne diye sorsak yüzde doksanı bilmez..
bilal. 11 Eylül 2019 08:00
''En kolayı ekonomi” bu sözü bende söylüyorum. Biz yönümüzü batıdan,demokrasisinden,laisizminden çevirip ALLAHA VE RASULÜNE yönelirsek eğer, Rabbımız bizi yeryüzünde AZİZ; ahirette AZİZ kılacak. Ama yok yönümüz aynı batan batıda olursa dünyada ZELİL ahirette de maalesef zelil oluruz...
KARAR OKURU 11 Eylül 2019 10:29
3
Bize yeryuzunde, hem avrupa degerlerine sirtini cevirmis hemde milleti abad olmus bir ulke gosterin
bilal. 11 Eylül 2019 13:18
2
avrupa değeri ? o ne ? avrupanın değeri mi var? batı batmış vaziyette, bataklığa bizi de sürüklemeye çalışıyor. aile diye bi kavramları kalmadı. ben yüzümü yönümü özümü ALLAHA VE RASULÜNE çeviriyorum. yarın ahirette kim kiminleyse onunla olacak. ben batmış batıyla olmak istemiyorum açıkcası. Allah ve rasulü bana yeter...
KARAR OKURU 12 Eylül 2019 09:17
0
ben saba Avrupa değerlerinin neler olduğunu söyleyeyim de öğren. fikir özgürlüğü, hukuka saygı, güçler ayrılığı, bilime dayalı eğitim, kamu idaresinde rüşvet yememek, hükümetin halk denetimi yani basın özgürlüğü. Bu kadarı yeter herhalde. Hangi islam ülkesinde bu değerler var?
KARAR OKURU 11 Eylül 2019 07:58
Sayın Babacan a başarılar diliyorum. Allah cc Yolunu acik etsin.
KARAR OKURU 11 Eylül 2019 07:53
Demokrasi kültürümüz için bu iki yeni partinin çok önemli olacağını düşünüyorum. Tek partili dönemler hiç bir ülkeye fayda sağlamamıştır. Hak adalet özgürlük vb gibi söylemlerden kendi seçmenine dahi şüphe ile bakan savaş açan hiç bir siyasetçi veya partisi ayakta kalamaz.
KARAR OKURU 11 Eylül 2019 07:53
A.Gül olmasa Babacan asla böyle bir şeye girişmezdi. Nokia.
KARAR OKURU 11 Eylül 2019 09:02
3
Asla(kesinlik ifadesi) siz müneccim misiniz.?Bu dil çatal!
İMAMOĞLU'dan sonra BABACAN da Türk siyasetine hayırlı olsun! İleriki yıllarda aktörler değişiyor. BABACAN özellikle hukuka vurgu yapıyor. Başka birçok yanlışı var Ak Parti'nin ama en büyük fiyasko adalette yaşanıyor. Açılımında da " Adalet" varken... Yazık!.. İşinden aşından edilmiş çoluk çocuk sahibi on binler takipsizlik ve beraat almış ve siz işlerine iade etmiyorsunuz. Peygamber'in şu sözünü duymadınız mı, " Mazlumun duâsı ile Rahman arasında bi engel yoktur!" Sayısız nimetlerle yaratan Allah'ı hesaba katmayın bakalım! Lâfa gelince de O'nun rızası. Nefsin rızası olmasın bu?! Hesap işliyor
KARAR OKURU 11 Eylül 2019 06:30
Ali Babacan bakanlığı boyunca işini yapan, polemiklere girmeyen,sağa sola bağırmayan, adam kayırmayan bir profil çizdi. Yolsuzluk, hırsızlık vb yüz kızartıcı en ufak bir dedikodusu dahi olmadı.(Ülkede yapılan haksızlıklar karşısında sessiz kaldı bu da eksi tarafı). Babacan herkesimin saygı duyduğu, uluslararası piyasalara da güven veren bir kişi. İnşallah başarılı olur, Allah yar ve yardımcısı olsun. İnşallah hayal kırıklığı yaratmaz.
KARAR OKURU 11 Eylül 2019 05:55
Babacan Akp nin ilk yola çıktığı bütün değerleri alt üst ettiği o zaman ne söyledi ise bugün tam tam tersini söylüyor olduğunu ve bu değerleri tekrar savunacak argumanlardan çok uzak olduğunu özellikle de milletin bir karpuz gibi parçalanmış olmasından duyduğu rahatsızlığı çok güzel belirtmiş yolu açık olsun Cenab ı Allah yardımcısı olsun
KARAR OKURU 11 Eylül 2019 05:39
Boşuna reklam yapma.Babacların dükkanında o kumaştan yok.
KARAR OKURU 11 Eylül 2019 10:55
0
Bizim de artık o kumaşa karnımız tok.
KARAR OKURU 11 Eylül 2019 05:24
Şuanda toplumun büyük çoğunluğu siyasal islamın orta doğuyu getirdiği yerden dolayı müslümanlardan ve islamcılardanda nefret eder hale geldi bu olguyu düzeltmenin yolu kucaklamak öteki kestirme ek ve benden olmayanı hain ilan etme hastalığından kaynaklı Bu toplumun yeni bir beyaz sayfaya yeni bir harekete ve nefes almaya ihtiyacı var bütün muhalifleri susturma ve hain ilan etme hastalığından kurtulmalıyız gençlere ve geleceğe ümit veren babacan ve gülen insanlar kazanacak zulme sessiz kalanlar kaybedecek ve birgün iktidarda kiler uyandığında iş işten geçmiş olacak
Abuzer 11 Eylül 2019 05:05
Bazı tipler vardır. Suratına bakınca kavga edemezsin ağız tadıyla ya, Babacan öyle biri sanki..Zamanla göreceğiz.Bazıları suratıma bak tetikte beklersin ne zaman hır çıkaracak diye. Türkiye ses tonu,dil, tavır, siyaset jargonu, polemik, het höt ile siyaset yapan, ona buna meydan okuyan, bağıran, tehdit eden, iftira, ajitasyon, proveke eden siyasetçi ile yıllarını kaybetti..Toplum bölündü.Harkese sirayet etti bu hastalık.Bağırmadan konuşamayan toplum olduk.Sorunları şiddet ile çözer olduk. Toplum ve ülkenin sorunu psikolojik. Rahatlamak istiyoruz.
Taşgetiren Okuru 12 Eylül 2019 06:52
0
Aynen öyle kardeşim.
Ahmet hocam belki kaçırıyor veya atlıyorsunuz.. Ama Türkiye nin ihtiyacı olan siyasetçilerde güzel ve sempatik sima ve dil! Allah için bir Bahçeli, RTE, bakın birde İmamoğlu, Babacan, Demirtaş'ın SİMALARINA bakın.Hatta çocuklara gösterin nasıl tepki alacağınızı görün. Konuşurken hep savaş, nefret, şiddet dili ile negatif enerji yayıyorlar. Seçimler de, İmamoğlu kullandığı ses tonu,üslup, söz ve mizah dili ile RTE yi mağlup etti. Bahçeli ve RTE yi mizah dili mağlup eder. Babacan, İmamoğlu ve çıkabilirse Demirtaş, siyaseti yeni ve tebessüm ettiren yüzleri olacaklar
Murat Doğrusöz 11 Eylül 2019 08:23
6
Tabii ki insanların güler yüzlü ve tatlı dilli olması çok önemli.Ama bunları tabii olarak yapması ondan daha önemli.E.İmamoğlu'nun tatlı dilini!güler yüzünü! tabii hali ile,Ordu Havaalanı vip geçişinde de görüp değerlendirilmesini öneririm.
KARAR OKURUNA CEVABIMDIR 11 Eylül 2019 13:14
0
Murat Doğrusöz'e cevabımdır.Tabi ki her şeyde içtenlik ve samimiyet.Ama Imamoğlu'nun orada uğradığı haksızlık,haklı olarak böyle bir tepkiyi doğurmuştur.M.Akif'in:"Yumuşak huylu isem,kim dedi uysal koyunum/Kesilir,fakat çekmeye gelmez boynum."dediği gibi,O da uğradığı haksızlık karşısında,haklı tepkisini ortaya koymuştur.Haksızlık karşısında susmamıştır,susmamalı.Siz dahi susmayın.
başka kapıya 11 Eylül 2019 01:23
artık bu kulvardan türevleri ile birlikte hiç bir siyesetçi,düşünür,gazeteci,edebiyatçi,stk,din adamı v.s v.s nin inandırıcılığı kalmadı..
VATANDAŞ 11 Eylül 2019 00:16
Tüm roportaji okudum. Bu röportaj için sizlerin nezdinde karar gazetesine sonsuz tesekkurler. Ali Babacanin dunya gorusunun her satirina guveniyor ve inanmiyorum. Allah yolunu acık etsin. Umarim bu ulke Boyle bir degeri hak ettigi konuma ulastirir
KARAR OKURU 11 Eylül 2019 00:10
Umut bağlamayın Sayın Babacana Ahmet Abi. Türkiyenin ihtiyacı olan iktidar değil. Birlik beraberlik ve hangi iktidar gelirse gelsin vatandaşın tedirgin olmayacağı bir sistem. Kim gelirse gelsin sistem bir türlü kurulamadi. Malesef bir grup diğer gurubun gelmesinden hep korkuyor. Bu nasil sistem sinir sistemimizi alt üst etti.Nereye baksak yozlaşma. Gruplar kendi içlerinde de anlasamaz haldeler. Milletten ne uzlaşması bekliyorlar. Doğdum doğalı baskı. İhtilal sürekli seçim. Allah yardımcımız olsun. Aslına bakılırsa yaramız partiler üstü siyaset üstü.
mert 11 Eylül 2019 05:29
4
babacanda onu söylüyo zaten.önemli olan sistem diyo.sistemin olmadığı yerde hiçbirşey olmaz diyo
KARAR OKURU 11 Eylül 2019 00:03
Sayın Hocam ve Sayın Oğur tebrikler! Toplumu kucaklayıcı pozitif bir geliştiren KARAR ailesine saygılar..!
KARAR OKURU 11 Eylül 2019 00:03
Ben babacanın seçimlerde% 17 -18 oy alacağını düşünenlerdenim. Reis teknik bilgi ,konusunda değil ama liderlik ile insanları etrafına topluyor. fakat bahçeli ve Perinçek yakınlığı ile eski karizması yara almıştır. Evet toplumda babacana karşı bir elektrik var çevre de müşahede ediyorum.
KARAR OKURU 11 Eylül 2019 00:00
Ivır zıvır her olayı haber diye geçenler bu önemli röportajı görmezden geldiler. Sağ sol aynı tavır. Milli gazete hariç.
KARAR OKURU 10 Eylül 2019 23:59
Sadakât ilkelere ve değerlere çok önemli... Kişilere değil. Çok emin ve KARAR'lı tereddüt yok. En önemlisi kaliteli üslûp ve ümitvar olması! Ülkem için hayırlısı ne ise o olsun.
nasıl bir liderlik kumaşı ise ülkede yıllardır neler oluyor bir kez ağzını açmadı.gül dahil.artık kimse kandıramaz beni.35 yıl önce oluşan ve devam eden ne inancım varsa boşmuş,yalanmış.aynı hikayenin yeni versiyonunu kimse yediremez bana.siz medya unsurları bıkmadınız mı 35 yıldır benzer yalanların peşinden koşup insanları...MİLLİYETÇİ-İSLAMCI SİYASET İFLAS ETTİ..güle güle hepinize
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN