Back To Top
Bir kere daha yazayım

Bir kere daha yazayım

 - Son Güncelleme: 17.05.2019 Cuma 08:18
- A +

Birisi bana söylesin, gençlerle, öğrencilerle ilgilenip de yurt ya da ev gibi öğrenci barınma mekanları açmayan, ev-yurt abiliği, ev-yurt ablalığı gibi sistemleri olmayan bir cemaat ya da sivil toplum kuruluşu olsun. Ak Parti’nin TÜGVA’sı, TÜRGEV’i var, ÇYDD’nin de öğrenci birimleri vardı. Cemaatlerin tamamının da şu veya bu şekilde gençlikle ilgili programları, onu icra edecekleri mekanları, yapıları vardı.  

Ben gençliğimde Mücadele Birliği bünyesinde bulundum, orada da Kültür Çalışmaları vardı, evlerimiz vardı. 

Biri bana söylesin, parti, örgüt, cemaat ya da tarikat olup da, sohbeti bulunmasın.  

Biri bana söylesin parti, örgüt, cemaat ya da tarikat olup da, daha yoğun okuduğu kitapları, bir tür kudsiyet yüklediği (lider,  önder, şeyh vs gibi) simaları olmasın. 

Şimdi gelelim sorunlu alana. Bu yapıların liderliği sapıttığı zaman tüm mensuplarını tepe kadrolarla birlikte olan bitenden sorumlu tutacak mıyız?  

***

FETÖ konusu ilk başladığı zamanlarda Milli Güvenlik Kurulu “Legal görünümlü illegal yapı” tanımlaması yaptı. Ben dedim ki, “Bu sorunlu bir tanımlama, buradan yola çıkarsanız yarın bir kötü niyetli iktidar gelir Ak Parti’nin kapısına legal görünümlü illegal yapı” ilamını asar. Nitekim Anayasa Mahkemesi kalktı Ak Parti’yi “Laiklik karşıtı eylemlerin odağı” diye mahkum etti, kapatmadı belki ama hazine yardımında kısıntı yaptı.  

Şimdi ne olacak? Ak Parti’ye oy veren herkes laiklik karşıtı eylemlerin odağı suçlamasından pay mı alacak? 

HDP’ye oy veren herkes hakkında PKK ile iltisakı sebebiyle “Legal görünümlü illegal yapı”ya mensubiyet suçlaması mı yapacağız?  

Şu “İltisak” tanımlamasına da acayip takılıyorum. “Örgüt üyesi olmamakla birlikte örgüte yardım” etme suçlamasına da …  

FETÖ’de liderlik sapıttı. Liderlik etrafındaki yüzlerce kişi kaçtı, Amerika’ya, Avrupa ülkelerine sığındı. Devlet onlara ulaşmakta zorlanıyor, çünkü Batılı ülkeler onları Türkiye’ye karşı kullanıyor. 

İçerde ne oluyor? İçerde, “iltisaklı, irtibatlı” gerekçesiyle on binlerce insan cezaevine girmiş durumda, yüz binlercesi de soruşturmaya tabi kılınmış, KHK ile ihraç edilmiş bulunuyor. 

FETÖ’nün gadrine uğramış Hanefi Avcı defalarca söyledi, “Bu kadar insanı içerde tutmanın ülkeye bir yararı olmaz, başka bir toplumsal yara açarsınız” diye… 

Yara yok mu? Ak Parti de biliyor ki, yara var. Ak Parti’de politika yapıp da şurasında burasında “Gülen cemaati” denilen zamanlarda o yapı ile iltisakı olmayan birisi var mı?  

“Ne istediler de vermedik” denilmedi mi? Yargıda, emniyette, akademi alanında bu kadar örgütlenme iktidarın bilgisi dışında mı oldu? Bunların sorumlusu, “iltisak” dolayısıyla içeriye aldığımız insanlar mı?  

O çok anti emperyalist, çok Amerikan karşıtı vatandaşlara bir şey söyleyeyim: Amerika var ya Amerika, Ak Parti iktidarı döneminde “dini zeminden gelmiş” bu kadar insanın içerde olmasından dolayı bayram yapıyordur: Niye? Çünkü “dindar” bir siyasi kadro ile kendi tabanı arasında uçurumlar oluşuyor. Amerika, Suud’la Mısır’la Türkiye’nin arasının açılmasından dolayı bayram yapmaz mı?  

Bana anti Amerikancılık dersi vermeye kalkanlara sadece “Dinime dahleyleyen bari Müselman olsa” derim. Arayın bakalım tüm yazı hayatımda şu veya bu emperyalist kanada dair en küçük bir güzelleme bulabilir misiniz?  

***

Sizin aranızdan birisi dün kalktı, “Rusların Kırım’ı ilhaklarını Türkiye tanımalı” diye açıklama yaptı. Hani kaçınız yazdınız o vatandaşın hezeyanını? Yazmazsınız çünkü şu sıralar o vatandaş yargıdaki çarpık yapılanmayı kutsamakla meşgul.  

FETÖ yargıyı iğfal etmiş de, geride yargıç kalmamış da o yüzden birtakım yanlışlıklar oluyormuş da… Eeee, yargıdaki yargıç-savcı probleminin bedelini vatandaş mı ödemeli? 

Ak Parti’nin yola çıkışında “Ülkedeki toplumsal yaraları sarma” hedefi vardı. Devleti dindar toplum kesimleriyle, Kürtlerle, Alevilerle barıştırmak, gayr-ı Müslimlerin sorunlarını çözmek gibi. Şimdi nereye geldik? Adımlar atıldı, atıldı, atıldı… Hiçbir şeyi yok farz etmiyorum, ama bir de sorunlu alanlara bakın… 

“Namaz kılana torpil olsun” gibi bir yaklaşımım tabii ki yok. O yazıdan böyle bir sonuç çıkarabilmek zaten akla ziyan. Darbecinin, soru çalanın, yargıya, polise fesat karıştıranın canı cehenneme! Ama toplumla ilgili şu veya bu projesi bulunan her cemaat, her tarikat, her vakıf, her örgütle ilişkisi olan kadar ve FETÖ’nün FETÖ olmadığı zamanlarda ilişki kuran insanları cezaevlerine doldurmak… Bu toplumsal bir yaradır diyorum ve bunun bedelini ülke de öder, Ak Parti de öder, diyorum.  

Geç anlaşılmak beni de üzüyor ama, geç anlayanlar daha çok üzülüyor. Çünkü ülke bedel ödüyor.    

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 31 Mayıs 2019 15:33
Patreon gibi siteler aracılığı ile örgüt üyesi olmamakla birlikte örgüte destek olanlar yok mudur bunlara birşey yapılmayacak mi
S. Kaynak 21 Mayıs 2019 06:53
Mağduriyet bila kaydu şart masumiyet midir Ahmet bey? Hala tuzaklara sazan düşürüyor Pensilvanya şarlatanı! Onun yaptıklarını hala onaylayanlar, ona hala dayanak olanlar mağduriyet diyorlar, siz bunu masumiyet anlayın. Masum olmadıkları ise ayan beyan ortada. Muhasebe yok, özeleştiri yok, burundan kıl aldırma yok ama koca bir masumiyet iddiası var. Geçiniz.
KARAR OKURU 21 Mayıs 2019 14:23
1
Mağduriyet bile kaydı şart masumiyettir. Bunu sorgulamak adli ilahiye meydan okumaktır. Müslümanlığınızı biliyoruz bari azıcık insan olmayı deneyin. Hoş sizin için zor olacak ya, neyse...
münferit 25 Mayıs 2019 02:00
0
Arkadaş o şarlatan pensilvanya şeytani ancak gözü kör olmak isteyenleri kandırıyor emin ol Cumhurbaşkanı nin ibadet dediği kesimin çoğu gözünü açtı özellikle de 15 temmuz hain darbe girişimi ile birlikte bu yapının içinde bulunan birçok insana bunlar darbe yapacak devleti ele geçirecek dese idi inanmayan sayısı fazla olurdu fakat hain 15 temmuz akşamı ile bütün foyasi ortaya çıktı hala başını kuma sokan kimseleri de Allah Ayiktirsin Rabbim bana bir daha hiçbir camia yapı topluluğu nasip etmesin bunlar bu hain planlarını göremedim ya Allah Din ile ka
Sedat Kaynak 21 Mayıs 2019 06:13
Başta ben de öyle diyordum, ama yanlış. Kaçırdığımız birşey var. Mağdur olmak mesuliyetsizlik vermez. Mağdurların da yapması gereken mağduriyete rağmen hala hainlere dayanak olmak değildir herhalde. İhanetin içinde olanlara hala dayanak olacaksın, hiçbir iç muhasebeye yanaşmayacaksın, aile büyüklerinle bile konuşmamak için köşe bucak kaçacaksın... Devletle dalga mı geçiyorsunuz siz?
KARAR OKURU 20 Mayıs 2019 09:06
Bunu Erbakan Hocayı sırtından vururken düşünecektin.
KARAR OKURU 20 Mayıs 2019 03:22
Tebrik ediyorum.Boyle bir ses gerekti bu camiada.
KARAR OKURU 19 Mayıs 2019 17:57
Teşekkür ederiz böyle dönemlerde böyle hakikati anlatan yazar lari görmek çok güzel çünki hiçte doğru bir yol üzere değiliz .
KARAR OKURU 19 Mayıs 2019 17:57
cemaat denilen zamanda sohbetlerine katıldım iyi işler yapıyor diye Allah yollarını açık etsin dedim Cumhurbaşkanı Altı ibadet ortası ticaret Üstü İhanet dediği zamanlar bu konuşmaya bir anlam veremedim taki soru çalma kumpas kurma illegal sekilde suç İşleme ve Devlete Millete Kurşun sıkma Hainliklerini görünce nevrim döndü Tam bildiğiniz hain bir yapı imiş devlet hakliymis Amerikan uşağı FETO Papazı herkesi yaktı it izi at izine karisti ve geriye dönüp bakınca Lanet olsun diyorum bu hain yapının yüzünü ben nasıl göremedim diyorum Devlet Suçlu i
KARAR OKURU 19 Mayıs 2019 14:01
Bu insanlar eğer fetöye lanet okuyup pişmanlıklarını dile getiriyorlarsa eyvallah. Ancak hala davalarının kutsallığından ve sonunda kazananlardan olacakları inancıyla var güçleriyle düşman bildikleri herkesle mücadeleye devam ediyorlar... mevcut iktidarı devirmek için hertürlü şerle iş tutuyorlar. Allah sonumuzu hayır etsin inşallah
KARAR OKURU 19 Mayıs 2019 18:02
1
Lanet olsun fetoye. Amerikan papazi şeref yoksunu feto Lanet olsun Dinkitap Adı altında insanları kandıran bu Hain Sapkın yapıya Lanet olsun Din adı altinda Soru calana kullanana Milleti fisleyene Yargıda Emniyet te illegal şekilde suç işleyenlere Lanet olsun Vatana Millete Kurşun sıkan alçak Feto örgütünü asker görünümlü canilerine Lanet olsun Din adı altında böyle rezil utanç verici işler yapan Feto militanlarına ( suça karışmayan Din Allah ile kandirilanlar ve bunları dini bir yapı zannedenler hariç )
KARAR OKURU 19 Mayıs 2019 13:52
Allah razı olsun hocam. Bu tip vicdanlı seslere çok ihtiyaç var
“..“Eğer iman ediyorsanız; imanınız size ne kötü şeyi emrediyor?” (2/93) sorusu, Sünniliğin bugün Türkiye’de yaşayan bu grubu –ve diğer birçok cemaat ve tarikat- için de geçerlidir. İmanın canlı olması yetmez; istikamet/doğru iman etmek de önemlidir. Mistik bilincin kendine yabancılaşmış yanlış iman içeriği ve yanlış politik bilinci, Türkiye’yi göz göre göre tehlikeye atabilmiştir. Gelecekte de atmayacağının garantisi yoktur…” İlhami Güler-Sünniliğin Türkiye Sancıları Üzerine
Sn. İlhami Güler'den:"Fetö’nün bir sürü aleni-gizli ahlaksızlığa başvurması da, mevcut Sünnilikteki “Daru’l-Harp”, “Kitabına uydurma” ve “Hile-i Şeriyye” geleneğinden kaynaklanmıştır. Tasavvufi epistemoloji, ilhama/sezgiye(Batınilik) dayandığı için; bu bilgi yolunun, Kur’an’ın akıl-mantık ve gramer kurallarına dayanan “Beyan”ı ile çelişen tabiatı reddedilmeden; “Bunlar, Tasavvufu istismar ettiler” açıklamasının hiçbir anlamı yoktur.." FETÖ Tarafından “Kandırılma”nın veya “İstismar” Edilmenin Sünni-Ortak Psikolojisi
KARAR OKURU 18 Mayıs 2019 21:42
Allah razı olsun Ahmet Hocam bizde tam bunu diyoruz darbe yapan soru çalan insanlara kurşun sıkan emniyette yargıda paralel devlet gibi olupta suç işleyenlerin soru çalan canı cehenneme ama Din kitap Allah ile KANDİRİLMİS olanların niyeti temiz olupta bunların hain yüzünü görememiş Hainliklerini 15 temmuz gecesi görmüş insanların ne günahı var
Hüseyin YILMAZ. 18 Mayıs 2019 20:16
Ahmet ağabey, yazınız ülkemizde yaşanan önemli bir yaraya dikkat çekiyor, "Hoca efendi, muhterem hoca efendi" vs. sözleri ile bu herifi kutsayanlara hiç bir şey olmadı. Gariban mütedeyyin Anadolu çocukları "irtibat" " iltisak" gibi suçlamalar ile aşından ve işinden edildi.
KARAR OKURU 18 Mayıs 2019 19:30
Günaydın Ahmet bey
Er 18 Mayıs 2019 18:33
Ahmet Bey bakıyorum da hep Müslümanlar Eza ve Cefa çekiyor ama bu dönemin en garip tarafı Müslüman Müslümana ezan ve cefa çektiriyor rabbim hepimize hidayet versin
karar okuyucusu 18 Mayıs 2019 16:02
Allah"ın cc.selamı , rahmeti ve bereketi üzerinize olsun.Bu görüşleriniz inşaallah yetkililer tarafından dikkate alınır. Memleketin birliği beraberliği ve huzuru için adım atmanın zamanı geldi.Gönüllere su serptiniz.Rabbim sizlerden razı olsun.
NİHAYET EFENDİM 18 Mayıs 2019 10:14
Nihayet efendim. Bu sürecin başından beri yazmanızı beklediğim kapsamlı yazı bu idi. İlk günlerde asıl böyle yazmalıydınız. Bade harabel Basra. Maalesef.
KARAR OKURU 18 Mayıs 2019 08:39
Öyle bir anlatıyorsunuz ki sayın yazar hemen bir anda herşey olmuş bitmiş gibi. Yahu bunun 17-25 Aralık süreci var öncesi var. Devlet bunları uyarmış terk edin bu örgütü haşhaşiligi bırakın demiş yani bayağı zaman tanınmış bu adamlara ama dönmemişler suç şimdi yakalayanın mı yakalananın mı. Demişsin ki dindar adamlar Yahudi ve Hristiyanlar cennete girecek diyen adamın peşinden gidenlerin neresi dindar, adamın dini kalmamışken.
17-25 Aralık öncesi 18 Mayıs 2019 11:49
3
Devlet uyarmış diyorsunuz da, şu anda yapılan soruşturmalarda insanların 17-25 Aralık öncesi eylemlerinden de sorumlu tutulduğunu biliyor musunuz? Kendi soruşturmamdan size örnek: 1- "2012 yılında Myanmar-Arakan'a 40 TL yardım gönderdiği", 2-" 2011 yılında Asya Termal Tesislerinde 1 gün konakladığı" İpin ucu kaçırıldığında işin kimlere ve nereye kadar uzanacağını düşünün. O tarihlerde Asya Termal'de kamp yapanları ve Myanmara destek olanları toplarsanız kimleri terörist damgasıyla damgalayabileceğinizi siz hesap edin.
KARAR OKURU 18 Mayıs 2019 02:38
BİR ANEKTODLU DEĞİNİ YAPTIM.MİSYONUNUZA İHANET ETMEYİN. MİSYONUNUZ DOĞMADAN CAN VERİYOR. NEDEN DEĞİNİLERDE KÜFÜR HAKARET YOKSA NEDEN SEÇİCİLİKTE EŞİTLİKÇİ DEĞİLSİNİZ. YAZIKLAR OLSUN SİZE. NERDE KALDI MİSYONUNUZ NERDE KALDI BU ÜLKE İÇİN KAYGILAR DENİZİ. OKURA SAYGI LÜTFEN. ANEKTOD 1970 YILLARDANDI.
KARAR OKURU 18 Mayıs 2019 02:16
gençlik, sosyal ve kulturel faaliyeti olmayan cemaat yoktur, bu genelleme tüm dini mahrecli siyasi sosyal grublari vurur demeye getiriyorsunuz. Siz turkiyede ne kadar farkındasınız bilmiyorum ama, yurt dışında coktan vurdu. Artık müslümanlar, dini grublara yakın görünmekten korkuyor. Amerika veya her kimse o büyük üst akıl, İslamı sevmiyorsa, bundan büyük bayram mı olur onun için? İslami oluşumların halk tabanı bitiyor. Köküne kibrit suyu döküldü. Her görüşü, o görüşü iktidara getirerek bitirme politikası, islami hareketler için de uygulandı.
KARAR OKURU 18 Mayıs 2019 01:15
Ahmet Hocam, geçen aylarda malumunuz kpss de Türkiye fizik birincisi "mülakat" tan elendi. Basındaki haberlere göre istihbarat raporları menfi çıkmış. Demokratik, hukuk devletinde bunu nereye koyacağız? Allah sonumuzu hayretsin. Amin.
Mehmet ZIRAPLI 18 Mayıs 2019 00:58
Bir hikaye anlatılır.Her halde büyük bir ev olsa gerek.Oğlan bağırıyor.Baba hırsız var.Al gel oğlum.Baba gelmiyor.Sen gel oğlum.Baba salmıyor.Galiba Fethullah Gülen'in durumuna benziyor gibi.Salmıyorlar.
KARAR OKURU 18 Mayıs 2019 00:55
Ahmet bey Allah razı olsun, yarın Rabbimizin huzurunda mazlum müslümanları köşenizde savunduğunuzu söyleyebilirsiniz. Bizim imtihanımız sabretmek, sizi ki yazmak, diğerlerini Rabbim biliyor. İnş biran önce devletimiz bu yanlıştan döner ve vatandaşına sahip çıkar.(darbecileri,suça bulaşmışları lanetliyorum)
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 23:37
Bazı yorumcular iltisaklı oldukları için işinden olan kişilerin pişman olmadıklarını iddia ediyorlar.Işlem yapılan 511 bin kişıyle tektek mi konustunuz. Benim çevremde öğretmen ve memur olup ihraç olmuş.Savcilikca soruşturmaya gerek görülmemiş hakkinda adli hiç bir işlem yapılmamış.Hatta bazılari varki hiç bir soruşturma dahi geçirmeden ihraç olmuş kişiler bu yapıyla iltisaklı olan kurumlarla işlem yaptığina lanet ediyorlar .Bir komisyon tek tek sorsa çok büyük kısmı fetöye lanet okuyorlar.Ama burada medyadaki troller ve intikamcı bazı kesimlar
magura 17 Mayıs 2019 23:06
Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi at izi it izine karıştı
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 23:40
3
Ayırmak için en küçük bir adım bile atmadı. Söylemek yetmiyor.
MESELÂ ? 17 Mayıs 2019 21:36
Bu Pensilvanya'ki zavallı eğer rehin veya tutsak değilse, şu çıkışı yapsa bir gün : "-Yaşımı başımı aldım. Benim yüzümden bunca gerilim oluyorsa, işte nefsim. O insanları hırpalamayın. Beni yargılayın. Bir ayağım mezarda. Tüm tutuklulardan önce beni cezalandırın. İşte geliyorum" diye THY ile ansızın dönse. Meselâ ne olur. Kim buna engel olur, kim bu hesaplaşmadan çekinir. Saftirik bağnazları belki kıyamaz amma bir de böyle olsa kimlerin işine gelmez, kim karşı çıkar. Mesela ?
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 21:17
Allah’a şükür her ay maaşlarını ödediğimiz kişiler bugün de karnımızı doyurdular.
ahmet 17 Mayıs 2019 21:08
yazınızda belirttiğinizgibi bu insanlar o kadarda masum değiller beraber devlet dairesinde çalıştığımız arkadaşlar 17 25 aralıktan sonra bırakın bu işleri dedimizde bize kimse dokunamaz diyorlardı ve kendilerinden olmayan müslümanlara atmadıkları iftira kalmadı yazılacak çok şey var ama burya sığmıyor
murat 17 Mayıs 2019 21:07
mahallenin haylazlarına göz yumuldu.terbiye edilmediler..onlar da camı çerçeveyi kırdı..hatta mahalleyi ateşe vermeye bile kalktılar. ama şimdi tüm mahallenin çocukları dövülüyor, hem de ne dövme tekme tokat giriyorlar, suçlu-suçsuz
Muhtefi. .. 17 Mayıs 2019 20:41
Bütün Çaylar,Dereler, Imaklar. Nehirler Denize akar. .Denize Akmayan sular kurumaya MAHKUMDUR. .!...yada bütün Patikalar, Ara Sokaklar,küçük caddeler hepsi ANA CADDEYE çıkar yoksa Çıkmaz sokak olmaya MAHKUMDUR. ..bi de böyle si var Düşünceler, Fikirler butun TOPLUMA mal olmuyorsa kendi zihin dünyasında MAHKUMDUR. .!....Lamı cimi yok bu boyledir..MAHKUMIYETI insan kendisi seçer,seçmiştir. . .!
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 23:51
0
O dediğin zihinde kalpte... Edebiyat değil hayat.. Adalete ne gerek var, Ölçü bu ar terazi var.
Muhtefi. .. 18 Mayıs 2019 03:40
1
EDEBIhayat olmadan terazisi,adaleti olmaz :))..hiçbir şey olmaz. Illa EDEP illa EDEBIhayat. !!!...literatür demiyoruz. .olursa FETOS vb deresi KURUMAYA (kurutulmaya) MAH-KUM -DUR. ..çünkü kendisi seçmiştir MAHKUMİYETI..! .:))).....biz TEVHİD (ab- ı Derya) Tarafindayiz. .:)))..ÖZGÜRLÜK bizde. ..:))...kim karisabilir MAHKUM edebilir daha olmadı, olamaz, olmaz, olmayacak, , olamayacak MAHBUSHANESI. ..:)).
Metin YILDIZ 17 Mayıs 2019 19:55
SUÇ BAŞKASININ DA NİÇİN BAŞKASI MAHKUM?-2 dindar kadrolar tasfiye edildi/ediliyor. Bir örnekle açıklayayım: Geçenlerde bir öğretmen şunu söyledi: Aynı okulda çalışan ve beş vakit namazını kılan 6 kişiden beşi ihraç edildi. KHK ile ihraç edilenler onca mağduriyetine rağmen gözyaşlarını içine akıtıyor. İmtihan deyip geçiyorlar. Bu da geçer yahu diyorlar. Onca yetişmiş insan pazarcılığa, ameleliğe, taksiciliğe mahkum ediliyor…Aslında toplumun kahir ekseriyeti sizin gibi düşünüyor. Ancak kim haksızlığı dile getirirse damga yiyebileceği k
Cenk Cemil 17 Mayıs 2019 19:17
Sayın A.Taşgetiren Bey, Kaleminize ve gönlünüze sağlık ! Ne yazık ki, iktidar partisi içinde şimdiye kadar bu kadarcık "Kral Çıplak" diyenler olsaydı ve çıksaydı herkes en azından bir aynaya bakma ihtiyacını hissederdi ! Maalesef olmadı ve çıkmadı !
KARARa teşekkür 17 Mayıs 2019 18:31
Allah ebeden razı olsun
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 18:26
Tek sorunlu ilişki feto ile olan değili. Milli görüşün mirasçısı kitleyle ilişkiye bakın. Barışma zamanı.. Kaynaşma zamanı. Operada yuhlananlara cami sahip çıkıyor. İbretliktir. Olay budur.
İbrahim Erdoğan 17 Mayıs 2019 17:34
Bizim devletimiz ötelerden beridir ve her nedense kendine düşman vatandaş yetiştirmede gayret sahibidir!.. Sonra da gelsin dış düşmanlar ve iç düşmanlar edebiyatı... Tabi ki bu bahçeden beslenenler olabilir. Geleceğimizi bu günkü kinimizi tatmin ve kısa dönemli siyasi çıkarlarımız için harcayan bir beslenme...
ysn 17 Mayıs 2019 17:32
ellerinizden öpüyorum gerçekleri dile getirdiğini için...kaleminize sağlık
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 17:23
Benim takip ettiğim kadariyla Sayın CB ayrım yaptığı ......"altı ibadet ,ortası ticaret , üstü ihanet olan olan bir yapıdan"...... sürekli tek yek vucut gibi yaziyorsunuz.Darbeye kalkışan ihanet eden hayin sayısi belli iken kimi tutuklanmış kimi alçaklar kaçmış. Olan gariban memurlara olmuş.Haklarında berat kararı olanlar veya haklarinda hiçbir adli işlem yapilmamış en az 60-70 bin kişi olduğu söylenen kişiler bir KHK yla ihraç edilmiş
Toprak 17 Mayıs 2019 17:18
Dilinize,yüreğinize,kaleminize sağlık hocam,hakikatleri haykırmaya devam ediniz,zulüm ve haksızlıkara herkes olanca gücüyle karşı koymalı.
HACI MURAT 17 Mayıs 2019 17:12
Kriminal olarak suça bulaşmayanları hapse doldurmanın hem aileler için hep devlet için sıkıntı kaynağı olduğu bir gerçek.Ama devlet,hala Fetö'nün geri döneceğine,eski gücüne ulaşacağına inanan,o yapı içinde bulunmaktan dolayı hiç bir pişmanlık duymayan iltisaklıları kamuda çalıştırmamakta haklıdır.Hiç bir işveren sinsi sinsi kendi kuyusunu kazan kişi ile çalışmak istemez.Taşgetiren'in yazısında eksik kalan husus burasıdır.
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 18:53
2
Bunun göstergesi nedir? Nasıl tespit edilir? Bence, hukuk dili ortak dil olmalı; Mesela takipsizlik ve beraat almış birini neye dayanarak iade etmeyelim, Kritik kurum ve konumlara değil, daha alt sıradan göreve atama daha mantıklı geliyor. Yani yargıda ceza almayana idari ceza vermek makul gelmiyor.
HACI OLMAK SORUMLULUĞU ARTIRIR. 17 Mayıs 2019 19:38
3
Okuduğunu ya anlamıyor ya da anlamak istemiyorsun hazret. Taşgetiren suçlunun cezalandırılmasını, hukukta karşılığı olmayan yapay suni suç icat ederek haksız ve hukuksuz cezalandırılmanın olmasını istemiyor. Suçluyu cezasız bırakmakta zulümdür bunun bilincinde olacak kadar akla ve sağduyuya sahibiz.
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 17:09
Suçlu ile suçsuz kişiler ayrılmalı. Suça karışmamış, suç işlememiş insanları cezalandırmak adil değildir. Tutuklama yaparken kılı kırka yarmak gerekir. Elma ile armudu birbirine karıştırmak doğru değil. Bu konuyu herkesin şapkasını önüne koyup düşünmesi gerekiyor. Bu konuya bir çözüm bulunması lazım
Kim cani kim masum? 17 Mayıs 2019 16:26
Bazilari gidip bir gazeteciyi olduresiye dovuyor. Yakalanan magandalar bu ise zorlandiklarini itiraf ediyor. Ilk durusmada tahliye oluyorlar. Bu ise azmettirenler odullendiriliyor. Bir yandas gazetecide merhamet ettikde hayattasin diyor. O zaman butun akp ye oy veren masum temiz insanlari terorist mi ilan etmek lazim? Simdi akp mitingine katilmis herkes terorist mi olacak? Ayni olay birkac gun oncede oldu bir gazeteciyi olduresiye dovenler trafikte bir tartisma olmustu dediler beraat ettiler. Demek neymis "Tetikci magandalarla Masumlari ayirin"
Metin YILDIZ 17 Mayıs 2019 16:13
SUÇ BAŞKASININ DA NİÇİN BAŞKASI MAHKUM?-1 Sayın Taşgetiren! Bugünkü yazınızı ve “İçeridekiler ve Dışarıdakiler” başlıklı yazınızı heyecanla okudum. Toplumun kahir ekseriyetinin gerçekleri dile getirmekten çekindiği bu zamanda haksızlık karşısında susmamanız takdire şayan. Siz toplumsal yara demişsiniz, ben kangren diyeyim. Üç yıl bitmek üzere. Üç koca yıl ve Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile yüzbinlerce ihraç… Bu güne değin nice ocaklar söndü. Hayatının büyük bölümünü okuma-yazma ile geçirdiği için ehil olmadığı işt
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 15:09
Bir "Paralelci" iddiası da bana yapılınca,istanbul Hukuk da okurken 1992-1997 yıllarında Altınoluk dergisi abonesi okuduğumu, 1992 yılında istanbul Tüyap da "Rahmet Toplumu ve Sonsuz Biat" kitaplarını sizin elinizden imzalı aldığımı ispata çalışmak, ne ağır bir yük oldu benim için..."Sen paralelci olmadığını ispatla" deniyordu... Kültürel kimliğin zaman içinde değişkenliğini kabul etmeyen, toplumsal gerçeklikten uzak tüm iddialar, sevgiden uzak, önyargı, kin ve haset doludur...Zira gönül yolu önce insaf ve merhametten geçer....
TEZAT 17 Mayıs 2019 19:46
0
"Sen paralelci olmadığını ispatla" deniyordu... Oysa hukukun en temel kurallarında biri şudur; "İddia eden iddiasını ispatlamakla mükelleftir."
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 14:39
Bir kere daha değil mümkünse her iki günde bir yazınız hocam. Yazıklar olsun kendi insanına ağaç kökü layık görenlere... Dünyanın hiç bir yerinde ve dahi ALLAH indinde suç olmayan fiiliyatlardan dolayı dünyası cehenneme döndü insanların. Kim ihanet etmişse ayırt etmeksizin en ağır ceza verilsin ancak kanunda dahi olmayan işler yapılan hakaretler.... en az 3 milyon insan etkilendi. Ve alkışlayanlar kimler mi cümle alem biliyor. Nerde gerçek fetocu hayın var o...
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 14:11
Kaleminize sağlık!
TONTİLOS 17 Mayıs 2019 14:09
HOCAM GEÇ KALMADINIZ MI
KARAR OKURUfransa 17 Mayıs 2019 16:22
1
Slm anlasilan ilk defa hocanin yazosini okuyorsunuz galiba
Şerif 17 Mayıs 2019 13:40
THE cemaati raydan çıkaran da, AKP elitlerine yanlış yaptırtan da, zerrapla işbirliği yaptırıp, kayıt edende, müslüman eliyle, müslümana kumpas kuranda, müslüman eliyle zülum yaptıranda aynı el.
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 16:22
0
Ne elmiş be abi !
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 13:42
baş papaz ve mankurtları sanki sağda solda mantar tabancası patlatmış da devlet de aşırı güç kullanmış buna da ahmet bey çoook sinirlenmiş gibi anlatıyor. abd nin emriyele ülkeyi işgal etmeye kalkıştılar, bir kez daha söyluyorum ülkeyi işgal etmeye kalkıştılar, savaş uçaklarıyla, tanklarla masum insanları şehit ettiler, binlerce insanı yaraladılar, müslümanlığın içini boşaltıp yeni tip gerizekalı müslüman tipi oluşturmaya çalıştılar.... etrafında hiç bundan pişmanlık duyan üzülen baş papaza kızan cemaat üyesi birini gören varmı ya...
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 16:02
2
Onlara o imkanları kim verdi... Kim göz yumdu yada yararlandı... Onu da yazsana... Ne istedilerse verilmedi mi? Allah onlarıda affetmesin mi? Sen darbeciyle evde kalanı aynı kefeye nasıl koyarsın? 500 bin gözaltı olan insandan kaçını tanıdında kızan saydın? Bunların kaçı fetöcüymüş, kaçının kalbini yardın?
KARAR OKURUfransa 17 Mayıs 2019 16:45
2
Slm evet var ama ofke varya ofke gormeye duymaya maniymis mesela ben aynn sizin yazdiklariniza katiliyorum ve tepkiliyim ha hala takilanlarda var benim yakinlarmdan arkadaslarmdan mankurtmu hipnozmu neyse tiyatro iftira diyolar hayatin akisina ters anormal ve boylelikle bni gormedin amaduydun birde pisman olan varmi diyorsun cumhurbaskanimizda ne istedilerde vermedik dedi biliyorsun koca devletin polisi miti ne rahmen o kotu niyetlerini o bilemediyse tabanda hayir sevab diye destekliyordu serri gorenler pekala ayrildilar ayrilmayanlarda dua edelim allah akil fikir versin
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 17:02
1
Evet peki bunları yaparken senin hükümetin ne yapıyordu? Alkış mı tutuyordu? Hem de tam 40 sene.
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 18:45
1
13:42 yazdıklarına verilen cevaplardan anlaşıldığı üzere kimsenin akıllandığı yok... 40 yıl hemide demiş ya adam rasyonel zaman da yaşamiyor ki.
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 18:46
1
Herkes 15 temmuzdan çok önce bunların tüm yayın organları ile giristikleri nefret savaşını hatırlamıyor. Ortada bir nefret varsa bu 15 temmuzdan sonta ortaya çıkmadı. Sevgi akarcesmeler, mumtazlar VS hiçbirisi gül uzatmiyordu. 15 temmuz işin nirvanasi ama savaş çok önceden başlamisti. Bunu en iyi tasgetiren bilir. Bu savaş dilini kaldıramamiş ve ayrılmıştı. Hafıza ı beşer nisyan ile malulduf
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 13:33
Peki sayın yazar bu malum örgütün hala örgütlenmeye çalıştığına ne der, bu çalışmaları yapanlar masum mu sayılmalı?!...
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 13:03
Hakikatleri söyleten Yaradanımıza şükürler olsun. Hakikati söyleyen siz değerli yazara da teşekkür ederiz . İnsanlar zulmeder, kader adalet eder . Masumların başlarına gelen zulme günahlarının döküleceği vesilesiyle sabretmeleri ve günü geldiğinde ( tez zamanda ) haklıya hakkının teslim edilmesi, hak edenlerin işlerine geri dönmeleri duasıyla ...
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 13:02
Hocam Allah sizden razı olsun.
ÖMER FARUK DİNÇ 17 Mayıs 2019 12:38
SN TAŞGETİREN BENİM AKRABALARIM VAR.DAHA ÖNCE FETÖ'NÜN YURTLARINDA KALMIŞ BANK ASYA İLE ÇALIŞMIŞ FAKAT HERHANGİ BİR HUKUKİ SÜRECE TABİ TUTULMAMIŞ.FAKAT BUGÜN ADAMLAR FETÖYÜ SAVUNUYOR VE 15 TEMMUZA DARBE DEMİYOR.ŞUNU BİLMENİ İSTERİM Kİ:BU FETÖYÜ YARGILAMAK ÇOK ZOR BİRŞEY.BUNLAR SIRADAN İNSANLAR DEĞİL.EVET ADİL YARGILAMA YAPMAK LAZIM KATILIYORUM FAKAT BU ÇOK ZOR BUNUN BİLİNCİNDE OLURSANIZ BU KADAR ELEŞTİRİDE BULUNMAZSINIZ.BENCE ADİL YARGILANMADIĞINI DÜŞÜNMEDİĞİNİZ KİŞİLERİN DİLEKÇE VEREREK:BU ARKADAŞ FETÖCÜ DEĞİLDİR DİYEREK KEFİL
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 15:46
1
He öyle oluyor zaten dilekçeyle... Mücadele zor diye a it kazana kaynat ne güzel... İnsan bunlar kardeşim insan.... Cevher ayrıştıyorsun...
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 21:20
0
Siyasi ve ekonomik ayak nerede? Olçok hnfendinin feryadına kulak vermek gerekli.
KARAR OKURU 18 Mayıs 2019 04:23
0
Zamanında cemaat denen yapının gazetelerinde en çok okunan yazıları yazan şentop meclis Bask bostancı AKP de önemli görevde ben ise bir banka hesabı ve sendika yüzünden işinden olmuş bir eğitimci dışlanmış atılmış ve itilmiş bir Muhammed ümmetiyim bakalım yüce yaratan ve kitabımız ne buyurur Mazlumlar için açıp okuyalımmı ne dersin
Allah(CC) razı olsun Ahmet hocam.Şu mübarek ayın mübarek Cuma günü hürmetine makamınzı ali eylesim Rabb'im.Çok can alıcı konulara temas ediyorsunuz.Allah(CC)size hayırlı ve uzun ömürler versin,kaleminize de güç versin.Biraz önce bir yakınım aradı.SİZİN YAZILARINIZI TAKİP ETTİĞİNİ VE ÖZELLİKLE BUGÜNKÜ YAZINIZI OKUMAMI TAVSİYE ETTİ.Ben zaten bu gazetede ilk okuduğum yazar sizsiniz.O yakınım kızı da mağdur olanlardan.İşinden KHK ile atıldı.Gözaltına alındı.7 tutuklu kaldı.uzun süren mahkeden sora beraat etti.Ama hala işine dönemedi.Bu tür ya
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 12:24
Benim FETÖ yada başka hiçbir cemaat ve yapıyla uzaktan yakından alakam olmadı Astsubay dım 22 yıl üniformalı namus ve şerefimle taşıdım KHK ile İhraç edildim 11 ay cezaevinde kaldım tahliye edildim. Söyleyecek hiçbir şeyim yok.
KARAR OKURUisrafil 17 Mayıs 2019 11:59
Allah sizden razı olsun ilk günden beri bunları yazdığınızı biliyorum. Akp de bunların böyle olduğunu biliyor. Siyasiler milleti öne atıp kendilerini kurtarma derdinde. Belki bu dünyada hesap vermezler ancak ahirette kaçamazlar. Allahtan şu cuma saatinde dileğim ölürken imansız ölmeleri karşımada imansiz hesap vermeleri amin
ihsan Başerli 17 Mayıs 2019 11:51
Tamam başı sapıtmış anladık. Mazlum insanları kandırmış analadık. Başının sapıttığını ve kendisinin kandırıldığını mazlum dediğiniz adamlar gördüler sanırım ama bu insanlar şu an gördükleri bu yanlışı kabul edip pişmanlık duyuyormu? Ahmet Abi lütfen ama lütfen bunun için de bir yazı istiyorum !!!!
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 14:59
0
Yeni hukuk kitapları yazmaya gerek yok üstad. Eyleme ve kasta bakarsın; suç teşkil ediyor ise cezasını verirsin. Koşulları var ise etkin pişmanlıktan cezada indirime gidersin. "şu an gördüğün bu yanlışı kabul edip pişmanlık duyuyor musun?" diyerek adam yargılanmaz; Hukuki delillerini ortaya koyup suçu faile bağlamadan bu soru sorulmaz.
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 16:03
0
Pişman olmasına fırsat tanıdın mı? Eline silah alıp milletine silah tutan şerefsizlerle darbeden haberi dahi olmayan insanları aynı kefeye koyup işinden edeceksin, özel sektörde çalışmasına, yurtdışına gitmesine müsade etmeyeceksin bunun çoluğu çocuğu var demeyeceksin ondan sonra ak partiyi bunlar sevmiyor deyip vatan haini diyeceksin. Empati?
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 11:42
Eşim ve ben imam hatip mezunu insanlarız 4tane çocuğumuz var 2012de sohbete gidiyordu demiş bir yaratık ve eşim ihraç Şimdi benim çocuklarım dine ve dindarlara nefret besliyor Ne yapsak boş Ne desek nafile Çağımızın mazlumlarına zulm eden geçmişin mazlumların Nasıl dediler garibanlara vatan haini Nasıl verecekler o hesabı Hurdacı yanında zar zor iş buldu Halini görseydi ona hain diyenler Kendi dillerini keserdiler Yeryüzünde karıncayı incitmedi Ama onu çok incittiler Gönlümdeki hüznü sen biliyorsun Rabbim Sen biliyorsun
Hasan Hüseyin 17 Mayıs 2019 11:37
Dilsiz şeytanlara inat güzel bir değerlendirme.Tabiki toptancı yaklaşımlar bir çok kusuru beraberinde getirir.
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 11:40
Ahmet bey ısrarla cezaevindekilerin suçsuzluğuna vurgu yapıyorsunuz. Cezaevinde olanlar “darbe” ve “ örgüt üyeliği” nden içeride devlet böyle söylüyor. Yoksa yok para yatırmış yok hayır yapmış bunlar cezaevinde değil.Khk ile işte atılanların durumu farklı onlar tartışılabilir. Artık şu algı oluşturmak işini bırakın. Fetö bir cemaat değil bir istihbarat örgütü. Lütfen diğerleriyle kıyaslamayı bırakın artık
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 12:27
1
İnsanlar sendika üyeliğinden, bankaya kendi parasını yatırdığı için içerde yatıyor .bence konu hakkında yeterince bilgi sahibi olmadan yorum yapıyorsunuz
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 14:16
2
Yazıyı iyi okumamışsın; sondan ikinci paragrafa tekrar bak. İçeride yatan birkaç kişinin avukatına gidip karar gerekçelerini oku; belki fikrin değişir. Hocanın saydığı, gerçekten suça bulaşmış olanların cezalandırılmasına ise kimsenin itirazı yok zaten.
Taşgetiren Okuru 17 Mayıs 2019 14:25
0
Bilip bilmeden konuşmayın rica ederim. Yakînen biliyorum; emekli bir adam öğrencilere yemek götürdüğü için şimdi içerde.
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 15:41
1
İnsaf be kardeşim, daha bilgin yok... Adam 10 yıl önce evde kalmış diye işlem görüyor... Bankaya 100 tl yaturmış diye mahkeme oluyor... Ne darbecisi.... Öğrenciyken evde kalmış diye üyelikten ceza veriyorlar... Sende inanıyorsun... Hak kardeşim hak, o bozuk terazi bir gün gelir senide tartar... O zaman anlarsobda geç olur...
Tillo 17 Mayıs 2019 22:09
0
Ben 15 ay kaldım içerde Sendikadan. 15 ay da iddianamem ancak yazıldı 1. Duruşma15 ayın sonunda yapıldı. Bırakıldim.33 ay süren sorgulamadan yargılamadan sonra beraat ettim.iceri her gireni böyle değerlendiriyorsan baya bi hakka girdin
Her devirde olan masumlara olmus esas suclu aga babalari bir sekilde ortadan kaybolmus. Yada bu tur iddalarla muhaliflere gozdagi verilmis ya bizdensin yada senide hain ilan ederiz denmis. Aslinda esas suclunun kim oldugunu, aga babalariyla kimin ortak oldugunu, ne istedikte vermedik diyenlerin kim oldugunu herkes biliyor
ahmet 17 Mayıs 2019 11:24
Yaw 40 yıl (İstihbarat,emniyet,mit,vs. e rağmen) devlet büyüklerini kandırmış bu adam, 2 yıl da sıradan vatandaşı kandırmış çok mu? Fetö bilerek ibadet tabakasını fişletip öne attırdı. Morbeyin gibi olaylarda bunun ipucunu görebilirsiniz.
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 15:17
2
Kandırma yok çıkar catısması var.
Özlan 17 Mayıs 2019 11:13
Olmayacak duaya amin demek olmaz ama geç kalmış bir amin diyelim Ahmet bey ...yazık oldu yazık oluyor yazık olacak ....aklı selim birileri bastırmadığı sürece ... kazananı hiç olmayan bir süreç ...
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 11:09
Hay kaleminize sağlık.Devlete bile bile zarar verenler, birilerine kumpas kuranlar, darbe yapanlar tabiki cezasını çeksin. Ama fetöcü ayağına yüzbinler mağdur ediliyor. Yazık bu insanlara. Pek çoğu karıncayı incitmemiş insanlar. Neredesin ey ilahi adalet?
karar okuru 17 Mayıs 2019 11:00
Hocam kaleminize sağlık. 15 Temmuzdan beri söylenemeyenleri söylüyorsunuz. KHK lılar bu ülkenin kanayan yarasıdır. İnsanlar perişan, intiharlar, boşananlar, psikolojisi bozulanlar. 15 Temmuzda ülke büyük bir tehlike atlattı bu herkesin ortak düşüncesi fakat yapılan bu hainliğin acısını garibandan çıkarmanın bir anlamı yok bence. "Akıllı olanlar kaçtı akılsızlar burada kaldı" demekle bu yara kapanmaz aksine bu söz yaraya tuz basmaktır.
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 11:03
Çok güzel yazılar yazıyorsunuz Allah razı olsun Allah kaleminize kuvvet versin Sıhhat afiyet versin
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 10:59
Var hocam var. Aklını kullanan pek çok kişi bunlara mesafeli durdu. Bunların kanca atmadığı kimse kalmadı ama dini bilenler ve aklını kullananlar bu yapılara hiç bulaşmadı. Benim ilkokul bile okumamış babam bunların tehlikeli olduğunu biliyordu da siz okumuşlar mı bilmiyordunuz?
KARAR OKURUfransa 17 Mayıs 2019 17:04
0
Slm koca devlet millet dahil cumhurbaskani bilememis devletin butun imkanlarina sahibken senin baban cok ama cook ferasetliymismi demek lazim bilmiyom milyonlarca insan ferasetsiz olamaz olsa olsa aldatilan kandirilan olur hayirli sevabli bilinen o hizmetlerde takdir etmiyen yok gibiydi istismar ettiklerindede hak ile yeksan oldular sekil ada goruldugu gibi akibete bakki yurt disinda bile tebdili kiyafetle dolasiyorlar taninmamak icin hurmetler
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 10:57
Ahmet Hocam çok doğru tespitlerde bulunmuş. Teşekkür ederiz. Allah razı olsun.
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 10:50
Garipsen yanarsın hocam hukuk adalet garibanlara işler zengine makam sahibine işlemez rahmetli bir arkadaşım vardı zina suç iken zengin yaparsa flört fakir yaparsa suç bir kelime ile olay değişir derdi
Suat veli 17 Mayıs 2019 10:38
Kuranı Kerimin yaklaşık 700 ayetinde ısrarla "hala düşünmüyor musunuz" , "ne kadar da az düşünüyorsunuz", "elbette düşünen bir topluluk için bundan alınacak ibretler vardır" Bizler kaderci yetiştirilmişiz,toplumun inanan kesimin çoğunda ise araştırmayı sevmez. Hayatı dogmatiktir. O sadece beslendiği cemaatlar ne veriyorsa ona inanır.araştırmaz.sorgulamaz.İnanan insan duygularından ziyade aklını kullanmalıdır.
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 11:49
6
İnanan araştırmaz, arastiran şüphecidir.
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 14:07
4
inanan insan aklını kullanırsa ve düşünürse imanından şüpheye düşer. O yüzden o söylediğin kendi içinde çelişkili.
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 10:39
ALLAH RAZI OLSUN MAALESEF HOCAM DİLE GETİRİLMEKTEN KORKULAN BU KONUDA YAZDIĞINIZ İÇİN.AMA HOCAM BU HAKSIZLIĞI DİLE GETİRMEK BAŞTA DİYANET KURUMU VE DİĞER CEMEATLERİNDE DİLE GETİRMESİ GEREKMEZ Mİ.Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytan değil mi.Allaha emanet olun hocam
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 10:19
Takipsizlik almış beraat etmiş insanlara bile işlerine dönme kapısı açılmadı. Bugün biz khklılara en çok bağıranlar savcılıktan fetöyle alakalı bir takipsizlik alsınlar da görelim !
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 10:04
Ben de bu mağdurlardan biri olarak size kesinlikle katılıyorum. Onlarca yıl okuduk, devlete sadakatle hizmet ettik, sonunda terörist ilan edildik. Sebep; fi tarihinde evlerinde kalmışız. Başka hiçbir suçumuz yok. Bunlar akıllarını yemişler diye düşünüyorum. Hiç bir suçu olmayan masum insanları sırf geçmişte bir cemaatle bağlantılı diye terörist ilan etmek bu ülkeye yapılacak en büyük ihanettir. Bunu anlamakta neden zorlanıyorlar anlamak mümkün değil.
karar okuru ben 17 Mayıs 2019 10:00
Hocam ne güzel yazmışsınız, insanda vicdan ve Allah korkusu ve bir de akıl olursa böyle yazılar çıkıyor değil mi? Hele son cümle" Geç anlaşılmak beni de üzüyor ama, geç anlayanlar daha çok üzülüyor. Çünkü ülke bedel ödüyor."
Okur yazar 17 Mayıs 2019 09:52
Rabbim, size ve bize her daim hakkı söylettin ve doğru yoldan ayırmasın, şu an kimsesizlerin sesi olmuşsunuz. Maalesef, devlet büyüklerinin bizzat açılışını yaptığı "bankada hesabı var diye, bir zamanlar dini sohbete bu da gidiyordu diye, asya termale filanca tarihte gitmişti diye" insanların ceza olarak ihraç edildiği yetmiyormuş gibi mesleklerini özel sektörde yapmaları engelleniyor, yetmiyor en düşük 2 yıl 1 ay olmak üzere hapis cezalarına çarptırılıyor. Bu fiilin varsa cezasının islam hukukundaki karşılığı bu mudur? Müslümanca duruş nasıl
Madur 17 Mayıs 2019 09:39
Bileğinin hakkı ile kendi emeği ve alın teri ile başka dershanelere diğer kardeşlerinin rızıklarından kesilerek ödenen paraları Fetö tarafından çalınan sorular karşılığında masum Anadolu çocuklarının hayatları hayalleri buhar olup uçtu!..Bunların ahı ne olacak ?Bunların yerine okul bitiren işe girenleri bu mazlum ve masumların ahı tutmuş olmasın.Ahmet Bey bu ülke bombalandı ne çabuk unutuyorsunuz.Ben bu yazınızı iyi niyetli bulmuyorum.İstanbul seçimleri için tahrik ve teşvik olduğunu düşünüyorum.Hiç bir masumun dinli dinsiz haksızlığa uğram
Maraşlı 17 Mayıs 2019 09:31
Hain Fetöyü terör örgütü ilan etmek doğrudur ama 17-25 Aralıkı baz alarak geçmişe gidip deliller aramak vahim hatadır. Eğer 15 temmuz itibariyle terör örgütüdür deseydik ve herhangi bir şekilde bağı olan artık suçludur deseydik şimdi nerdeyse kimse kalmazdı destek veren. Ama öyle olmayınca mağduriyet fetöcüleri de birleştirdi geri. Kamudan uzaklaştırmak devleti korumak adına doğrudur ama hapse atmak ya da özel sektörde bile iş verilmemesini sağlamak ise vahim hatadır. Bu yüzden binlerce insan itirafçı olacakken nehirlerden kaçmaya zorlandı. Kadın v
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 09:34
Dilinize sağlık, kaleminize kuvvet versin Rabbim, herşeyi en açık bir şekilde yazmışsınız. Allah razı olsun, Rabbim yar ve yardımcınız olsun inşallah.
Remzi YALÇIN 17 Mayıs 2019 09:30
Sayın Taşgetiren ben bir khk'lı olarak artık Cumanın dışında camiye gitmiyorum. Namazlarımı evde kılıyorum. Bana ve benim gibilere yapılanları görünce dindarım diyenlerden ve dilsiz şeytanlık yapanlardan iğreniyorum. Bu ülkenin ilahiyat okuyanlarının ve ilahiyat profesörlerinin de çoğunluk olarak dinle diyanetle çok işlerinin olmadığını, çıkarları için nasıl taklalar atabildiklerini görüyorum. 39 yaşında bir öğretmendim çocuklar başarılı olsun, vatan millet yücelsin diye koşturan biriydim. Bir gün içinde terörist oldum. bana terörist yaftas
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 14:19
2
Ben Cuma’ları da gitmiyorum. Bu zihniyetle aynı ortam içinde olmak bana zul geliyor.
Adalet 17 Mayıs 2019 19:12
0
Ben de sadece cumalar a gidiyorum. İlahiyat okudum. Artık dindarlardan uzak duruyorum. Tavsiye ederim. Kafam rahat.
Canan 17 Mayıs 2019 09:25
Allah razı olsun içimizden geçenlere tercüman oldunuz
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 11:59
1
AMİN KARDEŞİM
Takipci 17 Mayıs 2019 09:24
Din devlet islerine karistirilmamali, Devlet din islerine karismamali. Karisirsa ne olur? Simdi bizde olduğu gibi olur. Din ve dünya islerinin birbirinden ayrilmasi, insan soyununun uzun suren sosyal evriminin sonucudur. Maalesef, bu olgu dindar toplumlarda henuz anlasilamamistir, asil sorun da budur...
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 09:20
ELİNİZE GÖNLÜNÜZE SAĞLIK CUMA BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN AHMET BEY
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 09:20
Kalemine, yüreğine sağlık iyi ki varsın ve iyi ki yazıyorsun.
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 09:17
Ak Parti kendi bindiği dalı şu an budamakta.Yıllarca desteklediğim bir siyasi parti 15 Temmuz sonrası sapla samani karıştırdığı için Adet terazisinin dengesi şastığı için atamalarda liyakat baz alınmadığı için....artik benim gözümde bitmiştir.
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 08:57
Siyasi organizasyonlar ayrı cemaat ayrı şey. Siyasi organizasyonlar da yani dernek Vs de şeyh mi olur allahaşkına. Bizde o devirleri yasadik. Başkanın dedigi tartismasiz kabul mu edilir di? Siyasi tatisma olur hizipler turerdi. İkisini karıştırarak masum hale getirmeyelem. SİZİN MÜCADELE BİRLİĞİNDE BİLE KAÇ TARTIŞMA OLDU PARÇALANDI. Boyle bir sey fetode mumkun mu idi. En alt lademeye kadar Gönüllü olarak casus olmayi kabul etmiş Casuslar gibi kod adı almayi almış içine sindirmiş en sonunda akrep gibi memleketi sokmuş bir adam namaz kısa ne yazar.
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 08:21
Yürekli ve adil, şahsiyetli bir duruşun var. Ta seviyoruz savunan adam dediğin günden beri.
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 07:33
Kırım’ın rusya’ya ilhakını savunmak, sandalyeden kalkıp koltuğa da oturmak sanılıyor. Doğrusu kendi minderin de oturmaktır. Diğer bir konu ise yüzyıl önce ki bir dahinin sözünü teyit ediyor. “Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar memleketi olamaz. En doğru ve en hakiki tarikat, tarikatı medeniyedir.” Olursa ne mi olur? Yazınızda ki gibi olur. Anladınız!
Ekrem 17 Mayıs 2019 14:41
1
O dahinin takipçisi olduğunu söyleyenlerin o tarikat-ı medeniyyeyi topluma zorla ve baskıyla dayatmalarının böyle olmasında bir sorumlulukları yokmudur ?
"..Sünnilik, tarihsel/teolojik (yorumsal) bir kategori olarak, İslam Dünyasını 1400 yıl taşımış olmasına rağmen; sonunda bu “taşıma” kapasitesi çökmüştür. Teolojik gövdesi, ciddi sorunları barındırmaktadır. Bunlardan bazıları, ta baştan beri süren “teolojik” yanlışlıklar; diğer bazıları ise, miadını doldurmuş kavramsal-kurumsal eskimeler, çürümeler ve yıpranmış yapılardır. Ciddi bir “Tecdit” e ihtiyacı olduğu ortadadır..."Prof.Dr. İlhami Güler
"Bu yapılarda bireyler, “kendi” olmaktan çıkarak grubun içinde “hiç kimse”, anonim, adsız, erimiş bir “bütün”e dönüşmektedirler. Bunlardan bir tanesi, zombileştirdiği elemanları ile 15Temmuz’da Türkiye’yi az kalsın batırıyordu. Diğerlerinin ne yapacağı henüz belli değil. Arkaik-tekfirci dilleri, siyasete meftun niyetleri, holdingleşmiş ticaretleri, şeffaf olmayan (karanlık) yapıları ile ortalıkta kol geziyorlar..." -"Sünniliğin Tarihi – Güncel, Teolojik ve Politik Krizi Üzerine"-Prof.Dr. ilhami Güler
Hür Düşünce 17 Mayıs 2019 07:13
II-"..Bu sökme ve analiz etmenin ucu kendimize, kimliğimize, değerlerimize, kodlarımıza, mezhebimize, meşrebimize dokunacağı için, bu olay üzerine yazıp çizenler, konuşanlar, olguyu bizden uzaklaştırmaya, dışarı atmaya, marjinalleştirmeye, ötekileştirmeye, şeytanlaştırmaya çalışıyorlar.Bu tutum, entelektüel anlamda körlüktür; ahlaki anlamda ödlekliktir, sahtekârlıktır, iki yüzlülüktür.Eğri oturup doğru konuşalım..."-İlhami Güler
Hür Düşünce 17 Mayıs 2019 07:12
I-"..Benim temel iddiam şu: Bu “zihinlere, gönüllere ve değerlere sızma” veya “kandırılma-İstismar edilme”nin ortak ahlaki psikolojisi ve teolojik kodları analiz edilmeden, sökülmeden, ortaya çıkarılmadan bu örgütle mücadele etmek imkânsız olduğu gibi; yenilerinin oluşmasının önüne geçmek de mümkün olmayacaktır.." İlhami Güler-FETÖ Tarafından “Kandırılma”nın veya “İstismar” Edilmenin Sünni-Ortak Psikolojisi ve Teolojisi Üzerine
N.Öztürk 17 Mayıs 2019 07:06
Ta 2000-2003 yıllarında öğrenci, aile imkanı dar, hem okumuş hem sabahın köründe kalkmış gazete dağıtmış ekmek parası kazanmış. Şimdi çoluk-çocuk sahibi olan bu arkadaş tutuklu ve TCK. 214'ten yargılanıyor. Aleyhe delillerden biri de : Zaman gazetesinde çalışmış olmak. Peki bu gazetenin yayıncı şirketinin ortağı kim ve nerede ? Çok yıldızlı turistik otellerini işletmekle meşgul, hakkında takipsizlik verilmiş. Yani sorumlu, 20 yıl evvel gazeteyi ekmek parası için dağıtan kişi, ama Fetö'nün ayar çekmeye başladığında gazete ortağı olan şa
Sn. İlhami Güler'den:"Fetö’nün bir sürü aleni-gizli ahlaksızlığa başvurması da, mevcut Sünnilikteki “Daru’l-Harp”, “Kitabına uydurma” ve “Hile-i Şeriyye” geleneğinden kaynaklanmıştır. Tasavvufi epistemoloji, ilhama/sezgiye(Batınilik) dayandığı için; bu bilgi yolunun, Kur’an’ın akıl-mantık ve gramer kurallarına dayanan “Beyan”ı ile çelişen tabiatı reddedilmeden; “Bunlar, Tasavvufu istismar ettiler” açıklamasının hiçbir anlamı yoktur.." FETÖ Tarafından “Kandırılma”nın veya “İstismar” Edilmenin Sünni-Ortak Psikolojisi
Kül Tigin Kenetçi 17 Mayıs 2019 06:55
"Doğru teşhis, “istikamet”lerinin yani Tasavvuftan gelen -Hanefilik ve Maturidilikten değil- teolojilerinin sakatlığıdır. “Ameller, niyetlere göredir” hadisini diline pelesenk eden Sünnilik, “Ameller, sonuçlarına göredir” meşhur hadisini hiç hatırlamamıştır. Kilise, ortaçağlarda samimiyetle veya Allah rızası için yani bu motivasyonla akıl almaz cinayetler işledi. Bizdeki “Hariciler” de öyle. Bu örgütün yaptığı da benzer bir olaydır..."-İ. Güler-"FETÖ Tarafından “Kandırılma”nın veya “İstismar” Edilmenin Sünni-Ortak Psikolojisi ve
Müntekid-i Hakiki 17 Mayıs 2019 06:38
"..Sünniliğin “Tasavvuf” dolayımı ile haiz olduğu “yanlış iman içeriği”, müminleri “din adamları (Mehdi-Kutup, Gavs, Veli…)” yolu ile kendilerine yabancılaştırarak “FETÖ” denen bir yapıyı doğurmuştur. Kur’an’da Yahudilere yöneltilen “Eğer iman ediyorsanız; imanınız size ne kötü şeyi emrediyor?” (2/93) sorusu, Sünniliğin bugün Türkiye’de yaşayan bu grubu –ve diğer birçok cemaat ve tarikat- için de geçerlidir..." İlhami Güler-"Sunniliğin Türkiye Sancıları Üzerine"
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 05:39
Allah razı olsun hocam ağzınıza yüreğinize sağlık sizin haktan yana olduğunuza hem budünyada hemde öteki dünyada şahidim....
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 05:17
Ahmet hocam. Tespitleriniz çok yerinde. Katkı koymak babinda; ülkemizde geçmiş olaylar hakkında karar alınırken iki duygu öne çıkarıyor. Biri adalet ki olması gerekendir diğeri ise intikam. Malesef ülkemizde kişi ve devlet yöneticilerin değerlendirmelerinde ikinci duygu daha fazla öne çıkıyor ve bu da toplum barışını tehdit ediyor ki ülkemizin en büyük meselesi Sürekli kavga. Sonuç. Biz kaybederken rakiplerimiz kazaniyor
musto 17 Mayıs 2019 04:42
Allah insana akıl vermiş ak parti hata yaptıysa söylediğ ile yaptığı aynı değilse oy veren bir daha vermez yöneticiler üyeler uyarır yola gelmiyorsa Abdullatif Şener diğerleri gibi ayrılır toplumada hatalarını anlatır aydınlatır. Bundan sonra partinin hatalarından kalanlar sorumludur.Aynısı cemaat ve tarikatlar içinde geçerlidir.Onlarca partilere oy verdik yoldan çıktıkları zaman desteğimizi çektik ve toplumu uyardık.Ama menfaat ve çıkarlarımız için hataları görüyor gözümüzü kapatıyoruz.
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 04:36
Hoca bir yazısında AİHM nin mahkum edeceği tazminatın 800 milyarı bulabileceğini 30.05.2017 tarihinde yazmıştı. Anayasa Mah. Üyesinin Tutuklanmasının hukuka aykırı olduğuna karar verildi. 10 bin euro tazminat. Bu karar emsal olursa hocanın uyarıları gerçek olacak.
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 04:31
Söylenecek söz bulamıyorum hocam. Altına imzamı atarım. Herkes oradaydı. Allah aşkına her gün yazın hocam. En azından bir ay boyunca yazın. Bir şey çıkmasa olmasa da yazın. Içim rahatlıyor işte bu diyorum. Malesef 3 yıldır mütedeyyin bildiğimiz yazarlar hakaret ediyor resmen. Insan bu kadar mi yanar döner olur. Allahini seven hakkı konuşsun yazsın. Herkes bu ülkeyi ne kadar seviyorsa bende en az o kadar seviyorum.Her gün hain terörist diye yazılması ihraclar için iyice gına geldi.
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 10:29
14
FETÖ başarılı olsaydı ne olurdu acaba. 17 Aralık operasyonu neyin nesiydi. Devlete ait Mit tırlarını durdurmakta neyin nesiydi. Bu cürreti bu gücü bu emri kimden alıyordu. Bankaları batmasın diye para yatıranlar neden bu işi yapıyorlardı. FETÖ başarılı olsa bunlar şimdi bir yerlerde müdür veya amirdi. Ne diyelim. Kader. Eden bulur demişler.
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 04:03
KHK ile ihraçların çoğunluğu üniversite mezunu, yine büyük oranda devlet üniversitelerinden mezunlar. Olayın insani boyutunu tamamen görmezden gelsek bile bir de devlet aklı boyutu var. Bir devlet bu kadar yatırım yaptığı insandan niye istifade etmez? Hem o insanın kapasitesinden faydalanmıyor hem kendine küstürüyor. Devlet aklı diye bir şeyin kalmadığının en bariz göstergesi.
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 03:59
“Bu zavallı hodbinler böyle yapacaklarına halkın hissi selimine müracaat etselerdi, ondan feyiz ilham alsalardı, kendilerine bu gün şayanı hande hacil bir vaziyette bırakan bu kadar müstekreh hatalara düşmezlerdi. Fakat hissi selimin ; akıl, mantık ve marifetin fevkinden haizi ehemmiyet olduğunu takdir etmek yalancı alimlerin işine gelmez.” K. Atatürk
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 03:46
Allah razı olsun...
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 03:42
Elinize dilinize sağlık.
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 03:42
Haykırıp sesini duyurmak nedir bilir misiniz?Haykirdik haykirdik ve İnşallah sizler gibi kalemler sayesinde sesimizi duyanlar olur.Allah razı olsun.
musto 17 Mayıs 2019 03:36
Batı Almanya Doğu Almanya ile birleştiğinde komünist rejim ile çalışmış partili polis asker vb hiç birisini devlet kadrolarına almadı ileride ne yapakları belli olmaz. Suçsuz olanlar ayıklansın ama tehlikeli bir örgüt amaçlarından sapmış değiller kaldıkları yerden devam ediyorlar.
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 03:39
Biri bana söylesin demişsiniz. Ta 1925’te Kastamonu’da söylendi. “Efendiler ve ey millet iyi biliniz ki Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar memleketi olamaz. En doğru ve en hakiki tarikat, tarikatı medeniyedir. Medeniyetin emir ve talep ettiğini yapmak insan olmak için kafidir.” K. Atatürk.
Helal olsun size Sayın Tasgetiren. Bunu dile getiren tek cesur müslüman siz oldunuz. Allah sizden razi olsun. Şimdi alim olarak adlandirilmayi hak ettiniz benim gözümde. Kendinize zarar gelebilecegini bile bile dogrulari savunmaktir alim olmak. Hz Huseyin gibi , Ebu Hanife ra gibi. Siz emri bil maruf nehyi anil münker vazifenizi yaptiniz. Mahşerde buna şahitlik yapacagim artik.
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 03:07
Samimiyetle söylüyorum hocam. Haksızlığa uğrayanların dualarının neticesi tecelli edecek. Birileri hem bu dünyada hem ahirette kaybetti. Bu sürecin sonunda daha temiz bir toplum inşaa edilecek. Siyasal islamcının olmadığı, kör sol anarşinin devre dışı kaldığı, kafatasçı kafanın hükmünü yitirdiği temiz bir toplum. ama öncesi nasıl bir süreç olacak bilmiyorum. ne kadar acı çekilecek bilmiyorum. Haksızlık karşısında susan bu halk neler ile karşılaşacak bilmiyorum. Rabbimden dileğim sulh içinde bu süreci atlatalım
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 02:40
Allah razı olsun
Yazılarınızı okuyunca rahatlıyoruz ve memleket boş değil diyoruz. Dreyfüs meselesinde Emile Zola ne ise bu sosyal yarada sizde osunuz inanın. Doğru sözlülüğünüz ile gazete köşelerinden hatta cemaatinizden kovuldunuz. Zaten kültürümüzde "Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar" diye acı bir sözümüz yok mu? Onuncu köyde oturmayı göze alan cesur yürek, seviliyorsun, izleniyorsun, okunuyorsun, kanaat oluşturuyorsun GÖNÜLLERİN SULTANISIN sana ne mutlu.
KARAR OKURU fransa 17 Mayıs 2019 05:45
1
Slm aynen kardesim allah razi olsun ahmet hocamdan yillardir takipcisiyim lafi egib bukmesi yok allah eksikligini gostermesin sagolsun umariz tesbitlerini uyarilarini tenezzulen dikkate alirlar diyelim su mubarek ramazanin hurmetine diyelim duamiz olsun hurmetler
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 02:31
Kıymetli ahmet taşgetiren hocam sizi seksenli yıllardan beri, türk edebiyatı dergisi olmak üzere medyadan ve pamukova/ sakaryadaki programlarinizdan takip ediyorum. Karamanı da imam olarak atanıp zemini toprak olan evde yaşayıp akademik hayatına devam etmesi, okumuş evlat yetiştirmesini tv de anlatmasından beri. Ben ülkemizde / dünyada allah adına yoldan bir taş kaldıran başımın üstünedir diyordum bu uğursuz15 temmuza kadar. Şimdi cami imamından başlamak üzere 'taş kaldiranlarin' tamamına mesafeliyim. İlmihal bilgisi hariç din adına söylenenleri nazarı dikk
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 02:26
Bu da size ders olsun işte. Gencecik simaları böyle bilmediğiniz abilere ablalara teslim ederseniz olacağı budur. Milli eğitimin yurtları neyinize yetmiyordu. Yok illa ışık evlerinde toplanacaksınız. MEB’in yurtlarında günaha bulaşırlar aman ha.
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 03:57
5
Adam! O yurtlardan her yerde olmadığını, devletin en büyük hatasının yurt ve barınma işlerini cemaatlere devrederek yaptığını bilmiyor musun? Bal gibi biliyorsun ama küçük aklınca, bir açık buldun ya hemen çakayım istiyorsun. Benim okulumdaki kyk'da kontenjan ancak öğrenci sayısının dörtte birine yetiyordu. Meb yurtlarının kapasitesiyle, yatılı kalma zorunluluğu olan talebe sayısı arasındaki uçurumu bilmeden zırvalıyorsun.
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 04:14
4
meseleyi anlamamışsınız, isteyen istediği yere verir çocuğunu, mesele suçun şahsiliği meselesi.
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 13:53
0
Her mahalleye cami yapacak, imam hatip açacak kadar örgütleniyorsunuz ama gençlere yurt yapma işini cemaatlere bırakıyorsunuz. Hangi biriniz yurtlar yemiyor diye şikayet ediyordu o zamanlar?
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 02:19
Cennetin biletini duayla alamazsiniz. Once vicdaninizla yuzlesin.
TEZAT 17 Mayıs 2019 02:00
Fuzuli’nin “Söylesem çare değil, söylemesem gönül razı değil.” sözünün ruhunu 7/24 yaşıyoruz. Hocam kalemine sağlık, yüreğine sağlık. Düşünüp de söyleyemediğimiz duygulara tercüman oldunuz. Bütün satırlarınıza aynen katılıyorum. Fetö’yü Fetö yapanlar işin içinden usta bir manevra ile sıyrıldılar. “Dinime dahleyleyen bari Müselman olsa” Suç gariban devlet memurlarına kaldı. Bu çiğ tutumum vatandaşın gözünden kaçtığını düşünenler müthiş yanılıyor. Başınızı kuma sokmak yetmiyor.
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 01:48
günaydın..hepiniz oradaydınız
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 03:23
7
Sen gelirken biz donuyoruz aslanim
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 01:46
Tespitler cok anlasilir sade guzel bir sekilde ifade edilmis. keske herkes bu yazidan bir ders cikarsa.
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 01:41
Elinize sağlık...
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 01:24
Peki bu khk ile ihraç edilenler zamanında devlette nasıl memur olmuşlar , kimlerin haklarını gasp edip makam mevki sahip olmuşlar da şimdi masumiyet talep ediyorlar; zamanında bunların yüzünden memur olamayan , geleceği hayalleri , umutları çalınan insanların durumu ne olacak ; bunların mağdur ettikleri insanların yaşadıklarını da yazmanızı isterim vicdan sahibi bir insan olarak , bir gün adalet herkese lazım olur günü geldiğinde...
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 02:03
4
Yazar gasp edenler çeksin cezalarını diyor zaten. ya diğerleri...
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 02:09
3
Darbeden sonra adaletli bir mekanizma mi kurul da haberimiz yok. Akp -MHP - vatan partisinin torpili olmadan ise ankarada memur olabilen kaç kişi var. Sonrada adaletten bahsediyorsunuz. Öfke ve kin rövanşı, kişiyi kendi hapishanesine kapatir: Nelson Mandelanin hapishanede ogrendigini ankaradakiler hala öğrenemedi. O yuzden 100 senedir kavga bitmedi.
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 03:03
1
Yazıda demiş zaten darbecinin soru çalanın fesat karıştıranin burdan geridisini siz devam ettirin başkalarının hakkını gasp edip usulsüz memur olanın canı cehenneme bu yazıda kanayan bir yaraya deginilmis ama bosuna yormayin anlamazsiniz
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 04:20
1
Sorun sadece KHK ihraçları değil ki, o pozisyonlara nasıl geldiğini sorgulayalım. Sistem liyakate dayalı olsa bunları bugün konuşuyor olmazdık zaten. Devletle hiç bir ilişiği olmayan, sadece yemek yapıp öğrenci evine götürmüş ev hanımlarını da içeri attılar. O Allah rızası için öğrenciye yemek götüren kadın şimdi kimin hakkını yemiş oluyor?
Taşgetiren Okuru 17 Mayıs 2019 06:08
0
Siz yazıyı adam gibi okumuyor musunuz Allah aşkına?
Has Parti 17 Mayıs 2019 01:11
Sayın hocam ülkenin bedel ödemesi, ülkenin batması, kutuplaşması sorun olarak görünmüyor. Ülkemiz ergenler tarafından yönetiliyor, onlar büyümedikçe ülke küçülüyor.
Karar Okuru 17 Mayıs 2019 00:58
KHK'larla, sorgusuz-sualsiz 50 binden fazla insanın bir gecede terör örgütüyle irtibatlandırıldığı zaman, Yenişafak gazetesinde Ali Bayramoğlu "Tuzak" diye bir yazı kaleme almıştı. Gerekli uyarıyı yapmıştı ama bu yazısı gazetedeki son yazısı oldu. FETÖ ile bu şekilde, masumları kurban eden mücadele tarzı maalesef bunu yapanlara daha büyük zarar verecek. Taşgetiren hocaya akl-ı selim yaklaşımı için teşekkür ederim.
KARARLI KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 02:11
1
Bir muhafazakar olarak devleti çok yücelttiğim yanlışını öğrendim. Bu sosyal meseleyi hadi iyi gözlemleyemedik, sivilce oldu çıban, çıban oldu ur, ur metastaz yaptı bütün uzuvralara sıçradı ve vücudu teslim aldı. En azından bu aşamada dikkatli olmalı ve hastaya başka zarar vermeden ve hastayı kaybetmeden bir operasyon, tedavi yapılmalı. Züccaciye dükkanına giren fil gibi hareket ediliyor. Şu memlekette “DEVLET AKLI” tabirinin ne kadar boş bir tabir olduğunu anladım üzülerek söylüyorum maalesef !!!!!!!!!!!!!!!!!!
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 04:20
2
Ben hep seküler ve liberallerin muhafazakarlardan (ki kendimi muhafazakar olarak tanımlayabilirim) daha ilkeli olduğuna şahit oldum. Bayramoğlu, Mahçupyan bunun örnekleridir.
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 00:53
Fenerbahçe aşkı dediler iki günde 60 milyon topladılar,(ramazanda pide bile alamayan binlerce insan varken)Mercimek,Kombassan,ihlas,deniz feneri, fetö vb.dini yapılar kudsiyet yüklemesi ile milyonlarca lira topladılar, Atatürkcuyum diyenler 2500 TL ye kitap sattılar,devletin vakif kurumları 99 depreminde halktan toplanan paraları hiç ettiler,tosuncuk binlerce kişiyi tokatladi,gezi parkı deyip Atatürk bustune PKK caputunu asip binlerce insanı kötü emelleri için kullandılar.kullanila kullanıla guvenecek yer kalmadığını görmek cok üzücü.En büyük sorun,toplumda gü
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 00:49
Ahmet Bey, soru calanlar,darbe yapsnlarla beraber; ihaleye fesat karistiranlar; adrese teslim ihale yapanlar, ihale yasasini delik desik etmeye kafa yorduklari kadar; ulkenin egitim sistemini duzeltmeye kafa yormayan yonetici ve siyasiler;Egitmin geldigi bu gunku noktadan sorumlu degillermi?Bu gunun orta okul mezunlari gerek ahlaken ve gerekse akademik bilgi olarak;970 lerin Turkiyesinin ilkokul mezunlarinin gerisidedir. Lise mezunlarida 70 kerin orta okul mezunlarinin gerisindedir. Peki,ulkenin egitimini ve ekonomik hayatini bu hale getiren siyasilerin , bunun hesabini vermeleri gerekmezmi?
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 02:16
1
İhale sisteminde 186 defa değişiklik yapılmasının sebebini açıklayacak yiğit var mı bu memlekette?
Taşgetiren Okuru 17 Mayıs 2019 06:17
1
Bütün dertleri seçim yapmak oldu. Memleketin başka derdi yokmuş gibi. Ülkenin hangi kurumunu tutsan elinde kalıyor. Onlar tutturmuş İstanbul da İstanbul. Kırk yıl düşünsem Akp yi böyle eleştireceğim aklıma gelmezdi. Ben mi değiştim yoksa...
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 00:52
Allah Râzı olsun Yüreğinize sağlık Hocam Rabbim Sizi Dosdoğru olmakta daim kılsın inşâAllah
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 00:47
Gercekten teşekkürler arka arkaya bu konuyla ilgili yazilarinizi okudum allah razi olsun ... iyi ki sizin gibi vicdanli insanlar var. yaziniza yapilan yaziyi da okudum inanin size cok buyuk haksizlik ve hakarete varacak seyler yazmasinida o yazara yakıştıramadım . Biz hepimiz bu memleketin insaniyiz bir birimizi sevmeliyiz ve saygi duymaliyiz. Sizi seviyorum vicdaninizi susturmadiginiz icin...
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 00:30
"suçun şahsiliği ilkesi" enam, 164; İsra, 15; Fatır, 18; Zümer, 7; Necm, 38 (ayeti) ayaklar altında. "Bir topluluğu sevmezseniz bile adaletten ayrılmayın." evrensel kuralı (Maide, 2, 8) kimin umurunda. İmamı maturidi inanç/itikat ile iman ayrımı yapar.
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 00:27
Hocam Rabbim şu Ramazan mübarek günde dertlerimize tercüman oldunuz için sizleri Kadir gecesinin manevi yakından feyzinden bereketinden istifade edenlerden eylesin inşallah 2014 yıllardan oğlumun 1 yıl özel okul desteği verildi dönemlerde milli eğitim'e bağlı bir okulda okutmuştum görev arkadaşlarımında fitne fesatlık yapmasıyla ilk önce açığa alındım Daha sonra da göreve iade olduktan 6 ay sonra yerlerimizin değişiklik yapılacağı bilgisi verildi ve bölge dışına sürgün edildim belli bir zaman sonra kendi bölgeme dönmek istediğinde bölge yasağın va
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 00:09
Millet Meclisinde 15 Temmuz darbe girisiminin siyasi ayagini sorusturmak icin verilen onerge AK Parti ve MHP milletvekilleri tarafindan red edildi. Daha once de darbeyi arastirmak icin kurulan komisyonun AK Partili uyeleri bu onergeyi red etmislerdi. Neden?
Hasan TÜRKER 17 Mayıs 2019 04:11
1
Aydın olmak böyle bir şey. Aldırmadan aydınlatmaya devam ediyor. Bin yaşa sayın Hocam bin yaşa.
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 09:57
0
ahmet taşgetiren vicdanın sesini duyarak yapılan hukuksuzlukları eğip bukmeden dile getirmiş .kuranı kerim bir kavme olan düşmanlığınız sakın sizi adaletsizliğe sevketmesin der.muhafazakar kalemler bu bu ayetin neresindeler .oturup bir sorgulama yapsalar keşke
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN