Back To Top
Cemil Çiçek’ten 9 Kasım uyarısı

Cemil Çiçek’ten 9 Kasım uyarısı

 - Son Güncelleme: 01.11.2019 Cuma 08:31
- A +

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Heyeti üyesi Cemil Çiçek aradı. 9 Kasım için herkese uyarıda bulundu.

Nedir 9 Kasım?

Çiçek şunları anlattı:

“Amerika’daki Türkiye kökenli Ermeniler bir süreden beri Türkiye aleyhine tazminat davaları açıyorlar. “Tehcir edildik, malımıza mülkümüze el kondu, onların tazminini istiyoruz” yollu davalar. Kaliforniya’da bir idari mahkeme, Türkiye’nin itirazı üzerine “Bu konunun yargı meselesi olmadığına, siyasi nitelikli olduğuna dolayısıyla kararı siyasilerin vermesi gerektiğine,” hükmetti. Ancak dava yeniden açıldı ve bu defa da mahkeme “Zaman aşımı” sebebiyle karar verilemeyeceğine hükmetti.

“Amerikan Temsilciler Meclisi’nin verdiği “Soykırım” ile ilgili son karar, bir manada işin siyasi boyutunu Ermenilerin talebi çerçevesine getirmiş oluyor. Üstelik kabul oyunun oranı Ermenileri cesaretlendirici bir mahiyet taşıyor. Mahkemeler bundan sonra “Siyaset çözsün” gerekçesini kullanmayabilirler.

Bunun yanında Türkiye bir süre önce ceza davalarının bir kısmında “Zaman aşımı”nı kaldırdı. Bunlar arasında soykırım konusu da var. Amerika’daki herhangi bir mahkeme Temsilciler Meclisi’nin “Soykırım” kararını dayanak olarak alıp, “Soykırım zaman aşımına dahil değildir” kararını verebilir.

9 Kasım temyiz itirazının son tarihi. Ermeniler şu anda Amerika’daki iklimin kendi lehlerine önemli sonuçlar doğurabileceği ümidiyle Yüksek Mahkemeden bir “Tazminat kararı” çıkarabilirler.”

Çiçek kaygılı. “Böyle bir tazminat kararı Türkiye’nin başına 100 yıl altından kalkamayacağı sorunlar açar” diyor.

“İçe dönük söylemler”in heyecanıyla dışardaki pek çok meselenin gözden kaçtığını” belirtiyor.

Çiçek’in Suriye ile ilgili de uyarıları var. Suriye’de 30 kilometre içinde terörist olanın onun dışında cici çocuk haline gelemeyeceğini vurguluyor.

Uluslararası odaklar tarafından Mazlum Kobani’nin “Yeni bir Yasir Arafat” haline getirilmek istendiğinin de altını çizen Çiçek, “Uluslararası odaklar için Öcalan, Türkiye’nin kontrolünde olduğu için bir aktör olmaktan çıktı. PKK ise terör örgütü olarak görülüyor. Arafat da, önce bir terör örgütünün lideri olarak görülüyordu, sonra siyasi aktör haline getirildi. Şimdi uluslararası odaklar Mazlum Kobani’yi “Siyasi aktör” haline getirmeye çalışıyor” diyor. 

Çiçek, Cenevre’de çalışmalarına başlayan Anayasa Komisyonu’nun hazırlayacağı Suriye Anayasası konusunda Türkiye’nin olmazsa olmazlarının ne olduğu konusunun da önemine dikkat çekiyor. Burada Türkiye’nin belirlediği muhalefeti temsil eden 50 kişilik grubun hareket tarzının dikkatle takip edilmesi gerektiğinin altını çiziyor. “Suriye’nin toprak bütünlüğü ve siyasi birliği hassasiyetinin nasıl somutlaşacağı” önemli” diyor. Bu arada, Suriye Milli Ordusu’nun statüsünün nasıl belirleneceği sorusu da Çiçek’in dikkat çektiği bir başka konu. “Çözüm bulunmazsa bu yapı terkedilmişlik duygusu” içine girebilir” diyor.

Cemil Çiçek, uluslararası planda kamu diplomasisi yapılmasını ısrarla vurguluyor. 2015 yılında “Tehcir”in 100. Yılı dolayısıyla Ermenilerin dünya çapında yürüteceği kampanyanın, farklı ülkelerin Meclisleriyle ilişki kurularak önemli ölçüde engellendiğine dikkat çekiyor ve şu anda TBMM’nin Barış Pınarı harekâtı için uluslararası zeminde ne yaptığını sorguluyor. HDP dışındaki partilerin hem Barış Pınarı hem soykırım tasarısı için yaptığı açıklamaların iç kamuoyuna hitap ettiğini, uluslararası zeminde bir karşılığının bulunmadığını belirtiyor.

Çiçek şunu söylüyor: “TBMM’de 120’yi aşkın dostluk grubu var. Bunlar ne işe yarar, zaman çalışacaklar? Barolar Birliği, Odalar Birliği, farklı işadamı kuruluşları, sivil toplum örgütleri dünyaya Türkiye’nin tezlerini anlatamazlar mı?”

Cemil Çiçek’in uyarıları bunlar. Kuşkusuz bunları uygun zeminlerde dile getirmiştir. Belki medya ortamına taşıması, bazı işleri sür’atlendirme ümidiyle ilgilidir.

Şunu belirtelim: Amerikan Temsilciler Meclisi’nde hani bizim ifademizle “Kahir ekseriyet-Ezici çoğunluk”la aleyhimize kararlar çıkıyorsa, bizde kimi ortamlarda bunun “FETÖ’cüler marifetiyle gerçekleştiği” ileri sürülüyorsa, başımızı iki elimizin arasına alıp düşünmemiz gerekiyor. Yani koca Türkiye’nin etkileyemediği zeminleri onlar mı etkilemiş oluyorlar? Tamam kötüler var dünyada, ama kendini iyi görenlere de kendilerini anlatmak için çok daha büyük gayretler düşmüyor mu?

 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 02 Kasım 2019 17:48
Bizim mallarini yağmalayıp kovdugumuz ermeni ve rumlar.avrupaya abd ye göç ettiler.çalistilar ürettiler bulundukları ulkenin zenginleri oldular ordaki hükümet ve meclisleri tabii ki kendi faydalarina etkililyorlar Ya biz..suriyenin bölünmüs haritasıni putinin oñunue açip azar ısitiyoruz.tuptan aptal.olma fırçası.yiyoruz Demekki taaa baştan yanlis yoldayiz
KARAR OKURU 02 Kasım 2019 12:37
Sn Ahmet Bey in vicdanı, adalet duygusu sadece Türk ve Türkiye sınırları içinde anlam ifade ediyor. .. Yani klasik Türk milliyetçiliği nden öte bir şey beklemek nafile. ..! Ermeni meselesi ile yuzleşmeli Türkiye, nereye kadar kaçacak , bedeli ne işe iki taraf yuzleşmeli. .. Efendim "30 km nun altı cici çocuk mu oluyormuş " sn Çiçek ve Ahmet Bey i tatmin etmiyor haliyle. . Yani kürt kovulabildiği kadar kovulsun ki gözümüz hiç görmesin ! Olaki bunlar canlanır toparlanir. . Bu ne Yaman Kürt düşmanlığı Cemil bey ,Ahmet bey ! Ahmet Bey ; Allah aşkına, bu kürt yaklaşımı Allah ın adalet
KARAR OKURU 02 Kasım 2019 01:49
Ayrıca hatırı sayılır, hadi sizi kırmayayım uluslar arası bilinirliği ve tanımırlığı olmayan bir tarihçimizin olmaması ve olayı kanıtlarıyla makaleleriyle anlatmıyor olmaması. Bu güne kadar hükümet edenlerin mi? Yoksa tarih fakültelerini işgal edenlerin mi? Suçudur sayın Ahmet Bey?
KARAR OKURU 02 Kasım 2019 01:35
Way be nerelere sürmüş rüzgar İstanbul da metrodaki kendinden olmayana yapılan zulmü terbiyesizliği dahi görmezden yazmazdan gelir olmuşunuz. Eyyy deli rüzgar artık tek yöndende essen ben savrulur a mı dönüldü acaba!
Muhtefi. . 01 Kasım 2019 23:53
Bizim Guçlü olmamiz lazim,,Tek caresi budur.. nasıl olacak. Dürüst olacağız. Helal kazanacağız. Hatta Helalin,Helali olmalı. Bu kadar basit. Helalden meydane gelmeyen Vücud Dogru karar alamaz. MÜMKÜN DEĞİL. Mikro manada Rızkı olabildiği kadar Helal olan Kişinin ,Ailenin Fakir Şahid olmadı Saadetsizligini.Vatanımızın Muhafazasi Helal yasamdir.! .Acizane. anlayan anlar.!.
KARAR OKURU 01 Kasım 2019 23:46
Başka ülkede Türkiye aleyhine dava açanların Eger Vatandaş ise Vatandasliklarinin iptaline değilse ömür boyu ülkeye girişlerine yasak getirilmeli.
KARAR OKURU 01 Kasım 2019 23:49
0
İdam da mı istesek !
KARAR OKURU 01 Kasım 2019 21:59
Mecvut politikacilar ile kiyaslandiginda Cemil Cicek, Bulent Arinc gibi isimler kiyaslanamayacak kadar iyidir. Onlarda merhamet ve hosgoru yakaliyoruz
ali namlı 01 Kasım 2019 20:42
Okuyucu arkadaşlar lehte ve aleyhte gereken her şeyi çok güzel ifade etmişler. Ben biraz farklı bir konuya değinmek istiyorum : Tam 6 asır Osmanlı döneminde ve 1 asır da Cumhuriyet döneminde olmak üzere Batılı ve hepsi de hıristiyan olan ülkeler hiç bir zaman bize karşı gerçekten iyi niyetli ve samimi , dürüst olmadılar !Bence bunun iki nedeni var ; birisi Osmanlıya karşı duyulan kin, husumet ve nefrettir ; diğeri de dinimizdir . Bir kere bu gerçeği kafamıza koymak gerekir ! O nedenle kendi göbeğimizi kendimiz kesmek zorundayız ! Selam ve saygılarımla
Kartal Vakur 01 Kasım 2019 17:45
Sn. Çiçek bunları gazetecilere Anlatacağına AKP genel başkanına anlatsın, sonuçta bütün sorumluluk icranın başınďaki yöneticiye ait
KARAR OKURU 01 Kasım 2019 16:30
İhaleleri kim takip edecek
İsmail 01 Kasım 2019 15:53
Ahmet Hocam bir çıkış kapısı arayanlara, hakikaten malzemeler verip, iyi bir yol gösterici olmuş. Tebrikler!!!
cumhur 01 Kasım 2019 15:41
Hw yıl temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp önümüze sürdükleri bu soykırım meselesi çaresizliğin sonucudur.Sözün bittiği yerde kurtarıcı rolü oynuyor.N derler? "Bakkal müflizleşince eski defterleri karıştırırmış!"
KARAR OKURU 01 Kasım 2019 14:18
Tüm dünya AKP den dinliyor
KARAR OKURU 01 Kasım 2019 13:46
Hocam sizi esefle okuyorum. Bediüzzaman hazretlerinin siyasetten niçin bu kadar Allaha sığındığını da sizi okudukça daha da iyi anlıyorum. Ne yani biz kendimizi anlatamadığımız için mi ermeni techiri yasaları çıkıyor. Biz gidip orada iyi kulis yapsaydık iş tamamdı yani. Sizin bu kadar saf olduğunuzu sanmıyorum. Gavur gavurluğunu yapar küfür tek millettir. Murat bardakçıoğlunun bununla ilgili yazısını okumanızı tavsiye ederim. AKP yükleneceğim diye öyle hallere düşüyorsunuz ki...
KARAR OKURU 01 Kasım 2019 15:22
4
Hic bosuna anlatmayin o aryok fiymazlar gormezler sinifinda daha dun imamoglu fransada ulkemi sikayet ettti pkkyi sucsuz gostererk tek lafi varmi yok chpnin etegine yapisti gidiyor zamaninda hz huseyini sehit edenler gibi kor nankorler gozlerini makam mevki burumus iflah olmalari simdilik imkansiza benziyor
KARAR OKURU 01 Kasım 2019 15:31
2
Hayatinizda kac gavur tanidiniz? Artik yenilgilerimizi , tembelligimizi ve basarisizliklarimizi Kimseye yüklemeyelim lüften biz müslamanlar bir öz elestiri yapmasini ögrenelim yoksa sonumuzda hep ayni olacak :(
KARAR OKURU 01 Kasım 2019 11:10
Amerika temsilciler meclisi Ermeni doykırımı yapıldı diye bir karar aldı. Bu kararın bile kabshatlisi Türkiye hükümetidir diyen bir güruh var. Peki Amerika temsilciler meclisi "Türkiye Cumhuriyetinin Bağımsızlığı düzmece bir antlaşmadır onu kabul etmiyoruz" diye bir karar alsa bu güruh ne yapacak.
Medeni 01 Kasım 2019 11:09
Cemil çiçek ülkenin onlarca sorunlarıyla ilgili konuşsa,biraz Yüksek İstişare Kurulunda gündeme getirse (EYT,genç işsizlik,Kürt meselesi,liyakat,mülakat,Yolsuzluk,Yoksulluk,Yasaklar,işçi ölümleri,kadın cinayeti,duygusal bölünme,insan hakları ihlali
KARAR OKURU 01 Kasım 2019 10:41
Ermeni meselesinde Doğu Perinçek'in tezini ve yaptıklarını takdirle izliyorum. 17 Aralık 2013'te biz içerde uğraşırken Doğu Perinçek, AİHM'de Türkiye lehine karar çıkardı. Hukuk teknik bir alan. Haklı bile olsanız derdinizi bu teknik alanın kuralları ile anlatamıyorsanız aksi sonuç alınabilir.
Krr okr 01 Kasım 2019 10:38
Uyarıyı bize yapmasın, gitsin saraydakinin kulağını çekip söylesin, ülkeyi bu kadar badirenin içine sokan o. Tabi yerse...
karar okuru 01 Kasım 2019 10:06
Başüstüne Cemil bey. Hemen kolları sıvayalım.
KARAR OKURU 01 Kasım 2019 10:06
Anavatan partisini kurduk ilk dönem amatörce güzel işler yaptık. 2,dönem
KARAR OKURU 01 Kasım 2019 09:56
Cemil Çiçek gibi miadı dolmuşları lütfen bize cilalayıp cilalayıp sunmayın Ahmet abi.bize senin gibi vicdanı hala sönmemiş olan insanlar lazım
KARAR OKURU 01 Kasım 2019 09:25
Cemil Cicek ve Bulent Arinc gibi isimler karsi olusumlara gitmesin diye gostermelik Cumhurbaskani etrafindaki kurullarda tutuluyor gibi
KARAR OKURU 01 Kasım 2019 10:29
2
9.35, Onlar öküz mü, bunu anlayamıyorlar...
KARAR OKURU 01 Kasım 2019 09:11
Dünyaya efelenirken iyiydi, hilafet rüyaları, tek adamlık hülyaları kurarken, başka ülkelerde iktidarı devirmeye kalkarken iyiydi. Şimdi faturalar birer birer önümüze konuyor.
KARAR OKURU 01 Kasım 2019 09:01
Cemil bey dogru demiş. Biz uyumaya devam
KARAR OKURU 01 Kasım 2019 09:00
Fetö kelimesi Türkiyede insanlarin cözüm üretemeyip basarasizliklari yükledikleri kelimedir. Fetö denen olusum etkin yetkin degil aksine yöneticilerimiz- Türkiyedeki- yetersizdir. Istifa müessesi unutulmus bir ülkeden bahsediyorum.
KARAR OKURU 01 Kasım 2019 08:53
Suriyede önceden yasayan Türkce ögrenmis senin benim gibi konusan ve ic karisikliktan dolayi Türkiyeye gelen kripto ermenileri devlet nasil görüyor merak ediyorum. Gerci neyi tam biliyor görüyoruz ki.
KARAR OKURU 02 Kasım 2019 16:52
0
O dediğin türkmenler olmasın..
KARAR OKURUYUM 01 Kasım 2019 08:48
Çiçek, “İçe dönük söylemler”in heyecanıyla dışarıdaki pek çok meselenin gözden kaçtığını” belirtiyor. Peki içe dönük söylemleri kim yapıyor?
KARAR OKURU 01 Kasım 2019 17:16
0
Ben, yanı sıradan vatandaş!!!!!
KARAR OKURU 01 Kasım 2019 08:45
İstanbul metrosundaki olay ne kadar da güzel değil mi hocam.
KARAR OKURU 01 Kasım 2019 15:24
0
Önemlimi sizce onun icin tek onemli bisey var oda erdoganin koltugu
adem 01 Kasım 2019 08:34
ah Taşgetiren ahhhh. bu nasıl bir düşünce boğulmasıdır. !''Yani koca Türkiye’nin etkileyemediği zeminleri onlar mı etkilemiş oluyorlar? '' bundan maksat bağcıyı dövmek mi?(Kimse masum değil tabi)
BİLAL. 01 Kasım 2019 07:53
hiç işimiz gücümüz yok ERMENİ TEHCİRİ ile mi uğraşacağız ?ondan önce bir sürü meselemiz var. Allah selamet versin, bi hocam vardı , diyordu ki : sistemlerin iki sac ayağı vardır kadın ve eğitim. Her sistem için bu böyle. İSLAM SİSTEMİNDE de kadını ve eğitimi Allahın rızası dahilinde ve rasulünün dediği gibi dizayn edersek insaallah iyi günler bizi bekliyor. Bugün ise kadının çalışma oranının artmasıyla övünen ahmaklar var.
KARAR OKURU 01 Kasım 2019 10:49
1
beyni çalışmadığı için millete ahmak diyen salaklarla bu ülkenin daha iyi yerde olması mümkün değil
Efedamat 01 Kasım 2019 20:44
0
Senin işin gücün yok ama başkalaŕının işleri güçleri bayağı var.tazminat davaları kabul edilirse sen değil gelecekteki 7 sülalen altından kalkamaz.o zaman ahmak kimmiş torunların ve onların çocukları görür.
KARAR OKURU 02 Kasım 2019 23:25
0
Arkadaş konuyu daha anlamamış biri anlatsın. Dünyanın en gelişmiş ülkeleri en çok kadının çalıştığı ülkeler. Ahmak olan sensin.
KARAR OKURU 01 Kasım 2019 07:34
Bahsettiğiniz guruplar,örgütler acaba başımıza bir iş gelir mi korkusuyla sessiz kalmış olabilirler mi?
Alışkanlıklarımız, tarafımızı belirlyen en büyük ölçümüz oldu. Bu yüzden düşmanın yaşam tarzına alıştırılan bir toplum, düşmanın tarafı oluyor. Batılılaşma süreci toplumuzu böyle bir noktaya getirdi. Bu topraklara ait olup alışkanlıkları düşmana benzediği için her meselede düşmanı haklı görenleri anlayabiliyorum. Ama bir taife var ki, yaşantısı müslümanca olmasına rağmen her mesele de düşmana hak vermeyi bir tedbir sanıyor...
KARAR OKURU 01 Kasım 2019 06:44
Türkiye'nin milli duruşunu Batılı güçler onaylamaz. Bu bir etkileme sorunu değidir. STK vb. kuruluşların yapacağı faaliyetlerle bu işlerin hallolacağını düşünmek ya saflıktır, ya da Batının çirkin yüzü görülmesin diye hakikati örtmektir.
KARAR OKURU 01 Kasım 2019 05:35
Cemil Çiçek aldığı maaşın hasabını yapsın, söyledikleri etkili olmuyor. Bu Vatanın isimsiz kahramanları gereğini yapacaklardır.
SADECE KARAR OKURU 01 Kasım 2019 09:24
1
13.000 TL idi, daha ilk toplantıda kendilerine 5000 TL zam yaptılar. Oldu 18.000 TL. Asgari ücret 2.020 TL. Aylık 18.000 TL lik orijinal görüşlerini Yüksek İstişare Kurulu'nda dile getirsin. Eski meclis başkanları arasında bu görevi kabul etmeyen tek kişi olan Sayın Hikmet Çetin'i saygıyla selamlarım, tebrik ederim. Memleketimizin meselelerinin çözümü için bütün fikirlerimi hiç bir ücret almadan, bir dosya halinde devletime sunmaya hazır olduğumu bildiririm.
KARAR OKURU 01 Kasım 2019 04:39
Eskiden ABD de Türkiye nin sempati kanalları vardı. Belki monşeri boldu ama gerektiğinde ise yariyordu. Eminim Avrupa ülkelerinde de durum benzer idi. Amerika da olanlar artık bu kanalların kuruduğunu gösteriyor. Bu kanalların kuruması Fetö nün değil mevcut iktidarın başarısıdır. Bu durum kabul edilmedikçe işlerin iyiye evrilmesini beklemek gerçekçi değildir. İktidar istediği kadar konuşsun, Batı da boş laftan öteye bir kıymeti olduğunu zannetmiyorum.
KARAR OKURU 01 Kasım 2019 04:39
Naçizane yorumum. Bizim meselemize neden Amerika Yüksek mahkemesi karar veriyor? Bu konu aynı zamanda tarihçileri de ilgilendirmiyor mu?
Yurdumun İnsanı 01 Kasım 2019 03:36
"Süleymancılar’a ait öğrenci yurt binası riskli ve Hazineye arazisi üzerine kaçak inşa edildiği için AKP li Kağıthane Belediyesi tarafından yıkıldı" Ya mümine merhamet, küffara şiddetli olmak böyle! Adıda ADALET olan partimiz!Küffarda partisine ve liderine beyat etmeyenler mi oluyor! Yetmiyor halk seçtiği B.ŞEHİR BELEDİYELERİNİN YETKİSİ ALARAK RANT, YAĞMA, TALANA devam etmek diyor. Çünkü bünye ve zihniyet,ZULÜM, YALAN,TALANA bağımlı hale gelmiş, yapmadan duramaz! Cemil Çiçek ve Arınç önce içerdeki, MÜSRİF, ZALİM, TALANCIlar ile mücadele ETSİNLER! Allah'ı bekliyoruz bunları durdursun diye!
KARAR OKURU 01 Kasım 2019 10:29
0
9.56, Mümine merhamrt, hazine arazisindeki lsçak yağıya gö, yummak mıdır? Kuyruk zcın baka senin.
KARAR OKURU 01 Kasım 2019 02:47
Tamam tamam... Ben yarından tezi yok, olaya el atıyorum.
KARAR OKURU 01 Kasım 2019 01:00
Dünyaya Türkiye'nin tezlerini anlatması gereken dış işleri mensupları fişlemeyle meşgul. Evet yurt dışı elçiliklerinde çalışanlar fişleme yapmakla, kendi insanının hayatını karartmakla meşgul, haliyle diğer işlere vakit kalmıyor. Vakitleri olsa ne yazar, dil bilmiyorlar.
KARAR OKURU 01 Kasım 2019 10:26
11
Fişlendiğini söylediğin bu kahpeler 90 yıldır niçin anlatmamış...
KARAR OKURU 01 Kasım 2019 14:41
0
@10:26, ağzın bozuk, idrak yolların da tıkalı, anlatmaya çalışmayacağım.
KARAR OKURU 01 Kasım 2019 15:36
2
14.41, Bir soru sorduk cevabını ver. Neden 90 yıl anlatamamışlar.
KARAR OKURU 01 Kasım 2019 00:59
Çiçek tam bir siyasetçi. Sanki yarın siyasete atılacakmış gibi sorunları sıralıyor. 17 yıldır işin içindesiniz, ne yapılması gerekiyorsa yapsaydınız ya. 100 yıl önce yaşananlar madem başımızı ağrıtıyor, o halde her gün yeni bir insan hakları ihlaliyle yükümüzü neden artırıyorsunuz? Bari konuşmayın böyle pişkin pişkin.
KARAR OKURU 01 Kasım 2019 00:47
Batı cephesinde değişen bir şey yok.
Has Parti 01 Kasım 2019 00:46
Memleket neden bu halde cevabı çok basit. 'Çünkü çaldılar'. Bu ülkenin yetişmiş,birikimli, deneyimli, diplomatlarını, gazetecilerini, bürokratlarını, akademisyenlerini,entellektüellerini çaldılar.Yerine damat, halakızı, dayıoğlu, çocuğun okuldan sınıf arkadaşı, onun arkadaşının arkadaşı...Memleketi kocaman bir kupon arsa gibi görürsen sonu bu. Arsa vatan olabilir mi?
Krr 01 Kasım 2019 00:36
Kendi içini (ADALET) rahatlatmayan bir devlet dışarıda nasıl reaksiyon gösterecek. Yani devletin bekasını savunacak kişi haksızlığa uğruyorsa hangi saikler ile cesur davranacak. Devletin şefkatini ve merhametini sırtında hissetmiyorsa azgın düşmanın karşısına nasıl dikilecek. Hepimiz bu toprakları sonuna kadar savunalım ama enerjimizi tüketen HUKUKSUZLUKLAR ve YOLSUZLUKLAR ayağımızda pranga olmuş durumda. Bu prangaları bir çözelim önce hem de hemen. Memeleketin yarısını vatan haini yaftasından bir kurtarın önce efendiler.
KARAR OKURU 01 Kasım 2019 00:12
Siyasilerimizin Ruh hali bozuk Kinle yatip Ofkeyle kalkiyoruz Bizi biz bitiriyoruz
KARAR OKURU 01 Kasım 2019 00:13
Bu ulkenin dis politikasi yok Serseri mayin gibiyiz Kobul etsek artik iyi olur Herseyimiz hamaset
KARAR OKURU 01 Kasım 2019 10:24
9
Bağımsız dış politika kimyanı bozmuş.
KARAR OKURU 01 Kasım 2019 11:49
0
Hangi bağımsız dış politika? Hangi bağımsız hedefine ulaştın? Kimin hangi oyununu bozdun?
KARAR OKURU 02 Kasım 2019 23:12
0
Kamuflaj giyip , güneş gözlüğü takılırsa, hele bide kel kafaya saç ekilirse, bağımsız " dış " politika yapmanın tüm gerekleri yerine getirilmiş olunuyor,,,,
KARAR OKURU 01 Kasım 2019 00:05
Biz soyledik dunya 5 ten buyuk diye..................... Simdi onlar dudunsun................
Karar Okuru 01 Kasım 2019 11:01
0
Öyle ise niye hep O 5 ten birinin eli altından çıkmıyoruz. Biri kızdımı ötekine kaçmıyor muyuz?
KARAR OKURU 01 Kasım 2019 11:03
2
Yani dünya beşten küçüktür diyorsun...
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN