Back To Top
Çok çok yazık!

Çok çok yazık!

 - Son Güncelleme: 23.01.2020 Perşembe 07:26
- A +

Bu yazıya nasıl bir başlık atsam?
“Yazık!”
Kime yazık?

“Akıl tutulması!”

Nasıl bir akıl tutulması?

Önce Şehir Üniversitesi’ne operasyon, şimdi de o üniversitesinin bağrından doğduğu Bilim Sanat Vakfı’na…

Anlaşılıyor ki Ak Parti iktidarının tepe kadrosu, bir neslin, üstelik muhafazakar camiada doğup büyümüş bir neslin bilim yürüyüşüne yabancı kalmış.

Bilim Sanat Vakfı’na kayyım atamak, o çatı altında 40 yıldır verilen ilim yolculuğunun farkında olmamak, o heyecanı hiç duyumsamamış olmak, gençlerin Boğaziçi’nden, İstanbul Üniversitesi’nden, Yıldız’dan, Marmara’dan çıkıp koşa koşa ikinci, ama daha seçilmiş bir iklimde kendini yetiştirme çabasını ıskalamak anlamına geliyor.

Bu gençlerin çok önemli bir kısmının muhafazakar aile çocukları olduğunu da ıskalamak anlamına geliyor.

Yani kendi sosyal tabanının ilim yolcularına yabancılaşmak anlamına…

İbn Haldun Üniversitesi gibi “seçkin”liği amaçlayan bir bilim kuruluşuna yatırım yapan bir siyasi kadronun, aynı zeminde boy atmış bir başka bilim kuruluşunu yok etmeye çalışmasını anlamak kolay değil.

Sırf Ahmet Davutoğlu’nun farklı bir siyasi mecra açmış olmasına duyulan öfke böyle bir operasyonun gerekçesi olur mu?    

“Bir topluluğa olan kininiz onlara karşı adaletsizliğe yol açmasın” ikazını mevcut iktidar kadrosuna hatırlatmak ne kadar ağır! Ama uzunca bir süredir bu Kur’an çağrısı iktidarın yargı alanındaki uygulamaları yüzünden yüreklerde dolaşıp duruyor.

Bizim neslimiz, Fatih’in Ayasofya Camii vakfiyesine yazdığı “beddua” içeren son cümleleri okuyarak büyüdü. Ayasofya bir ukdeydi çünkü.

Vakıf, “Allah’a adanan mülkiyet” demek. Sizin dayandığınız toplum zemininde bir ilim müessesesi yükselmiş ve siz duyarlı bütün yüreklerin isyanına aldırmadan onun üzerinde operasyon yapıyorsunuz.

Çözülemez miydi?

Çözülmesi için mutlaka Ömer Dinçer’in, Mustafa Özel’in ya da Ahmet Davutoğlu’nun “Biz ettik siz etmeyin” üslubunda rica kuyruğuna girmesi mi gerekiyordu? Duyuyorum ki “Akil insanlarımız” onu tavsiye ediyormuş söz konusu kişilere…

Ah o akil insanlarımız!

Gitseler de “Şehir Üniversitesi operasyonu yanlış oldu, şimdi Bilim Sanat Vakfı’na kayyım atanmasından söz ediliyor. Bu çok daha yanlış olur. Vakıflar bizim kültürümüzün dokunulmazları arasındadır. Oraya kayyım atanırsa artık bizim iktidarımızda dokunulmaz bir şey kalmadığı kanaati hasıl olur. Bu yapılmamalı.” deseler ya…

Ülkede yanlışların söylenemediği bir iklim oluşmuşsa, zaten çok şey yanlış gidiyor demektir.

Akil insanlarımız, hiç olmazsa yapılanların toplumda oluşturduğu tepkiye ve bunun da ciddi oy kaybına yol açtığına dikkat çekselerdi.

Akil insanlarımız, hiç olmazsa bu yapılanların Ahmet Davutoğlu’nu zayıflatmayacağını, aksine ona çok daha güçlü bir hikaye sunacağını hatırlatsalardı.

Akil insanlarımız hiç olmazsa, bu operasyonların yol haline geleceğini ve bir başka zamanda bütün vakıflara, hatta İbn Haldun Üniversitesine karşı kullanılabileceğini hatırlatsalardı. 

Akil insanlarımızla iktidar arasında hiç mi doğruların – yanlışların konuşulacağı bir ortak zemin kalmadı?

Yoksa akil insanlar mı kalmadı?

Bana iktidara yakın medyada köşesi olup da hala saygınlığını koruyan isimlerden bir tekinin yapılanları onayladığına dair örnek gösterilsin. İşi hınk deyiciliğe indirgemiş olanlara, ya da Davutoğlu alerjisi üzerinden gidenlere söyleyeceğim bir şey yok.

28 Şubat’larda isyan edeceğiniz bir şey bugün yapıldığında yüreğinizde hiçbir hareketlilik olmuyorsa, bakın o yüreğe siz? Hatta 28 Şubatçıların yapmaya cesaret edemeyeceği şeyler bugün yapıldığında lalü ebkem oluyorsanız, bakın o yüreğe, o dile siz.

Çok yazık.

İçimizden çıkan iktidar bizi biçiyor.

40 yıl içinde BSV çatısı altında on binlerce insan süt emdi. Onların yüreklerinde yapılanlara karşı ne hissedildiğini merak ediyor musunuz? Leylayı incittiniz. Bazı yanlışların telafisi zordur. Çok yazık!

 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 25 Ocak 2020 23:24
Ahmet Taşgetiren. İktidara yakın olup da saygınlığını koruyan bir kişi bile yok. Bunu bil.
KARAR OKURU 24 Ocak 2020 12:24
Önceki yazınızda "Pasaportunuza filan el konulmadan çoluğu çocuğu topla memleketten kaç." diyen bir yorumu, abartılı ve abes bulmuştum. Şimdi o kadar bulmuyorum. Ve hatta ciddiye alın derim.
KARAR OKURU 24 Ocak 2020 00:24
Akil adam mı? Bu ülkede bir tane akil adam olduğunu, her şeyin doğrusunu onun bildiğini bilmiyor musunuz Ahmet bey?
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 22:44
“Bir topluluğa olan kininiz onlara karşı adaletsizliğe yol açmasın” AYET YILLARDIR VAR, SİZDE YILLARDIR BILIYORSUNUZ. NEDEN ŞİMDİZ HATIRLADINIZ. 15 YILDA BIR KERE OLSUN ADALET DIYE BAGIRAN INSANLARIN FERYADINI BIR GUN KOSENIZDE YAZDINIZMMI ???
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 22:54
5
Yahu kardeşim bu ne bencillik. Ahmet taşgetiren eleştirilmek hatta linç edilmek pahasına her adaletsizliğe karşı cesaretle yazmıştır. Açın okuyun. Kırk yılın başı bu gazeteye uğrayıp ahkam kesmeyin.
KARAR OKURU 24 Ocak 2020 10:57
0
22.54;Ahmet Hoca için yazdıklarınızın büyük bölümü doğru,O kendisini 28 Şubat ta ispatlamış,Akp hatalarına ilk tepki verenlerden olmuş ve bu yüzdende linç edilmiş biridir.Ama bütün bunlar Onun yanlışsız,EKSİKSİZ olduğunu göstermez.Örneğin kendisini linç eden iktidara getirdiği eleştirilerini,zamanında birlikte olduğu cemaate de gösteremedi.30 küsur yıllık kurucusu ve Başyazarı olduğu dergiden atılırken,Tasavvufi vaazlarda mangalda kül bırakmamalarına rağmen,Ahmet Hoca'ya yapılan bu büyük zulme gerekli tepkiyi göstermeyip,Onu hemen kovanlar da en az Akp ve R.T.E. kadar eleştirilmesi gerekiyor
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 22:38
Böyle giderlerse 3 yıl sonra 5.parti olabilirler. Şimdiye kadar gördük ama bu kadar (sadece bu konuya has söylemiyorum) akıl tutulması görmedim
Bir CHP li 23 Ocak 2020 21:36
Oh olsun diyorum...böyle yazıları ve altındaki yorumları okudukça....Beter olun diyorum. Zil takıp oynayasım geliyor. Ying gari birbirignizi...Afiyet olsun....
Pesimist 24 Ocak 2020 12:25
0
Bu zihniyetten acilen kurtulmak gerek. Muhalefet kenetlenmeli ve adalet için tek yumruk olmalı. En azından aydınlık bir gelecek istiyorsak bunu yapmamız "sen x sin sen y sin, siz de susmuştunuz zamanında oh iyi olmuş" tarzı söylemler hukuksuzluğu güçlendirir.
Murat Doğrusöz 24 Ocak 2020 14:06
1
Frene basamayıp,bir Chp'li olarak içindeki kini,açıkça kustuğun için tebrikler!En azından burada cirit atan;Kemalizm ve Chp karşıtı yazan Karar yazarlarını linç ederken,İktidara vurup,Chp'ye puan kazandıran Karar yazarlarına methiyeler! düzen Chp'lilerden olmamışsın.Yalnız fazla göbek atıp,fıtık olmayasın.Çünkü bugün iktidarı yıkmak için geçici sulh içinde olan Chp'liler,İktidar paylaşımı ve Chp yönetimi için birbirleriyle mücadelelerinde YAMYAMLARA RAHMET OKUTUCAKLAR'ı kesin.Şimdi zil takıp oynarken,ÇANLAR CHP İÇİN ÇALIYOR olmasın
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 20:22
''Içimizden çıkan iktidar bizi biciyor" nekadar iyi bir tespit ama bunun sebebi dava diyen aman bunlar bizden deyip yapılan yanlışlara zamanında ses çıkarmayanlar bugün amok koşucusu gibi yoluna çıkan herkesi bir şekilde yolun dışına iten ve onlarida trenden inenler olarak niteleyenlere karşı hala daha ürkek bir muhalefet anlayışıyla hareket ediyorlar ama bu onları kurtarmaya yetmiyor
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 21:04
3
Ver gazı ahmet abi senin yerine feda olsun. Nasıl muhalefet işini görür?
Karar Okuru 23 Ocak 2020 18:23
Hala cuma ile cami ile ahlak aramaktayız! Oysa ahlak eğitimle, bilimle akıl ile olur. Ortaçağ karanlığını yaşayan İslam dünyamız ve bunun temel sebebi olan düşük kaliteli toplum yapıları medeniyete çok uzak. Bir de tek dişi kalmış canavar dediğimiz, ama özünde kıskanarak, eline düşerek verdiği amana muhtaç olarak yaşadığımız o medeniyet hala çok uzakta.
Murat Doğrusöz 23 Ocak 2020 19:09
8
İnsani değerler,Demokrasi,Ahlak kıskandığın Batı Medeniyetinde öylemi?Kendi sınırları içinde göreceli bir düzen tutturmuş olsa da,Batı Medeniyeti Emperyalist,Bencil,Zalim,Riyakar ve Ahlaksız bir Medeniyettir.Aleme verir talkını,kendi yutar salkımı.Bana İnsan hakları dersi verir,Mısır'da Darbeci Faşist Sisi'yi destekler.Üç kuruşluk menfaati için,3.dünya Ülkelerini yakar,katliamlar yapar.Ahlaksızlığın zirvesi Yalan,Riyakarlık,Katliam,Sömürü,Zulüm hep o taptığın Batı Medeniyetinin Özellikleridir.İktidar yanlışları bahanesiyle İslam'ı öcü,Batı'yı cici göstermeye çalışmak,dangalaklığın daniskasıdır
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 20:03
3
18:23 Sen Avrupa'nın neresindensin acaba??????
KARAR OKURUaaa 23 Ocak 2020 18:20
Hocam atalar demiş? "ne olursan ol sakın ortak olma"
ÖTÜKENLİKURT 23 Ocak 2020 17:59
Sayın yazar cehaleti öven, okumuşları görünce hafakanlar basan prof nerede? YÖK'de. Bu ne demek? Ben ilim bilim istemem, filim isterim demektir. Zaten ülkeyi yönetenlerin bilimi anlayacak ne birikimleri var, ne zekaları! Bu sebeple kendinizi hazırlayınız; çok daha büyük şoklar bekliyor sizi! Ben Türkçü olduğum için, 1960' lı yıllardan beri dincileri yakından tanıdığım için bana sürpriz olmaz! Gömlek çıkardım demekle fikir çıkarılıp atılmaz! Milli görüş çizgisi maalesef sınıfta kalmıştır! Sahte bilge Ecevit ile hükümet kurarak intihar etmişti, şimdi saray bekçiliği ile ayakta kalmaya çalışıyor!
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 17:50
“Bir topluluğa olan kininiz onlara karşı adaletsizliğe yol açmasın” ikazını mevcut iktidar kadrosuna hatırlatmak ne kadar ağır! " diye yazmışsınız. Asıl ağır olan, bu ilahi ikazı yapmayıp, bizdenler veya bana dokunmayan yılan bin yaşasın diye yıllarca yapılanlara seyirci kalmaktır.
söz hakkı 23 Ocak 2020 17:47
Üniversitenin kefili olan Marmara üniversitesine devrini gerektirecek sebepler ortaya çıkmış ise onu kuran vakfa kayyum atanmasında yadırganacak bir durum yoktur bu YÖK kanunu gereğidir. Biz vatandaşı doğru bilgilendirmenizi rica ederiz sayın Taşgetiren. Siyasi mücadelenizi başka başlıklar üzerinden yapınız lütfen.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 20:14
0
Sanki ne olup bittiğinden haberin yok gibi yazmışsın. Devlet Ünv. Aktarılan kaynak ve bütçeden haberin var mı?
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 21:56
1
Herşey kanuna uygun da vicdana uygun mu? Cumhurbaşkanı öyle demiyormuydu?
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 17:19
Yıllar önce bunun ayak sesleri vardı malesef göremedik,görmediniz.Sarı öküzü alınca sesiniz çıkmadı,sesimiz çıkmadı bu günler iyi günler
Karar okuru 23 Ocak 2020 16:47
Ahmet bey,Alman yazar Georg Büchner'in fransız ihtilali'nden kırk beş-elli sene kadar sonra yazdığı 'Dantons tod' (danton'un ölümü) isimli başarılı dramasında sonunu sezen Danton'a ettirdiği ve sonra binlerce defa alıntılanmış güzelim laftır, tam olarak şöyle der Danton: "ihtilal saturn gibidir, kendi evlatlarını yer" (orjinalini de "die revolution ist wie saturn, sie frißt ihre eignen kinder"). Bilinen tüm devrimlerde yaşanmış, evrensel olduğuna inandığım bir gerçeği dile getiren sözdür bu.Gerisini sen düşün.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 16:34
Askeri darbenin yaninda dunyada sivil darbeyle yonetilen yerlerde var. Darbecilerin kendi kurallari ve adaleti olur. Anayasa veya anayasa mahkemesi kararlarina saygi duymazlar ve dinlemezler. Darbeyle yonetilen toplumlarda adalet beklenmez. Topluma hesap vermezler. Kendileri hakli kendilerinden baska herkes haksizdir.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 15:54
Bence iktidar bu davranışlarıyla farkına varmadan rakiplerine iyilik yapıyor. Türk halkı daima mağdurun yanında olmuştur. Örnek, Erdoğan'ın 2002'de seçimi kazanması, İmamoğlu'nun 23 Haziranda İstanbul seçimini kazanması vb. Bu mağduriyetler de belki ilerde Davutoğlu'nun işine yarar kim bilir.
Pesimist 24 Ocak 2020 12:27
0
Fazla iyimsersiniz. Bizim halkımız 1 aya kalmaz her şeyi unutur. En azından sandıkta unutur.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 15:29
Güzel hocam daha neler duyaçağiz neler göreçeğiz ben şaşırmadım.Doğruya doğru demeyen yanllışa ses çıkaramayan bir toplumun bu olanlarada üzülmesin.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 20:48
2
Kimsenin üzüldüğü yok zaten Boş yere tasalanma
Ahmet hoca, Ben sana şunu söyleyeceğim sadece. Pasaportunuza filan el konulmadan çoluğu çocuğu topla memleketten kaç. Bak bu uyarımı dinlemezsen dizlerine vurursun karanlık dehlizlerde. Aklın varsa 1 gram kaç kaç kaç. Sıra geliyor bak sana da.
KARAR 'da Kararlı 23 Ocak 2020 15:17
Mustafa İSLAMOĞLU:"Zulüm bizdense,ben bizden değilim"diyor bu günkü Karar'da.Yani;şunu mu demek istiyor:"Zulüm; müslümandan geliyorsa,ben böyle müslüman değilim.Müslünan zulüm görse de,zulmetmez". Çünkü Allah Rasul'ü (A.S):"Ne zulmediniz,ne de zulme uğrayınız ".Yani:"Zulmetmeyiniz,zulme sessiz ve tepkisiz kalmayınız"buyuruyor.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 17:46
2
ZULÜM BİZDENSE BEN BIZDEN DIYEN İSLAMOĞLU DEĞIL KARDEŞ HANİ AMERIKALI BIR AKTİVIS VARDI FILISTINDE SIYONİSTLERIN TENEKEDEN EVLERINI BAŞLARINA YIKTIKLARI MÜSLÜMANLAR A DESTEK ZÜLME KARŞI ÇIKARKEN BULDOVZER ALTINDA YAŞAMINI YITIRMIŞTI ONUN DA ANNE, BABA, KARDEŞ, DAYI, AMCA, TEYZELERI VARDI UNUTULDU KIMSE DILINE ALMIYOR O 24 YAŞLARINDA BİR GAZETECIYDI UMUTLARI VARDI ONUN ADI RACHEL CARIERDI BEN OLSAM ONEMLI BIR CADDE VE KAVŞAĞA İSMINI VERIR HEYKELINI DIKERDIM.UNUTULDU İ HH BAŞKANI BILE İSMINI ANMIYOR UNUTULDU......VESSELAM
karar 24 Ocak 2020 00:22
1
yarabbi,zulmetmekten,zulme uğramaktan,eziyet etmekten,eziyete uğramaktan,korkaklıktan,cimrilikten,tembellikten ve fakirlikten güzel isimlerinle sana sığınırım.amin
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 15:11
Besteci:TEOMAN ALPAY MAKAM:HUZZAM USUL:DUYEK BOYLEMI ESECEKTI SON GUNUMDE BU RUZGAR BUTUN KUSLAR VEFASIZ MEVSIM ARTIK SONBAHAR....maziye bir bakiver neler neler biraktik...... VEYA YURU YAVRUM YURU FISTANINI SURU SIMDDIDE GECTI BURDAN KONYALININ GULU...
Size dokununca ;"YAZIK",sizden olmayanlara dokununca;"KAZIK".Doğrusu ve müslümancası;kime dokunursa dokunsun; "YAZIK".
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 14:13
Çok çok yorum yapılmış. Ben söyle söyleyeyim su yazıda yanlış yapiyorsunuzdan çok bize de mi bu muameleyi yapacaksınız yakarisi var. Islamın müslümanın ilkeleri yok muydu be yahu, pardon savaş hile demekti o da vardı
Karar okuru 23 Ocak 2020 14:42
4
Islama gore yalan soylemek munafiklik alameti kabul edilmis. Yatip kalkip nsanlarin gozunun icine baka baka yalan soyleyenin muslumanligi da o kadar olur.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 14:04
Bu isin buralara varacagi cok onceden belli olmustu zaten. Bu ne ilkti ne de son olacaktir. Gec kaldik sesimizi yikseltmekte vesselam. Bari artik konusmaya korkmayalim
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 14:01
Rahmetli N. Erbakan birine, ‘bunlar etekleriyle başlarını örterler’ demişti...
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 13:52
..gerçekten çok enteresan insanlarsınız,bu yanlışlar sadece size ve sevdiklerinize mi yapılıyor..neler neler yapıldı ve halen yapılıyor ama siz sadece size yapılanları görüyorsunuz..çok çok çok yazık....
Fatih 23 Ocak 2020 13:49
Sirada digerleri var. Istesenizde istemesenizde bu is olacak. Suanda ulkenin geldigi durum bu. En kotusu kuyrugunu kaptirmak.
0mer 23 Ocak 2020 13:46
Hocam işin buraya varacağını muhalefete başlamadan hesap edemediler mı? Vakıf hizmeti ile politik muhalefet imtizaç eder mı? Hiç mi siyasi tarih okumadılar? Vakıf ve eğitim işine girenlerim siyasetten uzak durmalarında fayda var. Gelinen noktada tüm suç iktidarın mı? Hırsızın hiç kabahati yok? Selamlar.
MMX 23 Ocak 2020 14:59
11
Hırsız yok ki
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 13:27
Sayın yazar, bu mantıka göre, İslami camiadan çıktığı ve müslüman toplumu, kellesini koltuğuna alarak, faşist din düşmanı ordu-bürokrat elitlerin tahakkümünden kurtardığı için bu hükümeti ve Erdoğan’ı hiç eleştirip yanlışlarına söz söylememeniz gerekiyor. Bu üniversite ve vakıf melekler tarafından mı yönetiliyordu da dokunulmaz olsunlar ?
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 13:20
Evini camdan yapanlar başkasının evine taş atmamali.
her şeyi görüyorlar, farkındalar. belki uyumuyorlar bile... kimlerin zamanında nerede durduğu, şimdi nerede oldukları ,kimleri destekledikleri, para yardımları gibi faaliyetleri dışarıdan bilemezlerdi, tahminden fazlası olamazdı. bunun için kadrolaştılar, hep kadrolaştılar ve kimse çözemedi olanları. biraz daha zamana ihtiyaçları olabilir, bilinmez. en büyük şansları, dinci güruh bunu anlayamazdı,çünkü zafer sarhoşuydu ve kadroları dardı. işin gırgır yanı, yapıyoruz sandılar. bugün bile çözebilmiş değiller 3D kıskacını...
.....bakış..... 23 Ocak 2020 17:27
1
tebrikler vallahi. bukadar üstü kapalı fakat apaçık anlatılabilir bütün olup biten. demekki neymiş? 5000 yıllık devlet olabilme geleneği hep devam edecekmiş. anlayana.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 13:01
Olan hiçbir zararı olmayan hain diye yaftalanan nitelikli öğretmen, akademisyen, memurlara oldu. Geldiğimiz nokta bu. Allahın sopası yoktur derler. Adalet bir şekilde tecelli eder. Bugün size yarın zalimlere. HUD 113: “Zulmedenlere meyletmeyin; sonra (onlara dokunacak) ateş size de dokunur. Sizin Allah’tan başka velileriniz yoktur. Sonra yardım göremezsiniz.” . Tavsiyemiz açık ve net olun. Bedeli yanmak olsa bile. Yoksa tövbelerimiz boşa gidebilir.
Kartal Vakur 23 Ocak 2020 12:53
Bu durumunuza üzülüyormuyum!? evet gerçekten çok üzülüyorum. Ama başkalarının kurduğu vakıflara, üniversitelere el konurken sessiz kalıp seyretmenizede o kadar çok üzülüyorum. Siz bu durumlara düşecek insanlar değildiniz. Yazık, Allah (cc) "hiç kimseden korkmayın yalnızca benden korkun" ayetini kulak ardı ettiniz
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 22:03
0
Fetöcü vakıfları kastediyorsanız lütfen gölge etmeyin başka ihsan istemez.
Murat Doğrusöz 23 Ocak 2020 12:31
Birçok İslami Kuruluş,Alim ve Entelektüelin Zulme karşı çıkması sevindirici(tabii tüm haksızlık,adaletsizliklere daha önce karşı çıkmaları gerekirken yapamadılar,ama buna da ŞÜKÜR)Ama bu Alimlerin içinde H.Karaman Hocayı göremedik.Malum seçim öncesi Millet'in 'yapılan hatalar için bir ders verelim' tavrı için 'Şimdi ders verme zamanı değil demişti.İddiasının doğruluğu yanlışı tartışılırdı,Ama yanlışlar artarak devam etti ve Millet çok net dersini verdi.H.Karaman Hoca o zamandan beri konuyla ilgili Derse girmedi,Peki 'HOCALAR DERSİ NE ZAMAN VERİR? Bade harab ül Basra' dan sonra mı???
karar 23 Ocak 2020 14:34
7
karaman mı,hoca mı???
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 12:25
Bu yapilan zorbaliklar HDP'ye yapilanlarin yaninda Devede kulak bile degildir.Leylan bir iki kez incinmissede ne olmus, merak etme bu "Dava" sizin davanizdir arkadaslarinizdan size ufak ufak incinmeler disinda bir zarar gelmez.
Karar okuru 23 Ocak 2020 12:23
... bayram eden Alevi ve Kürt kanaat önderleri ve siyasiler vs. oldu. Lütuf bekleyenlerin hakkı ne lütfedilirse ona razı olmaktır. Şimdi siz de ‘bize de yapılıyor ama biz muhafazakardık, aynı mahalledeniz ...’ diye gürültü koparmayın. Hele ‘vefa’dan hiç söz etmeyin. Vefa insanlar arasında olur. Devlette hukuk işler. Hukuk devleti var mı, HUKUK?
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 12:22
Adama sorarlar siz kaç kişisiniz? Alevilere, Kürtler’e ‘açılım’ yapılıyor, ‘kimse kalkıp da biz vatandaşız, hükümetlerin işi hakkı, hak sahibine teslim etmek için gerekeni yapmaktır. Yasaları herkese eşit uygulamak yargının, eksik olanlarını yasa olarak yapmak meclisin görevidir’ demedi. Bunun için alayla valayla açtık açıyoruz gürültüsü yapmak şart mıdır? Açılımlara sevinen düğün +++
Bundan sonra siyasal islam a oy yok. O devir geçti
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 12:19
Yoktur birbirinizden farkınız. Allah hepinizi bildiği gibi yapsın. Yarın akp ile dava ve devletin âli menfaatleri diyerek ittifak yaparsınız. Yoksa oyle bir niyetiniz çıkın milletin karşısına ve deyinki “bundan sonra şaunki iktidardan tek bir kişi ile bile birlikte yürümeyeceğimize namus sözü veriyoruz” bizde inanalım! Gerçi buna da güven olmaz ya size!
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 12:03
AKP iktidara geldiği andan itibaren üniversitelerin idari ve bilimsel özerkliği rafa kaldırıldı. Yandaş rektörler,yandaş dekanlar atandı. Yargı bağımsızlığı kademe kademe yok edildi. Sizlerin can hıraş desteklediği yargı reformu ile kuvvetler ayrılığının en önemli ayağı lağvedildi. Bürokratik atamalarda liyakat,ihalelerde şeffaflık ilkesi göz ardı edildi,edilmeye devam ediyor. Kaynağının ne kadar helal olduğu izaha muhtaç kaynaklarla havuz medyası oluşturuldu. Bütün bunları sizler ağzınız kulaklarınızda savundunuz. Ta ki ucu size dokunana kadar. Aynı İkinci Cumhuriyetçilerin durumuna düştünüz.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 13:32
20
Hadi canım sen de, başörtülü diye eğitim hakkı engellenen, ikna odalarına alınanlar kimin zamanında idi ? O zamanki üniversitelerin idari ve bilimsel özerklikleri size göre iyi mi idi yani ? Hamasetten kimse ölmemiş zahir !
Murat Doğrusöz 23 Ocak 2020 18:16
3
Fırsatı ganimet bilip,bırakın yalanları.İktidar yanlışlar içinde,dünün mazlumu iken,bugünün zalimi olmuştur,doğru.Ama geçmiş böyle değildi,her şey güllük gülistanlıktı demeye getirmek külliyen yalandır.Bazılarını 13.32 yorumcusu yazmış,ben de ekleyeyim.MGV,Zehra Vakfı,Davet Vakfı,ve benzeri birçok Vakfın kapatılarak mallarına el konulması da bu iktidar zamanında olmadı."Ben, Tuncelilileri işe almayacaktım da MHP'lileri mi, RP'lileri mi alacaktım" diyen Adalet Bakanı M.Moğultay Akp iktidarında Bakan değildi,örnekler yüzlerce arttırılabilir.İktidarı eleştirin,ama bize GEÇMİŞİ ŞİRİN GÖSTERMEYİN
Erzincanli 23 Ocak 2020 11:58
Olup bitenlere uzulmek isterim ama ? Hakettiniz.
karar okuru 23 Ocak 2020 11:51
Haksizlik hukuksuzluk artik birileri icin hak ve hukuk olmussa yapacak birsey yok. Oy aldiklari %40 lilik bir kitle var. Ama birde ilahi adalet var burda burda olmazsa orda herkes yaptiginin karsiligini gorur.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 11:50
Boşuna sevinmeyin,İktidarın yanlışları İslam'a maledilemez.İktidar ve Yöneticileri sınavlarında sınıfta kalmışlardır,bunun faturası İslam'a kesilemez.Önemli olan İslam'ın bu yanlışlar için söylediğidir.İslam Adaleti,İyiliği ve Güzel ahlakı emreder,her Müslümanın da 99 yıl Evliya gibi yaşamasına rağmen,100.yıl yoldan çıkabileceğini öngörür.Önemli olan Müslümanların İslam adına bu yanlışlara sahip çıkıp çıkmamasıdır.Sınavda çakanlar olsa da Müslümanların ekseriyeti bu Adaletsizlikleri,Haksızlıkları,Yanlışları onaylamamıştır,onaylamayacaktır
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 11:48
Yapılanın resmen çok büyük hukuksuzluk olduğunu söylemeliyim. Ancak merak ediyorum. O vakıf şimdiye kadar bir tane solcu veya alevi öğrenciye burs vermişmidir. Yani bir yıl öncesine kadar zalimlerle yan yanaydınız ve farkında da değildiniz
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 11:46
Dünya liderimiz, Meksikalar, Arjantinler, bilmem daha nerelerde, oraların halklarını tehlikelerden korumak için Dünya kadar yol giderken; ümmetin birliğini bozmaya kalkanlara karşı kendi halkını korumaması düşünülemez. Niye bozulunuyor? Anlamıyorum!..
Karar okuru 23 Ocak 2020 11:43
Günaydın Ahmet bey hocam!
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 11:39
Islamci bir sistemde hala adalet bekleme paranoyasindan kurtulamadiniz bir türlü.Yillardir pesinde kostugunuz o meshur "Dava" budur iste.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 11:31
Etme bulma dünyası. Bugün BSV'ye yapılan yarın Türgev'e yapılır.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 10:59
Bu ülkede bu vakfa gelinceye kadar daha ne adeletsizlikler,kıyımlar yasandi ve yasaniyor. İlla yuksel perdeye çıkmak için kendinize mi dokunması gerekiyor,daha öncekiler hiç incitmemiş demek ki..
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 10:55
Erdoğan, Davutoğlu, Gül hepsi elmanın farklı renkleri. Bir tatlı, biri acı, biri ekşi. Sonuç şu, Siyasal islam damarından gelip de adalet düsturunca iş yapacak adam çıkması zor. Çünkü kendi düşüncesini zorla dayatma çabası vardır. Ötekini icsellestiremeyen bu sosyoloji asla toplumu sağlıklı dizayn edemez. Birbirlerine bile hoşgörüsü olmayan bu yapının topluma faydası olmaz. Siyasette Din referans alındıkca toplum bozulur. Referans hukuk normları olmalıdır, şeffaflık ve insan hakları.
Sadece Okur 23 Ocak 2020 10:54
Sıffin savaşı kimle kim arasında oldu. Ya cemel vakası. Akan kan kimindi ve o kanı akıtan kimdi. Bugün yaşananlar da bin dört yüz yıl öncesinin durumuna düştüğümüzü göstermiyor mu. Bazı inananlar tarikat ve cematlardan soğuttu, diğerleri de siyasetten soğutacak. Galiba biz yaşamayı bilmiyoruz.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 21:00
0
Birde Harre vakası var. 80 sahabi 5000 müslüman şehit edilmiş. 400 müslüman kadına tecavüz edilmiş. Yapanlar kim: onlarda müslüman
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 10:48
Çeşitli zulümler sadece insanın kendi günahından dolayı başına gelir.Allah bazı kullarını ahirete bırakmaz.Hz. Yakup gibi “bana sabır düşer”demeli.Zulmüde hidayetinden uzaklaştırdığı, gözünü kör ettiği ve kalbini mühürlediğine yaptırır.Bu yüzden bunların Allah yoluna dönebilmesi zor. Yani yanlış yola birkez girildimi oradan dönüş zor.Zulüm arşa dayandı, insanların ahı yerden göğe her yeri titretiyor.günümüzde her tarafı saran bu cinayetler, cinsel istismarlar, günümüzün yağması dolandırıcılık, liyakatsizlerin mevkileri ve kazançları, günümüz fitnesi bölücülük,yağmur gibi depremler!Boşuna değil
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 10:47
"İçimizden çıkan iktidar bizi biçiyor."biçiyor hocam hemde acımasızca. Köşe komşunuz elif hanım geçen yazısında cok güzel anlatmış nasıl bictiklerini.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 10:44
Konu dışı, 11 Kasım günü CB ve hükümetin abartarak reklamını yaptığı popülist "1 Fidan 1nefes" kampanyası kapsamında dikilen 11 milyon fidanın %90 ı kurumuştur. Uzmanlar uyarmıştı oysa ki, mevsimi değil diye. Herşeyi bilen Tek Adamcağız ağız dolusu laf etmişti uzmanlara, çekemiyorlar diye. Şehirleri beton yığını yapan, maden sahalarını yabancı şirketlere satıp doğayı katleden zihniyet.
KARAR OKURUorx 23 Ocak 2020 11:12
13
Lütfen vicdanlı olun. Daha yeni gittik diktigimiz 1500 ağacı denetlemeye okulca. Gayet iyi tutmuşlar.İktidarin onca eleştirilecek yönú varken tek iyi yaptığı şeyi elestirerek izansizlik yapmayın.onlara benzemeyin.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 11:50
22
Bizim ilcede dikilelerin yarisindan fazlasi kurudu, birkismida bu mevsimi atlatirsa kurtulabilir sanirim.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 12:06
3
Karar'da cirit atan,maksadı üzüm yemek değil,Bağcı dövmek olanların tipik bir örneği olmuşsun.Konumuz İktidarın Haksızlıkları,Adaletsizlikleri ve bunların son vahim örneği Bilsav'a yapılanlar.Dikilen fidanlar kurudu!lafına gelmek nasıl bir anlayış,Konu dışı deyip böyle kel alaka bir yere gelebilmek nasıl bir düşüncenin eseri?Birde 4-0 olumlu! yorum oluşturmuşsun ki,Ört ki Ölem
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 12:14
55
10:44 11 milyon ağaçtan 1500 tanesini görmüşsünüz. Siz acaba gerçeği ne zaman göreceksiniz. Bilen İnsanlar yalan mı söylüyor yuzde 90 kurudu diye?
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 16:33
3
Yahu insaf be, diyelim ki ağaçlar tutmadı, kurudu. Bu heryerde,her sene, her coğrafyada, tabiat şartlarının, toprağın, güneşin, yağmurun, ayazın durumuna göre olagelen bir şey. Buradan, iktidarı karalayıp kendine bir çıkar devrilmeye kalkmak, zavallılığın dibi değilse nedir ?
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 10:03
Çamlıca, “Bir sabah kalksak ve hepsine operasyon yapıldığını görsek" diyor...durup dururken demiyordur değil mi? Herkes tarafını belli etsin diye verilmiş bir sinyal olmasın? akp nin kimlerle yürüdüğünü göremeyecek kadar Allah gözlerinizi kör etti.Görenlerin bir kısmı korktu sustu. Korkunun olduğu yerde yalakalık gelişirmiş. Bakalım bu sefer cesaret mi yoksa yalakalık mı ağır basacak. Allah bu milletin gözündeki perdeyi kaldırmazsa işiniz zor.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 10:03
Bundan binbir fazlası başkalarına yapılırken "ayağına taş değmesin" diye dua ediyordunuz... İkbâline idbârına bel bağlama dehrin Bir dâirede devr edemez çenber-i devrân Zâlim yine bir zulme giriftar olur âhir Elbette olur ev yıkanın hanesi vîrân
Sorgulayan 23 Ocak 2020 10:03
Kilometre taşları döşenmeye devam ediliyor. Kayyum atama işi Davutoğlu'nun oy potansiyelini artırma çabasıdır. Bilerek, isteyerek, planlayarak yapılan bir iştir. Yapılan iş vicdanlara sığmamaktadır. Sonuç olarak vicdan Davutoğlu'nun yanında yer almaktadır. Ak Parti'nin isteği ve planı budur. "Nereden biliyorsun, delilin var mı" diye soran olursa. Böyle olduğunu tahmin ediyorum. Yapılanlar için başka bir açıklama bulamıyorum.
KARAR OKURUorx 23 Ocak 2020 11:15
6
Katılıyorum,iktidar kendisine oy vermeyen kesimi, CHP ve iyi partiye gitmesin diye bu partilere kanalize ediyor.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 14:05
8
Yok,Erdogan kendisinden baskasinin isine gelecek/iktidarina yarayacak bir plani ne dusunebilir ne de uygular!
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 09:52
Leyla yeni mi incindi? Size de yazık demek lazım...
Karar okuru 23 Ocak 2020 09:45
Zincirleme akıl tutulması.
BİR YORUMCU ARKADAŞ AHMET ABİ YANGININ ÜZERİNE BENZİNLE GİDİYORSUNUZ FİTNE YAPIYORSUNUZ (DOĞRUSU FİTNE ÇIKARMAK) DİYOR GÜZEL KARDEŞİM BU ÜLKE DE YANGINI ÇIKARTANLARIN HİÇ Mİ KABAHATİ YOK? AYRICA AKP FİTNENİN KRALINI ÇIKARMIŞ KOMŞU ÜLKE SURİYE DE 600 BİN İNSANIN ÖLDÜĞÜ BİNLERCE İNSANIN SAKAT KALDIĞI MİLYONLARCA İNSANIN MÜLTECİ KONUMUNA DÜŞTÜĞÜ İÇ SAVAŞIN FİTİLİNİ ABD İLE BİRLİKTE ATEŞLEMİŞTİR BU FİTNE ÇIKARMAK DEĞİLDE NEDİR??????????
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 09:18
FETÖ TAYFASINA İSTİSMAR İÇİN MALZEME ÇIKTI.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 10:52
15
Senin leyla incinmemiş belli!
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 11:01
8
Feto şimdi źeybek oynuyordur.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 11:38
16
Malzeme çıkaracak işler yapmasalardı
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 11:43
14
AKP lilere her yalnis yapiyorsunuz diyen FETO cu baska verecek cevaplari yok. Ezberletmisler baska sey soyliyemiyorlar. Cunki yalnislarini savunacak hicbirseyleri yok. Sikistiklarinda ya FETO cusunuz ya HDP li yada 80 oncesi ekmek hastane kuyruklarini unutuyorsunuzdur. Yada yol kopru yapmislardir
Daha bunlar iyi günler Daha fazlası yapılmazsa şaşmak Lazım Kimden ne bekliyorsunuz
Takipci 23 Ocak 2020 08:24
Sayin yazar diyor ki: Vakıf, “Allah’a adanan mülkiyet” demek. Gunumuzde hangi vakifci malini bagislamis? var mi boyle bir ornek? Ama devletin malina konan cok ornek var.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 08:11
Hükümet Doğu perinçek in düşüncesini yerine getiriyor.ne demişti Doğu perinçek bütün cemaat ve tarikatları bitireceğiz.Teker teker hepsi bitecek.Maalesef 3 senedir ülkede bir çok hukuksuzluk oldu sesiniz çıkmadı.şimdi size sıra gelince hukuksuzluk diyorsunuz.Hukuk herkese olmalı yoksa sıra ile yok olursunuz.geçmiş olsun atı alan üsküdarı geçti.
Derin düsünce 23 Ocak 2020 10:55
8
Daha bütün cemaatler bitmedi sırada yeni asya ve süleymancılar var. Gerçi geçenlerde bir tarikatla fotograf verildi ve nedense düşündürdü acaba mı diye? Sıra hiç umulmadık yerlerde de olabilir.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 08:08
Bunca zulümata gelinirken işlenen zalimlere ses etmeyen sizler sizin o sessizliginiz ülkeyi bu hale getirdi.
Sorgulayan 23 Ocak 2020 09:53
17
08:08 in düşüncesine ve değerlendirmesine katılıyorum. İslam alimleri şöyle demiş: "Hakkı söylemekten sakınan dilsiz şeytandır."
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 08:04
Üç senedir bu ülkede o kadar hukuksuzluk yapıldı ki ,siz neredeydiniz hocam.şimdi kendinize ucu doku
Düşünce 23 Ocak 2020 08:54
20
Hocam Karar'da yazıyor diğer yandaş medyada yazamıyorsa, hukuksuzluğa karşı çıktığı içindir. Bilmeden yorum yapıp muhatabınızın günahını boynunuza dolamak ne kolay şey...
HACI MURAT 23 Ocak 2020 07:51
Fatih'in Vakfı bankadan 370 milyon kredi çekerek mi yürütüyordu vakıf hizmetini?Bu durum vakıf geleneğimizi yozlaştırmıyor mu? Vakıfların da vakıf gibi hareket etmesi gerekmiyor mu?
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 08:54
17
Krediyi çeken vakıf değil üniversite. Ayrıca vakıf bank diye vakıfların sahibi bir banka var. Ayrıca o zaman senin vakıflarını da kredi bahanesiyle kapatsınlar diyen çıkar. Dikkat et.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 09:46
20
TÜRGEV ve Okçular Vakfı hakkında da aynı şeyleri düşünüyor musunuz? Yoksa onlar sizin vakıflarınız olduğu için belediyelerden, devletin her kurumundan fazlasıyla yararlanmasında bir beis görmüyor musunuz? ( Bu yazıyı siz anlayın diye yazmadım. Sizin yazılarınızdan, temiz namuslu insanlar etkilenmesin diye yazdım.)
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 10:07
10
İktidarın ayrıcalıklı vakıfları kamu kurumlarından beslenirken iyi diyorsunuz yani! Hani iş adamlarının zorunlu destek verdiği söylenen vakıflar.
karar 23 Ocak 2020 14:23
4
ha şöyle kafamıza vurula vurula hacı da biz de doğruyu bulacağız diğer yorumcularla birlikte.çalıyı dolanmanın alemi yok.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 07:48
İktidarın Güç zehirlenmesi ile,İslami ve İnsani hiç bir ölçüye sığmayan ADALETSİZLİK,HAKSIZLIK ve BÜYÜK HATALARINA İslami Kesim Önderleri ve Entelektüellerinden yüksek oranda tepki gelmesi sevindirici.Fanilerin Evliya dahi olsa;yoldan çıkabilecekleri,Yanlışlar yapabilecekleri,hatta FİRAVUNLAŞABİLECEKLERİ İslam'da vurgulanan bir gerçek.Önemli olan bu gelişmelere İslam temsilcisi Kurum ve Önderlerin nasıl tavır koyduğu.Bu konuda son gelişmelerde Türkiye Müslümanlarının çok kötü bir sınav verdiği acı gerçek idi.Bisav tepkisi İnşaallah bu olumsuzluğu tersine çevirecek bir dönüm noktası olur
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 07:24
Yan köşenizde İbrahim kıras bir cümlede özetlemiş “mevzu iktidarsa, hiçbir sınırımız yok”
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 06:54
insanlar yavaş yavaş uyanmaya basladi. O kadar üniversite ve belediyeye kayyum atandı, ses çıkmadı. Ta ki iğne kendine batınca. Tabi doğru olanı yapıyorsunuz, sesimizi daha çok çıkaralım. Birlikten kuvvet çıkar.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 06:21
Ahmet abi yanğinin uzerine benzinle gidiyorsunuz. Ayristiracaginiza siz baristirsaniz ne olur. Fitne yapiyorsunuz. İnsanlarin bir daha barisamayaçaği sekilde aklinda karsi ginaha kin yaratiyorsunuz. Ne yazik ki yazdiklarim karar senzurasindan gecmiyor. Biz yenede sizi seviyoruz Ahmet abi. Anar efendi
Sorgulayan 23 Ocak 2020 09:45
14
Seçtiğiniz kelimeler birbiriyle uyumsuz. Fitne yapmak, ...aklinda karsi ginaha kin yaratmak, karar senzurasindan geçmek ne demek anlayamadım. Dilbilgisi hak getire. Düşüncelerinize gelince: Fitne ortaya çıkalı yıllar oldu. Fitneyi bu gazetede değil kendi kampınızda arayınız. İnsanlar bir daha barışamayacağı şekilde ayrışalı yıllar oldu. Fark edemediniz mi? Kin? Kim kinli, kim kinsiz anlayamamakta mısınız? İnsanları hain-vatansever, imanlı-sapık düşünceli, ümmet-terörist, vb. gibi sıfatlarla kim ayrıştırdı? Kim barışmaktan yana, kim husumetten yana? Düşünüp akıl erdiremiyormusunuz?
Pesimist 23 Ocak 2020 13:23
6
Haksızlığa karşı susmak dilsiz şeytan olmaktır. Haksızlığa karşı konuşmak fitne getirmez. Acaba sizin de vakfınız olsa ve Kayyum atansa aynısını yazabilecek miydiniz? Yaşanmadan bilinmez ama atıp tutmak ahkâm kesmek kolaydır.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 06:11
Bir araba eğer girişi olmayan çıkmaz yola girmiş ise artık en sonunda duvara toslamasi kaçınılmaz aynı şekilde sanki zannedersiniz ki akp de kendini dönüşü olmayan bir yola girmiş gibi önüne gelen her şeye çarpıyor ya da kırıyor şayet yanlış yolda olduğunu düşünse frene basmaz mı demek ki gittiği yolda carpacagi duvarı göremiyor son kaçınılmaz
evin 23 Ocak 2020 06:10
ayasofya cami değildir, 1500 yıllık bir bizans katedralidir. başkalarından saygı beklerken biz de onlara saygı göstermeliyiz değil mi? kiliseleri camilere çevirerek mi "medeniyet" kurulacak? zaten kurulamadığını yaşayarak görüyoruz...
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 10:17
17
Kutsiyet inançlardan gelir. İnanılan Allah ise Allahın kutsal işaret ettiği yer Kabe’dir.Bunun haricindeki yerler insanların yakıştırmasıdır. Allah son olarak din İslam diyor ve öncekilerin geçerliliğini kaldırıyor. Önce buna iman etmek gerekiyor. Sonra da düşünmek! Ayasofya sadece bir binadır. Ne yaparsanız öyle kullanılır. Ayrıca müze devletin işine geliyor, gelir kapısı. Cami olsa para gelmez. Yani herkes rahat olsun. İslamcılarda bu cukka zaafiyeti varken orası cami olmaz.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 17:30
1
evin, Ayasofya hiç değilse 80 yıldır müze. Mozaik resimleri de sadece sıvanmıştı, şimdi hepsi restore edilmiş duruyor. Endülüs Cordoba camisi, katolik kiliseye çevrilmekle kalmamış, caminin tam ortası yıkılarak kabasaba koca bir katedral yerleştirilmişti ve Aznar hükümeti müze yapılmasını önlemek amacıyla 1 € karşılığı sembolik bir fiyatla bu muhteşem mimari mabedi Kiliseye satmıştı. Şimdi, ikisi arasındaki farkı yutkunmadan söyle bakalım !
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 19:44
2
17.30;Arkadaşım; evin yazdığın gerçekleri çok iyi bildiği kanısandayım,Balkanlara gittiğinde yüzlerce sembol Caminin Kiliseye çevrildiğini veya yıkıldığını görmüştür,biliyordur.Burada evin gibilere çok rastlarsın,birçoğu''Hala cuma ile cami ile ahlak aramaktayız! demektedir.İktidarın yanlışları,adaletsizlikleri bahanedir,çünkü zaten mislini zamanında kendileri yapmışlardır.Hedef İslam referanslı görüntüsündeki Akp yanlışları üzerinden İslam'a saldırmaktır.Bu İslam düşmanları cirit atarken,maalesef yeterli cevap verilememektedir.Tedbirsiz,Kümese çakal davet eden Karar bu konuda büyük vebaldedir
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 06:03
"Susma, sustukça sıra sana gelecek" dediklerinde dini bütünler gülüp geçiyorlardı, umursamıyorlardı. Nasılmış? Şimdi istediğiniz kadar isyan edin. Geçti borun pazarı sür eşeği niğdeye.
ALLAH'IN DEF =TEMİZLİK YASASI Zalime meyletmeyin sonra ateşi sizi yakar! Hud/113. YAKTIMI! Eğer Allah,âlemlere rahmeti gereği sünnetullahı/temizlik yasası ile, insanların bir kısmını diğer bir kısmı ile DEFETMESEYDİ yeryüzü FESAD ZULÜM karanlığına bürünürdü."(Bakara /251). Fetö AKP ile DEFEDİLDİ! Selçuklular Timur, Abasiler Cengiz ,Şah Humeyni, Saddam ABD ile, Yahudiler Buhtunasır ile DEFEDİLDİ! Cem Küçük ne diyor Reis DEF EDİLİR ise hepimizi yargılanırız, mallarımız gider.28 Şubatçılar, Fetö'nün akibetini Allah gösterdi, AKP ve biat etmiş örgütlerin akibetini de gösterir zar! SEYREDİN!
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 10:25
4
Herkes zulüm yaptığı için defedilmez. Bazıları imtihan için zulme uğrar. Ayetleri öncesi ve sonrası ile değerlendirmezseniz yanlış yola saparsınız. Hz. Yusuf a.s. zulüm mü yaptı hapse girdi. Hz. Eyyüp a.s zulüm mü yaptı hastalıktan azap çekti.Hz.İsa ve Hz. İbrahim zulümden dolayı mı öldürülmek istendiler.osmanlı hangi zulmünden dolayı defedildi? bence yazdığınız ayetleri tekrar baştan tetkik etmelisiniz.
karar 23 Ocak 2020 14:11
4
evet doğru herkes zulüm yaptığı için defedilmez.kendine bakarsın,tartarsın bir hatanı görememişsen bu Allah ın imtihanıdır dersin,çekersin.ama gönül kapkara göz kör kulak sağır olmuşsa zulmü görmezde bir sürü bahanenin arkasına saklanılır.
Mehmet 23 Ocak 2020 16:57
0
Yalnız Selçuklu ile Timur arasında 2 asır var neredeyse. Onun dışında dedikleriniz doğru.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 04:04
Ne olur bu iktidara ciddi oy kaybı olur demeyin. Onlara iktidarın nimetlerini kaybedeceksiniz değin, belki dikkat kesilirler.
Mehmet Ali Kara 23 Ocak 2020 03:52
DAVASI ISLÂM ILE KURTULMA YERINE ISLÂMI KURTARMA DAVASI OLANLARIN NE ISLÂM ANLAYIŞIMIZA NEDE INSANLIĞA VEREBILECEGI HIC BIR KATKISI OLAMAZ TARIH BOYUNCA DA OLMADI.KENDI VATANINA DAR-ÜL HARP,KENDI DEVLETINE KAFIR DIYEN BIR ZIHNIYETIN ULKEYE OGRETTIGI ŞEY RANT VE HARAMLARI HELALLESTIRMEEN BOLMADBAŞKASII.ISLAM INANCI BUNCA ORSELENIP SAPKINLASAN BIR TOPLUMDA MUHAFAZAKAR TARAF OLMAYAN AYDIN BULMAK DA GITTIKCE ZORLASMAKTADIR.
karar 23 Ocak 2020 14:07
3
vatan dar-ül harp te olsa devlet berbatta olsa bukadar başıbozukluk çok fazla.
Konyevi 23 Ocak 2020 03:52
Ak Parti'ye acaba operasyon mu çekiyorlar. Zannederim Davutoğlu buna çok memnun kalmıştır. Ama ne olursa olsun o zatın siyasi hayatta yeri saadet gibi yüzde bir buçuktur. O da maalesef bize kaybettirir.
karar 23 Ocak 2020 14:03
5
saadetin yüzde birbuçuktan şikayetleri yok.kendilerini bozmadıkçada o oranda kalmalarının bir önemi yok.ama tavizcilik ve iktidar hırsı kalplerini ve gözlerini kör etmişlerin kibirlerinin sonu hep rezillik olmuştur.bugünkü gibi.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 03:39
Davut oğlu siyasete girmemeliydi. Kendini vakıf işlerine verse,zamanını üniversite işlerine ayırsa,eski bir başbakan olarak bütün kapılar önünde açılırdı.Cumhur başkanına bir telefon mesafesindeydi.O yollar kapattı bence iyi yapmadı.Abi, kardeş ilişkisini koparmamaları gerekiyordu.Sakin kalabilseler problemler aşılabilirdi.Çözüm yolu bulunurdu.Yardım kampanyası düzenlerler o banka borcunu bile temin ederlerdi.Olmadı.Öfke ile ev yuva yakılmaz yıkılmaz.Şahsi görüşüm.Şehir üniversitesinin varlığını bile kapanırken öğrendim bilmediğim konular ta baştan beri olmamamalıydı.
okur 23 Ocak 2020 10:40
7
SİYAsete girip girmeyeceği kimin tekelinde demokrasi birilerinden izin alma sistemi mi
Okur 23 Ocak 2020 03:28
1960 da nasıl ki Merhum Adnan Menderes haksız yere idam edildi şimdi ise aynı seneryoyu yaşıyoruz ve ben herşeyi yakar yıkarım diyor. Bu zulümlerin sonu çok yakında gelecek üzülmeyin ey bilim ve sanat vakfı mensupları. Zalimin zulmü varsa, mazlumun da Allah’ı vardır.
musto 23 Ocak 2020 03:19
Ya bu güne kadar sizden olmayanları yanına aldığı cellatlar ile,yalanlarla hilelerle yaşam hakkı tanımadan,bu partide görev alan hanginiz karşı çıktınız.Bunlarda aynı tanrının yarattığı insanlar davamıza inanmasalar da yaratanın aşkına adil olalım rızıklarıyla oynamayalım oynayanlara karşı çıkalım dediniz mi varsa yoksa dava.İlahi adalet gelir tecelli eder.Bu kindar rejim bir gün son bulacak onlar da aynı teraziye çıkacaklar.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 03:09
İktidar hırsı, akıllarını kalplerini ve de ruhlarını kör etmiş. Zulümde sanır tanımıyorlar artık. Dikkat ettinizmi? Davutoğlunun basına verdiği her beyanattan sonra, iktidar cenahı hemen operasyon yapıyor. “Devam edersen senide alırız” mı demek istiyorlar ona. Tarihte zulüm yapanların akıbeti ile ilgili öyle ibretlik hikayeler var ki. Bunlar, “ Allahumme la tuziğ kulübene” duasınıda mı bilmiyorlar. Yazık ki ne yazık.
Yola çıkarken nerden bilelim içimizden birinin abdestsiz olduğunu. Halbu ki molalarda en çok cezbeye gelen de oydu. Tüh, bütün su kaplarını da murdar etmişler. Teyemmüm alsak diyeceğim ama kayıp eşek, tepenin ardından habire anırıyor.Ey ulema bir cevaz bul yoksa kafile abdestsiz şeytan taşlayacak.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 02:30
Gezi zamanı bir kesimin sesine kulaklarını tıkayanlar, simdi kendi dertlerine destek cıkacak zemin bulamıyor. İktidarın yuruyusu bozulmasın diye, tapelerle kanıtlı olmasına ragmen medyanın ele gecirilmesine ses edemeyenler, şimdi dışarıdan yardım arıyor. Toplumun ayrıstırılmasına sessiz kalanlar, elalemin cocugu zorla imam hatipli yapılırken, egitim katledilirken, hocalar okullardan atılırken, davamıza zeval gelmesin diyenlere adalet lazım oldu. Ama nafile cekecez Reisiniz keyfini, secime kadar.
"İçimizden çıkan iktidar bizi biçiyor."
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 01:40
bilim sanat vakfini savunuyorsunuz ama faydasi yok..yarin obur gun,bu vakfi ve davutoglu ekibini feto ile iliskilendirren bir iki delil koyuverirler ortaya..yine sus pus olursunuz..haa isin icinde feto iliskisi varsa o zaman tamam.. dersiniz..sihirli kelime soylendimi,sizde elestirdiginiz lal olmus insanlar gibi pusarsiniz..hala anlamadinizmi yahu..hala anlamadiniz mi..algilariniz mi bozuk,kalbiniz mi kör,beyniniz mi gercekleri hissedemiyo..cok ilginc insanlarsiniz..canim ulkemin sozumona dindar entellektuelleri...
Ne demişti adam "bütün cemaatlerin, tarikatların kökünü kazıyacağız".... "değerimiz" diyebileceğimiz herşeyi (buna neslimiz ve inancımız da dahil) koltuğunun, oğul ve damatlarının bekasını sağlama alabilmek için harcamaktan zerrece rahatsız olmayan birinin eliyle yapıyor.... ilk senaryoyu doğru okuyup yüzbinlerce insanın terörist ilan edilip harcanmasının altındaki gerçeği görseydik belki iş bu kadar zıvanadan çıkmazdı... adam bir nesli bir koltuk iki oğlan iki damada feda etti... geçmiş olsun diyemeyeceğim, geçmiyor-geçmeyecek!
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 01:29
İktidardan düşmek mukadder olunca, düşmek için lazim olan sebepler ustelik iktidar eliyle hazır edilir. Olay budur.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 21:18
0
Bir vakıf kapandı diye iktidar düşecek öyle mi????????????
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 01:14
Akıl var mı ki tutulsun diyecekken ‘akil insanların’ daha önce gördüğümüz çözümleri de işe yaramamıştı. İşte o oy konusu tartışılır. ‘Giden oylar gittiyse başka yerden bulunur’ amaç için uygun görülmüştür. Bakalım nerden gelecek. Bizde proje eksik olmaz. Vardır bir proje. Bekleyip görelim.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 01:14
Maksat Ali Babacan'a mesaj vermek anlamadınız mı?
Seküler ihl li.. 23 Ocak 2020 10:50
5
Kesinlikle Bu.. da anladılar mi bilinmez...
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 01:09
"İçimizden çıkan iktidar bizi biçiyor" demişsiniz. Hem içimizden çıkan iktidar diyeceksiniz; hem de biat etmeyeceksiniz. Öyle şey yok Hocam. Akil insan kalmadığına hayret etmenize, hatırlatma yapılsa olanlar olmazmış sanıp üzülmenize üzülüyor insan. Hatırlattınız işte... Düzelecek mi?
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 01:07
Herkes ektiğini biçiyor,sayın Davutoğlu isteseydi ülkenin bu denli soyulmasinı onleyebilirdi belkide,tek adam otoriter sisteme geçilmesini engelleyebilirdi Abdullah gülle beraber,ama sessiz kalıp seyretmeyi tercih ettiler,diğeride atı alan üskudarı gecti diyerek araplarla doldurdu ulkeyi,sattı herşeyi,har vurup harman savurdu,saraylar yapıp ziyafetler çekerek saltanat kurdu kendine,şimdide kurtarmaya çalışiyorlar ulkeyi,hepinizde vebal var hepinizde.Tabii gun gelecek akp mensuplarıda ektiğini biçecek,tabiiki ülkeyi topdan satmayı kurtarabilirseniz ellerinden.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 01:07
Sizede cok yazik zamaninda sari okuzu sattiniz cok. Yazik Muslumanim diyenin. Tama.ina cok yazik sira kendine gelmeyecegini sananlara cok yazik Muslumanlarin icine dustugu zillete cok yazik. Bir birini hemen satan muslumana cok yazik TOPUNUZA KALIBINIZA INSAIGINIZA HOYRATLIGINIZA GANIMETE DALISINIZA BITBITINIZI SATISINIZA 28 SUBATI UNUTUSUNUZA DER ALMAYISINIZA KAFAYI KALDIRIP NE OLUYOR BU BU ULKEDE DIYEMEYISINIZE .......HEPINIZIN KALIBINA COK YAZIK....HEYHAT KI HEYHAT
K. Y 23 Ocak 2020 01:04
Keşke başkalarını biçerken başlasaydınız bağırmaya ...
ZD 23 Ocak 2020 01:02
Bir insan ne zaman düşer? Bindiği dalı kestiği zaman... Vakıf medeniyetimizi kişisel 'hırs'larına vakfedenlerin vicdanına adl-i ilahi kayyım atayacaktır...
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 00:58
Şu zamana kadar davutogluna oy verirmiyim diye düşünüyordum. Düşünecek birsey yokmuş. Kesinlikle oyum Davutoglunun. Alin size varan 1
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 10:19
16
Bravavo 150 oy oldu 151.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 00:57
Daha çok azgınlaşacaklar ve maskeleri düşecek. O devasa yalan propaganda aygıtları işe yaramayacak. Vadelerini kısaltıyorlar. Ve bu iyi bir şey.
Karar Okuru 23 Ocak 2020 00:53
Mahallenin gerçek yüzü bu daha ne bekliyordunuz!! Milletin aklı ile oynamak sözü vardır ama önce bir akıl emaresi görmek gerek. Bu sizin eseriniz ister yerinin ister övünün ama sizin eseriniz.
Hüsran 23 Ocak 2020 00:50
Süper proje CHP yapamadıklarını yapıyorlar...itici güç köklerini kazıyacağız demişti işte olan da tam budur...geçmiş olsun
28 şubat mumla aranacak bu gidişle...her devrim önce kendi evlatlarını yermiş...iyi uykular
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 00:45
Maalesef, siyasi hınç, işi tuzun kokutulduğu noktaya getirdi.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 00:44
Uykudaydınız uyanmaya başladınız. Şimdi sıradaki diğerleri düşünsün. Bir Leviathan yarattınız. Sizi de yemeye başladı.
yurdum insanı 23 Ocak 2020 00:42
her devrim(!) önce kendi çocuklarını yer mi desek, etme bulma dünyası mı desek, karamanın koyunu sonra çıkar oyunu mu desek, besle kargayı oysun gözünü mü desek, sende mi brütüs mü desek, kinlenen kalpte merhamet durmaz mı desek, harç bitti yapı paydos veya ö... öldü ortaklık bozuldu mu desek. ne desek üstadım bilemedim ki şimdi. bu iş hiç iyi yerlere gitmiyor, elinde kimin çok fazla kapalı kapılar ardındaki bilgiler varsa, bunları ortaya dökerse, bu işi o götürür... yoksa yazık olanların başında bu ülkenin yarınları var...
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 00:42
Reisin yaptıklarına şaşırmayı ne kadar sürdüreceksiniz? Ne yani birden kalkıp demokratik olmasını mı bekliyordunuz...o zaman çok beklersiniz.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 00:39
Yunus Emre derki; İlim ilim bilmektir İlim kendin bilmektir Sen kendini bilmezsin Ya nice okumaktır. Vakıflara bile kayyım atamak... Sözün bittiği yerdeyiz...
Kasım Özdemir 23 Ocak 2020 00:37
Ben üç buçuk yıldır iftiradan yanıyorum. gerek kanunca gerek allah emrince 'feto' den dolayı bir suçum varsa allah daha beter etsin. Belli ki haklaşmanın kendisi ahirete kalacak. Rab karşısında eşit şartlarda... Üzücü olan muhafazakar kesim aydın yerine taraftar yetiştirmiş.
İlk leyla'lar inciltilirken susanlar, ve hatta onaylayanlar, bugünleri göremediler, bu daha lolo bide bunun lele'leri olacak....
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 00:32
AK PARTİ KENDİNE YAZIK ETTİ. bu olay DAVUTOĞLU BEYİ dahada güçlendirecek halkın sevgilisi haline getirecektir ALLAH MAZLUMLARIN YANINDADIR. DAVUTOĞLU BEYİN arkasındada KEMİKLEŞMİŞ BİR KİTLE OLUŞUYOR. Reiscilik SENDROMU aklı yok ediyor gözleri kör ediyor.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 00:59
11
Katiliyorum size
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 00:24
Hangi bil yahu Türkiye'de bilimmi var her yerde çıkar var
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 00:19
Üfleye üflemeye buz dağlarını erittik Ortalık çamurdan geçilmez oldu. NFK
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN