Back To Top
Görülmeyenler ve sonuçları

Görülmeyenler ve sonuçları

 - Son Güncelleme: 10.12.2019 Salı 07:36
- A +

İktidar, Şehir Üniversitesi’ne yönelik sonunda kayyım atamaya kadar varan uygulamanın toplumda nasıl bir etki bıraktığını görmüyor. Hele iktidar medyasında Şehir Üniversitesi’ni, öğrenci ve öğretim üyesi yapısı ile “Davutoğlu’nun müridlerinin yetiştiği bir mekan” olarak göstermenin ne kadar utanç verici bir yaklaşım olduğunu görmüyor. Kim ne derse desin en son Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da devreye girmesiyle konunun siyasi hesaplaşma zeminine oturmasının kaçınılmaz olduğunu görmüyor. Bu süreçte nihai planda her şeye hakim olan Cumhurbaşkanı’nın neden bu arsa temliki ve Halkbank sürecine müdahale etmediğinin sorgulanacağını da kimse aklına getirmiyor.

-İktidar, termik santrallere baca takma işinde gelinen noktanın, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi dahil Ak Parti’nin son dönemde girdiği bütün sistemik tavırları bir türbülansa soktuğunu görmüyor. İktidarın Meclis grubunda müthiş bir irade zaafı ortaya çıktığını, bunun Cumhur İttifakı’ndaki ortağı da zaaf alanına çektiğini, sonunda Meclis’in iktidarı, hükümeti ve Başbakan konumundaki Cumhurbaşkanını denetlemesinin değil tersine bir denetleme mekanizmasının devreye girdiğini, bunun da “Erdoğan karizması” ile tolere edildiğini, böyle bir durumun Meclis’in itibarını yerlerde sürünür hale getirdiğini görmüyor. İktidar milletvekilleri, baş döndürücü tavırlar içine girmenin, Ak Parti grubunda Erdoğan’ın liderliğine her şeyi feda eder hale getirdiğini, bunun halktaki karşılığının müthiş bir itibar kaybı anlamına geldiğini görmüyor.

-İktidar aile, gençlik ve kültür gibi sosyal alanlarda on yılları aşan zaafının sonunda muhafazakar bir siyasi yaklaşıma ciddi bedeller ödetecek hale geldiğini görmüyor. Şu anda Türkiye bir yandan kadına yönelik cinayetleri konuşurken, bir yanda da muhafazakar toplum tabanında İstanbul Sözleşmesi ekseninde müthiş bir fay hattı oluşuyor. Tartışmaya en son iktidara yakın medyanın sütunları da girdi. O sütunlarda yazan Türkiye’de başörtüsü mücadelesinde öncülük etmiş simalar bile yoğun hesaplaşmanın hedefi oluyorlar. Bir yanda “Aile elden gidiyor” feryatları diğer yanda “Kadın cinayetleri nasıl önlenecek?” feryatları, sanki birbirinden hiç habersizmiş, farklı toplum zeminlerinde yaşıyormuş gibi farklı mevziler oluşturuyor. İktidar ikinci kesimde yer almış gözüküyor oysa birinci kesim de, öteden beri bu camianın en keskin dilini seslendiren bir medya organının desteğine sahip. Bu fay hattının ne zaman nasıl kırılacağı ve neye mal olacağı da, sanki iktidar tarafından dikkate alınmıyor. Bunun da sebebi olarak, ikinci alanın, Cumhurbaşkanı’nın ailesinin desteği ile hareket ediyor görüntüsüne sahip olması olarak görünüyor.

-İktidar medyası ülkenin her türlü problemini “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın karizması” ile cevaplandırma yolunu tercih ediyor. Erdoğan söz konusu ise her şey “zafer kıvamı”nda olmalı, gibi bakılıyor. NATO dedik mi, Erdoğan zafer kazanmalı, asgari ücret denildi mi öyle, emeklilikte yaşa takılanlar denildi mi öyle, enflasyon -faiz denildi mi öyle… Hakikaten o zafer kazansa ülke de kazanmış olur, ama ona bağlanarak zaafları da zafer gösterme gibi bir yol benimsenirse bunun ülkeye bedeli ağır olabilir. Onun için Trump Erdoğan’ı övünce, Putin birkaç hoş söz söyleyince bunları ülke için de mutlak başarı gibi görmenin sağlıklı olmadığını, çünkü her ülke liderinin her sözünün kendi ülkelerinin çıkarı ile ilgili olduğunu unutmamalı.

-İktidar, kendisine yakın medya dilinin zaman zaman nasıl zehirleyici bir nitelik kazandığını görmüyor. Köşelerde yazılıp çizilenler olsun, sosyal medya planında seslendirilenler olsun, adaletten, haktan, hukuktan, hatta zaman zaman ahlaktan nasipsiz görüntüler sergiliyor. “Düşman var ve sen ona ne söylesen hak ediyor” yaklaşımı, fanatik bir izleyiciyi tatmin etse bile geniş toplum kesimlerinde çok kötü etki yapıyor.

-İktidar, son zamanlarda ekranlara bana göre bilinçli olarak taşınan Perinçek’e bağlı adamların iktidar icraatını kendileri yönetiyormuş gibi bir tavır içine girmesinin nasıl bir toplumsal bedel ödeteceğini görmüyor.

-İktidar, en son Güngören’de ortaya çıkan “kibir gösterileri”nin halk tarafından bireysel olaylar olarak görülmediğini görmüyor.

-İktidar, kendisine yakın medyanın Davutoğlu ve Babacan’a yönelik aşağılayıcı dilinin, toplumda hiçbir karşılığının olmadığını görmüyor. “Erdoğan olmasaydı ne Davutoğlu olurdu ne de Babacan, hatta ne de Abdullah Gül” gibi yaklaşımların, bu insanların en yüksek görev alanlarında hizmet yapmış olması gerçeği yanında boş ve anlamsız olduğunu görmüyor.

Son söz: İktidar sadece Davutoğlu ve Babacan’ın yola çıkışlarının, diğer siyasi partilerden daha çok Ak Parti için anlam taşıdığını görmeli. Görmek kolay değil biliyorum, ama bunun kendisi için hayati mesele olduğunu bilmeli.

 

 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
VADANDAŞ 12 Aralık 2019 15:23
SAYIN TAŞGETİREN ACABA DEVLETİN MİLLETİN MALINI GASB EDEN BİLGİYİ YUKARI VERİRMİ YUKARISI BİR ŞEY YAPMADIYSA SEN NİYE GASB ETTİN SORUSUNU SORAMIYORSUNUZ NEDEN BİRDENBİRE DAVUTOGLU KORUMASI KESILDİNİZ MERAK ETME MILLET BAŞKANIN ARKASINDA
KARAR OKURU 11 Aralık 2019 22:41
Bahceli kac yillik reslik sozlesmesi yapmistir acaba bilen varmi
KARAR OKURU 11 Aralık 2019 20:26
Sahi aci varmi aci
KARAR OKURU 11 Aralık 2019 15:16
Allah birilerinden vazgeçecek ise, gözlerini kör eder ve göremez hale gelirler. Yoksa bu kadar göremez olmayı ne ile izah etmeli ki? Allah kimseyi şaşırtmasın vesselam.
ALİ 11 Aralık 2019 13:08
Gün gelir herkes göreceğini görür... Evet maalesef aile müessesesinin köküne kibrit suyu döküldü. Buna sebep olanların Rabbim azabını artırsın. Çıkarılan her kanunun aileyi nasıl parçaladığını görmeyecek kadar basiretler bağlanmış. Yazık ki bazı dindar (geçinen) kadınlar da aynı kervana katılmış gidiyor. "KADINA ÖZGÜRLÜK" kılıfı altında zındıka komiteleri aileyi hem de kanunlarla parçaladılar: Buna sebep olan ahmaklar on yıl sonra eserleriyle övünebilirler.
KARAR OKURU 11 Aralık 2019 00:43
İktidar pek umrundaydı sayın yazarın
Özkan 10 Aralık 2019 22:27
Sayın yazar dikkat edin gazeteniz kapanabilir!!! Ben den söylemesi.Bu güne kadar sustunuz olanlar olurken konuşacaktınız şimdi dövün Sakarya dövünmek vakti bu an...
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 20:41
AiHM, Demirtas'tan sonra Osman Kavala'nin da haklarinin ihlal edildigine ve derhal serbest birakilmasi gerektigine karar verdi. Simdi bu geceyarisi alelacele bir iddianame daha yazilir ve Kavala serbest birakilmaz.
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 17:32
"Davutoğlu’nun müridlerinin yetiştiği bir mekan”...Mürid, irade talep eden demektir, yani kendi iradesi olmayan. Doğunun özetidir bu aslında. Biat eden müritler. Biat eden de aslında, Arapça satın alınan anlamına gelen beyah kökünden gelir.
OKUR 10 Aralık 2019 15:53
TESBİTERİN VE CESUR TAVRIN İÇİN TESEKKÜRLER FAKAT BU DURUŞUN İLKESEL Mİ YOKSA KONJOKTUREL MİNET DEĞİL
Muhammed7 10 Aralık 2019 17:58
2
Minet, Rusça'da çok farklı anlamlara gelir.Lütfen başka diklerdeki anlamını bilmeden kullanmayalım kelimeleri.
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 20:02
1
...KONJOKTUREL Mİ NET DEĞİL..
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 14:03
nasihatı iktidara verirken kendini ıskalama bu miilet ve maşeri vicdanda seni görüyor, bu gidişle sözcü yazarlarını takip etmeye gerek yok. tahagillellerle, liberal muhafazakarlarla iyi geçinmeye bak, bu gidişle savrula savrula nereye savrulcaksın meçhul.
ati 10 Aralık 2019 17:17
2
''yanılıyorsunuz'' demek zorundayım kardeş! yukarıda yazılan şeylere tüm benliğimle katılıyorum. aynı şeyleri vicdan sahibi herkesin de hissettiğinden eminim...!
Mirza 10 Aralık 2019 17:54
2
Ahmet Abi,büyük kalplidir.Savrulsa savrulsa iyiliğe savrulur.Nefret, kötülük ve kin onu fıtratında yok.
Bir okur 10 Aralık 2019 18:06
3
önce,yazarla siz diye konuşmayı öğrenin. ikinci olarak hangi hakla yazardan hesap soruyorsunuz,buna cevab verin kendi kendinize.fesuphannallah.
Taşgetiren Okuru 11 Aralık 2019 02:26
1
Beğenmiyorsan okuma arkadaş! Boşuna zorlama kendini!En iyisi başka yazarlara savrul SEN!!!
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 13:56
Devlet ve avanelerine asla güvenmiyorum. Zira nazarımda hiçbir değeri yoktur.
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 13:39
Muhafazakâr dindar iktidar ın da bu ülkeye adalet, demokrasi getiremeyeceği, kurumların hakimiyetini ele geçirip kendi mahallesine çalıştığı anlaşılmıştır. .. Bir Kürt ve İHL mezunu vatandaş olarak Kemalist iktidardan farklı görmüyorum gelinen noktada bunları. .. Son seçim de dahil oy verdim Erdoğan 'a ama tüm sermayeyi Bahçeli ve Perinçek gillere yükledi. .. Milliyetçi, ulusalcı bir Erdoğan var artık. Muhafazakar yelpazede saygı duyduğum tek kişi Babacan kaldı, onu da görelim derim ... Demirtaş serbest bırakılmalıdır bu arada !
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 21:25
2
Reklamlar bittiyse fikir söyle, ihl mezunuymuş
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 13:38
Aile, kadın cinayetleri, gençliğin savrulması sosyal zemindeki kayganlaşmanın sadece göze batar kısmıdır. Evet siyasi iktidarın bu konuda yapması gereken işler vardır. Evet "İstanbul sözleşmesi" hatadır. ANCAK unutulmamalıdırki bu sosyal sorunların kaynağı küresel menşeyli "bireyselleşme" akımı olup Türkiye'de de pazarlaması çok ustalıklı bir şekilde yapılmıştır. O halde çözüm tümüyle siyasal iktidarın elinde değildir. Akademisyenler, medya, kültür-sanat camiası sorunun çözümünde sorumluluk almadan çözüm bulunamaz.
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 13:32
Sayın Tasgetiren in ilk kongresini ellibin kişiyle yaptığı Fatih ERBAKAN ile yeniden REFAH partili milli görüş hakkındada yazı yazmasını bekleriz.
Hakkı Söyler 10 Aralık 2019 18:35
0
Fatih Erbakan bey Malesef Şimdiye kadar iktidarın taşeronluğunu yapmıştır.
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 19:49
0
Bosna' ya yardım paraları ne oldu? Fatih ERBAKAN' ın bu konudaki düşüncesi nedir?
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 13:25
Hoşgeldiniz
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 13:16
Sayın hocam 80öncesi neslin ülkeyi taşıyabilecegi nokta burasıdır bizim nesil uzlaşma bilmez . Biz iknaetmeye inandık ya bizdensin yada düşman sayın cumhurreisimizi yaptıgı güzel işlerle hatırlamak isterim vakti gelince torunlarla vakit geçirmeyi bilmek lazım
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 12:33
Bir bilene sormalı, yada objektif, maddi bağı olmayan, ehliyetli yüksek istişare kurulu olmalı. Bu fikrini susturmak İçin değil, konuşmak İçin olmalı. Gerçekler görülmeli, fırtınalı havada trenden inenler yolda bırakılmaz. Tren kaçmış olsa bile durdurup alınmalı. İstanbul’dan ders çıkarılmalı. Kaleminize sağlık.
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 12:22
Ahmet abi hoş geldin.
Karar Okuru 10 Aralık 2019 12:21
Sayın hocam siz niye kendinizi de eleştirmiyorsunuz anlamakta güçlük çekiyorum. Yok mütedeyin insanlar mağdur oldu yok vesayet rejimi yok kemalizm! Hep eleştirdiniz güzel buyurun bu da sizin destek olduğunuz anlayış. Memnun değilseniz biz ne yapalım. Güzel hayat destek verin sonra şikayet edin e en akıllı en doğru sizsiniz? Aslında vakit kaybedip yorum yazmak bile boş ama işte!!! Utanma ve dürüstlük ölmüş varsa yoksa maddi ve tabi manevi menfaat. Allah gerçekten affetsin sizleri.
karar okuru 10 Aralık 2019 14:05
3
Allah akıl,fikir ve muhakeme yeteneği versin.Birazcık tersten baksan gerçekler orada...
yakup 10 Aralık 2019 14:29
1
iyi icraata destek verilir, kötü icraata itiraz edilir. ne var bunda? başta destekledi diye sonsuze kadar desteklemek zorunda mı? yolunda gidene dua edilir. yolunda gitmeyen ikaz edilir. müslüman sabit fikirli olamaz. doğruda destek, yanlış da ikaz. ölçü bu kadar basit.
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 14:33
4
12.21 Bu haber sitesi size göre değil. Hele,hele üstüne Ahmet Taşgetiren'i okuyup onun tespitlerine bu isabetsiz analizleri yapmak "a haber" izleyicisi seviyesinde olduğunuzu gösteriyor.Siz önce kümenizden çıkın sonra profesyonel lig'e terfi edersiniz.Burası şampiyon külüpler kupası mücadelesi verilen alandır...
Karar Okuru 10 Aralık 2019 15:16
1
Perşembenin geleceğini çarşambadan görmek zeka işidir. İyi niyetli olmak başka, durumu doğru tahlil etmek başka. Yaptığınızın getireceği sonucu kestiremiyorsanız hiç bir şey yapmayın diyeceğiz ama kendini şeyhe tarikata suistimal ettirmek için sıraya giren toplum için çok da yapacak bir iş yok. Ne de olsa Amerikayı müslümanlar keşfetti!
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 12:01
Perinçek size yeter. Aynen devam! Bu halk hak ettiğini yaşayacak...çünkü Allah kimseye zulmetmez, herkes kendine yaptığı zulmün cezasını çeker! Arada masumlar varsa zulme uğruyorsa, onlar zalimlerin ahiretteki cezalarının şiddetini artırmak içindir. Masumlar için de her zulüm günahlara kefaret cennet müjdesi olur!
No comment 10 Aralık 2019 11:53
Bu yola giren duramaz.Hani bir reklam var "kontrolsüz güç, güç değildir".Sosyal hayat da aynen böyledir.Hiç mi tarih bilinmiyor, örnekler ve çöküşlerden ders alınmıyor!İnsan tabiatı gereği özgürlük yanlısıdır.Sıktıkça gerilir ve sonunda zincirlerini kırar.O yüzden Allah ın hükmü dışında hiçbir güç sonsuz değildir!Allah insanlara gücü ve zenginliği denemek için verir.Herkesin imtihanı sahip olduklarıyla ölçülür.Dün susanlar bugün yaşadıklarına sessiz kalanlara şaşırmasınlar.Bugünün ve yarının geleceği dünden belliydi.Bunlar iyi günler!Daha gücü kaybetme korkusunun nelere sebep olacağı görülmedi
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 11:53
Şu benim aldığım kırediyi de ödetıverın bi zahmet Erdoğan a sevabına
KARAR OKURU 11 Aralık 2019 10:11
0
Akp ve eski akp liler hepiniz bogaziniza kadar kul hakkına girdiniz.Biz varken iyiydi biz gittik kötü oldu demek sizi rahatlatır ama Allah indinde sizi kurtarmaz.hepiniz düştünüz ve dilsiz şeytan oldunuz.madem rahatsizdiniz 2010 ayrılıp parti kuracaktiniz.korkak ve sümsüksunuz.
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 10:46
Akıllarüstü akıl yeni projeyi yavaş yavaş gündeme sokmaya ve ona desteği artırmaya devam etmekte. İlk proje Erbakan idi. İkincisi Erdoğan. Üçüncüsü yolda. Projeler ilerlesin gelişsin. Buna diyeceğim yok. Ama arada masumlar ve mahzunlar ezilip yok edilmekte. Buna anlam verememekte ve çok üzülmekteyim. Yakın geçmişte bunun fetvası verilmişti, değil mi! Öte yanda, fetvanın doğru veya yanlış olduğunu Allah gösterecektir.
Karar okuru 10 Aralık 2019 10:40
İnsanın neresi ağrırsa,orası canı olurmuş.Buda öyle görünüyor.Ana dolunun en kuytu yerine gidip bakmak lazım kimin neresi ağrıyor.Bir ah neleri bozuyor.Dürüstler,iyiler ortayı,adaleti konuşmalı,korkan,menfaat uman çözümcü,dert ortağı olmamalı,yıllar geçiyor insani krizler çözülmüyor.Bu çözülmeden başka bir şey çözülmez.Her şeyin odağı,parçası kaliteli insandır,İnsan can kurtarır,insan can yakar.İnsanları çaresiz,hareketsiz,parasız,umutsuz,bırakmakta can yakan cinstendir.
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 10:25
Çok sinirlisin sende yandaşına dokunulduğu için yazmıyormusun.
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 10:15
İktidar baş aşağı doğru hızla gidiyor. Ama o kadar gözleri körelmiş ki bunu bile göremiyorlar. Yola beraber kiminle çıktı ise trenden attı. Perinçek gibi kişilere bel bağladı. Zaten hızla eriyen oylar daha da eriyor.
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 10:12
Bütün suç Bahçelide. AKP yı kandırıyor.
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 11:27
2
Bahçeli nin yatacak yeri yok
kARAR OKURU 10 Aralık 2019 10:02
Hayır diyebilme iradesini yitirdiğinizde; geriye, vicdanınızı rahatlatacak gerçeklere(!) inanmak ve Güç'ün her uygulamasını desteklemek kalır.
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 09:49
Sayın tasgetiren aynen kulaklar sağır olmus gözler kör olmus kimse kimse yi duymuyor Allah tan böyle bi imkan verdiniz de biseyler yazıyoruz bizim uzun zamandır göhsumuz sıkışıyor kalbimiz daralıyor bu yapılanlar haksızlık diye kimsenin haberi yok
Simyacı 10 Aralık 2019 09:43
Kibir ve hayal kırıklığı tamamen zaman israfı maalesef
Karar Okuru 10 Aralık 2019 09:36
Hemen her şey eskiden kötülenenden de kötü. Bu anlayışa destek vermiş olanlar, çağdışı bu anlayışların hiçbir şeye çare olmayacağı aksine ciddi gerileme olacağı uyarılarına kulak asmayıp, tarihin kayıtlarını görmeyip burunları havada destek vermeye devam ettiler!! Tek fayda din merkezli siyasetin toplumları uyutup menfaat sağlama işi olduğunun ortaya çıkmış olması! Gerçi bizim gibi geri toplumlarda hayat ile baş edemeyince onu kötülemek ve bunu da inanç üzerinden yapmaktan başka çare yok. Madurumu oynamazsak hiçliğimiz ortaya çıkıyor
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 09:19
Bazıları için yolun sonu görünüyor. Aslında çok önceden olması gerekirdi. Ama halkımızın sabrı ve iktidara ciddi bir alternatifi bulamadığı için buraya kadar taşıdı. İbn-i Haldun devletlerin ömrünün 3 devre olduğunu söyler. Yani yaklaşık 120 yıllık ömür. Kuruluş ve yükseliş, durumu sürdürme ve bitirir. Benzer şekilde bizdeki iktidarlara 3 dönem devam edebilir. Daha öteye geçtiğinde kendisi ile birlikte ülkeye de zarar vermeye başlıyor. Çünkü yozlaşma başlıyor. DP, ANAP gibi. Kısaca yolun sonu görünüyor.
KARAR OKURUyum 10 Aralık 2019 09:11
Ahmet bey çok doğru söylüyorsunuz. Muhafazakar biri olarak artık utanıyorum. Eskiden dini baskılar varken, birbirimize samimi duygularla güçlü bir şekilde bağlıydık, şimdi muhafazakar dedik başa getirdik ama yapmadıkları haksızlık yok, kendi gibi düşünmeyene yaşam hakkı tanımıyorlar, insanları aşağılıyorlar, hakaret, kin, nefret iftira bir Müslümana yakışmayan tüm kötülükler, artık kimseyi muhafazakar, sağcı, solcu, diye ayırmayacağım kim daha hakkaniyetliyse doğruysa, hak yemiyorsa saygılıysa ona bakacağım. Her kimki dini, milli duyguları kullanıp dine zarar veriyorsa Allah rezil etsin!....
Sorgulayan 10 Aralık 2019 09:07
Kör ile gören, iman edip salih ameller işleyenler ile kötülük yapan bir değildir. Siz pek az düşünüyorsunuz. (Mümin, 58)
Bu ayeti örneklerle pekiştirip misaleri oya gibi işlersen herkese ayan, beyan olur diye düşünüyorum hoşçakal
Sorgulayan 10 Aralık 2019 20:00
1
Ayeti anlayamayıp anlamını merak edenler tefsirini okuyabilirler. Örnek arayanlar çevrelerine bakabilirler. Bakmak yetmez. Ayette belirtildiği gibi görmek gerek. Beni sorarsanız; herşeye bakıp herşeyi göremem. Ama bakmak ve görmek isterim. Bunun için çaba gösteririm. Çok okumak, çok gözlemlemek, çok dinlemek isterim. Daha çok okumak, daha çok gözlemlemek, daha çok dinlemek ve çok düşünmek isterim. Tek taraflı değil, çok taraflı yazıları ve kişileri okumak ve dinlemek ve gözlemlemek ve düşünmek benim prensibim.
Okuyucu 10 Aralık 2019 09:02
Sayın Taşgetiren, artık bundan sonra kimse kimseyi karizmalarla kaldıramayacak o eski devirler bitti artık. Bunlara iktidar için bir ortak yetmedi ve bundan sonra 3. Ve 4. Ortağı aramaya başlatmayacak . Bu millet çok aziz bir millettir onun için bende dahil gelecek seçimlerde ne yapacağımızı çok iyi biliyoruz.
ERKAN DOĞAN 10 Aralık 2019 08:57
Sayın Taşgetiren Boşuna kafa yormayın.Binlerce yıldır bu doğulu halklar bunlara Ruslarda dahil devleti kim yönetiyorsa ona domalmayı görev edinmiştir. Yarın devletin başına başkası geçsin ona da domalacak. Çünkü birey olamamış ancak bir bütünün içinde kendisini anlamlı ve güvenli hisseden hep korumaya kollanmaya alışmış ve birazı da devlet kapısından geçinmeyi kendisine meslek edinmiş bu sahtekarlar ile daha çok aynı konuları yazar çizersiniz. Tecavüzcü aramaya gerek yok.Zaten tecavüzü seviyorlar.
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 08:41
Hasta komadaydı şimdi beyin ölümü gerçekleşti. Yakında fişi de çekilir. Ruhuna el Fatiha
Adalet 10 Aralık 2019 08:03
Gözümüz yolda kaldı hocam hoşgeldiniz
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 07:46
Ne demek değil mi ben olmaz isem siz olmazsınız bu tam bir firavun i bir zihniyet ürünü bir düşünce bu yazar çizer takımı yok mu havada ters parende atın deseler bunlara atarlar beslendikleri güruh artık kendi söyledikleri yalanlar ayaklarına dolanmaya başladı isteseler de o ipi cozemezler artık
ismet badem 10 Aralık 2019 10:51
2
Olmasaydın olmazdık densizliğinin farklı bir çeşidi...
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 07:15
Hocam niçin Türkiye'deki gelişmelerden sadece AK Parti ve Tayyip Erdoğan'a fatura çıkarılıyorda en başta CHP olmak üzere, diğer muhalefet partilerine, parti ve liderlerin yarı yolda bırakanlara, CHP ile iş tutup çatı adaylığa soyunup, Tayyip Erdoğan'ın karşısına çıkma gibi nahoş bir duruma düşen Abdullah Gül'e dokunulmuyor. Liderin seni kendisi feragat edip cumhurbaşkanlığına aday göstermiş ve tüm engellemelere rağmen cumhurbaşkanı olmuşsun. Sonradan yaptığına bak. Çatı adaymış. CHP'den himmet beklemek ona yakıştımı? Bunlarıda görün hocam Allah rızası için, görün lütfen.
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 08:37
3
Doğu Perinçek ten himmet beklemek nasıl bir şey
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 09:34
6
Abdullah Güle Tayyip gurban olsun kibirli
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 19:00
0
İktidar kimse sorumlu odur. Bunu anlıyamıyormusun?
evin 10 Aralık 2019 07:08
kadın cinayetlerini önlemenin yolu kadını erkeğin "hizmetkarı" gibi gören zihniyetin tümüyle ortadan kalkmasıdır...sizce siyasal islamcılar bunu başarabilir mi?
bilal. 10 Aralık 2019 08:25
9
kadın cinayetlerini önlemek istiyorsanız çözüm ve hatta tüm alanlarınızdaki çıkmazlara çözüm : Allahın Kitabına ve Rasulünün sünnetine uygun yaşamak ve her alanda onları dinlemekten geçer.
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 08:37
5
Evin,kadın erkeğin hizmetkarıdır. Erkek de kadının hizmetkarıdır. Tabii sen bunu biraz zor anlarsın.
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 08:52
7
Allah "bu elmayi yemeyeceksiniz" demis. Yilan Havva'yi kandirmis, Havva elmadan bir parca isirmis, Adem'e "sen de ye, bak ne guzel" deyince Adem de yemis. Allah ucunu de cezalandirmis. Yilana sen hep suruneceksin, Havvaya sen kocana hep itaat edeceksin, Ademe sen de ac kalmanizi istemiyorsan calisacaksin deyip cennet bahcesinden kovmus.
HACI MURAT 10 Aralık 2019 07:03
Sayın Taşgetiren'i yıllardır izlerim. Gazetelerdeki,dergilerdeki yazılarını okurum.Radyo ve salon konuşmalarını, dinlerim.28 Şubat'taki mücadelesine, elele eylemlerine katılmasına,bundan dolayı yargılanmasına şahidim. Kitaplığımda kendisine imzalattığım kitapları var.İmdi,benim tanıdığım Taşgetiren,hem Gül ve Babacan ikilisinin,hem Davutoğlu'nun ayrı ayrı 2 parti kurmasını normal mı görüyor? Bunda bir yanlışlık yok mu?Burada egolar,hırslar devreye girmiyor mu? Milletin lehine mi bu?Taşgetiren'e bu durumu alkışlamak,desteklemek mi düşüyor?İktidara vurunca görev yapılmış mı oluyor?
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 09:13
3
Hacım, sence bir iktidarı desteklemeyi ne zaman bırakmak gerek?
KaRAR OKURu 10 Aralık 2019 12:11
3
İktidara vurmuyor ki. Zalim olan yolsuzluk çetesine vuruyor. Onlara iktidar denmez. Milletin makamını gasp eden zavallılar denir hacım.
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 06:56
Maşallah herşeyi sen görmüşsün.
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 05:34
Gormemek, yakin zamana kadar, bugun basa gelince gozu acilanlarin da Israrli yanlisiydi. Kusura bakmayin haksiz bir soz degil ucu dokununca gozu acilmak degimi. Zararin neresinden donulse kardir, hatadan donenlere ancak seviniriz. Sesi duyulmamak, hakkin gaspedildiginde hakkini arayamamak nasil bir caresizlikmis Allah kimseye yasatmasin, hele de muslumanlarin iktidarinda. Neyse bugun gormeyenler de yarin gozleri acilinca gorurler ama bir faydasi olur mu bilmem artik.
Eski Ak Partili 10 Aralık 2019 04:15
Son yıllarda Ak Parti çok fazla yozlaştı.Ortada dava falan kalmadı nerede iktidarı rant kapısı olarak gören birileri varsa hepsi partiye doluştu.Ak Parti ile halkın arasındaki mesafe giderek açılmaya başladı.Öyle olunca halkın sorunlarını görmemeye halkı aşağılamaya başladılar.Maalesef bu dönemde yapılanlar Ak Parti'nin muhafazakar-dindar kimliğinden dolayı toplumda özellikle genç kesimlerde inançsızlığa doğru ciddi bir akım başlattı...Yazık...
Deli Emin 10 Aralık 2019 03:33
GÖRMÜYOR MUSUNUZ GİDİŞİ! "Bir ülkeyi helâk etmek istediğimizde başa kibirli, şımarmış yöneticileri getiririz.Onlar ise orada günah işlemeye devam ederler. Ve o ülke helâke müstahak olur. Biz de oranın altını üstüne getiririz"İSRA/16. "De ki,Yeryüzünde GEZİN.Günah işleyenlerin sonunun nasıl OLDUĞUNU görün ” NEML/69 BU HALK GÜNAHLAR VE ZALİM! Libya, Mısır, Suriye, Irak halkı mazlum Saddam, Kaadafi gibiler mi suçluydu tek! Allah başkasının günahını diğerine yüklemem derken biz neden halka maznun deriz! Şeyh, Hoca, Fetö, RTE bize rağmen başa kendilerimi geldi!Biz getirmedik mi! Allah adildir.
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 02:36
Bence seslendiğiniz insanlar da görüyor. Ama ortaya çıkamıyorlar. Çıkanların başlarına geleni görüp, kendi ve ailelerinin zarar görmesini istemiyorlar. Kapalı kapılar ardında, güvendikleri arkadaşları ile eleştiriler yapıp vicdanlarını rahatlatmak, sonradan birbirlerine bakıp biz demiştik demek istiyorlar/fazlasını değil. Kötü durumlara, kendileri ve çocuklarının geleceklerini garantiye almaya çalışarak hazırlanıyorlar. Ciddi bir kişisel risk oluşturmayacağı kesin olan tutumlarla sınırlılar. Çünkü onlar da sıradan insanlar; sıfatları ne olursa olsun.
Evet sıkışınca her yol mübah anlayışı durun bakalım on binlerce mazlumun ahi yerde duruyor yarını zor günler bekliyor daha neler göreceğiz
“karar’lı” 10 Aralık 2019 01:47
abi öncelikle tekrar hoş geldiniz aramıza. gecenin bu saatinde yazarlar arasında sizleri görünce çok mutlu oldum. hemen bakayım ne yazmış Ahmet abi dedim ve yazınızı okudum, artık şu çok net ki bu mahallede başta siz olmak üzere karar yazarlarından başka hakkı hukuku savunan kalmadı.sizler olsun lütfen susmayın, bizim elimizden bir şey gelmiyor. hani şair diyordu ya: “bir yer var,biliyorum; her şeyi söylemek mümkün; epeyce yaklaşmışım, duyuyorum; anlatamıyorum” işte böyleyiz be abi.
istanbuloğlu 10 Aralık 2019 01:18
Ülke olarak; ebedî Şefimiz ve Milli Şefimiz oldu. Şimdi artık bir post modern Şefe de sahib olduk.inşallah Çavuşesku larımız, Kaddafi' lerimiz olmaz. Bütün değerlerimizi tükettiler. Eskiden( 12 eylül öncesi) Solcuların kurtarılmış fakültelerine kayda giderken; solcular bizi çevirip "hangi görüştesin bu fakültede devrimci olmayanları okutmayız" diye sorgulayınca; bizde " ben müslümanım; deyince; solcu gençler ; "bizde müslümanız" diye cevap verince; biz; " bende; onurla " ben şeriatçıyım" demiştim.Bugün olsa bu akp lilerin yaptıklarından ötürü ; acaba aynı cevabı verebilirmiyim acaba
Karar Okuru 10 Aralık 2019 01:18
Bu çağ dışı anlayışı desteklemiş olduğunuzu hatırlatmak lazım. Bütün uyarılara kulak tıkadınız! Ülkeyi çökerten süreçlerde ağır bir vicdani sorumluluğunuz var allah affetsin!!
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 01:14
Birakında gormesin tasgetiren,gorse sanki bu ülkeye iyilikmi getirecekler,çevresindekilerin tamamı 3.cü sinif insanlar,1.ci sinif olanları ayikladı ve onlara bile iftira atmaya basladı,birakinda ülkeye daha fazla zarar vermeden gitsinler
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 00:32
MUHAFAZAKAR MEDYA YAZARLARINA HAK VERİYORUM. Reis eksenli bir yazı yazmazlarsa onun ve ailesinin menfaatlerini kollamazlarsa,ekmeklerinden olur ac kalırlar.milletvekilleride oyle.görevleri kendini oraya getiren gücü kollamak...AMA ESAS GÜÇ RE,mesut yılmazın kurduğu boğaziçi lobisi.kamu ihale kurumu KENELERİ. Onları örten örtüde HAMASET YÜKLEMELERİ.HAMASET YÜKLEMESİ GÖZÜMÜZÜ KÖR EDİYOR.
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 00:12
AK parti ikinci zarfı da açtı. Hikaye kısaca şöyle Eski sadrazam, yeni sadrazama görevi devrederken kapalı 3 zarf bırakır… Not kâğıdının üzerinde “Başın sıkışırsa birinci zarfı, biraz daha sıkışırsa ikinci zarfı, çok sıkışırsa da üçüncü zarfı açarsın!” diye devam ediyor...
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 01:34
0
İnşallah ilk seçimde iktidar üçüncü zarfı açıp gelecek iktidara yeni bir üç zarf bırakır diyeceğim ama bunlar sadece iki zarf bırakır, üçüncü zarfı yürütürler.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN