Back To Top
İtirazları küçümsemenin bedeli

İtirazları küçümsemenin bedeli

 - Son Güncelleme: 14.01.2020 Salı 07:54
- A +

İktidarın toplum zemininde oluşan itirazları küçümsediği gibi bir izlenime sahibim. Bunu yazayım istedim. Bunun, eğer anlatabilirsem iktidarın uyanmasına, toplumun beklentilerinin de karşılanmasına imkan sağlayabileceğini düşünüyorum.

Önce “iktidar itirazları neden küçümsüyor?” sorusuna cevap vermemiz lazım. Bunun bir sebebi, muhalefetten, özellikle de CHP’den geliyor olması ve kategorik muhalefet tavrı olarak algılanmasıdır. İkincisi de, iktidarın kendine güvenmesi, bu tür itirazların hele CHP kökenli ise iktidarı sarsmayacağına, Cumhur ittifakının çok güçlü olduğuna, daha da ötesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın karizmasının her şeyi karşılayacağına inanmasıdır. Bir anlamda CHP başta olmak üzere yeni oluşumlarınki dahil tüm muhalefeti çöp gibi görmesidir. 

Öncelikle şunu söylemeliyim: İtiraz tek CHP çıkışlı değildir. CHP toplumdaki itiraz birikimini yansıtmaya çalışıyor, ancak bir ölçüde yansıtabiliyor. CHP, İP, Saadet, HDP yanında itirazların bir ayağı Ak Parti bünyesinden çıkan yeni oluşumlarla dile getiriliyor.

Şunu da söyleyeyim: İtirazların bir bölümü halen Ak Parti bünyesinde, “Ne oluyor?” sorusunun cevabını arama halindedir.

Birkaç örnek vereyim: Mesela iktidar, Kanal’a itirazı yeterince ciddiye almıyor. Gerek sayın Cumhurbaşkanı’nın, gerek meydana sürülen bakanların, gerekse ekrana çıkartılan medya figürlerinin dili, ilk turda 13 bin, iktidarın itirazı sonucu yapılan ikinci turda 800 bin farkla seçilmiş belediye başkanını hiçe sayma, “İsteseniz de istemeseniz de…” niteliğinde meydan okuma, itirazları böcek seviyesine indirme niteliği taşıyor. Bu üslup, Taksim’e “Topçu kışlası” yaptırma iddiası sırasında da görülmüştü.

Toplumda oluşan itiraz başlıkları adına şunları sıralayabiliriz: İstanbul için deprem 5.8, 4.7 gibi rakamlarla kendisini hatırlatıp duruyor. “Yarın, ya da on dakika sonra,  acaba kaç şiddetinde bir depremi beklemeliyiz?” Bu soruyu sormayan “İstanbul kaygılı” bir Allah kulu gösterilebilir mi?  Depremde yıkılması öngörülen 50 bin konut ve ölümle yüz yüze gelmesi muhtemel 250 bin insan… İstanbul’un yıkılması… Türkiye’nin yere kapaklanması… Niye depreme karşı tedbir almak değil de kanal açmak? Nedir kanalın aciliyeti? 

Kanal ve ekonomi. Kanal ve işsizler. İşsizler içinde genç işsizlik… Genç işsizlik içinde üniversite mezunu işsizler… Kanal ve asgari ücret artışındaki komik rakamlar… Kanal ve fiyat artışları… Market market dolaşıp üç kuruşluk indirimlerden istifade ederek bütçeyi kurtarma çabaları… Devlet başkanı seviyesinde evlenme teşvik edilirken evlenememek…

75 ya da 100 milyarı Kanal’a sarf etmenin hangi getirisi, kaç yıl sonra, Türkiye ekonomisindeki şu yukarda sıraladığımız insani problemleri görmezden gelmeyi gerektirir?

Bence iktidar adına ekonomi üzerine söylenen “En kötüsü geride kaldı” sözleri, toplumu ikna etmenin  çok ötesinde, insanların geçim konusunda yaşadığı tıkanmayı anlamamak, anlaşılıyorsa bile görmezden gelmek, hatta küçümsemek gibi algılanıyor.

Vatandaş, ses yükselten ekonomi örgütlerinin zılgıtı yediğini gören ekonomistlerin bile muhalefet ediyormuş gibi gözükmemek için kuş dili ile konuştuğuna inanıyor ve satır aralarından “Derd”inin yansıdığını görmeye çalışıyor.

Bu durumda geriye ne kalıyor? Muhalefet partilerinin sesi. Medyanın yer verebildiği ölçüde… Kaç tv kanalının haber bülteni, kaç gazetenin haber ya da sütun değerlendirmeleri…

Şunu söyleyeyim: Her şeye rağmen iktidarın desteklenmesi gerektiğini düşünen insanlar bile yoğun bir savunma psikolojisi içine girmiş durumdalar. Aslında iktidar kadroları Meclis’i ile yönetim unsurları ile savunma psikolojisi içindeler. Son dönemlerde iktidar adına en icraatın “Yerli Otomobil” lansmanı olduğu bellidir. O bile geçinme derdi ile boğuşan, ya da kendisine veya evladına iş arayan 5 milyona yakın insanda heyecan uyandırıyor mu sormak lazım.

“Tuzu kuru” tanımlaması şu sıralar kime deniyor, bakmak lazım.

2023 mü milat? Zemin aşınıyor. Yaralı insanların nabzı tutulmazsa herkes emin olsun ki Bahçeli’nin garantörlüğü geleceği kurtaramaz. “Aç insan inançlarını yer” denir ya, manevi inançlarını yer mi bilmem ama, siyasi bağlılıklarını yiyeceği muhakkak. Hele acısının küçümsendiği ve kendisinin safça bağlılıklarının istismar edildiği duygusuna kapılırsa…

 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 15 Ocak 2020 19:04
Yazıya bir yorum yazayım dedim.ne yazacagımı bilemedim.çok acayip çok garip bir yazı.Alp Arslan ırmak
HAKKI SEVER 15 Ocak 2020 16:03
AKP AK Parti, İYİ Parti İP. İpe dolanın .
Hasan Ülker 15 Ocak 2020 00:00
İyi Parti olunca "İP", Ak Parti olunca "AKP" değil. Hakikaten tarafsız gibisiniz.
Rabbimiz gerçek mañada añlam alan kullarıñdan eylesin.
Efedamat 14 Ocak 2020 22:52
Sn.taşgetiren maneviyat zemini çökeli çok oldu. Kanal İstanbul yerli otomobil masalları ile toplumun uyutulacağı zannediliyor. Bu ülke bu iktidar elinde tüm kazanımlarını kaybetti.yetmedi yap işlet devret denilen sistem ile torunlarına kadar borçlandırıldı. Kanalizasyon istanbul ile yedi ceddine kadar borçlandırılıp dahası İstanbulu yaşanmaz hale getırmek isteniyor. Yıllık 5 milyar dolar masalları seslendiriliyor. Bir iktidar ki benim çocuk sayıma karışıyor. Size ne yahu istediğim kadar yaparım. Siz kaybettirdiğiniz maneviyatın hesabını ahirette nasıl vereceksiniz. Onu düşünün.
Yaşar Akbaş 14 Ocak 2020 22:31
Bizim insanımız Ömer Seyfettin beyin "diyet" adlı eseri ile büyümüştür...Rakibi küçük görmenin de pek çok acı misal örnekleri vardır....Edebi yönü güçlü olan ,Rahmetli Ahmet kabaklı hocamızın dostunun bu konuda anlatacağı pek çok rivayetleri mutlka vardır
KARAR OKURU 14 Ocak 2020 19:40
Değerlendirmeniz tamamen sizi bağlayan, gerçeklikle hiç alakası olmayan, mantık yoksunu. Her itiraz hukuki vede bilimsel olmalı anlatımız da sadece itiraz var ikna olmadım.saydığınız başlıklar zaman için de geçerliliğini yitirmiş eski bir aşkınızı hatırlamak gibi ama sizin için ölü bir aşk. Hatıralar unutulmaz.Biz varmıyız yokmuyuz mücadelesi verilirken takılan tavır haksız. Diğer ülkeler avrupa kabul ettiğimiz ve ABD drakulası acaba bizi TÜRKİYEYİ ne kadar kendine denk görüp fikirlerimize önem veriyor bizleri insan olarak görüyor.ne kadar değeriyiz onlar için menfaatleri kadar kur 'an da size
KARAR OKURUYUM 14 Ocak 2020 19:38
"İktidarın toplum zemininde oluşan itirazları küçümsediği gibi bir izlenime sahibim. Bunu yazayım istedim. Bunun, eğer anlatabilirsem iktidarın uyanmasına, toplumun beklentilerinin de karşılanmasına imkan sağlayabileceğini düşünüyorum." Hocam adamları rahatsız etme, bırak kış uykularında rahat rahat uyusunlar.
turgut ertav 14 Ocak 2020 17:00
Yazılan eksik.AKP iktidarda toplumun bir bölümünü küçümseme,muhalefet cephesine ise ;hınç,kin,öfke,intikam duyguları var.Ben yaptım oldu,ben ne istersem yaparım,herhes benim yaptıklarımı kabullenecek,bana itiraz eden bana isyan etmiştir gibi gayri insani tavır ve söylemler içinde.Kendini kaf dağında görüp karşılarındakini değersiz görme var.Hatta;içlerinde, kendilerini Allah ın yerine koyanlar bile var.Sayın yazarın ,bunları ehilleştirmesi çok zor görünüyor.
KARAR OKURU 14 Ocak 2020 17:46
18
Aynaya bakarak yazmışsın bilader.
KARAR OKURU 15 Ocak 2020 15:20
0
Suanda 1 dollar = 6 try, ama sen aynaya bakinca 1 try = 6 dolar mi goruyorsun merak ettim.
KARAR OKURU 14 Ocak 2020 16:59
Ahmet hoca, şu mehti konusunu sizin kaleminizden okusak.
KARAR OKURU 14 Ocak 2020 16:56
Bir nebze vatan sevgisi /aklı olan her kişi, eli kulağında olan depremi İstanbul’un ve ülkenin birinci sorunu olarak görür. İstanbul çökerse Türkiye çöker. Bu çok açık, görmek gerekir. Şeytan azapta gerekir ya hani, acaba deprem olsun da inşaat işi çıksın diye düşünenler mi var ?!
Karar okuru 14 Ocak 2020 16:53
İnsan, insan için vardır. Gerisi hikaye.
ÖTÜKENLİKURT 14 Ocak 2020 16:45
Sayın yazar harika bir yazı yazmışsınız. Tebrik ederim. Fakat okuyan bir iktidar yok! Cehaletin zirve yaptığı bir döenmde yaşıyoruz. 800 bin fark ödlerini kopardı ama ipin ucunu kaçırdılar! Katar'daki kokona nasıl öğrendi kanalın güzergahını! Katar şirketleri pisliğe koşan sinekler gibi nasıl üşüştü oraya! Onlara garanti verdiler, belki komisyon aldılar! İlk seçimde tepetakla gideceklerini onlar da biliyor! Karizma filan kalmadı, 800 bin fark çizip attı alayını! Fakat bunlar doymuyorlar. Türkiye'nin tapusunu ver yine doymazlar! Tek çözüm bu vurguncu ekolü sandığa gömmek vesselam...
KARAR OKURU 14 Ocak 2020 16:42
Perincek aranan mehdi olabilirmi Siyasal islam bunu bence bir tartismali.....neden olmasin
Süheyl CALISKANOGLU 14 Ocak 2020 19:26
0
Benim Mehdi adayim,Tugce Kazaz,tartismasiz,bütün dinleri tatbik etti tecrübesi de var,baska Mehdi aramaya luzum var mi(!?)..
Yeni akıncı 14 Ocak 2020 23:19
4
Hz.mehdi as.' ı isim olarak telaffuz ederek..alay edenleri kınıyorum...! Utanmazlar! Zalimler için yaşasın cehennem.!
Karar okuru 14 Ocak 2020 16:32
Bu idarenin gundemi artik millet degil. Egitim, is var veya yok onemli degil universiteli veya degil gencler issiz hala evlenemiyor. Cifciler agliyor borclarini odiyemiyor. Ya peki bu idarenin gundemi ne? RANT, nerden cabuk para gelir. Hala 15 Temmuz sehitleri icin toplanan paralar sehit yakinlarina verilmedi bu insanlarin babalari sehit oldu veya gazi nasil geciniyorlar. Ama suriyeliler icin 40 milyar dolar harcadik deniyor.
KARAR OKURU 14 Ocak 2020 16:27
Hayat standartları bakımından orta halli ve müsluman bir aile, 17 yilda dunyanın sayılı zenginleri arasına girebilir mi? Ya da şöyle soralım: Bunun gerçekleşmesi için hangi imkan ve şartlar olmalıdır? Soruya verilecek cevap, kanistanbul !! ve diğer YİD lerin neden gerekli olduğunun cevabıdır kanımca...ilgili ve pek bilgili bakanin hesabıyla; marmara ya giris yapan bütün gemileri kanaldan geçirecekler(bir geçiş 100 bin$) ama yine de bakanin hesabıni tutmuyor.Aklima ilginc seyler geliyor ya neyse...
KARAR OKURU 14 Ocak 2020 18:30
0
Gelmesin, aranmayalım durduk yere...
ÖMER 14 Ocak 2020 15:45
SAYIN AHMET BEY BU ÇÜRÜK BİNALARDA OTURANLAR KENDİLERİNİ SİZİN KADAR SEVMİYORLAR MI Kİ TEDBİR ALMIYORLAR . YİRMİ METRE KÜÇÜK DAİREYİ KABUL ETSELER SORUN ÇÖZÜLECEK AMA BİRDEN ZENGİN OLMAK İÇİN DİRETİYORLAR BU MASRAFLARIDA MİLLETE ÖDETMEK İÇİN FIRSAT KOLLUYORLAR BİRAZDA BU YÖNÜNE BAKSANIZ İYİ OLUR EY İNSANLAR BÖYLE TEHLİKE VAR AÇ GÖZLÜ OLMAYIN DESENİZYA.
KARAR OKURU 15 Ocak 2020 02:56
0
Milyonlarca insan asgari ucretli ve emekli parasiyla gecinmeye calisiyor veya gecinemiyor. Her 3 gencten biri issiz is bulamiyor. Bunlarmi zengin olmak icin diretiyor masraflarida millete odetmek icin diretiyor? Bunlarmi acgozlu? Gecegunduz ailesi icin calisan veya yillarca bu ulkeye emek vermis insanlara acgozlu demek cok buyuk ayip.
KARAR OKURU 14 Ocak 2020 15:45
Anladik anladik yeni gezi gelcek bizde genclerin arkasindayiz hukumet halka hizmet ettigi icin taksm dayanisma derneginiin kopru yapilmicak havaalani yapilmicak kanal istanbul yapilmicak sozlerini dinlemedigi icin o cabulculari suclu lutfen yeni gezi yaparlarsa en one sizi alsinlar bunlari hukumete o zamn teblig edersiniz....
KARAR OKURU 14 Ocak 2020 18:34
1
Namazını kılıyorsun, orucunu tutuyorsun hacca gidiyorsun... imanına itikadına karışan yok. Kalbini temiz tut, kendine ve çevrene iyi bak, ahlaktan vicdandan ayrılma, iyi niyetli, dürüst ve hakkaniyetli ol demiş sana, seni suistimal edeceklerin peşinden koşup hem kendine hem de başkalarına zarar vermeyi kafana koymuşsan sana kimse yardım edemez. Yardım etmeye çalışanların +++
KARAR OKURU 14 Ocak 2020 18:35
1
... çabalarına da yazık kardeşim, insan dünyaya bir kere geliyor neden işi gücü, bütün derdi düşüncesi sen olasın, başkalarına verdiğin acı ve üzüntünün farkında mısın? Azıcık kendi kendinle baş başa kal ve birazcık düşün, Allah rızası ve bu kulların, insanların hakkı için...
cumhur 14 Ocak 2020 14:15
Hiç kimse ne oldum dememeli,ne olacağım demelidir!İnsanlar gelip geçicidir devlet devamlıdır.Bu günlere kolay gelinmedi! Devletin yaşaması için hak,hukuk,adalet eşitlik vb gereklidir.Unutmamalı aç it fırın yıkar denir!
Karar okuru 14 Ocak 2020 14:08
Istanbulda bir deprem olursa ve tespit edildigi halde duzeltilmeyen yerlesim yerlerindeki binalarin, okullarin ve hastanelerin altinda kalip olecek olan insanlarin sorumlusu suanki iktidar ve medyasidir. Iktidar yapay kanala harciyacagi paralarla bu depreme dayaniksiz binalari 3-4 defa yapardi.
madur 14 Ocak 2020 13:26
evet manevi inançlarımı öyle bir yiyor ki bazen ne oluyorum diyor kendimi tanıyamıyorum. her geçen gün inançlarımı kaybediyorum. ilk başta adaletsizlik yiyor yiyor yiyor sonra öğrenilmiş çaresizlik yemeye başlıyor ve yeis ha geldim ha gelecem diyor. kendi adıma bıçak kemiğe oturdu.
Gönü kalınlaştı diye bir tabir var.Duyarlılığı azalmak demek.Bugün h0k0metin durumu bu. İkincisi eleştiriler yutuluyor, karadelik gibi.Bunu da Erdoğan'ı kuşatan tabasbusçu yakın çevre yapıyor. Özellikle iki konuda apaçık hale geldi. 1-İstanbul Sözleşmesi 2-Kanalİstanbul. Bu ikisi oy kaybettirecek.
KARAR OKURU 14 Ocak 2020 12:28
Üniversite mezunlarının çoğu ben de dahil mezun oldukları alanda çalışamıyor ya da iş bulamıyor..Bu çok ciddi bir sorundur..Akp her ile hatta ilçeye üniversite açarak bu sorunu büyütmüştür..Gerçek bir beka sorunu.
Şeriatçı 14 Ocak 2020 11:56
Eleştirilerilerinizde haklısınız, yapıcı bir muhalefet sergilemişsiniz Ahmet bey. Ama Akparti bizim son kalemiz. İp, CHP, MHP, HDP zihniyetleri iktidara gelse adım gibi eminim yine müslümanlara kan kustururlar. Mesela dün habertürkte eski paşa Adnan Tanrıverdi'nin İslam Birliği önerisi konuşlurken kendine Müslüman diyen MHPli bir yorumcu düşmanca "Türkiye'yi İslam devleti yaptırmayız" diyordu. Solcu CHP HDP zihniyeti zaten bildiğiniz gibi.
KARAR OKURU 14 Ocak 2020 16:23
1
Müslümanlıktan anladığınız ne?
KARAR OKURU 14 Ocak 2020 21:47
1
Şeriatçı adaletli olur kul hakki yemez kuran kursu yikmaz
Efedamat 14 Ocak 2020 22:56
1
Ne yani AKP olmazsa Müslümanlık ve islam yokmu olacak. Tam tersi olmuş olmasın sakın.
engineer 14 Ocak 2020 11:41
akp için bir seçim daha yok bence, aşağıdan yukarıdan yolun sonu görünüyor, son barutlarını atıp gidecekler, son barut kanal istanbul ama ömür vefa ederse, tuli emel tuli ömür gerektirir, o ise yok gibi görünüyor.
Efedamat 14 Ocak 2020 22:58
1
Boş ver takma kafana AKP ancak sazlıderenin dibini temizler.o da iyi bir şey sayılır. Katarlılarda aldıkları arazilere buğday ekerler.
KARAR OKURU 14 Ocak 2020 11:37
O ‘karizma’yı bir tek bizim memlekette bir kısım dünyadan habersiz, durduk yere kendini ezik gören, mehdi meraklısı insan görüyor. Bir gün Putin diğer gün Trump hatta Esad içerdeki karizmasını yerle bir ediyor.
KARAR OKURU 14 Ocak 2020 11:30
‘Aç insan inançlarını’ yiyor ve memleketin rantını yemeye doymayanları gören gençler deist oluyor.
KARAR OKURU 14 Ocak 2020 11:30
Katagorik olarak her şeye karşı olanların söylediklerini ciddiye almak için bir önerileri olması gerekmez mi?Bütün politikları yapmamak ,yaptırmamak üzerine kurulmuş bir zihniyet bu güne kadar ne yapmış. Bütün argümanları Tayyip Erdoğanı devirmek üzerine kurulu ,ülke düşmanları ile bire bir örtüşen söylerin sahiplerini siz ciddiye alabilirsiniz,biz almıyoruz.Nokta...
KARAR OKURU 14 Ocak 2020 11:25
‘Ak Parti’de hiç bir şey olmamışsa bile kesin bir şey oldu!
Vatansever 14 Ocak 2020 11:24
Ak Parti hayranıydım, son 2 yılda geldiğim nokta: Allah ak partiyi bu ülkenin yakasından düşürsün, chp de gelmesin. Kanal istanbul bu millete ihanet. Ülke batmış ağlayan yok..
e.k 14 Ocak 2020 11:14
Hangı kulvardan bakarsanız bakın akp de korkunc bır guc zehırlenmesı var. Bu nobranlık usten konusmalar bu zehırlenmenın eserı. Gencler ıssız ınsanlar aclık sınırının altında emeklı evıne ekmek goturemıyor. Iktıdar Kanal pesınde. Noldu 2023 hedeflerıne? Kımse agzına almıyor. Hanı 500 mılyar dolay ıhracat olacaktı? 25000 dolay gelır sevıyesı yakalanacaktı vs. Hepsı palavraydı. Gunu kurtarmaktı. Kanalda olyle. Ulkenın gercek gundemı konusulmuyor. Ornegın deprem.
KARAR OKURU 14 Ocak 2020 23:50
0
Hedeflere ulaşıldı. 1923 de ne olmuştu? Tepeden inme.2023 de hepsini kanıksayan bir toplum
KARAR OKURU 14 Ocak 2020 11:03
Sayin yazar IYI Partinin kisaltmasi "IP" degil İYİ PARTİ dir.yillar once AK Parti icin AKP kisaltmasi kullanildiginda sozculeri ve yazar cizerler AKP degil AK Partodor dediler. bizde oyle kavul ettik.cunku Isim sahsa munhasir olup isim uzerinden hakaret etme cabalari sozun sahibini kucultur.Sizin gibi bir insanin kasitla kucultmek icin degil baski hatasi ile IP yazdiginiza inanmak isterim. Aksi bir dusuncedeyseniz hatirlatirim ki bu soylem sekli İYİ Pattiyi degil sozun sahibini kucultmektedir. vicdan sahibi herkes bunu gormektedir.
Karar Okuru 14 Ocak 2020 10:44
Akp ve medyasi surekli kendisi giderse terorislerin ulkeyi ele gecirecegini isliyor. Belli bir kesimin bilinc altina bunu yerlestirdiler. Chp yi surekli teroristlerle eslestiriyor. Diger partilere FETO dedirtmeye calistilar tutturamadilar. Secimden once Ekrem Imamoglu nuda FOTE yle iliskili dediler tuttaramadilar. Ulke ekonomik olarak battikca batiyor ama onlar gundemi Feto, Pkk, dis gucler, uretimi olmayan yerli araba ve Istanbula yeni kanalla dolduruyorlar. Bugun deprem olsa yikilacak binlerce bina ve olecek insan var. Cellatina asik olmus bir kesim var bunlar acliktan olseler vazgecmezler.
Aile birliğini dağıtmaya götüren vahim yasa ve yönetmelikler. 1- alınan 5237 Sayılı Ceza Kanunu ile Erken yaşta evlenenlere 10 yılı aşan cezalar veriliyor 2- İstanbul Sözleşmesi aile kurumunu değil nikâhsız birliktelikleri temel alıyor 3-Ömür boyu nafaka uygulaması 4-Boşanma durumunda mallar ikiye bölündüğü gibi ortak evde kadın oturmaya devam ediyor 5-Ailenin reisi diye bir kavram artık yok aile başsız 6- 6284 Sayılı Yasa 6 aya varan evden,. 7-Karı koca arasında aralarında arabuluculuk yapmak da yasak 8-Fuhuş, evlilik dışı hayat serbest hale getirilmiş 9- Boşanma yıllar sürüyor
KARAR OKURU 14 Ocak 2020 10:07
Millete rağmen iş yapanın cezasını millet er geç verecek.
İstanbul un ortasında ARABİSTANBUL İS TE Mİ YO RUZ!!! NOKTA. Daha kaç defa söyleyelim...
KARAR OKURU 14 Ocak 2020 10:04
Libyadan alacaklı inşaat şirketleri, konutları elinde patlamış inşaat şirketleri, kuzey suriye umutları kalmamış inşaat şirketleri, aldıkları kredileri ödeyemeyen inşaat şirketleri, devlet bankalarının kapısını ardına kadar açtığı inşaat şirketleri, arkasında hazinenin bütün garantileri olan inşaat şirketleri....baskı o kadar büyük ki! Baloncuklar bir patlamaya başlarsa iplik söküğü gibi kimse durduramayabilir. Kanal bir umut ama bu duruma kader deniyor.Elden ne gelir ki?Millet kanal istemiyor, çocuklarınında çalışabileceği devamı olan iş sahaları istiyor.
Vatandaş 14 Ocak 2020 10:03
Önceden CİMER'e yazdığım şikayet dilekçelerim şikayet edilenin kurumuna gönderiliyordu. Kurum da personeline sahip çıkıyor ve bana adaletsiz incelemelerin/soruşturmaların cevabı geliyordu. Şimdi ise CİMER şikayet dilekçelerimi kurumlara havale bile etmiyor. Keyfi olarak bünyesinde en az 5 aydır bekletiyor. Şimdi eski bir AK Partili olarak nasıl AK Partiye oyumu vereyim. Hakkımı, adaleti arıyorum ama AK Parti iktidarında adam kayırmalarla karşılaşıyorum.
Ali 14 Ocak 2020 09:59
Erdoğan, çevresine yüksek ve sağlam duvar örmüştür, tıpkı ortadoğu rejimleri gibi: CİMER duvarı. CİMER sadece ve sadece şikayetleri ilgili kurumlara havale ediyor, sonuç umurlarında değil. CB'nin yaptığını vatandaş yaptığında cezalandırılırsa hak mıdır diye sorsanız cevap yok. 2020 yılını "ulaşılabilirlik yılı" ilan etti ya! Neden? Halka şirin görünmek için o konuda bu konuda yapmacık davranışlara aldanmasın kimse...Kibir duvarların arkasında habire büyümekte...Ama anlamıyorlar ki, kibirlenme hakkı Mütekebbir olan Allah'a aittir ve kibirlenen kulu yerle yeksan eder!.
Gülizar 14 Ocak 2020 09:55
Ahmet bey, bir dakika içinde söylediği yalanı yalanlayan, Beylikdüzü'nde düzlük bırakmamış, belediyeciliği bırakıp devletçilikle uğraşan İmamoğlu için de yazacak mısınız? Kanal İstanbul ile uğraşacağına belediyeye iletilen sorunlarla, İstanbul'un kanal gibi olmuş onarım bekleyen yollarıyla ilgilense. Sanırım ne otobüslerle ne kaldırımlarla ne yollarla ne de çöplerle ilgili bir sıkıntı yaşıyorsunuz. "Allah aşkına biri söylesin. Bu iktidarın 17 yılda yaptığı hayırlı bir iş var mıdır? Var olan hayrına söylesin."Gürsel Tekin- Böyle bir zihniyet nasıl muhalefet olarak muhatap alınsın?Tabii ki ÇÖP
KARAR OKURU 14 Ocak 2020 09:50
Akp, çıkarcı güruh, imam hatip ve tarikat bağımlıları temelinde bir siyasi tabana sıkışınca anlar yazdıklarınızı. Sıradan vatandaş, evladı zeytin peynir isteyipte alamadığını görünce bir de bunu deneyelim moduna girer. Yani akp mehterle geldiği yerden izmir marşıyla gidiverir. 800 bin fark bugün en az 2 milyona çıkmış durumda.akp anadolunun kırsal oylarına güveniyor ama orada yaşayanların evlatları büyük şehirlerde aç kalıyor.yani artık gerçek heryere yayılıyor. Dini simgeler, mesele çocukların yiyeceğine dayanınca kimsenin umrunda olmaz. Türkiye bu halkın öncelikleri belli...
Misafir 14 Ocak 2020 09:45
Yerde ceset 2.80 uzanmış yatıyor, hala aspirin versek acaba kalkar mı diye bir umudunuz var...
Bir Türk 14 Ocak 2020 09:29
Ahmet hocam güzel yazmışsın. Hiç bir uyarıyı dikkate almamanın nedeni kibir olabilir mi?
KARAR OKURU 14 Ocak 2020 09:28
Asıl olan millettir o zaman milletin en büyük ihtiyacı İstanbul da depreme dayanıklı evlerdir dolayısıyla sizin elbiseniz yok iken takı ile ugrasirmisiniz halktan koptukca ben doğru karar verileceğini zannetmiyorum akıl değil de hisler önden giderse durum bu gibi olur bir kişi herşeyin sahibi ve bileni olamaz o zaman peygamberimiz Hz Muhammed sav Uhut savaşında istişare ye gerek duymadan hareket ederdi
KARAR OKURU 14 Ocak 2020 09:27
C.İ.: yüzde 52 M.İ.: yüzde 34 Allaha şükür her mahalleye bir cami yapiliyor. Bir sürü nitelikli imam hatip var. Ezanlar okunuyor her yerde. Başörtüsü serbest. Namaz kılanlar her makama gelebiliyor. Siz tamda bunu istemiyormuydunuz. Şikayetiniz nedir. Sizin bir kelimenize bile inanmıyorum. Hiç samimi değilsiniz. Özeleştiri yapın. Hatta tövbe edin. Bu güne gelmemize en çok sizin gibiler katkı yaptı.
Ben bu zamana kadar AKP ye oy verdim.Bu adaletsizlikler ve zulüm böyle devam ederse çevrem de dahil oy vermeyeceğiz.Benim gibi düşünen çok bilesiniz. Fetö ile alakası olmayan bir sürü insanı mağdur ettiniz. İlgili olup siyasi yakınları olanlar hiç bir şey sorulmadı bile.
HACI MURAT 14 Ocak 2020 09:15
İtiraz ve eleştirilerin küçümsendiği kanaatinde değilim.Ak Parti bir çok konuda geri adım attı.Ayrıca sık sık istişare toplantıları yapılıyor.Bu toplantılar laf olsun diye yapılmaz. Eleştirilerden,ileri sürülen görüşlerden istidade etmek için yapılır.Gelelim CHP'nin itirazına.CHP'nin itiraz etmediği bir büyük proje var mı bu memlekette?Tabii ki yok.Ne işimiz var Fizan'da diyor?Ak Deniz'de herkes var,sadece biz yokuz diyor.Kanal erkekleri hadım edecek diyor.Şimdi bunun nesini ciddiye alacaksın?Öte yandan iktidara,ciddi,iyi niyetli ve yol gösterici eleştiri kadar faydalı başka bir şey yokt
KARAR OKURU 14 Ocak 2020 18:43
1
O kadar eleştiriden aklınızda bu mu kaldı? Öyleyse başka diyecek bir şey bulamıyorum. Sadece bu memleketin diğer evlatlarına Katarlıdan daha çok neden güvenmiyor veya inanmıyorsunuz, neden bu hale geldik, biz nasıl bir millet olduk, onu düşünüyorum. Hiç bir dönemde bu kadar bölük pörçük olmamıştık. İnsan kendi kardeşlerini komşularını bırakır da neden başkalarını bunların yerine koymayı düşünür ki? Sosyolojik veya psikolojik bir açıklaması var mıdır?
Ehl-i İrfan 14 Ocak 2020 08:56
Sayın yazar,iktidarın alternatifi olarak gördügünüz ittifakın yerel yönetimden sonra genel yönetime gelince neler yababileceğinin işareti olur mu aşağıdaki şu haber? "İBB'nin iştiraki Kültür A.Ş.'nin; terör örgütü PKK'nın kurucularından ve kadın örgütlenmesinden sorumlu Sakine Cansız'ın kitaplarını satmaya başladığı ortaya çıktı. İBB Kültür A.Ş bünyesindeki istanbulkitapcisi.com'da, Sakine Cansız'ın terör örgütü PKK'yı anlattığı ve övdüğü "Hep Kavgaydı Yaşamım" başlıklı üç ciltlik kitap satılmaya başlandı, Cansız, destansı yaşamın kahramanı olarak tanıtıldı!"Bir düşün bakalım...
KARAR OKURU 14 Ocak 2020 17:31
1
Ehli irfan, söz konusu kitabın kültür bakanlığından bandrollü olduğunu biliyormusunuz?
KARAR OKURU 14 Ocak 2020 18:44
1
Meclis kitabevinde de satılıyormuş o kitap. Bilmeyenlere...
bilal. 14 Ocak 2020 08:37
Ekonomiden pek anlamam ama aile ve eğitim konularını az biraz düzeltmediği , hatta bozdukları için hiç birine oy yok. hatta hiç biri ne aileden ne de eğitimden bahsediyor. bakalım insanların zenginlikleri aileyi ve eğitimi kurtaracak mı ? tabiki de hayır. çözüm ise : öze dönmek, yani İSLAM a dönmek.
KARAR OKURU 14 Ocak 2020 17:34
0
Çözüm insanlığa dönmek. Çözüm adam olmak. Çözüm din adına torpil yapmamak. Çözüm dini devlet işlerinden, menfaatten ayırmak... Çözüm devletin dininin adalet olmasında....
Cemil 14 Ocak 2020 08:21
SN, TAŞGETİREN: BU İKTİDARIN HİÇ BİR İCRAATINA İNANMIYORUM,HEP CEK-CUK EDEBİYATI VE KANDIRMACA.NOKTA.
Karar Okuru 14 Ocak 2020 08:17
Daha once de yazdim yine yaziyorum sayin yazar. ve yayinlanmayacagini da biliyorum. Ama su bilinsin ki sizin degerlendirmelerinizin hicbir ehemmiyeti ve degeri yoktur. Oncelikle Cumhurbaskanligi/Tekadamlik sistemine gecmek icin yapilan referandumdan once kapi kapi dolasip oy topladiginizi ve Felanca Efendi Cemaatinin koltugunun altinda buna nasil alet oldugunuzu aciklamali ve nedamet getirmelisiniz. En azindan 'kandirildim' diyebilmelisiniz. Soylediklerinizin gerisi lafi guzaftir. Sayin editor eger bunu yayinlarsan Karar gazetesi basimizin tacidir bundan sonra.
KARAR OKURU 14 Ocak 2020 23:25
0
Osman Nuri Topbaşın tarikatının,yani Erenköy cemaatının ağır toplarındandı.. Cemaat olarak ve kişisel olarak;müridlerine Akp'ye destek olmalarını telkin etmişlerdir.Zulmün bu boyutlara çıkmasında,zalime büyük destek vermişlerdir..Bizzat şahidim. Bu olayları görmem,benim tarikattan yani şirkhaneden çıkmama,kurtuluşuma ve kur'anı anlayarak okuyup,gerçek müslüman olmama yol açmıştır.. Büyük vebal altındadırlar.Hud/113'ün muhataplarıdır..
KARAR OKURU 14 Ocak 2020 08:15
Haklı söze ne denir .baki selamlar
KARAR OKURU 14 Ocak 2020 07:48
AKP 800 bin farktan ders almamış gibi davranıyor ama farkın gelecek olan seçimde daha çok artacağı orta yerde duruyor.
recep 14 Ocak 2020 07:33
kanal İstanbul tayyip beyin olmaz olmaz projesidir. Tekrar seçilmesi için gerekli olduğuna dair tek projesidir. Kanal yapımı başlayınca çevresine bina inşaatı faaliyeti olacak buda bir hayli istihdam sağlayacak ekonomi canlanacak hesap bu ama yanlış hesap bunun sonunda daha uzun süreli durgunluk bekliyor
KARAR OKURU 14 Ocak 2020 07:19
Hz Ömer RA halife olduğunda bir konuşmasında "Allah yolundan sanatsam ne yaparsınız" diye sorar.Orada bulunanlardan biri Eğri kılıcını havaya kaldırarak "Seni bununla duzeltiriz" der. Hz. Ömer " elhamdulillah" der ve rahatlar.Demokrasilerde gucu kullananin muhalefeti çöp yerine koymasi bir gelenek herhalde. .
evin 14 Ocak 2020 07:18
gezi parkı hala orada duruyor ve çok güzel...hatırlatmak istedim...
KARAR OKURU 14 Ocak 2020 11:15
3
Bu bir görüş ya da yorum değil. Düpedüz tehdit...
KARAR OKURU 14 Ocak 2020 15:44
1
nesi tehdit anlamadık.
KARAR OKURU 14 Ocak 2020 06:44
İstedikleri muhalefet tarzı Bahçeli muhalefeti. Her koşulda sınırsız destek. Sadece ara sıra "zatı alileriniz uygun görürlerse şunu da böyle mi yapsak" diyen muhalefet.
Okuyucun 14 Ocak 2020 06:39
Sayin Tasgetiren ak parti yaziyorsun,iyi partiye sira gelince ip diye yaziyorsun.Insan zihnindekini boylece acik ediyor. Kimsenin aklina sizi at diye yazmak gelmez,saygimiz var .selamlar.
Habele-Hubele 14 Ocak 2020 08:51
0
Katılıyorum. Yazıyı okudum, yazı isabetli teşhislere yer verilmiş. Üsluba elan gönül köprülerini atmadığını için dikkat edilmiş. Yazar elan ikaz etmeyi borç biliyor. İP yerine İYİP yazılmaması benim de yazıyı okurken dikkatimi çekti, dikkat hassasiyetten doğar, dikkatsizlik göstermiş. Yazıda çokça kullanmış olsa yer yetmedi bütün İYİP’leri İP ile değiştirdi derim ama sadece bir kez kullanılmış. Öte yandan AK Partiye AKP denilmesin diyenlerin ve MHP’nin tercihini taklit olmuş. Oysa herkes ismiyle çağrılmayı hak eder.
KARAR OKURU 14 Ocak 2020 10:44
0
Zaten akp elestirileri pek bir hoşgörülü sanki bozulma yeni yeni başlamış gibi..
KARAR OKURU 14 Ocak 2020 13:01
0
Taşı Gediğine koymuşşun
KARAR OKURU 14 Ocak 2020 06:34
Evet iktidar bütün eleştirilere kapalı hale geldi kılıçtaroğlu Davudoğlu Yeneroğlu babacan tavırlarla yapılanları eleştirdiler lakin hemen hain damgasını yediler bütün büyük liderler yanlarına uyarıcıları almışlar hatta peygamberler insanları uyarıcı olarak gelmiş yapılan uyarılara kulaklar tıkanınca alay edilince mukadder son malum Allah cc musibetleri yağdırmış ve kuranda böyle yüzlerce kavimden bahseder insanlar Hak HUKUK VEadalet diye bağırıyor ülkeyi yönetenler garip garip bakıyorlar !!
Sabır! 14 Ocak 2020 06:18
Sizin yeriniz belli,Akıl vermeyin.Ne yazarsanız yazın.Ak partiyi bir şeyler dikta etme hevesine kapılmayın.Onların ne danışmanısınız,nede akıl hocasısınız.Onların başına kötü bir şey gelse en çok sevinecek siz siniz.
KARAR OKURU 14 Ocak 2020 10:13
1
Sabır da yerini belli etmiş. Tuzu kuruların yanındaymış. Günümüzde hiç aç gezmediği için, hiç barınamama tehlikesine düşmediği için, hiç inançların nasıl erozyona uğradığını görmediği, bilmediği için, sadece gözü at gözlüğü gibi Ak Partilileri gördüğü için yeri bellidir. Ya sabır !
Taşgetiren Okuru 14 Ocak 2020 10:30
2
Size sadece yuh diyorum!Başkada birşey demiyorum.
KARAR OKURU 14 Ocak 2020 11:56
0
akp trolleri kapıya koyuyormuş, yorumculara ne zaman sıra gelir acaba?
KARAR''LI ADAM 14 Ocak 2020 14:57
0
Yeterli sayıda danışmanları(hatta fazla fazla) ve akıl hocaları var,haddinizi bilin demek istiyorsun anlaşılan.Hükmünü de hemen vermişsin méşâallah. Yargısız infaz anlayacağın.Öyle değil mi Sabır!!!
KARAR OKURU 14 Ocak 2020 15:31
1
Allahım aklıma mukayyet ol. Vatandaşın başına geleni, açlığını, işsizliğini, sefaletini hiç dert etmiyor da saraylarda efuli, egzotik meyve yiyen, havalı arabalara binen, bol korumalı insanların derdinde. Cezaevi yerine tımarhane inşa etsinler, bu gidişle ona ihtiyacımız olacak!
KARAR OKURU 14 Ocak 2020 23:23
0
Dikta değil dikte olacaktı.
KARAR OKURU 14 Ocak 2020 05:21
Hoca bırak akp yi chp yi, Ahmet Hoca ya ne olmuş ondan bahset
KARAR OKURU 14 Ocak 2020 03:56
Ahmet Hocam, bilakis sayın bakan ve yetkililer her şeyin iyi olduğunu , faizin, enflasyonun düştüğünü, ihracatın arttığını, milli gelirin yükseldiğini, savunma sanayimizin şahlandığını, köprü, yol, tünel ile devrim yaşandığı, hasılı uçuşa geçtiğimiz ifade ediliyor. Bütün olumsuz tabloların: muhalefet, dış güçler ve bizi kıskananlar tarafından oluşturulduğu söyleniyor!!! Hocam bir de mehdi'den bahsederseniz çok iyi olur. Geldi, gelecek diyorlar. Aynı kişi halife de olacakmış.
KARAR''LI ADAM 14 Ocak 2020 14:48
0
Artık ben de onlar gibi yapacağım.Her şeyi toz-pembe göreceğim.Yoksa insan rahat uyuyamıyor.İnsan kafayı yiyecek.Onu kafaya dak ,bunu dert edin,amann sende.Boş veeerrr,koyuver gitsin.İnceldiği yerden kopsun.Oh bee.
KARAR OKURU 14 Ocak 2020 16:12
0
En son ben de öyle yapacağım galiba. Beyin hücrelerim bir bir ölüyor bu yüzden. Bu meretler diğer hücreler gibi yenilenmiyormuş. Bu yaşta alzheimer olmak istemiyorum. Coğrafya kaderse de kader olsun ne yapayım, her gün üzülmekten iyi olabilir. Deli ve umursamaz modunda olmak belki de daha iyi bir çözüm. :((
İsmail 14 Ocak 2020 03:52
kendi güzel üslubunuzla çok yerinde uyarılarda bulunmuşsunuz Ahmet hoca,üç ak partili komşuların kanal tartışması dargınlığa kadar gitmiş,bunu nasıl görmezler,oğlu askerden gelecek olan ak partilinin işsizliği öncelediği için diğerlerinden ayrışmış ve cenazeme de gelme noktasına gelmiş..çok yazık..
KARAR''LI ADAM 14 Ocak 2020 14:43
0
Vah vah vaaahhh.Vay vay vaaayy.Peh peh peehh.Veyl veyl veyl.Şu halimize oturup hep beraber ağlayalım hatta karalar bağlayalım.Milli Şairimiz'in dediği gibi:"Dur yolcu!Gel hep beraber oturup ağlaşalım.Elemim bir kişinin kârı değil,paylaşalım."Dert büyük,elem büyük,keder büyük,.......Ama bazılarının bunlar umurunda değil sanki.Allah bizlere basiret ve feraset versin.
KARAR OKURU 14 Ocak 2020 02:23
Mujde !! Turkiye makam araclarinda dunya rekortmeni oldu.
musto 14 Ocak 2020 02:04
Yahu biz açız diyoruz saray pasta yiyin diyor derdimizi bunlara nasıl anlatacağız.Bakan çıkmış kanal yapacağız inşaat yapacağız rant sağlayacağız.Şehir nefes alamayacak durumda duyanda İstanbul da altın madeni bulunmuş kazıyorlar diyen ipini sapını koparmış milyonlarla dolup taşacak ayıkla pirincin taşını.Dillerine dolamışlar bu CHP var ya her şeye karşı çıkar,CHP dönemini yaşayanlar toprak oldu gitti.Alo bu güne gel, bizlere masal anlatma heybende ne var ne veriyorsun.
KARAR''LI ADAM 14 Ocak 2020 14:33
1
Başka türlü nasıl ayakta kalacak,nasıl iktidarını sürdürecek,nasıl oy verenlerini ikna edecek,nasıl .........???
KARAR OKURU 14 Ocak 2020 01:59
Anlayın artık; Onlar gayrı dönülmez yolun sonundalar.. gözler görmez; kulaklar duymaz olmuş; gittiği yere kadar.. ama yolunda sonu hani..
KARAR''LI ADAM 14 Ocak 2020 14:28
0
Her yolun bir sonu,her çıkışın bir inişi,Her kemâlin bir zevâli,Her kışın bir baharı,her gecenin bir nehârı,her...... ...... vardır.Sonu olmayan ne var ki hüve'den (O)başka.
KARAR OKURU 14 Ocak 2020 01:36
tebrik ederim güzel yazı
KARAR OKURU 14 Ocak 2020 01:29
Mesele vatansa, gerisi teferruattir..
KARAR Yorum 14 Ocak 2020 09:58
0
Allah 'ın emirleri, kitap ve peygamber, insanlık, namus, seref, adalet, insan hayatı .... bunlar teferruat mı demek istiyorsunuz?
KARAR OKURU 14 Ocak 2020 13:57
0
Mesele rantsa olmasın o?
KARAR''LI ADAM 14 Ocak 2020 14:22
0
Sizce mes'ele vatan mı???Yoksa ....... mı, ......mi,......mu???Hangisi sizce.Hangi şıkkı eleyelim.Hiç birisi elenmez.Çünkü hepsi doğru.
Karar Okuru 14 Ocak 2020 01:19
İran devriminin olduğu günlerde hararetli anti emperyalistler, solcular, ve liberallerinde devrime destek verdiğini duyunca bir aile büyüğümüz iran bu günlerini çok arar, binde pişman olurlar demişti. Çok yıllar sonra İran’a seyahate gittiğimde bunu gözümle görmüştüm. Şimdi herkes görüyor. Türkiye içinde şartlar aynıya geldi. Kırık dökük demokrasiyi, dinde keramet arayan muhafazakarlar, sözde liberal ve güya solcuların vesayet kaldırma hevesi ile sakatlayıp, geldik bugüne. Sonrada halkın isteklerini küçümseyen idareden şikayet ediyoruz. Korkarım yakında kendi seçmenine bile ihtiyaç duymayacak!
Bi VATANDAŞ 14 Ocak 2020 01:03
Hocam sert elestirileriniz yerinde ve guzel. Fakat Mustafa Yeneroğlu nun dedigi gibi muhafazakar camiada henuz Ahmet Altan edecek kimse cikmadi maalesef cikmiyor
Karar Okuru 14 Ocak 2020 10:28
0
Aman etmesin liberal diye ortada dolananlar yobazdan öte yarı cahil. Bir tanesinin ne öngörüsü ne değerlendirmesi doğru çıkmadığı gibi nerede menfaat, yağma ve bağnazlık varsa oraya yamandılar.
KARAR''LI ADAM 14 Ocak 2020 14:17
0
Şu zamanda "Ahmet ALTAN" olmak için ,mangal gibi yürek lazım.O yürek de herkese nasip olmaz.Herkes adını tarihe kazıtamaz,herkes arkasında güzel bir iz bırakamaz.O sahte kahramanların işi olamaz.Helâl olsun ALTAN'a ve O'nun gibilere.
Kartal Vakur 14 Ocak 2020 00:58
Sn. Yazar gerçekleri yazarken yine kenarda durup yazmış. CHP muhalefetinin iktirarı durdurmayacağını biliyor. Oysa kendisi, kenardan durmadan doğrudan. "Ey Cumhurbaşkanım, siz bu ülkenin paralarını çarçur ederken, bu ülkenin gençleri işsiz, işi olanlarda üç kuruş maaşla geçinmeye çalışıyor, insanlar yoksulluk içinde, Adalet, eğitim yerlerde sürünüyor, sizse bir avuç rançıya para kazandırmak uğruna, kanal yapmaya kalkıyorsunuz" diye haykırsa CHP nin itirazlarından çok daha fazla etkili olur. Ne olur biraz cesaret "Allah cc. Kur'anı Kerimde yalnızca benden korkun" diyor.
KARAR OKURU 14 Ocak 2020 09:51
0
Herkesten aynı üslubu beklemek doğru değil. Bırakalım bu farklar da olmayan zenginliğimiz olsun.
KARAR OKURU 14 Ocak 2020 00:46
Esturumanlar bizim degil ahmet Abi bosa yorulma bu sef bu koroyu Yonetemez .....yonetsede nameler Yurekten gelmez...
KARAR OKURU 14 Ocak 2020 00:37
İktidarın! küçümsemediği dengi saymadığı kimse kaldı mı yeryüzünde? Kendini müslüman addedenlerin bir kısmı bile göklerden geldiğini düşünüyor, buna eski general askeri danışman da dahil. Vatandaş kimsenin tapulu malı veya kölesi değil.
Karar Okuru 14 Ocak 2020 10:35
3
O kadar emin olmayalım. Ortadoğunun zavallı halkı kim nere çekse oraya gider. Kadere inanalım, kadere teslim olalım. İslam kendini teslim etmektir. Ne yaparsa mevlam yapar. Rabbim islam dünyasındaki sevgili kullarını sevdiğinden onları en zor sınavlardan geçirip cennete hazırlıyor. Bırakalım maddiyat dünyasını bu dünyayı keyifle yaşasın. Biz çile ile cennete inşallah.
KARAR OKURU 14 Ocak 2020 00:34
Eskiden bu millet niye solcu oluyor derdim. Bugün ne kadar daha dayanabileceğim diyorum "muhafazakar" kalmaya. Az kaldı millet vitesi boşa atacak. Ondan sonra ne yapsanız boş.
KARAR OKURU 14 Ocak 2020 00:24
Mazlumun duası kabul olur, halk isyan eder ve zalim saltanatını belki de başını kaybeder. Hikayeler genellikle böyle biter. Ne dersiniz bir masalın daha sonuna geldik mi acaba. Geldik galiba.
Karar Okuru 14 Ocak 2020 00:23
Kanal İstanbul konusunda ki tartışmalardan çıkardığım sonuç: Çevremdeki insanların tepkilerinden, anket sonuçlarından, lehte konuşan televizyon yorumcularının yaptıkları savunmalardan anladığım kadarıyla, Ak Parti zarar görüyor.
Karar Okuru 14 Ocak 2020 00:15
Bakan, kanal bittikten sonra yıllık ....dolar getirisi olacak, diyor. Bugün bu ifadelerin hiç bir anlamı yok. İnsanlarımız işsiz, insanımız aç, geçinmekte zorlanan milyonlar var. Hükümetin öncelikle bugün ki sorunu çözmesi lazım.
KARAR OKURU 14 Ocak 2020 09:53
0
Gelse de bu dolarlar da nereye gidecek merak ediyorum.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN