Back To Top
Kutsal VIP

Kutsal VIP

 - Son Güncelleme: 13.06.2019 Perşembe 12:46
- A +

Bir yanda “Devletin valisi” diye bir kutsama alanı var. Bir adam “Devlet”e nispet edilirse, yaptığı her şey “Âli-Yüce” hale gelir değil mi?

Onun hemen yanında “Çok önemli kişi”ler için tahsis edilmiş bir salon var; VIP salonu. Kutsal VIP... Very Important Person’lar için tahsis edilmiş salon.

Oradan geçebildiniz çok önemli kişi oldunuz, geçemediniz “Kenar ilçe çocuğu.”

Bir süredir Türkiye bir “Kenar ilçe çocuğu”nun İstanbul gibi bir megakent’e başkan olma mücadelesindeki “Denklik” sorunlarını yaşıyor.

Hem de kimlerin döneminde?

Bir dönem “Çevre” diye tanımlananların iktidarı döneminde. “Merkez”e gelişleri sorun olmuş, her türlü “Kutsal devlet aygıtı”nın direncine çarpmış, VIP’lere alınmamış olanların iktidarı döneminde.

Sen kimsin ki VIP’ten geçeceksin!

Üstelik ananı. babanı. çocuklarını da almışsın.

“Devletin valisi” izin verdi mi bakalım?

“Devletin İçişleri Bakanı” seni VIP’e layık gördü mü bakalım!

***

“Benim dengim değil” dendi onun için.

Ekrem İmamoğlu “denklik” sınavından geçiriliyor “Günün devletlûları” tarafından.

Bu anlaşılabilir. 31 Mart’ta, yani iptal edilen seçimde ilk duyguları hatırlayalım. Birisi Bakanlıklardan, Başbakanlıktan, Meclis Başkanlığından gelmiş CV’si son derece parlak bir isim… Karşısına siz İstanbul’un kenar semtinden bir başkan adayı koymuşsunuz.

Hani böyle bir yarışa girmek, Binali Bey için “Tenezzül meselesi” sayılabilir. Malum “Tenezzül”ün anlamı “İnme, alçalma” demek. Böyle bakıldı değil mi, hadi itiraf edelim.

Cür’et değil mi İstanbul’a, hem de Binali Yıldırım’ın karşısına aday olmak.

Ama “Adam” seçime girdi, başa baş yarıştı ve acayip, hatta önde bitirdi.

‘Olmaz’ dendi, ‘bu işte bir sakatlık var’, YSK diye bir “Devlet kurumu” da yolu açınca, şimdi ikinci defa “Millet”in reyine başvuruluyor.

Bu defa tedirginlik var. 23 Haziran psikolojisi 31 Mart öncesi gibi değil.

Binali Yıldırım, “Denklik”i kabul etti.  ‘İstanbul’u konuşmak için’ İmamoğlu ile ‘Eşit şartlar’da karşı karşıya oturacak. Denkliği kabul etmemek, yani bir TV karşılaşmasına razı olmamak, karşılaşmaktan kaçınmak gibi tersine bir ‘Denklik sorunu’ oluşturacaktı.

***

Kim ne derse desin, Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu milletin huzuruna çıkacak ve “İkimizden birini seç ey millet” diyecekler.

Sonuç sandıkta ortaya çıkacak.

Ak Parti cenahı, aslında bu yolların şu andaki Binali Bey gibi değil, Ekrem İmamoğlu gibi tırmanıldığını bilir. Ne “Devletin valileri” ön kesmiştir ne “Devletin yargıçları”, “Devletin askerleri”, “Devletin cezaevleri…”

“Muhtar bile olamaz”lardan gelinmedi mi?

Öyle bir mantık işlemiyor muydu, “Muhtarlık, hadi büyük harfle diyelim, DEVLET’in en alt kurumu ve siz oraya bile layık değilsiniz…”

Sayın vali, “O orayı kullanamaz” dedi mi, kutsal buyruk oluşmuş olmakta…

Şimdi bir “Hakaret furyası” almış başını gidiyor. “Devletin valisine hakaret etti mi İmamoğlu?”

Kimse kimseye hakaret etmemeli. Değil “Devletin valisi” gibi kutsanmış alanlara, böceğe bile hakaret edilmemeli. Herkes eline, diline, beline sahip olmalı.

Lakin, bu işte biraz, “Hakaret edilmemişse bile hakaret edilmiş gibi olmalı” tarzında bir çabaya tanıklık etmiyor değiliz. Ekrem İmamoğlu mu, o ancak kötü anılmalı. Kötülükle birlikte konuşulmalı. Şimdi ben burada farklı bir şey yazıyorum ya, “Sen nasıl….” diye başlayan tepkiler almaya hazır olmalıyım.

Siyasi tercihlerde adil olunur mu? Oyunuzu verirsiniz vermezsiniz, ama oyunuzu vermeyeceğiniz insanın bile haklarına riayet diye bir ölçü, mesela insaf ölçüsü, adalet ölçüsü, hadi bir kademe daha atlayalım, “Müslümanlık ölçüsü” olmalı mı? Yoksa “Harp hiledir”den yola çıkıp her türlü hukuksuzluğu hukuk haline mi getirmeli?

Öyle yapılsın yapılmaya da, milleti nereye koymalı? Pazar günü iki aday kendilerini tezgaha koyacaklar, milletin tercihine sunacaklar, satmaya çalışacaklar….

Ben eminim ki Binali Bey de İmamoğlu da o kadar kendilerinden emin değillerdir. Yani Binali Bey, “Ben devletim, herkes beni seçmeli” diyecek konumda değildir. O sayın Vali de böyle bir “seçilme” konumunda olsaydı, “Kutsal”lığının olmadığını bilirdi. “Bize bu defa ders vermeyin” diyen herkes de bunu biliyor. Demokrasi bu.

“Ben devletim” üslubunda konuşanların milletten onay almadığı görüldü bu topraklarda. Ak Parti bir süredir “Kibir”den kurtulmaya çalışıyor. “Kutsal VIP” olayı da “Devletin valisi” olayı da, kibrin isim değiştirip değiştirip ortaya çıktığını gösteriyor. Kimin telkini ile bu iş yapıldı bilmem ama, bence Ordu Valisi Binali Bey’e iyilik yapmadı.

 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
abdullah demir 19 Haziran 2019 12:42
Syn Taşgetiren, İmamoğlu kanunen kullanmaması gereken salonu kullanmalımıydı sizce? O zaman tüm il- ilçe- belde belediye başkan adayları da kullanmalı değilmiydi? Bu adaletsizlik olmazmıydı? Genel olarak VIP e karşı isek ya da il belediye başkan adayları için kullanılması iyi olacaksa önce kanunun değişmesi gerekmezmi? Sürekli adalet ve hükümlerden bahsederken böyle bir yazı yazabilmenizi esefle karşıladım. Açıkça düşündüğümü ifade etmek isterim ;
KARAR OKURU 16 Haziran 2019 12:03
Talihsiz bir yazı.TV5’de yaptığınız ve çok eleştiri alan o konuşmanızda bile sizi takdir etmiştim,size hak vermiştim, size haksızlık edildiğini hep ifade etmiştim..Ancak bu tazınız, adamakıllı bir eleştiriyi hak editör.Önemserseniz mail adresime bildirin, yazıp göndereyim:necyurt@gmail.com
Mehmet Katar 15 Haziran 2019 20:07
"Başkana ayrı, çalışana ayrı yemek olmaz" mizanseniyle eşitliği savunduğunu iddia eden kişinin, kısa bir süre sonra bu söyleme aykırı bir biçimde, sade bir vatandaş olarak giriş yapması gereken hava alanına hakkı olmayan yerden geçiş girişiminde bulunarak ayrıcalık istemesi ve bunun için sadece görevini yapan devlet yetkililerine ağız dolusu sövmesi ibretlik bir husus! Valiye sövenin, başkan seçilmesi halinde emrinde çalışanlara, en önemlisi de hizmet edeceği gariban vatandaşa neler söyleyebileceğini düşünmeyen ve muhaliflik uğruna bu kadar savrulan Taşgetiren'in durumu ise daha da ibretlik!
KARAR OKURU 15 Haziran 2019 19:31
Ahmet bey imamoğlunu haklı çıkarmak İçin kendinizi çok zorlamışsınız ama nafile gerçekler ortadadır. Vali bey’e yüklenmek sana yakışıyormu.
vatandas 15 Haziran 2019 11:00
sizin ifadenizle KENAR ILCE belediye baskanina kimlerin destek verdigi yunanistan ve fransanin abd nin , saibe ile kazanip oyunlari ortaya cikinca iptal edilen secim icin nasil hemen tebrik mesajlari gonderdigi fetonun pkk nin hdp nin nasil destekledigi yalanlari ortaya cikinca nasil bir psikoloji icine girdigi ve hicte sizin anlattiginiz gibi sinirleri alinmis olmadigi kendini elestiren yazarlara dava actigi ,nitelikli dolandiriciliktan hakkinda dava acilan bir insan."KALEM VE YAZDIKLARI SAHIT OLSUN Kİ"
Baha 14 Haziran 2019 20:46
Bu yazı Ahmet Taşgetiren'e ait olamaz diyorum. Kınıyorum, yuh, diyorum.
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 17:45
Gururlanma padişahım, senden büyük Allah var !..hatırlatması yapan yazara reşekkürler !..
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 17:03
Sayın Taşgetiren, size yapılan haksızlık sizi adaletten ayırmamalı. Meşhur fıkra; Nasrettin Hoca'nın evini hırsız soymuş. Herkes Hoca'ya yükleniyor, niye evde kimse yoktu, niye kapı kilitli değildi.... Hoca dayanamamış: Ya hu bu hırsızın hiç mi suçu yok. Sayın Taşgetiren evet anladık iktidar sonuna kadar haksız diyorsun. Allah aşkına bu "Bas-it-ligi ifade ettiğini söyleyen "bas-it" İmamoğlunun hiç mi suçu yok. Sayın Taşgetiren Ak Parti müntesibi de üyesi de değilim. Yazılarını okumak istiyorum biraz vijdanı, biraz iz'anı ve biraz adateti ön planda tutarak yazın lütfen.
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 02:53
Euzubillahiminesseytanirracimbismillahirrahmanirrahim müslümanlar sadece kardeştir.hucurat süresi 10.ayet.elhamdulillah.Sayin Taşgetiren inşaallah Binalı Yıldırım seçilir. Eğer IBB başkanı seçilirse imamoglunun vali ile bir çok problemi olacaktır. Fakat Binalı Yıldırım 'ın bir sorunu yok.bu atarlar malesef chp zihniyetinin gelecek inşasıdır akıllarınca.moderator toplumsal akıl olarak uğur dündar olabilirdi.fakat sorumluluktan kaçarak ülkemize yine iyilik etmemiştir. Allah haktan yanadır.Tartışma olursa sayın Binalı Yıldırım ada dikkatli olmak kaldı. Imamoğlu benm verilrmn.ekmgmn düşmndr.syglr
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 00:41
Yazınızdan çok yazınıza yapılan yorumlar dikkatimi çekti, yaptığınız pozitif eleştiriyi anlamak yerine, sizi eleştirmeleri ilginç geldi
KARAR OKURU 15 Haziran 2019 10:23
2
Bu pozitf elestiri mi kime imamogluna herhalde chp adayina pozitiftif ayrimcilik yapilmasi banada bu ilginc geliyor
Ö.Faruk O. 13 Haziran 2019 23:54
Değerli hocam elinize yüreğinize sağlık duygularımıza, hissiyatlarımıza fevkalade anlamlı makalelerinizle tercuman oluyorsunuz Allah razı olsun.Cenab-ı Hak tan niyazımız sağlık içerisinde kaleminizin gücünü artırsın inşaallah.
kaplan 14 Haziran 2019 09:13
3
pozitif öyle mi...biraz oku ....
KARAR OKURU 13 Haziran 2019 23:45
Vali ne yapsın? O da talimatları eksiksiz yerine getirmeyi görev telakki ediyor. Diğer türlü o görevden azledileceğini çok iyi biliyor. Benden olmak zorundasın, yoksa yaşama hakkın yok. Bu durumda bütün şartlar sayın yıldırım lehinde. Yağ, un, şeker gani gani artık helva yapamazsa yazık olur, karizmayı çizdirir. Bizimki tahmin, işin doğrusunu Allah bilir.
Muhtefi. . 13 Haziran 2019 21:17
VIP (geçiş ustunlugu sadece ) sadece secilen veya atananların biran önce Hizmet etmesi icindir ve disiplin gerektirir Halk olarak biz karismayalim Geçiş üstünlüğüne tıpkı Ambulans, itfaiye,Polis vb gibi otoyolda bu kadar basittir. Yok bi keramet Vip'te biz abartiyoruz ..Herkes işini yapsın. Yaparsa sıkıntı olmaz. Velhasıl Kelam. !..:)))
KARAR OKURU 13 Haziran 2019 21:13
Bduzu calisanlari Ekrem Imamoğlu resmi olan kutularda Ramazan Kumanyasimi dagitmis? Sizi makarnacilar siziii...
KARAR OKURU 13 Haziran 2019 21:05
Sayın abicim siz TARAFSINIZ. Siz bir VIP yaptırın sabah akşam istediğinizi geçirin. Bu yazılarınızın tarafsızlıkla uzaktan yakından alakası yoktur. Siz istediğinizi söylemekte özgürsünüz. ALLAH 'ın dediği olur.
KARAR OKURU 13 Haziran 2019 22:28
9
Haktan ve haklıdan yana taraf Ahmet Abi.
KARAR OKURU 13 Haziran 2019 22:43
3
Töğbe haşa...Sanki Allahın ne diyeceğini biliyormuş gibi cevap yazmak ta neyin nesi ...
KARAR OKURU 13 Haziran 2019 20:28
Ha haa 13.06.2019 saat 20.30 civarinda Ekrem I. nin VIP goruntuleri medyaya duser. tarihe not duselim. meraklisi kufurbazi bulur seyreder. Sayin Yazar da bulabilir
İbrahim Zengin 13 Haziran 2019 19:03
Yazılarınızdaki değişim inanılır gibi değil.İlk yazınıza " bu mecrada sizin yaptığınız dengeli değerlendirmeler , nefreti tavan yapmış bazı kesimleri tatmin etmez " yorumunu göndermiştim. Bir süre öyle devam etti ve "ortadan konuşuyor , sadede gelmiyor " diye çok eleştirildiniz.Bakıyorum da sözü edilen kesimler şimdi çok mutlu.Ne yazık ki Ahmet Taşgetiren'i kendisi yapan her şeyi süratle azaltıyorsunuz. Bu tarz, sizin tarzınız değil. Haksızlığa uğramış dahi olsanız yeni söyleminiz müktesebatınıza uymuyor.Üzüntü verici.
KARAR OKURU 13 Haziran 2019 18:51
İmamoğlu onu demiş, bunu demiş, bunlarla uğraşmak devlet işlerinin gerektirdiği ciddilikte eleştiriler değil. İsraf almış başını gitmiş ibb'de. İhale ile 30 bin kişilik tavuk yemeği alınmış, porsiyonuna 65 TL ödenmiş. İBB web sitesi maliyeti 80 milyon TL, 3 fabrika parası yani, sonra vip ile pontus ile kara propaganda yap. Eskiden Ak Partiye oy vermiş vatandaş da bu cukkalı işlerin vebaline ortak olmak istemiyor.
KARAR OKURU 18 Haziran 2019 10:00
1
İmamoğlu nun YÖNETTİĞİ Beylikdüzü belediyesinin faaliyet raporu nu bir okuyun ondan sonra İSRAF NASİL YAPİLİYOR İMAMOĞLU NDAN ÖĞRENİN .ALGİ OPERASYONU CEKMEYİN. CHP zihniyeti nin bu memleket e bir faydası olmamıştır .AK parti nin sorunu kendini anlatamamasidir çünkü o kadar çok faydalı icraat yapmıştır ki bu işleri yapmaktan bunu anlatmaya zamanı kalmamıştır.
cumhur 13 Haziran 2019 18:14
"Harp hiledir" düşüncesiyle hareket edildiğini herkes görüyor.Demokrasi sözüne gelince bence adı var kendi yok!DEVLETİN TÜM GÜCÜ,CUMHURBAŞKANI İÇİŞLERİ BAKANI VB KİŞİLERİN KARŞISINA TEK BİR ADAM ÇIKARIYOR VE DEMOKRATİK BİR SEÇİMDEN BAHSEDİLİYOR! YARIŞTIRIYORLAR! İşte bizim demokrasi anlayışımız bu!
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 01:06
6
Tek bir adamın karşısına (Tayyip Erdoğan) ABD, İngiltere, Almanya, Feto, HDP, PKK , İyi Parti, CHP, çıkarılıyor desek daha isabetli olur. Çerçeveyi dar tutmayın. İmamoğlu dediğin şahsi daha dün tanıdın. O şahıs yukarıdaki saydıklarımın adamcigi.
Murat Doğrusöz 13 Haziran 2019 17:42
KARAR OKURU'na;İşimize ne geliyor?burada bazıları yayınlanmayan onlarca yorum yazdım,iktidar hatasızdır,dürüsttür,adildir demedim.Mesele,Akp hak ettiği eleştiriyi fazlasıyla alırken,Chp'nin ölçüsüz ve orantısız korunması,kollanması.VIP olayında E.İ. korunup,mağdur! ilan edildi.Peki zamanında tıpkısının aynı durumda VIP'ten geçirilmeynce R.T.E. Taşkınlık,hakaret etmeden'VIP hasretinde değilim' deyip normal geçiş yapması gündeme getiriliyor mu?Ama R.T.E.nin en ufak eleştirisi burada lastik gibi çekiliyor. B.Y. soruları istedi deyip,yalanı ortaya çıkınca kıvırtan E.İ.na bu rezalet ne diyen varmı?
KARAR OKURU 13 Haziran 2019 22:30
12
Devletin bütün olanaklarını arkasına almış olan adaya karşı bir kaç kişi İmamoğlu'nu korumuş, haklıdan yana olmuş, çok mu?
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 01:07
3
ABD, Almanya, İngiltere, Yunanistan, Feto, PKK, HDP, İyi Parti, vb lerinin karşısında BY devletin adamı olarak yer almış çok mu. Dünya İmamoğlu nu destekliyor. Türkiye Müslümanları ve gariban Dünya Müslümanları Binali beyi desteklemiş çok mu?
mısafır 13 Haziran 2019 17:31
kanunen hakkı varmı yokmu o kadar eger sadece beledıye baskan adayı olan gecebılıyorsa ulkede kac tane beledıye baskan adayı oluyor hesap etmek lazım
KARAR OKURU 13 Haziran 2019 17:53
5
Ekrem Bey, 18 gün başkanlık yapmış olan, eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanıdır. VİP geçişi gibi işlerde her zaman esneklik vardır, bazen şarkıcı da geçer, bazen de Suriyeli muhalifler.
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 01:12
5
Çalıntı oylarla Başkan olanlar Vip kullanamıyor. İsterse 18 yıl başkan olsun.
Okur ve sorar 14 Haziran 2019 14:23
5
Çalmaktan konu açılırsa söyleyecek çok şey var. Her gün benim cebimden çocuklarımın bu dünyadaki maddi rızıklarını çalanlar VIP dan geçip gitmektedirler. Bu VIP lılara ne demeli ?
Her iki adayın da mal varlığını birinci derece yakınları dahil olmak üzere son on yıllık değişimleriyle birlikte öğrenme hakkımız varmı
KARAR OKURU 13 Haziran 2019 17:59
3
On yıl olmaz. 1994'ten başlatmak lazım Binali Bey'in varlığını, o yıldan beri sürekli devlette görevli Binali Bey. Ekrem Bey ise 2014'ten beri devlet görevinde.
Süheyl CALISKANOGLU 14 Haziran 2019 14:04
5
Ekrem Imamoglu mal varligini aciklamayi defalarca teklif etti.B.Yildirim bu sorulara "es geciyor'haliyle,17 Sirket,28 "gemicik'2 tane de lüks yat.Hepsi bu kadarcik,hepsini ogullarinin üzerine yaparak "isini saglama aldigina inaniyor,bu ogullar ,bu genc yasta bu kadar parayi nerede "bulmuslar'orasi mechul,Allah bilir(!) "Cidden mühim sahsiyet 'rumuzlu KARAR okurunu selamliyorum..
Yavuz Arklan 13 Haziran 2019 17:02
Ahmet Taşgetiren, Resmen Ekrem'e güzelleme yapmışsın. Başka söze hacet yok.
KARAR OKURU 13 Haziran 2019 18:00
11
Doğru, ahlağı güzel insana herkes güzelleme yapar.
KARAR OKURU 13 Haziran 2019 20:29
4
senin ahlaklinin videosu dustu ortamlara. bu arada "vali basitlik yapti dedim" diyenin de ahlakini sorgulamalimi?
OKUR 14 Haziran 2019 00:05
3
Ahlak, devletin valisine it demek mıdır? Ahlak üç beş terör sempatizanının oyu için PKK'ya tepki koyamamak mıdır? Ahlak canlı yayında "Binali Yıldırım soruları istedi" diye iftira atıp, yalan ortaya çıkınca duyum aldım diye kıvırmak mıdır? Ahlak nedir?
OKUR11 13 Haziran 2019 16:47
Siyasi duruşunuzdaki değişikliği kısmen anlayabiliriz de, iktidarı eleştirme niyetiyle, canlı yayınlar da utanmadan yalan söyleyen, halkı azarlayan, iftira atan vb. rezillikleri diz boyunu geçmiş insan tekini savunmaya kalkmanızın ahlaki bir değeri yoktur. Bu seçim denklik seçimi değildir, bu seçim ADAM seçme seçimidir. Müslümanlığın ölçüsü hakkı ve adaleti ayakta tutmaktır. Sizin yaptığınız gibi devlete hakaret eden birinin hatalarını görmezden gelmek değildir. Hepimiz tercihlerimizin sonuçlarına katlanacağız...
hurşit GÜNDOĞAN 13 Haziran 2019 16:35
HABERLER GÜNCEL Milli Görüşçü Aydın'dan Yıldırım'a destek! Milli Görüş Platfromu Sözcüsü Necmettin Aydın, İstanbul seçimleri hakkında değerlendirmelerde bulundu. 23 Haziran seçimlerinin bugüne kadar yapılmış en önemli İstanbul seçimi olduğunu belirten Aydın, Binali Yıldırım'ın kazanması halinde 5 olumlu sonuç doğuracağını söyledi. Milli Görüşçü Aydın'dan Yıldırım'a destek! GİRİŞ 13.06.2019 16:49 GÜNCELLEME 13.06.2019 16:50 Milli Görüş lideri Necmettin Erbakan hayattayken Saadet Partisi'nde Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Necmettin Aydın, "İstanbul seçimlerini Binali beyin Kaz
KARAR OKURU 13 Haziran 2019 16:04
Sayin Tasgetiren sizin gibi hak hukuk bilen biri Ekrem müdafa olan ve sürekli yalan söylen Birini savunmak arti devlet görevi olanlar disanda kim gecebilmiski ve ekrem beyin ayricaligini ne herzamanki gibi bütün Chpe imtiyaz sahibi degilmi? Adam bilgilendirme geregi bile duymuyor cünkü cikacak gümbürtüden oy devsirmek ve siz bile buna alte olduysaniz Artik inan Artik hicbirseye sasirmiyorum
Celalettin Kara 13 Haziran 2019 16:04
Kenar mahalle çocuğu Ekrem, VIP meraklısı Ekrem mi!?
Recep Çetiner 13 Haziran 2019 16:04
Nereden nereye? Yazık! Demek ki kin, yıllarca sahip olduğun zihniyete kan kusturmus ve ilk fırsatta yine kan kusturacak CHP'li adayı bile savunacak duruma getirebiliyor.
KARAR OKURU 13 Haziran 2019 18:22
7
Ekrem İmamoğlu demenin cezası ne sizin partide? Öyle mi emir geldi yukarıdan?
hurşit GÜNDOĞAN 13 Haziran 2019 16:00
Türkiye, iki adayın ekranlarda tartışacağı programa kilitlendi. 16 Haziran Pazar akşamı Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu canlı yayında karşı karşıya gelecekler. 23 Haziran’daki seçimin sonucunu evet, bu televizyon programı belirleyecektir. Sebebi belli, iki aday arasında son sayımlarda 13 bin fark vardı. Televizyondaki tartışma milyonlarca İstanbul seçmeni tarafından izlenecek. 100 bin kişinin, daha önceki oyu değişse yeter… 31 Mart öncesinde Ekrem İmamoğlu ismini; “genç, dinamik, ailesi ‘sağ’ görüşlü, Eyüp Sultan’da Kur’an da okuyor, çok sempatik, sinirleri alınmış gibi” propaga
KARAR OKURU 13 Haziran 2019 15:54
Tebrik ederim. Çok güzel izah etmişsiniz. Bir de vip ten geçmemesi gerekipte geçenlerden bahsetseydiniz daha anlamlı olurdu. Saygılar
KARAR OKURU 13 Haziran 2019 19:05
2
Bir düşün senniye gecmiyorsun acaba be adam.
KARAR OKURU 13 Haziran 2019 15:24
Sayın yazar İmamoğlunun vipi kullanma hakkı var mı yok mu onu söyle.Bu kurallar değişmediği müddetçe uyulmak zorunda.İmamoğlu'nun sokaktaki vatandaştan ne farkı ,gerçekten halkın adamıysa zaten vip tercih etmez.maraza çıkarmaz dı.Bende VİP isterem.
KARAR OKURU 13 Haziran 2019 19:10
1
Bende isterim önüne gelen istiyor...
KARAR OKURU 13 Haziran 2019 14:41
Olayı çok iyi irdelemişsiniz. Gerek Pontus gerekse bu Vip olayında Binali bey bu ortalığı karıştıranlara bir eleştiri getirseydi sempati toplamaz mıydı? Bir de beni çok şaşırtan şu küfür olayı, söylendi veya söylenmediye girmiyorum ve söylendiyse kınıyorum. Ancak eleştirenler kadın olsa neyse, trafikte küfür etmeyen bir erkek gördünüz mü? Şahsen ben görmedim, en munis, en kültürlü bile ne yazık ki maçlarda, trafikte küfreder. Sanki kendileri püripak gibi dillerine doladılar bu olayı.
Batman li 13 Haziran 2019 13:57
Ben bir TC vatandaşı olarak vip ten gecemiyorsam ekrem niye gecsin. Akilli olun dürüst olun vede hakkaniyetli olun.
KARAR OKURU 13 Haziran 2019 16:01
9
Batmanlı niye geçemiyorsun. AKP nin yarısı ordan geçiyor. Hayret doğrusu...
KARAR OKURU 13 Haziran 2019 16:38
19
ekrem dediğin adam seçilmiş ibb başkanı. utanmaz arsız aktroll seni.
KARAR OKURU 13 Haziran 2019 16:43
13
Çünkü CHP adayı kendini halktan üstün görüyor. CHP'nin halka bakışı hiç bir zaman değişmedi. CHP = Canan Kaftancıoğlu.
KARAR OKURU 13 Haziran 2019 16:54
5
Fatih altaylı diyor ki, ekrem imamoglunun gecemedigi vioyen millet vekillerinin metresinin g3ctigini gördüm diyor
KARAR OKURUnedim 13 Haziran 2019 18:30
4
ekrem mi seçilmiş.hirsizlikla,yeniden sayımı hakimleri evinden apar topar alarak durdararak goruntuleri var.yeniden sayımı yapmayanlar hırsızlık yapanlarla beraber olanlardir.nokta yuzde 9 da 15 bin oy geri gelir mi ya birde hep aynı adaya gelir mi ya.yani şöyle soyleyelim ayni adayin mi heo 15 bin oyu çalındığı geri geldiği hic olur mu ya.peki kazara yuzde 91 de sayilsa yeniden durum ne olurdu? gunah yeniden sayima .imamoglu sevdalıları ne der buna.gerci piskinler adaylari gibi
KARAR OKURU 13 Haziran 2019 14:00
Evet kenar mahalle cocugu dedigin burjuva ekrem 600 milyon liraya yakin mal varliginin sahibi.
KARAR OKURU 5 13 Haziran 2019 16:36
12
600 milyon mu ufak at ta civcivler yesin .Sizinkiler in zekatı kadar
KARAR OKURU 13 Haziran 2019 20:52
3
Ya matematik konusunda zır cahilsin, yada "çamur at yapışmasa bile izi kalır" ordusunun neferi..
OKUR66 13 Haziran 2019 22:09
1
Madem öyle malvarlığına için neden mahkeme kararıyla gizlilik kararı koydurdu.... sayın taşgetiren canan kaftancıoğlundan bahsetsin güzelleemeleri hoş. Kenar mahalle cocuğu lafı gibi.
Yasin BAYRAKTAR 13 Haziran 2019 12:59
Bu ülkenin Müslüman münevverleri yanlışları tenkit ederken batıla destek verme konumunda olmamalı. İktidarın yanlışlarını eleştirelim ama İslam düşmanı bir partinin bizdenmiş gibi göstermeye çalıştığı adaya destek vermeyelim.
KARAR OKURUM 13 Haziran 2019 18:38
5
İslam düşmanlığı, "Esenyurt'u kaybedersek Mekke'yi kaybederiz" demektir. Kuran'daki ritüelleri abartıp, iyi ve ahlaklı insan olmakla ilgili ayetleri arka plana atmak ya da kötü niyetle yorumlamaktır. Böyle dindardan kimseye fayda gelmez, kendine Müslüman olur, aslında hem kendine hem dinine kötülük yapar.
KARAR OKURU 13 Haziran 2019 12:43
Kısacası kanunen geçememesi gereken yerden geçemediği için mağdur(!) ilan edileni yücelten, görevini yapıp VIP’den geçirmeyenleri ise suçlu ilan eden muhalif rüzgâra kendini fazlasıyla kaptırıp kendi cenahını topa tutan bir yazı.
KARAR OKURU 13 Haziran 2019 15:47
10
Ebru Gündeş gibi kaçakçı karısı olsaydın sen de vip ten geçerdin
KARAR OKURU 13 Haziran 2019 20:16
6
15:47, bi ' dakka !!! O "Hayırsever iş adamı Reza Bey"; "kaçakçı" da nereden çıktı ? Yakıştıramadım. :))) Bu iktidar, başına çuval geçirilen askerleri için ABD'ye nota vermedi, ama "Hayırsever iş adamı Reza Bey" için, nerede adamımız, kaç gündür haber alamıyoruz, diye nota verdi. "Devletin valisi", iktidarın, bu kadar önemli bir adamının karısını VIP'ten geçirmeseydi, Soylu'ya hesap verebilir miydi ?
KARAR OKURU 13 Haziran 2019 12:39
Sayın yazar herhalde “her sıradan vatandaş gibi” VIP’lerden geçebiliyor ama şu an itibariyle İBB başkanlığına aday olmak dışında bir vasfı ve resmî titri olmayan “sıradan vatandaş Ekrem bey” vali tarafından engelleniyor; ve bu da eski dönemlerin ceberut devlet anlayışından zamanında mağdur olmuş devrin iktidarı tarafından siyasi baskı amaçlı yapılıyor! Yani VIP’ten geçebilmek herkese sağlanan bir hak olsa zaten adı VIP olmaz.Devlete 30 yıllık hizmeti olan yeşil pasaport sahibi bir öğretmenin bile resmi olarak VİP’i kullanabilme hakkı yokken tabi ki o şahsa da kanunen izin verilmeyecekti.
KARAR OKURU 13 Haziran 2019 12:29
Sayın Taşgetiren, İmamoğlu belediyedeki makam araçları ile ilgili yalan söyledi, İBB resmi belgelerle yalanladı, web sitesi masraflarını çarpıttı, VIP olayındaki sözleri ortada (video'larını sosyal medyadan izleyebilirsiniz), Yıldırım'ın ortak yayın öncesi soruları istediği konusunda yalan söyledi, bizzat İsmail Küçükkaya tarafından yalanlandı. Çok uzatmak istemiyorum ama bu kadar aleni yalan atabilen, çarpıtan bir CHP adayını vicdanınız rahat bir şekilde destekleyebilecek misiniz?
KARAR OKURU 13 Haziran 2019 20:03
9
AK Partililerin son 2 ayda konustugu yalanlari yazsak bin sayfalik kitap olur. En buyugu "caldilar" yalaniydi. "Caldilar demeye mecburdum" diye itiraf etti de zaten...Istanbul belediyesinde buyuk yolsuzluk var. Bunu bilmeyen yok bu sehirde.
karar okuru 13 Haziran 2019 12:20
bakış açılarına göre görüşler faklılık arzediyor. bazıları CHP yanlısı. Bazıları Ak Parti yanlısı. bazıları tarafsız. tarafsız bakmayanlar diğer tarafın doğruları için kör sağır ve dilsiz oluyorlar. tarafsızları ve karşı taraftakileri hakka girmekle itham ediyorlar. halbuki onlar bu bakış açılarıyla başkalarının hakkına giriyorlar. yazık.
E.K 13 Haziran 2019 12:12
Son zamanlarda sn yazardan okudugumuz en guzel yazilardan biri..Tesekur ederiz...Hani iste tam da bu denilecek bir yazi...Kibirin kimseye faydasi dokunmaz...Tarih kibirli idarecilerin sonlarinin nasil husranla bittiginin ornekleriyle dolu...Dun yine Sn Erdogan Akp gibi dusunmeyenler icin "mankurt" kelimesini kullandi...Biz en iyisini bilir ve yapariz...Oteki butun gorusler batil, haksiz, gereksiz vs...Kibirin tavan yaptigi bir durum...Gun olur harman olur, hesap doner dolasir dogrular ortaya cikar..Sn Hocam'in yazisi bir isik niteliginde...
Murat 13 Haziran 2019 11:49
Benim anlamadığım bir durum var. Önceki seçimde Sayın Cumhurbaşkanı sanki İstanbul Belediye Başkanlığı'na adaymış gibi ön planda idi. Bu seçimde doğru olanı yapıp arka plana çekildi. Ama ortada yine bir yanlış var. Bu kez de Sayın Süleyman Soylu ortaya çıktı. Aday gibi her paltformda ön safta. Ya bırakın İstanbul Büyükşehir Adayı Sayın Binali Yıldırım ön plana çıksın. Seçimde Belediye Başkanı adayı olarak o yarışsın. Sayın Süleyman Soylu Bey niye ön planda anlayamadım
KARAR OKURU 13 Haziran 2019 11:31
Kuran işi ehline verin diyor. Mutlaka dindara verin demiyor.
Cemalettin Kaya 13 Haziran 2019 16:09
11
İşin ehli Pinokyo Ekrem mi?
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 01:21
0
Daha düne kadar adını dahi bilmediğiniz Ekrem mi ehil. Beylikdüzü'nde sorun bakalım. Ne icraatı olmuş.
KARAR OKURU 13 Haziran 2019 11:26
Müslüman sadece kendi hakkını koruyan değil., ,karşisindakinin de hakkini koruyan kisidir.
KARAR OKURU 13 Haziran 2019 11:18
Ahmet bey size katiliyorum.bir insan kendisine müslüman , baskasina gavur olmamalı.o vipten hakki olmadığı halde geçen binlerce insan var.Ekrem beyin geçme hakki yoksa. O zaman bu kanun herkese uygulansin.inanin bu yapay bir gündem. İnsanlarin Gerçe sorunları tartışılmali.
ZEKİ YILMAZ 13 Haziran 2019 11:11
BEN BİR VATANDAŞ OLARAK VIP DE GECEBİLİRMİYİM
KARAR OKURU 13 Haziran 2019 11:24
1
Soru yanlış. Doğru tez şöyle olmalı : Ben vatandaşım, yani ASIL. Onlar (Seçilmişi de, atanmışı da) vekil. Benim geçemediğim yerden başkası da geçemez. O zaman, bırakalım bu kibir besleyici kapıları, pencereleri. Kimseye ayrımcılık yapmayalım. İtibar şahsımıza olsun, kavuğumuza değil.
KARAR OKURU 13 Haziran 2019 11:24
3
Yok sen geçemezsin, Ebru Gündeş geçebilir.
KARAR OKURU 13 Haziran 2019 14:02
8
Sende gecemezsin bende kardeş çünkü biz vatandaşız. Peki E.i nicin yedi sülalenin gecmedi icin yirtiniyor
CEVDETT 13 Haziran 2019 11:09
SADECE İMAMOĞLU OLSA HAKLISIN BELKİ. AMA YA İMAMOĞLU KILIFI ALTINDAKİ CANAN KAFTANCIOĞLU VE CHP ??? BUNLAR GÜCÜ ELE GEÇİRİNCE NELER YAPMAZ Kİ?
KARAR OKURU 13 Haziran 2019 11:23
9
Madem bir bildiğin var, niye soruyla bıraktın ki Hacı ? Söyle bakayım, neler yaparlar ?
KARAR OKURU 13 Haziran 2019 14:26
9
Ne yaparlar, çok merak ettim?
CEVDETT 13 Haziran 2019 15:22
7
TARİH OKURSAN GÖRÜRSÜN, İNÖNÜ MENDERES'E NE YAPMIŞ. KILIÇDAROĞLU VE KAFTANCIOĞLU NEDEN PERDE ARKASINDALAR ACABA?
hacı 46 13 Haziran 2019 15:59
9
hakikaten ne yaparlar, öcü mü bunlar. gelince rüşveti, rantı, yolsuzluğu, kayırmacılığı, tarikat yandaşlığını kaldırıverirler de aç sefil mi kalırsınız. o zaman doğru söylemişsiniz. sizin için işler pek iç açıcı değil cevdett beycim.
KARAR OKURU 13 Haziran 2019 19:10
0
Bu Geziciler gezi olaylarini bu sene anmiyorlarmi?
Murat Doğrusöz 13 Haziran 2019 11:03
A.Taşgetiren'in E.İ. VIP geçişiyle ilgili yazısını büyük hayret içinde okudum.O'na göre E.İ. Kenar İlçe Çocuğu!!! olduğundan,denkliği! kabul edilmeyip,oraya layık olmadığından ceberrut! Vali tarafından VIP'ten geçirilmemiş.İnanın,İnsanın tüm akıl devrelerini yakacak bir analiz!!!Maçoğlu bu görüşü savunsa bizzat Koministler tarafından Bakırköy'e kapatılır.Konuyu tartışmak dahi abes.Ama A.Taşgetiren'in dahi bu duruma düşmesinin nedenleri muhataplarınca çok iyi analiz edilmeli.O'nu bu duruma getiren haksızlığın ve diğer haksızlık,Adaletsizliklerin boyutunun vahim ötesi olduğu artık görülmeli
KARAR OKURU 13 Haziran 2019 13:02
7
Yazarın ne demek istediğini, sende bende çok iyi biliyoruz. Neden, çünkü zülfüyâra dokunuyor. Siz anlamakta veya anlaşılmasını zorlaştırmakta ısrar ediyorsunuz çünkü işinize öyle geliyor. Yazının ana fikri koltuk sahipleri değişiyor ama koltuk sahiplerinin ceberutluğu değişmiyor. Anlatılmak istenen bu kadar basit. Kimselerin devresi mevresi yanmaz çünkü kimse ilk taşı atacak kadar masum değil.
Marasli 13 Haziran 2019 10:58
Arkadas bu siyasal islamcilarin kafasi hakkatten bit'lendi. İci kucuk dışı çürük
karar okuru 13 Haziran 2019 10:56
oldum olası kutsal vıp leri hiç sevmedim ülkemi seviyorum ama vıp leri kutsallaştıranlardan nefret ediyorum halka tepden bakanları siyah gözlükler arkasından halka bakanları hiç sevmedim yani halk düşmanlarını hiç sevemedim sevemedim arkadaş varmı bir diyeceğiniz.sayın yazar seni tebrik ederim adamları can evinden vurmuşsun
Çapanoğlu 13 Haziran 2019 13:37
2
Oradan k.k da geçiyor ve gececek olanlar daha oncebelirlenmis sen neyin kafasiyla fakir edebiyatı yaptinkarded
KARAR OKURU 13 Haziran 2019 10:56
Bizim dindarız diyen kesimimiz hep rakiplerini eleştiriyor. "Biz onlardan daha dürüstüz.Onlardan daha adiliz.Onlardan daha merhametliyiz.Onlar kadar torpil yapmadık.Devlet malını çalma, yalan söyleme konusunda onlar kadar hiç olmadık.Çünkü biz dindarız Allahtan korkarız." diyebiliyormuyuz.(sanki onları geçtik bile-İmamHatipli)
KARAR OKURU 13 Haziran 2019 09:54
Sayın Taşgetiren elbetteki eleştireceksiniz gözü kapalı herşeyi kabul etmeyceğiz ancak sizin bu yazınız daha çok İmamoğlu sempatizanı şeklinde olmuş.Vıp ten kimlerin geçeceğini siz bizden daha iyi biliyorsunuzdur.'' VIP, kamu hizmeti görenlerin havaalanlarında hızlı geçişlerini sağlamak için yapılmış salonun adı.'' Bu olayı Kibire bağlamanız ve İmamoğlunu masumlaştırmanız size yakışmamış.Sizle kurulmuş gönül bağlarımıza zarar veriyorsunuz.
KARAR OKURU 13 Haziran 2019 12:18
7
Gazeteci Abdulkadir Selvi, Ordu'da yaşanan VIP krizine ilişkin olarak "Türkiye’yi ABD’de mahkeme huzurunda zor durumda bırakan Rıza Sarraf’ın eşi şarkıcı Ebru Gündeş bile VİP’i kullanıyorsa, Ekrem İmamoğlu’nun yaşlı annesinin hürmetine VİP’i kullanmasına izin verilemez miydi? Yoksa Sarraf’tan daha mı tehlikeli?" diyor.
Nefise Yıdırım 13 Haziran 2019 09:51
Sayın Ahmet bey sizi 30 yıldır takip eden birisi olarak hayret içindeyim siz nasıl bu kadar nasıl değiştiniz kul hakkında bahsediyorsunuzda acaba yazılarınızda kul hakkına girip girmediğinizi çok bilecek bir insansınız kütüphanemde sizin kitapları olan okuyan biri olarak size soruyorum pes diyorum söylenecek çok şey var ama susuyorum herkes herşeyi görüyor ne diyeyim herkes sevdiğiyle beraber olurmuş Nasrettin hocanın evine hırsız girmiş herkes hocayı söyleniyormuş hocada iyide hırsızın hiç suçu yokmudem Ş insan eleştiri çok güzel ama olanı görerek eksikleri görerek eleştiri başımla berabe
KARAR OKURU 13 Haziran 2019 09:49
Her şey harp hiledir ekseninde görülmeye çalışılıyor İmamoğlu didik didik ediliyor işte çok hırçın aa zengin de amaan bu valiyede hakaret etmiş bundan İstanbul a başkan olmaz geçen gün bir TV programında birisi İmamoğlu nun alışveriş merkezi e canım binaları daha neler neler varmış diyor acaba bu sözleri kendinden olanlara hiç sormuş mu aslolan Kendine sormaktır
Deli Emin 13 Haziran 2019 09:47
".. Müslümanlık ölçüsü” olmalı mı? Yoksa “Harp hiledir”den yola çıkıp her türlü hukuksuzluğu hukuk haline mi getirmeli? Öyle yapılsın yapılmaya da, milleti nereye koymalı?" diyorsunuz. Harp Hiledir hadisini, şartları, yeri, zaman, muhatabı bağlamıyla alakasız olaylara uyguluyorsunuz üstad! Her mücadele harp, her muhalif harbi midir.? Hz.Ali,Cemel Savaşı sonrası mağlup tarafın mal, eşleri ganimet sanan bazı sahabe ileri gidince "Müminlerin annesi Hz. Ayşe' yi kim cariye yapmak ister" diye sorar. O zaman kafalar dank eder. Sakat anlayışın sonucu BUMERANG etkisi yapacak.
Nadim 13 Haziran 2019 09:18
Cennetmekan yerine VIPMEKAN diyebiliriz yani... Vallah üstad, eski tüfek bir İslamcı olarak iktidar deneyimimizin bu kadar büyük bir skandala dönüşeceğini kestirebilseydim, 1970lerde bu vatandaşların şerrinden üç-beş keçi alır bir dağa sığınırdım.
Fatih 13 Haziran 2019 08:50
İmamoğlu vip üzerinden girip ortamı germese, valiye it demese, fox tv bile kabul ediyor. Siz de İmamoğlu üzerinden Binali Yıldırım'a giydiriyorsunuz. Anlamadım. Hak ortada. Güç zehirlenmesi varsa tartışmaya gerek var. Ben oyların çalındığına eminim. Sizinde muhalefet etmenizi yadırgıyorum. İmamoğlu oylar yeniden sayılsın diyebilir,meydan okuyabilirdi. Ben sandık başkanlığı yaptım. Saydığım oylar sandık başında ki müşahitler ve temsilciler tarafından önce il merkezine, sonra Ankara'daki genel merkeze bildiriliyor. Orda sonuçlar YSK dan once tespit edilmiştir.
HASAN GÜL 13 Haziran 2019 10:32
4
Adım gibi eminim,a,b,c planlarından birini devreye soktular, hemde 81 milyon nufusun önünde aleni bir şekilde yapıldı.Görmek istemeyen göz,duymak istemeyen kulak,susan dil olunca doğruları kabullenmeniz çok zor dostum.
KARAR OKURU 13 Haziran 2019 11:27
4
Oylar herkesin isteğine göre yeniden sayilcaksa.kanunlar niye var.senin sandikta oylar çalınmış sa , tutanak neden tutmadin.itiraz neden etmedin. Sandik numarani buraya yazar misin.
KARAR OKURU 13 Haziran 2019 15:56
5
yok birader, olmayacak böyle... oylar çalınmışmış, şöyle yapmış böyle demiş... 40 yıl sonunda insanların gönüllerine hitap eden bir insan çıktı, herkese eşit davranan, temiz karakterli ama hemen karalayalım, çamur atalım... Bu yüzden sizleri istemiyoruz artık, insan olarak on yıl oy verdik size yediniz de yediniz. Gidin artık ülkemiz bir nefes alsın...
N Taskesen 13 Haziran 2019 08:08
Yahudiler hitler almanyasından zulüm gördüler fakat daha fazlasını kendileri yapıyor Bazılarını anlamak zor
KARAR OKURU 13 Haziran 2019 08:45
10
Hitler 6 milyon Yahudi katletti. Bir kismini gaz ocaklarinda yakip sabun yapti. Bu soykirim Yahudilerin merhamet duygusunu yok etmistir.
KARAR OKURU 13 Haziran 2019 07:57
Hocam kalpten bir yazi, tesekkur ediyoruz
Sabır! 13 Haziran 2019 07:31
Ahmet bey,kenar mahalle çocuğu dediğin Türkiyenin en zengin yap sat cı mütahitlerinden biri,kolunda 300 bin liralık saat,980 daire,15 dükkan,siteleri,AVM si ,rezidansları olan bir kişi.VİP sınıfsal bir ayrılma sonucu ortaya çıkan bir yapı hiç değil.Koç,Sabancı,Vestel,Kale grubu buraları kullanıyor mu ki!Ama kenar mahallede yetişmiş millet vekili olmayı başarmış birisi kullanabiliyor.Bize has bir şeyde değil bu,dünyadaki örneklerinin birebir taklidi!
KARAR OKURU 13 Haziran 2019 08:41
6
Önce okuduğunuzu anlayın (trol olmadığınız bilerek çarpıtmadığınız ön kabulü ile böyle yazdım). Yazar Imamoğlu kenar mahalleden biri demiyor, kenar semtten bir belediye başkan adayı diyor. Yıldırımın devlet geçmişiyle başak şehir belediye başkanlığını kıyaslıyarak.
Karar okuru 13 Haziran 2019 09:56
11
Tamami ile dogru olmayan informasyon bahsettiginiz rakamlar “Yalan haber”. Size bir ani New York dan Washington DC ye gidiyorum on sene kadar once, iki sira onumde esyalarini X-ray cihazina koyan biri var arkadan goremiyorum, geciyor ve otuyor... elle aramak icin donuyor, kim derseniz bir donem ABD baskan yardimcisi ve Baskan adayi Al Gore... Artik yeter bu kibir, vip cilik oynamak, halk tarafindan secilip halkin icine girmemek... Yeter bu pespayelik ve alt ust edilmis deger yargilari... Hikayenin dedigi gibi… “Oglum Ben sana Vezir olamazsin demedim, ADAM OLAMAZSIN dedim.”
KaRaR oKURu 13 Haziran 2019 15:52
1
Sabır! bey, belli ki bir fikir fakirliği var sizlerde. Çözüm yerine sadece karalama temayülleri. Haset ve aşağılama insanın karakteri oldumu kolay kolay düzelmez. Şeytan genlerine girmiş demektir. Yine de tövbe kapısı açıktır. Unutmayalım...
? 13 Haziran 2019 19:52
2
Bu yazının neresinde haset ve aşağılama var.Bu yazı tamamen başka sitelerden alıntı.Son kısımda yorumum var.Sen yazıyı bir kez daha oku!Kenar mahalle sözüne mi alındınız.Farkında olmadan öyle yazmışım.Ama yanlışta değil kenar semtin mahallesi de kenar olur.
KARAR OKURU 13 Haziran 2019 05:18
senin Kenar ilçe çocuğu bayagi bir almis yurumus avm sahibi filan olmis. o degil de kendi fotosunun altina "tatli cocuk benim" demek nedir Allah askina. eli agabeyinin cebinde. ne msj veriyor acaba
Krr okr 13 Haziran 2019 15:49
3
Ama çalmadı, ama yolsuzluğa bulaşmadı, ama milletine hainler demedi, ama rant için bel büküp ayağa kapanmadı, ama yandaşlarını kayırmadı, ama kul hakkı yemedi, ama ama ama... ne olmuş da ailesinin 70 yıldır çalışıp biriktirdiği servet size batıyor, anlamadık.
OLMASI GEREKENE CEVAP 13 Haziran 2019 16:07
0
Söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil
KARAR OKURU 13 Haziran 2019 20:05
2
calip calmadi bilmem de ortaliklarda bduzu meclisinin oturumuna dair videolar dolasiyor. hani su calisan basina dusen bilgisayar sayisi, yazici sayisi vs. ihaleler dair. bir baksak
Çıplak 13 Haziran 2019 01:18
Ey oğulcuğum yeryüzünde kibirlenerek yürüme diye Lokman hekim öğüt veriyor, oğluna ... Süleyman ger drahta kırarsan karınca , ruzi mahşerde Süleyman dan hakkını alır karınca... Her işten anlayan insanların yaşadığı ülkemizde niçin neden acaba işler iyi gitmiyor? Cevâbı basit %24 lük repo ve faizle bu insanlar Allah ve Rasülüne harp açmışlardır... Haramzâde olanlar ve haram yiyenler aslında karınlarına ateş dolduruyorlar ama farkında değillerdir... Gerisi teferruat çünkü Allah aşkına dediğin zaman bile kalpler titremiyor, kasvet,kasavet, bu uykudan bu güzel insanlarımızı sen uyandır!Allahım
KaRaR oKURu 13 Haziran 2019 00:44
Koskoca İçişleri Bakanı! Valinin kızının mı oğlunun mu nikah şahitliğini yapmış. Şimdi vali elinden geleni yapmayacak da kim yapacak. AKP öyle bir hal aldı ki her gün çirkinlik yapacak birileri çıkıyor ortaya. Meydanı hiç boş bırakmıyorlar. Bu konuda üstadları son zamanlarda epey suskun. İnsan acaba...ne hinlik peşindeler demekten kendini alamıyor. Allah sonumuzu hayretsin...
KARARLI KARAR OKURU 13 Haziran 2019 00:42
“Siyasi tercihlerde adil olunur mu? Oyunuzu verirsiniz vermezsiniz, ama oyunuzu vermeyeceğiniz insanın bile haklarına riayet diye bir ölçü, mesela insaf ölçüsü, adalet ölçüsü, hadi bir kademe daha atlayalım, “Müslümanlık ölçüsü” olmalı mı?” TRT radyolarında Binali Yıldırımın bayram öncesi ve bayram sonrasında trafik kurallarına uyum ve İstanbul’a dönüş tavsiyesi içeren konuşmaları sık sık yayınlandı. Merak ediyorum doğrusu bu reklamlar için TRT ye para ödendi mi? Aynı hak İmamoğluna neden tanınmıyor?
Murat Doğrusöz 13 Haziran 2019 14:29
2
Hepsine amenna.Hiç bir Ahlak,İslam benim adaletsizim,zalimim,hırsızım,ahlaksızım iyidir demez.Tüm ahlaksılıkların sorumluları da İnsanlardır,mensup oldukları Din değil.Ama İslam;bir yerde haksızlık varsa,ne olursa olsun;Yalancı,İftiracı,Millet Düşmanı,İslam Düşmanı,Darbeci,Despot,Hırsız,Riyakar,Takiyyeci,velhasıl ne olursa olsun,kayıtsız-şartsız karşısındakini destekle,onunla birlikte hareket et mi diyor?Burada Akp eksiksiz eleştirisini alırken,CHP'ye niye dokunulmuyor,korunuyor?İzahı ne?
KARARLI KARAR OKURU 13 Haziran 2019 20:22
3
14.19 Merak etme CHP li değilim. Yıllarca ve defalarca A Ka Pe oy verdim. Oy vermediğim CHP nin nesini eleştireyim, buna hakkım var mı?
Vur abalıya 13 Haziran 2019 00:34
Evvel nasihat ederdiniz muhafazakar kesime şimdi açıktan cephe alıyorsunuz. Ne oluyor karar yazarlarına toptan muhalefete geçtiler? Düşenin dostu olmazmış. Suriyelileri sahillere almama, size verdiğim bir lokmayı da kestim demeler, valiye it diyen melek yüzlü adaylar gibi konular varken. İlla muhalefet illa muhalefet. Bir anlasam şu karar yazarları ile hükümet arasında ne geçtiğini.
......... 13 Haziran 2019 07:52
9
Anlaşılmayacak ne var ben de bunu anlamadim..takım mi tutuluyor ki ölene kadar aynı parti savunulsun?yanlışa meyil verildi, eleştirildi..o meyil artık yanlışa döndü, muhalif olundu..bu kadar basit..her çürümeye, her yozlaşmaya rağmen inadına ak parti diyenleri anlayamıyorum ben de...
KARAR OKURU 13 Haziran 2019 08:59
4
Buna demokrasi diyoruz. Siz anlayamazsiniz. Cunku inanmiyorsunuz.
yaaa 13 Haziran 2019 09:32
22
Muhalet için değil menfaat ve nefisleri için yazıyorlar da ondan..
Yüksel dinçer 13 Haziran 2019 09:47
6
valiye it lafını ben duymadım yalan söylerken ayağını kaldırdınmı? hani günaha girmeyesin
karar okuru 13 Haziran 2019 15:50
3
Partiyi dinin bir parçası gibi görünce her türlü eleştiri de anlaşılamıyor doğal olarak. Ak Partinin diğer partiler gibi sadece bir parti olduğunu, tek derdinin iktidarda kalmak olduğunu, iktidarda kalmak için hemen her yolu mübah gördüğünü anlayabilirseniz eleştirilerin de niçin yapıldığını anlayabilirsiniz sanırım.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN