Back To Top
Öcalan’ı da dahil ettik ya…

Öcalan’ı da dahil ettik ya…

 - Son Güncelleme: 23.06.2019 Pazar 10:00
- A +

Gelinen noktada denklem şu:

Bizzat iktidar çevresinin ifadesine göre Binali Bey “epey geriden başladı” seçim çalışmasına.

“Hemşeri harekatı” ile Anadolu seferber edildi. Duydum ki sadece Ankara’dan 2 bin kişi gelmiş İstanbul’a çalışmak için. Anadolu’nun her yerinden geldi.

Sahada pek çok eski – yeni milletvekili ile karşılaştım, hemşeri gruplarıyla buluşan…

Buna rağmen hala sıkıntı vardı.

Çünkü “Kürt oyları”nın “Muhafazakar Kürtler” hariç tutulsa bile çok büyük bir blok halinde karşı adayda toplanacağı var sayılıyordu.

Ne yapılabilirdi?

Devlet ile İmralı arasında bir süreç işlediğini, ilk Sabah’tan Okan Müderrisoğlu’nun yazısından öğrendi kamuoyu. Müderrisoğlu şöyle yazıyordu:

“Ada’dan dönen avukatlarının, vakit geçirmeksizin güncel değerlendirmeleri paylaşması gerekiyor. Ki duyumlarımız, seçimde en azından ‘nötr kalınması’ çağrısına denk düşüyor.”

(O. Müderrisoğlu, Sabah, 20 Haziran 2019)

Seçimlerde nötr kalınması… Yani tarafsızlık.

Avukatlar geç kaldı. Bunun üzerine ancak “Devlet izni” ile görüşülebilen, o da aile ve avukatlarla sınırlı tutulan Öcalan ile Tunceli Üniversitesi’nden bir doçent görüştü ve Öcalan’ın mesajını medya ile paylaştı. Evet Öcalan “HDP’de buluşan ittifak tarafsız kalsın” diyordu.

Bir yanda cezaevindeki Demirtaş’ın “İmamoğlu’na destek” çağrısı vardı, diğer yanda yine Cezaevin’deki Öcalan’ın “Tarafsız kalın” çağrısı.

Öcalan’ın mesajının medyaya yansıdığı günün gecesinde tv – sosyal medya buluşmasında ekranda yer alan Cumhurbaşkanı Erdoğan olayı “PKK  - HDP – Öcalan anlaşmazlığı” olarak değerlendirdi. Daha sonra Bahçeli de öyle gördü olayı. Her iki lider seçimle bağlantı kurmadı.

Ancak olayın seçimi nasıl etkileyeceği konusunu görmezden gelmek mümkün değildi.

Kandil – HDP – Öcalan arasında bir çatışma var mıydı? Bu terör örgütünün geleceğini nasıl etkilerdi, tabii ki bu önemliydi.

Ama seçime bir -iki gün kala Öcalan tarafından gelen “Tarafsız kalın” çağrısının seçim için anlamı çok açıktı.

Öcalan, mesajı taşıyan doçentin onu “yerli ve milli” diye tanımlamasına rağmen Binali Yıldırım’ı destekleyemezdi. “Teröristbaşı”nın desteği destek sayılmazdı çünkü. Ayrıca o durum Öcalan’ı çok açık biçimde “kullanılmışlık” görüntüsü içine sokardı ve inandırıcı olmazdı.

“HDP’de toplanan Kürt oyları”nın “tarafsız kalması” ve bu çerçevede diyelim yüzde 12’lik oydan yüzde bir kaçının İmamoğlu’na oy vermemesi, çok küçük farklarla kazanma – kaybetmenin gerçekleşeceği öngörülen İstanbul seçimlerinde hayati önem taşıyordu.

Bu arada Türkiye’deki Kürtlerden bir kısmını etkilediği farz edilen Barzani ailesinden “Başbakan Neçirvan Barzani”nin Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabul edilmesinin de seçimle bağlantılı okunması yadırganmamalı.

Bugün seçim var. Peki ne olur Öcalan’la girilen şu son “hamle”de “HDP’nin etkilediği” Kürt oylarının yönelişi? “APO ne derse o!” der mi Kürtler? MHP oylarına tersinden bir yansıması olur mu bu olayın?

Şunu hatırlıyoruz:

2013 Nevruz’unu takip eden günlerde Kandil çözüm sürecine mesafeli dururken “Öcalan’ın devletin elinde olduğu” ve “Devletin çözümlerini seslendirmek zorunda kaldığı” gerekçesini pazarlamıştı Kürt toplumuna. 

Bugün de HDP, Öcalan mesajına karşı kendi çizgisinde ısrar ederken, açıktan olmasa bile iletişim kanalları ile benzer bir iddiayı piyasaya sürecektir.

Buna rağmen oyların blok özelliği sarsılır mı? Sarsılabilir. 

Beklenen de muhtemelen blok kopuşlar değil, ne kadar olursa o kadarı kar denebilecek kopuşlardır.

Oyların dağılımı kimi kamuoyu araştırmalarının söylediği gibi 5-6 puan değilse, bıçak sırtı bir durum söz konusu ise bir oyun bile oradan kopup şu tarafa geçmesi hayati önem taşıyor.

Devletin “Teröristbaşı” ile siyasi oyun kurması nasıl bir şeydir, diye sorulursa, o konu bahs-i diğerdir. Biz şimdi sadece fotoğraf çekmekle yetinelim.

Seçimin Türkiye’ye, İstanbul’a iyilikler getirmesi dileğiyle…   

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
cumhur 24 Haziran 2019 21:33
Devlet kurumlarının siyasi rant için kullanılmasının cezasını ne yazık ki yine millet çekiyor! İna tla ve israrla seçimi yeniletenler şimdi ne söyleyecekler?Bu kadar para,zaman ve iş gücü kaybını kim ödeyecek?Herhalde yine millet! Kılsız başın cezasını ayaklar çekermiş! Allah sonumuz hayreylesin.
Süheyl CALISKANOGLU 24 Haziran 2019 17:34
Öcalan Brother's lar tutmadi,bir de Ordu Valisi'yle bir deneme yapin belki "tutturusunuz'(!)..
Ahmet Çevik 24 Haziran 2019 16:32
Savundu mu savunan adam?
Süheyl CALISKANOGLU 24 Haziran 2019 15:56
Fatih Altayli'nin sözü:Öcalan Brother's..Komedi gercekten!..
Başkası 24 Haziran 2019 15:32
Evet büyük hataydı. Fakat öyle bir halk var ki dağdaki terörist açıkça ekrem i destekleyince gıkı çıkmayan solcu ve milliyetçiler (!) bu meselenin üstüne abandı. Bir de ak partinin zayıflamasının kendilerine yol açacağını düşünenler var. Denklem demişsiniz ya. Alın size çok parametreli denklem. İşinize geldiği gibi çözüm vermeye çalışmayın ama. Öneriniz denklemi çözsün.
'Karar'lı okur 24 Haziran 2019 13:13
Sayın Taşgetiren, bu gün göründü ki, çektiğin fotoğraf kamuoyu vicdanını yansıtmıyor. Daha gerçekçi fotoğraflar çekmelisin.. Ne şu ne bu, çıkar uğruna teröristle ve teröristbaşıyla dans etmeye kalkışmamalı.. Toplum bunu gördü, biline..
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 13:02
Malesef erdoganin isi gücü masabasi hesap kitap yapmak olmus. Biraz kafayi kaldirip insanlarin gercek dertlerini cözmek icin ugrassa bunlara gerek kalmaz. Sarayda danisman eliyle hazirlanan agdali twitlerle olmaz o is.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 05:03
İse yarayan, cikar saglayan her sekle girebilen insanlar midemi bulandiriyor..
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 01:36
Onca seçim kazanmış bir partinin düştüğü duruma bakın. Bu hezimeti göz göre göre yaşadılar. Hadlerini bilip hatalarından ders cikarsalardi kazanan ak parti olacaktı. Velev ki hakettikleri bir seçim olsundu. O zaman tarih şöyle yazacaktı; 30 yıl sonra hileyle hurdayla çalıp cirpmakla da olsa chp ıstanbulu aldı. Ama şimdi ise tarih: halka rağmen seçime gittiler ve halk boylarının ölçüsünü gösterdi diye yazdı bile CALDI IFTIRASINDA BULUNANLARA
Süleyman d. 23 Haziran 2019 23:05
Öcalan" belediyeciliği kaybetti!!!
mutlu yücel 23 Haziran 2019 21:35
"Bismillah çekerek oyunu sandığa atan adam" demek ki oyunu İmamoğluna atmış.
karar 23 Haziran 2019 21:26
akp 31 martta 15000 ,5000 ya da 1 oy farkını adam gibi kabul edip itiraz etmeseydi kahraman olmuştu ama bugün kahraman değil rezil oldu.bundan sonra artık akp bir tereddüt endişe sürecine girmiştir.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 20:44
Butun yapilanlar ters tepti. Topal ordek bu kez 9 puan fark atti.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 20:15
Binali yildirim issiz mi kaldi simdi. Bi danismanlik isi verseler bari
ey adalet 23 Haziran 2019 19:57
PKK'nın şehit ettiği askerlerimizin aileleri ne düşünüyorlardır acaba?
Fatih Kömürcüoğlu 23 Haziran 2019 21:24
1
Emin olun kimse PKK, Pensilvanya sevinsin diye Ekrem İmamoğlu'na oy vermedi. Bu kafayı bırakın artık. %54'e vatan haini muamelesi yapıyorsunuz.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 23:07
0
Öcalanın son dakika mektubunu unutuyorsun.
Karacakoyunlu 23 Haziran 2019 19:52
Hersey cok güzel oldu,tesekkürler Istanbul.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 19:29
Allahima sukurler olsun hakki hukuku yerine getirdigi icin.Kibir yok,Otekilestirmek yok’Simdi mutevazi olma zamani,Kardeslik zamanidir.Tekrar tesekkurler Allahim senin bir hesabin vardi o hesapta yerine geldi.Otekilestirmeden herkese esit hak hukuk adaletle paylastirma zamanidir.Herkes icin Tesekkurler istanbul.
Mutlu Yücel 23 Haziran 2019 16:21
İnan çok çok zekisin,Kandile de gitmeden onun da İmamoğlu'na destek verdiğini şıp diye anladınız.
Demircan 23 Haziran 2019 15:55
Sayın hocam bugüne kadar islam dini yaşantısı nasıl bir müslüman olmalı konusunda bir çok kitap yazdınız konuştunuz. önce beka zillet hain terörist gibi lafları bir kısım seçmene fütursuzca sarfedenler çok kısa zaman sonra bu lafları afiyetle yiyip tam tersi davranırlarsa islam dini açısından nasıl değerlendirmek lazım. Esenyurt ilçesini Kabe ile Kudüs ile bir tutmak oy verene cennet beratı kazandırmak da cabası. Dünya iktidarı için doğru olanı söylememek uğruna verilen fetvalar. Binlerce kişinin kıldığı teravih namazı sonrası siyasi mesajlar vermek.
Mutlu Yücel 23 Haziran 2019 15:47
Nedim çok zekisin, insanın niyetini şıp diye hemen anlıyorsun.
KARAR OKURU nedim 23 Haziran 2019 15:58
16
niyet degil zahirinden anlaşılıyor.pkk,kandil,demirtaş imamogluna destek verirken sinsice sindiniz de apo tarafsızlık ilan ettiginde mi aklınız başınıza geldi.inandiriciliginizi kaybettiniz
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 15:37
İktidar tarafı ilkesiz.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 15:03
Katil Apoyu iplemeyip mirasına oturanlar mıh kesti.
karar 23 Haziran 2019 14:35
binali oyunu kullandıktan sonra helallik istemiş.yok öyle yağma.her türlü yalanı söyle,her türlü iftirayı at,üstelik bunları bilerek ve kasıtla yap sonra çık helallik dile.vallahi helal etmiyorum.
Veysel Tunç 23 Haziran 2019 14:28
Kürtler iradelerilerini birilerin eline terkedemez.Özgür iradesini kullanmak zorundadır.Kürtler çetrefilli oyunların farkındadır.Adalet için,sevgi dili için,Kaliteli yaşam için,çoçuklarımızın geleceği için değişim olacaktır....
KARAR OKURU nedim 23 Haziran 2019 15:59
14
Kürt inkar politikası ni chp uygulamasini imamogluna destekle celiskinizi ortaya koydunuz
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 13:35
Sayin yazar, bu fotograf bulanik cikti. Cekerken eliniz titremis.
Açık oy... 23 Haziran 2019 13:30
Yaşlı adam oyunu sandığa atarken öyle bir “Bissmillahhh” çekti ki, sandık görevlileri "açık oy kullanmak yasak amca" diye uyardı :)
Mutlu Yücel 23 Haziran 2019 13:15
Özgür olmayan hiç bir kişi, kurum ve kuruluşun şu veya bu konudaki fikrinin, kendi dimağından süzülüp gelen, tarafsız doğru bir tesbit olup olmadığı son derece kuşluludur.Tutsaklar genelde kendiyi tutsak edenlerin sevk ve idaresine zaman zaman kapılabilirler,zorlanabilirler,en azından büyük oranda takipçilerinde bu kuşku oluşur.
KARAR OKURU Nedim 23 Haziran 2019 13:39
9
Demirtaş'ın imamogluna destek açıklamasını kast ediyorsunuz mutlu bey degil mi?yoksa apo nun tarafsız kalacaz demesini degil herhalde? nasıl da kendinizi belli ediyorsunuz.ama farkında bile değilsiniz
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 12:42
Tum kurtler PKK li goruldugu icin onlarin oylarini almak icin Ocalan’la diyaloga giriliyor. Bu diyalog kurt halkinin nasil goruldugunun, onlara bakisin yansimasi.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 13:38
8
PKK'nın artık Apoyu iplemediği ortaya çıktı... HDP Kürtlerin temsilcisi olarak artık Kandili görüyor...
Ahmet MIRASCI 23 Haziran 2019 12:15
Hocam. Doğru bir tanedir. Degil mi. Neden en son yazdiginizdan baslamiyorsunuz yazıya. Yoksa burada da MAKYAVELIST düşünce mi hakli diyeceksiniz. Lütfen sesinizi/sesimizi GÜR bir sekilde yanlışa karşı hep birlikte çıkaralım. AMA ILK ONCE TOPLUMA YÖN VERENLER SIZLER.HANI SUSAN DILSIZ ŞEYTANDI Yetti artık bu kadar rezillik kepazelik kibir,hırsızlık .inan insanı dinden soğuttular.uzaklastirdilar.Bizler baska bir müslüman kitabını mi okuyoruz.Yoksa baska bir kitabımız varda bizim mi haberimiz yok.
Ülkücü olduğunu iddia eden İP ile HDP seçmeni İmamoğlunu desteklerken bir sıkıntı yok, Ama MHP'den dolayı Yıldırım'a oy vermiyorlar öyle mi? İP ülkücü değilse MHP'den İP'ye kayan ülkücü seçmen bunu göremiyor mu? Yok eğer İP ülkücü ise HDP seçmeni neden rahatsız olmuyor. Bahçeliye tek başına başbakanlık teklifine destek veren HDP şimdi neyin peşinde. Millet ittifakının AKP karşıtlığından başka bir sermayesi yok...
Muhittin 23 Haziran 2019 13:49
3
Hdp secmeninden kim neden rahatsiz olsun. Terorist mi hdp secmeni. Binali bey hdp secmeninin oyuna talibim dedi. Hdp yasal bir partidir.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 14:51
6
Ben HDP seçmeninden birileri rahatsız demedim. HDP seçmeni MHP ityifakınsan neden rahatsızmış dedim. Senin kafayla MHP srçmeni terörist oluyor...
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 18:06
0
Millet ittifakının devrelerini yaktınız şu an alkışlıyorum.
OKUR 23 Haziran 2019 12:04
Kandil Ekrem'e oy isterken susuyodunuz ama. Apo açıklama yapamaz ama Apo'nun heykelini dikecek kadar seven Demirtaş yapar değil mi? Meşru HDP dün Apo'ya bağlılığını tescilledi. Ama Apo kötü HDP ve Selo iyi. Cemil Bayik da PKK adına konuşmuyor zaten.Yersen.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 14:48
1
Teroristin soyledigi Imamoglu icin yok hukmunde bunu defalarca dile getirdi. Hdp'li secmen kendisi veriyorsa bundan kime ne. Binali Bey de Hdp secmeninin oyuna talibim demedi mi? Ama Apo ve kardesinden destek alarak Hdp secmenini etkilemek igrenc otesi
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 18:12
5
Madem teröristin söylediği yok hükmünde Millet İttifakı için, neden Apo konuştu diye yeri göğü inletiyorlar?
Süheyl CALISKANOGLU 23 Haziran 2019 11:58
Sisli havalarda cakal sesi duyulur Riyakarlar cogalir,dogruluk yorulur Umudunu kaybetmez,kendini bilen Herkesin yaptigi,mutlak önüne koyulur Er veya da gec.. Cüneyt Korhan Oral.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 11:53
Katil apo tarafsız kalın demeseydi bütün pkk oyları blok olarak imamogluna gelecekti
Muhittin 23 Haziran 2019 13:50
1
Pkk oyu diye birsey yok. Pkk secimde degil. Hdp yasal siyasi partidir. Yoksa hazine yardimi alamazdi. Binali Bey oylarina talibim demedi mi?
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 14:34
9
Dert bu zaten. PKK oyları gelirken güzel ama Apo taraf olmayın deyince ?
Okur ve sorar 23 Haziran 2019 11:24
Devlet evrensel küme olarak kabul edilirse teröristbaşı bu küme içindeki bir eleman mıdır ? Her ne kadar vatan hainliği tescillenmiş olsa bile teröristbaşının “devletim ne zaman isterse onun emrindeyim” sözü devlet tarafından söylettirilmiş bir emir tekrarı mıdır ? Devlet nedir, kimdir ? Devlet evrensel kümesinin içinde teröristbaşının yeri görevi nedir, neresidir ? Teröristbaşının konuşturulmaya başlanması bazı grupların sinir uçlarını harekete geçirip İmamoğlu’na desteği artıracaktır. Bu taktik hamle de mi devlet planının bir parçasıdır ? Gerçekler nedir ?
Fatih Kömürcüoğlu 23 Haziran 2019 11:18
Siyaseti pis bir işe çevirdiler. Tabi ki siyasetçiler. Mesela AKP yetkilileri 2 gün önce Saadet Partisini ziyaret ettiler. 31 Marttan önce Kandille sözleşme imzaladıklarını iddia ettikleri parti. Ne oldu da birden hepimiz Erbakan Hocanın talebesiyiz demeye başladınız. Diğer taraftan Saadet cephesi ziyareti seçimden sonra yapın niye demedi? Seçim zamanı dolunay çıkıyor ve herkes kurt adama dönüşüyor.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 14:49
11
SP AKP ile görülünce pis iş, CHP ile götüşünce temiz iş... Papucumun temizliği...
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 11:05
Bu milleti ne yerine koyuyorlar inanın anlam veremiyorum. Akılsız iz'ansız sagduyusuz madum ve mahkûm bir sürü mü.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 10:59
Mesut Barzani'yi, Diyarbakır'da sahneye çıkartan da Erdoğan; Irak'ta bağımsız Kürdistan referandumundan sonra, Barzani'ye fırça atan, Irak Kürtlerini açlıkla tehdit eden de Erdoğan. O Erdoğan ki, Kürtler ana dillerinde eğitimi akıllarından bile geçirmesinler, diyen kişidir. O Erdoğan ki, 7 Haziranda tecelli eden millet iradesini tersine çevirmek için PKK’nın hendek kazmasına, şehirlere silah yığmasına göz yuman kişidir.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 13:38
6
Barzani dün Ankaradaydı... Başkasının yerine fuzuli konuşma.
Son ülkücü 23 Haziran 2019 10:57
Ülkücü kardeşler nerdesiniz? Ne iş bu apo görüşmesi, Bahçeli beyden de ses gelmedi? Yani demek ki beka sorunu bir seçimlik söylem imiş.Ama merak etmeyin gerçek ülkücüler sandıkta son sözünü söyleyecek her şey " İYİ" olacak.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 14:55
16
Apo Kürtlere tarafsız olun diyor. Kandil CHP ye oy verin diyor .. Sense ne diyeceğini şaşırdın...
Son ülkücü 23 Haziran 2019 18:11
0
14,55' e gelsin...Bak ben kardeşim diyorum, siz bana " sen" diyorsunuz!, Ben bekâ sorununa vurgu yapıyorum, siz bana şaşırmış diyorsunuz. Meselemiz budur. Eğer ülkücü bir kardeşimiz iseniz. Sizin MHP saflarında benim İYİ parti saflarında yer almamızın bir " hikmeti harbiyesi yok" hikmeti iki oy için bu tür algı operasyonlarını red etmekte aramalıyız. Ak partili iseniz Allah yardımcınız olsun.
Karar okuru 23 Haziran 2019 10:58
Sayın Taşgetiren hep fotoğraf çekiyorsunuz, ama bir türlü o fotoğrafı netleştirmiyorsunuz. Bazan da banyo edip görünür hale getirmiyorsunuz. "Teröristbaşı" ile oynaşlık edenlerin daha düne kadar rakiplerini terörle işbirliği iddiasıyla tekfir etmiş olmaları, neden bahs-i diğer kalıyor acaba? Asıl bu konuda bir Müslüman'ın bir şeyler söylemesi gerekmez mi? Pes vallahi!
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 10:39
Sayın Taşgetiren başlıkta tarafgir yorumunu bütün açıklık ve nobranlığıyla yapmış: "Öcalan'ı da dahil ettik ya..." Üstelik cümlenin sonundaki üç nokta da bal gibi "yorum"... Ama yazının sonunda "fotoğraf çekmekle yetindiğini" belirtiyor... Arkadaş, ortalık uyanıktan geçilmiyor :)...
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 13:33
2
Ocalan'i dahil etmediniz mi? 8 yildir kimseyle gorusmesine izin verilmemis, secime bir hafta kala imrali yol gecen hanina dondu. Tarafsiz kalin diye bir mektup yazdi, neredeyse madalya vereceksiniz seri katile.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 14:57
2
Öcalan 8 yıldır kimseyle görüşmedi lafı büyük bir yalan. Docentle görüşneden hemen öncesi avukatları ile görüştü. Ama Kandil bu görüşmeye ambargo koydu...
Karar Okuru 23 Haziran 2019 10:34
Sayın Taşgetiren Anadolu'dan İstanbul'a adayları desteklemek için yalnızca Yıldırım için mi geldiler? İmamoğlu için tüm chp milletvekili kadrosu İstanbul'da idi. Öyle ki chp'li milletvekilleri merhaba dediği ve Binali'ye oy vereceğini bildiği kişilere "ne olur benim hatırım için İmamoğluna oy kullan diye yalvaryakar oluyorlar. Bu yazınla hak ve hakperestlik imajına yıkma. Lütfen senin geçmişinden gelen bir imajın var bu imajını bu tür yazılarınla yıkma ters düşme .
Karar Okuru 27 Haziran 2019 11:56
0
"Öcalan'ı dahil etmediniz mi" diye başlayan arkadaş... 1- ikinci çoğul şahıs kullandığına göre beni hükumet kanadından sanıyor olmalısın: yanlış.. 2- Ben "Öcalan dahil edilmedi" demedim; sadece yazarın çelişkisine işaret ettim.. Önce lafı doğru anla, sonra cevap yaz lütfen..
Sağ zihniyetin karakteri budur. Kazanmak için her yol onlara mübahtır.Bu nedenle dün terörist dediğinden bugün medet bekliyor.Barzaniyi davet edip saraya Kürdistan bayrağı dikiyor. Bahçeli'den ise ses yok. Mitili anlaşılan İstanbul'a apo atmışta haberimiz yok.
Okuyabilir 23 Haziran 2019 10:21
Doğrusu ben soğukkanlı yorum yapamıyorum. Seçim hdp ile apo arasında gibi oldu ve hükümet apoyu asmadığının meyvesini topluyor.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 10:10
Anketler Imamoglu kazanacak diyor ama ben Yildirim'in kazanmasini istiyorum. AK Partili insanlarin yine sokaklara dokulup zafer cigliklari attigina tanik olacagiz. Havuzun kose yazarlari "bir Osmanli tokadi daha attik...hadi ustunden soguk bir su icin...demokrasinin zaferi...hirsizlar bu sefer calamadi...1453 rovansini vermedik" diye basliklar atacak. Belki o zaman Sayin Tasgetiren fotograf cekmek yerine vicdana dair bir makale yazar.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 10:11
Biz sadece fotoğraf cekmiyeceğiz hak neyse onu soyluyecegiz dün pkkyla işbirliği içinde olduğu soylenerek suçlanan İmamoğlu bugün gidip apodan medet ummak bu munafikliktir Allahın indinde munafiklik kafirlikten daha alt bir mertebedir hani seçim hırsızlık yapılmıştı diye iptal edildi çalmayla kazandilarsa bu seçimde öyle biseyde olmayacak zaten normal şartlarda kazaniyorsun bu telaş ne ozaman anlaşıldıki haksızlıkla adamın elinden aldınız bu telaş odur işte
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 09:30
HDP tescilli terorist ahlaksiz APO'nun sozunu dinleyecekmis. Bunu soyleyen kim iktidar partisi ve ortagi. Yahu arkadas aklinizi mi yitirdiniz. Batsin seciminiz bu ne ilkesizliktir bu ne yanardonerliktir.
Karar Okuru 23 Haziran 2019 09:31
Orta doğu halkları ani dönüşler, ihanetler, bugün yürüdüğü yoldan yarın dönen kaypak bir akıl ve zeminde hareket eder. Karşılaştıkları her zulmün mimarisine tuğla koyarlar. O nedenle hem kendilerine hem dünyaya faydaları değil zararları var. Dünya’nın da çok umurunda olmadan kendileri ile boğuşarak yaşar giderler.
Kartal Vakur 23 Haziran 2019 09:28
BU GÜNKÜ "SON SÖZ MİLLETİN" MANŞETİNİZ YANLIŞ OLMUŞ. Siz AKP Genel Başknı/ C.başkanını takip etmiyormusunuz!!
Okuyabilir 23 Haziran 2019 10:22
1
Son söz hdp nin
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 12:08
0
O temenni hakikat başka.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 14:55
0
10.22, Oylar çalınıp fark eşitlenince herkes fasülye gibi kendini nimetten sayıyor...
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 09:10
Kapalı kağılar ardında çok pis işler çevriliyor bence. Muz cumhuriyeti görüntüsü veriliyor. Acaba terörist başına neler vaadediliyor. Bunlarında açıklanması gerekir. Durup dururken adama sorarlar seçim öncesi bu neyin pazarlığı. Bütün istanbullu bu olayı değerlendireceğini umuyorum.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 08:15
Hayatımın hiç bir evresinde sol cenahta yer almadım ve oy vermedim.Sandığa gitmedim oy kullanmadim. Amma bu zehirli tehditli kibirli dil ve inkarci çıkarcı anlayışın yenilmesi için muhalefet edecez ve sandığa mutlaka gidecez inşaallah.inkar değil ibşar...
KARAR OKURU nedim 23 Haziran 2019 10:36
10
bu feto takiyyesi e benziyor sanki...
karar Okuru 23 Haziran 2019 08:13
yağmur hangi tatafa yagıyorsa tarlayı oraya taşıyın
HAKKI SEVER 23 Haziran 2019 08:11
Terörist başınla pazarlık yapıp,adam yollayan.mesaj verdiren,yayınlayaniyayan,seçimlere müdahil ettiren bir devlet nasıl bir devlettir.Devletin başındaki iktidar nasıl bir iktidardır.Kazanmak için Şeytanla İŞBİRLİĞİ MÜBAHMIDIR?
nedim 23 Haziran 2019 13:41
4
imamoglu desteklenek demeye bir lafin yok yani ..siz böyle kendinizi bitirdiniz
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 08:08
Devletin “Teröristbaşı” ile siyasi oyun kurması nasıl bir şeydir? Tek cümlelik cevap:Rezil bir şeydir!
Neyzen 23 Haziran 2019 07:57
Soru, 1-APO ve PKK sizce amaçları ve hedeflerine, Türkiye'nin parçalanırsa mı,yoksa AKP/RTE nin yıkılması ile mi ulaşır? 2- Suriye' de kurulacak devlet için tavize ZORLANMIŞ tek adam RTE mı, yoksa parçalanmış yeni parti kurulması halinde parçalı siyasi muhataplar mı ABD, PKK nin işine gelir? 3-Sizce hangi akibet korkusu RTE'na PKK/APO ya diz çöktürdü! De Kırmızı bülten ile aranan Osman Öcalan'ı devlet televizyonunda konuşma yaptırıp, tarafsız kalmalarını istetir.! 1984 ila 2019 karşılaştırın,PKK devlet ile her pazarlıkta, siyasi, ekonomik, sosyal, askeri güç olarak büyümüştür.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 11:29
2
PKK 'ya diz felan cokturuldugu yok. 2002 oncesi PKK gercekten bitmis ve askerimiz zafer kazanmisti. Acip okuyun o donemdeki PKK komutanlarinin yorumunu. Masa basi akliniza gelen her kurguyu dogru diye millete analiz olarak yutturmayin
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 12:06
4
PKK'nın Suriye'de bitirilmesi için Apo'nun kullanılması şart. HDP seçmeni teröristbasina o kadar değer vermiyor ama PYD tapıyor. O yüzden Apo'nun "Türkiye'nin Suriye'de hassasiyetini dikkate alın" açıklaması önemli.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 14:43
5
11.29 Milli İHA vs SİHA teknolojisi çıkana kadar PKK dağlarda cirit atıyordu. Diz çöktüğü falan yok. Bugün dağlar bizimse İHA teknolojisi sayesindedir. Türkiye, değil Afrin'i almak kendi dağlarında asayişi bile saglayamıyordu. Yüzlerce teröristin karakol basılıp onlarca askerimizin kalleşçe şehit edildiği zamanları unuttunuz mu? Şimdi bırakın karakol basmak, 3 kişi toplanansalar kafalarında bomba patlıyor.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 17:07
1
14.43 sen tarihi Akparti ile yasadigindan bizim PKK galibiyetimizi bilmiyorsun. Arastir goreceksin PKK liderlerinin kendi itiraflari. Ve hatta 2002 sehit sayisini ve sonrasina bak bakalim
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 06:41
Daha düne kadar PKK ile işbirligi yapıyor diye rakiplerine iftira atan Ak partinin, istanbulu kazanmak icin Ocalan'la açıkca işbirliği yapabiliyor olmasi, bu güne kadar şehitlerle ilgili sözlerinde hiç samimi olmadığını , o sözleri tamamen siyasi çıkarları gerektirdiği için söylediğini çok açık biçimde gösterdi.
KARAR OKURU nedim 23 Haziran 2019 10:44
3
işbirliği yapan kim ya, nötr kalacaz denmesi mi(bakiyorumda paniklediniz),imamogluna destek aciklasimi, akıl devrede ise cevap lütfen ..
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 12:07
5
Yani PKK tabanı daha önce Ekrem'e oy verecekti bunu kabul ediyorsunuz ama Apo tarafsız olun deyince oyun bozuldu. Bu mudur?
Musto 23 Haziran 2019 06:34
Artik şuna emin oldum akp iktidarda kalmak için dost düşman melek şeytan dürzü farketmiyor. Öylede olması gerekiyor oylarını aldıktan sonra rte kesin olarak sőyleyecegi verseniz ne olur vermeseniz ne olur. Gelecek seçimde kavakçı kardeşlerin babaları telaffuz etmişti feto özür dilesin affedelim Erzurumda din alimi yetiştirsin cok yakında pensilvanya seferleride başlayabilir.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 06:27
Adaletli bir kafiri bile ahlaksızlara tercih ederim.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 14:40
1
İslam olmadan adalet olmaz. Ne ahlaksız müslüman ne kafir. Her zaman doğru bir yol vardır.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 06:20
Apo ve kardesinden medet ummak caizmis cunku harp hile imis. Arkadas karsindaki Mekke musrigi degil musluman kardesin alt tarafi belediye secimi ne harbi aklinizi mi yitirdiniz?
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 12:10
6
Karşıdakine destek Yunanistan'dan, batıdan, Kandil'den gelince insan bir işkilleniyor. Gerçekten sadece bir belediye seçimi mi? Türkiye'nin en büyük kentini düşmanla iş birliği yapanlara vermek akıl karı mı? Bilemiyorum Altan. Kafam çok karışık.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 14:05
2
Dusmanla isbirligi yapan kim? Apoyu devreye sokan kim? Yunanistanda bir gazete Imamoglu Pontusta dogmus diye yazdi. Cografi bir tanim Pontus. Yunanistan'in hic umurunda degil secimi AKP mi kazanir, CHP mi. ..HDP siyasi bir partidir, yasadisi bir orgut degil. Kurt vatandaslari temsil etmektedir. Sen cok havuz gazetesi okuyorsun anlasilan. Haber degil propaganda yazarlar onlar.
Yurdumun insanı 23 Haziran 2019 06:09
YAZIK OLACAK İMAMOĞLU VE ÜLKEYE! Yazar ve okur yorumlarını okuyunca, ülke ve toplumun, RTE çıkarı için, nasıl bir belirsizliğe ve akibete gittiğini göremediğimizi anlıyorum. Sizce Öcalan ABD, İsraile rağmen sadece RTE istedi diye açıklama yaptı mı zannediyorsunuz? Bu denklem içinde ABD yok.MU!PKK/PYD ye Suriye'de devlet kurduracaksın senden habersiz işler gidecek! Mİ. ABD daha önce CHP ve İYİ PARTİYİ satmış tı. ŞİMDİ KİMLERİ SATTI.Ne kadar ve hangi taviz verildi? Kuzey Irak refarandumuna karşı çıkan Türkiye'ye ABD git demz ise BARZANİ gelir mi! RTE yi de satabülür,ABD bu.
hacı 46 23 Haziran 2019 07:36
3
Sabah sabah köşede A Haber yalanları çekilmiyor. Gidip oyumu kullanayım bari. Geliyorum Ekrem abi...
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 10:44
0
Yurdumun insani artik bu basit komplo teorilerini birakalim lüften. Isler iyi gittimi Ben yaptim kötü gittimi Amerika, Avrupa yüzünden
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 06:05
Allah kimseyi APO ve kardesinden medet umar hale getirmesin. Sn.Yildirim HDP'li secmenin oyuna talibim derken Imamogluna oy veren HDP'lileri etkilemek icin APO ve kardesinden medet ummak cok kotu oldu.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 06:07
APO ve kardesi tescilli teroristtir. Ama HDP siyasi bir partidir. Olmasa Sn.Yildirim HDP secmenin oyuna talibiz demezdi. Olmasa HDP hazineden yardim alip secime giremezdi. HDP kapatilirdi.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 04:54
Binali Yildirim, secim yasagini dinlemedi. Yasak basladiktan sonra TVnet'te secim propagandasi yapti. Bu ulkenin kanunlari iktidara viz gelip tiris gidiyor. Bakalim imamoglu kazanirsa mazbatayi verecekler mi. Ben sanmiyorum.
EMEKLİ BİR VATANDAŞ 23 Haziran 2019 14:14
0
ATV DE SABAH HABERLERİNDE CHP ALEYHİNE HABER YAPTI.ONLAR DOKUNULMAZLAR
Davulcu 23 Haziran 2019 03:49
Kandil, Ekrem'e destek videolari yayinladi. Kandilin meclisteki uzantilari zaten aciktan Ekrem'i destekliyor. Bir Ocalan eksikti o da dahil oldu. Sorun bu mu yani?
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 07:30
2
Öcalan+ kandil Ekrem Beyi değil sarayı destekliyor. Yanlarında Barzaniler, Perincekler. Herşey apaçık ortada iken vaziyeti çarpıtmayin.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 07:50
2
Kafa yapan ne içtiniz kuzum? Ben de alayım aynısından...
HAKKI SEVER 23 Haziran 2019 08:15
3
Davulcu kardeşim Sorun ÖCALANI Devletin bu işe sokmasında.Devletin Öcalanı Kürtlerin Temsilcisi olarak kabulü anlamına gelir.Aynı hatayı Diyarbakır mitingi ve Dolmabahçede de yapmıştı.Öcalana gönderilen görevli ne diyor Öcalan İsyan hareketinin lideridir.Yerli ve Milli dir.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 08:19
2
Davulcu sen oynamaya ve oynatılmaya devam et Her coşkuyu
Kartal Vakur 23 Haziran 2019 09:23
1
Teroristin soyledigi Imamoglu icin yok hukmunde HDP li secmene zaten Binali Yildirim da talip di. Sorun tescilli teroristten ve kirmizi bultenle aranan kardesinden medet umman
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 09:44
1
Sorun bu değil.Sorun,destekleyenleri yüzünden Ekrem'i kınarken,ayıplarken daha büyük bir desteğe can havliyle sarılmak.Ama "kınadığını yaşamadan ölmezsin" diye bir söz vardı,değil mi?
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 12:12
3
Kandil Saray'ı mı destekliyor? Cemil Bayık, Bese Hozat ve Duran Kalkan Ekrem diyor. "Binali Yıldırım'a oy verirseniz Kobani'ye soykırım olur" diye kürt halkını korkutuyor. Öcalan'ın da herhangi bir adaya destek açıklaması yapmadığını not edelim. Bir cevap ver bekliyorum.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 12:17
1
Adamlar imralıya adam gönderip destek istemiş hala bunu savunmağa kalkıyor..Adam öcalan yerli ve milli dedi.. var mı lafın bunlara..var mı soruşturma..Milli falan değilsiniz..Partinizin menfaati ülkenin menfaatinin önüne geçmiş..
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 14:50
0
Öcalana yerli ve milli diyen halt etmiştir. Onu konuşturmayan sunucuyu kutlarım. Öcalan bir teröristtir, tıpkı Cemil Bayık gibi, tıpkı Duran Kalkan gibi, tıpkı Selahattin Demirtaş gibi. Apo-Selo çatışması inşallah gerçektir. Bölük pörcük olsunlar beter olsun teröristler.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 15:04
1
7.30, Sen sağır mısın. Kadilin açıkça söylediklerini duymuyorsun.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 16:19
0
Mektubu alsin diye Apo'nun yanina gonderdikleri adam "Apo milli ve yerlidir" diye sacmalamaya baslayinca eyvah bu is ters tepecek diye yayini kestiler. Guler misin aglar misin.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 02:50
"Eyvah ya Öcalan yüzünden PKK oyları İmamoğlu'na gelmezse!" Apo'nun sözüne itimat eden varsa zaten oy kullanmasın.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 12:36
1
Mesele Apo'nun sozu degil. HDP ile ittifak yaptilar, teroristlerle birlik oldular diye ortaligi velveleye verip, hakiki teroristi devreye sokmaktir mesele. 8 yildir kimseyle gorusmesine izin vermedikleri PKK liderinin hucresi secime bir hafta kala yol gecen hani oldu. Kimbilir neler vaadettiler. Arkasindan da kirmizli bultenle aranan kardesini TRTye cikardilar. Pontusludur, Yunanlidir, projedir, 1453 rovansini alacaklar diye iftura attiklari yetmedi. Simdi de Binali Bey helallik istiyor. Hem bilerek, isteyerek kotuluk et hem de helal olsun diyelim. Ama umurunda degil zaten. Hicbir sozu samimi
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 02:40
PKK ve DHKP/C, derin devletin kendi kurduğu ve 70'li yıllardan bugüne kalan yegane taşeron örgütlerdir. Ne zaman doğu Anadolu başını kaldırsa PKK sahaya sürülür, ne zaman batı Anadolu başını kaldırsa DHKP/C sahaya sürülür. Gezi hareketi de DHKP/C sahaya sürülerek, hareket, "önce DHKP/C eliyle murdar edilerek bahane oluşturma ve sonrasında şiddetli polisiye tedbirler" yöntemi ile bastırılmıştır. PKK/Öcalan'dan medet umulması hiç yeni bir şey değil. Zaten bunun için var onlar.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 01:50
"Biz simdi sadece fotograf cekmekle yetinelim" demissiniz...Ahmet Bey siz hep fotograf cekmekle yetiniyorsunuz ama iktidarin hosuna gitmeyen manzaralari cekmiyorsunuz. ACIK SECiK YAZIN SUNU: TERORiSTBASI BELEDiYE SECiMiNi KAZANMAK iCiN AK PARTi TARAFINDAN DEVREYE SOKULDU .BiR KEZ DAHA KURT SECMENLERLER AHMAK YERiNE KOYULDU. Bunun sizi de umutlandirdigi belli bu yazinizdan. Bosuna umutlanmayin. Secimi bir kez kaybettiniz, simdi ayni secimi 2 kez kaybetmis olacaksiniz.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 01:04
Keşke dağdaki eli kanlı teröristler sizin adaya destek üzerine destek çağrıları yaparken de buna benzer yazılar yazabilseydiniz. Şunu da tekrar hatırlatmakta fayda var: Çözüm sürecinde Öcalan silah bırakma çağrısı yaptığında, Kandil'deki, şu sıralar sizin adayı destekleyenler, barış çağrısını reddettiler. Şu anda yer aldığınız siyasi bloğunun her tarafı ülkeye zarar...
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 06:09
1
Terorist ne derse desin yok hukmundedir. Bunu kac defa sordular kac defa cevap verildi. Neden Sn.Yildirim hdp'li secmenin oyuna talibim dedi. Demek ki hdp secmen terorist degil.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 08:38
0
kimse kandile adam göndermedi destek çağırısı için..adamlar kendileri açıkladı.. İmralıya kim gönderdi mesaj açıklanması için ... tv ye çıkıp öcalsn yerli be milidir dedi adam hakkında soruşturma açılmadı..bu resmen iş biriliği. Seçim kazanmak için her şey mübah değil mi..
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 00:52
başka bir yerden gireyim konuya...neden bu kadar kindar ve nefret dolu olduk birbirimize...lafim iktidar veya muhalefete degil..yetmez mi...lafta ayni gemideyiz..artık farklı mahallelerde aynı kahvede çay içsek..filler çimenler üstünde tepinirlermiş...öyleşmiş..
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 10:47
1
Muz ülkelerinde olur böyle seyler. Bunu kabul etmedigimiz taktirde gelisemeyizde :)
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 00:54
Eve abi verdiğiniz bu bilgiler ne işe yarıyor.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 06:14
1
APO'dan medet umar hale geldiniz yazik diyor. Kirmizi bultenle aranan Osman Ocalan'i TRT ekranina cikardin diyor ayip diyor tabi anliyorsaniz.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 00:49
Be kardeşim.CHP 60-70 yıldır Atatürk ve Lâikliği siyasi malzeme yapıyor.Onu niye görmezden geliyorsun?Dinin siyasete alet edilmesi en çirkin bir yöntemdir.Din mukaddestir.Beşerin düzmecesi değildir ki,siyasete alet edilsin.Alet edenler kendilerine yazık ederler.Yalnız bazı siyasi teşekküller,sakıncaları olsada siyaset yoluyla dine hizmet için yola çıkmışlarsa ve samimi iseler ancak takdiri hak ederler.Karıştırmamak lâzım.İyi analiz etmek gerekiyor.Dinimi siyasete alet ediyor,yoksa siyasetle dine hizmetmi ediyor?
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 06:12
2
Istanbul duserse Kudus Mekke duser diyenler camiye siyaset sokanlar dini siyasete alet ediyor.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 08:25
2
Ya neyi neyle hangi şekilde tevil edeceginizi şaşırdınız Yarın başka bir düşünce ve söylem gerçekleşse bu seferde ona tevil etmeye çalışırsınız. 100 kere hatta daha fazla aynı konuda tevil yön değiştirme yaşadınız. Gerçekten üzül-ü-yorum yorumlarınıza
Muhittin 23 Haziran 2019 11:18
1
Dinin siyasete alet edilmesi, çok farklı yorumları olduğu için yanlıştır. Allah Bir'dir, Kuran da tektir. Ama Kuran'ın yorumundan doğan yüzlerce farklı dini görüş vardır, Kuran bir çok konuyu kulun özgür iradesine bıraktığı için bu böyledir. Farz-ı muhal, yalnızca 3 İslamcı parti olsa, en az biri şeytanlaştırılır, hepsi en doğrunun kendi olduğunu iddia eder, neticede siyasal inanç subjektiftir. Vahtaniyet Allah'a mahsustur, siyasete değil. İslam'ı siyasetle, ekonomik çıkarlarla kirletmek olsa olsa münafıklıktır.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 13:29
0
Chp , din siyasete karıştırılmasın, camiye siyaset girmesin diye laikliği savunuyor ve savunacak. Fetö den bile ders almayanlara, hala cemaatlerle işbirliği yapanlara karşı savunacak tır.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 00:36
Makalelerinizde hep iktidar,hep iktidar muhterem hocam.Muhalefet nerede?Seçime sadece iktidar partisimi giriyor ki,sadece ondan bahsediyor bütün Karar yazarları.Bazen açıktan,bazende diplomatik dil kullanarak iktidarı yerden yere vuruyor.Bu iktidar 17 yıl boyunca bu milletin canınamı okudu?İstiklâl mahkemeleri kurup,binlercesini ipemi gönderdi?Yapmayın hocam.Bu kadar acımasız olmayın.CHP yeni bir siyasi oluşummudurda onu deneyelim?Bu ülkeye çokmu şey kazandırdıda onu deneyelim.CHP'nin başındaki zat demokratik yollarlamı bu partinin başına geçtide,ondan demokrasi adına bir şeyler bekleyelim.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 03:52
2
Şu anki mahkemelerin, DGM'lerden kalır bir yanı mı var? Baykal'ın çirkef bi kasetle gidişinden sonra yerine kim gelseydi demokratik sayacaktınız? Diyelim ki kılıçdaroğlu demokratik yolla gelmedi, peki başbakanını bir işaretle koltuğundan indiren mevcut iktidar mı demokrasiyi temsil ediyor? 17 yıl boyunca; eğitimde bir arpa boyu yol alamadıysa, dindar nesil yetişeceğim deyip gençlerde deizm'i patlattıysa, dünyada ifade özgürlüğü sıralamasında listenin dibine indiysek, hukuk endeksinde 120 küsür ülke içinden 110'ları görüyorsak, doğa doğa deyip yurdun başından so
Cidden mühim şahsiyet 23 Haziran 2019 06:53
2
Şoför arabayı uçuruma sürüyor siz diyorsunuz yolcuların hatalarını konuşalım burada niyet sorgulanır
Fuuli 23 Haziran 2019 00:39
İmamoğlu hdp tarafından destekleniken bir sorun görmeyenler, Apo tarafız kalın dediğinde acayip savrulular. Komik şeyler iyicene oldunuz,
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 06:11
3
Sn.Yildirim HDP'li secmenin oyuna talibim dedi. Hdp siyasi bir partidir. Olmasa hazineden yardim alamaz secime giremezdi. APO ve kardesi teroristtir. Dusun bakalim teroristin desteginden kim faydalandi. Akil tutulmasi yasiyorsunuz
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 06:17
1
Hdp siyasi bir partidir olmasa Sn.Yildirim hdp'li secmenin oyuna talibim demezdi. Hdp hazineden yardim alama ve secime giremezdi. Apo ve hdp bir degil. Trt kirmizi bultenle aranan APO nun kardesini cikardi ayip degil mi bu
Okur ve sorar 23 Haziran 2019 11:08
1
Artık hukuk guguk oldu ama hala kanunlara uymak devletin varlığı için esas deniliyorsa ; HDP kanunlar çerçevesinde faaliyet gösteren bir partidir. Aksi olursa buyurun mahkemeye denilir. HDP kurumu için mahkemeye buyurun denilmiyorsa (bu arada kişi ve kurum ayrımı yapılmalıdır) HDP seçmeninden oy istemek kanunidir. Teröristbaşı ise tescillenmiş vatan hainidir ve kanun dışıdır. Kanun dışılıktan ve vatan haininden medet umarak yardım istemek hangi vatanseverlikle bağdaşır ?
? 23 Haziran 2019 00:33
Devlet kendine rest çektirmez.İmamoğlu çok ileri gitti.Devletin valisine it,yine yanındaki grup tarafından polisine şerefsiz denildi.Tartışma programında ülkenin Başbakanlığını yapmış Binali beye sen kimsin diyebilmiş egosunu taşıyamayan bir profil.Yazında geçmiyor belki haber almadın Demirtaş ta Öcalanla aynı safta bütün bunlar oyun mu? Bu işin oyununu oynatmazlar.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 02:19
2
devlet vatandaşın devleti. devlet vatandaşa efendilik değil, hizmetçilik yapacak. esas olan devlet değil, vatandaştır.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 06:40
1
Madem profil sıkıntılı siz neden sıkıntı çekiyosunuz neden bu kadar adamın şahsi özellikleri ile uğraşıyorsunuz ben elli iki yaşımdayım daha hiçbir zaman kişisel özellikleri soran bir gurup görmedim sizin gördüğünüzü millet görmüyor mu ona göre değerlendirme yapar oyunu verir
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 06:45
1
Devlet kirmizi bultenle aranan Osman Ocalani TRT'ye cikarip Imamoglu'nu kotuletir mi? Bakalim bunu yapanlar ne ceza alacaklar.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 07:28
1
Sizin devlet ile bizim devlet farklı. Sizin devlet sizin için kutsal inek gibi tapılacak, ne derse yapılacak mutlak itaat edilecek devlet. O devlette hep dilencisiniz. Bizde ise devlet vatandaşına hizmetkardir. O kadar.
? 23 Haziran 2019 07:31
6
Benim yazımda efendilik hizmetçilik yok sen yazıyı nerenden okuyorsun!Şizofrenmisin?
Sabır! 23 Haziran 2019 07:40
5
Sen Suriyeli mülteciler gibi devletsiz kalabilirsin .Biz kurtuluş savaşını devletimiz var olsun diye yaptık can verdik.Fetö avenelerinin gözünde devlet ne ki, onlar birleşmiş milletler vatandaşı,devlet yok olursa olurlar ingiliz vatandaşı
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 08:45
2
Akp adam gönderip İmralıdan destek istemedi mi? kardeşi tv ye çıkmadı mı?Tv ye çıkıp adam Öcalan yerli ve milli demedi mi?Soruşturma açıldı mı?Seçim için her yol mübah değil mi?Allahtan korkun..
Karar Okuru 23 Haziran 2019 09:33
1
Devletin 2000 lerde kırmızı çizgisi olan Iraktaki kürt oluşumunun lideri Ankarayı ziyaret etti. Öyle bir o yana bir bu yana oynak politika izleyen devlet ve millete şimdi olduğu gibi o kırmızı çizgiyi boynuna bağlar gezdirirler.
Krr 23 Haziran 2019 10:22
0
07.40 500 dolar değil 5 milyon dolar da verseler yalan konuşmam!! , sizin gibi iftira atmam. Mutlu azınlık olarak şehit veren siz değil gariban Anadolu insanı. O gariban insanın geçmediği köprüden parasını siz yiyorsunuz, yatmadigi hastanenin de. Ahlaktan yoksun adam mümin olamaz, aynaya bakın ve kararmış ruhunuza çeki düzen verin.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 10:56
0
Bu basit yorumlar ne böyle, bu Kadar mi egitimsiz kalmisiz. Cok isimiz var cok :(
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 11:52
0
Devlet devletliğini yaparsa kimse bir şey demez.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 00:32
Syn cumhurbaşkanımızın ifadesiyle: ''kimler kimlerle beraber'' Anladınız siz onu:))
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 06:44
2
AKP öcalanla
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 00:30
Devletin “Teröristbaşı” ile siyasi oyun kurması????????? Devlet bu seçimde bir taraf mıdır? O nedenle mi devletin bütün imkanlarını ittifaklardan biri tepe tepe kullanıyor.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 00:24
''Bebekler ölmesin'' diye Beyaz Show'da çağrı yapan öğretmeni hapse gönder, ifade özgürlüğünü savunan akademisyenleri işten at, hiçliğe mahkum et, sonra gel terörist başından medet um. Biz nasıl bir saçmalığın içine düştük ya Rabbim...
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 00:36
6
Cenabı-Hak Kuran-ı Kerim’in Araf Suresi 155. Ayetinde “İçimizdeki beyinsizler yüzünden bizi helak eder misin Allah’ım?” buyuruyor.
EMEKLİ BİR VATANDAŞ 23 Haziran 2019 00:37
3
ÇARESİZLİK DENİZE DÜŞEN MİSALİ
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 00:19
Devletin “Teröristbaşı” ile siyasi oyun kurması nasıl bir şeydir? YAZIKLAR OLSUN!!!
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 00:45
6
Ciğerparesini şehit veren ve ‘vatan sağolsun’ diyen anaya, ‘vatan sağolsun bir tane daha büyütüyorum o da kurban olsun vatana’ diyen babaya ne diyeceğiz, yüzlerine nasıl bakacağız.
KARAR OKURU nedim 23 Haziran 2019 10:56
3
imamogluya pkk destegini sorun etmemek daha kötü degil mi? nötr kalın demek devletin neyine kötü,panikle ne dediginizi bilmiyorsunuz
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 00:18
Hedefe giden yolda her yol meşrudur
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 00:51
2
Maalesef öyle gözüküyor. İktidar için heryol mübah. Sn. Taşgetiren in geçenlerde kaleme aldığı H. Karaman ile ilgili yazısı üzerine Sn. Karaman ın son birkaç yazısını okudum ve bir an makhaveli nin hortlayıp Zat-ı Alinde dile geldiğini hissettim. Mutlaka vicdanlarında gerekçe üretmişlerdir ama Allah bize iktidar üzerine olmayı değil Sıratı müstakim üzerine olmak için çabalamayı emretmiyormuydu. Ne hazin.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 00:14
Bu siyasetle dava nasıl olur sn taş getiren artık kimse siyasette İslami argümanları kullanmazsa keşke ve bu toplum u kandırmasalar. Dün dündür bu gün bugün.
Krr 23 Haziran 2019 00:14
Sn.Taşgetiren,derin devletin bütün unsurları alenen açığa çıktı bu süreçte.Başta Bahçeli olmak üzere, Erdoğan, Perinçek ve Öcalan derin devletin en kullanışlı temsilcileri olarak aynı cephede birleşmek zorunda olduklarını gösterdiler. Bugün, bu derin yapılanma ile üniter yapının korunması için varlık mücadelesi veren millet cephesinin İstanbul oylaması yapılacak.Hain Öcalandan medet umanların bu ülkeye zarardan başka verecekleri hiç birşey yoktur.Tarafımız hakkı gaspedilen, mağdur olanın yanıdır.Kibir kaybedecek,iyilik kazanacak
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 00:31
2
Herzaman söylemişimdir turkiye derin devletin kurduğu bir örgutur, PKK bir alcakak terörörgutudur ama bölücü degilder hiç bir zaman kurdistan diye bir amaci olmamistir. Kürtlere zulum yapmak icin kurulmuş bir alcak örgutur. Devlet bu örgütü istediği zaman her iki tarafada kulaniyor ama maalesef bizim toplum bunu daha anlamış degil.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 00:06
IKBY başkanının ziyaretini Öcalan'la bağdaştırmanın hiç bir yanı yok. Barzani bir Kürt'tür ama PKK'lı değildir.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 00:41
2
Bayram değil seyran değil,eniştem beni niye öptü ?
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 02:44
14
Ne zaman gelse bir seçime denk gelecek. Öküz altında buzağı aramayın.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 06:17
2
Herseyin farkindayiz aptal degiliz. Tum bunlarin secim icin oldugu belli. Unutmayacagiz
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 11:52
1
Kim bu zillet ittifakı?
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 12:23
6
Seçim için diyenler Necirvan Barzani'nin Türkiye'de ne etkisi var Allah aşkına? Seçimle alakalı tek kelime de etmemiş. PKK yöneticileri "Ekrem'e oy verin Binali'ye verirseniz soykırım olur" derken seçime etki etmiyor da IKBY'nin resmi başkanı Türkiye ziyareti yaptığında seçim için mi gelmiş oluyor? Çelişkiler içerisinde batıyorsunuz.
Mehmet 23 Haziran 2019 00:05
Öcalan görevini yapıyor,dindarım diyen ama vasıfsız olduğu halde devleti yiyen kesimde görevini yapıyor peki kendisine ülkücü diyenler öcalan ile aynı görevi yapacak mi.Imamogluna seçimi bir kisinin aklı verdi.Haydi hayirlisi
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 13:18
1
Ulkucubasi siyasi kariyerini birkac sene daha uzatmak icin ulkuculeri satti. Haberiniz yok mu? Bakin Yildirim "Kurdistan" deyince sesini cikardi mi? "Kurt kardeslerim teroristbasi tarafsiz kalin diyor, onun sozunu dinleyin" demedi mi dun? Teroristbasi Kurt vatandaslarimizin lideri mi ki sozunu dinlesinler? Ulku, ilke, dava...hani nerde?
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN