Back To Top
Ruz-i mahşerde 15 Temmuz’un hesabı

Ruz-i mahşerde 15 Temmuz’un hesabı

 - Son Güncelleme: 14.07.2019 Pazar 08:40
- A +

15 Temmuz’un 3. yıldönümü. Bir darbe girişimi, bir millet direnişi ve Türkiye’nin içine girdiği yeni süreç.

Şüphesiz olağanüstü bir durum. Ülkenin kimyası etkilenmiş. Bu üç yıl içinde Türkiye bir “15 Temmuz hesaplaşması” yaşadı. Davalar açıldı, ağır mahkumiyetler verildi, bürokratik yapı içinde tasfiyeler gerçekleşti.

Zaman zaman yaptırımlarda aşırı gidildiği iddialarından doğan “mağduriyet” söylemi dile geldi.

Bütün bunlarla birlikte darbe girişimi dahil her türlü “Fesad”ın merkezinde gözüken Yapı çok net soruları cevaplamaktan kaçındı. İktidarın uygulamalarından “Mağduriyet” doğmasını, kendisine yöneltilen tüm fesad iddialarının da bu görüntü arasında kaybolup,  kitlelerin bağlılığının devam etmesi beklendi.

Bağlı kitlelerin zihninin çok net olmadığını tahmin edebiliyorum. “Mağduriyetler”in, asıl “Günah Üssü”nü perdelediğini de biliyorum.

Ama bir gün var. Ruz-i mahşer diye bildiğimiz bir gün. Her şeyin ayan-beyan ortaya çıkacağı bir gün. Diller itiraf etmese bile ellerin, ayakların, hatta derilerin tanıklık edeceği bir gün.

Allah’a ve Ahiret Günü’ne iman edenler bunu bilir.

Dini metinlerde hem Ruz-i mahşeri bilip hem de “Allah görmüyor – Ahiret hiç gelmeyecekmiş ” gibi davrananların büyük bir aldanış içinde oldukları ifade edilmiştir. 

***

Orada şu soruların sorulacağından emin olmak gerekir:

-Darbe girişiminin neresindeydiniz?

Adil Öksüz sizin neyiniz olur? Akıncı Üssü’nde operasyona katılan sivil adamlar neyiniz olur? Uçaklardan insanların üzerine bomba kusan adamlar neyiniz olur? Neden bunların hepsinin bir yerlerde sizin kurduğunuz örgütün elemanı oldukları ortaya çıktı?

250 can kaybı. 2 bin 196 yaralı.

Bunların kanında payınız ne kadar?

“Cemaat” diye bilinen ve bu sebeple “Din ile iltisaklanan” bir yapıyı fesat ocağı haline getirmenin vebali üzerinde düşündünüz mü?

Yüzbinlerce insanı, “fesat ocağı”nın irtibatlısı – iltisaklısı haline getirmenin, yani size ilişen herkesi çamura bulamanın vebali üzerinde düşündünüz mü?

Neyi yapacaktınız iktidarı devirerek? “Din”den yola çıkmışsanız hangi dini hizmet ile bağlantılı idi 250 insanı bomba ile parçalamak?

Soru çalıp milyonlarca insanın “Kul hakkı”nı ihlal ederek hangi mukaddes davaya hizmet edeceğiniz sorulduğunda ne diyeceksiniz ruz-i mahşerde?

“Dini görünüm” içinde yaptığınız akıl almaz fesat işlerle “Din”e ödettiğiniz bedelin hesabı sorulduğunda Halik-ı Zülcelal’in huzurunda ne diyeceksiniz?

Emniyet’teki adamlarınız insanların mahremlerine göz atarken Ahiret’te bunu nasıl savunacağınıza dair de bir gerekçe geliştirdi mi?

Yargıdaki adamlarınız adaletin canına okurken Allah’ın huzuruna sunulacak inandırıcı bir gerekçe de hazırladı mı?

Bütün bu adamlar bir “Hocaefendi”nin büyüsü içinde aklını, iz’anını bir kenara bırakırken o kişi, insanların böyle bir akıl tutulması, böyle bir büyülenme içine girdiğini nasıl görmedi? Ve yarın herkes “İmamları ile mahşer ortamına geldiğinde” “İmamlar” nasıl bir savunma yapacaklar, büyülenmişler kendilerini nasıl savunacaklar?

15 Temmuz konusunda bugüne kadar dilinizi yuttunuz. Darbe süreci içinde yer alıp da sizinle iltisakı, irtibatı apaçık olanları nasıl izah edeceğinizi bilemiyorsunuz.

***

Evet, ortada 250 can var toprağa düşen, 2 bin 196 yaralı var. Aslında “Dine hizmet” saikiyle hareket eden ama tek kabahatleri sizinle buluşmak olan yüzbinlerce insana kendinizden bir leke bulaştırdınız. Hepsini kendi savaş mantığınızın uzantısı haline getirdiniz. Çıkıp, “Bütün suç bizde, bu insanlar temiz insanlar” demek gibi bir civanmerdliği de göstermediniz. Amerika’ya, Avrupa’ya sığındınız. “Dinden yola çıkan” bir hareketi “Müslüman bir ülke”ye karşı casusluk çetesi haline dönüştürdünüz. Bütün bunların insanların zihninde nasıl bir yara açtığı üzerine en küçük bir düşünce geliştirmediniz.

Nasıl savunacaksınız kendinizi ruz-i mahşerde?

O savunmanızın bir parçasını da dünya gözü ile bizlere gösterseniz ya… Bir şey deyin, “Ankara’yı şunun için bombaladık, Köprü’de insanların üzerine şunun için ateş açtık, şunun için şunun için…”

İktidar yanlıştı, şuydu, buydu…

“Hizmet hareketi”ne mi düşmüştü İktidar’ın yanlışlarını düzeltmek? Ki iktidarı bir çok yanlışa da sizin “Paralel ortaklığınız” sürükledi. 

Parti olsaydınız, insanlara ulaşıp, onların desteğini alıp, iktidara gelip yanlışları düzeltseydiniz!

Askere ulaştınız, iğdiş ettiniz, polise ulaştınız iğdiş ettiniz, hakime – savcıya ulaştınız iğdiş ettiniz, “İmam”lığı  fesat kurgucusu haline getirdiniz, öğretmeni soru çalma eylemine bulaştırdınız… 

Türkiye’deki “dini hizmetler”in kaç yılına zarar verdiniz, kaç gencin zihnine zehir akıttınız anlayabiliyor musunuz?
Ruz-i mahşerde yakanıza kaç insanın yapışacağını öngörebiliyor musunuz?

Ve bu işin tevbesi üzerinde düşündünüz mü?

M. ŞEVKET EYGİ İÇİN: Dar-ı bekaya göç kervanına o da katıldı. Rabbimizden rahmet diliyoruz. “Müslüman ve zarafet” vurgusu her zaman yad edilecektir.

 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 21 Temmuz 2019 10:30
Ahmet bey ağzınıza sağlık ama yazınızda 250 kişi yazmışsınız 251 olacak bir kişi bir dünya demek
KARAR OKURU 21 Temmuz 2019 19:10
0
Başarısız oldukları için darbenin adını tiyatro koyanlar, neden bu tiyatro'nun bütün oyuncuları FETÖcü !?
Karar okuyucusu 19 Temmuz 2019 14:23
Ah Ahmet bey ahh. Keske "o gün darbeyi eniştemden öğrendim", Marmarise yakın 4 havalalanında o gece 4 uçağın hazır bekletilmesini, Savcı Serdar'ın daha olaylar başlamadan tüm olayların (senaryosu belli imiş) tutanağını hazırlamasını da sorgulayabilseydiniz. Ruz-i Mahşeri unutmayın Ahmet Bey
Kaleminize sağlık, düsünselerdi keşke de memlekete bu kadar acı yasatmasalardi. Ama zaten hainlikleri, fetöcülükleri burda başlıyor. Hala ihanet edip iftiralarla hala insanların ocaklarıni söndürüp, memleketi karıştırma derdinler. Allah memlekete dirlik ve düzenlik versin, fetöcü hainlerin de sonunu getirsin.
KARAR OKURU 18 Temmuz 2019 20:34
Hak şerleri hayr eyler Zan etme ki ğayr eyler Ârif ânı seyr eyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler
salur66 18 Temmuz 2019 11:19
Yüreğine sağlık Ahmet hocam. Güzel bir yazı. Olan Anadolu çocuğuna oldu.
KARAR OKURU 18 Temmuz 2019 11:21
Ne yapılmalı:DİNDE:Akıl, mantık herşeyi anlamaya yetmez anlayışı yok edilmeli,sorgulama,düşünmenin EN TEMEL İBADET olduğu vurgulanmalı,dinin sadece ibadetlerden oluşmadığı, Allah'ın 'OKU' dan, sadece kitap okumayı kastetmediği;araştır, düşün, sorgula, anlamaya çalış..demek istediği anlatılmalı.DEVLETTE: Görev verirken sadece LİYAKAT ve ADALET'e, başarıya bakılarak verilmeli ki öbeklenme olmasn,her kesimden,inançtan insan görev alsınki toplumsal barış da sağlansin.Kadro-makamlara gelme ŞARTLARI belli olsun;sınav+ herbiri artı puan olarak yük.lisans+doktora+bilimsel çalışmasına bakılmalı :)
KARAR OKURU 18 Temmuz 2019 15:12
0
Sayın Taşgetiren kime ruzı mahşeri soruyorsunuz???? 2000 li yılların başında bunlarla anlaşmaya oturanın hiç mi günahı yok??? Ne istedilerse verenlerin??? Kadrolara bunlar yerleşirken , trene bakanların??? İmtihan soruları çalınana kadar , hırsızlara göz yumanın, ??? Bunun için en ulvi davasını terk edenin???gömlek çıkaranın??? Daha doğrusu sizin ferasetiniz darbeden sonramı çalışıyor sayın Taşgetiren??? O zaman hazır olun daha çoook darbeler göreceksiniz!!!! Ha fetö den !!! Ha sülo dan!! Yada başka bir hainden!!! Çünkü hain çok, bakıp göremeyen de çok , eh sonuç kaçınılmaz
KARAR OKURU 18 Temmuz 2019 01:16
Sayin Tasgetiren. 250 sehidimize atifta bulunmussunuz. Bu sehitlerin canina kiyanlardan bir kisi yakalandi mi, katillerden bir teki bulunup sorgulandi mi? Pek cok seyi gozden kaciroyorsunuz? Lutfen daha sakin bir kafayla olaya farkli acilardan bakarak bir irdeleme yapin. Bakin goreceksiniz isin icinde ne planlar oldugunu. Iyi denemeler dilerim. Saglicakla kaliniz hocam.
KARAR OKURU 18 Temmuz 2019 01:09
Sayin Tasgetiren. Hangi Cemaat mensubunu gordunuz "Tuh darbe basarisiz oldu" diyen. Hangi Cemaat mensubunu gordunuz "250 kisi sehittir" demeyen. Hangi adil hukumdar gordunuz kadi kararini vermeden sucluyu ilan eden. Cok yazmissiniz, ancak az anlamissiniz. Evet, Cemaat mensublari bu isin icinde Hizmet mensublarinin bir sekilde dahil oldugundan kuvvetle supheleniyor, belki inaniyor. Ama bu insanlardan hicbir sivil hizmet eri, darbeyi alkislamadi. Kim sucluysa bulun, cezasini verin. Ama dikkat edin, cok masumlarin hakkina girildi. Bu insanlara terorist diyorsunuz, ben terorist degilim Ahmet bey.
KARAR OKURU 18 Temmuz 2019 09:56
1
Cami cemaati dışında cemaat olmamalı ve inşallah olmayacakTIR. Sömürecek başka bir şey bulun kendinize. Güzel dinimizden pis ellerinizi çekin.
hulusi keskin 16 Temmuz 2019 23:13
Saayın Taşgetiren 15 Temmuz unfailleri iki cihanda rezil olsunlar.Ben hizmet yapıyorlar diye 97 ye kadar aidat ödedim.Ancak hizmetin ABD ye olduğunu görüp aidatı kestim ve de kullanıldıklarını yüzlerine söyledim. Ancak iktidar karlarda, yağan yağmurlarda beraber yürüdüler. Son gelinen yer malumunuz. Ancak olan tertemiz Anadolu çocuklarına oldu.Hani nerede Abant toplantılarını düzenleyenler, nerede dinlerarası diyalogcular,nerede gözyaşları sümüklerine karışanlar. 15 Temmuz da dahli olanlar bana göre kumpası Anadolu çocuklarına kurdular. İki cihanda razil olacaklardır inşallah. at
Ahmet Kayagötüren 16 Temmuz 2019 21:05
Ahmet Bey, "zarafet vurgusu her zaman yad edilecektir" diyorsunuz... Yoksa DİB'nından ve CB Erdoğan'dan mı ilham aldınız? Eygi üstadın bu yönü belki de onun hakkında en son konuşulacak meseledir. O bir İslam mücahidi idi. Bütün ilmi birikimi ve bütün emeği İslam ve Müslümanların hali üzerinedir. Beş vakit namazın ehemmiyeti, ilmihal bilgilerini bilmenin zarureti, mihraplardaki felaket evet bizim kesimin tüm ahlaksızlıkları, israf ve sair abuklukları konusunda da en büyük eleştirmen o (rh. aleyh) idi. Onu bir estet olarak gösterip geçmek acaba en çok kimleri memnun eder?
karar okuru 16 Temmuz 2019 18:44
Umarım buraya yapılan yorumları okuyorsunuzdur.Öncelikle yazınızda hainlere yönelik sorduğunuz soruların eksiği var fazlası yok.Müsadenizle ben de birkaç şey sorayım.Hangi ülkede bir darbe girişimi sonrası istihbarat başkanı ve Genel Kurmay Başkanı konumunu muhafaza edebilir?Sayın Bülent Arınç'ın KHK'lılar için ,darbe girişimi sonrası bu yapıyla ilgili açıklamarı için yaptığı konuşmaları sıradan bir vatandaş yapsaydı ne olurdu?Sendikaya bir şekilde üye olan hatta istifa edenler hain olurken kuruluşuna izin verenler ne oluyor?Sayın Cumhurbaşkanı'nı affeden Allah bizi niye affetmiyor?
KARAR OKURU 15 Temmuz 2019 22:27
Dinimizdeki bazı inanç ve kıstaslar bu sorunlara sebep oluyor.yanlış olan Dinin inanç ve kıstarları değil. En çok sıkıntı Mehdi a.s inancının manipülasyonu.O kadar çok mehdiyim diyen var ki ? Sorgulanması gereken Mehdi inancı değil.Bu inancın suistimali. Diğer husus,kendi gayrimeşru işlerini meşrulaştırma için,Savaş hiledir Hadisi Şerifi kullanılıyor. Sıkıntı Hadisi şerifte değil,onu kendi ulaşmak istedikleri gaye için kullanılması. Akp dahil olarak birçok cemaat amaçlarına ulaşmak için bunu kullanabiliyor malesef. Tarikat ve Cemaatlerle bi sorunum yok. Yorumlamada sıkıntı var.
Mü'mine 15 Temmuz 2019 19:20
Dilinize yureginize saglik Ahmet hocam.Fevkalade bir yazı.
KARAR OKURU 15 Temmuz 2019 16:54
Darbeyi yapanda yaptıran da yerin dibine batsın. Olan allah rızası için dine hizmet ettiğini sanan garibanlara oldu.Keşke devlet bu konuda kendine yaptığı avukatlığı bu insanlara da yapsaydıda bu insanları devletine küstürmeseydi.
KARAR OKURU 15 Temmuz 2019 14:43
Allah razı olsun Ahmet hocam tüm mazlum ve madurların hissiyatını dile getirmiş oldunuz. Allah bu ümmete bir daha böyle bir gün ve acı göstermesin ve bütün insanlığa ibret olacak bir olaydır. Kenan Gürlek.
H.K. 15 Temmuz 2019 00:13
İbretlik 1olay. Kontrol edilmeyen “Nefs” insanı rezil eder.Cihadın en büyüğü neden insanın nefsine olan çeşidi derler.Bunun önemi daha henüz Habil-Kabil olayıyla anlatılmadı mıydı? İnsan imtihan gereği büyük potansiyele sahip olsa da büyük zafiyetlere açık.İnsanın nefsi mücadelesini cemaat boyutuna,parti boyutuna,devlet boyutuna taşıyın,kontrol elden çıkınca felaket hazırdır. İzafiyet “Ben Haklıyım” şeklinde ortaya çıkmışsa, mutlakiyet halini alınca göz kararır.“Gözü kara” nefs,stabil olmadığından şeytana açıktır.İnsan olsa da, cemaat, parti, devlet olsa da durum farketmez
İKaplan 15 Temmuz 2019 00:16
Teşekkürler Ahmet Taşgetiren Hocam.
KARAR OKURU 14 Temmuz 2019 23:59
şahsi siyasi tarihinize bakın ve FETÖ den önce kendinizden başlayın "ABD/NATO vesayeti altındaki bir ülkede sizlerin hangi işlerde paralel ortaklıklar yaptığınızı, hep doğru işler mi yaptınız yoksa hesabı-kitabı yapılmış işlere de ortaklık ve payandalık yaptınız mı!? Kendi ruzi mahşer hesabımızı yapmadan başkası için bunu istemek samimiyetten uzak değil mi? Ölmeden önce hesap çağrısı yaparken bile siyasi küçük hesaplar içinde olunduğunu göstermez mi Sn.Yazar?
Ccc 14 Temmuz 2019 23:56
Nedir ya hu agirlastirilmis müebbet. .. kurşun sıkan bomba atanlar belli bir an evvel kurşuna dizilmeli
M.K. 15 Temmuz 2019 11:11
2
Darbeyi onceden bilipte tedbir almayan varsa darbenin olmasini olduklari yerden bekleyipde vatandaslari darbecilerin onune atan varsa bunlarda derhal yarginin onune getirilmeli ve en agir sekilde cezalandirilmali.
Karar okuru 14 Temmuz 2019 22:41
Bazi onemli sorular herkesin kafasinda 1) Darbe neden aydinlatilmadi etraflica arastirilmadi ve neden meclis arastirma onergesi reddedildi? 2) Cemaat darbeyi nasil organize etti? Boyle bir darbe girisiminden nasil MIT, emniyet haberdar olamadi? Darbeyi olmadan once MITe gelip haber veren binbasi niye dinlenmedi? 3) Adil Oksuz nasil ortadan kayboldu kim niye serbest birakti? 4) Darbeyle alakasiz insanlar neden hicbir suc delili olmamasina ve sucsuzluluklari ispatlanmasina ragmen gorevlerine iade edilmiyor? 5) Kamuoyu darbe girisimini butun yonleriyle gormek istiyor. Cemaat yapmis demek yetmiyor
KARAR OKURU 14 Temmuz 2019 22:33
Ahmet bey kendini peygamber efendimizden daha üstün gören birinin mahşer kıyamet gibi bir derdi olur mu. Ve buna koru körüne bağlanan tetikcilerin......
KARAR OKURU 14 Temmuz 2019 22:03
Şirk açık veya gizli her yerde, kimi tarikat liderini, kimi parti liderini kimi maddi gayesini ilahı edinmiş, Allah bizi şirkten arındırsın.
Haksever 14 Temmuz 2019 21:45
Bu hareketin büyük zararlarından biri de, dine hizmet eden samimi yapıları töhmet-zan altında bırakması ve buna bazılarını inandırmasıdır.Bunların en büyük vebali bence budur.İyi ki ahiret var!
bizim apdi 14 Temmuz 2019 21:20
insan düsünmeden edemiyor. ordu.da bir terfi sinsilesi vardi. tümgeneral olabilmesi icin. tegmen.likten albay.liga kadar ki rütbeleri takmasi gerekiyordu. bir binbasi. yarbay .albay .tuggeneral olmadan nasil. tüm general olur. bunu ben yapmadim.sizde yapmadiysaniz kim ? yapti.? amca cocugun fetö cü diye khk ile görevden atiliyorsan. Allah askina. birisi cikip izah etsin. saban disli nasil. büyükelci yapildi. kardesi mehmet disli. darbenin 3 numarali ismi degilmiydi.? insanin akliyla dalga gecmeyin lutfen
Karar okuru 15 Temmuz 2019 10:47
3
Super yorum…
Kemal Doğan 14 Temmuz 2019 19:13
Bir hırsızın dükkana girip birşeyler çaldıktan sonra mahkemede suçlu avukatının; dükkanın pancuru ha yokmuş, kameralar ve alarm sistemi yokmuş vb ithamlarına karşılık, hakimin, hırsızın hiç mi suçu yok? dediği fıkradaki gibi, burada da hırsızın hiç mi suçu yok sizce?
KARAR OKURU 14 Temmuz 2019 17:34
Ruzi mahşerde bunların hepsinin mutlaka hasabı sorulur elbetteki Ahmed bey yıllarca en büyük desteği verip biz kandırıldık deyip kenara cıkan lar onlar kadar vebali olmayanlara bu adi ve ahlaksız kalkışmasın vebalini tek kurşun dahi atmayan tek derdi bir meslek sahibi olmak olan gencecik gariplerin sırtında dayısı olmayan insanlara yüklemenin gercek Adalet olan mahkemeyi kübrada hesabı sorulmazmı? Ahmet bey Allah ın Adaleti cok şeyi soracak hukuksuzca kanı dökülenler şehittir hukuksuzca zülme uğrayanlar mazlumdur kim bu işi bilerek ve kasten yaptıysa Allah'ım kahru perişan eyle ye
Kararli okur. 14 Temmuz 2019 17:33
Eh iste Ahmet Abi bu iste. Yeri geldiğinde en okkali tasi en uygun yere kor. Boyle bir yaziyi belki daha oncede yazmıştır sanirim ancak su gunlerde daha onemli oldu bu yazi. Magdurlar bu magduriyette payi olanlar daha bir anlasilir olmus. Ancak sunu da unutmamak gerek ki biz ISLAMA VE BU CENNET VATANA SAHIP CIKTIKCA BU 15 TEMMUZLAR BITMEZ. NE ZAMAN BITER; DIRI OLUR BIR OLUR IRI OLURSAK , DUSMANA KORKU SALAR ELIMIZIN ALTINDAKILERE SEFKATLE YAKLASIRSAK BITER. INSAALLAH O GUNLER GELMESI YAKINDIR.
Diyarbakırlı Said 14 Temmuz 2019 17:20
Ayrıca muhterem Ahmet Bey, "zarafet vurgusu her zaman yad edilecektir" diyorsunuz... Yoksa DİB'nından ve CB Erdoğan'dan mı ilham aldınız? Eygi üstadın bu yönü belki de onun hakkında en son konuşulacak meseledir. O bir İslam mücahidi idi. Bütün ilmi birikimi ve bütün emeği İslam ve Müslümanların hali üzerinedir. Beş vakit namazın ehemmiyeti, ilmihal bilgilerini bilmenin zarureti, mihraplardaki felaket evet bizim kesimin tüm ahlaksızlıkları, israf ve sair abuklukları konusunda da en büyük eleştirmen o (rh. aleyh) idi. Onu bir estet olarak gösterip geçmek acaba en çok kimleri memnun eder?
KARAR OKURU 14 Temmuz 2019 17:01
Muslumanin yaptigini inkar etmesine ne deniyor! Her zaman derim “the cemaat” musluman bir nesil yetistirmedi, kendine hizmet eden altin! nesil Muslumanin ilk once yalan soyleyen imamin arkasinda namaz kilinmayacagini bilmesi gerekiyor. Sonrasi gelir.
KARAR OKURU 14 Temmuz 2019 16:56
Aklımızı kullanalım.Amma akıl tek başına gerçeklere ulaşmada yeterli değildir.Tıp eğitimi almayan birisi,aklına güvenip,tıp hakkında ahkâm kesemeyeceği gibi,din konusunda yeterli donanıma sahip olmayanlarında,dini konularda aklına ve mantığına güvenip ahkâm kesmesi,hezeyandan başka bir şey değildir.
KARAR OKURU 14 Temmuz 2019 16:52
Yapılanların hesabı elbetteki bu dünya da sorulmalı.Bu dünyadaki hesap.Beşeri hukukun sorduğu ve soracağı hesap.Şu varki bu günde gördümüz gibi dünyadaki hukuk merciler mutlak adalet sağlamada yetersiz.Zaten dünya da mutlak adalet beklemek hayaldir.Mahşerdeki ilahi adalet müslüman için,bu dünya hayatı açısından büyük bir tesellidir.Çünkü biliyor ve inanıyor ki,mahşerde tecelli edecek adalet tam ve eksiksizdir.Mahşerdeki adaletten bahsetmek,bu dünyada adalet mekanizmasını işletmeyelim mânası taşımamaktadır.Müslümanca düşünelim.Aklımız ve mantığımıza göre değil.Aklımızı kullanalım.
KARAR OKURU 14 Temmuz 2019 16:13
Siyasi ayak ne oldu? Geçmişte Milli Görüşçü-MGV li iken ayrılıp Akp li olan bir çok kişi Akp eliyle Fetullahçı da yapıldı. Darbeden sonrada fetöcü diye yargılandılar- işten atıldılar. Bu insanları kim fetoya yöneltti? Tamam zenginin güçlünün peşinden gittiler ama fetöyü meşrulaştıran Akp ydi.Çevrenizde böyle bir çok kişi vardır. Araştırın.
K. Yıldız 14 Temmuz 2019 15:59
Ya sizlere sorulacak sorular. onlar soru çalarken görmezden geldiniz mi. Onlar orduda, yargıda, üniversitelerde çete kurup kadrolaşıeken görüp sustunuz mu .......
Ömer 14 Temmuz 2019 16:02
Hocam selamlar. Şimdiye kadar fetö konusunda yazılmış en esaslı yazılardan biri. Allah razı olsun.
Murat Doğrusöz 14 Temmuz 2019 15:42
Fetö Müslümanların çok kötü imtihanı oldu.Her ne kadar desteklenmesinde,ABD etkisi büyük olsa da;tedbir,yapılması gerekenler ve sorumluluk yönünde Müslümanlar sınıfta kaldı.Fetö'nün İnsan ve maddi desteğinin büyük bölümü Müslümanlarca sağlandı.Büyük oranda gafletten kaynaklanan bu desteklerle palazlandılar.Ama herkesin büyük pay sahibi olduğu bu hatalardan kimse üzerine pay almadı.Ne Diyanet,ne Siyasiler,ne de Alimler muhasebe gereği dahi görmediler,nefsi savunmalarla konuyu geçiştirdiler.Bu hengamede kabak büyük oranda,çoğu samimi olan zavallıların başına patladı.Bu vebal sorgulanmalı
Bir kul 14 Temmuz 2019 15:26
Ruz'i mahşerde bu saydıklarınızın tam tersi çıkarsa siz nasıl hesap vereceksiniz.. Ruz'i mahşerde bende bunu merak ediyorum.. Milyonlarca insanı terörist diye yaftalamanın, iftiranın hesabı nasıl olacak.. Hangi hain de darbe yapmışsa, darbe girişiminde bulunmuşsa vatanına ihanet etmişse cezasını çeksin..
KARAR OKURU fransa 14 Temmuz 2019 16:22
3
Yani hepsi iftira oylemi alem saf bi uyanik sizlersiniz enbuyuk delil li yaziyorum gerci merakta etmezsinde bakarsin aklin bi kenarinda kalir degerlendirir sin bizi sevk ve idare eden agbiler yurt disinda yer yarildi icine girdiler milletin icine cikamiyorlar dahasi teptili kiyafetle cikiyorlar pek uyaniklar baslarina geleceklerini bildiklernden pekala iftira olmadigindn ulkeyide terkettiler biline ha iktidarin kusurlari yok degil olmasi magduriyetler filan evet ama sebebiyetler i es mi gecelim iftira oylemi haclilar sizin kadininiza el surmez mabetlerinize dokunmazlar he duymadim deme sak
KARAR OKURU 14 Temmuz 2019 15:08
Saat akşam oldu. Hiçbir yorum yayınlanmıyor. Boşuna mı köşe.
KARAR OKURU 14 Temmuz 2019 14:56
Ne kadar güzel demissinz mahşer var bunu kendi kaleminize durumunuza hatırlatın erdoğana karşı yapılan bu topyekun karalama birliğinde siz nerdesiniz tarih sizide yazmasın böyle bir lidere sahip çıkamayan bizim mahallenin aktörleri diye
KARAR OKURU 14 Temmuz 2019 14:55
Şükür hocam bunuda erdoğan yaptı demediniz şunu belirtmek isterimki her yaptığına ağır eleştiriler yönelttiğiniz sayın başkanımız 15 temmuzu böyle yönetmeseydi ne olurdu hepiniz yanıldık kandırılıp deyince eyvallah ama siyasiler diyince hata kabul ettiniz sayın erdoğan gercekten yanlız dünyaya böyle bir lider gelirmi bilmem ama sizin gibi aydınlarımız sahip çıkar hata varsa gösterir onarır diye düşündüm ama görüyorum ki menfaaatletiniz sozkonusu olunca hepinizin içinden ben ben canavarları çıkıyor Rabbim onu korusun yanına vatan millet sevdalısı ahlaklı insanlar versin
KARAR OKURU 14 Temmuz 2019 14:31
Ey ihanet çamuru bir şekilde üzerine bulaşan veya bulaştırılan kardeşlerim; Adalete,yönetenlere sizce size reva gördükleri haksızlık ve zulümlerden dolayı sitem ediyorsunuz.Belki de haklısınız.Vicdanınızın karşısına geçin ve düşünün.Sizin bu musibete düşmenizde en büyük payı olan aslen Çete olan,ama Hizmet Hareketi olarak yansıtılan,aslen Çete Lideri olan,ama Hocaefendi olarak tanıtılanada,sizi bu durum düşürdüğü ve düşürdükleri içinde lânet edemezsiniz belki,amma en azından sitem ediyormusunuz.Düşünün.
mete 14 Temmuz 2019 14:19
Dindeki en büyük hata işte bu. Hesabı ahirete bırakmak. Hesap ahirete bırakılınca bu dünyada üstü örtülür. Adalet yerine gelmez. Dini rehber edindiğimiz için herşeyimiz yanlış.
KARAR OKURU 14 Temmuz 2019 14:21
Hocam hiçbiri pişman değil diyen kardeşim;Öyle demiyelim istetseniz.İçinde masumlarda olabilir.Bilemeyiz.Masum olanlar zaten uzaklaştılar ve Çete Liderine her gün lânet ediyorlar.Değiniz keşke doğru olmasa.Bu adamı bağlıları Mehdi makamında gördükleri için işlediği cinayetlerini anlayamıyorlar maalesef.Kimse Recep Tayyip Erdoğan'ı sevmek zorunda değil.Ama onun ismi üzerinden bu alçak ihanet ve işgal hareketinin suçunu hafifletmeye çalışmasın.Yönetenlerin bu hususta hataları varmı?Evet.Bu onların suçunu hafifletmez.Önce bu musibeti hep beraber bertaraf edelim.Hatası olanlara sıra gelir.Vesselâm
Muhtefi. . 14 Temmuz 2019 13:55
TSUNAMI..!.Dev Bir TSUNAMI'ye Engel oldular, Zihinleri,Şuurlari isgal etmis, ve Tum Toplumu Isgal etmek isteyenlere karsi, Şehitler,Yaralılar ve Eliyle, Diliyle Ter, Gayret Gösterenler Sayesinde Atlattık. ALLAH RAZI OLSUN !.İlk Dalgada kurtulduk gibi ama Hala Tehlike vardır. BUKALEMUN gibiler. Heryerden çıkabilirler. !.Hersey Beklenir Herşey. O Zombilerden. Hepimizin Önce VATAN, MİLLET için ve TAM BAĞIMSIZLIGI için Herseyin (politika,mezhep,meşrep, fikir,etnisite vb ) üstünde Tetikte durmalıyız. VATAN ve MİLLET önemli. !.kendimizden bile.!.
ahmet emre 14 Temmuz 2019 13:46
sayın taşgetiren ruzi mahşeri bilen birisi olduğunuzu varsayarak bu kadar açık bi şekilde bu soruları bi topluluğa sorabilmeniz ve açık açık topyekün bi suçlama yöneltmeniz hayli düşündürücü değil mi?devlet bütün imkanları elinde bulundururken,meclis araştırma komisyonu çeşitli engellemelerle çalıştırlıp olayın perde arkası aydınlatılamamışken,hemen hemen muhalefetin konuyla alakalı verdiği bütün gensoru önergeleri iktidar ve küçük ortağı tarafından reddedilerek gerçeğin perdesinin aralanması engellenirken siz oturduğunuz yerden bu kadar açık ve net karara nasıl vardınız?
KARAR OKURU 14 Temmuz 2019 13:43
Ahmet Abi, cukka görmeden kimse FETÖ ve benzeri dini cemaatlere girmez. Bu dini cemaatlerin istisnasız tamamı dünya çıkarları, dünya malı için. Ahireti düşünen laik Müslümanlar, zaten dinini sessiz ve gösterişsiz şekilde yaşıyor, kimseye karışmıyorlar, ne bir partiyi ne de cemaati ön plana çıkarmıyorlar.
KARAR OKURU 14 Temmuz 2019 13:41
Muhterem hocam; Halen Hocaefendi,Hizmet Hareketi diyorsunuz.Anlamıyorum.Sadece dini hassasiyetlerinden dolayı bu guruba katılanları,aldanan ve aldatılanları,tuzağa düşen ve düşürülenleri,şantaj ve kumpas kurulanları Allah affetsin.Amin.Hoca bilmişler,Veli bilmişler bağlanmışlar.Tamam,eyvallah.Ama bu kardeşlerimiz 15 Temmuz'dan sonra Kur'an ve Sünnet ışığında bu ihanet ocağını bir elekten geçirseler,hem kendilerine ve hemde vatanlarına hayırlı bir teşebbüste bulunmuş olurlar.Şöyle güzel bir söz vardır:"Lâubaliler ruhsatlarla okşanılmaz.Azimetlerle korkutulur."(Said-i Nursi).
Sor 14 Temmuz 2019 13:39
Feto, F.Gulen ismini hic kullanmadan ruz i mahser yazabilmek! Tarihin her doneminde dunyanin her yerinde devlete kastetmenin karsiligi ölüm iken, Feto hasasilerinin neden infaz edilmedi? Soran yok!
KARAR OKURU 14 Temmuz 2019 13:38
Allah aşkına bu memleketin kurumları niye var? istihbaratın işi nedir bu darbe istenseyi bir kişinin bile burnu kanamadan önlenebilirdi.sebep olonların hepsinin vebali var.
cumhur 14 Temmuz 2019 13:31
Yüce Mevla her şeyi hakkıyle bilendir.Buradaki amacın ne olduğunu iyi düşünmeliyiz.Kim neye hizmet ediyor?Bilmediğimiz göremediğimiz,anlayamadığımız çok şeyleri yüce Allah biliyor.Kaldı ki gözümüzle gördüğümüz ve kulaklarımızla duyduklarımıza dahi inanamaz duruma geldik!İktidar kavgalarını yeni görmüyoruz!Ta Os manlıda dahi kardeş kardeşi öldürmüyor muydu?
KARAR OKURU 14 Temmuz 2019 13:31
14-15 yaşındaki bir evladını devlete emanet eden bir aile ,o evlat devletin anlı şanlı okullarında öğrenim görüp 15 Temmuz günü ihanete karışıyorsa suçlu kim? Asıl irdelenmesi gereken konu bu,bu insanlar o hale geldiyse suçlu kim??meselelere sonuçtan hiçbirşeyi çözmez...sayın yazar sen ve senin gibi fikirlerini beyan edebilenler hangi cemaatin hangi yapının hangi organın bağlıları bilen varmı??doğu prinçek kim?tsk dan emekli olur olmaz onun partisine koşan koca koca paşalar kimler??nasıl irtibatlar bunlar belli mi???yazık bu millete gende çok yazık....
KARAR OKURU 14 Temmuz 2019 13:29
İslâm bizatihi hayatın ta kendisidir.Maalesef Cumhuriyeti tesis edenler,yaradılıştan gelen bu fıtri ihtiyacın önemini kavrayamadılar.Bizi batı karşısında geri bırakan sebebin İslâm olduğunu zannettiler.Halbuki geri kalmamızın nedeni İslâmın özünden uzaklaşan,inancına bid'at ve hurafeleri bulaştıran müslüman idi asıl suçlu olan.Avrupa meftunları,mukallitleri,kaselisleri(çanak yalayıcıları) idi asıl sorumlular.Hakiki İslâmi hayatı yaşamasını bu millete çok görürseniz,maalesef bu milleti (katı lâikçi ve kemalistler)din tüccarlarının kucağına itersiniz.
FETÖ ihaneti ile ülkemize, insanımıza ve dinimize büyük zarar verdi. A kA Pe de Fetö ile haklı mücadelesindeki ilkesiz, çifte standartlı, kayırmacı, seçmeci, hukukun en temel ilkelerini ayaklar altına alan, şefkatsiz ve merhametsiz, empatisiz, kinci ve adaletsiz uygulamaları ile hem kendisine, hem ülkemize, hem insanımıza , hem de dinimize büyük zarar veriyor. A kA Pe yanlışları dolayısıyla FETÖ değerleri ve temelleri çürütmeye ve kokuşturmaya devam ediyor.
KaRaRSıZ 14 Temmuz 2019 13:20
Sonuna kadar okuyamadigim ilk yazınız.. Şimdiye kadar, yazdıklarınızdan yola çıkarak, gerçekçi bir şahsiyet oldugunuzu sanıyordum.. meğerse, siz de herkes gibiymişsiniz.
Mü'mine 15 Temmuz 2019 19:25
0
Fetö mensuplarinin hazzetmeyrcegi bir yazı
KaRaRSıZ 28 Temmuz 2019 12:24
0
Ahmet beyin yazıları gerçek veriler üzerinden inşa olurdu. Bu yazıda çok varsayım ve propaganda var. Bunlar hoşuma gitti yada gitmedi meselesi değil. Üzüldüğüm şey Ahmet beyin de herkes gibi davranması , objectif olamaması..
KARAR OKURU 14 Temmuz 2019 13:20
Ya asrımızın büyük İslâm Alimlerinden başta Bediüzzaman Said-i Nursi Hazretleri olmak üzere,Süleyman Hilmi Tunahan Hazretleri,Abdülhakim Arvasi Hazretleri niçin o tek parti cebir ve ceberut rejiminin haksız ve hukuksuz,insan haysiyet ve şerefini ayaklar altına alan tasarrufları karşısında birer Çete Liderine dönüşmediler.Çünkü onların gayesi Emri İlahi ve neticesi Rızayı İlahi idi.Gayeleri Dünya değil Ukba(Baki alem),ahiret alemi idi.Ayrıca kaskatı Laik ve Kemalist sistem Yüce İslâm dinini hayattan soyutlayıp,vicdanlara hapsedince olanlar oldu.
KARAR OKURU 14 Temmuz 2019 13:10
Muhterem yazar dahil,hiç kimse olaya derinlemesine bakamıyor.Bu devlet ve sistem niçin bir takım din bezirganlarının ve din tüccarlarının palazlanmasına engel olamadı ve olamıyor.Daha da kötüsü olmuyor.Selçukluda da cematlar vardı.Osmanlı dada cemaatler vardı.Nakşibendi tarikatının piri İmam Nakşibend Hazretleri,Kadiri tarikatının piri Abdulkadir Geylani Hazretleri.Bunlar niçin birer Çete Reisine dönüşmedi?Mevlâna,Hacı Bektaşi Veli,Hacı Bayramı Veli,Hoca Ahmed Yesevi,İmam-ı Rabbani,İmam-ı Gazali niçin bunlar Çete Liderine dönüşmedi?
KARAR OKURU 14 Temmuz 2019 13:07
Yapma bu kadar Erdoğan’a çakma alırlar içeri sonra kızım sana söylüyorum gelinim sen anla diyorsun
KARAR OKURU 14 Temmuz 2019 12:53
Saygı değer hocam; Her nefsin ebedi hayatgaha yolculuğundan ve her akıl sahibi nefsin de Ruz-ı mahşerde hesaba çekileceğinden şüphe etmek bile; canımı sonsuz kuvvette acıtır. Ancak: 15 Temmuz gecesindeki vicdandan, izandan ve imandan yoksun oluşumun tecellisinde hizmet payı olan her paydarın (pareleldeki her cenah) aynı dercede suçlu olduğunu algılamamak veya bu algıyı şeytani rolle Kiramen -Katibun ile Münker-Nekir görevlerini üstlenerek (kendi akıllarıca) dünyevi emellerine kullanan beyni sulanmış, gözü kara senaristlerin sahneledikleri oyunlarda rol almak da canımı o derece acıtmaktadır.
...insanların üzerine kim bomba yağdırdıysa,o kadar insanın(250)vefatına(İnşéallah hepsi şehit olmuştur) kim veya kimler sebep olduysa,o kadar insanın(2000 küsur) sakat kalmasına kimler vesile olmuşsa;mağduriyetlerin ve mazlumiyetlerin oluşmasının,yuvaların dağılmasınınailelerin perişan olmasının müsebbibi kim ya da kimler ise,hepsini Âdil-i Mutlak olan,Ahkem-ul Hakimin olan Allah'a havale ediyorum.O hüküm verenlerin en hayırlısıdır."Vallahu hayrul hakimin".
KARAR OKURU 14 Temmuz 2019 12:38
Bir siyasetçi,bir cemaate neden bu kadar prim verir ki.!Sebep olan,yapan gibidir,denilen dini kriteri ne yapacağız..Cevap mı.!Oy için.Makam için..Dünyevi nimetler için..Hayır mı diyorsunuz.! İşte herşey ortada..!
KARAR OKURU 14 Temmuz 2019 12:37
Kimin çamura bulanıp bulanmadığını devlet otoritesini kullananlar belirlemekte. Çamura bulanmadığı halde mağdur edilenler ise “Her şeyin ayan-beyan ortaya çıkacağı bir gün”ü beklemekte.
Karar Okuru 14 Temmuz 2019 12:23
Siyasi ayak nerede, Gulen neden ABD'den istenmiyor? Iktidarin niye boyle bir talebi yok?
KARAR OKURU 14 Temmuz 2019 12:24
Sayin Taşgetiren in yazılarını "kafası karışık" modunda gördüğüm den uzun zamandır okumuyor dum.Bu net ifadeler için teşekkürler.
Karar Okuru 14 Temmuz 2019 12:23
Hocam biz yapmadığımız, yapamadığımız, yapmayı beceremediğimiz her şeyi ahirete bıraktığımız için galiba bu dünyada dibe vuruyoruz. “Ne istediler de vermedik” diyip sonrada “aldatıldık” demek canları geri getirmiyor. Bakıyoruz bazı akça sahiplerine dokunulmuyor, kanlı ellere hizmet etmiş olanlar dönüp iktidara yanaşıyor. Ne hak ne hukuk ne de akıl. Bu bedel ödenmedikçe düzelme olmaz; daha kötüsü bedel ödendiğinde geride iflas etmiş bu günki ortadoğulu ülkeler gibi bir enkaz kalır. Bu yollara girmiş bazı ülkeler siyasal, sosyal ve ekonomik moloz haline gelmiş insanları kaçıyor ve ölüyor.
KARAR OKURU 14 Temmuz 2019 11:47
Hak'ka hizmet etmekle kendi nefsine hizmet etmenin farkını ayırt edemeyenlerin vicdanlarını temizlemeleri kolay iş değil. Ya memleketin milletin gördüğü hasar nasıl telafi edilecek.? Piramidin en tabanına kadar bunun muhasebesini yapsınlar.
KARAR OKURU 14 Temmuz 2019 11:50
Parti kurup iktidara gelince bir şeylerin duzeltilebilecegine inaniyorsunuz öyle mi?
ABDULLAH 14 Temmuz 2019 11:36
PENSİLVANYA ŞEYTANI'NIN Ruz-i mahşer GİBİ BİR DERDİ OLSAYDI BUNLARIN BİNDE BİRİNİ YAPAMAZDI. Ruz-i mahşer DE DE TE'VİL VE TAKİYYE YAPACAKTIR EMİN OLUN. ALLAH ONA TABİ OLANLARIN GÖZÜNÜ AÇAR İNŞAALLAH.
KARAR OKURU 14 Temmuz 2019 11:15
Gercek magdurlarin bile sebebi fetullahtir hukumet degil.. fetocularin serrinden Allaha siginin...
KARAR OKURU 14 Temmuz 2019 11:09
Bunların gözü dönmüşlüğünün bir diğer kanıtı da, bütün olup bitenlerden sonra bile, hala gerçekle yüzleşip tövbe ederek Allah'tan ve milletten af dileyeceklerine, kendilerini gizlemeye ve gizli saklı iletişim içinde olmaya çalışmalarıdır. Beyin yıkanmışlığı bu olsa gerek.
KARAR OKURU 14 Temmuz 2019 11:07
Hesap günü, cemaatin tepesindekine, Adil Öksüz ve emsali yöneticilerine, emniyetteki adamlarına, yargıdaki adamlarına, YÖK'teki/milli eğitimdeki adamlarına, soru var da, "paralel ortak"a yok mu, Ahmet Bey ?Ülkenin kimyasını etkileyen hareketin siyasal yapılanmasına, hey oradakiler, demek yok mu, sayın Taşgetiren ? Yoksa 15 temmuzlar onları AKlama günü mü ?
harun 14 Temmuz 2019 10:56
Allah sizden razı olsun.gerçeği görmüş ve yazmışsınız.30.000 in üzerinde takipsizlik ve beraat alıp görevine döndürülmeyen oHal komisyonunca ret verilen mağdur var. Bankada 10 tl si olan ihraç edildi ama taşkesenlioğlu spk ya başkan arınç istişare kuruluna atandı.Allahtanaşağı böyle sizler yazınca yalnız olmadığımızı anlıyoruz.bize kafirler sahip çıkıyorda ne yazikki müslüman geçinenler sahip çıkmıyor
Kazım TANRIVERDİ 14 Temmuz 2019 10:43
Fetoye laf soylemiyenler el ustunde tutanlar saygi da kusur etmeyenler Bu gun hakli olarak lanet okuyor,onlar da bu laneti hak ediyorlar.Gelelim bu gune kac tane bilmiyorum cemaatlar var 20 yil sonra feto olmayacaginin bir garantisi varmi?cemaatlarin halki ne gibi yarari var.Cemaatlar da tipki mezhepler gibi vatandaslari parcalamaktan,cemaat onderlerinin halki kandirmak kuolerini doldurmaktan baska amaclarinin oldugunuda dusunmuyorum.
Musto 14 Temmuz 2019 10:46
Kusura bakma hocam bu dünyanın hesabını bu dünyada gormemiz lazim .Ruzi mahşere kalacak hesaplar ayrı adalet hak hukuk insanların yasam güvencesini sağlamak için ordusu polisi yargiclari ve kurumları olan bir devlet kurmuşuz bu devlet bunları sağlanamıyorsa kapatalim her şeyi Allaha havale edelim.
Şahin Doğan 14 Temmuz 2019 10:34
Allah razı olsun hocam. Tek kelimeyle muhteşem bir 15 Temmuz yazısı olmuş.
mete 14 Temmuz 2019 10:26
Birincisi darbeyi kimin yaptığı hala aydınlatılamadı. Etrafımdaki kişilere sorduğumda enaz yarısı darbenin bir kurgu olduğunu söylüyor. Darbenin kurgu olması veya darbeyi cemaatin yapması ..... Bu iki durumda da Türkiyede dindar insanların güvenini sıfıra indirir. Dindar kesimin özellikle siyasi islamcıların komplocu, güvenilmez, her türlü melaneti işleyebilecek bir kapasitelerinin olduğu imajı Türk halkının beynine montelendi. Seksen ve doksanlardaki islami imaj büyük darbe aldı ve insanlar dinden hızla soğumaya başladı. 50 yıldır yükseliş trendinde olan islam hızla çökmeye başladı Türkiyede
KARAR OKURU 14 Temmuz 2019 10:17
Ankara'yi parsel parsel satti diyen sayin bakan ile muhatabi belediye baskani icin herhangi bir savci neden sorusturma acmadi. Allah'tan korkuyorsaniz bunun cevabini verin!
KARAR OKURU 14 Temmuz 2019 10:18
Feto'nun siyasi ayagi ne oldu? Yok boyle birsey derseniz zaten konusacak birsey yok bizlerin akli ile dalga gecmeye devam edin. Bunun da hesabi ahirette verilecek.
Karar okuru 14 Temmuz 2019 10:10
Hala Cahiliye donemini yasiyoruz… Bu halk cehaletden kurtulmadikca yerimizde saymaya devam eder ve yakin bir gelecekde tarihin sayfalarina gomeriz elimizdekinide… Allah bu millete akil, fikir ve bolcada egitim versin…
Hersoy 14 Temmuz 2019 10:08
Ruz-I mahsede malum yapi ve tepesindekilerin sorgusu tamam da, onlara çanak tutanlarin durumu ne olacak, sorulmayacak mi acaba her türlü istihbari bilgi ellerindeyken sadece aldanmis(!) olmalari onlari kurtarir mi, acaba?
Ben 14 Temmuz 2019 10:00
Ana problem dini kullanarak 'insan mühendisliği' yapan ve insanları bir boş amaç uğruna yönlendiren kerameti kendinden menkul din adamı ya da lider tiplerine inananlardır. İnsana tapmak, kula kul olmak bizde nedense normal karşılanıyor. Hiçbir insana yücelik atfetmeyeceksin. Bu kişi hocaların hocası da olsa, liderlerin lideri de olsa, politikacıların şahı da olsa, bunların etten kemikten insan olduğunu, senin benim gibi zaafları olduğunu unutmayacaksın. Aklını kiraya vermeyeceksin. Bu olaylardan ders çıkaracaksın. İnşallah.
İbrahim kahraman 14 Temmuz 2019 09:51
Konuyu çok güzel özetlemişsiniz.bu yapılanlar ile ülkemiz, insanımız, değerlerimiz, yöneti iddiamızdaki ilkelerimiz çok şey kaybetti.teşekkürler...
KARAR OKURU 14 Temmuz 2019 09:44
Sadece Ruz-i mahşerde değil dünyada iken de millete darbede parmağı olan herkes cezasını çeksin. Ancak darbe sonrası ibadet tabakası denilip en büyük cezayi ödemek zorunda birakilan suçsuz insanların vebali ne olacak. Onlara reva görülen terörist, vatan haini damgasını kim kaldıracak. Suçsuz oldukları bilinmesine rağmen işinden edilen, perişan edilen, ailesi parçalanan o insanların vebalini mahşerde kim nasıl ödeyecek.
Okur ve sorar 14 Temmuz 2019 09:05
Toptancı görüş mağduriyetleri göremez. Dağ gibi 15 Temmuz’u görenler detaylara inemez. Bir tarafta devletin yardım ettiği gruba dini açıdan sevap kazanma düşüncesiyle dahil olan masumlar, diğer tarafta devletten beslenen aynı grubun yöneticilerinin vatan millet tanımazlığı ve ihaneti. Bu ayrım yapılmadığı sürece ihanet ve masumların feryadı devam eder. İhaneti ve masumiyeti kim ayırt edecek ? Devlet mi ? Evet, devlet ayırt etmeli. Adil devlet ihaneti bir an önce cezalandırıp, masumiyeti bir an önce bağrına basmalı. Zaman uzarsa masumiyetten ihanete geçişler olabilir.
KARAR OKURU fransa 14 Temmuz 2019 16:38
0
Slm guzel bi yorum aynen evet magduriyetler olmamaliydi olduysada bir an once telafi edilmeli ayni zamanda bu insanlar iktidara oy verenler dindar insanlar vatanini milleti seven insanlar ha suca bulasan azmettirenleri aciyin diyenyok ne olur onlarida cezalari hukuktaki karsiligi neyse verin hurmetler
Karar okuru 14 Temmuz 2019 08:58
Tamam herkes kendi yakinini onemli mevkilerde gormek ister ama bu baskasinin hakkini yiyerek oluyorsa bu buyuk gunahtir. Hele bu kisiler bulundugu mevkileri yine usulsuz kullaniyorsa gunahlari katlanarak devam eder. Ama devlet niye var niye bunlar engellenmedi niye goz yumuldu on kisi degil 100 kisi degil ayikla ayikla bitmiyor. O zamanki iktidarin bir cemaata bu kadar yakin olmasi neyle aciklanir. O zamanki gazetecilerin cogu bunlara alkis tutuyordu parlatip cillaliyorlardi. Simdi olan KHK ile gorevine son verilen onbinlerce insana oldu. Bunun gunahi enbasta bunlara canak tutanlara
Mustafa Erhan 14 Temmuz 2019 08:53
Teşekkür ederiz. Olaylara tek taraflı olarak bakmayıp. Hem fetönün hem hükümetin yanlışlıklarını yazdığınız için tebrik ederiz.
KARAR OKURU 14 Temmuz 2019 10:26
0
Başka yazılarına bak. Her türden eleştiri için gösterebileceği bir yazı veya birkaç paragraf vardır heybede. Ama bu yazı senin için değil ne yazık ki.
KARAR OKURU 14 Temmuz 2019 08:50
Hakkımdaki suçlamalara hiçbir adli ve idari kurum cevap veremiyor. Kanunen suç olup olmadığına dair.Ama her türlü zulüm ve işkence yapılıyor. Sonrada çıkıp Allah dan Ahiretten bahsediyorlar hesap günü herşey ortaya çıkacak kendinizi fazla yormayın
KARAR OKURU 14 Temmuz 2019 08:46
Cemaatin kirli işlerle nasıl üstünü batırdığını gördük. Yalnız şimdiki siyasi partisinin de nasıl üstünü başını kirlettiğini hepimiz görüyoruz.
KARAR OKURU 14 Temmuz 2019 08:47
Bu fetöcülerin hesap veremeyeceği en önemli konu; bu milletin evlatlarını devşirmesi oldu. Ülkenin bu potansiyelini Abd israil lehine çalıştırdılar. Bu milletin güvenini çaldılar.Dine olan yönelimi durdurdular. Yapılan hayırlara infaklara şüphe bulaştırıp engel oldular. Hala akıllanmıyorlar. Hala bir cemaat olmayıp bir istihbarat örgütü olduklarını görmüyorlar.
K 14 Temmuz 2019 13:44
1
Dogrulari guzel ifade etmis. Buna itiraz eden ancak bir fetocu olabilir. Fetonun vehameti tovbe etmemsi yanlistan donmemesi. Israrla kendilerini hakli cikarmaya calismasi hem de Turkiye dusmani her kim varsa hepsinin alyina yatarak. Feto kudurdu. Kanser/kangren oldu. Tez kesilip atilmazsa butun vucudu curutecek. Sucu sabit Fetoculeri tez infaz sart.
Göktuğ 14 Temmuz 2019 08:41
Yazdıklarınıza sonuna kadar katılıyorum.Fakat ya bunların önlerini açıp,KPSS sorularını çalmalarına ses çıkarmayanlar,TSK'nin damarlarına kadar girmelerine sebep olanlar,Ergenekon,Balyoz vs operasyonlarında,GKB'nının Kozmik ODasına girmelerine kapıyı açanlar,"iyi ki bu ordu ile savaşaa girmemişiz" diyenler,"Pislikler Paçadan akıyor,hasretlik bitsin" diyenler ne olacak?Pisliğe bulaşan,destek olanlar aynı kategoride mütalaa edilmeli ve mutlaka yargılanmalıdır.Kozmik Odaya girilip yurt dışında bulunan istihbararat elemanlarımızın 869'u şehit edilmedi mi?Hesabını kim verecek?
Karar okuru 14 Temmuz 2019 10:14
0
Zurnanin tamda zirt dedigi yer bu yazdiginiz... Insallah o is ahirete kalmaycak ki ibret olsun yeni nesillere …
Kasim 14 Temmuz 2019 14:40
3
Sorularin ilk calinma tarihi 1980! Chp'nin Rockefeller burslu genel sekreteri Kasim Gulek, Feto'yu kuran ve devlete yerlestiren kisidir!
KARAR OKURU 14 Temmuz 2019 20:06
0
1980 de Kasım GÜLEK CHP Genel Sekreteri değildi. Bir yanlışlık var her halde.
Karar okuru 15 Temmuz 2019 10:56
0
Karar Okuru 20:06 Bir yalnislik yok Kasim isini yapiyor… Ortaligi velveleye verip babalar gibi suclu disarida gezen siyasilerden, isadamlarindan konusulmasin diye… Halk herseyi goruyor artik…
HERMES 14 Temmuz 2019 08:32
Gene kaçak oynuyorsun Ahmet bey, herzamanki gibi. Yüzbinlerce insana leke bulaştırdılar, dogru da, bu leke onların basınında yazan,-konuşan sana, Hayrettin Karamana niye bulaşmadı, Nagehana, Şamile, Fettaha, vs...sayılamayacak kadar çok isme neden bulaşmadı? En onemlisi AKP li siyasetcilere neden bulasmadi?. Bircok masum acı çekerken, onlar ve siz bunun hesabını ruz-i mahserde nasil vereceksiniz?
KARAR OKURU 14 Temmuz 2019 08:26
Ya cemaate katilip samimiyetle sonradan gercek yuzlerini anlayip tum inanclari sarsilan dinden bile cikanlarin vebali nolacak ! Fetullaaah munafiksin!!
Mehmet Şahin 14 Temmuz 2019 08:27
Gruplarını sadece Müslüman bir ülkeye karşı casusluk örgütü olarak kullanmanın ötesinde, bu örgütü bulundukları her ülkede emperyalist devletlerin hizmetine verdiler.
karar okuru 14 Temmuz 2019 08:15
değişmez bu fetula cilar çunku ahiret kaygıları yok Türkiye de MUSLUMAN görunuyorlar Yurt dışında KARDİNAL Ler .yeni bir meyden fırsatı bulsalar UMMETİ MUHAMMEDE yine KURŞUN Sıkarlar
KARAR OKURU 14 Temmuz 2019 07:55
Sn. Taşgetiren siz de destek verdiniz zamanında. Yazdığınız methiyeler hala hatırımızda.
KARAR OKURU 14 Temmuz 2019 07:38
İktidar fetö olayından önemli dersler çıkarması gerekirken, bazı cemaatlere kol kanat gererek pek de ders almışa benzemiyor. Dilerim başımıza fetö gibi bir bela açmazlar. ..
KARAR OKURU 14 Temmuz 2019 07:14
Bütün cemaatler din kisvesi altında kendinden olmayanları ötekilestirmekte ve cahil halkı sömürü aracı olarak kullanmakta.Kapı kapı dilenci gibi halktan hububat toplamakta diyanet de her cuma dilenciler gibi farklı isimler altında halktan para toplamakta.15 Temmuz sonrası hiçbir grup ve diyanet dahil zümreye kuruş vermedim ve vermem de.Yıllarca halkı sömüren din tacirlerine zerre kadar güvenim kalmadı.Ben üniversite mezunuyum ve asgari ücretle iş bulamazken din görevlileri 3500 tl den başlayan miktarda maaş almakta.Günde kaç saat çalışıyor Allah aşkına?Halka hizmet diyenler hep bana hep bana..
Adem 14 Temmuz 2019 06:46
İnşallah herşey ahirete kalmaz herşey tüm çıblaklığı ile bu dünyada ortaya çıkarda kızarması gereken yüzler kızarır
KARAR OKURU 14 Temmuz 2019 11:13
0
Ahirete kalsin . Ben fetullahin ahrette yargilanmasini izlemek isterim munafik fasik adam
HACI MURAT 14 Temmuz 2019 06:40
Ha şöyle yahu.Bilmeden mağduriyete uğrayanlar varsa bu tespitlerden sonra onların mağduriyetinin giderilmesine sıra gelir ancak.Esasen topyekûn millet mağdur oldu maddi manevi.Maddi kaybın haddi hesabı yok.Halbuki üç kuruşluk bir kul hakkının bile hesabı var. Mütedeyyin kesimlere,sivil toplum kuruluşlarına şüpheyle bakılır oldu. Bunun vebali milleti maddi kayıplara uğratmanın vebalinden de fazla.
KARAR OKURU 14 Temmuz 2019 09:33
3
Bilmeden mağduriyet yok hacı. Bilerek mağduriyet var. Sorun burada. Adil sorgulama ve yargılama yapılsa idi herşey düzelirdi şimdiye kadar. Süreç tıkandı ve milletimiz hala zarar görüyor bu yüzden...
KARAR OKURU 14 Temmuz 2019 11:25
2
"Cemaat"in bu millete en büyük hayrı, cemaatlerin insanları nasıl sürüleştirdiğini öğrenmelerini ve bunlardan uzak durmanın insanın hem dünya hem ahireti için ne kadar gerekli olduğu gerçeği ile yüzleşmelerini, sağlamasıdır. Şimdi HACI onları diğer cemaatlerle karşılaştırma, diyecek. Ben de, derim ki : Sofizm bataklığı olmasaydı bu haşereler üremezdi.
KARAR OKURU 14 Temmuz 2019 19:52
1
“Osmanlı döneminde 'Tarikat', Cumhuriyet döneminde ise 'Cemaat' tarzında örgütlenen dinsel gruplar, devlete destek oldukları gibi; epeyce de köstek olmuşlardır. Bunlar, Devlet içinde 'devlet'; Din (İslam) içinde 'din (mistisizm)'dirler.”... “Dinin örgütlenmesi (Kilise, Diyanet, Tarikat, Cemaat, Parti…) müminlerin 'Profesyonelleşmesi' dir. Oysa sahici dindarlık, amatör bir ruh gerektirir.” HACI’ya cevabı, bu alıntıyı yaptığım, KARAR’ın GÖRÜŞLER bölümündeki İÇ-DÜŞMANLIK başlıklı yazısında, İLHAMİ GÜLER Hoca vermiş; başka söze gerek yok.
Özkan 14 Temmuz 2019 06:30
Keşke bıçağınızın iki yüzüde bu kadar keskin olsa Yine de tebrik ediyorum
KARAR OKURU 14 Temmuz 2019 05:49
Yönetimle ilgili bütün kötülüklerin panzehiri ADALETTİR.JaponlarFransızlar,Almanlar..vb. ler adil sistemle kendilerini koruyorlar.Adalet, bombacıları,hainleri general yapmaz,soruları çaldırmaz,Bakan,Vali,Savcı ,Hakim olmalarını engellerdi.Adaletin zıddı TORPİLDİR.Hala ders alınmamış.Bürokratlar torpilsiz selam almak istemiyorlarsa gerisi....
KARAR OKURU 14 Temmuz 2019 04:54
Münafığa diyorsun ki, neden münafıklık yaptın. Adamın işi o.
KARAR OKURU 14 Temmuz 2019 04:53
Ahmet Bey, Fetöcü kahpelere 17-25 Aralktan önce bu şekilde hitap edilebilirdi. Ama 17-25 Aralıktan sonra bir ajan olduklsrı anlaşılan bu kahpelere böyle sorular gereksizdir ..
KARAR OKURU 14 Temmuz 2019 04:49
Diğer cemaatler hiç bir zaman okadar fırsat bulamazlar. Çünkü bu kadar organize sevk ve idare edilemezler.bir yerden açık verirler. Bunların adamları özel seçilmişlerdir. Zengin ,zeki, başarılı, güzel, en sessiz tip değilsen fetöde barinamazssin .sıradan kişiler le işi olmaz onların. Bazı istinalar vardır. Yaktılar milletin evlatlarıni yazık oldu. Hala hepsi kehanet bekliyor. Bu kehanetin gerçekleşme payı da yok değil. Çunku çok güçlüler. Milleti birbirine kirdirana kadar durmayacaklardir. Durdukları yere bakın anlaşılır. Biz terörist değiliz deyip PKK yanında dış güçler yanında. Kötü günler..
KARAR OKURU 14 Temmuz 2019 02:05
Darbe sonrasında, darbeden önceden haberi olmayan ve tasvip de etmeyen insanların “irtibatlı – iltisaklı” olarak damgalanmasına değinmemişsiniz. “Zaman zaman yaptırımlarda aşırı gidildiği iddialarından doğan “mağduriyet” söylemi dile geldi.” biçimindeki ifadeniz yetersiz bence.
Kaleminize sağlık, Allah'ım memlekete dirlik ve düzenlik versin.
KARAR OKURU 14 Temmuz 2019 00:12
Ayni eskiden oldugu gibi.. eskiden de gucun sahipleri nasil ve ne kadar musaade ederse o kadar gorulur ve o kadar konusulurdu..
KARAR OKURU 14 Temmuz 2019 00:02
Allah razı olsun Ahmet bey .
KARAR OKURU 13 Temmuz 2019 23:57
Malesef hala feto işbaşında. Evet mağduriyet var ama bunu bile onların yaptırdığını düşünüyor millet. Binbir surat feto. Güven duygusunu kirletip yitirip bitirdiler. Eğer onları biraz taniyorsam her taşın altından çıkarlar. Hala örgütlenme peşindeler. 15 temmuz dersi onları kesmedi.
KARAR OKURU 13 Temmuz 2019 23:53
Bir defa o davaya gönül verenlerin %90'ı devlette örgütlendikletini, adam kayırdıklarını, kul hakkı yediklerini biliyordu. Büyük çoğunluk masumdu savunmanıza katılmıyorum. Onlar devlette kadrolaştıkça üyeleri daha coşkuyla destekliyorlardı. İkinci nokta Feto'nun yaptığını diğer cemaatler de yapıyor. Devleti ele geçirmek için her yol mübah anlayışındalar.
KARAR OKURU 14 Temmuz 2019 09:07
16
Hocam hiç biri pişman değil.Çevremde o kadar var ki.Bizi bu hale Tayyip getirdi deyip CHP ye çalıştı hepsi.Bizi bu hale Namussuz,imansız Fetó getirdi diyeni yemin ediyorum duymadım.Hapishaneye girmemek için üsten gelen emirle kadınlar hamile kalsin dendi ve acıma duygusu ön plana çıkarıldı,alttaki dini tayfayi feda ettiler ama onlarda hala fetoden medet umuyorlar.Simdi hapishanelerde biraz daha dayanin Ekrem geliyor bir kaç yıla disardayiz ,en iyi yerlere geleceğiz haberleri dolaşıyor.Sanki Fetó sadece tayyibin sorunu gibi davranmayı birakiniz lütfen.kininiz aklınızın önüne gecmesin.
KARAR OKURU 14 Temmuz 2019 09:27
4
Görevden alınmış biri olarak size katılmıyorum. Kimsenin olacaklardan zerre haberi yoktu. Milliyetçi vatanseverim, kimseye sorgulatmam. Mesele, benim gibi vatanını seven onbinlerce insanı soruşturmadan görevinden almak yada normal zamanda kusur bile sayılmayacak sebepten hapislerde yıllarca bekletmek. Çözüm mağduriyet yaratmak değildi.
Karar okuru 14 Temmuz 2019 11:09
1
Karar okuru 09:07 Tum ulkeyi bu hale ve 15 temmuzlara sizce Kim getirdi?? Ve bizi bu kanalizasyon cukuruna atip bi Eli yagda bir eli balda seyrediyor?? Allah akil fikir versin…
Pişman Ateist 14 Temmuz 2019 12:42
0
Birçoğu emin olun pişman hemde bin pişman biri de benim din kitap Allah demelerine kandım cok şükür usulsüz devlet aleyhine bir islemim olmadı sohbetlerine katıldım sadece ama dönüp baktığımda lanet olsun diyorum o papaza hala hoca diyenleri de Allah ıslah etsin diyorum. Üzgünüm bunların gerçek yüzlerini geç gördüğüm için Üzgünüm böyle Ahlaksız bir harakete selam verdiğim için. Ama devlet Suçluyu Sucsuzu ayirmadi Herkesi aynı kefeye koydu darbe yapan da örgüt üyesi sayıldı sohbete giden sendikaya üye olan da Kısacası, Bank Asya’ya para yatıran, sohbetlere katılan, kurban adı altında himmet
Muhtefi. . 14 Temmuz 2019 14:13
0
09;07 100% doğrudur. Diger Cemaatler onlarda TEHLİKELİ (istisna kaideyi bozmaz) Hepimiz Uyanık olmalıyız. DEVLETTEN herşeyi bekleyemeyiz bulunduğumuz ortamlarda Sahsi Çıkar üstü DEVLET ve MİLLETİN Geleceği Partiler ustu düşünmemiz lazım. Kesinlikle Fetoslar pusuda Birinin Dediği gibi KEHANET bekliyorlar. İmamoğlu Uyanık olmak zorunda ORADALAR..!.çoğunluğu 100% etrafında. Çıkış arıyorlar. Her kilikta olurlar ib. ..Dahil. !...duyuyorum hala Fetos ne derse o. ;)...fetos nallari dikene kadar ve arkasini,sonrasını takip ederek İnşallah Uyanık ve Zeki Olursak BATIL tepelendi, tepelenecektir.
KARAR OKURU 14 Temmuz 2019 15:45
0
Bende katılmıyorum tamam hain bir örgüt terörist olanlar var ama burda hicbirseyden haberi olmayan bizler asıl bütün haksızlığı gördük. Feto Elebaşı papaz ve arkasında ki kocabaslar gelmeden bu iş çözülmez ha Suna da geleyim soru çalma kumpas kurma insanların özel hayatına girme gibi rezil iğrenç utanç verici işleri öğrendikçe okudukça şok oluyorum. Tek kelime ile yazıklar olsun diyorum Pişman misin diye sor pişmanım bunların gerçek yüzlerini geç gördüğüm için Allah kitap ile kandırıldığim için 250 şehit ve bir sürü yaralı vatandaşımız için çok üzüldüm. Ama Allah biliyor ben bunların din yüz
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN