Back To Top
Saygınlıkların korunması

Saygınlıkların korunması

 - Son Güncelleme: 11.04.2019 Perşembe 10:38
- A +

Yeni Şafak’ın sür-manşetinde şu başlık yer alıyor: “Sandıklar FETÖ’ye teslim edilmiş.” Başlığın altında ve haberin içinde sandıkların FETÖ’ye teslim edilmişliğinin gerekçesi olarak da bir liste sunulmuş. Şu liste orada yer alıyor:

“İ.B. Maltepe Belediyesi’nde görev yaptığı halde 2229 numaralı sandığa başkan oldu. İ.B.’nin kardeşi M.B. ise 1096 numaralı sandığın başkanı. M.B. İnfaz Koruma Memuru olarak çalışırken kamudan ihraç edildi, 10 Ekim 2018’de ise OHAL Komisyonu kararı ile göreve iade edildi. 2020 numaralı sandıkta asil üye olarak görev yapan T.H.’nin dosyası da kabarık. Çocuğu FETÖ okullarında okuyan T.H., İstanbul Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’nde görev yaparken bir dönem açığa alındı. T.H.’nin polis müdürü kardeşi G.T. KHK ile 2016’da ihraç edildi. R.S. ise öğretmenken önce ihraç edildi, sonra komisyon kararı ile görevine döndü.1191 numaralı sandığın başkanı E.İ.: Kardeşi asker öğrenci iken okulla ilişiği kesildi. 1541 numaralı sandığın başkanı A.K.: Aynı sandığın aynı zamanda asil üyesi! Adı bir dönem FETÖ soruşturmalarında geçti. 1277 numaralı sandığın başkanı G.G.: Kardeşi Antalya’da polis memuru iken ihraç edildi. 1413 numaralı sandığın asil üyesi Ö.G.: Kardeşi İstanbul emniyet müdürlüğünde görevli iken açığa alındı. Diğer kardeşi komiser yardımcısı iken ihraç edildi. 2256 numaralı sandığın asil üyesi F.D.: TÜİK’te geçici personel iken ihraç edildi ancak OHAL Komisyonu tarafından görevine iade edildi.”

                                                 ***

Siyahları ben yaptım. Ne var orada?

Kardeşi… OHAL komisyonu kararı ile göreve iade edildi… Çocuğu FETÖ okullarında okuyan… T.H.’nin polis müdürü kardeşi… Sonra komisyon kararı ile görevine döndü… Adı bir dönem FETÖ soruşturmalarında geçti… Kardeşi… Kardeşi… Diğer kardeşi… ancak OHAL Komisyonu tarafından görevine iade edildi…”

Azıcık hukuk bilgisi ve hukuka saygısı olanlar, yani mesela suçun şahsiliği ilkesinden, suç sabit olmadıkça her insan masumdur ilkesinden, bir insan yargıda aklanmışsa suçsuzluğuna hükmedilmesi gerektiğinden haberi olanlar, insanları kardeşi yüzünden, çocuğunun okuduğu okul yüzünden, ya da suçsuzluğu anlaşıldıktan sonra hala şu örgütün bu örgütün üyesi olmakla suçlamazlar. Bunu bir medya organı binlerce kez çoğaltmaz…  Bu suçtur.

Bir gazeteyi yönetenler bunun suç olduğunu bilmiyor olamazlar. Ama durumdan vazife çıkarıp, gazetenizi de o görevin içine sokarsanız gazetenin tarihine yargısız infaz günahı eklendiğine bakmaz, gözünüzü karartıp bunu yaparsınız.

Seçim kaybedilmiş mi gözüküyor, seçimi yenilemek mi lazım, bunun için yolsuzluk algısı mı oluşturulmalı, Parti sözcüleri bunun için bastırıyor mu, böyle bir durumda gazeteye hangi görev düştüğü sorusu mu ortaya çıktı, öyleyse ne duruyorsunuz?

Yolsuzluk varsa tabii ki araştırılsın. Tabii ki vatandaşın bir oyu bile zayi olmasın. Tabii ki seçime hile karıştırılmasın. Ama bakın, şu yapılan var ya, en az seçimde hile yapmak kadar vahimdir. Hukukun en temel ilkelerini hiçe sayıyorsunuz. Bunlar 28 Şubat zamanlarının fesadıdır, dediğimde tüyler diken diken oluyor. O zaman askerlerin eşlerinin fotoğrafı istenmiş, çocukların hangi dersaneye gittiği araştırılmış, ana – babasının irticaya yakın olup olmadığı soruşturulmuştu. Şimdi de kardeşlerden, çocuklardan yola çıkılarak FETÖ ithamı yapılıyor. O da yetmiyor, aklanmış adamın aklanmışlığı yok farz ediliyor. Yargı niye var o zaman, OHAL Komisyonu niye var? Bu mantık bir FETÖ sanığı varsa onun etrafındaki -kardeşi, anası, babası, çocuğu, hısım akrabası- onlarca insanı zanlı alanına sokuyor. Bunun insafı var mı?

Şunu düşünür insanlar: Eğer Ak Parti’nin “seçimde hile” diye dile getirdiği konular bu tür şeylerden ibaretse, polis operasyonları bu alanlarda yapılıyorsa “Devlet dili”ne güven noktasında büyük problem çıkar.

Böyle olmaz, bakın, bu yapılanlar Ak Parti’ye başka bir maliyet getirir. Şunu açıkça ifade etmek isterim: Bir süredir Ak Parti imajı, bu medya dili yüzünden de yara alıyor.

***

“Yeniden seçim” tartışmaları nereye varır, bilemiyorum. Ama şunu ifade etmek isterim: Ak Parti’nin toplumla ilişkisinde bir sorun oluşmuş bulunuyor. Hem de öyle böyle değil, ciddi bir sorun. En içerden en dışardan dile getirilen “sakınılmış” notları topladığınızda kabarık bir dosya çıkar ortaya.

Şunu da söyleyeyim: Yeni bir seçim Ak Parti’ye istediğini verir mi, emin değilim. Yani yenilenen seçimde de Binali Yıldırım kaybederse nasıl bir itibar aşınması olur? Binali Bey’in suskunluğunun bir anlamı olmalı.

Bu tartışmalarda “partili cumhurbaşkanı” hüviyeti içinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yer almasının, sade vatandaş nezdinde nasıl karşılandığı da önemli bir soru. Bence hukuk gibi, Cumhurbaşkanlığı gibi bazı alanların saygınlığının sadece kendi tabanlarımız değil, tüm vatandaşlar nezdinde korunması hayati bir mesele.   

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 20 Nisan 2019 20:21
Yazılarınız da yapılan yorumlar kadar nankör . Bir müslüman nasıl oluyorda müslümana karşı bu sekilde bilenip azgınlığın ve kaosa çanak tutanların yanında durabiliyor.
hulusi keskin 16 Nisan 2019 01:30
Fetöcüler hiç bitmiyor. Ancak siyasi ayağı hala önemli koltuklarda. Abant toplantılarını ertipleyenlere dokunulmadı.Dinlerarası diyalogcular ha keza. Velhasıl sivrisineklerle uğraşılıyor. buda zihinleri karıştırıyor.
Abe 12 Nisan 2019 07:08
O kadar usulsüzlük haberleri ispatlarıyla ortaya dökülürken siz bu kısmına mı takilip kaldiniz sayin yazar. Bu haberle birlikte belgeli usulsüzlüklere de deginebilseydiniz keske
Kasım 12 Nisan 2019 05:51
Ah hocam ah! Keşke çıkar için haksızlığa göz yumulmasaydı bizim çevrede. Sizin yanlışı, haksızlığı ifşa etmenizi takdir ediyorum. Kendi hayatımda da sizin hoşuma giden taraflarınızı Örnek alıyorum. Allah doğrudan, hak ve adaletten ayırmasın.
Ercan Güven 11 Nisan 2019 23:53
Allah kaleminize güç versin. Gerçeğin bir kısmını ne güzel kağıda dökmüşsünüz.
KARAR OKURU 11 Nisan 2019 22:02
İstanbul seçimleri yenilenirse kahvehaneler de Muhalefetin sineyi millete döneceği konuşuluyor.O zaman tamamen iş karışir CB secimide yapılir o zaman .
KARAR OKURU 11 Nisan 2019 21:55
YSK, Dogu Anadolu'da secimi kazanan Kurt adaylara KHK ile ihrac edildikleri gerekcesiyle mazbata vermedi. Mazbata vermeyecegin adaylarin secime katilmasina neden engel olmadin diye sorarlar. Cevap bellidir: tuzaga dusurmek icin. Secimi kaybeden AK Partili adaylari kayyum atandi. Her gun hukuk guguk oluyor bu ulkede. YSKnin iktidar organi oldugu bir ulkede secim yapilmasinin bir anlami yoktur. 4 sene sonraki genel secimlerde neler olacagi bugunden bellidir. Turkiye demokrasi, insan haklari ve hukukun ustunlugunde bir kez daha sinavi kaybetmistir. Daha birkac nesil kaybetmeye de devam edecektir
Hasan Kul 11 Nisan 2019 21:04
Seçimin kaybetmesi durumda devreye sokulacak a,b,c....planı devrede,tezgahlayan bellidir.
Sayin Tasgetiren yine hukuktan vicdandan yana oldunuz, size yakışanı yaptiniz. Umarım Türkiye bir gün tam demokrasiye ve sirati müstakime geçer. Teşekkürler.
Kasım 12 Nisan 2019 05:46
0
Demokrasiyle sirayet-ı mustakîym’in ne alâkası var? Dini demokrasiye paspas etme!
karar okuru 11 Nisan 2019 15:12
Kaleminize sağlık.
KARAR OKURU 11 Nisan 2019 14:40
Bu mahalle çok eleştirdiği 28 şubatçıları ararsa şaşırmam?
arayıcı 11 Nisan 2019 18:54
0
Aranıyordum sen merak etme
dün bugün yarın 11 Nisan 2019 14:34
biz dindarlar yöneten değilde yönetilen konumunda olsak sanırım hem biz mutlu olacağız hem de tüm dünya.
Ahmet Fuat 11 Nisan 2019 21:53
2
sizin gibilere didar değil merkez sağ , yada muhafazakar deniyor. Dindarlar yönetimde değiller ,merkez sağ , yada muhafazakar veya CHP hangisi iktidarda olursa olsun ciddi bir fark olmaz. Adam kayırma çalma çırpma haksızlık eksik olmaz. Ancak gerçek dindarlar , Allah tan gerçekten korkan dindarlar (cemaat yada tarikatçıları kasdetmiyorum) iktidara gelirse kalkınma, huzur ve adalet olur.
KARAR OKURU 11 Nisan 2019 13:42
Gunaydın Sayın Yazar
Kasım 12 Nisan 2019 05:53
0
Ne demek günaydın ya hiç? Ahmet Taşgetiren her zaman haksızlığa karşı olmuştur. Sen yeni takip etmeye başladın anlaşılan.
Karar Okuru 11 Nisan 2019 12:47
Hocam hakkı haykırdığınız, gariban ve suçsuz insanlara bu şekilde muamele yapanlara tepki gösterdiğiniz için sonsuz teşekkürler. Allah yüz bin kez razı olsun sizden.
KARAR OKURU 11 Nisan 2019 12:41
Hısım akrabası fetöden soruşturma geçirenlerin,cezaya çarptırılanların fetö konusunda objektif bir değerlendirme yapması beklenemez.Böylelerinin akrabasını kayıracağı belli bir şey.
karar okuru 11 Nisan 2019 13:01
4
bu değerlendirmeyi yaparken sen objektif davranabiliyor musun?
KARAR OKURU 11 Nisan 2019 15:33
0
Kayırmayan da var arkadaşım. Eğer ak partili akrabası varsa o kişinin, onlar bile suçlu gözüyle bakıyorlar. Yıllarca tanıyıp o onsanın temiz olduklarını bildikleri halde vardır bir şeysi değip ilişkiyi kesiyorlar. Bu insanlar mimlendi bi kere!
KARAR OKURU 11 Nisan 2019 17:10
2
Demek istiyorsunuz ki şuan görevde olan tarım bakanının kardeşi fetö den dolayı cezaevinde. Sizin savunduğunuz düşünceye göre tarım bakanıda fetöcü. Bunun gibi onlarca örnek verebilirim isterseniz.
KARAR OKURU 11 Nisan 2019 19:02
0
Ama FETÖ cü diyemeyiz.
Ramazan Görgülü 11 Nisan 2019 12:34
Sizin ferasetinize, münevverliginize, akl-ı seliminize güvenimiz tamdır değerli yazar ama cesur olmak lazım başkanlık sistemi bitiktir parlementer sisteme dönüp RTE nin normal A.Gul gibi görevini yapması ekonomiden hiç anlamayan iktidar üyelerinin Kılıçdaroğlu'ndan destek talep etmeleri hayatidir. Zira Sayın Kılıçdaroğlu'nun tezleri, önermeleri hep doğru çıkmıştır
Denizci Alperen 11 Nisan 2019 17:54
1
Esasen geniş halk kesimlerini rahatlatan 2015 seçimlerinden beri hep KıLIÇDAROĞLU oldu , taşarona kadro dedi verildi , asgari ücret dedi yaptılar , emekliye ikramiye dedi yaptılar işte ana muhalefet budur , iktidara yol gösterir ülke rahatlar Erdoğan , Bahçeli ve Soylu'nun halkı irite eden sert söylemleri olmasaydı seçim daha suhuletle geçer belki de Akparti inci gibi dizilen sahil şehirlerini ve başkenti kaybetmez taşra partisi hüviyetine girmezdi.Memleket hepimizin yarın Allah göstermesin düşman bomba sallarsa hepimize sallayacak parti ayrımı yapmayacak kendimize
osman 11 Nisan 2019 12:31
doğru tespitleriniz var, aldığım duyumlara göre Sayın Cumhurbaşkanımız tüm bunların muhasebesini yapıyor. bundan sonra atılacak adımları iyi takip edin. ak partinin yeniden dirilişi asıl şimdi başlıyor.
KARAR OKURU 11 Nisan 2019 12:58
4
Verin mazbatayı kesin farfarayı!
KARAR OKURU 11 Nisan 2019 14:38
0
Biri versin mehteri!
KARAR OKURU 11 Nisan 2019 14:50
0
Niye muhasebe yapıyor ki. İnsanların hakkıni mi yemiş, milletin malını mi çalmış, garibana terörist muamelesi mi yapmış. Bunlar ihanet cezalari söyleyeyim. Affı yok. Böyle adamlar muhasebe değil sadece yıkım hesabı yapar.
EMEKLİ BİR VATANDAŞ 11 Nisan 2019 14:59
1
BADE HARAB'ÜL BASRA
Kasım 12 Nisan 2019 05:57
0
Ak parti artık seçim kazanamaz. Her defasında muhasebe yapılıyor ama hiçbir iyi sonuç çıkmıyor. İstanbul’da seçim tekrarlanırsa yolun sonu cumhurbaşkanlığı seçimine çıkar. Bu işe yaramaz CHP iktidar olur. Beş yıl sonra devlet iflas eder. Al sana muhasebe.
E.K 11 Nisan 2019 12:31
"Bence hukuk gibi, Cumhurbaşkanlığı gibi bazı alanların saygınlığının sadece kendi tabanlarımız değil, tüm vatandaşlar nezdinde korunması hayati bir mesele. " Sn yazar sizce Sn Erdogan'i butun secim boyunca meydanlarda terorist, hain, fasist, zillet, illet diye hakaret ettigi vatandaslar kendilerinin cumhurbaskani olarak goruyor mu? Hukukun ustunde siyasi baskinin hat safhada oldugunu sagir sultan bile biliyor..Adalet duygusu zedelendi. Adalete guven yaralandi..Sn Erdogan milletin kendisine emanet ettigi yetkiyi siyasi hirsina kurban etti...
Kasım 12 Nisan 2019 06:02
0
Cumhurbaşkanı vatandaşa ağzına geleni söylüyor vatandaş sosyal medyada eleştirince de “Cumhurbaşkanına hakaretten” alıyorlar içeri. Mademki Cumhurbaşkanı partilidir, o zaman şu Cumhurbaşkanı’na hakarete ceza vermeyin. Vatandaş parti genelbaşkanını eleştiriyor siz onu Cumhurbaşkanına hakaret olarak algılıyorsunuz.
KARAR OKURU 11 Nisan 2019 12:24
Ülkeyi yöneten kişiler adil, yetenekli ve vicdanli olsun yeter. Artık dindarlik aramiyorum.
E.K 11 Nisan 2019 15:49
1
Sn okur harika bir yorum. Sadece sunu eklemek istiyorum: adil, yetenekli ve vicdan sahibi olabilmek icin dindar olmaniz gerekmiyor...! Insan olmak yeterli.
sadi 11 Nisan 2019 12:26
Atalar boşuna dememişler; "Ne oldum demeyeceksin, ne olacağım diyeceksin" diye. Ha! birde; "Allah son nefeste iman ile göçmek nasip etsin" derler. Son dönemde o kadar çok insan gördüm ki, hüsn-ü zannımızı bozarak göçen. Mâlesef sizde onlardan oldunuz.
KARAR OKURU 11 Nisan 2019 16:53
1
Sayın Erdoğan'ı desteklememek imansızlık mı? Sen bu kafayla son nefesi verirsen şirk gibi büyük bir günah ile yargılanırsın sadi bey
KARAR OKURU 11 Nisan 2019 19:07
0
Müslüman göçmek için sizin hüsnü zannınıza gerek yok.
Kasım 12 Nisan 2019 06:08
0
Senin hayatın sui-zan’la geçmiş.
KARAR OKURU 11 Nisan 2019 12:00
Suç şahsidir.Böyle devam ederlerse gün gelecek arkalarında kimseyi bulamayacaklar.Bunun yanlış olduğunu bildikleri halde bile bile neden her ihraç olana aklanmış olup dönene fetöcü derler.Bunlar Allah'tan korkmazlar mı? Kendileri piri pak mı?Siyasal islam bu olsa gerek dini devlet işlerine karıştırdın mı bunlar olur.
Samsunlu Yücel 11 Nisan 2019 11:49
GARİBANLIK ÇOK ZOR HOCAM.FETÖ İLLETİNDEN ÜLKEDE ÇOĞU GARİBAN OLANLAR İHRAÇ EDİLDİ.VE NE YAZIKKİ GERİ DÖNEMEYENLERİN 7 SÜLALESİ DEVLET KURUMLARIN DA MEMUR OLAMAYACAK.AMA NE HİKMETSE BÜROKRASİDE,SİYASET TE HİÇ FETÖCÜ YOKMUŞ!YAHU BUNLARIN OKULLARINA SADECE BİZİ GİBİ GARİBANLAR MI GİTTİ!BUNLARA YARDIM EDEN SADECE İNANMIŞ MÜSLÜMANLAR MIYDI.SİYASET İÇİNDE Kİ FETÖCÜLERİ TEMİZLEMEZSE CEZA VERMEZ SE HER KONUYU ONLARA BAĞLAR OLACAK İNSANLAR.ŞİDDETLİ YAĞMUR YAĞSA ONLARDAN BİLECEK,DÖVİZ ÇIKSA ,OLUMSUZ NE OLURSA ONLARDAN BİLECEK.
MAHZUN MUHAFAZAKAR 11 Nisan 2019 11:47
Hocam kaleminize sağlık, yürekten yazıyorsunuz. İslamcı diye nitelenen medyanın hali, haber tekniği kelimenin tam anlamıyla KEPAZELİK.
KARAR OKURU 11 Nisan 2019 11:38
Çevremdeki AKP'liler yanlışları hatırlattığımda AKP'ye, Reise kimler düşman ona bak diyorlar. İsrail, ABD, AB bu iktidar gitsin istiyormuş o yüzden kayıtsız şartsız onları desteklememiz gerekiyormuş. Evet onlarla ortak bir noktadayız ama gerekçelerimiz farklı. Onlar doğal olarak politikalarına uyumlu adam arıyorlar. Bizde TC olarak Clinton'ın kampanyasına maddi destek vermiştik. Ben ise isim olarak kendisine Adalet'i seçip sonra da bu ada rahmet okuttukları için sevmiyorum.
KAZIK SORU 11 Nisan 2019 11:23
İSLAMCI GEÇİNEN MEDYAYA KAZIK SORULAR: Kişinin OHAL komisyonu kararı ile göreve iade edilmesi suçsuzluğuna yetmiyor mu? Çocuğu FETÖ okullarında okuyan meclis başkanı ve bakan olunca niye suçlu olmuyor? Kardeşi FETÖ den atılan sandık kurulunda yer alamaz fakat kardeşi FETÖ den atılan bakan olabilir gibi bir tezata düştüğünüzün farkında mısınız?
Karar Okuru 11 Nisan 2019 11:16
İlçe seçim kurulu sandık kurulunu oluşturup içlerinden bir kamu görevlisini de başkan atıyor. Sandık kurulu başkanının (sandık başkanı değil) tek başına karar alması veya iş yapması mümkün değil. Seçim veya sayım sırasında veya tutanaklar doldurulurken alınan kararlara her üyenin mevzuatlar çerçevesinde itiraz ve şerh koyma hakları var. Ortaya çıkan hatalar ya becerisizlikten ya da ilgili mercilerce yeterince eğitim verilemediğinden kaynaklanır. Sandık kurulu başkanının kim olduğu tek başına bir anlam taşımamaktadır.
avukat 11 Nisan 2019 11:07
İlahi dinlerde ve ileri uygarlıklarda ise suçun ve cezanın şahsiliği (kim işlemiş ise sorumluluk ve cezanın da yalnızca ona ait olacağı) esası kabul edilmiştir. Çağdaş ceza hukukunun en önemli ilkelerinden biri suç ve cezanın şahsiliği ilkesidir. Bu kural gereğince, kişi ancak kendisinin işlediği fiiller nedeniyle sorumlu tutulabilir, başkasının işlediği fillere iştirak etmedikçe sorumlu tutulamaz.
ENSAR 11 Nisan 2019 11:09
Yüce Peygamberimiz Veda Hutbesi’nde buyuruyor ki: “Ey İnsanlar! Sizi uyarıyorum, herkes yalnızca kendi işlediği suçtan sorumludur. Suçlu evlattan dolayı baba sorumlu tutulamaz, suçlu babadan dolayı evlat da sorumlu tutulamaz.” Efendiler nasıl kokuşmuş bir adalet duygunuz var ki kişiyi kardeşinin yaptığı yanlıştan sorumlu tutuyorsunuz?
Hocam kaleminize sağlık, yürekten yazıyorsunuz. İslamcı diye nitelenen medyanın hali, haber tekniği kelimenin tam anlamıyla KEPAZELİK, FOSEPTİK.
MAHZUN MUHAFAZAKAR 11 Nisan 2019 10:50
Hukukun en temel ilkelerini hiçe sayıyorsunuz. Bunlar 28 Şubat zamanlarının fesadıdır, dediğimde tüyler diken diken oluyor. O zaman askerlerin eşlerinin fotoğrafı istenmiş, çocukların hangi dersaneye gittiği araştırılmış, ana – babasının irticaya yakın olup olmadığı soruşturulmuştu. Şimdi de kardeşlerden, çocuklardan yola çıkılarak FETÖ ithamı yapılıyor. O da yetmiyor, aklanmış adamın aklanmışlığı yok farz ediliyor. Yargı niye var o zaman, OHAL Komisyonu niye var? GÖZ BOYAMAK İÇİN DEMEK Kİ!
TEZAT 11 Nisan 2019 10:46
MERDİ KIPTİ ŞECAAT ARZ EDEYİM DERKEN SİRKATİN SÖYLERMİŞ. “Kardeşi… OHAL komisyonu kararı ile göreve iade edildi… Çocuğu FETÖ okullarında okuyan… T.H.’nin polis müdürü kardeşi… Sonra komisyon kararı ile görevine döndü… Adı bir dönem FETÖ soruşturmalarında geçti… Kardeşi… Kardeşi… Diğer kardeşi… ancak OHAL Komisyonu tarafından görevine iade edildi…”
şerafettin 11 Nisan 2019 10:42
Sayın Ahmet Taşgetiren hocam Yıllar öncesinde Daha Türkiye Yeni Şafak Gazetesini tanımaz iken Ben Gazetenin yayınlandığı günlerde (1996 yılı olmalı) gazeteyi bayi bayi arayarak alıp sizi okumakta idim, Sizin düşünceleriniz benim için önemli olmuştur her zaman Ama şu anda içinde bulunduğumuz süreçte sizin ve sizin gibi düşünen yaşayan büyüklerimizin tutumu önemli Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan, Bülent Arınç, Binali Yıldırım, Fehmi Koru ve daha adını sayamayacağım değerli büyüklerimiz tutumu çok
Mehmet KARA 11 Nisan 2019 10:42
Allah sizden razı olsun bilge yazar
KARAR OKURU 11 Nisan 2019 10:31
Siyasal islamcıların yönetiminde, bir memleket nasıl yönetilmemeli örneğini veriyor AK Parti.. Ey iman edenler! Allah için hakkı ayakta tutun, adaletle şahitlik eden kimseler olun. Herhangi bir topluluğa duyduğunuz kin, sizi adaletsiz davranmaya itmesin. Adaletli olun; bu, takvâya daha uygundur. Allah’tan korkun. Şüphesiz Allah yaptıklarınızdan haberdardır. (Maide 8.)
Kasım Özdemir 11 Nisan 2019 10:19
Eski hukuk dışı uygulamaları inançsızlara bağlar 'puan' alırdı muhafazakar kesim. Meğer her insanın 'nefsinde' bir 'kafir' büyürmüş. Oysa her söylenene inanandan deli bile olmaz.
ilginç geldi... 11 Nisan 2019 10:01
Son günlerde Ak partinin kendi çizgilerine geldiğini söyleyen gruptan 2 kişi istifa etti...neden acaba? rica etsem bununla ilgili bir yazı yazarmısınız?
Farklı zaviyelerden bakıp orta yerdeki gerçeği farklı yorumlayabilirdik. Siz de biliyorsunuz ki sayın Taşgetiren, orta yerde başından itibaren yalan ve iftira var. Bunu hukukla izaha kalkışmak yersiz. Hukuk, gerçekle meşgul olur. Ama gerçek gelir ve gelecek. Yalan yok olup gider ve gidecek. Gidecekler...
KARAR OKURU 11 Nisan 2019 09:36
Hocam AKP ve lideri fazla zorluyor,yargı ve kurumları.Tarihe neden bakmazlar.İşte Ömer Beşir,Mursi,Libya'daki Mutabakat Cephesi,Tunus'da Nahda ve en son Suriye'de İhvan/Müslüman Kardeşler hareketi TUFAYA DÜŞÜRÜLDÜ,Türkiye'de ki AKP/RTE kullanılarak! Dilipak dahi Hilafet kurdurulacak diye Arap Baharı zokasını yuttu. Oysa Şerif Hüseyin, Abdul Nasır fiyaskosu yaşandı! Basiretli adam toparlayıcı olur,bunun için insiyatif alır.Ama o işçinin K.tazminatına çökmek,BES ile ücretlileri,Finans/Bakacılık ilahlarına kurban vermek derdinde! Yazık olacak kendine,ü
KARAR OKURU 11 Nisan 2019 18:39
0
Sudan'lı Mahmur Muhammed TAHA var.Müslüman Kardeşle, Baas,Abdulnasır Arap milliyetçiliğini red eden muhavvid bir müslüman liderdi.1983 de Numeyri idam etti şeriata karşı diye.Mürted ilan edildi.H.Turabi seyretti.Beraber Ömer Beşir ile darbe yaptılar Numeyri gitti. Şimdi de kendi gitti.Şiddetle gelen şiddetle gider.Hadi çocuklar Tarih dersi okuyalım..Türkiye ihvancıları,ibret alın.Biz hala İstanbul'u vermek diye kırk numara,şaklabanlık yapıyoruz.Ayıp,yazık,günah.Utanın YETER.Hepimiz zarar göreceğiz.Yapmayın.
karar okuyucusu 11 Nisan 2019 09:07
Ahmet bey Allah razı olsun.Tarih sizi de yazacak birgün...Banka,okul ve sendika gibi yasal nedenlerle insanlar ihraç edildi. Oysa bu insanların kendilerinin,ailelerinin Ak parti ile bir gönül bağı var ve bu halen kısmen devam ediyor. Ak partiye kasıtlı bir tuzak var, birileri kazan kazan politikası güdüyor ve bu iktidara oy kaybettiriyor.Umarım bir an önce düzeltilir ve bu insanlar yeniden kazanılır.Adalet biterse o zaman devlette olmaz..
Adım Soyadım 11 Nisan 2019 10:15
2
Kime tuzak var anlamadım? Kim kime tuzak kurmuş?
Karar okuru 11 Nisan 2019 11:03
6
işte bu yüzden FETÖ'nün darbe girişimi hala saçma ve haince normal olarak. Ama, ABD bu darbeyi yaptırarak; 1-başarılı olursa, bu ülkeyi komple bir ABD üssü yapma, 2-başarısız olursa, yurtdışındaki ilişkileri ve o ülkelerde yetiştirdiği eğitimli devlet kadrolarıyla Türkiye^nin bir dünya devleti olmasının önünü açabilecek bu yapıyı dağıtmayı hedefledi, 1 olmadı 2 oldu, yani aslında Türkiye'nin gücünü kırdı kendine göre. Şimdi hala FETÖ elemanlarını koruyormuş gibi durmasına bakmayın. Öyle olsaydı, hiçbir ülkede hiçbir FETÖ okulunun kapa
KARAR OKURU 11 Nisan 2019 19:50
0
Karar okuru 11:03...YSK da mi ABDnin organi? Bu secim rezaletinin tek suclusu var: AK Parti iktidari ve onun sag kolu YSK. Ne ABD, ne Feto...Yahu AK Parti Fetoyla can ciger kuzu sarmasi degil miydi seneler senesi? Trump baskan oldu diye keyfinize diyecek yoktu hani? Fetoyu basimiza bela eden de sizsiniz, Trump'i adam yerine koyan da. Yeter gayri...
KARAR OKURU 11 Nisan 2019 08:58
Zalimlere meyletmeyin yoksa ateş sizlerde dokunur diyor ayetikerime daha ıstanbul belediyesi ni kazanmamış medya yi tehdit ediyor kk kaos çıkar diyor zorbalık chpkk genlerinde var binlerce alimi asan chpkk ye meyleden müslümanlar in vay haline
eguven 11 Nisan 2019 08:34
Memlekette adam kıtlığımı vardı da bu şaibeli isimleri o sandıklarda görevlendirdiler....
Adım Soyadım 11 Nisan 2019 10:23
0
Bol bol balık yiyin...
KARAR OKURU 11 Nisan 2019 10:44
0
Kardeşten dolayı şaibe oluyorsa bakan olan, büyükelçi olan, belediye başkanı seçilenlere de bir çift lafınızın olması gerekmez mi? İlla adalet, illa adalet...
KARAR OKURU 11 Nisan 2019 08:32
Maalesef kullanışlı bir FETÖ maymuncuğu var. Bunu hoyratça kullananların en büyük zararı; devlete ve millete ve dolayısıyla Cumhurun reisine verdikleri fark edildiğinde çok geç olacak.
KARAR OKURU 11 Nisan 2019 07:47
Sayın Taşgetiren kortuğumuz başımıza gelebilir.İSTANBUL iptal olursa Muhalefette sineyi Millete dönetse CB gider işte o zaman.......
KARAR OKURU 11 Nisan 2019 07:46
15 Temmuz darbesine kalkışanların diğer aile fertlerini suçlu olarak görmeyelim.Fetö içinde aktif görevler ifa edenlerin diğer aile fertlerini de suçlu ilan etmeyelim.Suç şahsidir diyelim.Eyvallah.Ancak aktif bir Fetöcünün akrabalarını MİT'te çalıştırırsanız,Cumhurbaşkanı'nın, Genelkurmay başkanının yakınında, mutlak tarafsızlığın gerekli olduğu yerlerde istihdam ederseniz tedbirsiz davranmış olursunuz.Masumluk ayrı,hassas görevlerde tedbirli olmak,seçici olmak ayrı.
Taşgetiren Okuru 11 Nisan 2019 08:46
2
Ya hu yazar onu mu diyor! Bir adam bir adamdan ibaret değil diyor. Adamın çoluğu çocuğu,anası,babası,kardeşi niye töhmet altında bırakılıyor diyor. Adam aklanıp işine döndüyse niye hâlâ suçlu muamelesi yapılıyor diyor.
KARAR OKURU 11 Nisan 2019 07:36
33 yıllık sandık başkanlığı yaptım sandık başında bir oyun dönmesiçin farklı görüşten altı kişinin anlaşması ne kadar mümkünse sadece fili kavağa çıkarmak kadar bir iştir yapmayın ülkenin namuslu ve vicdanlı uç beş kuruş için görev almış gariban memurlarına leke atmayın bundan sonra sandık görevlisi bulamazsınız .Şayet bir başarsızlık varsa önce yok dediniz şimdi suçlu aramak niye. işin psiko sosyal boyutunu Dilipak yazmış bende yolda bıraktığınız itip kaktığınız ve hain terörist vs ilan ettiğiniz kırdığınız gönüllerde
KARAR OKURU 11 Nisan 2019 07:24
"İHANETİN BEDELI" İstanbul dünya güzeliydi.Sevdiği insan ona ihanet etmiş. Ve ihanetini de itiraf etmişti.Şimdi İstanbuldan ne beklenir.O da tabi diğerini seçti. --eeeee ne oldu ondan sonra. esas olan diyorki şimdi istanbula -- "Ya benimsin ya da kara toprak" yazık olacak istanbula bu aşk böyle bitmemeliydi.
KARAR''LI ADAM 11 Nisan 2019 12:13
0
Aşk insanın gözünü kör edermiş.Duyular ve duygular işlevini kaybetmiş.Akıl tutulmuş,basiret bağlanmış,feraset yok olmuş.Hırs,haset,kin,kibir, melekeleri dumura uğratmış.Bütün bunların sonucu gelinen vahim sonuç. Kendi düşen ağlamazmış ama bunlar hem ağlıyor hem ağlatıyor.
platonik 11 Nisan 2019 19:33
0
sadece güzelliğine değil zenginliğine de aşık olunmuş gibi duruyor
Karar Okuru 11 Nisan 2019 07:05
Mahşer var mı? var. Büyük hesap var mı? var. Boynuzsuz koyun boznuzlu koyundan hakkını alacak mı? Alacak. Ölüm nezaman? Belki bir kaç dakika sonra....Eeee o zaman? Sabır...
Tuna 11 Nisan 2019 07:04
Suçsuz yere ihraç edilen yuzbinlerce kişiden birisi de benim. Artık bu yasananlardan sonra bu ulkeye bir gönül bağım' sevgim saygım inancım kalmadı. En kısa zamanda bu gayya kuyusundan çıkıp yurt dışına gitmek orda hayatıma devam etmek istiyorum..
KARAR OKURU 11 Nisan 2019 07:04
1998 yılında bir müşterim vardı subay idi akşam ezanı okundu ve bana dedi ki subay müşterim yazıhane de namaz kılabilir miyim tabi dedim yalnız dedi ışıkları söndürebilirmiyiz dışardan gözükmeyelim herhalde ışıkları yine söndüreceğiz
KARARLI 'KARAR' OKURU 11 Nisan 2019 14:44
0
Hırsızlık,yolsuzluk,usulsüzlük,kibir,gurur,yalan,iftira yaygınlaşmamışsa ,eş-dost; oğul, damat,dünür nepotizmi pervasızca sürmüyorsa,kul hakkı;kamu hakkı pervasızca ihlal edilmiyorsa,umuma adaletli ve hakkaniyetle muamele ediliyorsa, ışıkları söndürmeniz gerekmez. 'Umumi Vekâlet' alanlar, bu herzeleri göstere göstere yiyiyor ve vekâletten azledilmiyorlar ise ,Vekil de; Müvekkil de ceremesini çekecek.Işıkları sizin söndürmenize gerek kalmaz,elektrikler trafodan kesilir!
KARAR OKURU 11 Nisan 2019 06:58
Bence Binali Yıldırım çıkıp kabul edin ben bu seçimi kaybettim dese tüm Türkiye'nin gönlünde taht kurar Öyle bir taht ki İstanbul büyükşehir belediyesi başkanı olmaktan daha unutulmaz
KARAR OKURU 11 Nisan 2019 10:01
0
Çok güzel bir yorum. Ama nerede o faziletli duruş
Abdullah hasan 11 Nisan 2019 11:32
0
Binali Yıldırımın sessizliği olsa olsa bu dur diyesim geliyor.
Karar Okuru 11 Nisan 2019 06:57
Yoksun ve yoksul, biz orta doğulular 4 tipik davranış gösteririz. Mazeret, her beceremediğimiz işte kullanırız. Mağduriyet, hep her şeyi hakederiz, bizden iyisi ama bu dış güçler yok mu? Haset, arzuladığımız ama yapamadığımız, olamayacağımız her şeye öfke, düşmanlık ve kin duyarız. Ve nihayet Hamaset, sonuçta ezik ve öfkeli yüreğimiz yüzünden beynimiz bizi kandırır rahatlatmak için “ eyy Almanya bizi kıskanma sende çalış seninde olur”. Bu fıtrata bu yönetim tamda uyar bizimde durumumuz bu
KARAR OKURU 11 Nisan 2019 06:51
Cok kıymetli hocam ıyı ki varsın ve yazıyorsun. Bakanların feto yakınlarını yazmazlar. Ama garip gurabayı yaz. Birde benim anlamadığım bu arkadas larımız neye inanıyor muslumansa eger bence degil sayet iddia ediyorlarsa daha vahim selamlat
KARAR OKURU 11 Nisan 2019 06:45
Bu nasıl iş fetonun en hızlı zamanında kazan bitirilmişken kaybet hem de fetöden dolayı. Akıl tutulması aynı fetö il genel meclisini ve ilçeleri kazandırıyor hem de aynı sandıkta yani pes. Sayın Cumhurbaşkanım galiba size bir oyun oynanıyor dikkat itibar oyunu.
KARAR OKURU 11 Nisan 2019 06:27
Şu medyanın içine düştüğü hale bakın Allah aşkına. Ruhları satılık kalemleri satılık.bu kadar da olmaz...Kabil’e devletinde bile bunlar olmaz
Musto 11 Nisan 2019 03:18
Hocam suç şahsi hırsızlık cinayet yüz kızartıcı suçlar vb bunlar doğru yakın tanıdıklarımdan gördümkü bunlar aileleride örgütün içine çekiyor çocuğu alıyor tanınmış kolejde okutup askeri okula sokuyor ailenin diğer çocuklarıda ihtiyaca göre okutuluyor basamaklar beşer beşer yükseliyor.Aynı aileden müebbet almış Albay Dekan pilot vb sorduğumda akp dediği gibi biz bunları hizmet ve inanç cemaati biliyorduk diyorlar pek pişman olanı görmedim yakında kurtulacaklarına inanmışlar.
Taşgetiren Okuru 11 Nisan 2019 08:30
0
Ee yani! Bu örnekten hareketle bunların hepsini suçlu mu sayalım mı diyorsun?
musto 11 Nisan 2019 13:45
3
Bir kısım aile mecburiyetten çocuğunu teslim etmiş çocuk belli bir yere gldikten sonra ailesini tanımıyor her şeyiyle o cemaatın malı oluyor birde organize harekatın içinde varı ve yoğuyla destekleyen aileler var halen aynen devam yeri geldikce takiyye yaparak devam ediyorlar.Devlet ellerinde iken mecburiyetten işe giren insanlar var suçsuz insanlar bunlar adamları oraya mecbur etmişsin.
KARAR OKURU 11 Nisan 2019 01:42
Ne yazayım?
KARAR OKURU 11 Nisan 2019 01:44
3 yıldır yaşadıklarımı anlatsam .... anlatamam. Dünyayla irtibatım koptu. Ebedi alemde görüşeceğiz.
Karar Okuru 11 Nisan 2019 01:14
Şaşırmamak mümkün değil, hayret bu anlayıştan bel altı davranış hiç beklenmezdi nasıl oldu bu acaba?. Şoktayız. Bunun buraya varacağı hiç belli değildi değil mi? Artık seçim filan hak getire tezgah kurulur, basın yazar, arzu edilen sonuç alınır Vakıflar ve yöneticileri zenginleşir. Bunu korumak içinde akla zarar akıllar yürütülür. Soy isimlerinden hangi partiye oy vereceği bellidir seçmenin. Yetmez ama evet çi takımına sormak lazım yetti mi
KARAR OKURU 11 Nisan 2019 01:09
YSK seçimlere girme yeterliliğin var dedikten sonra seçilmiş belediye başkanlarına sen khk lısın mazbatanın verilmemesi akıl tutulması. Khk lı milletvekili olabiliyorsun belediye başkanı olamıyorsun.
KARAR OKURU fransa 11 Nisan 2019 01:04
Slm halbuki kuran i ketimdede ayetde var bu hususta bir kisiye veya topluluga olan ofkeniz tepkiniz sizi adaletsizlige sevketmesi daha bunun gibi hakka hukuka dair ayetlerde varken hicmi hic yakisigi yok yalniz medya degil hocam bu uslub kaymasi secim oncesinden beri var hala devam ediyorlar allah izan vere ne diyelim hurmetler
Davut Doğrucu 11 Nisan 2019 01:04
"Dava!" .... Kutsal... Mübah!
KARAR OKURU 11 Nisan 2019 00:52
Davudoğlu susarak gitti, Babacan hakeza. Şimdi de Yıldırım susuyormuş. Şimdi konuşamayacaksalar hiç bir zaman konuşmasınlar. Binali Bey böyle bir sonu çoktan hakketmişti. Hapse girip çıkan onlarca gazeteci var, yine de bu kişiler yeri geldiğinde hakikati dile getiriyor. Ülkenin başbakanı, bakanı olmuş kişiler bu kadar utangaçsa(!) biz bu yüzyılı da kaybederiz.
Has Parti 11 Nisan 2019 00:46
Sayın yazar sizce 'partili cumhurbaşkanı' ile 'partici cumhurbaşkanı' arasındaki fark 'dinci' ile 'dindar' arasındaki fark gibi, denebilir mi?
KARAR OKURU 11 Nisan 2019 00:44
Sayginlik mi dediniz? Dogu'da secimi kazanan Kurt belediye baskanlarina mazbatasi verilmiyor. ikinci olan AK parti'liler secimi kazanmadiklari halde mazbata alacaklar. iktidarin sag kolu YSK, sayginligi da ahlaki da vicdani da cop tenekesine atti.
KARAR OKURU 11 Nisan 2019 00:42
Sayın yazar, şu ifadenizi sakıncalı buluyorum: 'bir insan yargıda aklanmışsa suçsuzluğuna hükmedilmesi gerektiği'. Fetö nedeniyle olan ihraçlar idari karardır, mahkeme kararı değildir. Haliyle bu insanların (darbeyi fiili olarak destekleyenleri hariç tutuyorum) aklanmak için mahkeme kararına ihtiyaçları yoktur.
KARAR OKURU 11 Nisan 2019 04:15
0
Arkadaş, hay ağzına sağlık. Evet! Ne mahkemesi 2 sene oldu daha cürmümü(!) Öğrenemedim. Ohal komisyonuna başvuru yapın dediler ama neyle suçlandığımızı bilmiyoruz. Suçunu bilmeyen adam nasıl savunma yapar yahu?
"-Oy kullanma işi bitti. Sandığı, Başkan açtı. Oy sayım dökümünü yaptık.Torbayı da tutanağı da toplayıp bağlarlen bir sandık kurul üyesi : "-Arkadaşlar siz teravihinizden kalmayın.Torbayı ben beklerim. " deyince bizler de topluca teravihe gittik. Hiç kuşkulanmadık. Dönüşümüzde doğruca İlçe Seçim Kuruluna torbayı bıraktık. Onlar da tesbih namazındalardı.Meğer ki vay başıma gelenler." -Oğlum saçmalama ne teravihi ne ramazanı ! -Ama rumi takvime göre üç aylar aslında .....
KARAR OKURU 11 Nisan 2019 00:34
Demek komisyon kararıyla dönenler bile hala terörist(!)...Umarım ilahi adalet ya da karma (adına artık her ne diyorsanız) diye bir şey vardır, yoksa hayat çok anlamsız olur.
KARAR OKURU 11 Nisan 2019 06:30
1
Evet mesela yanlışlıkla bylock yüklenip te geri dönen Fetö ile hiç işi olmayacak kişiler vardı.
Zafer 11 Nisan 2019 00:23
İstanbulu kaybedelim hiç önemli değil, ama insanlarımızın partimize olan 'Adalet ve kalkınma' güvenini, kadim vefa duygusunu kaybedersek, İstanbul'dan daha büyük herşeyi kaybetmişiz demektir.
KARAR OKURU 11 Nisan 2019 04:06
0
Adalet? Kalkınma? Güven? Vefa?
KARARLI OKUR 11 Nisan 2019 00:14
Kaleminize sağlık.
hacı hasan 11 Nisan 2019 12:50
0
düşünceleriniz çok güzel ama yetersiz devamını bekleriz çünkü geçmişte sizler sayesinde bunlar bu duruma geldi ve yargısız insaf yapıyorlar.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN