Back To Top
Seçmeni yeniden kazanmak için

Seçmeni yeniden kazanmak için

 - Son Güncelleme: 16.05.2019 Perşembe 08:13
- A +

Sonuçta yola birlikte çıkmışlardı. Birlikte yürüyeceklerdi. Kader birliği yapıyorlardı. Türkiye siyaseti muhataralıydı. En zor zamanda sırt sırta vereceklerdi.  

Abdullah Gül önce başbakanlığa, sonra Cumhurbaşkanlığına layık olmasa o göreve gelmezdi.  

Ali Babacan’a ekonomi emanet edilmezdi. 

Bülent Arınç hükümet sözcüsü olmaz, sonra Meclis başkanlığına getirilmezdi. 

Ahmet Davutoğlu, önce danışmanlığa davet edilmez, sonra dışişleri bakanı, sonra başbakan yapılmazdı. 

Diyelim ki bütün bunlar Tayyip Bey’in iradesiyle gerçekleşti, -ki öyle olmadığını herhalde bizzat Tayyip Bey’in kendisi söyleyecektir- Tayyip Bey, böylesine hayati görevlere liyakati olmayan insanları getirmiş olamazdı. Kaldı ki, yola “Ortak akıl” söylemiyle çıkmışlar, Tayyip Bey’in konumu söz konusu olduğunda da “Eşitler arasında birinci” gibi bir tanımlama bulunmuştu. 

***

Sonra farklılaşma oldu. Şu anda Gül, Babacan, bir miktar Arınç, Davutoğlu farklı yerde duruyor. Bu isimlerle birlikte hareket eden ve yine Ak Parti hükümetlerinde görev almış olan tanınmış simalar da var. Onların şu andaki Ak Parti yönetim diline itirazları var. Bu itirazlar yer yer medyaya da yansıyor. Ahmet Davutoğlu, 15 sayfa halinde bu itirazlarını dile getirdi.  

Mesela Mustafa Yeneroğlu kimi itirazlarda bulunuyor. Evlerde gençler var ve partide rol alan insanlar kendi çocukları tarafından sorgulamalarla karşı karşıya kalıyor. 

Ak Parti’nin yönetim diline itirazın sandığa gitmemek, gidip geçersiz oy vermek ya da CHP’ye eli gitmediği için Sadet’e kaymak gibi davranışlarla 31 Mart seçimlerine yansıdığı da artık bizzat Ak Parti yönetiminin bildiği, kabul ettiği ve 23 Haziran’da benzeri durumla karşı karşıya kalmamak için çare aradığı bir gerçek. 

Ak Parti cenahından medyaya yansıyan dil, ya da Ak Parti eksenli medya alanının durumdan vazife çıkararak oluşturduğu refleksif siyaset dili, mesela itirazları gündeme almak, kimine haklılık payı vermek ve iyileştirme yolunda gayret sergilendiğini bildirmek değil.  

Öyle bir kamplaşma penceresinden bakılıyor ki, itiraz ile ihanet aynı kefede değerlendiriliyor. “Ya bizimlesin ya da düşman!”, “Bir savaşın içindeyiz ve komutandan farklılaşmak düşmana hizmet etmektir.”  

Böyle bakınca artık her farklı tavır, sadece yıpratmak amacıyla gündeme geliyor.  

Eski yol arkadaşlarıyla ilişkinin bu hale gelmesi, bir ölçüde siyasetin cilvesi olarak görülüp, sınırlı bir değerlendirmenin konusu kabul edilebilir. “Bir Lider var, o, vaktiyle Gül’ü Cumhurbaşkanı yaptı,  Arınç’ı Meclis Başkanı, Babacan’ı Ekonomi Bakanı, Davutoğlu’nu Başbakan yaptı… Bugün lider başka kadrolarla yürümek istiyor, bu da ötekileri muhalif konuma getiriyor…”  deniyor, buradan da “trenden inenler” söylemine geçiliyor.  

Ancak bir mesele var: Ya önce 7 Haziran’da, şimdi de 31 Mart’ta Ak Parti politikalarına şerh koyan, liderliğin “Bu defa bize ders vermeyin” diyecek kadar içerden gördüğü seçmen kitlesi, mesela tam da Davutoğlu’nun madde madde sıraladığı şerhlerden herhangi birisiyle buluştuğu için böyle davranıyorsa… Ya da Davutoğlu, toplum nabzı ile kendi değerlendirmelerini içiçe geçirerek böyle bir rapor ortaya koydu ise…  

Davutoğlu 7 Haziran’dan sonra böyle bir “Neyi kaybettik ki başımıza bu geldi?” araştırması yaptı, 1 Kasım’a öyle gidildi. Bugün “Şunlar şunlar yanlış gidiyor” diye sesleniyor.  

- Bunların hepsini not ettik, ama süre kısa, seçimlerden sonra tek tek ele alacağız. Kendimizi restore edeceğiz, demek var. 

- Bunlar zaten partileşmek için bahane arıyorlar, en radikal tavır üzerlerini çizmek, demek var.  

İkinci dil ağır basıyor. Bu dilin medya yansıması daha yargılayıcı, dışlayıcı, düşmanlaştırıcı. Bu dil, bir kesimin gözden çıkarıldığı izlenimi veriyor.  

Bu, merkezde kotarılmış bilinçli bir tercih mi, medya dilinin başıbozukluğu mu, bilinmez. “Adam azaltma”dan “Kitle azaltma”ya doğru yol alınıyor. Siyasi akıl aslında bunu gerektirmez. 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 21:53
Abdullah gul ve digerleri. Trenden mi indiler yoksa trenden atıldılar mı? Ak partinin yanlışlıklarını söylemek hainlik oldu ülkemde. Hakikaten çok yazık. İlk kurulduğunda seve seve peşinden koştuğum parti şimdi çok farklı.
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 18:39
Eleştiriye tahammülleri kalmayana milletinde tahammülü kalmaz, bu zatlar konuşması gereken yerde sustu, şimdi bu neyin lakırtısı, iktidar devamını istiyorsa önce eleştirileri dinleyip gereğini yapacak, milleti zorla PKK sevicilerinin kucağına sürmeyecek, sabrında bir sonu var ne olacaksa olsun,elle gelen düğün bayram. İktidar püri pak, vatandandaş fetöcü yok böyle yağma, millet beka için kerhen oy verdi, ama haberleri ola deniz BİTTİ.
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 17:21
Sayın hocam.başkanı yonlendirecek babacan gibiler azaldıkça işler hep kötüye gidecek.liyakat sıfır cunku.
KARAR OKURU 16 Mayıs 2019 19:59
Ahmet hocam saygın bir yazarsınız. Yapmayın lütfen. Gül beyendi ve diğerleri elbetteki kendilerine göre yanlışları dile getirebilir ve en yüksek sesle dile getirebilirler. Lâkin tüm aleme ilan ederek değil. Aile içi problemler aile içinde dile getirilir ve tartışılır. Anadolu insanı engin feraset sahibidir. Reis sarsılıyor fakat yıkılmıyor Allah'ın izniyle. Hataları, yanlışları, kusurları ve eksikleri varmı? Elbetteki var. Peki şu anki şartlarda Ülkenin yükünü ondan başka omuzlayacak başka bir lider tanıyormusunuz? Tanıyorsanız bilelim ve baş tacı
muhtefi... 16 Mayıs 2019 18:41
Adam 40 yıllık karısını bosuyor giderken tahtalı köye veya Kadın Kocasını bosuyor...Hacı emmi sen ise Siyasette vefa arıyon o Bozacıda var VEFA BOZACISI..seçmen dediğin tabagina,yatağına,işine bakar (istisna kaideyi bozmaz) düzgün ise sıkıntı yok...:))))...bu herzaman böyledir....ispatım var iskembeden sallamıyorum vaatleri politikacıların ..!!...Arife tarife gerek yoktur...:)..ekmek parasi o baska yazıp,karalayıcagız...!!...biz beleşe takılıyoruz...:)))....
KARAR OKURU 16 Mayıs 2019 18:19
Onu bunu bilmem; dindarlardan uzak durmak lazim. Yalan, hirsizlik, sahtekarlik, vicdansizlik, zorbalik, kibir, patavatsizlik hersey var bunlarda.
KARAR OKURU 17 Mayıs 2019 10:01
2
O senin dedigin dindar gorunen ikiyuzlulerdir.gercek mumin hakki gozetir.o dediklerin menfaati kesilince yuzlerini bile yikamazlar
Karar Okuru 16 Mayıs 2019 17:59
Yazı ve okur yorumlarından sonra ahir kelam; "Bir arpa boyu yol alamamışız demekki!..."
KARAR OKURU 16 Mayıs 2019 16:39
Aslında T. Erdoğan da pek fazla değişim olmadı, bugün nasılsa, dün de öyleydi. Demokrasi bizim için bir amaç değil araç gibi söylemleri yle bunu ortaya koyuyordu. Ancak o günkü yakın çevresi Gül, Babacan, Şimşek, Arınç, Yalçınbayır, Y.Yakış gibi isimlerle bazı atılımlar gerçekleştirdi. Bugün ise amacına ulaşmış durumda ve yandaş gazete yazarlarının eleştirilerine bile tahammül edemiyor.
KARAR OKURU 16 Mayıs 2019 16:12
Fitneye hizmet hareketinin yaptığı tahribattan sonra muhafazar kesim toparlanamaz. Bu fitne nesiller boyu sürer ve siyaset de bu fitneden payını alır.
KARAR OKURU 16 Mayıs 2019 15:33
Güç yozlaştırdı. AKP tek adamlaştı. Lidere sadakat adı altında akıllar terk edilip tek kişinin aklına biat edildi. Böyle bir yönetişimden rasyonel düşünce ve doğru kararlar nasıl çıkar? Çıkmaz.
KARAR OKURU 16 Mayıs 2019 15:31
Davutoğlu, sayın Abdullah Gül ve diğerleri geç kaldılar çok korkak davrandılar ve umutlar söndü artık toplumda ne yazıkki karşılığı pek kalmadı örnek kendim Sn. Abdullah Gülü çok sever ve saygı duyarım ama zamanında bir seçmen biz dardayken bize sahip çıkmadığından dolayı artık ona oy vermem Davutoğluna gelince direnmeden gittiği için zaten nazarımda sıfırlandı yani geçti Bolu Pazar’ı sür eşegini misali. Geç kaldılar ve artık bu şanslarını kaçırdılar herkese geçmiş olsun
KARAR OKURU 16 Mayıs 2019 21:09
1
Bu kadar mı bire bir düşündüğüm bir yorum olur!
göktürk börü 16 Mayıs 2019 15:23
Terör örgütü elebaşı Öcalan'ın avukatlarıyla görüşmesine ilişkin Adalet Bakanı Abdulhamit Gül "Görüşme yasağına ilişkin kararlar kaldırıldı ve görüşme imkanı getirildi" açıklamasında bulundu. akp pkk flörtü başladı nikah ne zaman ?
KARAR OKURU 16 Mayıs 2019 14:27
O mahalleden ortak akıl beklemek mi? Hadi canım sende! Önce menfaatler Vakıflara oradanda yanlara afiyet olsun
KARAR OKURU 16 Mayıs 2019 14:12
Tencere delindi. Dil, siyaset hepsi boş. 17 yıldır gelir dağılımı adaleti bozuldu. Bu bozulan dağılımı, sosyal yardımlarla dengelediler. Sosyal yardım, şeytanın aklına gelmeyecek bir politikadır. Üretimi destekleme, işsiz ordusu yarat, çalışan zaten zar zor yaşıyor, sonra bir elin verdiğini herkesin gözüne sokarak yardım et, bu yardımdan oy devşir. Deniz bitti, tencere delik, sosyal yardım yetmiyor denge sağlamaya. İBB'de 643 yöneticiye 1717 makam aracı var, israf. İhaleler tamamen kayırma. Bırak doğru dili konuşmayı, ağızlarıyla kuş tutsalar
E.K 16 Mayıs 2019 13:10
Sn yazar, Akp "siyasi akli" terk edeli bayagi bir zaman oldu...Kim kusmus, kim trene binmis bizi fazla ilgilendirmiyor. Bunlar Akp'nin kendi isleri... Memleketin ahvali iyi degil.. Toplum gergin, ekonomi, issizlik, egitim, Suriye ve Irak, teror, kayirmacilik, vs...bizi bunlar ilgilendiriyor... Insanin aynasi is imis. Eskiler oyle der. Soze bakilmaz... Masallah Sn Erdogan meydanlarda gumbur gumbur nutuk cekiyor. Soz cok...Yalniz her 2 gencten 1 i issiz... Insanlar sark kurnazliklariyla, hamasetle kandirilmaktan bikti... Bir kac tatli sozle insanlarin Akp'ye donecegini dusunmek naifliktir...!
KARAR OKURU 16 Mayıs 2019 14:18
22
Yaşın epey genç diye düşünüyorum. AK Partiden önceki durumu bşlseydin bunu dile değil aklına bile getirdiğinde yüzün kızarırdı. Tabi bu arada AK Partinin yanlışları var. Fakat bu kadar kin ve nefret dili aynı zamanda eleştirenlere de ait değil mi? Soralım o zaman AK PARTİ gidince her şey çok mu iyi olacak? Cevaplamadan önce lütfen 20 yıl öncesine bir bakın.
E.K 16 Mayıs 2019 15:34
4
Yorumunuz icin tesekur ederim. Bana genc diye hitap ettigin icin bir kez daha tesekur ederim..Demirel, Ecevit, Erbakan, Turkes, Evren, Ozal, Ciller, Yilmaz, ve Akp donemini gordum... Bu memleket 50 sente muhtac dediginde Demirel Manisaday'dim..70 yillar genclik yillarim. Teroru gordum... Hatta Akp'ye umut bagladim... Yeni bir dalga ve ivme ile ulkeyi 1.lige cikarabilecekler zannettim... Olmadi. Dag fare bile dogurmadi..Artik demokrasiyi icsellestirememis kisilerin ulkeye fayda getirecegine inanmiyorum. Uzgunum..
KARAR OKURU 16 Mayıs 2019 21:12
1
14:18 Dogru Akp den önce magaralarda yaşıyor, avcılık yaparak geciniyorduk...
Eroğan YILMAZ 16 Mayıs 2019 12:45
maşallah zamanında etmedik hakaret bırakmadığınız gül,davutoğlu ve babacan birdenbire şirin gözüktü. Ayrıca parti içi demokrasiden yana chp lilerin hiç bir hak ve iddaası olamaz
ahmet 16 Mayıs 2019 12:39
Kıymetli üstadım siz her zaman olduğu gibi hüsnü zan penceresinden bakarak Ak partinin eski günlerini dönmesini istiyorsunuz ama bu mümkünmü? zira eski mütevazi kimseyi dışlamayan yapı gitti ene hakim oldu.Yargı Polis devletin tüm kurumlarının ayarları bozuldu.Çok kötü örnek olundu.MHP nin sakat anlayışından medet umulur hale geldi.Bana göre geri dönülmez bir yola girildi.Bence sağ Muhafazakar kesim arayış içinde umarım fazla sürmez.Ben şahsen Ali Babacanı güveniyorum.
KARAR OKURU 07 Haziran 2019 09:47
0
Aynen katılıyorum, sorun bu kadar açık ama ego bunu anlamayı bile ret ediyor...Hülasa AKP uzatmaları oynuyor, ömrünü tamamladı....Ali Babacan, kişiliği birikimi tecrübesi ve zekası ile geleceğin lideri..ona sahip çıkma zamanı...
KARAR OKURU 16 Mayıs 2019 12:41
Şayet seçmeni yeniden kazanmak istiyorlarsa acilen küçük ortağı değil milletin sesine kulak vermeli ve af konusunu gündeme getirmelidir
KARAR OKURU 16 Mayıs 2019 12:23
"Bu, merkezde kotarılmış bilinçli bir tercih mi.." aynen öyle sayın hocam aynen öyle..maalesef..
KARAR OKURU 16 Mayıs 2019 12:12
Sayın yazar İçerdekiler ve Dışarıdakiler yazınız bir mü.mince duruş ve düşünüşün hikayesi olmuş yıllarca ak partiye toz kondurmamış oy vermiş lakin bugün çileye maruz kalmış kutsilerin hikayelerini yazmaya devam ediniz bilinizki akpartili kardeşler de bilmiyorlar bugün derin yapılar bu işleri organize ediyorlar ama ogüzel sesimizi ve soluğunuzu kararlı duruşunuzuda keserler çünkü bu zulümleri seslendirenler ede düşmanlar o malum yapılar birde küçük ortak kuruluş felsefesine yani Türkiye ittifakına müsade etmez onlara kaotik ortam lazımki ayakta k
KARAR OKURU 16 Mayıs 2019 11:24
Oyun kurmaktan rus piyonluğuna savruluş... Avrasyacılara maşa olmak. Bir yazı bekliyorum hocam.
KARAR OKURU 16 Mayıs 2019 11:02
Erbakan'a karşı aday olup Ak partinin işaret fişeğini çakan, Erdoğan'ın cezası bitip Siirt'ten seçildiğinde parti başkanlığını ve başbakanlığı devreden Abdullah Gül'dür. Ama bir gün bunları başa kakmak için dillendirdiğini duymadım. Fakat reis çevresi her gün Abdullah Gül' ü reisin cumhurbaşkanı yaptığından dem vuruyor. Ne diyelim, sağlık olsun.
KARAR OKURU 16 Mayıs 2019 14:23
1
Hatta erbakana karşı değişim harekatı başlattığında ilk başlarda reis tarafını belli etmemişti sonra başlayan o harekatın tabanda teveccüh gördüğünü fark edince hemen geldi o oluşumun başına geçti. Hatta o oluşumun içinde hiç olmasaydıda Abdullah gül ilk seçimde oyları silip süpürecekti bilakis bazı çevrelerin reise negatif bakışından dolayı oylar yüzde 33 de kalmıştı.
hurşit GÜNDOĞAN 16 Mayıs 2019 10:47
AK Parti'nin tepeden tırnağa her bir neferi, Gül ve Davutoğlu'nun parti kurmasını istemiyor ve ihanet olarak görüyor. Özetleyecek olursam... AK Parti sadece bir parti değil, aynı zamanda bir davadır. İçinden çürükler çıkabilir, hainler çıkabilir, hatta hırsız ya da yolsuzlar çıkabilir. Ama bunların olması, AK Parti'nin ve AK Parti'nin içindeki diğer temiz insanların hak davasını savunduğu gerçeğini değiştirmez. Bu nedenle... Ve bu davaya zarar veren veya verecek olan herkes, AK Partililerin gözünde ve gönlünde hain damgalanır.
KARAR OKURU 16 Mayıs 2019 21:19
2
Vatanseverlik, alcakların son sığınağı...piyasada ne kadar kalitesiz, uc kagitci tip varsa vatansever geciniyor..
KARAR OKURU 16 Mayıs 2019 15:06
1
Erdogan ile aynı düsünürsen kahramansın farklı düsünürsen hainsin. AKP kurulus manifesto sunu İyi okuyun. Birde bu günkü duruma bakın.Mutlak güç zehirler
KARAR OKURUfransa 16 Mayıs 2019 10:41
Slm siyasi aklin yerine ofke taht kurmus ortak akil kollektif suur yerini ona birakmis hal boyle oluncada nasihat kar etmezmis hocam edenlerde uyaranlarda hain main trenden inenler oluyor var otesini dusunun gari gormez duymaz akl etmez olunca yapcek bisey yok dua edelim su ramazani serif hurmetine allah izan versin devletimiz milletimiz selamete huzura erissin hurmetler
Adalet 16 Mayıs 2019 10:24
Ak partiye gaz verenler emin olun oy vermiyorlardır...onların derdi parsayı götürmek...Ak partinin kendi tabanına kan kusturması da ayrıca sorgulanmalı...cumhuriyet tarihinde böyle yapan başka parti var mı acaba...yine kendisine küfredenlerle ortaklık kurmak neden acaba...hayırlısı...
KARAR OKURU 16 Mayıs 2019 09:35
Seçmeni önceden kaybetselerdi, ülke de millet de bu kadar kaybetmeyecekti...
KARAR OKURU 16 Mayıs 2019 09:07
Aslında bu ak pati açısından çok kolay; ilk kurulduğu yıllardaki felsefeyi hayata geçirecek "ADALET ve KALKINMA" ama önce adalet..bir de şu medyaya çeki düzen:bunlar her devrin adamı yüzleri de kızarmiyor (zamanında sayın Erdoğan'a yaptıklarını hatirlayin)
zeynel 16 Mayıs 2019 08:49
YAZINIZI OKUDUKTAN SONRA ,YORUMLARA BAKARIM.BENİM ILK AKLIMA GELEN (SİZİN CENAH )ACABA NE DÜŞÜNECEK..... ?SAAT 9.47 GİBİ HENÜZ BİR OLUMSUZ YORUM YOK...ÇOK MEMNUN OLDUM...KORKULARIMIZ ELEŞTİRENLERİ VATAN HAİNİ VEYA DAVAYA İHANET.....BU SUÇLAMA GÖREVİ VERİLMİŞLER HER KARAR YAZARINI İTİBARSIZLAŞTIRMAK İÇİN ÇABA HARCIYORLAR. BEN YAZILARINIZI BEĞENENLERDENİM. SAĞ OLUN.SAYGILAR.
karar okuru 16 Mayıs 2019 07:42
BİRAZCIK ZOR bıyık altın dan gül en
KARAR OKURU 16 Mayıs 2019 07:00
Seçmeni yeniden kazanmak biraz zor. Güven sarsılması diye bir durum var. Kendi bindiği dalı kesme durumu var. Yargıyı ve orduyu ele geçirmiş Perinçekçi grubun kendilerinden olmayanları kamudan temizleme operasyonuna göz yumma gafleti var. Yüzbinlerle mağdurun milyonlarca çevresi var.
Ccc 16 Mayıs 2019 03:56
Adalet adalet adalet. ...28 şubata rahmet okuttular. ....basın da aynı maalesef. ..hesabınız var eyvallah Allah ında hesabı var unutmayın
KARAR OKURU 16 Mayıs 2019 03:36
Ahmet Bey, Kol saati niçin benim milli meselem olsun. Bu yazınızı unutmuyorum. O adam hala ortalıkda afra tavra geziyorsa, onun aldığının en az 10 katını baska bir yerlerde aldığı içindir. Ordan başlayan cürüme 2000 nüfuslu kasaba belediyelerinde bile milyon liralik hırsızlık ( pardon yolsuzluk hırsızlik değildi) olarak karşımıza cıkti. Az kaldı Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankasi bile iflasa gidiyor.
Kasim 16 Mayıs 2019 09:35
5
turkiye cumhuriyeti merkez benkasi degil, turkiye cumhuriyet merkez bankasi. merkez bankasi devletin degil bir avuc sermayedarin. merkez bankasini devlet yonetmiyorki iktidar onu batirsin.
KARAR OKURU 16 Mayıs 2019 02:25
PARTİNİN GERÇEK SAHİPLERİ KİM.? Kamu ihale kurumlarından ihale alanlarmı? Bu işin çilesini çekenlermi? DAVUTOĞLU BEY BUNA DİKKAT ÇEKİYOR.maalesef medyada bu patronların elinde.burada çalışanlar ne yapsınlar.görevlerini yapıyorlar.halbuki bu patronların partisi yok en ufak bir krizde taraf değiştirecekler. KİMLER AYAKLARINA KURŞUN SIKIYOR.
Ali... 16 Mayıs 2019 01:00
Trenden bir kaç kişi dışında inen yok ama resmen atılanlar var...Ayrıca uzun zamandan beri çıkarılan yasaların tamamı ne devlete nede millete fayda sağladı aksine tamamen şirket ve holdinglerin işine yaradı..Gariban insanlar inancından dolayı karşılık beklemeden partiye sarıldı ama menfaatcıların işine yaradı.Toplumun sevmediği insanlar makam ve mevki sahibi oldu.Ak parti her parti('leşti )oldu ama hiç refah'laşmadı ondan daha iyi olmayada çalışmadı.Hala nerede hata yapıyoruz diyen yok üzücü olanda bu...
KARAR OKURU 16 Mayıs 2019 00:48
BU SAYDIĞINIZ KİMSELERİ SEVEN ONBİNLERCE KİŞİ VAR. TRENDEN ATILANLARI İHANETLE SUÇLAYAN SADECE AİLE MEDYASIMI? MİTİNG MEYDANLARINDA İHANET SUÇLAMASI YAPANLARA NE DEMELİ. şimdi barış çağrısının inandırıcılığı olurmu? Kendi hatalarını hala kabul etmiyenler 23 haziran seçim sonuçlarında kimseyi suçlamasın.
musto 16 Mayıs 2019 00:48
Rahmetli Özal ekip olarak partiyi kurdu ekip olarak iyi çalıştı tek adam olmaya kalktı liyakatsız insanlar ve dalkavuklar ile lale bahcesi partileri düzenleyerek halkından koptu. Aynı hataya fazlası ile geziden sonra sn Erdoğan düştü liyakatlı kadroları yok etti halkından koptu yapılan suistimalları gözardı ederek sahip çıktı.Bunların bir araya gelmeleri mahşere kaldı.
Abdullah hasan 16 Mayıs 2019 10:27
0
Evet hesap günü herkez bir araya gelecek nasıl olsa, o gün öğreniriz işin aslını.
Hocam o kadar çırpınıyorsunuz 'bu dil'den vazgeçilmesi gerektiği konusunda ama nafile.Çünkü artık hikaye kalmadı ve de 'küçük ortak' buna müsaade etmez.Bu dil,bir kesimin gözden çıkarıldığı ''izlenimi''değil bizzat çıkarıldığının göstergesi.Medya dilinin başıbozukluğu değil bizzat merkezden kotarılmış bilinçli bir tercih.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN