Back To Top
Siyasi ayakta asıl mesele

Siyasi ayakta asıl mesele

 - Son Güncelleme: 14.02.2020 Cuma 07:23
- A +

FETÖ’nün siyasi ayağı” tartışmasını anlamlı kılan şey, bir, partilerin bu konudaki günahını ortaya koyması ise, iki ve daha anlamlı yanı, ülkedeki yargı sancısının odaklaştığı zemin olmasıdır.

FETÖ ile iltisak konusunun halk nezdinde partileri ne kadar yıprattığı ya da yıpratıp yıpratmadığı tartışılabilir. Bir ölçüde etkili olduğunu sanıyorum, ama bu etkinin ekonomi gibi halkı derinden etkileyen ana gündemler yanında oldukça sınırlı olduğunu düşünüyorum.

FETÖ ile bir şekilde bağlantı, 15 Temmuz’dan bu yana ülkede yüzbinlerce insanın hayatını olumsuz yönde etkilemektedir. Bir kalemde yüz bini aşkın insan devletteki işinden olmuş, 500 bini aşkın insan soruşturmaya tabi tutulmuş, aileler dağılmış, insanlar “terör suçluluğu” gibi bir damga ile yaşar hale gelmiş, halen de devam eden operasyonlarda hangi itirafçının jurnali ile bir sabah kimin kapısının çalınacağının bilinmediği bir sürek avı ortamı meydana gelmiş.

İltisak, irtibat, terör örgütü üyesi olmadığı halde örgüte yardım etmek… gibi önü – sonu belli olmayan suçlamalar…. Yargı’yı ülkenin en çok tartışılan alanı haline getirmiş.

Falanca derneğe üyelik, falanca yardım kuruluşuna bağış, falanca dersanede öğretmenlik, piknikte Risale okumak, evinde falanca derginin bulunması, öğrenci evinde kalmak, orada ablalık – abilik yapmak vs… örgüt faaliyeti çerçevesine sokulmuş ve insanlar mahkum edilmiş, işinden atılmış…

Bunlar, iktidarın icraatı halinde gerçekleşiyor.

İktidar, 17-25 Aralık 2013’ü milat olarak belirlemiş.

“Niye?” sorusunun cevabı karışık.

Paralel Devlet Yapılanmasının Yargı – Emniyet ayağının ülkeyi sarsacak boyutta arzı endam ettiği tarih o tarih. O açıdan tabii ki önemli bir tarih.

Ama sorgulama da tam orada başlıyor.

Nasıl gelindi oraya? Oraya gelişte, mesela falanca dersanede öğretmenlik yapan kişinin sorumluluğu ile örgütün devlet bünyesinde bu ölçüde yapılanmasına imkan hazırlayanın sorumluluğu aynı mı?

İktidarın bu kadrodan en stratejik alanlarda yararlandığı aşikar.

Buna mecbur kaldığı savunması da anlamsız değil.

“Ne istedilerse verilmiştir.” Uzunca bir dönem birlikte operasyon yapılmıştır.

Bu operasyonların askeri cenahta önemli bir kesimin tasfiyesi anlamına geldiği de vakıadır.

Bu işlerin Örgüt’ün Emniyet – Yargı elemanlarının “Kumpas” türü hukuk dışı uygulamaları ile gerçekleştiği de bilinmektedir. Bu dönemin mağduriyetleri “Askeri vesayet”in tasfiyesi gerekçesiyle “iş kazası” muamelesine tabi tutulmuştur.

Her bakanlıkta bir “Örgüt imamı”nın bulunduğu dönemler yaşanmıştır. Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde bile Örgüt adına bir “İmam”ın bulunduğu ifade edilmiştir.

Bu yapı, evet, çok çok eski zamanlardan beri oluşum halindedir ve devlette yer edinmeye çalışmıştır. İktidarla, muhalefetle, istifade edebileceği herkesle ilişki kurmuştur. Muhazafakar toplum kesimlerinin sistem tarafından dışlanmışlığı aşma çabasının ayağıdır.

Ak Parti iktidarı dönemine gelindiğinde tam da bu noktada iktidarın ihtiyacı ile bu yapının hesabı birbiri ile örtüşmüş, evet tam o ifade ile “Devletin kılcal damarları”na nüfuz edilmiştir.

Bu birliktelikle Ak Parti’nin de “Askeri vesayet” setlerini aştığı bir vakıa değil midir?

Özetle 17-25 Aralık’a geliş, beslenip büyütülen bir yapının canavara dönüşmesinin hikayesidir. 

Bu süreç iktidar tarafından “Saflık”la izah edilmiş, “Allah affetsin”le bağlanmıştır.

Belki de iktidarın bu ilişkilerine bakıp örgütle temas kuran insanlar diyor ki: “Siz bunca istihbarat kaynağınızla örgütü göremediniz, örgütü besleyip büyüttünüz, “Safmışız”la “Allah affetsin”le işi bağladınız, neden bizim payımıza cezaevi, devletten ihraç, terör örgütü ile iltisak düşüyor?

İşte bu, uzunca süredir Türkiye’yi sarsan yargı sancısını doğuran sorudur. Yargının kimyası olağanüstü sürecin yansımaları ile enfekte olmuştur. Devlet – Toplum ilişkileri ciddi yara almıştır.

İktidar henüz bu soru ve bu sancı ile yüzleşmiş değildir.

Muhaleet işi gücü bırakıp FETÖ savunması yapsa, -ki bu mümkün değildir- bunun kıymet-i harbiyesi nedir ki?

Ama iktidar gücüyle yaptığınız her hamle bir yapıyı bin misli büyütebilir. 7 Şubat, 17-25 Aralık operasyonu da, 15 Temmuz darbe girişimi de, maalesef örgütün geçen süreçte ne kadar cür’etkar hale geldiğinin göstergesidir. Örgüt o hale gelinceye kadar olan biteni görmemek de, o tırmanışa geçit vermek de hem ciddi özeleştiri, hem de sıradan halk kitlelerini anlamayı  gerektiren hallerdir. En azından özeleştiri…

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 16 Şubat 2020 12:47
Bu yapının bir suç örgütü olduğunu ve milli güvenlik kurulunda tasdik edildikten sonra hâlâ bu yapı ile bağını koparmayan hatta inadına gidip Bank Asya'ya para yatıran. Ve örgüte hertürlü desteği veren kripto haberleşme programı kullanan muntesiplere hâlâ masum gözüyle mi bakacağız. Lütfen insanları aptal yerine koymayın. Sn Taşgetiren
KARAR OKURU 15 Şubat 2020 11:03
Sayın Hocam,yüzbinlerce sessiz çığlığın sesi oldunuz.Allah razı olsun.Beyinsiz,hain ve alçak Fetö yüzünden yüzbinlerce insan işinden ,aşından, eşinden,çocuğundan oldu.Irtibat,iltizam denilerek yüzbinlerce insan tutuklandı,mahkum edildi,cezalandırıldı.Asıl suçluların büyük çoğunluğu ya kaçak ya da keyif çatıyorlar.Bu yapılan adalet mi,hak mı.Yok sa toplu imha mı. Selamlar.Allah yardımcınız olsun.
KARAR OKURU 15 Şubat 2020 09:27
Acaba sayın yazar siz de görmek istediğinizi mi gördünüz ve yazdınız. Köşeleriniz mi izin vermedi?
KARAR OKURU 16 Şubat 2020 14:04
0
"Bir okuyucu ile Camia üzerine" googledan ara bul oku darbeden 2 sene öncesine ait
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 21:20
Erdoğan 2008 de dershane açıklaması yaptı. 2009 2010 2011 2012 hükümet cemaat kavgasıyla geçti. Onca yıl uyanmadi mı bu mağdurlar?
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 20:45
Hocam hukukta ipin ucu kaçınca, herkes böyle debelenmeye başlar. İradeleri ile darbeye katılanlar, planlayanlar ve bilerek destek olanlara münhasır olması gereken ağır cezalık terör suçları; zamanında suç teşkil etmeyen para yatırma gibi işlemleri yapan yüzbinlere sirayet ettirilince, bataklık herkesi çekmeye başladı. Çünkü çok daha ağırını kendileri yaptılar. Şimdi birbirlerinin üstüne basarak çıkmaya çalışıyorlar.
Alper 14 Şubat 2020 20:15
O kadar istihbaratı,danışmanı olan kandırılıyor ama çaycı,kapıcı,öğretmen bu imkanları olmadığı halde kandırılmış sayılmıyor,at içeri,bu mu adaletiniz?FETÖ 15 temmuz öncesi de o kadar suç işlemiş,sınav soruları dahil çalmış ,o kadar şikayet gitmiş ama göz yumulmuş,sınav soruları çalındı diyenler azarlanmış,say say bitmez ama güç kimdeyse o haklı,bu mu müslümanlıkdan anladığınız?
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 19:39
Elinize sağlık, güzel yazı. Adaletli olmak yürek istermis, onu öğrendik. Ikincisi Müslümanlık adına yapılan hileleri, üç kağıtları ve yalanları gördükçe ogrendikce midemiz bulanıyor. Artık oyunun sonuna gelinse bari de yeniden önümüze bakalım.
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 19:28
MGK'da kırmızı listeye alınma meselesine değinmemişsiniz. Soru çalıp kamuda işe yerleşen devlete sadakati hiyerarşiyi hiçe sayıp çalıştığı yerdeki bilgileri abilerine aktaran, onların da raporlaştırıp CIA ve onun gibi küfür, fesat ve şer merkezlerine aktardığı bir yapıya bile isteye yahut her ay haraç vererek mensup olana acıma yok. Fetullahçı örgüt en büyük ihaneti temel ilkemiz olmazsa olmazımız TEVHİD'e yapmaktaydı ve halen yapıyor. Allah'ın dinini ifsat edenleri ALLAH KAHRETSİN. Hem bu dünyada hem ahirette.
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 19:23
Aglaya ağlaya anamızı ağlattı. Amerikalı. ....suçumuz akıl akilsiz ligimiz.
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 18:48
Fetö yıllarca bu ülkede güçlü ve varlıklı biçimde varlığını sürdürdü.Tüm şehirlerde yurtları,öğrenci evleri,dershaneleri vardı.Buralar yasal olarak da açıktı.Zaten devlet kapatmış olsa kimse gidemezdi.Devlet yurduna gidemeyen,maddi durumu yetersiz olan gariban çocuklar biraz da mecburen bunların evlerinde kalıyorlardı.Annesi babası çocuğunun okuduğu şehire gidemeyecek çocuklara bunlar kapı açmış oluyordu.Sonra da iş buluyorlardı bu çocuklara.Yani esas önemli olan ve sorun olan soruları çalabilecek,devlet kurumlarında kadrolaşabilecek güce erişmeleriydi.Çok kişinin hakkını yediler.Kul hakkıydı
Bu şark kurnazlığının çok sığ bir haliydi.Şimdi fetõnün siyasi ayağı meselesinde verilen cevaplara bakıyoruz geçen 25 yılda bir arpa boyu yol alamamışız .Cemaatten terõr õrgûtü aşamasını 100 mt lik parkura benzetirsek 1960 dan 2002 kadar 20 metre sayarsak 2002 -2012 Şubat mit kırizinde gerçek yüzleri ortaya çıktı kalan 80 metrelik parkuru Ak parti dõneminde kapattılar.Devletin kılcal damarlarına kadar sızdılar(Biraz Bahçeli'nin hesaplamalrına benzediysede kusura bakmayın)
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 18:36
Bu ülkede suçluyu kim belirliyor. Savcı araştırıp takipsizlik veriyor, hakim yargılayıp berat ettiriyor. Otada suç yok, suçlu yok. Fakat idare göreve iade etmiyor, yurt dışına çıkışa izin vermiyor. O zaman yagılamaya ne gerek var? Savcılar neden soruşturma yapıyor? Kısaca hukuk nerede acaba?
Tansu Çiller hükümeti zamanında mal varlığı araştırma kurulu tartışmaları gündemdeyken(man adası parası 2005 versiyonu) kocası tescilli hırsız, dönemin güzel başbakanı Çiller hanımefendi gazetecilerin mal varlığı komisyonları kurulmasına niye karşı çıkıyorsunuz sorusuna Demirelin talebesine yakışır tarzda"Ben türk halkının liderlerine güvenmesinden yanayım o yüzden Atatürk'ten başlayarak bütün liderlerin mal varlığını araştıralım.
Başka bir Karar 14 Şubat 2020 17:55
Kafa bos oldugundan tartismadan korkan capsiz rejimleri tarafindan digital saldiriya kosuluyorlar.. hahahahaha.....
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 17:44
Yani Amerika da biri var.O her şeyi biliyor.O her şeyin doğrusunu yapıyor.Biz burada 85 milyon kişi salagız .Hiç bir şeyden anlamıyoruz öylemi? Herkes en azından olanlar aklını başına alsın .Alp Arslan.
Hakkı Söyler 14 Şubat 2020 16:52
17-25 Aralık 2 önemli olguyu açıkça göstermiştir .1- Önemi ve tehlikesi daha büyük olan ,Cumhurbaşkanı ,Genel kurmay başkanı ,Başbakanı ,bakanları gizlice dinleyen takip eden ,hakim ve savcıların polislerin içinde olduğu ,devlet içinde devlet olan organize bir yapı ve örgütün mevcudiyeti 2- İktidarın ve bakanların çok büyük yolsuzluk ,rüşvet ve kirli işlere bulaştığı. İkisi de gerçektir.
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 21:15
1
Eski dostlar dusman oldu, birbirlerinin kirli camasirlarini ortaya cikardilar. Ama yolsuzluk hep vardi bu ulkede, yeni birsey degil. Cumhuriyet kuruldugundan beri yolsuzluk yapmayan yonetici sayisi bir elin parmaklarini gecmez. Bugun farkli olan miktarlarin cok buyuk olmasi.
Mimisabu 14 Şubat 2020 15:40
Size katılıyorum. Tüm imkanlar sizde iken , "kandırıldık" makul ise , 17/25'de Devlet Bahçeli hükümetin yanında mıydı ? Allah sizi affetsin ! İhanet içinde olan hainleri ( kaç kişi bunlar ) cezalandıramadığınız için mi İbadet ve ticaret kısmını cezalandırıyorsunuz. Onbinlerce insan bilerek/isteyerek mi iltisakını/sempatisini devam ettirdi. Hain darbe girişimine destek mi verdi , içinde mi yer aldı. (Çoğunluğunun karıncayı incitmeyecek , vatanı için canlarını vereceklerine inanıyorum. )
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 15:30
27 25 ten sonra mhp zaman gazetesine destek verdi. Hırsızda cumhurbaşkanı olur mu ? dedi bahçeli . Bu konuda da bir yazı kaleme alırsanız sevinirim.
tarık h 14 Şubat 2020 15:26
Burada atılan,zarar gören insanların aleyhine yazanlara sesleniyorum.Bırakın silahlı terör yanlılarını benim askerime yan gözle bakan şerefsizler bile hukuksuz olarak idam edilsin.Ancak tersi durumlarda zarar görenlere sebep olanlara ve merhametten yoksun olanlara ben de fetö diyorum.Benim çocuğum da zarar gördü.Fetullah ve avanesi için beni bile uyaran çocuğum ….Daha ne diyeyim.Allah herkesi ıslah etsin.
HACI MURAT 14 Şubat 2020 14:15
Sayın Taşgetiren mağduriyet konusuna çok değiniyor ama eksik bıraktığı bir nokta var:Mağduruz diyenler,ister ibadet ister ticaret tabakasından olsun asla pişmanlık alameti göstermiyorlar. Dimdik ayaktalar,fetönün bu bahar olmazsa gelecek baharda döneceği beklentisi içindeler.Taşgetiren işin bu yönüne hiç değinmiyor.Siyasetçilerin yanılma hakkı var da bunların yok mu diyor?Herkesin yanılma hakkı var ve zaten herkes yanıldı.Ama yanılanlar üzüntülerini ifade ediyorlar,mağduruz diyenler hariç.Hem mağdurum diyeceksin,hem pişman olmayacaksın. Yok öyle yağma,katlanacaksın sonucuna.
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 14:51
6
- Bana vicdansızın resmini yapabilir misin Abidin? - Abidin: "Yukarıda yapılmışı var."
HACI MURAT 14 Şubat 2020 15:43
15
Abidin!Birileri 250 insanımızı şehit edenleri,2500 insanımızı yaralayanları vicdanlı buluyor.Soru hırsızlarına sakın dokunmayın diyor. Mağdur etmeyin onları diyor.Sağlam askerleri çürüğe çıkaran fetöcüler de pek vicdanlıymış ona göre.Ne dersin Abidin,utanmazlığın bu kadarı da biraz fazla kaçmıyor mu?
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 16:19
1
Darbe yapıp vatan evlatlarını şehit edenlerin, soru çalanların, kumpaslarla insanların hayatlarını karartanların ve destek verenlerin canı cehenneme. Beter olsunlar. Ahmet Bey'in yazısı da onlardan bahsetmiyor. Konu bu hainliklerden bihaber olup, temiz duygularla hareket eden ama kandırılan masumlar. Ama sizin sözleriniz masum da olsa (suç işlemediyse) oh olsun. Bu adaletsizliktir. Adil olmamaktır utanılması gereken. Abidin sana da bir sorum yok.
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 18:39
1
Kaç kişiye sordun "pişmanmısın" diye.
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 20:31
1
Haciii mağdur olan pişmanım der mi be kardeşim. Pişmanım diyen suç işleyendir. Hem sen yüzbinlerin alametlerini nereden biliyorsun ya? Kaç feto davası izledin? Yüzbinde kaç? Nazlı hamfendiye bi baksana kardeşim, acımayın diyenden dilenmediği acıma kalmadı yine mahküm oldu. Vicdanını teselli etme yolu seninki. Yüzbinleri hırsız, katil yaptın çıktın. Onlar ceza almasın diyen mi var ya? Neyse uzatmayayım...
HACI MURAT 14 Şubat 2020 20:45
4
18.39 Sen gördün mü pişman olanı hiç?
KARAR OKURU 15 Şubat 2020 12:38
0
Hacı Murat yine lafı geveleyip acayip ithamlarla kendine göre suçlu bulmuş ve cezayı kesmiş. Unutmuş galiba, insanlar görüyor, okuyor ve dinliyor.
Bir dost 14 Şubat 2020 14:09
Herkes yüzleşsin, ya siz? Hep başkası.. De mi?
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 12:37
Doğu Perinçek ve adamları ne zaman isterse bu işler o zaman çözülür. Çünkü mağduriyetlerin arka plandaki yöneticisi onlar
musto 14 Şubat 2020 12:23
Özenle ihtimamla,Beslemişsin büyütmüşsün,her türlü kapıyı açmışsın, azmanlaşmış her önüne gelene saldıran, ısıran yaralayan,HOŞT diyeni parçalayan Kuduz olmuş hayvani bir yapıya,sahip çıkmışsın.Hayvan kudurduğu zaman,bakıcısını tanımaz önüne gelene saldırır.Allahtan kudurup bakıcılarına saldırdı da salgının vehameti ve büyüklüğü ortaya çıktı.Henüz karantina dönemindeyiz,salgının kökü tam olarak kurutulamadı.
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 13:57
7
Ecevit,Demirel,Özal da bakıcıları arasına giriyordur sanırım. Dersanelerine,okullarına öğrenci veren senin gibi normal vatandaşlar da bu hayvani yapının besleyicileridir herhalde.
musto 14 Şubat 2020 15:05
3
Görmüş geçirmiş vatanı için çalışmış,ülke insanımızın hiç birisi yalana,talna düzenbazlığa karışmamıştır.Havada bulup tavada yiyenler milletin malını yağmalayanlar,alın teri dökmeden,1 koyup 20 kazanmak peşinde koşan hırsına yenik düşenlerin karargahı olmuş bir yapı ve onu besleyecek sizler gibi bereketli insanlar toplumu.90 yaşında ki kayın validem şöyle söylerdi oğlum insan en yakını öldüğünde böyle ağlamaz,bu pek tekin bir,insana benzemiyor.Keşke 90 yaşındaki kadın kadar aklınız olsaydı.
leon 14 Şubat 2020 12:18
Mhp Akp çıkar dayanışması sona ermediği surece boyle devam eder. her ıkı parti birbirine muhtaç. okadar çok hukukdışı gelişmeler yasanıyorki bu guzel ulkenin 5 10 yıl sonrasını merak ediyorum...
KARAR OKURU 15 Şubat 2020 09:34
0
Yaşınız kaç bilemiyorum? Hep bir hukuksuzluk olmuştur ülkede fakat asıl sorulması gereken önceden de bu hukuksuzluk adaletsizlik dediğiniz olay-durum yada herneyse ona aynen hukuksuz adaletsiz dedinizmi?
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 12:09
Fetönün siyasi ayağını açıklıyorum: Çaycı, çorbacı, öğretmen, esnaf,öğretmen,memur, ev hanımları, polislerdir. Ya bu saydıklarım her şeyin sorumlusu aslında. Asın bunları. Vah güzel ülkeme vah.
Karar okuru 14 Şubat 2020 11:55
Sebep olan işleyen gibidir. (Hadis) Suça azmettirmek suçtur ve suçu işleyenle aynı cezaya çarptırılır.TCK. Peki nerede kaldı bunları yapanların cezası.
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 11:52
Ben yurt dışında yaşıyorum, benim bulunduğum şehirde türkiyeden gelen arkadaşların eşlerine bir ara bir abla musalat oldu. Bulunduğumuz şehirde bir iş yerini feto yardımı ile biri açmıştı ve fetonun iş yerleri açıp kar ortağı olarak işlettiğinide biliyordum. Bu ablayıda bu iş yerini işleten göndermişti, fetonun rte gibi bir çok iş zincirinde ortak olduğunuda sonradan öğrendim. Bizim hanımlara söyledim dini namazı zaten biliyorsunuz çoğunuz türkiyede kuran kurslarında eğitim almışsınız. Bu ablayı kim gönderdiyse içinize sinen bir ajan bir kaç gün sonra gitti bir daha dönmedi.
konuk1 14 Şubat 2020 11:46
fetö borsası,paran kadar konuş eski parayla beşyüz milyar lira fetö denilen şey neki görmedim,duymadım,bilmirem evet halının ucu aralanınca öfff
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 11:45
17-25 den önce, Ankara’da vazife yaparken, bürokratların, cemaat baskısından dert yanıp konuyu Tayyip beye ilettiklerinde hiç destek görmediklerini bizzat işitmişliğim vardır. Özellikle MSP tabanlı Ak partili arkadaşlar bundan dert yanardı. Ne zamanki cemaatin baskısı kendilerine yöneldi (17-25 in tanımı), 17-25 oldu milad. Almanya’dan gelen bir arkadaş ”17-25 bana milad değil, onlara milad” demişti. Haklı.
Bay Meçhul 14 Şubat 2020 11:43
Biz kandırıldık Allah affetsin, milletim de affetsin... Gariban insanlara gelince "neden bundan 20 küsur yıl önce dershaneye gittin?" "Neden bilmem kaç sene önce yurtta kaldın?" "Neden bilmem kaç sene önce çocuklarını dershaneye gönderdin?" diye sorup terör örgütü ile irtibatlı ve iltisaklısın deyip bilmem kaç sene ceza vermek... N. Fazıl'ın ifadesi ile "Durun kalabalıklar! Bu cadde çıkmaz sokak / Haykırsam kollarımı makas gibi açarak". Bu yol, yol değil. Garibana başka türlü, eşrafa başka türlü işlemez Hukuk. Hani Kanun önünde eşitlik? Tek yol Hukuka geri dönmek. Başka yol yok.
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 14:00
23
Fasa fiso bu söylediklerin.20 yıl önce dersanesine gitmeyen mi var?Biraz destekli sallayın bence.
Bay Meçhul 14 Şubat 2020 15:00
1
Fasa fiso diyene... Benim elimde kapı gibi OHAL Komisyonu kararı var. Tam dediklerim orada yazılı. Hatta OHAL komisyonu olmayan şeyleri bile olmuş göstermiş. Mahkeme sonucunu bile beklemeden suçu ve suçluyu bulmuş. Galiba sen bu ülkede yaşamıyorsun. Ya da gerçeklerden bu kadar kopuksun. Yaşamayan bilmez.
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 11:37
Bir müslüman fert, vatandaş-idareci; yaptığı hedefine ulaşma yolunda, dürüst, adil ve hakkaniyeti gözeterek Allah’a ve topluma karşı dürüst olma, Allah’ın belirlediği sınırlar içinde kalma gibi bir yükümlülüğü vardır yaratıcıya karşı. Yoksa, bu yolda haddini aşma, Allah’ın belirlediği sınırların dışına çıkma gibi bir yükümlülüğü yoktur. Yaratıcı böyle bir şeyi kimseden istemiyor. Haddi aşmak, sınırın dışına çıkmak; Allah’a rağmen Allah için bir şey yapmak anlamına gelir ki bu şirki hafi (gizli şirk) anlamına gelir. Parti- cemaat ilişkisinde maalesef bu hata yapıldı.
DÜN - YARIN 14 Şubat 2020 11:27
Dünün hayırda yarışanları bugün vatan haini oluverdi ise bugünün vatanseverleri yarın aynı akıbeti yaşamayacağını kim biliyor. masum habersiz vatandaş hapislerde her şeyi yakından takip edeneler hiç bir şeyden habersiz masumane geziyorlar. Bir öğrencinin yarasına merhem olmak vatan hainliği olbilir mi
karar 14 Şubat 2020 11:25
esik akp milletevili bağımsız milletvekil mustafa yeneroğlu : hukuka dönersek ülke rahatlar
Vakkaf 14 Şubat 2020 11:16
Gariban ama çalışkan vatansever insanları ihraç edip iftira attınız. Herkes vebal altında.
HACI MURAT 14 Şubat 2020 10:50
Akın Öztürk 1973'te Askeriyeye katılmış.15 Temmuz'un 44 generali 1980'li,1990'lı yıllarda harp okullarına girmiş.Örgüt sinsi bir çalışma yöntemini benimsediği için gerçek yüzünü gizleyebilmiş; Ecevit'ten,Demirel'den, Özal'dan destek görmüş.Gazetelerinde yazan yazarlardan pişmanlıklarını dile getirenler oldu.İktidar cenahından "safmışız" diyenler yanıldıkları için büyük bir üzüntü duyarken,mağduruz diyenler pişman olduklarını bile söyleyemiyorlar.15 Temmuz'a tiyatro diyorlar,örgüte desteklerini sürdürüyorlar.Devlet bunlarla niçin çalışsın,bunca işsiz varken?Saflığın da bir ölçüsü olmal
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 13:36
5
Şuna bak şuna bir nedamet bir özür dileme, bizimde suçumuz büyük arkadaş deme var mı hele. İşte zihniyet tam da bu. Söylenecek ne kaldı?
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 16:27
1
Aktroll ekibinin Karar şubesi yine batırmış buraları. Pişman olsalar suçsuz olduklarını kabul edecek misiniz? Çıkın diyin o zaman biz yanlış yaptık diyenlerin suçu yoktur deyin? Koca koca adamlarsınız, utanmadan konuştuklarınıza bakın. Zulmediyorsunuz, artık kabul edin. Ben 15 temmuzda o sokaklardaydım, hiç kurşun sıkan öğretmen görmedim. Ben Türkçe olimpiyatlarında konuşma yapmış olsam kimse 15 temmuzda sokağa çıkmışsın demeden beni içeri alırdı, hani nerde adalet?
KARAR OKURU nedim 14 Şubat 2020 10:45
tamamda ne oldukları ve hatta darbe yapacak cüreti (bütün darbelerdeki ABD,NATO vb unutmamak gerekir,iltisakı) buldukları ortada iken yine de bu gücün arkasindakilerin yapmak istediklerini bir şekilde engelleyenleri konuşmanız adaletli değil.. Mısır'da eski Türkiye'de vb ülkelerde Batı'nın yaptırdığı darbelerin nasıl yıkıcı olduğu, kanlı olduğu ortada...sizin ve camianizin (Erdoğan karşıtlığı içinde olanların) bu tür olayların yanlışlığını küçük cümleler fakat diğer tarafta bu mücadele sonucundaki eksikleri buyutmeniz de adaletli degil
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 10:42
Bugün başka örgüt çıksın Erdoğana koltuk garantisi versin. Dün yaptığını bugün de yapar. Denetleyen yok .Reisin de İktidarından ve kendi bekasından başka bir derdi yok. 301 madenci ölmüş.Tren yoldan cıkmış Deprem olmuş, sehit haberleri gelmiş vız gelir tırıs gider. Millet meclisinin bombalanmasıyla sonuclanmış bir örgüt parti ilişkisinden sonra bile bu Allahın bir lütfu diyebilen bir adam. Bu millet hakkını aramayı , hesap sormayı, öğrenmediği sürece daha çok fetöler, reisler , şefler görür başında.
ATHEİST 14 Şubat 2020 10:35
muazzam bir tespit yapmışsınız. yani iktidar diyorki bana sevdanın yolları sana gelsin kurşunlar türküsü
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 10:16
Olan hep Masumlara oluyor; haklar da ahirete kalıyor. Allah akıl ve vicdan vermiş ama biz insanoğlu yokmu...
Pesimist 14 Şubat 2020 12:42
1
Kur'an'da bile bir toplumun çöküşü insanların iradesine bağlanıyor. Toplum kendisini değiştirmedikçe durumları değişmez diyor. Ama biz ne yapıyoruz, haksızlığa ses etmiyor ve susuyoruz. Ahirete bırakıyoruz, suçu kadere atıp sıyrılmaya çalışıyoruz. Bir kitapta okumuştum. Müellif "Allah niye tecavüze uğrayan çocuklara, öldürülen kadınlara yardım etmiyor? Eğer bu tür kötülükleri Allah engelleyip dursaydı bu dünyanın imtihan için yaratılması anlamsız olurdu. O insana boşuna akıl, irade, doğruyu yanlışı ayırt etme kudreti vermedi. Verdiği nimetlerle kötülüğü engellemesini iyiliği emretmesini istedi
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 09:57
Apoyu aldık ama ama fetönün bir numarasınını alamadık üstelik rahibide gönderdik.
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 09:55
Fetoyu de akp yi de içinden çıkaran muhafazakâr camia veya mutedeyyin insanlar denen kitleye guzelleme yapmanın bir anlamı yok. Tiynet belli oldu. Onlarda krediyi tükettiler.
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 10:57
10
Neymis tiynet efendi soylede bilelim Sen laik kemalistsin galiba senin kredin olacakmi ?? AYRICA LUTFEN KIMSE YANLIS ANLAMASIN AMA BU LAIK KEMALIST GECINEN GRUPLAR NEDENSE DINE UZAK INSANLAR DININE SEVEN VE YASAYAN INSANLARA BAGNAZ GERI KALMIS DERLER HALBUKI MANEVIYATINI KAYBETMIS IKI YAKASI BI ARAYA GELMEZ ZAVALLI INSANLARDIRLAR KENDILERI LUTFEN YANLIS ANLAMAYIN ETRAFIMDA BIR KAC TANE VAR ONLARDAN ORNEK VERDIM YOKSA DIGERLERINI TENZIH EDERIM
Karar Okuru 14 Şubat 2020 11:20
7
Bunlara sahte demokrat yerel liberalleri, ne idüğü belirsiz Avrasyacı ve sol eskisi entel takımı da da ilave etmek gerek.
Takipci 14 Şubat 2020 09:53
Bir çok Sebep var: Din'in siyasete karistirilmasi. Din siyasete karistirilinca ne oluyor? Avantacilara gun doguyor...
Mehmet 14 Şubat 2020 09:38
Hainleri kaçır,besle büyüt sonra pardon aldatildik de.Peki ibadet kesimi dediginiz kesim aldanamaz mi.Bu iş çok şu götürür daha
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 10:52
22
Niçin,aldandık bile diyemiyor,mağduruz diyenler?
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 09:35
Belli ki siyasi iktidarı Fetö üyeliğinden yargılamak gibi bir amaç/proje var. Erdoğan ve arkadaşlarının Gülen ve arkadaşlarına övgüler yağdırdığı, yardım ettiklerine dair beyanları arşivlerde olduğu gibi duruyor. Yani ülkede güç dengeleri değiştiği an Erdoğan ve arkadaşları rahatlıkla Fetö üyeliğinden ya da yardım ve yataklıktan yargılanabilir. Halbuki sadece darbe girişimini organize veya icra edenler cezalandırılsaydı bugün Erdoğan ve arkadaşları böyle bir riskle karşı karşıya kalmazdı.
KARAR OKURU nedim 14 Şubat 2020 10:48
2
darbe içinde olmayıp fakat yapanları desteklemeye devam edenleri kiriminal olarak nereye koymalı...ortada da cinayetler var.ve bu cinayetleri yapan ülkü ve kişileri destekleme varsa ne olacak
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 14:22
0
hiç bir sakıncası yok. Buna ifade özgürlüğü diyorlar. iside sempati duyabilirsin bu bir suç değil. Eğer emir alıp kafa kesip suç islemiyorsan bunun bir cezası yok. Nazizm suc ama nazilere sempati duymak degil gibi düşün. Toplum olarak kinayabilirsin bu kişileri ama kriminal olarak konulacak bir yer yok.
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 09:27
Can alıcı soru şu olsa gerek; acaba ülkede 17-25 aralık süreci yaşanmamış olsaydı, fetö diye bir terör örgütü olurmuydu ??
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 10:19
10
Can alıcı cevap da şu: Olurdu. Bunlar, FETÖ’cüler 15 Temmuzu da yaptı.
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 10:51
9
Tayyip devletin tamamen Fetö yapılanması içinde olduğunu gördü.Yeni iktidardi ve kemalist kanadin tehdidi altındaydı.İktidardi ama muktedir değildi.Ne zaman ki gücü eline aldı ve muktedir oldu devletteki hem kemalist vesayeti hem de fetocu ,NATO,CIA vesayetini def etti.Yani Tayyip devleti zaten ele geçirmiş olan Fetö ye sızıp devleti bunlardan temizledi.Tabi ki alt kademelerde haksızlıklar yapıldı orada katılıyorum.zaten 2023 seçimlerinde muhtemelen toplu bir KHK affı yapilacak eminim.
Okur 14 Şubat 2020 09:18
Sayın yazar; Daha öncede belirttiğim gibi, devleti 1950 lerden sonra "Derin Amerika" yönettiği için, ülkenin kendine bağlı kalması adına, Sağ-Sol, Alevi-Sünni, Türk-Kürt ayrımarı ile "ne ölsün-ne onsun" hesabı ile yönlendirmiştir. PKK ve FETÖ de geleceğe yönelik bir proje dir. 17-25 Aralık Hukuki bir kalkışma miladıdır.
Arif 14 Şubat 2020 09:11
Tarihde bir örneği olmayan "örnekleri kendinden hareket" in açık,gizli,tutuklu,serbest, kaçak,ihraç olmuş-olmamış,yurt içinde-dışında, esnaf, tüccar, asker,yaver,hakim, savcı, öğretmen,avukat,polis,dingörevlisi,prof,doç,yazar,çizer,gazeteci,muhabir,müşavir,televizyoncu,oyuncusu vb,diyolog,kardeşlik,iyilik,hayır,hasenat,eğitim,öğretim,ahlak,yardımlaşma,müslümanlık,müslümanlığı içerde-dışarda temsil etme,dünyaya türkçe öğretme vb.emellerinden,amellerinden,niyetlerin den nasıl, bir ülkenin iç-dış düşmanları için hazır tuttuğu silahlarını bu millete doğrultabilmeye dönüşebildiler? Asıl soru bu..
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 09:05
Sayın taşgetiren! Yakın zamanda diyanete gitmediyseniz bi uğrayın. Belli bir cemaatin oraya nasıl yerleştirildiğini göreceksiniz. Bunlar şimdi de başka cemaatleri yoldan çıkarıyorlar. Yakın zamanda bu gruplarla iltisaklı diye bir 500000 kişi daha işinden edilirse şaşırmayın.
bir okur 14 Şubat 2020 09:04
"Adalet olmayınca bir yerde, insan düşer o yerde her derde" Türk atasözü
Kadim 14 Şubat 2020 09:01
İktidarın Fetö ile münasebetini çok güzel ifade eden bir yazı. Ama üç eksiği var ve bunlar da Taşgetiren'in saklamaya çalıştığı üç eksik. 1- İktidar toplumu ayrımcılık ve baskılarla zehirleyen devlet elitlerine karşı başka çaresi kalmadığından dolayı bu işbirliğine gitmiştir. 2- Bu işbirliği sadece iktidara değil, Taşgetiren'in de içinde olduğu hemen tüm sağ muhafazakar kesimlere aittir ve herkes o zamanki ismiyle cemaatin kadrolaşmasından haberdardır. 3- CHP ve bazı muhalif partiler Fetö tarafından hem darbe öncesinde hem de sonrasında işbirliği yapılarak kullanılmışlardır.
Karar Okuru 14 Şubat 2020 11:13
19
Tamda ortadoğulu zihniyet bu yorum. Başbuğ’u kumpasla fetö ile elele vererek mahkemeye ver terörist diye yargılamaya kalk sonra adamı fetö ile mücadele etmedi diye suçla. Elit deyince saraylar, ejder meyveleri, devlet deyince kamu yağması, kutuplaştırma deyince muhalefete terörist denmesi geliyor akla. İktidar vatandaştan artık pek çekinmediğinden olsa her dediklerinin tersini fersah fersah fazlası ile yapıyor.
okur 14 Şubat 2020 08:46
Kendileri için açık olan tövbe kapısı başkalarına gelince kapalı.
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 08:33
17-25 Aralıktan epey önceydi. Zaman gazetesi aboneliğimi iptal ettirdiğimde gazete dağıtıcısı bana yapma be abi olur böyle şeyler bak ben Reisimizi çok seviyorum onlar kavga eder barışırlar demişti. Alt taraftaki garibanların dünyadan haberi yoktu. Ama balyoz en çok onların başına indi.
karar okuru 14 Şubat 2020 08:11
rize emniyet müdürünü kim öldürttü
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 07:58
Ahmet Hocam haksızlığa uğrayanların dili olduğunuz için sağolun. Fetö de hükümette bir çok haksızlığın ana sebebidir. Diyelim ki sendikaya üye olmak bir hataydı. Ama bu hatanın cezası ihraç olmak ve terörle ihanetle yargılanmak mı olmalı. Dişimle tırnağımla bileğimin hakkıyla aldığım mesleğimi haksız yere suç işlemeden nasıl elimizden alınır. Siz tüm istihbarat elinizdeyken devleti teslim edin sonrada millet bizi affetsin deyip kurtulun, gariban memura tövbe kapısı kapalı. Sendika üyeliğinden ihraç olsun birde yargılansın. Bu yaşananlar adaletsizliğin dibi değilde nedir.
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 10:20
5
Sevgili kardeşim..En başta belirteyim en büyük hata devlette,adalete göre değil işine geldiği gibi davrandı.Ama birde şu var..17 25 ten sonra bir çok sendika dernek kapatıldı.Daha sonra fetö bunlara paralel yeni dernek ve sendikalar kurdu ve üye avına çıktı..Soruyorum şimdi..Cemaat niye sendika kurar?Kapitalist,faşist düzene boyun eğmemek içinmi?İnsanlar bu cemaate hangi amaç ile üye olur?Hadi ahmet mehmet bilmiyordu üye oldu diyelim,bu tehlikeyi o sendikayı kuranlar niye görmemezlikten geldi.Biri önüne geleni sobaya tıktı diğeride ateşe verdi.Maalesef durum bu..
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 11:37
5
10.20 17/25 ten sonra kurulan bildiğimiz bir sendika söyle de yalanımız ortaya çıksın. Yoksa mufterisin.
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 07:39
sayın yazar, hukukta 17-25 diye bir şey yoktur. terör örgütünde 40 sene geriye gidilebilir. bir de fetöye övgü kitapları yazanlardan hiç bahsetmiyorsunuz nedense. bunlara da dokunulmadı siyasiler gibi. uzun ayak, kırkayak, düz ayak hepsi çıktı da bir o ayak çıkmadı. bu nasıl ayak!
Karar Okuru 14 Şubat 2020 07:04
Son yirmi yıla bakınca görününleri sıralayalım. Esed ile ailece tatil yapıp, ortak bakanlar kurulu yapma planları yaparken emevi camisinde namaz kılmaya oradanda Şam’a girme konusuna geldik. Açılım dedik Haburda davul zurnadan hendek savaşlarına, saygıdeğer hoca efendiden, ne istedilerde vermedikten fetö ye geldik. Yasal muhalefete terör ile işbirliği suçlamasından hapisteki terör başından mektup alıp, aranan kardeşini tv ye çıkartmalar. Elele fetö ile yargılayıp tasfiye ettikleri askerlere fetö ile mücadele etmedikleri suçlaması! Yüzleşme deyince biz nasıl bir halkız diye sormak gerekmiyor mu
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 13:10
16
Ya bunlar, sorumluluktan kaçmak için her şeyi söylerler. Psikolojik bir hastalık.
Siyasi ayak degil,siyasi "ortak'cok daha dogru ve anlamli..Ayak ve ayak izleri karisir,veya kaybolur da "ortaklar'kolay ca karismaz,kaybolmaz Halen nerede oldugunu biliyoruz,TV kanallarinda görüyoruz,sesini duyuyoruz.Rabbim ve milletim hepimizi affetsin duasina beraberce cikmaliyiz..
Karar Okuru 14 Şubat 2020 06:37
Seçimde sonuç almak adına terörist Apo’dan mektup alıp, kırmızı bülten ile aranan kardeşini devlet televizyonuna çıkaran zihniyet dünde eski genel kurmay başkanı için “fetö’yü engellemek için ne yapsa idi o günlerde meclisin önüne tank mı dikse idi” gibi bir soruya gerekiyorsa yapmalı idi diyebilmiştir. Kusura bakmayınız ama iktidardan daha çok bu anlayışa destek vermiş sizler gibi muhafazakarların, sol eskisi çevrelerin, sözüm ona kürt sevdalısı emitasyon demokrat liberallerin kendi akılları ile yüzleşmesi önemli!
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 04:51
Allah razı olsun ağabey çok güzel bir yazı olmuş.
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 04:32
Ozelestiri mi? Siz daha cok beklersiniz bu iktidardan ozelestiriyi. Istanbul Belediye secimini kaybettiklerinde de sizin cenahtan bazi iyimser insanlar "simdi ozelestiri yapilacak" diyorlardi. Ne oldu?... Oncelikle bu lanet olasi darbe hakkinda tum ayrintiisiyla bilgi sahibi olmamiz lazim. Darbeyi Ararsirma Komisyonu kurulmustu. Bu komisyonda cogunluk olan AK Parti milletvekilleri dogru durust bir sorusturma yapmadilar. Daha sonra Mecliste darbenin siyasi ayaginin arastirilmasini isteyen onergeleri red ettiler. Bugun de bu konuda soru soranlari tehdid ediyorlar. Neden?
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 04:25
Tarihe not türünden bir yazı. Elinize sağlık.
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 04:04
Fetönün siyasi ayağı belli kimse evirip çevirmesin. Bu hasret bitsin gel diyenler işte siyasi ayak. Bu ülkeyi 18 yoldur kim yönetiyorsa siyasi ayak işte odur. FETÖ halen iktidar ile içli ve dışlı çalışmaktadır.
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 10:31
12
Yok yav allah allah ne zaman yahu Senin chpliler nerde o zaman 04.04 Bu hasret gel bitsin derken gel bak sana neler yapacagiz yatiyordu altinda tvlerden yarimyamalak duydugunuz seyler isinize geldigi gibi aklinizda kaliyor! KK degilmiydi cemaaat mazlum diyen dershaneleri kapattirmamak icin ugrasan yoksa yalanmi bunlar!!!
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 03:43
Yazdığınız gibi Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde bile Örgüt adına bir “İmam”ın bulunduğu ifade edilmiştir. Bence hala İmam orada. Yoksa aklı başında bir diyanetçi kuran kursuna para verene cennetten ev verilecek demez (her ne kadar bazı daireler cehennem manzaralı olsada).
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 03:35
Erdoğan,Fetö yü bitirdi.Geçmişte şöyle demişmiş böyle yapmışmış sayıklamalarını bırakın!15 temmuz da devlet kadrolarında ki gücü 100 ise bugün birdir.Eski yetiştirdikleri elamanlarla hala devlet kadrolarına sızıyorlar.yeni eleman yetiştiremeyince buda bitecektir.Israrla dersane açmaya çalışıyorlar,kapatılıyor yenisini açıyorlar boşuna değil.Ellerindeki hazır kadro tükendi on yıl sonra adı bile kalmaz!
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 10:32
4
03.35 agzina saglik birileri dogru bisey soyledi nihayet
Karar Okuru 14 Şubat 2020 10:56
31
Kendi yarattığı belalar uğraşanlara mı inanalım. Açılım dedi hendek patladı, Suriye dediler bugün çatışma ortamındayız, hoca efendi dediler şimdi terörist peşindeler. Millet de uyuyor
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 13:14
5
Ne farkeder. FETÖ gider. Menzil gelir. O gider Cübbeli Ahmet tayfası gelir. O gider başkası gelir. Zihniyet değişmedikçe kader aynı.
evin 14 Şubat 2020 03:21
milat 2004 mgk kararlarıdır...bunu objektif bakan herkes biliyor...
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 03:09
bir kerede doğru bir yazı yazsanız ne olur sanki? fetö nün siyasi ayağı akp değilmi?
Fetö dışlanmış filan değil Başka versiyonda devam ediyor Bu bir teatral oyun Şimdi tam da amaçlanan yerdeler
Mustafa 14 Şubat 2020 02:35
AKP, Fettullah gulen cemati ile beraber calisti, taki, AKP yi yok etmeye ve ele gecirmeye kadar. Eger, Fettullah gulen ve cemaat, AKP ye karsi hareket etmeseydi, halen cemeat ve AKP beraber calisyor olacakti, Bana gore gecmis geride kaldi, onemli olan Ulkemin ileriye gitmesi icin Gerekli Tarimsda , ekonomide egitimde, yeni reformlar yapmalidir 2000 den 2007 ye kadar olan Turkiye geri getirilmelidiir Liderler yapici olmalarini bir vatandas olarak istiyorum, cunku biz biktik, Allah ulkemi , ve Libyada, Irakta Suriyede askerlerimizi korusun ve kollasin.
Adalet li 14 Şubat 2020 02:12
Ahmet abim :Evet bu dediklerinizde haklılık payı çok .Ama es geçtiğiniz şey şu ki,Akp ve Erdoğanı Fetö ye mahkum eden Askerin ve Chp nin İslam düşmanlığı değilmiydi. Eğer bunu görmezden gelirseniz hak ve adaletten bahsetmeniz abesle iştigal olur
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 10:37
5
Aynen 02.12 asker o ara icerdeki fetoyla ilgilenmek yerine secilmis hukumeti indirmeye calisiyordu
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 02:05
Ahmet Bey, siz ve bir kaç kişi hariç bu iltisak irtibat konusunda adaletli yazan yok. Darbe yapan, soru çalan, kumpas kuran, devlete sızan ve masumların iyi niyetlerini kötüye kullananlar hem bu dünyada hem de ahirette cezalarını en ağır şekilde çeksinler, ama yoktan yere terörist ilan edilip hayatları karartılanlara haksızlık yapılmasın artık. Bunları buraya getirenler, faydalananlar (hükümeti ve muhalefeti) suçsuz; ama öğretmen, sohbete giden ve bankaya para yatıran terörist. Adalet bunun neresinde?
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 01:44
Mit tırları haberini ilk yapan AYDINLIK VE AVRASYACI AVANESİ hangi ayak onu yazmamışsınız...herşeyin yorumunu okuyucuya bırakırsanız sizi okumaya gerek yok...
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 08:30
13
Adamların uykularını kaçırma birader. Gerçeklerin ortaya çıkacağı zaman daha gelmedi. Geldiğinde ülkeyi ilk onlar terk edecekler.
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 01:44
17-25 Aralık niye milattır, kim karar vermiş buna? Meclis toplanıp bir karar mı almış, yoksa hukuksal bir merci mi almış bu kararı? AKP’nin işine öyle geldi öyle karar aldılar ama hukuksal bir dayanağı yok. Muz cumhuriyeti diye dalga geçerdik biz onu da geçtik.
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 01:41
Zekeriya öz-Zindaşti-kuzu KUZU.. Ergenekon-uyuşturucu-iran-akp.. Zarrab-akp bakanları-altınlar-iran.. Şubat 2012 mit krizi - haziran 2012 türkçe olimpiyatları- bitsin bu hasret konuşmaları.. Mart 2013 geçmiş olsun temennileri - Mayıs 2013 Arınç vekilliğinde abd de Fetö buluşmaları-haziran 2013 geziye karşı olimpiyatlarda akp fetö kardeşliği.. 17-25 Aralık 2013 - zarrab- fehmi koru elçiliği-fetö ile gizli mektuplaşmalar... Ocak 2014- banka- suç ve ceza!!! SİYASİ AYAK MI DEDİNİZ! SUÇLU BELLİ PARA YATIRMASA BİLE BANKAYA YOLU DÜŞEN HERKES!OZAMAN DİYANETE GÖRE FAİZ HARAMDI.ŞİMDİ OLSA KİMSE G
La bide bizi kandırdı Amerikalıların diyen şakirtlerı örnek verin.bu bu deyin...
Orhun 14 Şubat 2020 01:32
Fetönün siyasi ayağı ak partiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii,başka yokkkk,olamazda
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 01:27
Konuyu çok güzel özetlemişsiniz hocam. Kendileri için açık olan tövbe kapısı başkalarına gelince kapalı. Adaletin her daim sikintiliydi ama hic bu donemki kadar dip yapmamıştı. Dün cemaat hukuk hiç kendilerine lazım olmayacakmış gibi hareket ediyordu şimdide bugünün muktedirleri aynı şeyi yapıyor.
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 01:13
"İktidar, 17-25 Aralık 2013’ü milat olarak belirlemiş." kendi için tabii ki. Yoksa feto soruşturmalarında milat falan yok. Suçların şahsiliği de kalkmış: ("Sanığın eşi, anne babası... ve kardeşleri hakkında ... soruşturma bulunup bulunmadığı..."). Mütemadi suç da çarpıtılmış; failin iradesini boşverip, tüm geçmişini dahil edecek biçimde uygulanır olmuş. "En azından özeleştiri…" demişsiniz. Binlerce mağdur ne olacak? Sınırı geçmişler artık; özeleştiri falan olmaz. Bu iş öteki tarafta hallolur ancak.
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 01:05
Sadece AKP olsa neyse. Anayasa Mahkemesinin dünkü irtibat-iltisak kararlarına bakarmısınız. Hukuken bir 367, bir başörtü kararından çok daha vahim kararlardır. Ama muhafazakar çevreden yine tık yok. Kötülüğün sıradanlaşması böyle birşey. Çok yazık.
Karar Okuru 14 Şubat 2020 06:46
26
Bağnazlık üzerine kurulmuş bizim muhafazakar çevrelerden tepki beklemek mi? Çok bekleriz. Geri kalmış ve baskıcı rejimlerin olduğu ülkelerde çifte dünya vardır. Birbirinden farklı olarak anlatılanlar ve gerçekler ve bunların ayırdına varamayan yığınlar.
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 00:42
Genç yaşımda terörist ilan edildim, çok ağrıma gitti, gece gündüz ağlıyorum, çocuklarıma görünmeden ağlıyorum. Fetöden benden daha fazla kimse nefret edemez. Ağır ceza mahkemesi, adı üstünde gerçekten çok ağırmış Ahmet Taşgetiren hocam.. Ne diyeyim, vatan sağolsun.Devletimize yanlış düşünenler entrikalarında boğulsun.
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 10:21
46
Ajitasyonunda yalaninda batsin 00.42 isiniz gucunuz boyle yorumlar yazip negatiflik pompalamak yazik ulkemize erdogan dusmanligi aklinizi basinizdan aldi
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 13:13
9
Ajitasyon yapmıyorum, hislerimi bilemezsiniz:işini, mesleğini ve inancını kaybetmenin ne anlama geldiğini yaşayarak öğrendim. Sayın cumhurbaşkanımıza düşmanlığım olduğunu nereden çıkardınız, nereden biliyorsunuz, lütfen toptancı yorum yapmayınız. Sağlıkla kalınız
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 00:36
Konu acılısta bulunmak kurdele kesmek konusunun cock otesindedir. Devletten ihale almak icin fetö imam larının isaret edildigi bir dönem yasanmıstır. Mevcut hukumet ve orgut arasında cok ciddi bir siyasi ve burokratik birliktelik yasanmıstır. Olay acık ortada. Miad olarak kabu l edilen tarih babacım konusmasının sızdugu tarihtir. Yani o güne kadar hersey bilerek istenerek yapılıyordu, taki fetö bunlarin kendilerini de hedef alana dek. O gün yollar ayrıldı ama kafa hala aynı kafa.
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 00:34
Yazınız herşeyi özetliyor. Bunu konuşmaya korkuyorlar. Birilerinin işine gelmiyor. Çünkü ya siyasilerde bir khk ile görevlerinden alınacak . Yada aynı durumda olan vatandaşa da dokunulmayacak.
Sorumlu kim? 14 Şubat 2020 00:25
Feto'nun uzunca bir suredir devlete sizmaya calisitigi dogru. ama Feto'nun devleti kitlesel bicimde ele gecirmesi AKP/Erdogan doneminde oldu. Erdogan devletin tum kurumlarinin kapilarini sonuna kadar acti Fetoculara. "Ne istedilerse verdik" diyen Erdogan'in kendisi. Ustelik Erdogan bunu devletin cesitli kurumlarinin Feto tehlikesini acikca gosteren ve tedbir alinmazsa Fetonun devletin ve ulkenin basina bela olacagini vurgulayan raporlarina ragmen yapti. Bu yonde 2004 yilinda alinan MGK kararlarini uygulamadi. Dolayisiyla bu tahribatin esas sorumlusu AKP/Erdogan' dir!
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 10:47
15
00.25 bu kafayi degisin artik yeter!! Bir pisikologada gidebilirsin sen Atesli Erdogan nefreti hastaligina yakalanmissin.. Zature olsaniz Erdogandan bileceksiniz bu nasil bir kafa ne yer ne icersiniz!!! Askeriyenin icine bu kadar sizarlarken ilker basbug ne yapiyordu erdogani nasil deviririz planlariyla mesguldu feto nasilsa cantada keklikti herseyi erdogana yuklemeyin askeriyeyi uyuttular ve sizdilar bu 30 yildir devam eden birsey erdogan sokmadi onlari oraya dogru olalim lutfen
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 10:50
8
Cunku mgk da alinan kararlari uygulamak yerine hukumete savas actilar 2007de muhtira verdiler ayrica yuzde 47 oy almis partiyi kapatmaya kalktilar suya dusen yilana dahi sarilirmis fetonun kucagina bu iktidari vesayetciler itti o vesayetciler ne cabuk unutuldu
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 14:38
0
10.50: MGK kararlarini uygulamasi gereken ordu degil hukumettir. Erdogan uygulamadi feto hakkindaki MGK kararlarini.
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 17:17
0
10.47. Anlasilan okudugunu anlamayan orta ogretim ogrencilerinden birisiniz.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN