Back To Top
ABD İmamoğlu’ndan mı S-400’lere taktı?

ABD İmamoğlu’ndan mı S-400’lere taktı?

 - Son Güncelleme: 24.05.2019 Cuma 09:27
- A +

Sosyal medyada bir video dolaşıyor, daha doğrusu fevkalade bir gayretle dolaştırılıyor. Profesör Sencer İmer'in S-400'lerle ilgili evrensel gerçekleri insanlığa açıkladığı video. 

ABD, Türkiye'yi işgale hazırlandığı için S-400'ler konusunda bu kadar bastırıyormuş. 

'Almayın, erteleyin, vazgeçin' diye tehdit savurup durmalarının arkasındaki gizli niyet bu demek ha! 

Bizi S-400 savunmasından mahrum bırakırlarsa karada ve denizde kuvvetlerimiz korumasız kalacak. Onlar da kolay yem halinde bizi avlayıp kolumuzu kanadımızı kıracaklar. Sonra da versin elini çıkarma harekatı ve vatan topraklarının doğrudan askeri işgali... 

Ne plan ama, zehir gibi bir askeri deha bunu görebilirdi ancak, müthiş değil mi? 

"ABD, bizi işgal etmek istediği için S-400'leri almamızı istemiyor"muş. 

Zaten böyle sinsi bir planları yoksa S-400'e bu kadar kafayı takmaları anlamsız kaçmaz mıydı? 

'Başka açıklaması olamaz, çok mantıksız' yaveleriyle altı doldurulan bu komplo teorisini şöyle ilerletiyor Sencer Hoca: 

Öyleyse Venezuela'daki Maduro karşıtı muhalif lider gibi bir de Türk Guaido arıyor olmalılar. Bilin bakalım bu hain rolüne kim uyuyor? 

Hala bulamadıysanız bir de ip ucu veriyorlar: 31 Mart'ta İstanbul seçimlerini kim kazanırsa NATO'nun önü açılacak ve işgal harekatı başlayacaktı? Kim kazanırsa 6. Filo boğazdan İstanbul'a çıkarma yapacaktı?  

Hala tahmin edememiş olamazsınız. İktidar medyasının zırvacıbaşı,  büyük oyunu bangır bangır deşifre ederek bozmuştu ya hani, işte orada geçirilen isim. 

ABD, burnunun dibinde arka bahçesindeki Venezuela'yı işgal etti, o iş bitti, Maduro'yu devirip Guaido'yu başa geçirme operasyonunu tamamladı da kaldı Türkiye, şimdi sıra bize geldi öyle mi?  

Terslerine gelse 'deli saçması, yok daha neler' diye gülüp geçecek iktidar tribünlerinde bir popüler, bir popüler ki bu yaygaralar sormayın. 

Sencer Hoca bile şaşırıyordur. Kariyeri boyunca uzmanlık alanlarında ne bilimsel tezler geliştirdi, ne çalışmalara imza attı.  Onca yıl hiçbiri, askeri risk ve tehdit analizleriyle güvenlik politikaları ve harp senaryoları gibi dışındaki alanlarda kestiği bu ahkam kadar rağbet görmedi. 

Ters gelse  'profesör mırofesör biri çıkmış ne dediğini bilmeden konuşuyor' der, bir güzel kafa bulurlardı. Fakat iktidar amigoları pek ciddiye aldı. 'Bakın, biz değil koskoca profesör söylüyor' diye yayabildikleri kadar yayıyorlar. 

İngiltere, Fransa, İtalya, Yunanistan ya da Rusya gibi daha önce savaş ve işgal sabıkası yaşadığımız bir ülke olsa hadi neyse de...'Müttefik' demeden ABD ile göz korkutabilmek, 'üyesiyiz' demeden NATO'yu tehdit göstererek işgale uğrama paranoyasını kaşıyabilmek ayrı başarı. 

Batı'yla askeri ortaklığa ikna edilmemizin arkasında da böyle bir başarı öyküsü yok muydu? 

1945’te, Türkiye ile Sovyetler arasında ilk büyük güven bunalımını tetikleyen de benzer bir manipülasyon değil miydi?  

Sovyet Dışişleri Bakanı Molotov’la Moskova Büyükelçimiz Sarper’in görüşmesinden yansıtılan kriz ve skandal. Halkı, Sovyetler’e karşı galeyana getirecek şekilde basına sızdırılmamış mıydı? 

Moskova’nın, Türkiye’den Boğazlar’da askeri üsle Kars ve Ardahan’ı istediği yazdırılmıştı. Komünistlerin Türkiye’yi işgale hazırlandığı dezenformasyonlarıyla yönlendirilmiş, 'Moskof  Gavuru' dolduruşlarıyla şekillendirilmişti kamuoyu. 

Peki, 'işgal kapıda' köpürtmelerinin bu yeni versiyonlarıyla kim,  neye hazırlıyor bizi?  

'Moskof öcüsü geliyor' korkutmacalarıyla sokulduğumuz NATO'dan, 'Haçlı ocüsü yaklaşıyor' korkutmacalarıyla çıkarılmak da mı var kaderde! Yoksa bütün mesele 'Guaido Muaido' yakıştırmalarıyla içeride seçimi atlatmak, allem kallem günü kurtarmak mı? 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 25 Mayıs 2019 11:31
Bence S400 alımında hedef, Türkiye'nin korunması değil. İktidar, Rusya ile beraber başka bir şeyi korumak istiyor ama ben çözemedim.
kararlı okur 24 Mayıs 2019 22:55
türkiyede her yalanın bir müşterisi mutlaka vardır.
KARAR OKURU 24 Mayıs 2019 22:03
Doğru
Takipçi 24 Mayıs 2019 20:48
Müslümanlar arasında sadece kendilerinin anlayacağı kodlar vardır. Bu yazılı olmayan bir şifre sistemi gibidir. Bir müslüman hiç tanımadığı bir insanın tepkilerinden karşıdakinin kendi dünya görüşünde olup olmadığını hemen kavrar. Bu bir bakış, bir el hareketi, duruş, dinleme şekli bile olabilir. Bir hadisten bahseder. Karşıdaki gönlünde itirazsız bakışıyla dinler. Bu dinleme şekli aynı görüşte olduğunu hissettirir. Taklidi olarak bu iş yapılamaz. Yani birisi inançlı insan taklidi yapabilir. Bir yerde falso verir.Anıtkabir ziyareti gibi.
B 24 Mayıs 2019 20:00
İmamoğlu ile S-400'ün ne alakası var çözemedim. S-400 yüksek irtifa hava savunma sistemidir. Yunanistan'da bir alt modeli olan S-300'ler var. İmamoğlu ise İstanbul belediye başkanı adayı. Konuyu bu şekilde sulandırmak, konuyu bilmediğinizi de gösteriyor sayın yazar. Bir kere ABD'nin karşı çıkması hala müphem bir konu. Türkiye'ye saldırmak bu sebeplerden sadece birisi olma ihtimali var. Türk ordusu'nun S-400 alması bu sistem için iyi bir referans olması da bir sebep olabilir. Vesaire. Türkiye'nin taraf değiştirmesi ABD'nin kabusudur. Bundan eminim.
KARAR OKURU 24 Mayıs 2019 19:20
Yalanmı 15 temmuz gecesi turkiye hangi ucagı düşürebildi halkı bombalanırken ee kim vardı arkasında amerika değilmi neoldu canımm
KARAR OKURU 24 Mayıs 2019 16:52
ABD kuklası fetoculer s-400 işini sulandırıyor bunu anlarız da sana ne oluyor birader sanada mi ne istedin de vermediler yani...
KARAR OKURU 24 Mayıs 2019 15:40
Troller yine iş başında mesleklerini icra ediyorlar. Ancak bunlar arasında oy vermeye gittiğinde "her şey çok güzel olacak" diyerek İmamoğlu'na oy verenler de olacak.
YÜCEL BACAKCI 24 Mayıs 2019 14:02
HANİ BİR YALANI 40 KEZ TEKRARLARSANIZ ÖNCE KENDİNİZ SONRADA DİĞERLERİ İNANIR DERLER YA;BİZİM İKTİDAR DA AYNI!ÇALDILAR ÇALDILAR ÇALDILAR...TAM 39 UNCUYU DEDİLER SIRA 40 INCIYA GELDİ YSK GEREKÇELİ KARARI AÇIKLADI YOK ÇALMA YOK!!ŞOK ŞOK ŞOK!BÜTÜN SEÇİM PLANI ALT ÜST OLDU.NE KADAR DA GÜVENMİŞ,İNANMIŞLARDI!GEÇEN SEÇİM BEKA DEDİLER TUTMADI ŞİMDİ KİMSE AĞZINA ALMIYOR BU SÖZCÜĞÜ.BU SEFER ÇALMA DEDİLER AMA DEVAMI NASIL GELECEK MEÇHUL.KISACASI DAĞ FARE DOĞURDU!KOKUŞMUŞ SİYASET ÜLKEYİ DE KOKUŞMUŞLUĞA GÖTÜRÜYOR...HER KURUM HER TARAFTA KOKUŞM
KARAR OKURU 24 Mayıs 2019 13:04
Niye Amerikaya soruyorsun gardaşım o zaman işine yarıyorsa al yaramıyorsa alma,Ey amerika sanamı danışacağım de o zaman tabi diyebiliyorsan.!
E.K 24 Mayıs 2019 12:21
Sn Beki'den yine harika bir yazi...Gulumsemeye de ihtiyacimiz var...Yazi beni guldurdu...Bu kadar deli sacmasina ancak gulunur... Sn yazar sanirim en son cumleniz cevabi iceriyor...Sark kurnazliklariyla, halki kandirip gunu kurtarmak..Akp'nin yabanci olmadigi, aslinda bayagi uzmanlastigi bir durum..palavralarla insanlari kandirmak...Bu deli sacmalarini soyleyenin isminin onunde Prof. unvani olmasi baska bir dert...Korler sagirlar birbirini agirlar, sozu cuk diye oturuyor..Boyle partiye boyle prof.
Süheyl CALISKANOGLU 24 Mayıs 2019 12:04
10,51.senin icin sadece bir kac kelime kafi gelecek "sacma sapan yorumcu'
Mesut TOPAK 24 Mayıs 2019 11:14
İşgal planı var veya yok ,S 400 ler sizi niye bu kadar rahatsız ediyor. Bu silahlar savunma silahları savumamızı güçlendirmek ve çeşitlendirmenin neresi yanlış.
ahmet metin 24 Mayıs 2019 13:32
2
bütün dünyaya 600 milyar dolar borcumuz var dolar krizine girdik şimdiye kadar s400 ihtiyacımız olmadı
KARAR OKURU 24 Mayıs 2019 10:51
Saçından ayağına kadar sahte olan İmamoğlu nun secilmesini fetoculer hendekciler ve gezi zekalılar çok istiyor sasirdikmi asla .
KARAR OKURU 24 Mayıs 2019 12:47
1
Şaşırdık mı? Asla!! Aklıma Ne istediniz de vermedik sitemi geldi.. Fetöye her şeyi vermişlerdi bu haklı bir sitemdi. Ama hayır fetö iktidarı da istiyordu. Akpartş iktidarını paylaşmıştı ama tümden vermek olmazdı.. Elbette doğrusunu yaptı. Keşke hiç bir şey vermeseydi ama olan oldu. İmamoğlu'nun verecek bir şeyi yoktu. Gergin zekalılar öfke aklı öldürür.
Okuyabilir 24 Mayıs 2019 15:50
1
Saçından ayağına test etmiş arkadaşlar. Ak parti menfaatlerine uymuyorsa sahte kötü hain düşman. şaşırabilir mi böyle birisi haaayır.. Sürekli ezber üzerinden olunca sistem yerli yerinde oluyor.
KARAR OKURU 24 Mayıs 2019 16:14
1
Hayir asla zihniyetleri bu.
KARAR OKURU 24 Mayıs 2019 16:23
1
20 yıldır talan düzenini kim kurdu bankamatik haramici si
KARAR OKURU 24 Mayıs 2019 10:53
Eskiden olduğu gibi reisin çalışanı olsaydıniz sizde aynı propagandayı yapacaktiniz anlamadığım reis ne istediniz de vermedi size acaba.
Özgür Dinç 24 Mayıs 2019 10:03
neden bu kadar rahatsız oldun anlamadım
Abdullah hasan 24 Mayıs 2019 09:29
Bunun için seçime yönelik bir propaganda yapılıyormu bilemem fakat S-400 almamız hakkımız. ABD saldıracakmış ab saldıracakmış diye niye ilgilenelim, biz savunmamızla ilgili tedbirimizi alalım, işin garantisine bak. Yunan da oluyorda bu s-300-400 seriisi bizde olunca niye birilerine dert oluyor.
KARAR OKURU 24 Mayıs 2019 11:30
3
Yunan aldılar ne oldu.depoya kaldırdılar orada çürüyor.
KARAR OKURU 24 Mayıs 2019 12:21
0
yunanlılar s300 almadı. o füzeleri kıbrıs rum kesimi türkiyeye karşı aldı. biz de bunu savaş nedeni sayarız, adalara kurarsanız vururuz dedik. ara çözüm olarak rumlar bu füzeleri yunanlılalara sattılar. onlar da giritte depolarda çürümeye bıraktırlar.
KARAR OKURU 24 Mayıs 2019 13:51
0
abdullah bey, yunanlılar s300 satın almadı. google'a "kıbırs rum s300 kriz 1997" yazarsanız görürüsünüz. 1997 yılında kıbrıs rum kesimi türkiyeye karşı bu füzeleri rusyadan satın aldı. türkiye sert çıktı, o füzeleri adaya kurduğunuz anda onları vururum dedi. avrupa, amerika bir olup bir çözüm ürettiler. yunanlılar füzeleri rumlardan satın aldı, giritte bir depoya kaldırdı çürümeye terk etti. 2013 yılında amerikan ve israil uçaklarının s300 sistemlerinden kaçınma eğitimleri için aktif hale getirildi.
KARAR OKURU 24 Mayıs 2019 08:26
Savunma sanayi, dünyanın en büyük ihracat kalemlerinden biridir. Ayrıca kâr marjının çok büyük olduğu bir sektördür. Son 5 yılda dünya silah ihracatı pazarının %33'ü Amerika, %25'i Rusya'da aittir. Çok satan çok kazanır. Bu yüzden herkes malını satmaya çalışıyor, başka açıklamalara rağbet etmeyiniz.
Süheyl CALISKANOGLU 24 Mayıs 2019 06:29
Yilan hikayesine döndü,S-400'ler yeni bir "senaryo' S-400'ler den vazgecilecekmis,bunlarin yerine S-500 ismarlanacakmis,onlar cok daha kullanisli olduklari söyleniyor.Bugünün Türkiye'sinde "herseye bir kilif'bulunur en yeni örnegi YSK..
KARAR OKURU 24 Mayıs 2019 16:23
1
Sheyl sen gene buradasin sensiz olmuyor sanirim... Her tasin altindasin hayırdır.
KARAR OKURU 24 Mayıs 2019 06:20
Peki üstad sence abd neden s 400 almamızı istemiyor ve neden almamız onlara bu kadar batıyor patriotları çekende abd NATO degilmiydi bizim bu kadar savunmasız olmamızı istemeleri seni hiç işgillendirmiyormu yorumun ne
KARAR OKURU 24 Mayıs 2019 10:17
0
Üstad değilim ama fikrimi paylaşmak isterim : ABD'nin baskısının operasyonel çekince ya da korkulardan değil Türkiye'nin siyasi blok tercihinden kaynaklandığını düşünüyorum. Olası bir ABD-Batı ambargosunun sonucu uçamayan F-16 ların, Sikorsky (S-70 Blackhawk, Seahawk) helikopterlerinin, Boeing 737 Havadan Erken İhbar Uçaklarının, Deniz Karakol Uçaklarının...... olumsuz etkisinin S-400 hava savunma sisteminin yararlarından çok fazla olabilir. Neden S-400 alma noktasına geldik, buraya kadar politikalarda bir yanlışlık var mı doğru bir tartışma noktası olabi
KARAR OKURU 24 Mayıs 2019 12:16
2
biz nato ülkesiyiz, uçaklarımız dost düşman tanıma (iff) kodu olarak nato kodlarını kullanıyor, biz bu füzeleri aldığımız zaman füzeler kendi uçaklarımıza kilitlenmesin diye nato iff kodlarını uçaklara yükleyeceğiz, yani kodlar rusların eline geçecek. kaldı ki bu füzeler tek başına bir işe yaramaz. ülke çapında radar (erken uyarı) ağına entegre olmayan füzeler mendil kadar yeri korur. biz bu füzeleri nato erken uyarı ağına entegre edemeyeceğimiz için de sandığınız gibi biri koruyamayacak.
Süheyl CALISKANOGLU 24 Mayıs 2019 06:09
Eger bir ülkenin itibari yüksekse en kücügünden en büyügüne kadar bütün ülkelerden saygi görür.eger bir ülkenin itibari yoksa,ufak tefek ülkelerin (3.Dünya ülkeleri) bile istedigi an laf edecegi hale gelir. Yazida Venezuela'nin adi geciyor,süphesiz N.Maduro'dan bahsetmeden gecmemek olmaz,ABD'ye "atti-tuttu' bakti olmuyor,ABD'yi müzakere masasina davet etti,Türkiye'nin "hakemlik gözlemcilik yapmasini teklif etti,ABD istegi geri cevirdi,N.Maduro yeni bir karar verdi ,ülkede yeniden secim yapilmasi sözü "agzindan cikti'bakalim görelim, sözünü yerine getirir mi,yok
KARAR OKURU 24 Mayıs 2019 02:39
En komiğide ne biliyormusunuz.Venezulea gibi yapay bir devlet,dini,dili,bir takım gelenekleri bile sömürgelikten kalmış köksüz bir devlet ve toplum.Türkiye gibi,3000 bin yıllık devlet geleneği olan,farklılıklarıyla kendine has gelenekleri olan, İstiklaline tüm kesimleriyle düşkün bir toplumla kıyaslanıyor.Bu Türkiye toplumuna hakarettir.Ama malum medyanın işlerine geldiği vakit düşecekleri çukurun dibi dahi gözükmüyor.
KARAR OKURU 24 Mayıs 2019 02:11
Durum çok ciddi Akif bey?! İmamoğlu seçilir, Rum gardaşlarını?! İstanbul'a davet eder, İsrail'in paralarıyla Ak partili ve Mhp'li meclis üyelerini satın alıp çoğunluğu sağlarsa, belediye meclisinden Nato'nun İstanbul'u işgal kararını çıkarırsa, barajlardaki suyu Yunan'a akıtıp milleti susuz bırakırsa, belediye meclis kararıyla reisin kararname yetkisini elinden alırsa, orduya emir verip işgale karşı direnmemelerini emrederse nice olur halimiz?! Koca koca gazeteciler aşağı yukarı bunu yazıyor. Hala yazabildiklerine göre demekki nabzımız bu ki ona uygun
KARAR OKURU 24 Mayıs 2019 01:37
ABD neden S400'leri almamızı engellemek istiyor. Sizin derin görüşlerinizi alamadık. Engin tecrübenizden yararlanamadık.sadece eleştiri değil de birazda izahat doğru yolu göster lütfen
KARAR OKURU 24 Mayıs 2019 07:37
1
Nato uyesisin. Nato bu hakimiyet alanini kaptirmak ister mi? Iste Incirlik orada hadi kapatin. Demirel iki defa kapatmisti. Deneyin. Her yetki size verildi. Yapin tutan yok
Karar Okuru 24 Mayıs 2019 08:19
1
S-400 rus silahı ve hedefi ABD yapımı sistemler. NATO diye adamların sistemlerini alıp S-400 lere tanımlarsan onu da Ruslar ile paylaşırsan bu bir risk olur. Gücümüz yetiyor ise NATO dan çıkar sonra da istediğimizi yaparız. Bu arada Rus malı araba, bilgisayar, telefon filan kullanabiliriz. Varsa tabi!!
KARAR OKURU 24 Mayıs 2019 09:55
1
Türkiye bir NATO üyesidir, NATO silahlarına erişimi vardır. Eğer S400 alırsa, Rusya bunlar üzerinden NATO silahları hakkında kritik istihbarat toplayabilir. Ayrıca S400 Rusya, İran ve Suriye'ye karşı kullanılamaz. Sadece NATO silahlarına karşı kullanılabilir. NATO üyesi Türkiye NATO ile savaşmayı mı düşünüyor? O zaman NATO'dan çıkmalı.
KARAR OKURU 24 Mayıs 2019 10:52
3
NATO üyesi bir ülke isek neden patriotları da engelledi. Asıl mesele içimizdeki satılıklarında yardımı ile bizi bölmek
KARAR OKURU 24 Mayıs 2019 01:20
ABDnin (herhalde bayramdan sonrasi icin) Haziran baslarinda S400 konusunda verdigi yaptirim deadline.ini da "bahin gorüyoonguz mu tami da haclilarin saldirdigi gun bunu didi, aboww haclilar harekete gecti!" diye lanse etmeleri gulunclugunun tamamlayicisi.. hakikaten "gercek olmayan bir gerceklik fanusu" icad edip milleti icinde tutmak icin ellerinden geleni yapiyorlar:( bizim Patriottan gayri gene NATO icinde Fransa-İtalya ortakligiyla hem de uretimine katilacak oldugumuz ve gorebildigim kadariyla S400den menzili daha fazla bir de Aster30 Block2 anlasmamiz vardi, noldu ona da S400 aliyoruz!?
hacı 46 24 Mayıs 2019 00:59
Sayın Beki, bakın İmamoğlu örnek olsun. Pontuslu benzetmesi yapanları kaale bile almadı. Onlar adam değil ki niye muhatap alayım da cevap vereyim dedi geçti. E sizde kaale almayın bu şarlatanları. Bırakın kendilerince gelin güvey olsunlar. Konuştukça batıyorlar, saçmalıyorlar, cehaletleri saçılıyor. Siz merak etmeyin iktidar hırsının ayrıştırdığı, parçaladığı ve binbir mecraya savurduğu bu memleketi aklı selim olan gerçek vatanseverler olarak bizler toparlarız. Ümitvar yazılarınızı bekliyoruz.
musto 24 Mayıs 2019 00:59
Stalin ve Molotovun istekleri yalan değil sovyetlerde hata yaptıklarını kabul ettiler.Akp her yola başvuracak seçmenini bir arada tutmak için yoksa onlarda bu saçmalığın olmayacağını biliyorlar bildikleri için batıya durmadan şarlıyorlar.80 milyonluk avrupada bir ülkeye saldırmak avrupanında yok olması demek.
KARAR OKURU 24 Mayıs 2019 00:29
YSK gibi yandaş medyanında işi zor yukardan ne servis edilirse onu yapıyorlar.. Allah kimseyi bunların durumuna düşürmesin.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN