Back To Top
Aydınlık’a çaktırmayın Amerikancılıkta beraberiz (!)

Aydınlık’a çaktırmayın Amerikancılıkta beraberiz (!)

 - Son Güncelleme: 12.10.2019 Cumartesi 08:46
- A +

Gözümden kaçmış, Emin Çölaşan'la aynı 'bozguncu korosu'na yazılmışım Aydınlık gazetesi tarafından.

Ama bir dostum uyarmasa haberim dahi olmayacak, ruhum bile duymayacakmış.

Çölaşan, "Aydınlık'ın ayıbı" başlıklı bir reddiye ile iade etmiş bozguncu yakıştırmasını.

Sözcü'deki yazısından takip ettim.

'Kocaman manşet'ten söz ediyor; 'bu bozguncuları görmeyen, duymayan kalmasın' diye at nalı puntolarla tellallığa çıkmışlar yani.

Nasıl yaparlar!

Adını "Bozgunculuk!" manşeti altında anmalarına fena bozulmuş Çölaşan, 'arkadaşı Perinçek'e sitem ve teessüflerini iletiyor.

Bense 'nasıl kaçtı gözümden hayret' şaşkınlığıyla hayıflandım, 'kocaman'mış bir de.

"Başta Kılıçdaroğu olmak üzere, bu olaya karşı çıkan ya da ihtiyatla yaklaşmayı öneren bazı gazeteciler bu başlık altında suçlanıyorduk" diyor. Bittabii zoruna gitmiş, gözlerine inanamıyor.

Nallı şeytan görmüş kadar benim de gözlerim fal taşı gibi açıldı. Ama Çölaşan'ın sonraki aktardıkları daha da çarptı beni.

Adlarına çarpı attıklarını şöyle yaftalıyormuş Aydınlık:

“İçimizdeki Amerikancılar.

Türkiye'nin harekâtına milletin geniş kesimleri destek verirken bazı yazarlar karşı çıktı. Sözde muhalif gazete ve gazeteciler ‘Suriye'ye girmek felaket olur. Bizi bataklık bekliyor. Trump'un açıklamasından sonra hiç girilmez' gibi bozguncu propagandaya başladı."

Üstü çizilenlerin kısa listesi de şu:

"Bu propagandayı yapan isimler arasında Mustafa Balbay, Can Ataklı, Emin Çölaşan, Hasan Cemal, Aydın Engin, Ahmet Taşgetiren ve Akif Beki dikkat çekti.”

Ve Çölaşan'dan 'bunu da mı görecektik' nidası:

"Amerikancılık!..Bozgunculuk!..

Ne demek bu yaaa!"

Neler gördük oysa, daha ne ki bu kadarcık çarpıtma ve karalama.

Cadı avı, ahengi bozan çatlak ses de çıkarmayıp mehterana tempo da tutmayan Sezen, Tarkan, Mahsun, Cem gibi sanatçılarla sınırlı kalacak değil ya...

Harekat başlamadan önce yazdıklarım sayesinde girmişim mesela listeye. Karşı çıktığımdan filan da değil hani. Tek sesliliğe uymama mı dersiniz, repertuvar dışına çıkma mı, çığırtkan korosuna katılmama mı, ne derseniz;  ateşli hamaset sloganlarıyla yetinmeme noksanlığı sadece.

Dediğim özetle şu: "Savunduğumuz toprak bütünlüğünü Esad'a korutalım, alıp ona devredeceksek baştan söyleyelim de kendi ordusu savaşıp alsın..."

İronik yanıysa 'harekat karşıtı bozguncular mızıkası'na yazılmama neden gösterilen işte bu 'şartlı' görüşlerimin Aydınlık'la örtüşmesi.

Beni bozguncu ve harekat karşıtı yapıyorsa en az o kadar Aydınlıkçıları da yapıyor olmalı değil mi?

Bu durumda koro arkadaşı mı oluyoruz?

Sicilime 'Amerikancılık' diye işlenen ikinci sabıkama gelince...

Türkiye'nin terörle mücadelesini ve meşru nefsi müdafaa hakkını ha babam "Kürtlerle savaş, Kürt düşmanlığı, Kürtleri haritadan silme isteği" gibi sunmuyor mu Trump?

Ben de 'lafını bilmeyen bu densize niye haddini bildirmiyor, ağzının payını niye vermiyoruz' diye her defasında, hiç sektirmeden iktidarı göreve çağırıyorum.

Amerikancılığıma delil gösterilen yazılarım da bunlar işte.

Bu ısrar ve inadım beni Amerikancı yapıyorsa aynı minvalde yazıp çizdikleri Aydınlık'ı ne yapmaz siz düşünün. Amerikancının dik alasının ultrasına terfi ettirmez mi!

Ya Aydınlık'ın fişleme memuru kara listecisi okuduğunu anlamıyor. Meşhur PISA testi ortalamamızı yerlerde süründüren gurur kaynaklarımız arasında...

Ya da kara mizah denemeleri yapıyor, oturduğu yerden kendince kafa buluyor bizimle.

Aynı korodanız, fakat ayrı düştüğümüzü sanma nedenleri hangisi bilemedim.

 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 14 Ekim 2019 16:27
akp nin diğer ortağı dolaylı olarakta Mhp nin ortağı Perniçek.
Muhtefi. . 12 Ekim 2019 22:34
Mesleğiniz böyle. Çoğu Atıp,Tutmaktir :))....Muneccimlik, Falcılik, oturdukları yerden Fincan elinde Dünya Siyasetini okurlar,yazarlar.:)).Sayın yazar Siz,Size Yakışan yapın. Onlarda kendine yakışanı. Biz görüyoruz kim nerede duruyor. :)))..Saygılar. .
KARAR OKURU 12 Ekim 2019 16:17
Siz bu soruya cevap verin; Davutoğlu'nun Esed ile görüşmesinde "cezaevindeki ihvan üyelerini serbest bırak ve onlara 3 bakanlık ver" demek suretiyle -olmayacak bir talep ileri sürerek- iç savaş tezgahladığı iddiası doğru mu...?
Benim Dogu Perincek icin söyliyecegim en fazla birkac kelimem olacak.Koyunun olmadigi yerde keciye Abdurrahman Celebi denmesinden kaynaklaniyordur herhalde (!)
KARAR OKURU 12 Ekim 2019 10:33
Aydınlık vatansever bir gastedir kahrolsun Amerika gatil amerika
EMEKLİ BİR VATANDAŞ 12 Ekim 2019 12:22
2
Aynı repliği Rusya ve Çin için de tekrarlayabilir misiniz?
Abin Doğru 12 Ekim 2019 10:02
Beş Para Etmez ( hatta 7.Ayda 1 çuval Saman etmezler)Bu Aydınlık'çı Yalakalar Moralini Bozmasın HEMŞEHRİM ..
Krr 12 Ekim 2019 01:06
Bu Aydınlıkçılar şimdi Erdoğan'ın fikir babaları oldu. Devlette derin derin kazıyorlar bir şeyler. Bakalım oraya kim düşecek... Allah Adil-i Mutlaktır vesselam.
Malik Bin Nebi 12 Ekim 2019 10:12
10
Dindar kesim FETO çetesi ile mücadalede Erdoğanı kelle koltukta yalnız bıraktı yıllarca... Aydınlıkçılar sözkonusu süreçte destek vererek Kemalist olmaya ikna ettiler onu... Öte yandan her pahasına ben-merkezli iktidiranı sürdürebilmek uğruna kadim davasından vazgeçebilecek kadar prensibi zayıf Erdoğan gibi hırslı bir politikacıyı Atatürkçüleştirmek nisbeten daha kolay oldu Bahçeli için... İşte, Siyonist-proje İttihak&Terakki'nin artıkları şoven Kemalist Türk solu ve Atatürkçü faşişt Türk sağı'nın bir asırdan beri hayal ettiği Kızıl Elma koalisyonunu Erdoğan bir hamlede böyle gerçekleştirdi.
KARAR OKURU 12 Ekim 2019 10:55
8
Malik bey bu senaryo iyi film olur. Hayalgücün zengin. Ama daha ilk cümle yanlış. Dindar kesim Erdoğanı değil Erdoğan dindar kesimi fetöyle mücadelede yalnız bıraktı.
KARAR OKURU 12 Ekim 2019 18:54
1
10.55, Seninki de iyi senaryo olur... 15 Temmuz'da kimse kimseyi yalnız bırakmadı. Erdoğan, millet kenetlendi. Kelle koltukta Fetö belasını tarihe gömdüler...
KARAR OKURU 13 Ekim 2019 07:16
1
@18:54 -- Evet, aynen dediginiz gibi. 15 TEMMUZ'dan once, bir kac milletvekili di$inda, Erdogani kendi partisi bile yalniz birakmi$tii .... Bu ahtopotvari Feto canavarina karsi sag, sol, muhafazakar, liberal, tum siyasi grup ve partiler, ancak 15 Temmuz'da topyekun ayaga kalkan genis halk kitleleri sayesinde cesaret bulup Erdogan'in yaninda acikca taaruza gecebildiler ....
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN