Back To Top
Bu muydu sandıktan çıkarılan ders?

Bu muydu sandıktan çıkarılan ders?

 - Son Güncelleme: 07.06.2019 Cuma 09:42
- A +

İktidar kara propagandacıları, daha önce denediklerini şimdi bir kez daha tekrarlıyor. Milleti, Ekrem İmamoğlu’nun FETÖ projesi olduğuna ikna ederek Binali Yıldırım’a oy toplamaya çalışıyorlar.  

Daha önce istenen sonucu vermemiş bir strateji, şimdi 23 Haziran’da niye başarı getirsin?  

Ama hayır; ne tecrübelerinden çıkarmaları gereken dersi çıkarıyorlar, ne sandıktan aldık dedikleri mesajı gerçekten almış gibi davranıyorlar. 

Kazandırsaydı 31 Mart’ta kazandırırdı, demek ki tutmadı, FETÖ yaftası kabul görmedi, hatta ters tepmiş görünüyor. Yine de ‘şansımızı daha fazla zorlamayalım’ demiyorlar. 

Güya FETÖ’yle mücadele için açılmış bir sosyal medya hesabı var. FETÖ’yü bırakmış, o görüntü altında Ekrem İmamoğlu’yla mücadele ediyor. 

31 Mart kampanyasında, Dumanlı’nın bir görüntülü mesajına dört elle sarılmışlardı. 

Firari Dumanlı, seçimde Erdoğan’a kaybettirmeye çağırıyordu halkı. 

Sanki seçmen onun ağzına bakacak. Onun demesiyle ya da bir işaretiyle oyunu değiştirmeye hazır bekliyordu sanki millet.  

‘Kim takar, köpürtmeyin şunu, hem FETÖ propagandasına alet oluyorsunuz, etkilerini abartarak ekmeklerine yağ sürmeyin, bayram ediyorlardır sayenizde, sevindirmeyin şunları, milletin gözünde büyütürseniz tam da Pensilvanya’nın kirli emellerine hizmet etmiş olursunuz’ dedik ama dinletemedik o zaman. 

Pek ciddiye aldı bu malzemeyi kara propagandacılar, tepe tepe kullandılar. 

Bir musibet bin nasihattan yeğdir diye boşuna buyurmuş ecdat. Nasihat işlemedi, bir kulaktan girip öbüründen çıktı.  

Laftan anlamayıp deneme yanılma yöntemiyle iş görenler bile, yaşadıklarından yola çıkarak nerede hata yaptıklarını  çoktan öğrenmiş olurdu. 

Artık anlamışlardır Hanya’yı Konya’yı diye umarsınız. Fakat yaşananlar da kar etmemiş. Değişen bir şey yok, kaldıkları yerden kara propagandaya devam ediyorlar. 

Bu sezonun kripto pası Emre Uslu’dan. “Erdoğan’ın siyasi ömrü bitti, sonu geldi, 23 Haziran nokta olacak, Pensilvanya oyları olmasa İmamoğlu gündem bile olamazdı, 31 Mart’ı FETÖ kazandırdı” minvalinde gevelemiş. 

Bu da İmamoğlu’nu FETÖ’nün umudu, prensi, göz bebeği yapmaya yetiyor ya, arkasına Pensilvanya’yı aldığını kanıtlıyor ya, terör örgütlerinin ona kazandırmak için çalıştığını gösteriyor ya, seçimi o alırsa İstanbul’u teröristler almış kadar oluyor ya... 

Hızır, tebdili kıyafetle  ‘adeta’ imdada yetişmiş de önlerine bayram hediyesi fırlatmış gibi uçarak üstüne atlıyorlar.  

Oysa... 

31 Mart’tan bir farkı var 23 Haziran kampanyasının. O, adaylar ve partiler arasında geçen olağan bir seçim yarışı değildi. Öyleymiş gibi göstererek halkı kandırıyordu muhalefet. O bir beka mücadelesiydi, bir tarafta Türkiye karşı tarafta düşmanlar vardı, belediye seçimi değil bir ölüm kalım savaşıydı. Ama bu, olağan bir belediye seçimi. Altı üstü, İstanbul’u kimin yöneteceği seçilecek. Başka bir şeymiş gibi sunanlar halka yalan söylüyor. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı dahi can kulağıyla dinleseler bu farkı fark edeceklerdi. Ancak nerede!... 

Gitti Dumanlı videosu, geldi Uslu videosu. Madem kara propaganda ağzı değişmeyecekti, ne anladık 31 Mart’tan? 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
Ahmet Kaya 07 Haziran 2019 19:11
Sayın yazar insanların kalplerindeki niyet gözlerine,yüzüne yansır.''Samimi insanlar'' bunu farkeder.İmamoğlu kendini ne kadar şirin gösterse de,sevgiden ve hoşgörüden bahsetse de bizler onun gözlerinde onu görmüyoruz.Bu durum FETÖ cülerde de mevcut.FETÖ cülerde onun gibi şirin,sevgi dolu,hoşgörülü görüntü vermeye çalışırlardı.Ancak samimi insanlar onların niyetlerini tam tersi algılıyorlardı.Buyrun siz İmamoğlunu sevgi kelebeği olarak görmeye devam edin.İnsanlar yılandan niye çok korkarlar bilirmisiniz.Sinsi olduğu için.
KARAR OKURU 07 Haziran 2019 18:02
sıkıntı iftira atanlardan hesap sorulmamasında. hatta iddayı ortaya atan bile belli değil çoğu zaman. halbuki idda araştırılıp yalan olduğu ortaya çıkıtığında kimdi bu iddayı ortaya atan diye hesap sorulsa ortalık böyle çamur deryasına dönmezi sallıyorlar tutatrsa iyi tutmazsa yeni bi tane. olmadı bi daha olmadı bi daha. tutana kadar tutmasada iz bırakır. adamın bi kaybı yokki yalan söylüyorda ağzımı yoruluyor. hesap soran yok dışlayan yok hatta kucaklayan var.
KARAR OKURU 07 Haziran 2019 13:48
Pontus filan derken yakında "İmamoğlu Atina'dan yönetiliyor, seçilirse Ayasofya'yı tekrar kilise yapacak" da diyebilirler. Nasıl olsa seçmen her şeye inanmaya hazır.
musto 07 Haziran 2019 12:44
Kendi gözündeki merteği görmez elin gözündeki çöpü görürmüş.Beyhude çırpınışlar.
HTURK 07 Haziran 2019 12:40
İlahi Beki, ne bekliyordun, adamların bildiği başka bir yöntem yokki. İftira, yalan haber ve algı. Vazgeçseler ne yazacaklarki. Varoluş gerekçelerine aykırı davranmaları, yok olmaları demektir. Yapamazlar. Bırakın b.klarında boğulsunlar.
E.K 07 Haziran 2019 12:03
Imamoglu bir proje falan degil..Imamoglu yillardir Akp'nin jakoben siyasetinden yilmis insanlarin destekledigi bir liderdir. Halkin icinden cikti..Akp'nin tekerine comak sokabildigi icin karaliyorlar. Bel alti vuruyorlar...Akp kendilerine karsi olan her seyi ve herkesi yabanci bir proje gibi gosterme sacmaligini birakmali...Feto denen din tacirine sinirsiz krediyi yine dini siyasete alet eden Akp acmisti..Bunu sagir sultan bile biliyor...Her seyin arkasinda bu cetenin varligini soylemek kabak tadi verdi...
KARAR OKURU 07 Haziran 2019 10:48
Akp nin herzamanki stratejisi, önce birilerini yalan yanlış, şeylerle ortaya sürüyorlar, etkili olursa peşinden kendileri de gelip pekiştiriyorlar, etkili olmazsa bizi bağlamaz deyip sıyrılmaya çalışıyorlar..
Malatyalı ŞAKİRD 07 Haziran 2019 10:45
Dumanlı ve Uslu gibi beslemeler biraz da "-Tedavi için (!) Amerikaya giden mehdi, niye hâlâ orada dergah açar?" sorusuna kafa yorsalar.Varsa tabi. Nedense iç siyasette işler ters gidince illegal odaklar önemli düşüncelerini seslendirirler hemen. İmralı ile Penisilvanya kime çalışıyor ? Pası kime veryorlar ?
Ak Troll 07 Haziran 2019 10:01
Yeter yahu bu kadar şey olup bitiyor. Nedense ERDOĞAN hep habersiz, ona rağmen yapılan yanlış işler gibi takdimden vazgeçin. Her şeye her kese karışan RTE mi seçime katılmayacak. Boğazına kadar bu işin içinde damat ve çocuklar maşallah yemek, kozmetik, altın, turizm, tarihi eser, madencilik, denizcilik, enerji sektoründe iş yapıyorlar. Kimse RTE yi dinlemiyormuş! Pöh. YSK, YARGITAY , AYM,DANŞTAY herşeye talimat veriyor ama!. Olup biten herşeyi sorumlusu RTE.
KARAR OKURU 07 Haziran 2019 18:04
0
Bu müslümanlar bu kadar parayı ne yapacak?
KARAR OKURU 07 Haziran 2019 09:48
Bence sen yeni kurulacak partiyle ilgilensen daha isabetli olur..Ak partininbaşarısızlığı zaten bekkediğin ve istediğin bir durum.Söylediklerin sadece kendin gibilere hitap ediyor..Ak partinin yaptıklarını ve önemini bilenler senden ve yazdıklarından etkilenmiyor.23 haziran da Ak parti kaznırsa ne kadar üzüleceğini hepimiz biliyoruz...
KARAR OKURU 07 Haziran 2019 18:04
0
Kazansa da kaybetti.
KARAR OKURU 07 Haziran 2019 09:41
Ak trolleri aday yapsınlar,akp anlam kazanabilir! Ne yazalım işte bu kalibreye bu!
Vatandaş Adem 07 Haziran 2019 09:39
Akparti önemli bir yol ayrımında;31 Mart yerel seçiminde cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan "Türkiye'de Kürdistan diye bir yer yoktur ,isteyen defolsun Kuzey Irak'a gitsin dedi."Akparti İstanbul Büyükşehir belediye başkan adayı Binali Yıldırım dün Diyarbakır'da Kürdistan vardır anlamında konuşup PKK'yı pekeke şeklinde söylüyor.Vatandasta soruyor Türkiye'de Kürdistan var mı?Yok mu?Akpartinin bir karar vermesi lazım.Birde bu konuda Devlet Bahçeli ne düşünüyor?
Şahin 07 Haziran 2019 11:38
12
PKK'ye "pekeke" demişse ne olmuş? Türkçede "K" harfi "ka" mı yoksa "ke" mi diye okunur?
KARAR OKURU 07 Haziran 2019 16:08
2
Elini vicdanina koyan herkes Imamoglu bir hafta once 'Kurdistan, Dersim, pekeke, Ismek'te kurtce kurs acacagim' deseydi ne olacagini biliyordu. Kurdistan demekten ceza alan vekiller ve vatandaslar oldu bu ulkede.
KARAR OKURU 07 Haziran 2019 09:31
Akif bey türkiyedeki siyaset İNEK meselesine benziyor çoğumuz köylü çoxuğuyuz biliriz eskiden köyde pazara gidip kendimize cok iyi bir inek alırdık yıllarca inekin şütünden yoğurdun dan yağından yani hr şeyin den faydalanırdıķ belirli yastan sonra inek sütü keserdi biz direnirdik kullandigımız yemi değişririrdik nafile bu saman iyi değil samanı değiştirirdik nafile belirli zaman direnirdik boş en sonunda İNEK İ degistirirdik carasizce İNEK SÜTÜ KESMİS YENI INEK LAZIM bilmem anlata bildimmi
Galarici 07 Haziran 2019 15:02
0
Aynı olayı araba benzetmesiyle nasıl anlatırız?
KARAR OKURU 07 Haziran 2019 09:27
17 yılda ülkeyi bu noktaya getirenler kendi sorumluluklarinida rakip atıp sıyrılmak istiyorlar.tehditle,yalan ile,iftira ile her şeyin üstünü örtmeye calisiyorlar. Bu sefer imamoğlu diyorum.
KARAR OKURU 07 Haziran 2019 09:01
Akif Beki hala Tayyip Erdoğan'a toz kondurmuyor.
KARAR OKURU 07 Haziran 2019 08:55
Feto'nun amaci Istanbulu Imamoglunun kazanmasi degil. Ak parti kazansin istiyorlar aslindaki Turkiyede demokrasi yok ve Erdogan dikt...propogandasini daha gür sesle sürdürebilsinler. Feto isterki ülkede kaos ve istikrarsizlik olsun. Secimin yenilenmesinede cok sevindiler.
Krr 07 Haziran 2019 08:45
İnsanımız siyasal dincilerin, başta Erdoğan ve Bahçelinin kavgacı ve dışlayıcı tutumundan o kadar bıktı ki sokaktan geçen ve sizi seviyorum diyen herhangi bir adama oy verecek durumda. Onbinlerce Erdoğan posteri vardı, artık yok! Beka meselesi vardı, artık yok, HDP seçmenine terörist dedi, artık aa biz kardeşiz yaw oldular, halkına zillet dediler, artık o da yok. Şu durum bile ne kadar omurgasız bir anlayışa sahip olduklarını kanıtlıyor. Değişim şart hemde hemen...
23 07 Haziran 2019 08:04
Istanbul u bir kac gunlugunede yonetmis bir insanin ne sucu ne de bucu oldugunu insanlar youtube sayesinde gördu bu noktayida not etmek isterim
KARAR OKURU 07 Haziran 2019 07:41
Her sey cok guzel olacak.
KARAR OKURU 07 Haziran 2019 06:22
Yıllarca AKP'nin o kadar eksik yanlış hatta tahammül bile edilemez olduğu halde oy veren bu millet şimdi umutsuzluğu umuda çevirecek bir lider bulduğu için peşinde koşuyor çünkü adam ben sizi seviyorum diyor yani insanı merkeze koyuyor buna karşı insani bir siyaset geliştirip rakibi alt etmek yerine onu öyle cevval valimiz var ki vipten almıyor halbuki herkes bilir sanatçısı futbolcusu orayı kullanıyor vali değil de onu yönlendirenler bilmesi lazım çıkan her engeli imaöğlu hanesine puan olarak yazar
KARAR OKURU 07 Haziran 2019 00:10
31 Mart bitti beka sorunu bitti. Tq zim satış bitti şimdi farklı yontrm nadıl.olsa biz balık hafızalı i sanlarız ya. Koyun gibi reis ne.derse sadece meee deriz ya. Yıllarca Ak Partiye oy verdim yinede sorgulamadan veririm ya diye em ama demiyorum artık vermiycem. Çünkü kral çıplak uyanın yoksa sonumuz son değil.
KARAR Okuru zd 07 Haziran 2019 00:03
Sayın beki evet haklisiniz ama ekrem bey de feto olayı tutmaz ama belki pkk ile alakalı daha çok şeyler dese iyi olurdu
KARAR OKURU 07 Haziran 2019 09:42
2
Adam seçilmiş İBB başkanı. PKK ile uğraşması gereken İçişleri bakanı bırakmış o işleri, Ekrem İmamoğlu için asılsız iddialar yayarak, İmamoğlu'nun seçim çalışmalarını güçleştirmek için devletin tüm imkânlarını seferber ederek çalışıyor. Canı çıkana kafar da çalışacakmış.. Öyle diyor bi de! PKK için bi şey diyecekseniz, mücadeleden sorumlu bakana söyleyin bence..
KARAR OKURU 07 Haziran 2019 18:07
0
İçişleri bakanı maaşını kimin vergilerinden alıyor?
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN