Back To Top
Bu sitemkar başlıklar Mikail Aleyhisselam'a mı?

Bu sitemkar başlıklar Mikail Aleyhisselam'a mı?

 - Son Güncelleme: 07.02.2020 Cuma 08:14
- A +

Manşetler, yazarlar ve yorumcular, kötü gidişatı sorgulamanın dozunu giderek arttırıyor, fark etmişsinizdir.

Eleştiri ve tepkiler, dün ‘yeter artık’ noktasına kadar ulaştı.

İhmal, tedbirsizlik ve hazırlıksız yakalanmak gibi yönetim eksiklikleriyle müdahale kusurlarından kimin sorumlu tutulacağı bulundu bulunacak.

Eskiden suçlu aramaya çıkıldığında, şu ya da bu sebeple insana mal edilemeyen hataların hesabını felekten sorma alışkanlığı vardı.

Şarkı ve türkülerden göğe yükselen ah ile zarı, içli yakarışları, isyankar feryatları hatırlayın. Yaşanmış maddi-manevi acıların vebali kimin boynuna yıkılır, mesuliyeti nerede aranır, efkar bastığında kimin kapısı çalınır, hangi makama çatılırdı?

İşte, tüm zamanların baş günah keçisi o zalim feleğin yerini, son zamanlarda dış güçler, şer odakları almaya başlamıştı.

Şimdi ise sitem dolu satırlarda, isim vermeden Mikail’i işaret etme eğilimleri görülüyor.

Mikail; Yahudilik, Hristiyanlık ve İslam’da bereket ve selamet meleği, kurtuluş müjdecisi, koruyucu melek. İlahi elçi göreviyle gök ordularının aziz reisi ve doğal afetlerin idaresinden sorumlu mübarek kabul ediliyor.

Kuran’da da adı geçen; Cebrail, Azrail ve İsrafil’le birlikte varlığına iman edilen dört büyük baş melekten biri.

İsmi, İbranice kökenli. İslam Ansiklopedisi’nde ‘Kim Tanrı gibidir’ anlamına geldiği yazıyor. Aynı kaynakta, bazı alimlerin Arapçaya ‘ubeydullah’ yani “Allah’ın kulcağızı” diye çevirdikleri de belirtiliyor.

Şu sızlanma ve serzeniş göndermelerinde, adı anılmayan gizli muhatap Mikail değilse kimdir, siz söyleyin:

“Başladı başlayalı başımıza gelmedik kalmadı, ne seneymiş bu 2020. Belalar üst üste, ardı arkası kesilmedi. Koronavirüstü, depremdi, çığdı, Suriye’den kara haberlerdi, kuraklık tehlikesiydi, uçak kazasıydı derken bitmedi afetler. Yetsin artık şu felaketler!...”

Feleğe sert muhalefet edilirdi, şer odakları doğrudan eleştirilir ve suçlanırdı.

Hayra aracılık ve nezaret ettiğine inanılan Mikail’in alanıyla ilgili olumsuzluklardaysa daha dikkatli bir dil kullanılıyor. Yakınma, kıvranma, sitem yollama, imdada çağırma ve aman dilemenin ötesine geçilmemesi bir bilinçlenme emaresi olsa gerek.

Öyleyse, çömelip kara bahtımıza ağıtlar yakmakla kalmayacaktır bu süreç.

Feleğin sillesini yemiş biçareler gibi ağlayıp inleyip kurtarılmayı beklemektense medet istemeyi, şansa bırakmayıp kötü talihi kovmayı ve kendimize yardım etmeyi yavaş yavaş öğreniyoruz.

Fakat beşere göz kulak olmaktan mesul tek ‘ubeydullah’, Hazret-i Mikail değil. Bu bilinçlenme ve aydınlanma hızıyla bir gün, Allah’ın diğer kulcağızlarına da çevrilecektir gözler.

Fiili duasını eksik bırakan, göz göre göre tedbirini almayan, yaklaştığı halde ve uyarılara rağmen yıkımlarla kayıpları önleyebilecek hazırlığı yapmayan amir kulların sorgulanmasına da sıra gelecektir. Medyadaki gelişmeler, umut verici.

CNN Türk’ü boykot meselesi

CHP’nin, bu haber kanalını boykota hazırlandığı konuşuluyor. Parti yönetiminde de tartışılmış.

‘Tek taraflı yayın yaptığı, konuk kadrosu seçiminde denge gözetmediği, kendilerine adil ve düzgün ifade hakkı tanımadığı, iktidarın borazanına ve propaganda aygıtına dönüştüğü’ gibi gerekçelerden bahsediliyor.

Muhalefete göstermelik yer verip tarafgirliklerini maskelemelerine, yansızmış numarası yapmalarına alet olmayacaklarmış. Bu tiyatroyu, figüranlığını oynayarak meşrulaştırmayı reddediyorlarmış. Kendilerini daha fazla kullandırtmayacaklarmış.

Hem ekrana çıkmayı partililerine yasaklamayı, hem de tabanlarını izlemeyi bırakmaya çağırmayı düşünüyorlar. Çifte boykot planı...

Haber duyulunca, CNN Türk yöneticileri randevu alıp CHP Genel Merkezi’ne gitmiş. Vazgeçirmeye çalışıyorlarmış.

Temas ve müzakerelerin sürdüğü, henüz bir karar alınmadığı söyleniyor.

Muhalif kamuoyundan gelen tepkilere bakılırsa boykot yanlıları çoğunlukta. Geç bile kalındığı eleştirileri var, bir an önce başlanmasını candan destekliyorlar.

Tadı tuzu çoktan kaçtı. Ama umarım gerek kalmaz; TV yönetimi politikasını gözden geçirip CHP’yi ikna etmenin yolunu açar da kriz tatlıya bağlanır.

Şimdilik diyeceğim şu..

Demek ki siyasi partiler ve gruplar, örgütlülükten gelen güçlerine yaslanarak medyayı baskı altına almak için boykot silahına başvurabiliyormuş. Bazı şartlar başka seçenek tanımayıp buna zorlayabiliyor, hizaya getirmek için medya boykotunu haklılaştırabiliyormuş.

NOT: Akşam saati Tuncay Özkan’dan açıklama geldi. Görüşmeler olumsuz sonuçlanmış, CHP boykotta karar kıldı. Yayınlarına katılmayacak ve izlemeyecekler.

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 08 Şubat 2020 01:00
Akıllı insanlar ne yapacağını biliyor.
Ömer GÜNEY 07 Şubat 2020 22:07
Sn.Akif Bey;Peygamberlik Hz.Muhammed(SAV) bitti.Günahımız var,sevabımız var.Sahabe günah işlemiştir.İçki içmiştir.Zina etmiştir.Ama bir Müslüman bile bile toplumun içinde fesat çıkarmaz.Şayet çıkmışsa devlet ve alimler olaylara doğru yaklaşmış,olayın gerçek bilgisi topluma anında verilmiş,halkın yoldan çıkmasını engellenir.Tr'de Müslüman kendi rahat. için toplumun başına gelmiş bir olayı örtbas etmeyi tercih ediyorlar.Kimsenin evine karışamayız.Ama toplum içinde olanı hemen dinlemeli ve akıl süzgecin.geçirmeli devlete doğru bilgi ver.devlette akıllaca çözmeli fatura Allah'a kesilmemeli.
misafir 07 Şubat 2020 21:26
kendi ayağına sıkmak boykot..bir müddet sonra çok ararlar cnn.türk bizide programa çağırsa diye..öfkeyle kalkan zararla oturmuştur hep.
KARAR OKURU 07 Şubat 2020 20:37
Sayın Beki , Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan adını bile vermekten kaçınan farklı düşünüyor diye sizin gibi gazetecileri kanallarına davet etmeyen bu yandaş medyaya sadece CHP değil bence tarafsız düşünen herkes katılmalı.. Benim evdeki TV kumandasında CNN türk diye bir kanal yok iptal..
Suat 07 Şubat 2020 20:21
Ben yıllardır boykot ediyorum. Bölüm başina 0n binlerce lira alan adamların asgari ücret konusunda , halkın dertleri vs. konularında ahkâm kesmeleri tek kelimeyle yüzsüzlük.
CNNTürk,haber yapar ve alt yazi gecer,RTE,D.Trump'la telefonda konustu,RTE Wladimir Putin'le,RTE ,A.Merkel'le telefonda görüstü bunlari cok mühim bir,habermis gibi servis eder,alt yazida dakikalarca gecer.Avrupa ülkelerinde telefon görüsmeleri haber olmaz,Avrupali'larin da umurunda degildir.Bunlar ancak Türkiye'de yandaslara bakin ne mühim "islerin pesindeyiz'havasinda yansitilir..
KARAR OKURU 07 Şubat 2020 18:09
Bu zihin yapısıyla idarecileri iktidarı eleştirmek sorumlu tutmak çok zor. Felekten kaderden ser odaklarından Hz. Mikailden sonra sıra herseyin sahibine getirilir. Her afet zulmün faturası hasa Hz. Allaha kesilir.
KARAR OKURU 07 Şubat 2020 18:01
Sn Akif beki chp nin almış olduğu cnn boykot kararı çok yerinde yurttaş olarak destekliyorum boykot süresince asla izlemiyoruz ailece
KARAR OKURU 07 Şubat 2020 17:01
II. ... çığlıklarının ne için olduğunu anlamadan) dolaylı olanlarına patlıyorlar. “Eşekten düşenin halinden daha önce düşen anlar” diyor ve mutat olan şekilde, bağırıp çağırmaya başlıyorlar... Onlar da insan, herkesin acısı, duyguları kendine, bu memlekette. Her ateş, düştüğü yeri yakıyor, maalesef.:((
KARAR OKURU 07 Şubat 2020 17:00
I. Nasıl olmasın sayın yazar. O çığların altında yakınları olan insanlar, doğru dürüst inemeyen üç parçaya bölünen uçakta olan hasbelkader hayatta kalan insanlar çıldırmasın da ne yapsın? İlk gördüğü, sorunların oluşmasında doğrudan olmasa da (onlara bir şey söylenemiyor, adamın yakasından tutup içeri atıveriyorlar, yaşadıklarının, niyetlerinin, +++
KARAR OKURU Mürsel 07 Şubat 2020 15:40
" Öyle bir bela ve musibetten çekinin ki; geldiği zaman zalim mazlum ayırt etmez"( Enfal S,25) " Siz gidişatınızı düzeltin ki ; Allah'da halinizi düzeltsin" "Zalime meyletmeyin ateşi size de dokunur.Küfür devam eder zulüm devam etmez" "Elinizle diliniz ve gönlünüzle zulme haksızlığa karşı çıkın engel olun"
KARAR OKURU 08 Şubat 2020 00:23
0
Dünya kurulalı belli küfürde zulümde devam ediyor. Herşeyi Kur'an'a, ayete, hadise, öbür dünyadaki adalete bağlamaktan vazgeçin artık. Bize bu dünyada adalet lazım. Niyetiniz halis belliki. Ancak gerçekler daha başka.....
KARAR OKURU 07 Şubat 2020 12:23
Büyük baş melek ifadesinde yanlıştır. İslami litaretürde böyle bir kullanım yoktur.
KARAR OKURU 07 Şubat 2020 12:21
Azrail Kuranda geçmez
Türk oğlu ! 07 Şubat 2020 11:41
Tv Kanalı'nı boykot yetmez.Bu kanalların bağlı olduğu şirketlerin ürettiği mallarıda almayıp topyekün boykot gerekir.Bir vahşi kapilatistin en büyük korkusunun para kaybemek olduğu unutulmamalı.Onlar da çok iyi biliyor akape tabanının çoğunluğu beleşçi ve para harcamaz harcamak istesede harcayamaz çünkü akape bilinçli olarak zenginleşmelerini önleyip yardıma muhtac edip kendine oy deposu yapmakta.Belli bir refa kavuşan da zaten ister istemez muhalif olur.Çünkü çıkarlar çatışır ve eğitim seviyesi artar.Müşterileri daha çok muhalif kesimdir.Deneyip görmek lazım derim.
KARAR OKURUMürsel 07 Şubat 2020 15:54
1
Biz Ötüken'de öyle yapıp Çin'i yenmiştik!. .
KARAR OKURU 08 Şubat 2020 00:37
0
Sırf senin gibi düşünenler yüzünden millet inadına ak partiye veriyor verecek. İnsanı aşağılamaktan vazgeçin artık. Yoksa bir yüz yıl daha muhalefette kalacaksınız. Eğitim seviyesi arttıkça millet chp ye oy veriyor. Düştükçe ak partiye oy veriyor öylemi. Yazık çok yazık. Memleketin bir adım ileri gitmediği bu yorumdan çok belli olmuş. Muhafazakarlar dincilik yapar. Diğerleride insanları sınıflandırır...
KARAR OKURU 07 Şubat 2020 10:23
Bu gelen bela ve musibetler, gelecek olanların yanlarında devede kulak bile sayılmaz! Her gün bolca zehir ve zakkum yiyip içen bir milleti bilmediği anlamdığı ve beklemediği bir anda kaza, bela ve musibetler kuşatacaklardır. Hemen herkesin vücudunda 5 ila 20 kilogram kadar radyoaktif madde yanlış beslenmeden dolayı depolanmış durumda. İnsanlar Azaril'i insan gibi sanarak dağda bağda zannediyorlar. Hâlbuki o ordusuyla zehirli ve zararlı gıdaların içlerine taht kurmuş. Nasıl ki 500 mg veya 1 gram güçlü bir zehir insanı öldürüyorsa. Bütün zehirlere Azrail ordusuyla eşlik ediyor.
Mustafa 07 Şubat 2020 10:16
Ama siz yorum yapmamış sınız. Sadece duyum haklı haksız yok. İlk önce bir izleyip mahalleler ne diyor bakmak gerek muhafazakar mahalleye bir sözüm var. Yıllarca ayırımcı, taraflı programlar yapan(chp lehine) cnn türkü bir kez,boykot etmek aklınıza geldi mi? Nasıl ki askeri vesayet elinden gitti diye"bu bir sivil vesayet dir" diyen paşalar ve onun siyasi kankaları boş durmayıp harekete geçtiler. Peki siz ne yaptınız cnn'de yayınlanan programlarda konuk katılımları itibarı ile chp 3 akp 1, chp 5 akp 1 iken sizin hiç aklınıza gelmedimi ptotesto etmek siz ne iş yaparsınız?
KARAR OKURU 07 Şubat 2020 12:57
0
Onu AKP boykot edecekti. Gazetecinin işi değil o. Hatlar karıştı galiba.
KARAR OKURU 07 Şubat 2020 14:41
1
Muhafazakar mahalleye sözüm var diyorum, yazara değil
Hiç 07 Şubat 2020 15:31
0
Gene mi mağdurluk günleri nostaljisi..yok mu vereceğiniz başka bir cevap?
Akif Bey bence hepimiz Ahmet Hakan'dan ders ve feyz almalıyız. Deprem ve çığ felaketinde onlarca vatandaş ölmüş. Uçak kazası yine ölüler ve yüzlerce yaralı var. Suriyede 8 asker niçin olduğunu da bilmediğimiz sebeplerden ölmüş. Ahmet Hakan kendini AKP milletvekini savunmak için canhıraş bir şekilde ortaya atmış. Ki kimse bu milletvekili kadına laf da etmemiş. Bazı sosyal medya aşırılıkları dışında. Allah bizi Ahmet Hakan'ın durumuna düşürmekten korusun.
Karar Okuru 07 Şubat 2020 10:02
Tv de de, haberde de internete yöneldik gerçi oraya da el atıyorlar ama pek tutmuyor. Yakın bir gelecekte evrensel düzeyde uydular üzerinden internet sağlandığında daha iyi olacak. Duyduğuma göre internet üzerinde gazetecilikte Türkiye hayli iyi, mecburen tabi. Din ile hareket eden hiç bir mahalle versiyonundan hayır gelmiyor. Tarih ne yazıkki dinin bağnazlığa alet olduğunun sayısız örnekleri ile dolu.
CNN boykot kararı çok olumlu. İnsanları aptal yerine koymanın bir tepkisi olacağını görsünler. Bitik yandaşların en bitiklerinden olan CNN, kendi çalsın kendi oynasın. Ekranlarına rektör Hacısalihoğlu, Metiner, Mehmet Sarı, Metin Özkan, Salih Tuna, Turgay Güler, Ahmet Hakan gibi malumlar yeter. Bu devrin kârı şu oldu saçma diziler ve yandaş tvciler milleti tv bağımlılığından kurtardı. Gerçi cep bağımlılığı başladı ama, ahali internetten açıp istediği videoyu izliyor, kendine dayatılanı değil. Yandaş kanal arttıkça, ters orantılı şekilde AK partide oy azalması bu yüzden işte. Anlayamadılar ama.
Süheyl CALISKANOGLU 07 Şubat 2020 14:03
1
Bu yoruma katiliyorum,CNNTürk'ü artik seyretmiyorum,bu malum takima üc isim ilave etmek isterim,Zafer Sahin , Deniz Bayramoglu ve Hakan Celik.Bilincli vatandaslarimizin da bu kanali protesto edeceklerini ümit ediyorum..
M.T.K 07 Şubat 2020 09:21
Bu dinsiz güruh her afeti kader değil, hatta kader diye birşey yoktur demeye getiriyorlar. onların görevi bu. lakin bizim alimler, hocalar ve diyanet neden bunlara cevap vermiyor/veremiyor? Deprem kaderdir, önlem almazsan sonucuna katlanmak kader değildir. Çığ kaderdir önlemsizlik kader değildir. CNNTÜRK, AKİTTV gibi kanallar için illa boykot kararı mı alınması lazım. hala bu kanalları izleyen varsa zaten sorun. ben şahsen, cnntürk, akit, ülketv, tv24, tvnet, ulusalkanal, halktv gibi kanalları sildim ve izlemiyorum. size de tavsiyem izlemeyin ve silin.
KARAR OKURU 08 Şubat 2020 00:43
0
Kaderimde eğer depremin altında kalmak yazıyorsa o kadere bende inanmıyorum. Çığ kaderdir/önlemsizlik kader değildir. Ne demek yani. Bir şey ya kaderdir ya da değildir.
karar okuru 07 Şubat 2020 09:15
kanal istanbul için yardım etmek isteyenlerden para toplanacakmış, gönüllü (okullarda gönüllü gibi zorunlu toplanır)gibi toplanıp zorunlu toplanacak vermeyenin işleri yapılmayacak
KARAR OKURU 07 Şubat 2020 06:58
Muhalefet partileri yönettikleri belediyelerde olumlu iş yapmadan, problem çözmeden, dine bakışlarını değıştirmeden iktidara gelmeleri zor. Laf ucuz. Boykot ucuz.
mustafa 07 Şubat 2020 08:50
2
Muhalefet partilerinin acilen dine bakış açılarını değiştirmeleri gerekiyor. Din adı altında yağma, talan ve işgal politikası yaparsa sizin istediginiz bakış açısına gelicekler sanırım.
Karar Okuru 07 Şubat 2020 09:55
1
Dine bakış açısını değiştirmesi gereken muhafazakarlar. Her şey gibi dini de tahrip ediyorlar.
İktidara gelmesi değil mevzu 07 Şubat 2020 10:05
0
Mevzu adil davranılmaması. Bir şeyi de doğru anlasanız ne olurdu? Çok şey olurdu. Anlamaya çalışın lütfen.
KARAR OKURU 08 Şubat 2020 00:49
0
Evet Dini sadece bireye bırakmaları gerekiyor. Diyanetide çok acele kapatmaları gerekiyor. Çok haklısın. Oy almak için cumaya gidip riyakar olmamaları gerekiyor. Herkesin ibadeti dini kendine. Bana ne oruç tutan dan. Banane hacca giden den. Zerre kadar ilgilenmiyorum. Güzel ahlak sahibimi, hırsız mı, torpilcimi, kayırmacımı ben ona bakarım....
Artık Her gün Karar Okuru 07 Şubat 2020 09:41
1
Dine bakış derken? Yaw Bakara Makara, Deniz Feneri soygunu, Ensar Kardeşlerimizin muhacirlere olan tecavüz vakası falan filan sabaha kadar sayabilirim. Hangi dine bakış açısı. Hepiniz oradasınız hepiniz...
KARAR OKURU 07 Şubat 2020 03:23
Kabile kafaları, yine. Birileri ilmini yapıyor, bizim garibanlarda akılları ermedigi icin sebebi nerde arayacaklarını bile bilemiyorlar. Bizim daha cok isimiz var. 1400 yyıldır orucu neyin bozup neyin bozmagını anlayamamıs insanlarla isimiz cok zor
Oruç bizi tutar 07 Şubat 2020 10:06
6
Bu konuları yapay olarak tartışmaya açanlar da onlara cevap verenlerde din düşmanlarıdır.
KARAR OKURU 07 Şubat 2020 10:19
0
Evet adamlar 1400 yaşına gelmiş hala orucun neyi bozup bozmadığını öğrenememiş (!)
KARAR OKURU 08 Şubat 2020 00:59
0
Senin gibi düşünenlerin baş düşmanıyım. Sen Allah'ın güvenlik görevlisimisin. Kimin din düşmanı olduğunu nereden biliyorsun. Sana bu hakkı kim veriyor. Senin dinin sana bizimki de bize. Git dinini istediğin gibi yaşa. Kimseye dinsiz deme yeter. Senin gibi düşünenler yüzünden cumaya bile gitmiyorum artık.... Kabile kafa diye yazan arkadaş seninde baş düşmanın benim. Aşağılama insanları...
KARAR OKURU 08 Şubat 2020 10:59
0
'Oruç bizi tutar 10.06' onlara cevap verenler de din düşmanıdır demişsin. İyi ama sende cevap vermişsin. Yoksaaaa!!!!!
KARAR OKURU 07 Şubat 2020 03:15
Valla bizde bu iman oldukça kusurluları bulmak hiçde zor değil. AKP milletvekili Zülfü Ağar depremde başı açık olduğu için göçük altından kurtarılmak istemeyen bayanı örnek göstererek bizde bu iman oldukça her türlü zorluğun üstesinden geliriz eyvallah demiş. Tabiki üstesinden gelir, kendisi göçüğün altında olmadıkça ve her şeyi kadere bırakıp hiç bir sorumluluk almadıkça.
KARAR OKURU 07 Şubat 2020 10:05
0
Onun kaderi de babası. Babası olmasa milletvekili olamazdı.
Karar Okuru 07 Şubat 2020 10:10
0
Suudi Arabistan’da yangın çıkan bir kız yurdunda can havli ile dışarı kaçmaya çalışan kız öğrenciler gecelik ve kıyafetleri yüzünden polis tarafından bina dışına çıkmaları engellendiği için yanarak ölmüşlerdi. Aralarında yazarında olduğu eski destekçiler bağnazlığa yol veren destekleri konusundaki uyarıları kulak arkası etmiş, şimdi kandırmaca olduğu alenen ortaya çıkmış olan kuralsız demokrasicilik oynuyorlardı. Bağnazlığın kışkırtıldığında nerelere varacağı belli olmuyor.
KARAR OKURU 07 Şubat 2020 01:46
CNN ile görüşmeleri abes. Doğan gurubunun elinden baskı ile satın alındığının ertesi gün karı/koca bu kanalı bıraktık. Bir daha asla izlemedik. Zaten TV denen şey soytarılık olmuş. Gazeteler okunmaz olmuş. Her şey yalan dolan olmuş. Ne yapıyorsunuz peki derseniz, YouTube ne güne duruyor! Her şey var Ben böyle yazınca, hemen ha bu CHP’li demede acele etmeyin. Çünkü değilim. İbretle siyaseti seyreden bir ademim.
KARAR OKURU 07 Şubat 2020 10:05
0
CHP’li olmanın nesi kötü abi?
Günaydın 07 Şubat 2020 10:10
3
Doğan’ın elindeyken de gücün sözcüsü idi, şimdi de öyle. Sözün gücü kalmayınca tersi oluyor. Televizyon yerine video koymak da bir nevi modernleşme herhalde. İlk emri hatra getirmek zamanıdır.
mutlu yücel 07 Şubat 2020 01:12
tüm muhalif kişilere de izlememe önerisi yapsa, yetmez,zira izleyecek kanal kalmaz, alternatifini de sunsa, tüm muhalefetin katkılarıyla bir tv. kursa demekten gına geldi ama tık yok. ayıp ediyorlar. bir zamanlar basından atılan yazarlar sızlanıp duruyordu, bak şimdi, internette şitelet oluşturdular, kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendiler.o zamanlarda ağlamayı bırakın babından defalarca yorum yazmıştım,nacizane.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN