Back To Top
Ekran vaizlerinin en arabeski

Ekran vaizlerinin en arabeski

 - Son Güncelleme: 18.05.2019 Cumartesi 08:37
- A +

İtiraf ediyorum, tövbemi bozdum; geçen sahurda neler karıştırıyor diye açıp Nihat Hatipoğlu şovu tekrar izledim.

En son, din-iman anlatmak için ekran başına topladığı cemaate sultan güzellemesi yaparken görmüş, o ramazan bu ramazan bırakmıştım izlemeyi.

Allah, kitap ve peygamberden bahsedeceği yerde Osmanlı padişahlarının nasıl mübarek evliya olduğunu anlatıyordu.
Keramet sahibi din büyükleri gibi methüsena düzüyor, yüceltiyor, kutsuyordu sultanları.

Dini vaazla saltanat propagandasını birbirine karıştırmıştı.
Şöyle bir tezattı...

Ekran başındaki fakir kulların kalbine, öbür tarafta bekleyen ödülü göstererek  huzur ve teselli veriyordu. Bu dünyadaki çilelerine kadermiş gibi razı olmanın mükafaatını müjdeleyerek kendinden bile geçiriyordu.

Yalnız; bir lokma bir hırka dervişane yaşamayı öğütleyip överken, tam izleyiciyi cennet tasvirleriyle büyüleyip rahatlattı derken arada dindarlığı tahtlara çıkarmasın mı!...

Peygamber hayatına özendireceği, dünya ihtiraslarından el etek çekmiş takva sahiplerini sevdireceği yerde geçmişsevicilik yapıyor, düpedüz saraydakilerin hayatına özendirip sevdiriyordu.
Allah’tan başkasına tapmayanların put üstüne put kırdığı cenk menkıbeleriyle cemaati coştururken, transa geçerek cezbeye kapılanların dalgınlığından yararlanıp bir anda maziperestlik satmaya başlamasın mı!...

Geçen sahur baktım da o günden bugüne pek bir şey değişmemiş. Aynı hisli performans, aynı ürpertici tezgahtarlık devam ediyor.
Ekranların, açık ara en gösterişli, en acılı, en coşkulu, en karmaşık duygular yaşatan vaaz şovu Nihat Hoca’da. En dramatik ve en arabeski...En popülisti ve en sansasyoneli de...

Bağırları ezen yanık arabesk ilahiler onun gösterisinde. Kah, seyirciyi dokunsan ağlayacak hale getirip dokunaklı sesiyle gözyaşı süzmeye hazırlıyor...

Kıpır kıpır kan kaynatan rap ilahiler onda. Kah; oturdukları yerden cümbür cemaat tempo tutturup gövdelerine huşuyla dans ettiriyorlar.

Benim diyen reyting sihirbazına taş çıkartır, nasıl baş etsin rakipleri.

Reşit olmayan 13 yaşındaki Ermenistanlı çocuğa canlı yayında Kelime-i Şehadet getirterek Müslüman yaptı, din değiştirtti; kopardı reytingleri, ilgi alakayı patlattı, havalara uçurdu ekran cemaatini...

Siyasi tercihi ‘Biz’den olmayan memleket Müslümanlarının camide, cumada görülmesinden de aynı mutluluk duyuluyormuş, dinden çıkarmamak için üstlerine titreniyormuş...Sanki kendi tekelindeymiş de şovuna ortak gelinmiş, elinden kapılıp alınıyormuş telaşıyla ayeti, hadisi ‘Onlar’la paylaşmaktan rahatsız olan yokmuş...Tedaviyle iyileştirilecek siyasallaşma ve partizanlık eseri bir din kıskançlığının esamisi bizde okunmuyormuş gibi...
Mümkün mü böyle damardan popülist terapiye kayıtsız kalmak, dayanamayıp ben bile göz attım yine.

Yıllardır zirvede kalmayı başarıyor.

Ramazanın içini boşaltıyormuş, sulandırıp maneviyatını bozuyormuş, dejenere ediyormuş, ahlakta düşüş varmış, yozlaşma ve çürümeymiş...Bana mısın demiyor.

Bereketini görsün gözüm yok; sansasyondan sansasyona koşuyor, rekordan rekora.

Sadece şuna takılıyorum; postu serdiği ekran, FETÖ’yle savaşta bayraktarlığı kimseye bırakmıyor. Oysa bu mücadelenin esası, yeni FETÖ’lerin çıkmaması için hurafeler ve batıl inançlarla mücadeleyi kazanmak değil miydi?

Hani Diyanet öncülüğünde; dini duyguları istismarcıların elinde oyuncak olmaktan kurtarmak için bir ekran seferberliği başlatılacaktı!

Hani başı iktidar ve medyası çekecek, bir daha kanmaması için halkı aydınlatma ve bilinçlendirme kampanyasını onlar destekleyip teşvik edecekti!

Hani din tacirlerinin, inanç bezirganlarının ipliği pazara çıkarılacak, din şarlatanlarıyla hokkabazlarının içyüzünün film ve dizilerle teşhir edilmesi sağlanacaktı!

Bu reyting düşkünlüğü ve bu ucuz popülist gösteri merakıyla mı!

 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
Akif bey karanlığa küfür edeceğine mum yak. Dedikoduyu birak. Önceleri okudugun hala okuyormusun bilmiyorum bediuzzamana bak yanına dedikodu ve müslümanların perişan halini anlatmaya gelenleri "kardeşim muslumanlarin güzelliklerini anlat birakin dedikoduyu"dermiş, Maşallah gazete köşeleri kadınların gün dedikodularına, çekiştirme, yakınma ve ağlama duvarlarına dönmüş, dostum lafla peynir gemisi yürümez. Pratik ve somut hayatla uğraşmak lazım. Örneğin bir boyaci, Bakkal, tarlada çalışan insan, fabrikada çalışan işçi, inşaatta çalışan işçi ne ya
Süleyman d. 19 Mayıs 2019 13:04
Kuşum Aydın'ın imamhatip bitirmiş versiyonu! Yaw şimdi "Bidon kafalı" popülizmi yapanlar çıkacak ama yapmayın yazıktır bu millete. Üç kuruşu yok ki "yarın ne yiyeceğim" i düşünmekten "ben kimim, neredeyim, nereye gidiyorum" u düşünsün. ÇIKALIM ARTIK BU AZGELİŞMİŞLİK SARMALINDAN! Yokluk: Bedensel, zihinsel,kültürel ve ahlaki yozlaşmanın altyapısını hazırlıyor! Böyleleri de çıkıp boşluktakileri oraya çekiyor, buraya çekiyor! Yaw bu ülkede cem uzanvın kurduğu yeni parti 100 kontör ve Ekmek arası tavuk dönerle %7 oy aldı!
Süleyman d. 19 Mayıs 2019 12:43
Dostoyovski mi çaykowskiye mi biri demiş ki: Eşek: semer vurulduğu için eşek olmamıştır; Eşek olduğu için semer vurulmuştur!
KARAR OKURU 19 Mayıs 2019 09:28
Burada yazılan yazıyı bile dine muhalefet sanan tiplerle aynı ülkede yaşamak acı verici ,unvanı prof olan bir zatın düştüğü rezilligin normal sananlar başka bir imamın peşinde göz yaşı dönüyorlar...
KARAR OKURU 19 Mayıs 2019 09:25
Mükemmel tespitler..
İşte Nihat Hatipoğlu gibi Hoca denilen din tüccarlarının ve bunu ekrana çıkaranların sayesinde Türkiye'nin geldiği yer bugünkü durumumuzdur. Bu adam bir de REKTÖR!! Milyarlık bütçesi olan Diyanet İşleri Başkanlığından veyahut İlahiyat fakültelerindeki hocalardan tık çıkmıyor. Neden çekiniyorlar. Hakiki müslüman bir tek Allah tan korkar.
KARAR OKURU 18 Mayıs 2019 23:19
Yazı güzel teşekkürler. Konu din olunca yorumlara bakıyorum bu insanlar hatipoğluna müstehak...Her şeyi de bilmeyin. Ben bimem zikri çekin Yunus gibi...
Kararlı 18 Mayıs 2019 22:40
Bahsettiğiniz hurafeci din şovmeni, memleketin yegâne İslam Teknoloji Üniversitesinin rektörüdür. "İslam"ın İslamcı yöneticiler eliyle ne hallere düşürüldüğünü görün!
Süleyman d. 19 Mayıs 2019 13:06
0
Tam "hayfanat bahçesi müdüründen kurtulduk" derken... :)
KARAR OKURU 19 Mayıs 2019 14:06
0
İslam teknoloji üniversitesi ne demek? Teknoloji 'nin dini olur mu? Nerde bu evrenkent?
ali namlı 18 Mayıs 2019 22:23
Akif kardeş, eleştirilerini çok çok abartmışsın gibi geldi ! Evet, Nihat Hocanın genel olarak anlattığınız şekilde bir tavrı var; ama neticede bir din alimidir.Ölçüsü kaçan acımasız bir eleştiri olmuş!
KARAR OKURU 19 Mayıs 2019 02:09
2
nihat hatipoğlu din alimi değildir. memur zihniyetli cami imamlarından bir farkı yoktur
Tüm anlattıkların yazdıkların sevgili yazar marx i haklı çıkarıyorsa ben buna sevineyim mi üzüleyim mi bilemiyorum....
Timur 18 Mayıs 2019 18:22
Islam ilahiyetcilerinin yaptigi Islamin icini bosaltip onu masal dini haline getirmek. Baska yaptiklari yok. Bazi cemaatlerde ne yazikki ayni yoldalar. Zaten hep bu tip insanlarin sesi cook yüksek cikiyor, cünkü arkalarinda devlet var parti var. Gercek halis ve bilgili islam alimleri seslerini cikaramiyorlar. Bizim halkin cogu bunlardan cok hoslaniyorlar, cünkü islerine öyle geliyor, namaz, oruc ve sünnet yok kendilerinde. Kurallari kisiye göre uydurulmus bir din Türkiyede hüküm sürüyor.
Süleyman d. 19 Mayıs 2019 13:08
0
İşte burası çokomelli :) "arkasındaki güç"... İş işten geçtikten sonnra da çıkıp : "BENİ ve şukadar bin üst düzey danışmanını İLKOKUL MEZUNU BİR İMAM KANDIRDI!" denebiliyor. Daha acısı bu saçma savunma kabul görülüyor :(
Süheyl CALISKANOGLU 18 Mayıs 2019 17:55
Alman medyasinda Cübbeli denilen bu adamin ,hurmayi disleyip tükürükleyip geri verdigi,o sahis ta bunun karsiligi Cübbeli'nin minnetle elini öpmesinden "bakara makara'cikardilar,gelde anlat Almanlar'a,Türkiye'nin itibari yerlerde sürünüyor,bu dinci hurafeler yüzünden,yaziklar olsun bu kafalara (!)..
Timur 18 Mayıs 2019 18:27
7
Amma atmissin yahu, Almanlar Türkleri sevmiyorlar.
KARAR OKURU 18 Mayıs 2019 16:43
Camilerde görüyoruz üç düzgün cümleyi ardı ardına söyleyemeyen kıymeti kendinden menkul zatlar imam. Yaptıkları iş de tartışmak, muhakeme etmek, kıyaslamak gibi akıl ve zeka gerektiren şeyler değil, kulaktan dolma bilgileri dinini okumayan, araştırmayan, tartışmayan insanlara dili döndüğünce aktarmak. Ortalama ve üzerinde zekaya sahip olanlar için camilerde hutbe dinlemek artık pek kolay değil. Oysa imamların akıllı, zeki, okuyan, araştıran, iyi eğitimli, birikimli, ileri görüşlü, türkçeyi iyi konuşan, merak uyandıran, nezaket sahibi, iyi giyimli i
KARAR OKURU 18 Mayıs 2019 16:34
Senin gibi ...değil ya biz ondan dini öğrendik Kıskançlığınızdan çatlayın Osmanlıyı Anlatmak övmek süç mu biz onunla gurur duyuyoruz
Karar'lıyım 18 Mayıs 2019 22:48
0
Asıl sorun, o din tüccarı değil, öyle programlarla Osmanlının övüldüğünü zanneden böyle izleyicilerin çokluğudur. Ülkemin insanı giderek seviye kaybediyor, daha da ötede çukurlaşıyor.
KARAR OKURU 18 Mayıs 2019 16:17
Bu ülkenin gazetecisi ne kadar gazeteciyse vaizi de o kadar vaiz.
KARAR OKURU 18 Mayıs 2019 16:04
E bunlar, Fetrullahin agladigi videolara bakar , Allah onun gibi musluman olmayi nasip etsin diye dua ederlerdi. Simdi de tvlerde aglayan yeni imam pesinden gidiyorlar. Degisen birsey yok. Bu kafayla 50 yil daha aglayana prim vermeye devam gibi gozukuyor.
Yandas TV kanallari reyting artisi istiyorlarsa Binali Yildirim'i TV'de Ekrem Imamoglu'nun karsisina cikmaya razi etsinler,rekor kirarlar.Saray müsade etmeyecektir bu karsilasmaya cünkü "onun da'cesareti yok bu yüzden (!)..
KARAR OKURU 18 Mayıs 2019 17:59
13
Cesaretten bahseden merak etme bahse konu insanlar senden daha cesur 15 temmuzu hatırla
KARAR OKURU 18 Mayıs 2019 19:07
3
Cesaret mi siz atmlere koşarken bu insanlar tankların üzerine koşuyordu.Bilgisizliği eleştirebilirsiniz ama iş cesaret olursa skorskylerin altında ölen insanlar tazyikli suyun karşısına geçenlerden daha cesaretli dır herhalde.
Bilal 18 Mayıs 2019 14:23
Ben de hiç izlemiyorum vakit kaybi goruyorum FAkAT maalesef her aileden bir kaç kişiyi etkilemeyi başariyorlar. Özellikle yeni nesil bilmiyor tanimiyorlar din tuccarlarini. Ayak ustu 10 hurafe 20 batil inancı zerk ediyor taze dimaglara sonra da koşa koşa program başı kaçyuzbin tl yi cekmek icin bankaya koşuyor.
İSMAİL D. 18 Mayıs 2019 13:40
İlim ve İrfan yuvalarının başına din bezirganlarını atarsanız teknoloji ve diğer konularda bir arpa boyu yol alınmadığımız gibi geri kalmış İslam ülkelerinden farkımız olmayacaktır. Onun için Yüce Atatürk'ün '' fikri hür vicdanı hür irfanı hür'' nesillerin yetişip bu gerici zihniyete dur demesi lazım. Yoksa bu aziz vatana yine yedi düvel saldıracağını düşünerek bu konuda bu ülkenin onurlu yurttaşlarına büyük sorumluluk ve görev düşmektedir..
KARAR OKURU 18 Mayıs 2019 13:44
O adamın zirvede kalması kendi yeteneği ile değil .Önce TÜRKİYE dindarlığın ana akım kolunun yarattığı talep bu yüzde .Sonra anlattığı Diyanet dindarlığından farklı değil.Özetle Arz ediyuor ..yani talep karşısında arz ediyor İktidar ondan çok memnun ve özel görevle fakülteyi emrine veriyor.Yani özetle iktidar dindarlığın sadece bir araçsalı ..
KARAR OKURU 18 Mayıs 2019 11:54
Camiden çıkan 100 kişiye Fatiha suresinin, anlam ve önemini sormuşlar %99 u kem küm edip kıyısından köşesinden geçip; "çok çok önemli"deyip gitmiş. Bu işte bir yanlışlık yok mu? Her yerde, hacı hoca ,kuran kursları,camiler de,ekranlar da herkes islam'ı anlatıyor. Fakat, %99 ne okuduğumuzu,hangi manaya geldiğini,hayatımıza ne derece yansıttığımızın farkında bile değiliz...Aklımız da kalan,menkıbeler,ilahiler,sesi güzel hafızlar,anlamadan yapılan hatim indirmeler...
E.K 18 Mayıs 2019 11:33
Karar'daki bu gun en guzel yazi bu kanimca... Cok onemli bir meseleye parmak basmis sn. yazar...Bu tur dini propramlar cok ekranlarda. .. SOV kelimesi cuk diye oturmus...Arabesk sifatida harika. Yerini bulmus... Bu tip ekran saklabanlari yaptiklariyla dine zarar verdiklerinin farkinda degiller mi acaba? Hatipoglu'nun yaptigi pespayeligi gordum...Komedi gibi..Once saka zannettim... Her kafasina esen Ayet veya Hadis diye bir sozu kafasina gore yorumlayip din diye dayatiyor... Insanlara gina geldi artik...Eskidende vardi bunlar, ama Akp doneminde tamamen cilki cikti isin...!
KARAR OKURU 18 Mayıs 2019 11:30
Yorum yapanlarda nasıl islam düşmanı olduğunu güya nihat hoca üzerinden eleştiri getirerek isbat ediyor zaten uyduruk kitaba iki bin beşyüz lira veren atatürk istismarcılarına da bir lâf söyleseydi değerli olurdu bak mansur pislik bir puta üçyüz elli milyon dolarlık bir para verip açtı hizmet bu iste layik ülkede bismillah demek yasaktı şimdi biraz gevşedi neyin eleştiri sini yapiyor sun kardeş
musto 18 Mayıs 2019 13:10
20
İslama verdiğiniz zararı görme gözlerini kapat imam hatipler deist yetiştiriyor saltanatınız için sizde Devşirme yetiştirin.
KARAR OKURU 19 Mayıs 2019 05:25
0
350 milyon dolar. o da ne. rakam yanlıș. 350 otobüs dolusu heykel parası o kadar etmez. arkadașlar rakamları doğru yazalım. olmuyor. Akif bey kızıyor.
Demircan 18 Mayıs 2019 11:13
Dün bir ara gözüm takıldı.Almanya dan gelmiş bir gencin sorusu göğsümdeki kılları kesmek haram mıydı. Acı acı güldüm. Çocukluğumuzda bir oyun vardı. Aç kapıyı bezirganbaşı diye nakaratı vardı. Bezirganlara kıl tüy sorusu için Almanya dan buraya geliniyor. Bezirganlar da kapılarını açmış onları bekliyor. Allah sonumuzu hayr etsin.
karar okuru 18 Mayıs 2019 11:08
sadece hatipoğlumu öyle ki.diğer cami hacalarıda ona benzer.birgün hoca gayri müslümlere verdi veriştirdi.nerdeyse ben bile karşıma ilk çıkacak gayri müslümü benzetecektim.hocaların çoğu hikaye anlatıyorlar.aslında hergün güzel ahlak deseler o yeter.çünkü artık bizim ahlaklı insanlara şiddetle ihtiyacımız var.
engineer 18 Mayıs 2019 10:34
"Vallahi Dünya İçin Allah Demem" bu söz Anadolu'da yetişen velilerden Terzi baba'ya aittir. Türbesi Erzincan'da olan büyük mutasavvuf Muhammed Vehbi, mesleğinden dolay halk arasında "Terzi Baba" olarak tanınır.
KARAR OKURU 18 Mayıs 2019 09:48
Hiçbir hocayı takip etmiyorum. Bana orta boy bir namaz hocası kaynak olarak yetiyor. Gerisi ahlak, dürüstlük, kul hakkından uzak durmak.
KARAR OKURU 18 Mayıs 2019 11:12
0
Hay çok yaşayın
KARAR OKURU 18 Mayıs 2019 12:46
0
Dogru olan ve guzel olan. Allah istikametinizi daim kilsin.
KARAR OKURU 18 Mayıs 2019 09:24
Bende uzun zamandır ramazan programlarını izlemiyorum . İsterdim ki meal anlatılsın tefsir anlatılsın , lakin sadece evliyaların hayatı anlatılıyor . Bu ayda Kuranı Kerim indi onu anlamalıyiz ama nerede
KARAR OKURU 18 Mayıs 2019 09:15
Hocaya sormak isterdim.Bizim vergilerimizle dağıtılan yardımlar, bizim vergilerimizle maaş alanlar tarafından dağıtılınca acaba sevabı bize mi onlara mı yazılır.
KARAR OKURU 18 Mayıs 2019 09:34
0
Helal kardesim. Omrune bereket insallah.
KARAR OKURU 18 Mayıs 2019 12:31
3
Hayır dagıtsa bi şuç dagıtmasa ayrı bi şuç ne yapacaklar bilmiyorum
Süheyl CALISKANOGLU 18 Mayıs 2019 09:08
Birgün dahi bu türden maskaraliklarla dolu programlari seyretmedim,seyretmem de..
KARAR OKURU 18 Mayıs 2019 08:35
Akif bey yakın zamanda sizi takip etmeye başladım yazılarınızı ve tespitlerinizi çok beğeniyorum... Buradaki tespitte güzel maalesef dini anlama noktasında iyi yerde değiliz. Allah yardımcımız olsun
KARAR OKURU 18 Mayıs 2019 08:24
Veeeee, Hatipoğlu, BİLİM VE TEKNOLOJİ üniversitesi rektörü. Sevin Türkiyem, önün açık. Makamlara liyakat ehli oturtuluyor !!!!
KARAR OKURU 18 Mayıs 2019 08:18
Bu durumlara rahmetli anam; bu milletin başına çıkacak var derdi.
KARAR OKURU 18 Mayıs 2019 08:01
Proğramının, islama ne kadar hizmet ettiği tartışılır, hatta zarar verdiğini söyleyen de çok kişi var ama insanları ekrandan efsunlayıp anlattığı hikayelerle onların sormalarını, sorgulamalarını ve en önemlisi düşünmelerini engelleyerek güçlülere çok önemli bir hizmet verdiğine inanıyorum. Özetle bir dinin aynı anda ticarileştirilmesini ve siyasileştirilmesini bir arada izledik Hatipoğlu'nun proğramlarında. İnsanlar inşallah bundan sonra bir dinin tv şovlarından öğrenilmeyeceğini öğrenirler. Kanaatim ve temennim bu.
Uğur güven 18 Mayıs 2019 07:53
Harika bir yazı elinize sağlık
KARAR OKURU 18 Mayıs 2019 07:15
Sadece tv ye değil koca Sultanahmet meydanını dolduran kitleye de hitap ediyor. Bir an baktım, bir genç tarihi figürlü insan heykelcikleri sattığını, bunun caiz mi olduğunu sordu. Cevaben, insan heykeli olmayanları tercih etmesini söyledi. Bu adamın şovuna Diyanet neden müdahale etmiyor, daha sağlıklı bilgiler vermek Diyanet görevi değil mi?
Şakire bir çay 18 Mayıs 2019 05:12
İnsanlar üzerinden değil de fikirler üzerinden konuşacak olursak popüler kültürün en büyük tezahürüdür... Niyet güzel programlar güzel ancak yaşadığı mız çağda her cep telefonu olmuş bir televizyon... İnsanların emin olun büyük çoğunluğu nefislerinin hoşuna gideni izliyor ve takip ediyor... Dışarıda sorun 4 halifenin adını %68 i bilmiyor... Din kültürü dersi mecburi olan bir ülke de Allah Allah....(!) Demek ki herkes aynı kanalı izlemiyormuş...vay be
Adem Kurt 18 Mayıs 2019 05:09
Adam para kazanıyor.Hazır müşteriyi bulmuşken niye tekerine çomak sokup pazarı dağıtıyorsun.
Çerkez Ethem 18 Mayıs 2019 04:45
Sistemin istediği din adamları böyle oluyo. Acıların çoçuğu gibi ağlıycak/anlatcak, damardan girip insanları uyutan,koyun haline getirip,parayı/malı götürürler ! Gerçi T.V. de çıkanların hepsi böyle. Hepsinin ortak noktaları, Kuran bizlere, taghut sistemlerden beri olun derken, bunlar taghut sistemlerin destekçileridir ! Tarihteki büyük imamlar/alimler, İslam devletleri altında yaşadıkları halde, sistemlerden beri olup bu yolda işkence görmüşler/şehit edilmişler, bizdekiler ise taghut sistemlerin desteğini almak için kendilerini yırtarlar ! Allah bizleri
KARAR OKURU 18 Mayıs 2019 04:13
Yazınızı keyifle okurken nedense aklıma yıllar önce otel odasında porno flim izlediği ortaya çıkan büyük " islam alimi " zekariya beyaz hocaefendi geldi, dini bunlardan öğrendiğimizi zannederken dinden çıktığımızı ne yazıkki fark edemedik...
KARAR OKURU 18 Mayıs 2019 04:11
Önceden severdim ama baktım, masallarla, hikayelerle insanları uyutuyor. Hep körü körüne itaati, boyun bükmeyi teşvik ediyor. Akıl çizgisini terk edeli çok oldu. Ayrıca hep şu soruyu sormak istemişimdir. 'Bir çalışan, patronunun haram yediğini, kamu malını talan ettiğini, ballı ihaleler aldığını bilse onun yanında çalışmaya devam etmesi, yeni yolsuzlukları için ona güç katması caiz midir?'
KARAR OKURU 18 Mayıs 2019 06:43
5
Kişilere gönülden yardım etmek helaldir.
A. Kar 18 Mayıs 2019 03:50
Bunlar,Evangelist hocalar. Hristiyanlığı pazara çıkaran Batıdakilerin benzeri. Onlar İsayı satarak para kazanıyor. Bizimkiler de saygısızca güya peygamberimizi yücelterek. Onun için dünyaya İslamiyeti anlatamıyoruz. Anlayanlar da yanlış anlıyor.
ARTHUR VAK'ASI 18 Mayıs 2019 03:16
Akif bey, gerçek ihtida olayları ve samimi mühtedileri saygı ile tenzih ederim. Bu Arthur vak'ası nedense şu haberi hatırlattı bana : "- Çok mütevazi nüfusa sahip küçük bir beldede filan siyasi partiye kızan kırkbeş kadar partili üye derhal istifa edip rakip falanca partiye üye yazılmışlar." -Eeee ? -Eesi, zaten o beldede ki toplam kayıtlı seçmen adedi ancak o kadarmış. Bu beldede ki gerçeğe uyanma hadisesi, biraz siyaset kokmuyor mu ?
KARAR OKURU 18 Mayıs 2019 02:46
Neymiş hocalar para alıyormuş alacak tabi kanala bağış mı yapsaydı.kim bedava iş yapıyo bu devirde.topçular, popçular şucular buğular alınca kimsenin gözüne batmaz hocalar alınca herkesin zoruna gider...sorun bakalım nihat hocaya paraları nerede harcıyor başkaları gibi zevkü sefa peşinde koşmuyordur eminim.
KARAR OKURU 18 Mayıs 2019 06:50
0
Eskiden TRT’nin inanç dünyası diye bir programı vardı. Şimdi canlı yayında müslüman ettiğimiz ermeni çocukları ile meşhur Nihat hocamızın program, sorularıyla bizleri dumur eden halkımız var. Huzur İslamda şimdi bir reklam arası alalım.
KARAR OKURU 18 Mayıs 2019 02:37
Akif bey nihat hoca hakkında çok yanlış düşünüyorsunuz .bakıyorum da toplumda nihat hocanın aldığı paraya takmış kafayı .emin olun becerebilseler nihat hocanın yerinde olmak isteyen çok hoca var ama beceremiyorler.bi sene hocaların hepsini yasaklayalım .kim anlatacak bu insanlara kimi dinliyo bu millet kitap mı okuyo sanki çoğu cumadan cumaya camiye gidiyo.bırakalımda dine nihat hocayla karataşla v.s. hocalarla bağlanmış insanları küstürmeyelim .zaten camila cuma hariç boş gibi oruç tutanların sayısı az en azından ekran vaizlerini millet nezdinde hakir
KARAR OKURU 18 Mayıs 2019 03:01
2
Yanlış mı bildiğin din düşmanı adam kardeşim lütfen iyi süzgeçten geçir bu adam sosyete karıların içinde ne gezer dini müesseselerde yapsın vaazını hepsi planlı milleti koyunkaştırıyo...
mahsuni 18 Mayıs 2019 03:16
3
Neden acaba cumadan cumaya camiye giderler? neden acaba cuma haric diger günler bos ? neden oruc tutanlarin sayisi az acaba ? toplumun %98 müslüman olan bir ülke icin anormal degilmi ? fikri olan varmi
Muhammet Ünal 18 Mayıs 2019 04:45
3
Kütük ağlıyordu durmuyordu hickiriklara garkoluyordu diyen Nihat nakitoglu bu memlekette rektör oldu diye hayiflaniyordum üzülmeye gerek yokmuş alkislayicisi yalakası bolmus eh yani böyle takipciye böyle ekran soytarilari normaldir.
KARAR OKURU 24 Mayıs 2019 02:59
0
Kim ne derse desin nihat hoca bu millete faydalı bi insan kıskananlar çatlasın
ceren 18 Mayıs 2019 02:35
nihat hocayı seviyoruz.
KARAR OKURU 18 Mayıs 2019 03:54
0
Evet bizde seviyoruz çok güzel hikayeler anlatiyor tam millete dini analatacakken vakit bitiyor
KARAR OKURU 18 Mayıs 2019 02:27
"Din dünyadaki sıkıntıların tesellisi ve baskıları meşrulaştıran teorisidir. Din mutsuzluklar altında ezilen yaratığın son nefesi, kalpsiz bir dünyanın şefkati, ruhsuz bir çağın ruhudur.Din toplumun afyonudur" bu görüşler MARX a ait. Acaba diyorum Nihat hoca burdan yürüyerek mi bu kazançlı ticaretin içinde.
KARAR OKURU 18 Mayıs 2019 03:52
0
akılsız din afyondur. Fakat kuran okumaya, akıl etmeye ve tefekkür etmeye davet ediyor. ( ikra, efela ya'kilun, efela tefekkerun lara rağmen )
Bu bol bütçeli Diyanet, adli tatil gibi dîni tatile mi girdi yoksa ? Nikah işini deruhte etmeye başladı müftilerimiz. Bu ciddi konuda da bir açıklamanız yok mu ? Prof. Mustafa ÖZTÜRK hoca sağolsunlar yazdı. Hutbenin metnine "Çamlıca Cami i Kebiri" ni sığdırmayı başardığınız kadar biraz da ihtidâ konusunu vuzuha kavuşturun. Captain Coustou işinden daha vahim !
Mahsuni 18 Mayıs 2019 02:19
her gece farkli ve pahali giyindigi takim elbiseleri dikkatimi cekiyor, aslinda sormak isterdim bir din hocasinin her gece farkli lüx takim elbise giyinmesi caizmidir .....( takim elbiseye yaptigi israfi ramazanda fakirlere dagitsa )
KARAR OKURU 18 Mayıs 2019 02:17
Osmanlı Sultanları Çerkez hatunları haremine katıp dört eş değil kırk eşle evlenmiş. Ama harem bir eğitim kurumuymuş. Öyle dedi hanımefendi.
KARARLI KARAR OKURU 18 Mayıs 2019 03:58
7
Bu yorumun makale ile ne alakası var kardeşim. Böyle durumlar için “Tamburam ben ne derim, sen ne söylerdin. Ben diyorum peksemet, sen diyorsun teyzemin Ahmet. Ben bahsediyorum Hilmi ile Hikmet’ten, sen bahsediyorsun kilimi kim çaldı mektepten.” gibi sözler söylenir. Prof. Dr. Yahya Akyüz’ün “Türk Eğitim Tarihi” kitabını okursan enderun’un nasıl bir eğitim kurumu olduğunu öğrenirsin. Harem ile ilgili kitap önermiyorum. Çünkü harem konusu artık bayıyor be birader. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmuşsun.
KARAR OKURU 19 Mayıs 2019 10:13
0
Evet. Zaten Topkapı'nın duvarlarında da padişahın cariyelerine yazdığı aşk şiirleri işliymiş(!)...
karar okuru 19 Mayıs 2019 17:13
0
10.13 Topkapı'nın duvarlarında da padişahın cariyelerine yazdığı aşk şiirleri işliymiş(!)... denilir. İnanma onlar Prof. Dr. Ahmet Akgündüz'ün ifadesi ile Kur'an-ı Kerim'den ayetlerdir.
KARAR OKURU 18 Mayıs 2019 01:43
Akif Bey, bu ekran gülleri hocalar çıktıkları programdan ücret alıyorlar mı? Ben Allah rızası için yapıyorlar sanıyordum! Geceliğine 20.000tl. diyorlar. Bu nasıl iştir? Dinimizde böyle şey olur mu? Saygılar..
KARAR OKURU 18 Mayıs 2019 02:07
8
Para almasa para televizyonda kalacak. Televizyonlar cami yaşatma derneği mi?
MAHZUN MUHAFAZAKAR 18 Mayıs 2019 01:36
Seyircilerin sorduğu ilkokul seviyesindeki sorular insanı üzüyor. En basit ilmihal bilgilerinden bile haberdar değiller. Bizde yüzde şu kadarı müslüman bir ülkeyiz diye kasım kasım kasılıyoruz ne acı.
KARAR OKURU 18 Mayıs 2019 01:21
“Hani iktidar ve medyası halkı aydınlatma ve bilinçlendirme kampanyasını teşvik edecekti!” Bu ifadenize çok güldüm. Devamında iktidar doğru yolu gördü ve insanlar okudukça ve bilinçlendikçe bize oy vermiyor diyerek, her türlü şeyi destekleme kararı verdi.
Ali baba 18 Mayıs 2019 00:56
Bu tip muslumanlardan uzak ama çok uzak durmak lazim, para evet para için yapmayacaklari is yok, ver parayi zil takip oynarlar
musto 18 Mayıs 2019 00:08
Arz talep meselesi 17 senedir işi gücü bıraktılar dindar nesil yetiştireceğiz diyerek ağustos böceği misali saz çaldılar çalışkan karıncalarda bunlara uydu koroya katıldı çalışan olmadığı için durmadan borç durmadan borç en sonunda kapıyı gösterdiler. Bakıyorum şimdi nerde o eski şaşalı ramazanlar
KARAR OKURU 18 Mayıs 2019 02:04
14
Gözlerine katarak mı indi
KARAR OKURU 18 Mayıs 2019 10:31
1
Söyleyene bak hele Belediyenin iftar çadırlarına iftara 3 saat kala kuyruğa girenler sence ibadet için'mi km'lerce kuyruğa giriyorlar. göz doktoruna hayır se enyisi mazhar osmana git tedavi ol millet açlık kuyruğuna girmiş.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN