Back To Top
Fazla tıraş tahriş yapmasın!

Fazla tıraş tahriş yapmasın!

 - Son Güncelleme: 12.04.2019 Cuma 10:10
- A +

AK Parti, İstanbul’u vermeme mücadelesinde inandırıcı, mantıklı ve gerçekçi söylem üstünlüğünü CHP’ye kaptırıyor.

Muhalefet karşısında geriliyor iktidarın ikna gücü. Ama ağzının laf yapma kabiliyeti yüzünden değil, sahicilikten uzaklaşma sebebiyle...

Münavebeli ekran nöbeti tutar gibi dönüşümlü sahne alıyor sözcüler. Uzattıkça uzatıyorlar; seyirci oyalarcasına yayıla yayıla, ferah fahur lügat paralıyorlar.

Dinlene dinlene kese atıyorlar da denebilir. Yorulan bırakıyor, sırasını bekleyen devralıyor muhalefeti zımparalayarak ufalama şovunu.

Ne ki kaçırdıkları bir şey var; sözlerinin değerini aşındırma, tahrişe yol açma tehlikesi...

Düne dek şiddet ve hararetle savundukları hiçbir şey yok ki, bugün kürsüye çıkıp tam tersini daha ateşli bir şekilde savunmasınlar.

Bayraktarlığını üstlendikleri ‘milletle inatlaşılmaz, sandıktan çıkana saygı duyun’ söylemini alın. İdari karar ile kamudan ihraç edilen ama seçilme hakkına engel bir yargı kararı olmadığı için yarışa sokulan HDP’lilere uygulayın...

Seçime girmeleri serbestti, fakat kazanmaları yasaklandı. Dört KHK’lının mazbataları, birinci geldikleri halde ikinci sıradaki AK Partili rakiplerine veriliyor.

‘Sandıktan çıkana saygı, milli iradeyle zıtlaşmama bu mu’ diyen iktidar temsilcisi çıkmıyor.

YSK kararlarına uyma mecburiyetinin eleştirme hakkını kullanmaya mani olmadığını söylüyorlardı. O hakkı, seçilme yeterlilikleri YSK tarafından onaylandığı halde mazbatası alıkonan KHK’lılar için kullanmıyorlar. Kendi kendini tekzip ve inkar açısından sorgulamıyorlar bile.

‘Seçime girebilirsin, sakıncası yok ama seçilemezsin’ anlayışının kabul edilemeyeceğine, ‘ben yaptım oldu’ tavrının hukuk devletiyle bağdaşmadığına dair tek lafları duyulmadı.

Seçimlere neden şaibe karışamayacağına, seçim sistemimizin niye dünyanın en güvenilir sistemi olduğuna, hayali ve sahte seçmen kaydıyla mükerrer oyun nasıl imkansız olduğuna teminat veren kendileriydi...

Neden tarihin en şaibeli seçimini yaşadığımıza, sahte adreslere nasıl hayali seçmen yazıldığına, hangi yolla oyların çalındığına, ne şekilde örgütlü hile yapıldığına halkı inandırmaya uğraşanlar da onlar.

Sahtekarlığa izin vermeyen sistemdi, bütün tedbirler alınmıştı, endişeye mahal yoktu. Nasıl oldu da o sistem Büyükçekmece’de fahiş ve organize usulsüzlükleri atladı sorusu hala cevapsız.

Mevlüt Uysal, kaydı silinen seçmenlerin soyadlarına bakarak hangi partili olduklarını kestirebiliyor. O soyaddan bir AK Partili varsa başka partiye oy çıkmayacağı toptancılığına yaslayabiliyor hukuk mantığını.

Daha önce aynı zarftan ilçede başka, ilde başka partiye oy atılmasını şaibe delili saymışlardı. Bu kez de aynı aileden iki farklı tercihte bulunulamaz, eşyanın tabiatına aykırıymış gibi soyadı gerekçesini öne sürebiliyorlar.

Akıl almadığından, olsa olsa altında FETÖ’nün ‘subliminal oy kumpası’ yatıyordur, işte size somut suç şüphesi.

Ali İhsan Yavuz’un içine doğan kuvvetli gariplik hissini doğrulamak için polis, adresinde seçmen teftişine çıktı. Denetimlerde kayıp AK Parti oylarıyla hayali İmamoğlu seçmeninin izleri aranıyor.

Seçim gecesi Anadolu Ajansı’nın topa basmasında gariplik yok, her şey doğal seyrinde gelişmiş, YSK’ya göre milletvekili seçilebilen KHK’lıların seçilse bile belediye başkanı yapılmaması tabiiymiş, sandıkla kavgaya tutuşulmuyormuş, bunlar çok olağanmış gibi, ‘olağanüstü’ itirazın altı dolduruluyor, köşe bucak iptal dosyasının kanıtları kovalanıyor.

Delilden sonuca gidilmiyor, bir gariplik hissi ile varılan toplu usulsüzlük sonucundan delile ulaşılmaya çalışılıyor.

Ve seçim öncesinde güvence verdikleri ne varsa, sonrasında taban tabana zıddını gayet emin bir yüzle iddia eden yine aynı simalar.

Fakat bunun, ne kendi kendini çürüten bir tutarsızlık gibi antipatik görünmesini umursuyorlar. Ne de hukuka ve sandığa güveni yıkan sevimsizliklerini..

Ne getirip ne götürdüğünün hesabı yapılmış mıdır cidden?

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
son açıklanan ekonomik paket ile işcilerin tazminatına, emekli ikramiyelerine göz diktiler.. işveren vergileri düşürülürken çalışanların vergi yükü ve zamlar işci memur emekli ve köylüyü daha da kötü bir yere getirecek.. artık Akp ye oy vermeyeceğim..
ziya domaniç 12 Nisan 2019 21:20
kaçırmışım herhalde. "..inandırıcı, mantıklı, gerçekçi söylem üstünlüğü..." mü vardı ki kaptırıyor? iktidar partisinin söylemlerinde bu üç özelliği yansıtan birer örnek verirseniz çok sevinirim
KARAR OKURU 12 Nisan 2019 20:30
Düdük kimde ise o çalar kardeşim. Hem de istediği gibi. Neden öyle çalıyorsun denilir mi. Haa. Dedin diyelim. Dinlenir misin. Dinlendin diyelim. Kaale kim alır seni. Inşallah bu düdük chp lilere geçmez.
Akif bekinin bu yazısını kaydettim bakalım, seneye neler yazacak, göreceğiz çelişkileri
Mahsuni 12 Nisan 2019 22:54
0
Gecelik degisen celiskilerden daha iyidir,
Ahmed 12 Nisan 2019 16:41
Acaba Karar Gazetesinin internet sitesine dadanan troller yazıları okumaya vakit bulabiliyor mu? Malum çok yoğun bir mesaileri var...
KARAR OKUMAZI 12 Nisan 2019 22:21
0
yok gardas okumuyoz böyle Ahmed mehmet e sarıyoruz :)
KARAR OKURU 12 Nisan 2019 16:22
Eski bir ak parti kurucusu olarak söylüyorum ki bu gidiş bitişe gidiştir.Ak parti başka bir parti olmuş,insan merkezli başlayan yolculun lider merkezli bir hale gelmiştir.İştişare ve şuradan kopmanın bedeli.sevgide ve buğuzda dengenen bozulmasının bedeli çok acı.Adalet adalet diye yola çıkanların adaleti katletmesi çok acı.ağaçtan sopa ile armut düşürür gibi insanları hayattan ,işinden,düşürüp açlığa mahkum etmek ,merhamet diye yola çıkıp merhametsizleşenler için çok ama çok acı.Yazık ettiler tüm emeklere.
Kimseyi kandırmayın 12 Nisan 2019 20:21
12
Hep bu şekilde başlar, güya ak partiden öz eleştiri gibi. Bu tip girişlerin hiçbir inandırıcılığı yok. Bu tip giriş yapanlar genelde ya AKP ye hiç oy vermemiştir. Ya menfaati kaybolmuş yada CHP zihniyetinde bir adamdır.
KARAR OKURU 12 Nisan 2019 16:19
ŞAİR "BEN NERDEN BİLİRİM/ BEN NERDEN BİLİRİM/EKMEKLE ŞİİRİN ORTASINI/BEN NERDEN BİLİRİM" DER. ŞİİRDEN ESİNLENEREK BEN DE DİYORUM Kİ; BEN NERDEN BİLİRİM/BEN NERDEN BİLİRİM/AH İLE VEFANIN ORTASINI/BEN NERDEN BİLİRİM/BEN NERDEN BİLİRİM/ AH İLE NEFSİN HİKAYESİNİ.
E.K 12 Nisan 2019 14:51
Basta Sn Erdogan, Akp inandiriciligini kaybetti. Bin turlu Ali Cambaz oyunuyla kazananlarin haklarini gasp etme gayretindeler. KHK ile ilisgili kisiler mazbatasini alamiyor, Istanbul ortada...vs. Komedi gibi. Ama trajik...Guzel bir yazi. Tesekur ederiz.
KARAR OKURU 12 Nisan 2019 14:24
Çok güzel bir yazı. Yazara cesur yazısı için kutluyorum. İktidar yıllardır yaptığı hizmetleri, çalışmaları son üç yıldır yaptığı adaletsiz, hukuksuz icraatları ile yıkıyor, yok ediyor. Kedisine ve ülkemize yazık ediyor. Televizyonlarda iktidar sözcülerini hayretle ve utanarak takip ediyoruz.
KARAR OKURU 12 Nisan 2019 13:40
maasallah trollerimize aldiklari her kurusu hak ediyorlarn ne zekalar ne agumanlar buraya da eksi 100 bekliyorum, eline saglik Beki!
KARAR OKURU 12 Nisan 2019 13:25
maalesef bütün söyledikleriniz akp'ye oy vermeyenler nezdinde kıymetli, ne kadar doğru tercih yaptıklarını bir kez daha görmüş oldular. ama, en azından benim çevremdki akpliler, o kadar eminler ki hile olduğuna, fetö kumpası olduğuna...
KARAR OKURU 12 Nisan 2019 12:53
İstanbulu vermeyecekleri anlaşıldı, TIROller yine düşmüş buralara.
KARAR OKURU 12 Nisan 2019 12:44
Her şerden Hayır doğar diye boşuna dememişler. Artık bu seçimin sonucu ne olursa olsun akp iniştedir ve önümüzdeki seçimdeki sonuçlar şimdiden belli olmuştur. Zaten ekonomiyi düzeltemeyecekler, demokrasi konusundaki niyetleri de iyice açığa çıkmıştır. Hele Bahçeliyle devam ederse iyice tükenecektir...
Dursun ERDEM 12 Nisan 2019 22:49
0
Bahçeli koltuğun bedelini ödüyor. Millete de ödetiyor. Ya Onun peşine takılanlara ne demeli?
KARAR OKURU 12 Nisan 2019 12:34
Ysk artik son kararlariyla artik türkiyede seçimin gereksiz oldugunu soylemektedir istedigini atama yoluyla yapiyor secime gerek yok artik khk liyse secime sokma veya secimi yenile olmaz atama yöntemi
KARAR OKURU 12 Nisan 2019 11:24
12 gundur Rezaleti yasıyoruz Secilmis kişiye gasp ugrası
şamil 12 Nisan 2019 11:16
Durmak yok böyle devam akp tüm hızınızla böyle devam şimdiden söyleyim geliyor gelmekte olan şey:)
latif 12 Nisan 2019 11:03
doğrusunu söyleyim ben türlü nedenlerle sandığa gitmedim ama pişmanım keşke gidip sayın imamoğluna verseydim adama haksızlık yapılıyor ilk günden beri...
karar okuru 12 Nisan 2019 10:48
Büyükçekmece gerekçesiyle İstanbul seçimleri iptal edilirse korkarım bundan sonra hiç bir seçim sonlandırılamaz. Çünkü her parti büyük illerde bazı kaydırmalar yaparak seçimi kaybetmesi durumunda iptal ettirmek için yedek gerekçesini hazırda tutar. Zira bizim seçim kültürümüzde sandıkta her şey meşrudur.
KARAR OKURU 12 Nisan 2019 10:40
Bu günlerde tv ekranlarında sıkça gördüğümüz, ikna kabiliyeti olmuşu olmamış, olmamışı da olmuş gibi gösterebilecek kadar kuvvetli ak parti sözcülerinin inandırıcılıklarını kaybetmiş olmalarının bir sebebi de, bu güne kadar partiye oy vermiş insanların ak partinin artık kendilerinden aldığı oylarla sağladığı güç ile gerçekte yerli ve yabancı büyük sermayeye hizmet ettiğini anlamış olmaları olabilir mi ?
ddd 12 Nisan 2019 10:41
Paranın ve zenginliğin kaynağı olan İstanbulu rakibe kaptımayı hazmetmek kolay mı?
KARAR OKURU 12 Nisan 2019 10:39
Doğruları olduğu gibi yazıp halkın duygu ve düşüncelerine tercüman olmuşsunuz. Teşekkürler Akif Bey.
Karar Okuru 12 Nisan 2019 12:12
1
Troller geri gelmis. Sanirim secimlerin tekrarina karar verilmis. Muhalefet yinelenen secimleri protesto etmeli, iktidari dunyaya ifsa etmelidir.
KARAR OKURU 12 Nisan 2019 10:24
28 şubatı yaşamış o mağduriyetlerine karşı milletin desteğini yanında bulan bu günün iktidar sahipleri medya tekeline rağmen üzerini örtemedikleri adeta tehtit şantajla devleti sahaya sürerek yapılan istanbul büyükşehir belediye başkanlığı seçimlerinin sonućları nı kabul edemiyorlar maalesef herşey aleni bir şekilde baskı ve tehtitle İnandırićılıktan uzak gerekçelerle istanbul geri alınmak istenmektedir. Farkındamısınız 28 şubatçıların yapamadığını sizde yapamıyacaksınız demokrasiyi boğmaya.
KARAR OKURU 12 Nisan 2019 10:23
Adaletten ve liyakatten uzaklaşırsanız, kasa, kese, nisa peşine düşerseniz çok daha büyük bir tokat yiyeceksiniz. Bu sonun başlangıcı olabilir. Böyle devam ederseniz ben de bir daha oy vermeyeceğim.
Turgay 12 Nisan 2019 13:38
0
Masa, kasa, nisa olmalıydı.
KARAR OKURU 12 Nisan 2019 15:51
0
Eskiden gözü kapalı sürekli oy verdiğim bu iktidar partisi liyakatsız ehliyetsiz kul hakkı gözetmeyerek yaptığı yapmaya sebep olduğu uygulamalarıyla beni aklımın ucunda dahi geçmeyen İmamoğlu çevresinin seçmeni yaptığı için çok teşekkür ederim.
Mali 12 Nisan 2019 10:16
İstanbul için niye bukadar direniyorlar biliyormusunuz..?Sokullu Paşanın dediği gibi Kolları kesildi,hortumlarda kesilecek Bu kadar basit.
KARAR OKURU 12 Nisan 2019 10:11
Hırsızın hiç mi suçu yok. İstanbul ve B. Çekmece de Ak parti kazansa idi aynı yazıları yazacakmıydın yoksa oyların nasıl çalındığını mı anlatacakdın. Erdoğan fetöye savaş açmasaydı kemalistler ile mücadelesini sürdürse idi... Sen hangi tarafda olacaktın.
Mahsuni 12 Nisan 2019 22:58
0
Fetöyle savas? Eminmisin ?
Şerif 12 Nisan 2019 09:59
Şaşırmaya ne hacet. Bir, Demokrasiyi, Hukuk Devleti ilkelerini, iyi niyeti esas alan sistemler ve Kurumları var. Bir de Sahteokrasiyi, Guguk ilkelerini, sui-niyeti esasa alanlar. Ne doğradıysak Çanağımıza, O gelecek kaşığımıza. ha sabır 1 gün kaldı.
Kartal Vakur 12 Nisan 2019 09:53
İslam tarihinde Hariciler bir mücadeleyi hileyle hurdayla, kan ve gözyaşı ile kazanırlar, sonra işledikleri günahtan kurtulmak için Kur'an hüküm ararlardı.
karar okuru 12 Nisan 2019 11:40
1
Yani bunları hariciler sınıfındanmı görelim arkadaş.Biz kimlerle uğraşıyoruz bilsin insanlar.Gözlerimi kör , Kulaklarımı sağır , Kalplerimi taşlaşmış yoksa.Böyle giderse bu hepimiz için sonu felaketle bitecek bir hikaye olur bence.
Abdullah 12 Nisan 2019 08:59
Muhteşem yazmışsınız duygularıma tercüman olmuşsunuz. Kazanmasını istemediğim bir partide olsa hukuk herkese lazımdır Adalet ve hakkaniyetten şaşmamak gerekir.Hz Ömer'in adaletini menkıbelerini ve Osmanlı dönemi adaletini anlatıp atalarımızla ne yüzle öğüneceğiz? Dün Akparti ye yapılan haksızsıklara ve hukuksuzluklara karşı Millet Akparti'nin yanında yeraldığı gibi bugünde kim haksızlığa uğrarsa onun yanında yer alır
KARAR OKURU 12 Nisan 2019 08:51
Seçim YSK nın değildir ! YSK halka hizmet için vardır halk için vardır halka rağmen değil ! Ey karar gazetesi ! Doğru manşet at lütfen ! Halk tercihini yaptı YSK sen bizim için varsın !!!!
KARAR OKURU 12 Nisan 2019 08:09
Yüz küsur oy kayması için yalova da seçim tekrarı yaptıran chpkk ye hak olan itiraz ak parti ye haram olsun diyorsunuz yani
KARAR OKURU 12 Nisan 2019 10:24
13
yalovada seçim tekrarını yaptıran CHP değil AKP idi. Bilmediğiniz konularda yazıp komik duruma düşmeyin
KARAR OKURU 12 Nisan 2019 11:05
1
Yalova'da önce AKP Belediye Başkan adayı Yakup Koçal'ın 1 oy farkla seçimi kazandığı açıklandı.CHP'liler, 1137 numaralı sandıkta partilerine çıkan 154 oyun bir oy olarak görüldüğünü, oylarının HDP'ye yazıldığını belirterek Yalova Merkez İlçe Seçim Kurulu'na itiraz etti.
KARAR OKURU 12 Nisan 2019 11:03
1
İtiraz kabul edildi, oylar yeniden sayıldı. Bu sefer de CHP'nin adayı Vefa Salman'ın 6 oy farkla kazandığı duyuruldu.Bunun üzerine AKP sonuca itiraz etti.Seçimler 1 Haziran 2014'te yenilendi, CHP adayı Vefa Salman bu kez 6 yerine 356 oy farkla Yalova Belediye Başkanı seçildi.
KARAR OKURU 12 Nisan 2019 08:09
Hdpli belediye başkanlarının khk ile ihraç edilmişler diye başkanlıklarına oy vermeyen YSK neden seçime girmelerine izin vermiştir . YSK nın kararı adalete uygun değildir.
KARAR OKURU 12 Nisan 2019 08:03
Fazla zorbalık tahriş yapar daha seçilmeden medya yi tehdit et ama adın demokrasi kahraman i olsun diyorsun yani
KARAR OKURU 12 Nisan 2019 09:18
11
Bi atasözü vardı.. Neydi? Dilimin ucunda.. yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış mı ne, onun gibi bir şeydi.
KARAR OKURU 12 Nisan 2019 08:02
YSK hdp seçmenini kandırmak mı istedi. Ne demek seçimi ikinci sırada bitirene mazbata vermek. Doğrusu ya Meclis üyeleri kendi aralarında Başkan seçmek yada seçimi yenilenecektir.
KARAR OKURU 12 Nisan 2019 07:51
Khk lı diye başvurusu reddedilmeyen, sevildikten sonra mazbatası verilmeyenlere bakalım kararın gerekçesinde YSK ne kadar saçmalayacak
KARAR OKURU 12 Nisan 2019 07:43
Seni derdin ne kardes hırsızlık i görme binlerce sahte seçmeni görme zorbalık gi girme ak parti hakkını aramasın chpkk bile yapmadık demiyor senin payinada rezlligi örtbas etme görevi düşsün
Abdullah 12 Nisan 2019 09:01
86
Muhalif herkesi Terörist, zillete düşmüş ilan ederseniz elbet sandıkta da istediğiniz çıkmaz. Tüm sandıklarda Akp nin müşahidi sandık Sorumlusu kat Ve okul Sorumlusu fazlasıyla görev yerinde idi.Bir sandıkta dahi şaibeden bahsedilmiyor. Bahsettiğiniz sahte seçmen ise herkesin bir TC nosu var Mükerrer oy kullanamaz.Kaldı ki bu konu devletin sorumluluğundadır.
Hak ve Adalet 12 Nisan 2019 09:40
5
Herhangi bir bilgin olmadan konuşuyorsun 07.43 kardes ben Büyükçekmece'de yasıyorum. Artan secmen 2.000 civarı ve bunun 700 kusuru ilk defa oy kullanan gençler. CHP kendisi Büyükçekmece seçim öncesi seçmen isimleri askıya çıktığında itiraz etti. Düzelttirdi ve seçmenler onandı. Git kontrolü yapmayan Akparti yetkililerini ve gidip ilçe ilçe dolaşıp miting yapan İç İşleri Bakanını suçla. Büyükçekmece'de en ufak şaibe yok. Ben Büyükçekmece'de CHP desteklemedim hatta Mevlut Bey kazanmasını çok istedim. Ama artık adil olun iftira atmaktan, insanlar
KARAR OKURU 12 Nisan 2019 14:11
0
Nedense binlerce sahte seçmen akp kaybedince açığa çıkıyor; itirazı niye zamanında yapmadı AKP, yolsuzluk varsa dahi AKP nin kontrolünde olmuştur, kötü günde kullanmak için.
KARAR OKURU 12 Nisan 2019 14:18
1
Abdullah 85 tane kirmiziyi yemişsin,seçimden sonra troller ortalıkta görünmüyordu,yine adres kaydırma yapmışlar:)
KARAR OKURU 12 Nisan 2019 07:29
Polis göndererek ak partiye oy vermeyenler chp'ye oy verenler araştırılmıyor sayın yazar TIR garajına kümese metruk binaya vb yerlere yazılan seçmenler araştırılıyor ikamet teyidi yapılıyor sanki vatandaşın kime oy verdiği araştırılıyor algısı oluşturma
KARAR OKURU 12 Nisan 2019 08:45
44
seçimden önce buları söyleyenlere sus iftira atma diyenler sizlerdiniz birazcık dik durun
KARAR OKURU 12 Nisan 2019 09:20
9
Acaba TIR garajında, kümeste, metruk binada kayıtlı seçmen ne zaman seçmen kütüğüne kaydedilmiş, bu insanlar cumhurbaşkanlığı seçiminde de oy kullanmışlar mı? Bu da araştırılıyor mu?
Kartal Vakur 12 Nisan 2019 09:58
37
Seçmen listeleri açıklandığında Şırnak'ta bir evde 400 seçmen kaydına muhalefet itiraz ettiğinde gülerek "demekki aile kalabalıkmış"diye dalga geçiyordunuz kardeş. Şimdi ne oldi ki
Krr 12 Nisan 2019 10:25
La beş yaşındaki çocuğa soruyor polis sen de oy kullandın mı diye. Çocuk ben seçim bilmem oyun oynamayı bilirim diyor. Binaliden bile daha mantıklı cevap veriyor. Ama sizde yürek olsa bu baskıcı düzene taraftar olmazdınız zaten. Allah ıslah etsin diyelim.
KARAR OKURU 12 Nisan 2019 07:14
Abi işi iyice şova döktün, bu kadarı ağır gelir, koca istanbulun hukukuna riayet etmeyen senin hukukuna hiç riayet etmez.
KARAR OKURU 12 Nisan 2019 06:49
Deve sormuşlar neden eğri o da demiş ki nerem doğru ki
KARAR OKURU 12 Nisan 2019 06:32
Ey para sen nelere kadirsin böyle.islamcılar siz para ve iktidar ile olan imtihanınızı kaybettiniz. Komünist başkana bakında yüzünüz kızarsın burnunuz yansın .tabi varsa.
KARAR OKURU 12 Nisan 2019 04:44
Akif abi, ne zamandan beri seni arıyorum, meğerse KARAR'da KARAR kılmışın ne güzel. Neydi o hürriyet yılları. Ha bire eleştirirdim abi aç gözünü diye, tarafsızlığını beğendim bu sefer, kutlarım
recep akay 12 Nisan 2019 02:05
Akif bey, vicdan sesine o kadar çok ihtiyacı varki toplumun, size teşekkür ediyorum merhametli diliniz için.
KARAR OKURU 12 Nisan 2019 01:38
AKP freni iptal etti uçurumdan kendisi atlamaya karar verdi. İyi hayırlı olsun diyelim. Biz ülkeyi kurtarırız merak etmeyin. Yüz yıl sonra yeni bir Mustafa Kemal çıkar elbette. Ama ne olur o raddeye getirmeyin, daha bu halk zarar görmesin, vicdan kırıntısı kaldıysa eğer yapmayın etmeyin...
musto 12 Nisan 2019 01:29
Hiç umurlarında değil günü kurtaralım İstanbuldan beslenecek binlerce boğaz var ısmarlama yapılan binlerce ihale var bunların araştırılması çıkacak yolsuzlukların yaratacağı etki ve tepkiler korku duvarının yıkılması ile çatının rüzgar alması bir kaç yıl sürmeden yıkılması demektir.
karar okuru 12 Nisan 2019 00:48
aman canim sende. vur patlasın çal oynasın.
KARAR OKURU 12 Nisan 2019 00:51
Yazı süper olmuş. Saygılar.
Ahmed 12 Nisan 2019 00:24
"Düne dek şiddet ve hararetle savundukları hiçbir şey yok ki, bugün kürsüye çıkıp tam tersini daha ateşli bir şekilde savunmasınlar." Sayın yazar Ak Partinin mevcut durumunu özetlemiş.
KARAR OKURU 12 Nisan 2019 00:21
En iyi izahat bu: FETOnun "subliminal oy kumpasi"
KARAR OKURU 12 Nisan 2019 00:21
Seçmen elinden geleni yaptı, sandıkta mesajını verdi, bu saatten sonra yapabileceğimiz bir şey yok, AKP'nin de bu tür imtihanlarla sınanmasını dilemekten başka.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN