Back To Top
FETÖ’nün siyasi ayağı kim değil ne?

FETÖ’nün siyasi ayağı kim değil ne?

 - Son Güncelleme: 13.02.2020 Perşembe 13:56
- A +

Dün Cumhurbaşkanı Erdoğan, "FETÖ'nün siyasi ayağı bizzatihi Kılıçdaroğlu'nun kendisidir" dedi. Suçlamasını, Kılıçdaroğlu ve CHP'ye aynen iade etti.

Önceki gün de Kılıçdaroğlu, FETÖ'nün siyasi ayağının bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti olduğunu söylemişti.

Karşılıklı suçlamaların altını doldurmak için başvurulan iddiaları sayıp dökmeye ne hacet!

Fakat soru baştan yanlışsa cevabın doğru olma ihtimali de yok.

FETÖ kimi kullanmadı ki?...

FETÖ'nün suret-i haktan görünerek kanına girmediği, kirini bulaştırmadığı, kullanmayı başaramadığı etkin bir parti kaldı mı geride?

Muhalefeti kumpaslarla dizayn etmeye çalışırken AK Parti iktidarından mı yararlanmadı?

AK Parti ve Erdoğan'ı hedef aldığında, muhalefet partilerinden mi faydalanmadı?

Gün geldi iktidarı muhalefete karşı kullandı, gün geldi muhalefeti iktidara...

CHP ile MHP'ye karşı ürettiği kumpas materyalini, arası iyiyken AK Parti'nin hizmetine sundu.

Ters düştüğünde ise AK Parti'ye kurduğu kumpasın mahsullerini CHP'ye servis etti, MHP'nin iktidar karşıtı söylemlerine sızdı.

FETÖ'yle ağız birliği içinde görünmek; terör örgütü propagandasına alet olmaksa...Muhalefeti veya iktidarı yıpratmasına ve şekillendirmesine yardım ve yataklık etmek, yani amaç birliği suçu işlemekse...

Söyler misiniz; az ya da çok, bu partilerden hangisi bu suçlamadan muaf tutulabilir?

Kimi zaman bilerek kimi zaman bilmeden, kiminde isteyerek kiminde istemeden FETÖ'nün oyununa gelmemiş, gizli açık destekçisi durumuna düşürmeyi başaramadığı partiyi gösterin, gerisini ondan sonra konuşalım.

Muhalefet de iktidar da FETÖ'nün hem kurbanı ve mağduru hem de birbirlerini FETÖ'nun suç ortağı, siyasi ayağı olarak suçlayacak nedenlere sahip. Tam da FETÖ'nün sinsice amaçladığı gibi...

Siyasi ayak tartışması, bu sebeple kesin sonuca ulaştırılamaz bir tuzak. Çıkamazsınız içinden.

Sündürülmeye, esnetilmeye, istismara da son derece açık.

Kimsenin, FETÖ'yle paslaşmanın ne tamamen masumu ne de gerçekten suçlusu çıkacağı bir tartışma bu. Çözümsüz bir kördüğüm.

Siyaseti böyle hinoğluhin bir kısırdöngüye, kimsenin hasarsız sıyrılamayacağı bir fasit daireye sokmak ancak FETÖ'nün ekmeğine yağ sürer, sadece onun aradan sıyrılmasına yarar.

Başından beri kimsenin elini temiz bırakmama, melanetini her tarafa bulaştırma stratejisi boşa çıkarılmadan FETÖ nasıl yenilecek? Mücadele nasıl kazanılacak?

İktidar da muhalefet de FETÖ'yle mücadeleyi araçsallaştırarak, birbirine karşı silah gibi kullanarak, istismar ederek, sulandırarak hala FETÖ'nün tezgahına geldiklerini, aslında şeytani planı doğrultusunda siyaseti kullandırtmaya devam ettiklerini fark etmeyecek mi?

Birbirlerinin itibarını vurmak için patlattıkları o saklı mayınları o yollara kim döşedi, o parmak izlerini oralara kim bıraktı, aleyhlerindeki şüpheleri o zulalara kim yerleştirdi?

Siyasi ayağı, 'siyaseti komple itibarsızlaştırmak kimin çıkarına' sorusunda ararsanız, belki bulunur doğru cevap.

Yoksa; FETÖ'yü bitirseniz bile ektiği nifak tohumlarına kazandırmış, hep beraber altında kalmış olmaz mısınız?

Rusya’yla NATO arasına oturulmaz!

ABD’den istediğini alamayınca Rusya’yla yakınlaşmıştı Ankara. Haddinden fazla yakınlaşmanın kötü bitebileceği, bu ilişkiye güvenip AB, ABD ve NATO’yla papaz olmanın pişmanlık getirebileceği söylenmesine, bütün uyarılara rağmen...

‘Dikkatli olalım, Rusya’nın işine gelebilir, S 400’lerle başlayan süreç buna zorlayabilir ama Batı’yla ipleri koparmayalım, sonu belirsiz bir macera’ diye uyaranlara neler denmedi ki...

Ne emperyalist uşaklıkları, ne satılmış Amerikancılıkları, ne hain anti-Rusçulukları, ne Batı hayranlığı uğruna Avrasya düşmanlıkları, ne AB maşalıkları, ne Atlatnikçi ve NATO mandacılıkları kaldı.

Kendilerine biçtikleri paye ise Rusçuluk değildi. Rus menfaatleri, emperyalizmi ve mandacılığının sözcülüğü, savunuculuğu hiç değildi. Anti-emperyalistin önde gideni, emperyalizmle savaşın yılmaz mücahidi, tam bağımsızlık mücadelesinin vatansever kahramanlarıydılar.

Çok geçmedi, toz kondurmadıkları Rusçulukları İdlib’de bozgun yedi, neye uğradıklarını şaşırdılar. Afallaya bocalaya hala Rusya’yı aklamaya, bir umutla bağlılıklarını kurtarmaya çalışıyorlar.

Ama nafile...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İdlib’de rejimin saldırılarına Rusya’nın göz yumduğunu açık etti. İkinci saldırıdan sonra daha sert çıktı, dün Rusya ve Esad’ı İdlib’de sivilleri öldürmekle suçladı.

Aynı sırada Savunma Bakanı Akar, NATO ile AB ve ABD’yi İdlib’de saldırıya uğrayan müttefiklerinin yardımıma çağırdı. Lafla değil somut adımlarla. Yani Esad ve Rusya’yı birlikte durduracak askeri yardıma.

NATO ve ABD’den hemen ‘dayan geliyoruz, yalnız değilsin, Ruslara karşı imdada yettik yetiyoruz’ açıklamaları geldi.

ABD Suriye Temsilcisi Jeffrey, hızır edasıyla Ankara’ya koştu. “Her imkanla desteğe hazırız, Türkiye’nin yanındayız, şehitlerimiz var, Rusya ve Esad saldırılarını derhal durdurmalı, acilen ateşkes ilan edilmeli” dedi.

Bu arada Kremlin Sözcüsü Peskov dahil, Moskova’dan Türkiye’ye kızgınlık sesleri yükselmeye başladı. Astana sözlerini tutmadı, İdlib’de teröristleri ayrıştırmadı, silahsızlandırılmış bölge kurmadı, Rus ve rejim güçlerine yönelik terörist saldırıları önlemedi, bunu düzeltme sorumluluğunu üstüne almıştı, zaten ‘geçici çatışmasızlık gözlem görevi’ adı üstünde geçiciydi, sonsuza dek bekleyemezdik diye uğradığı saldırıların suçunu Türkiye’ye attılar. ‘Laf dinlemiyor, söz geçiremiyoruz’ dedikleri rejime tek etmiş değiller daha.

Bir kez daha yol ayrımında Ankara. Sıkışmışlıktan kurtulma telaşıyla aynı hatayı tekrarlamamalı.

Batı ittifakına geri dönmeli, NATO’yla yakınlaşmalı, AB ile ABD’den uzatılan elleri geri çevirme lüksü yok elbette. Ama Rusya’yla kötüleşme, Rusya’yı ihmal veya gözden çıkarma yahut da çatışmayı göze alma pahasına değil.

Şunu da unutmadan; ecdadın buyurduğu üzere, iki sandalye arasına oturulmaz.

ABD ile Rusya’yı birbiriyle dengeleyeyim derken arada sandalyesiz kalma tehlikesi de var.

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 00:56
Bi saat önce renkler daha uyumlu idi de, bu saatte bir baktık denge kaykılmış vaziyette; vay sen hoşt gelmişen sevimli trolum, hoş hoş... Daaaa, fazla geç kaldın; güzellik uykusunda mıydın, yoksam arpan mı az geldi, bilemedim valla. Ama görev aşkın muazzam, bas bas yapmışsın beğenmediklerine; helalı hoş olsun, iyyyyi uykular sevimlisiz trol taifesi, iyyii... Akıl, zeka, bellek, bilgi, bilişim hak getire; iki satır çiziktiremez miydiniz yav, fikrinizi daha anlamlı 'marketing' ve 'PR' yapabilirdiniz be ya... Hoşça kalın!
ali namlı 13 Şubat 2020 21:59
Okuyucu yorumlarının hepsini okudum ,şahsen herkese teşekkür ederim ; her şeyi o kadar güzel anlatmışlar ki ! Bizim bir şey eklememize hiç gerek kalmamış . Ancak ben de naçizane şunu belirtmek istiyorum : Bu konuda esas suçlu ayan beyan belli olmakla birlikte başkaları da zaman zaman duruma göre Fetö ile karşılıklı olarak birbirlerini kullanmışlardır .Selam ve saygılarımla
karar 13 Şubat 2020 20:46
ihtilal günü ve gecesi c bşk.nın nerede olduğunu nasıl olurda kimse bilmez,c bşk.nın yaverlerinin fetöcü) dahi bilgisi nasıl olmaz ki c.bşk. ve belli makam sahiplerinin her dakikası planlı ve programlı önceden bilinir değilmi.
İbrahim Erdoğan 13 Şubat 2020 20:33
Oh ne alâ yorum. Ne şiş yansın ne kebap!.. "Suya sabuna dokunmadan" vaziyeti yorumlamak ve bu arada gerçeklerin de alargasından geçmek, belki risksizdir. Ancak bilinmelidir ki; Suya ve sabuna dokunmadan temizkik olmaz!.. Onun için şair bir mısrasında diyor ki: "Suya sabuna dokunmazmış, pise bak"... Lütfen biraz cesaret!.. Bizim gibi avam tabakasının inanın gerçeği tam okuyabilmenin ve görebilmenin dışında bir derdi yoktur... Gerçekler gizlenmesin, bilgilenelim, karanlıktan kurtulalım ve adımlarımızı atarken önümüzü görelim. Lütfen biraz cesaret!..
KARAR OKURU 13 Şubat 2020 18:53
Herşeyin aşikar olmasına rağmen, Fetönün siyasi ayağı tartışması açmak, bu dönemde nafile zaman kaybından başka bir şey değildir. Belki hukukun daha demokrat hukukçuların elinde olduğu bir dönem gelirse o zaman bu tartışma anlam kazanır. Öte yandan, fetö konusunda sayın Beki , iktidara muhalefeti bir tutarak muhalefete haksızlık etmiş. Muhalefetin bu konudaki uyarılarına iktidar kulak tıkadığı gibi elindeki tüm olanakları Fetöcülere açmıştır.
KARAR OKURU 13 Şubat 2020 18:33
Kör değiliz ki siyasi ayağı arayalım.
KARAR OKURU 13 Şubat 2020 16:24
Yazamıyoruz fetönün siyasi ayagını sabahtan beri 3 kere yazdım hepsine editör sansürü gelmiş. Herkes biliyor fetönün baş ortagını kolkola beraber yol yürüyenleri. Fetönün savcılıgını yaptıgını kendileri söylediler, fetö adına Türkce olimpiyatları parası bastıran da kendileri. Yargıya emniyete soru calma marifetiyle sızılırken buna kargalar bile gülen de belli.
Karar Okuru 13 Şubat 2020 18:28
28
Ne istedilerde vermedik diyenler!,
Pesimist 13 Şubat 2020 19:02
22
Bizim millet balık hafızalı oluyor bazen. Bu dediklerinizi unutuyorlar. Gel hocam bitsin bu hasret diyen de Kılıçdaroğlu idi zaten. Hizmetin yaptıkları devlet tarafından denetleniyor diyen de Akşener olsa gerek(!)
KARAR OKURU 14 Şubat 2020 00:03
0
Lütfen balıklara hakaret etmeyelim.“Balıkların hafızası 3 saniyedir” anlayışı yıkıldı. Bu sözün bir efsane olduğu, balıkların aslında 5 ay öncesine ait bilgileri hatırlayabildiği belirlendi. Balıkların fareler kadar akıllı olduğu hatta balıkların eğitilebileceğini gösteren araştırmalar olduğu iddia ediliyor.
Mustafa Özyörük 13 Şubat 2020 16:20
Fetönün siyasi ayağı Emin Çölaşan dır başka yerde aramayın ..
KARAR OKURU 13 Şubat 2020 21:28
0
Eksi verenler, adam ironi yapmış
FETÖ'nün siyasi ayagi yoktu,siyasi ortagi vardi.Misir'daki sagir sultan dahi bunu biliyordu. Rabbim de milletim de affetsin diyen kim di ?
Herkes fetöcü bir bunlar değil 13 Şubat 2020 17:11
20
Tek fetöcü çaycı çorbacı gariban işinde gücünde ekmeğinde üç kurulun peşinde olanlar. Gerisi sütten çıkmış ak kaşık.
KARAR OKURU 13 Şubat 2020 15:35
Bu alem beni yoruyor. Neyse devamı şöyle olacaktı. Diğeri ağzından salya karışık kan akıtarak çok uzaklardan, ülkeme düşman, ülkemi satarak birilerinin kucağında .... kullanılıyor mu.? Evet kullanılıyor.Kullanan larla işbirliği yapanlar var mı? Evet var. Yahu billahi matematik yapmaya gerek yok. Onlar kullanan. FETO KULLANILAN. Duruşunu belirle. Bu ülke seninle gurur duyacaktır.
KARAR OKURU 13 Şubat 2020 23:15
0
Yazdıklarımdan görüyorum rahatsız olanlar var. Tebdili mekanda yarar var size yakışır. Kullanıcı değişikliği yapabilirsiniz. Sizi gidi vatansızlar sizi. Rahmetli Erbakan çok severdi bu sözü. "Sizi gidi renksizler sizi"
KARAR OKURU 13 Şubat 2020 15:19
Herşey o denli açık, o denli somut ki, kafa patlatmaya, akıl oyunları üstüne zar atmaya hiç ama hiç gerek yok. Yahu şu olmuş, bu yaşanmış, şu gitmiş, zamanında resimlerde arzı endam bulunmuş, hepsini çöpe at. Sabah erkenden duru bir hesaba çek kendini. Biri Akdenizdeki çıkarları uğruna, diğeri ağzının
KARAR OKURU 13 Şubat 2020 15:02
Vara yoğa Fetö diyerek kendinizi temize çıkarmayın bence. Fetö hepinizi kandırmış da vs. Kanmasaydınız, Allah akıl fikir vermiş. Siz aslında kandırılmadınız, her şeyi bilerek ve isteyerek yaptınız çünkü menfaatiniz bunu gerektiriyordu.
Akif Beki;hem nalına hem mıhına vurmuşsun.Her kesime göz kırpmışsın.Kimseyi suçlamamışsın,herkesi haklı çıkarmışsın. Hoca Nasreddin'in hırsızlık hikâyesinde , hanımının:"Hırsızın hiç mi günahı yok"deyince,Hoca'nın:"Sen de haklısın hanım" demesi gibi.Herkes suçsuz(siyasiler),fakat sadece garip- guraba,fakir-fukara olanlar,arkası ve dayısı olmayanlar suçlu öyle mi???Ben de:"Hasbiyallahu lâ ilahe illâ hu,hasbunallahü ve nı'mel vekil"derim ve Allah'a havale eder,rahat ederim.Ohhhh.Elhamdülillah.
Ömer GÜNEY 13 Şubat 2020 15:00
Sn.Akif Beki Beyefendiye;Dünyada iki suçlu daima tüm dünya kamereları kendilerini çeksede suçlarını inkar ederler.Çünkü ceza çok büyüktür.Bu iki suç zina ve hırsızlıktır.Bunun için dünyada fitne yayıp savaş çıkarırlar.Hatta rahimdeki bebeğide öldürürler.Şayet bilmeden bir suç işlemiş olsalar,zalimlerden olduk deyip tüm dünya mazlumlarına ve Hakim Bey'e suçlarını tek tek söyleyerek boyun büker af ister,Hakim Bey'in ceza vermesine de içtenlikle razı olurlar.Bu tip insanlar hakikaten pek zalim ve hainleşmiş insanlardır.Bunlara Tüm dünyayı delil getirse de kar etmez.Selam ve dua ile
KARAR OKURU 13 Şubat 2020 14:42
Sayın başkanımız abd ye her fırsatta fetöcüleri iade etmesi konusunda baskı yapmalı. Ama bu konu gündeme bile gelmiyor. Bu Suriye meselesinden çok daha önemli. Akif bey bu konuyu da işlerseniz sevinirim.
Süheyl CALISKANOGLU 13 Şubat 2020 14:18
Suriye,Idlib,FETÖ biktik bunlardan,konuyu biraz degistirelim.Türk uyruklu,Alman gazeteci Deniz Yücel,Türkiye'de tutuklandi,"terorist' suclamasiyla,Alman Basbakani Angela Merkel'in RTE'ye "bir gece ansizin,telefonuyla'serbest kaldi,özel bir ucakla Almanya'ya uctu gitti, hakkinda ki göstermelik dava Türkiye'de devam etti,dün 15 sene hapis cezasi verildi.Yakin da Deniz Yücel'le bir davetiye gönderilip, Türkiye'ye gelmesini ve 15 senelik cezasini yerine getirmesi "ricasinda bulunalacak'herseyimiz,Tiyatro,komedi,tek kelimeyle..
E.K 13 Şubat 2020 14:10
Sn Erdogan besledigi karga gozunu oymaya calistiktan sonra iki taraf camur atiyor...Ne istedilerde vermedik diyen kendisi. Neler verildigini bilmiyoruz. Ama niye verildigini biliyoruz. Ayni kibleye dondukleri va alinlara secdeye geldigi icin...Sanki geri kalanlar ateist. Akp isi gurultuye boguyor. Bu sahteklar din tuccarlarinin siyasi ayagi meydana cikarilmiyor..Ihtimalen ucu cok yukarilara gidebilir...Akp iktidari suresince feto konusunda ciddi temizlik yapip gercek suclulari bulabilmek mumkun gozukmuy or..
Marasli 13 Şubat 2020 14:10
Sayın beki bana sorsunlar ( yada doğruyu konuşan o kadar akıl sahiblerine sorsunlar ) . Toplam beş on sayfayla kimin ayak kimin kaypak olduğunu buluruz. Gülüyorum koskaca devlete, kurumlarına, istihbaratına. Gülüyorum koskaca milletin inancına (İslam dini değil kastedilen) , örfune adetine ( çarpıtmayin az akıllı olan kasttetigimi anlar) ,... Çünkü neden gülmek gerekir denilirse, herseye sımsıkı hırsla sarılan ancak elinde hiçbirseyi kalmamış müflis durumundayız.
Türk oğlu ! 13 Şubat 2020 14:00
Kazan dibin kara, seninki benden kara demişsin. İyi de, kendinden olmayan bütün muhalefeti fetöcü olmakla suçlayarak bu işi ilk Erdoğan, Bahçeli, Perinçek'ler başlattı.Ee haliyle muhalefette doğal olarak sen daha fazla fetöcüsün, etrafın fetöcü kaynıyor diyecek.Doğanın kanunu kurt kuzuyu yer.Bi de fetöcü aga babalar elini kolunu sallayıp gezerken olan çar çakala oldu iyi mi.Bu vesileyle umarım insanlar böyle din taciri salyalı tarikatların peşini bırakırda, toplum olarak kurtuluruz.Ama hey haat liyakat hak getire yeni dinli dinsiz fetöler devlete çöreklenmekte.
KARAR OKURU 13 Şubat 2020 12:27
siyasilere gelince, bu örgüt az veya çok kimi kullnmadıki diyorsunuz ya.. peki normal vatandaşın suçu ne be kardeşim. 500-600 bin kişinin bu davalardan direk etkilendiği söyleniyor. yazık değilmi bu insanlara. olsa olsa tepedeki 5-10 bin kişi bunların gerçek niyetini biliyor olsun. Ya diğerleri ? yapmayın. biraz vicdan.
KARAR OKURU 13 Şubat 2020 14:18
25
Zarar görenler örgütün ne olduğu anlaşıldıktan sonra inadına örgütle işbirliği ve dayanışmaya devam edenler.Her şey milletin gözü önünde cereyan etti.
Mustafa 13 Şubat 2020 11:33
Suriye meselesi, Bu bir satranç oyunu bir kaç piyon yada fil kaybettin diye eleştirenler karşı tarafın kalelerini kaybettiğini görmüyor. Hiç bir taş kaybetmeden oyunu alamazsın böyle bir oyun yok. Türkiye oyunu gayet güzel oynuyor izleyelim görelim. Fetönün siyasi ayağına gelince dün nerde durduğun değil bugün nerde olduğun önemli. Bugün dün fetöcülere hizmet edenleri kim savunuyorsa oraya bakmak gerekir.
Beberuhi 13 Şubat 2020 13:04
40
Tabi canııım, biz hiç bilmiyoruz bir sen biliyorsun bu ultra derin stratejiyi !!! Kaleler maleler falan böyle beylik laflarla kimi kandırıyorsunuz? Kimin hangi kaleleri kaybettiği belli koçum. Masal okumayın. Cin olmadan adam çarpmaya çalışıyorsunuz ya çok gülüyorum yav.
ADIN ÖNEMİ YOK 13 Şubat 2020 11:19
SİYASÎ AYAĞI BELİRLEMEDE KRİTER Siyasî ayağı belirlemek oldukça basit: KHK ile ihraç edilenler için uygulanan kriterlerin aynısını siyasetçilere de uygulamak. Kriterleri hiç eğip bükmeden... Ama, fakat, lakin, ancak gibi unsurlar ile meselenin özünden uzaklaşmadan kriterlerin aynısı bütün siyasetçiler için uygulansın. Anında siyasî ayak çözülür. Örneğin "HTS kayıtlarında haklarında işlem yapılan kişiler ile irtibat kurmak" ile işe başlanabilir. Çocukların gönderildiği okullar, dersaneler, aleyhteki şahitler... KHK ihraç kriterlerinin aynısı... Ne eksik ne de fazla...
KARAR OKURU 13 Şubat 2020 11:07
Suçu herkese dagit olsun bitsin taktigi önermis yazar. Herkesi ayni derecede sorumlu göstermek ahlaki mi? Okurlarin akliyla alay etmeyin!
KARAR OKURU 13 Şubat 2020 12:41
4
Herkes suçludur demekle hiç kimse suçlu değildir demek aynı şey. Hiç kimse suçlu değilse suç da yoktur bu arada. Suç yoksa FETÖ ne?
HACI MURAT 13 Şubat 2020 10:41
Fetö konusunda söylediklerinde Akif Beki büyük ölçüde haklı.Öte yandan 15 Temmuz'un 1 numarası Akın Öztürk 1973'te askeriyeye girmiş.15 Temmuz'a katılan 44 general 1980'li ve 1990'lı yıllarda Harp Okullarına girmiş.CHP'nin fetö konusundaki tutarsızlığı,fetönün ne olduğu anlaşıldıktan sonra fetö unsurları ile işbirliği içerisine girmesidir. Yoksa CHP'ye 3-5 fetöcünün sızmış olmasına kimse bir şey demiyor.Bir de iktidar fetö ile ölümüne savaşırken CHP'nin aynı kararlılığı gösterememesi var.Siyasi ayağını araştıralım geyikleri fetö ile mücade sayılmaz.Fetönün ayağı da,gövdesi de,başı da ortad
KARAR OKURU 13 Şubat 2020 11:40
17
İlk defa Hacı Murat'a hak verdim. CHP düşmanımın düşmanı dostumdur dedi ilkeli hareket etmedi.
KARAR OKURU 13 Şubat 2020 15:16
24
Sağırlaşmışsın gene 'hacı murat', iki gün önceki yirmi maddelik fetönün siyasi ayağını açıklayan açıklamayı duymamazlıktan geliyorsun, hacııııı. Bak, tam da bugün saat iki civarında, iktidar yalakası bir TV de konuşan amiral gemisi gazetecisi "..... genel kurmay başkanları (eski) destekleseydi Erdoğan FETÖ'nün bu kadar gelişmesine ......." diye bir inci attı ve fetönün ne kadar geliştiğine sebeb oldu mealinden okudu. Hadi gene iyisin: savunulacak çokça şeyin oldu!..
KARAR OKURU 13 Şubat 2020 09:49
Fetöden yargılandım ve beraat ettim. Ama hala işime dönemedim. Onlara gelince hiçbirşey yok. Kandırıldık diyorlar.
Mehmet 13 Şubat 2020 09:48
Akif bey yazınızdan pek anlayamadım CHP de mi Fetöcü oluverdi..
KARAR OKURU 13 Şubat 2020 09:04
Zamanında milletin önünden gidip methiyeler düzenlere kimsenin dokunduğu bir şey ettiği yok. Onlar hata ettik Allah affetsin deyip kenara çekiliverdiler. Ama onlara güvenerek yine onların telkin ve tavsiyelerine uyarak cemaat ile bir şekilde yolları kesişenler perma perişan oldular. Çaycı, çorbacı, memur, öğretmen, hemşire, doktor, polis memuru ... gibi bir dünya kamu görevlisinin ekmeğiyle oynadılar. Ama ne hikmetse kodamanlara kimsenin bir şey yaptığı yok. Yani eli kolu uzun olanlar bir şekilde işin içinde sıyrıldı. Kiri kimsesi olmayanlar ise bedel ödemeye devam ediyor.
KARAR OKURU 13 Şubat 2020 09:36
42
Ağzınıza sağlık yapılan tam olarak budur....
Mustafa 13 Şubat 2020 11:49
20
Mit tırları ve hakan fidan meselesinden sonra iş ortaya çıkmıştır. Buna rağmen fetönün yanında olmaya devam edenlerin bugün ağlamaya hakları yoktur." Dün sizde onlarla beraberdiniz" söylemi işi sulandırmaktır. Yukarıdaki belirttiğim olaylar dönüm noktasıdır. Virajı alamayanlar devrilmeye mahkumdu ve devrildi.
KARAR OKURU 13 Şubat 2020 12:09
56
Mustafa 17 ile 25 Aralık arasında Fehmi Koru'nun barış elçisi olarak gönderildiğini unutuyorsun. Yani o tarihte bile ipler henüz kopmamıştı.
KARAR OKURU 13 Şubat 2020 16:02
42
17-25 Aralıktan sonra bile Bank Asya'ya para yatıran kimi iş adamlarına dokunulmadı. Altlarındaki araba çok iyimiş. 250 ile viraja girip bir güzel döndüler.
okur 13 Şubat 2020 09:02
son dönemde üst kademelere yerleştirdiği adamlarla darbe teşebbüsünde bulundu bunu göz ardı etmek çok yanlış
Bir Türk 13 Şubat 2020 08:59
Rahmetli Erbakan ve Muhsin Başkan dışında hepsi...
KARAR OKURU 13 Şubat 2020 08:40
Akif bey bütün siyasi partileri kullandı ve kandırdı ama hiçbir siyasi yöneticisi mahkemeye çıkmadı ve suçlu bulunmadı.Fakat kullanılan veya kandırılan insanlar en az altı sene üç ay ceza alıyor neden.... bunuda yazarsanız sevinirim
KARAR OKURU 13 Şubat 2020 08:34
Kılıçdaroğlu gerçekten bu işi bilmiyor. Rakip kalede gol ararken yine kontradan golü kendi kalesinde gördü. Geçmişte MAN adası olayında da aynı hatayı yapmıştı. Elindeki dekont yurda gelen parayı gösteriyordu ve yine mide bulandırıcıydı ama o dışarı para göndermişsin deyiverdi. Bu konu da aynı. AKP'nin geçmişte yaptıkları onu siyasi ayak yapmaz. İlla bir şey diyeceksen "siyasi maşa" de.
Hermes 13 Şubat 2020 09:53
39
Bu MAN adası davasında CB "yurtdışına giden para yok, aksine gelen para var" mealinde birşeyler söyledi. Buradan Maliye Bakanlığı vergi dairelerine inceleme çağrısı yapıyorum: BU GELEN PARADAN %35 VERGİ ALIN DI MI? YA DA, BU PARA HANGİ MAL-HİZMET SATIŞI VEYA FATURAYA KARŞILIK GELDİ? TÜRK VERGİ KANUNLARI UYGULANDI MI BU PARAYA?
KARAR OKURU 13 Şubat 2020 15:28
19
Sana yurt dışından dekontlu-mekontlu para geliyor mu Sn. KO 08:34? Bu kafa MAN kafa.
mustafa 13 Şubat 2020 08:28
ne yani şimdi fetonun yolsuzluk hırsızlık haberlerini muhalefet dikkate aldı diye 20 sene fetoyu devlete yerleştiren semirten büyüten devleti fetoya teslim edenlerle aynı seviyedemi oluyor ? yazık gerçekten.
Ali Guruoglu 13 Şubat 2020 06:54
Akif Beki Suriye konusunda iktidarı net şekilde eleştirirken FETÖ konusunda herkese bulaştı bu nalet örgüt diyerek sorumluluk pastasını eşit bölüştürme gayretkeşliğine girişiyor. Halen FETÖ dendiğinde en iyi savunma saldırıdır diyen, kendinden gayri herkesi ya FETÖ'cü, PKK'lı ya da terörist ilan eden iktidar ve başındaki zatın sorumluluğunu onemsizlestirmek de nesi oluyor! FETÖ meselesini bitirmek iktidardan vazgeçmek demek olduğu için kıyamet kopuyor. Suçluluğun telaşı denmiyor boşuna.
KARAR OKURU 13 Şubat 2020 10:21
33
Soru: Efendim siyasi ayağını niye soruşturmuyorlar biliyor musunuz? Cevap: Çünkü "Korktular"
Huseyin 13 Şubat 2020 06:34
Biraz gulelim, biktim bu Feto, keto olayindan hayat kisa, iste guzel bir FIKRA olu camiye düşen Bektaşi namazdan sonra: -Ey ulu tanrım, bana bol bol şarap ver diye dua etmiş. Yanında namazı bitiren kişi de ellerini kaldırmış: -Rabbim bana iman ver diye dua etmiş. İki duayı da işiten hoca Bektaşi’ye dönmüş: -Bak herkes iman istiyor tanrıdan sen de şarap istiyorsun. Utanmıyor musun? Bunun üzerine Bektaşi hocaya dönüp: -Ne yapalım hoca efendi herkes kendisinde olmayanı ister
KARAR OKURU 13 Şubat 2020 04:33
Evet en büyük fetöcü rahmetli erbakandı bunu yazmamışsınız siyasi ayağıda milli görüş partileriydi el insaf 28 planlayıcısı abd israil fetö ve üstün cesaret madalyası alanlar dün fetö mağdurları fetönün kanalında rahmetli erbakana olmadık hakaretleri yapıyorlardı bugünde fetö edebiyatıyla milletin anasını ağlatıyorlar açlıktan ipe bağlatıyorlar
KARAR OKURU 13 Şubat 2020 04:00
herhalde beki ve bayramoğlu, işin davutoğluna da geleceğini anladıkları için, suçu diğer partilere dağıtmaya uğraşıyorlar. bayramoğlu, "ahlaki değil" demiş. 100 bin kişiye cehennem azabı çektirilen bir konunun suçun kime ait olduğunun araştırılmasını istemek "ahlaki değil", suçu örtbas etmek "ahlaki.
KARAR OKURU 13 Şubat 2020 11:34
9
Beki bence de saglam degil de Bayramoglu'nun argumani saglam.. askeri olmayan suclar sivil mahkemede gorulur, bu konuda Sadullah Ergin'in dediklerini bir okuyun, bilgi sahibi olmak boyle durumlarda adil olabilmek icin olmazsa olmaz bir ihtiyac, bu hukuki duzenleme AB seviyesinde yurutuldu.. yanlis olan sivllesmek degil, sivil mahkemeleri fethullahcilara hediye etmekti..
Karar Okuru 13 Şubat 2020 03:26
Neden Akparti ve Mhp meclis araştırma komisyonu tekliflerini engelliyorlar? Parası olan veya kendisini her türlü kullanıma açan hakimler, savcılar, gazeteciler hala Fetöcü oldukları bilinmelerine rağmen dokunulmuyor, muhtemelen bir anlamda aileleri ile birlikte rehine oldukları için yasadışı işlerde kullanılacaklar.Akparti kendisine Hür Olmayan ve Kabul Edilmiş Fetöcüler Locası kurdu.
KARAR OKURU 13 Şubat 2020 09:48
25
Sahi neden Meclis Darbe araştırma komisyonu raporu AKP ve MHP'nin oylarıyla sümen altı edildi ve millete açıklanmadı. Sözde zamana yayılarak unutturulmaya çalışıldı? Aslında kimsenin unuttuğu falan yoktu da korkudan kimse bir diyemedi galiba. Tuhaf değil mi, Hem hükümete darbe oluyor, bir taraftanda hükümet darbenin gerçek yüzünün araştırılmasını milletten saklıyor? Niye acaba?
KARAR OKURU 13 Şubat 2020 03:24
Sn. Cumhurbaşkanı FETÖ sınavlarda hile yapanlar yakalanınca MİT’i görevlendirip kimin yaptığı hakkında rapor almıştı. Acaba bu konuda niye bir şey yapmadı. Sayın Arınç Pensilvanya ziyaretinden acaba hangi isteklerle döndü. Gerçekler nasıl olsa ortaya çıkacak ve halkta er geç FETÖ nün siyasal ayağının kim olduğunu görecek.
KARAR OKURU 13 Şubat 2020 10:14
42
Siyasi ayak kimse siyasi beyni de odur. Bilin bakalım onlar ne isteyip de vermemişler.
KARAR OKURU 13 Şubat 2020 01:06
Söyler misiniz; az ya da çok, bu partilerden hangisi bu suçlamadan muaf tutulabilir? Cevap veriyorum ve son kararın Terakkiperver Cumhuriyet Fırkssı ve Serbest Cumhuriyet Fırkası.
KARAR OKURU 13 Şubat 2020 00:56
“Farklı yollardan aynı menzile gidiyor düşüncesindeydik” diyen CHP değil, “FETÖ devlete sızıyormuş, buna kargalar güler” diyen CHP değil, “Ne istedilerde vermedik” diyen CHP değil, “gel artık bu hasret bitsin“ diyen CHP değil, “Gülen hoca bu ülkenin bir değeridir” diyen CHP değil, Bank Asya’nın kurdelesini kesen CHP değil, FETÖ’yu ABD’de ziyaret edenler CHP’liler değil, Ergenekon’un savcılığına soyunan CHP değil, kanunları değiştirip FETÖ’cülerin TSK’da’, yargıda önünü açan CHP değil. Bilin bakalım kim?
KARAR OKURU 13 Şubat 2020 10:12
29
A şıkkı
KARAR OKURU 13 Şubat 2020 11:27
35
Herkes farkinda..
Siyasi ayak değilde siper her kademe be kurumda doğru adıyla ayakçılar .Yanlış kurulmuş devlet aygıtı ceremesini dini,etnik ve sınıfsal güç odaklanması şeklinde hatta paralel yapılanma şeklinde tezahür etmesi bilimsel bir sonuçtur. Modern Devlet yapısı sağlanmalı ve halk bütün gereksinimini Devletin eşitlik ilkesinden beslenerek gidermelidir.
KARAR OKURU 13 Şubat 2020 00:30
Kimse gariban vatandaşı umursamıyor. Bu insanlar basit kanunda suç olmayan işlemlerden dolayı ceza alıyor. Ve bunu çok normal karşılıyorsunuz. İş siyasete geldimi siyasetçiler bunu öngöremediler, zaten her partide varlar. Bu örgüt çok profesyonel siyaset bunu öngörememiş deyip koca koca siyasi partilerini mazur ve madur görüyorsunuz. Devletin tüm imkanlarıyla siyasilerin görmediğinden garibanı sorumlu tut. Vallahi yazık. Biz ne bilek beyim böyükler bilir...
KARAR OKURU 13 Şubat 2020 08:09
Bu alçak terör örgütüyle bağınızı kesecektiniz. Devlet açık açık uyardı. Ondan sonra gariban edebiyatı. Bugüne kadar khk lı olupta bu alçaklara lanet okuyanıda görmedim.
OKUR 13 Şubat 2020 09:07
48
08,09 sen uyuyorsun darbe gününe kadar BAKANLIĞIN İZNİYLE AÇILAN fetonun bÜTÜN OKULLARI ÜNİVERSİTELER LİSELER İLKOKULLAR FAALİYETİNE DEVAM EDİYORDU. VE YÖNETENLER FETÖ DEMİYORLARDI PALAREL YAPI DİYORLARDI
KARAR OKURU 13 Şubat 2020 10:11
67
08,09 insaf yahu. Madem ortada bir terör örgütü vardı iktidar niye bankaları, okulları kapatmadı veya işlem yapmadı. Hepsi yasal olarak devam etti. Demek ki o zaman terör örgütü yoktu. Vatandaş devletin bilmediğini nereden bilsin.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN