Back To Top
İmamoğlu nasıl mı bitirilir!

İmamoğlu nasıl mı bitirilir!

 - Son Güncelleme: 21.06.2019 Cuma 09:38
- A +

Çıkarırsınız Binali Yıldırım'ın 'adayım ve ekranınıza çıkmak istiyorum, arz ederim' diye TRT 'ye yazdığı dilekçeyi. İspatlarsınız ıslak imzalı resmi yazıyla başvurusunu almadan hiçbir adayı çıkarmadığınızı. TRT'nin diğer adaylardan başvuru istemesini alaya alanların suratına çarparsınız tapu gibi evrakı. Kanıtlarsınız eşit davrandığınızı, çürütürsünüz ayrımcılık ve partizanlık suçlamalarını, size gülenleri susturmakla kalmaz gülünçleştirip yerin dibine de sokarsınız.

Başka oyun değiştirici hamle seçenekleri de var. Muhalefetin üste çıkmaya başlayan sesini ve hızını şöyle de kesebilirsiniz...

Formül basit; yok mudur gazetelerinden mahallelerine yaptıkları ahlaksızlık teklifleri? 'Onlar yalan doğru demeden, haklı haksız ayırmadan partilerinin en olmadık iftiralarını bile gözü kapalı savunuyor. Bizim nankörler hala vefayı ve sadakati ögrenemedi, hala ahlaktan ve doğruluktan bahsediyorlar' argümanlarıyla, sıktıkları palavraları millete savundurtmaya çırpınmıyorlar mıdır? Öcü masallarıyla korku salarak, hezeyanlarla paranoya kaşıyarak seçmen kızıştırmaya katılmayanlar var ya, işte onlara acil destek çağrıları basmıyorlar mıdır her gün? Pompaladıkları deli saçması yalanları, kaçıkça senaryoları inandırıcı bulmayan taraftarlarını davaya ihanetle suçlamıyorlar mıdır? Akla, mantığa, gerçekçiliğe davet edenleri satılmış diye karalamıyorlar mıdır? Hatta sahte gerçekleri pazarlamaya direnenleri, zırvacılığa karşı koyanları, aklını yitirmeyi reddedenleri ikna edecek fetva uydurmuyorlar mıdır? Hocalarına, karı-kocanın arasını yapmak için söylemesi caiz olan yalanların seçim kazanmak için de söylenebileceğini, dinin emri diye vaaz ettirmiyorlar mıdır? Yakalarsınız işte bir örneğini, teki bile yeter, edersiniz bunları rezil kepaze. Utanmaları varsa insan içine bile çıkamazlar, nerede kaldı sandıktan çıkmak!

Bırakın onu, dünyevi iktidar mücadelesine terörle mücadele ve Allah yolunda cihat süsü vererek dini siyasete nasıl alet ediyor muhalefet, her türlü duyarlılığı istismar için adaylarının adıyla soyadıyla bile nasıl oynuyorlar, seçimi o düşmanla bu gavurla savaşa benzeterek en basit göz boyama ve kandırmacalara bile ne biçim tenezzül ediyorlar, inanç hassasiyetlerini kullanarak hangi ucuz popülist şovlarla milleti allem kallem enayi yerine koyuyorlar...Gösterirsiniz seçmeni etkilemek için yapmayacakları şey olmadığını, iplikleri o dakika pazara çıkar, kapanır gider mevzu.

Daha kolayı da var; bulanık suda üç oy tavlayacaklar diye gizli kapaklı işler dönüyor algısıyla kafa karıştıracak güvenlik kamerası görüntüleri yayınlamak nasıl olurmuş, gününü gösterirsiniz kanun nizam tanımayan, İçişleri'nin genelgesini takmayan İmamoğlu takımına. Halep ordaysa arşın burda. Onlar havanda su döverek seçmen kafalayacaklarını, tedbiren yedekledikleri bahaneye sığınarak geçemedikleri dersin suçunu güya garezinden not kıran hocaya yıkabileceklerini düşünmeye devam etsin. Yüzlerine fener tutup anında nakavt eder, bir kroşeyle iki seksen uzatırsınız sandığa. Seçim yaklaştıkça iyiden iyiye kabaran siyasetin kirinden pasından da kendinizi sıyırmış olursunuz.

Fakat yok, Yıldırım'ın seçim hararetiyle söylenmiş maksadı aşan, yanlış ve kırıcı sözler diye özür dilediği propaganda diline daha ateşli bir şekilde geri sarılırsanız nasıl olacak?

31 Mart'ta denenmiş ve başarılı olmamış, ters tepmiş karalama stratejisinin dozunu artırırsanız, bu kez tutacağından, tekrarlanan seçimde farklı sonuç vereceğinden, İmamoğlu'nu çuvallatıp banko tuşa getireceğinden emin misiniz?

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
Baytarr 27 Haziran 2019 21:06
Ekrem imamoğlu nasıl yenilir. Hdp İstanbul için kendi adayını çıkardığında yenilir.her parti kendi başına seçime gitse.binali yine başkandı.binalinin en az yüzdw 40 oyu var .chp en fazla yüzde 28 .mhp nin ancak ankranın doğusundan olanlar verdi batı kökenli mhp li lerde vermedi.kalkmış birde boşuna akıl veriyorsun.1 adam en fazla 2 kişiyi döver. 5 kişiyide dövemez ya .
İmamoğlu için hiçbir serzenişin yok maşaallah Ne zaman tanıdın; boyunu huyunu anladın ! Alalah ilginç maharet
Ha Akparti " karaladı " Chp çok centilmendi zarif ve kibar retorik kullandı..! Ayrıca önermelerin milleti hafife almak . İmajla; manüpülasyonla kandır...diyorsun Icraat önemli değil İmajla işi götürün . Çok amin !
KARAR OKURU 26 Haziran 2019 23:21
Suriye"li sevdası ilginç Reis'in Aksi ihtiyarlar gibi inat
Kagan 26 Haziran 2019 05:45
Erdoğan kaybettigini algilamiyor,kabullenmiyor. Cok dik başli. Insanlar ak partiye oy vermemis cikip tv ye bu davayi benimseyen küsmez oy verir diyor. Hala dik dik konuşup yanlisi kabul etmiyor. Sen etrafındaki sarlatanlari gormuyorsan vatandas goruyor. Liyakat varsa damat niye ekonomi bakani ekrana cikip senin taklidini yapiyor. Millet tiksindi artik. Ustelik ak partiye oy verenler boyle. Chp veya baska partililerin bakis acisini dusunemiyorum. Suriyelileri gonderecegiz dedin simdi cikmis yerleştireceğiz diyorsun. Memleket tuhaf durumda. Suç aldi basini gitti.
KARAR OKURU 26 Haziran 2019 12:18
0
Hatta akp ye oy vermeyen münafıktır diyen akrabam var ; günaha giriyor farkında değil:))
KARAR OKURU 25 Haziran 2019 11:44
Ne dedin hicbisey anlamadım...
KARAR OKURU 21 Haziran 2019 20:39
Türkiye içinde ve dışında mursiye yapılanların aynısını ak parti ve Tayyip Erdoğan a yapmak istediler bakınız fetoculer bakınız Gezi zekalilar bakınız hendekciler. Ama ellerinde patladı şimdi bunların alayı bir araya gelmiş İmamoğlu nu destekliyor mesele belediye değil siz hala anlamadinizmi?
KARAR OKURU 21 Haziran 2019 22:41
7
Ekrem'e eş başkan olan Kanas Canan İstanbul'da hendekler kazarsa merkezi hükümetten yardım istemeyin.
KARAR OKURU 26 Haziran 2019 12:16
0
Millet ihale alıp zenginleşirken, bu korkularla mı yaşıyorlar acaba; benim gördüklerimin çocuklarının keyifleri gıcır , mis gibi teknelerinde mavi yolculuktalar; durum sanıldığı gibi olsa kimse mavitur da olmaz dı , enseyi karartmayın :))
Süheyl CALISKANOGLU 21 Haziran 2019 20:38
KARAR okuru;17.05:Rahmetli Bülent Ecevit en cok sevdigi bol cay icmekti.Bestepe'de de cay iciliyormus,Beyaz cay isimli bir karisim, Kilo ücreti,4000 TL,oldugunu gazetede okudugumu hatirliyorum.Bir de,Ejder meyvesinin suyu cok tercih görüyormus.Ne diyelim (.....)
Öcalan’ın mesajını, Anadolu Ajansı, Twitter hesabından Türkçe servis ederken "terörist başı" ifadesini kullanmış; Kürtçe serviste ise, terörist başı ifadesini çıkartarak, OCALAN daxuyaniya... OCALAN ji Girtigeha ... şeklinde kullanmış. AKP sonunda bunu da yaptı. Seçim kazanmak için terör ele başı ile tuttuğu işe, devletin bir kurumunu alet etti.
Öcalan’ın mesajını, Anadolu Ajansı, Twitter hesabından Türkçe servis ederken "terörist başı" ifadesini kullanmış; Kürtçe serviste ise, terörist başı ifadesini çıkartarak, OCALAN daxuyaniya... OCALAN ji Girtigeha ... şeklinde kullanmış. AKP sonunda bunu da yaptı. Seçim kazanmak için.
öhö öhö 21 Haziran 2019 18:46
bu ülkede siyaset kanla, serden geçmeyle yapılır. bir gecede bir tarafın taraftarları 251 şehit verir, öbür taraf bu ülkede hiç öyle bir şey olmamış gibi davranır. bu davanın entellektüelleri, zenginleri o gece çocuklarıyla beraber gözlerini kırpmadan şehadete yürürler, bu taraf gece gündüz bu dava sevdalılarını rant devşirmekle suçlar, algı oluşturur. bu davanın başbakanı asılır öbür taraf bunu demokrasinin gereği diye bize yutturmaya çalışır. bu davanın Mısırdaki devrik cumhurbaşkanı mahkemede şehit edilir, bu taraf bize bu olayın mesulü batıya biat etmeye çağırır. sizin insafınız kurusun..
öhö öhö 21 Haziran 2019 18:34
31 marttan önce adamı hiç bilmiyordum. 31 martta o kadar oy alınca adamı karizma marizma bir şey zannettim, yani bir efsane, Atatürkle falan kıyaslamalar. adam bir konuşmaya başladı susturabilene aşk olsun, ulen ne bu böyle? yine kimi buldunuz böyle..(ya bi yorumumu da yayınlayın be kararcılar..sizi ben de ciddiye almıyorum gerçi de..hani demokrasi falan ayaklarına..hani demokrasiyi çok, çomçok hem de pek çok savunuyorsunuz ya..)
karar okuru 21 Haziran 2019 19:34
2
Art niyetli adam yayınlamışlarya işte.Yazdığın palavralara sende inanmıyorsunda neyse muhatap olmaya değmezsin.
osiloskop 21 Haziran 2019 18:06
akif son 4 seçimde ters köşe olduğun gibi bunda da olmayacağından emin misin?
KARAR OKURU 21 Haziran 2019 17:40
bu arada canan hanim ve kemal bey nerelerde? Gezi yi filan mi aniyorlar gizli gizli?
KARAR OKURU 21 Haziran 2019 19:50
4
Kanas Canan ve Kemal muhafazakar seçmeni kaçırıyor. Ondan gözükmek istemiyorlar :))
KARAR OKURU 21 Haziran 2019 21:07
4
Yüzlerini görmek istemeyen bu asil milletin huzuruna çıkamıyorlar. Yalnız uyandıklarında için değil hesapları olduğu için
Menderes YILDIRIM 21 Haziran 2019 17:24
Teşekkürler T.C. Resmi Haber Ajansı A.A.. Teşekkürler AKP. Teşekkürler MHP. Teşekkürler Tayyip Bey. Ekrem İmamoğlu' nu Binlerce Asker ve Polisimizin Şehit ve Gazi olmalarına + Sivil ve Bebeklerin Katili PKK Elebaşı - İmralı Canisi - Terörist Elebaşın EKREM İMAMOĞLU' nu DESTEKLEMEDİĞİ Mesajını Tüm İstanbul ve Türkiye başta, Dünyaya A.A. aracılığıyla İSPATLADIĞINIZ için TEŞEKKÜRLER. Bu konuda Ekrem Beyin PKK Elebaşı - İmralı Canisi tarafından DESTEKLENMEDİĞİ konusunda Sizin Kadar ETKİLİ OLUNAMAZDI. Sizlere YÜÜREKTEN TEŞEKKÜRLER. Saygılarımla
KARAR OKURU 21 Haziran 2019 21:09
4
Bebek katili desteklemiyor ama cemil Bayık, Murat Karayılan, Selo gibileri ekreminn arkasında Bu utanç size yetmez mi
? 21 Haziran 2019 22:03
2
Sen uzaydan yenimi geldin,Kandildeki eli kanlı PKK liderlerinin imamoğlu desteklerini,HDP liderlerinin desteklerini tv ler her gün veriyor
KARAR OKURU 21 Haziran 2019 16:50
Herkese terörist diyenler şimdi terörist başının mektubundan medet umuyor.Sayın Devlet Bahçeli bile bu hale geldiyse bunları dizayn eden güç çok kuvvetli demektir.
KARAR OKURU 21 Haziran 2019 19:24
3
bunları dizayn eden güç, aç gözlülük ve koltuk hırsı.
Hakkı seven 21 Haziran 2019 16:19
İktidar resmi görevle imralıya adam yolladı.En büyük katille anlasma yaptı.Secimlere müdahil etti.Bebek katilini Kurtlerin temsilcisi ilan etti.katili milli ve yerli ilan etti.
Süheyl CALISKANOGLU 21 Haziran 2019 16:09
Ben bir baska konuya deginmek istiyorum.Abdullah Gül'ün Cumhurbaskanligi dönemi sona ermisti,2sene daha Huber Köskünü ve bütün imkanlarini,makam araclarini,korumalari vs..vs..tepe tepe kullandi.Binali Yildirim halen Cankaya'da ki Basbakanlik köskünü kullaniyor,makam arabalari ve korumalar dahil.Secim propaganda masraflarini Devlet ödüyor.Ekrem Imamoglu'nu bunlarla mücadele ediyor,arkasinda Devlet degil,Türk Halkinin destegi var,yolu acik olsun.Bütün bu haksizliklari yenecektir..
KARAR OKURU 21 Haziran 2019 15:13
Hiç kimsenin seçim için çırpınıp durmasına gerek yok. 31 mart seçimindeki oylar aynen kullanılsın. Doğru düzgün sayım yapılıp tutanaklar düzenlensin. Biz de kim kazanmış görelim...
Süheyl CALISKANOGLU 21 Haziran 2019 14:16
Apo'ya yavas yavas "yanasma manevralari'aclik grevleri,bahanesiyle sonunda anlasildi AKP'nin dümeni,Apo'dan yardim,bu hallere düstüler,Apo'da bundan bir avantaj cikarma pesindedir süphesiz. Apo'yu artik kimsenin takmadigini 23 Haziran aksami ögrenirler,Apo yine sessizlige bürünür,bu kervan böyle gider (!)
ramazan gün... 21 Haziran 2019 17:03
0
tamam birader.. var bişeyler kürt meselesi hakkında birikmiş... (tüm samimiyetimle söylüyorum ki) daha apo ilk açıklamayı yapmadan bir kaç zaman önce 'apo ne düşünüyor' demiştim. sordunuz geçen lakin eski söylediklerimi tekrar etmeye üşendim.. 'yeni'nin inşası ise zaman alıyor.. ikinci açıklama?. bakmadım daha.. ben ise ne parti ne apo, yeni bir bakış veya eskyi genişletecek bir görüş arıyorum.. ipucu, apo yanlış yola saptığı 'makasa' kadar geri gitmeli; yapabilir mi? sanmam!.
KARAR OKURU 21 Haziran 2019 22:10
2
Türkiye'nin tutsağı tarafsız olun diyor. Amerikanın tutsakları CHP'yi destekleyin diyor.
ramazan gün... 21 Haziran 2019 14:16
(4)bak bitane daha geldi.. tartışmayı da izlemedim, sadece şuna denk geldim: ismail sordu 'kadınlar konusunda ne yapacaksınız?' onlarda bir takım laflar etmişlerdir, ben orda kaldım.. ama.. ben binalinin yerinde olsa idim. 'o işi size havale edeceğim ismail beyciğim. malum siz bu konuda kamuoyunda tanınmış bir kişiliksiniz'! derdim.. DERDİM!. bütün sahtelikleri yıkmadan bibot olmaz!. herif akşam 'karıyı marizleyip' sabah kadınlar gününü tebrik ediyor ve çıkıp bi de soruyor; bu olmaz, bigün olmayacak...
KARAR OKURU 21 Haziran 2019 18:24
3
ramazan agbi ben de trol olmak istiyorum, kime bas vurabilirim?
KARAR OKURU 21 Haziran 2019 21:08
1
Trol bir baba bulmalısn
HACI MURAT 21 Haziran 2019 13:41
İmamoğlu'nun bitirilecek bir yanı yok bence.Çenesi kuvvetli,bomboş bir adam.Bomboş birinin nesini bitireceksinz?Yıldırım ile kıyaslamak bile caiz değil.İstanbul halkı,Yıldırım'ı değil de İmamoğlu'nu seçerse sonucuna,yani bomboş bir adamın başkanlığına 5 yıl süre ile katlanmak zorunda kalır.Bu da İstanbul'daki vatandaşlarımızın paşa gönlünün bileceği bir şeydir
KARAR OKURU 21 Haziran 2019 16:47
2
Bom boş bir adam Beylikdüzünü Ak Partiden aldıktan sonra bir sonraki seçimde oyunu %57,5'a nasıl çıkardı Murat bey? Eğer Beylikdüzü halkı aptalsa, Ak Partiye kazandırırken de kaybettirirken de İmamoğlun'a verdiği oyu artırırken de aynı halktı. Bir çok Ak Partili fanatik, iktidarı eleştiren insanları nankörlükle suçluyor, yakında koyun diye suçlarlarsa hiç şaşırmam. İktidar ve koltuk ne menem bir şeymiş..!
karar okuru 21 Haziran 2019 17:34
4
Hacı senin kadar boş değildir diye düşünüyorum.Ahlaken ve vicdanen çökmüş bir cenahın avukatlığını yapman İftiracılarla beraber olman çok enteresan.Birde hakaret senin gibi bir müslüme çok yakıştı diye düşünüyorum.
KARAR OKURU 21 Haziran 2019 19:11
4
Hacı, sonunda APO'yla da işbirliği yaptınız ya, aşk olsun; büyüksünüz, bu yollarda; şeytan şapka çıkartıyor size.
KARAR OKURU 21 Haziran 2019 22:50
2
Hacı bu neyin kafası dede bizde kullanalım.çünkü sağlam kafayla biz seninle aynı düşünmüyoruz yok eğer paralı trol işi ise nereye baş vuruluyor birde parası güzel mi söylede bilelim.
Hasan mert 21 Haziran 2019 13:26
''Ya yıldırım ya sisi diyeceğiz'' Ne kadar onur kırıcı laflardır.Ne kadar basit bir ülke haline getirildik,Ülkenin en yüksek rakımından gelen ve %75 kendisi gibi düşünmeyene hakaret değilmidir.
YÜCEL BACAKCI 21 Haziran 2019 13:22
BÜTÜN FİLM DÜN AKŞAM BİTMİŞTİR.'OY'için öcalana sarılan iktidar çok yanlış yapmıştır.ŞEHİTLERİMİZİN KEMİKLERİNİ SIZLATTILAR.Kışladan ŞANLI BAYRAĞIMIZI yere indilirken yüreğim nasıl sızladıysa öcalanın mektubunu okutup onu millileştiren lere yazıklar olsun,içim kan ağlıyor bu yapılanlara...Ne yaptılarsa olmadı,fetö vari otel odalarını izlediler olmadı en sonunda öcalana sarıldılar ve adamı millileştirdiler. O adamı hangi görevliler öcalanla görüştürdü ise onun mektubunu kim dışarı çıkarttı ise ve de bunlara kim izin verdiyse hepsi suçludur;en başta bakanlar hepsi istifa etmelidir.yazıklar olsun
karar okuru 21 Haziran 2019 13:12
Dün akşam bir adam çıktı tv lere ve dediki Milli ve Yerli Apo kürt seçmenlere tarafsız kalın(Yersen lokantası derin devleti Ekreme oy vermezseniz Zaten Binali kazanır) dedi.Adam Bebek katili teröristbaşına tüm tv lerde açık açık Milli ve Yerli dedi.Eski türk filmlerinde vardıya baba keşke ölseydimde bu günleri görmeseydim derdi. Keşke bende ölse idimde bu günleri görmeseydim diyorum.Bu arada Apo milli ve yerli ise ben değilim arkadaş.Bırakın ekrem de seçimi kaybetsin.
ramazan gün... 21 Haziran 2019 12:57
(3) eğer görüşme ekremin dediği gibi ise... yani 2-3 DAKİKADA BİTTİ İSE!.. bence ekremin süreyi uzun tutan iddiaları kabul etmesi 'rasyonel açıdan', SAĞLIKLI GÜRBÜZ LİDER İMAJI AÇISINDAN doğru olandır. diğer durumda iş iyice 'sarabilir'!. mesela burdan devam edebilir: HEPİNİZİ KUCAKLAYACAĞIM, ZİRA HEPİNİZİ BEĞENİYORUM!. amerikan seçim afişi tarzı mesela: RİZE BULL.. zaten işkilleniyorduk bu 'sevgi belediyeciliği'nden; kanalizasyon ve çöple alakasını kuramıyordu sevgisiz zihinlerimiz; demek ki?.
KARAR OKURU 21 Haziran 2019 16:38
2
Her şey çok güzel olacak.
ramazan gün... 21 Haziran 2019 12:11
(2 milleti 'soruları verme işkilinden çıkartacağım' derken, zihinleri yatak ile BAŞKA BİR İŞKİLE düçar ediyorsun? bak dahası var. ertesi sabah işe gidiyorum. bizim kemal 'abi karikatüre bak' diyor. bakıyorum; ismail soruyor 'nasıl beğendiniz mi'.. EKREMİN BALONU 'otelde daha iyiydin!'. İYİ OLAN KAZANSIN, akif:))
KARAR OKURU 21 Haziran 2019 15:54
2
Tek bir cümle! Her şey çok güzel olacak.
ramazan gün... 21 Haziran 2019 17:20
0
olmaz, olamaz; anlamıyorsunuz.. insan tabiatı; o söylediğin ancak küçük bir köyde, nahiyede ne bileyim el kadar beldecikte söylenir ve söyleyen de samimiyetle içinden çıktığı topluma yönelirse ihtimaldir.. büyük toplumlarda yönetimden memnuniyetsizlik tabiidir!. senin için iyi olan benim için değildir; modern devletlerde EN İYİ HÜKÜMET 'elimizdekinin en iyisi bu' şekilde tarif edilendir ki; yeni başlayanlar için demokrasi tarifi ile aynı vezindedir... ama bakın dalganıza, ben birini bekliyorum, bir dosta bakıp çıkacağım...
KARAR OKURU 21 Haziran 2019 20:19
1
Anladik bu ulkede secimi kazanan yolsuzluk yapar, rusvet, komisyon zengin olur. Ama herseyin bir olcusu var kardesim. Son 25 yilda Istanbul belediyesinde olup bitenler dudak ucuklatiyor. Bu kirli camasirlar ortaya ciksin. Yeter gayri.
ramazan gün... 21 Haziran 2019 12:01
(1)bırak akif ya.. valla ilgilenmiyorum ama günlük mizah ihtiyacım kaabilinden demek, gözüm ekrana tam da o anda değiyor; 'mizahi rızkımız'!. şu chpnin yeni sözcüsü tombik gözlüklü olan, adı her ne ise.. 'arkadaş, neden otelde buluştular? herkes bilir ki BU TİP GÖRÜŞMELER otellerde olur, sokakta mı olsaydı?. otel deyince SADECE YATAK mı var otelde? fuaye var lobi var!'.. hasbünallah ya!. akif, bu nedir ya?. sanki biz evde oturmuş 'neden otel?' derdindeyiz. hadi bir 'gizleme ve yön değiştirme sanatı' olarak siyasi sözcülükte beceriksizsin!..
KARAR OKURU 21 Haziran 2019 15:53
3
Sen canını sıkma! Her şey çok güzel olacak.
demircan 21 Haziran 2019 11:57
Bahçeli neredesin istanbula mitil atacaktın gelmenle gitmen bir oldu.bebek katiline yerli ve milli bir şahsiyet diyorlar.bebek katili mektup göndermiş oy vermeyin diye. hadi ülkücülerin yerli ve milli lideri bekamızın tek garantisi neredesin nutkunmu tutuldu.hadi gene bir sayılardan hesap yap bu durumu ülkücüler için çözüver.
kararlı karar okuru. 21 Haziran 2019 11:44
öcalanın taktiklerine kanmayın.dünyanın bütün siyasi ve psikolojik taktiklerini biliyor.o ne biçim ermeni dölüdür.bir bilseniz.ak parti adayının kazanmasını sittin sene istemez o adam.
Hakkı seven 21 Haziran 2019 16:25
4
İmralıya adam gönderen mesajı yayınlayan akparti.Üstelik Katil milli ve yerliymiş
KARAR OKURU 21 Haziran 2019 21:10
2
Hakkı Seven iftira atma. Ak Parti'den kim gönderdi? Kim yerli milli dedi? Olayları carpitmada üstünüze yok.
KARAR OKURU 21 Haziran 2019 11:42
Cemaatler,Tarikatlar ve STK ların dahi siyasete bulaştığı ülkede TRT neden bulaşmasın.Kuruluş nedeni irşat,tebliğ ve topluma yardım olan bu yerler şimdi görevlerinin ana maddesini siyaset olarak belirlemişler.Yaptıkları işin Allah u Teâlânın lütfuyla ve takdiriyle devam edeceğini dahi unutmuş gibi davranıp sadece siyasete veya bir kişiye destekle olacakmış gibi davranıyorlar ve toplumu bu yönde yönlendiriyorlar.Allah basiret versin.
borego 21 Haziran 2019 11:41
imamoğlu nu bu millet sevdi beeeee... Adam konuşurken milleti ayrıştırmıyor, azgın azınlık demiyor haşaaa kendini ulaşılamaz görmüyor birileri gibi..
Özay İbrahimbaş 21 Haziran 2019 11:33
Vah vah, Bahçeli - Erdoğan (kişisel beka) ittifakı, seçimi kazanmak için Abdullah Öcalan'dan bile medet umar hale gelmiş... Seçim meydanlarında söyledikleri bir araya toplansa, pespayeliğin trajikomik hikayesi diye bir kitap bile yazılabilirdi...
KARAR OKURU 21 Haziran 2019 14:00
1
"Sözde" akademisyeni, Ada’ya gönderen AKP. AKP'nin istediği "sözde" mesajı yayınlayan, 31 Mart gecesinin şaibeli ajansı, AA. Yıldırım, Kürdistan ve Kürtçe “açılım”ı ile; Erdoğan, Apo ve Demirtaş arasında liderlik mücadelesi var, diye iki mahkum üzerinden senaryo üreterek, Kürt oylarını çalmakla meşgul. Bahçeli ortalıkta gözükmüyor. Herhalde mitili Tanrı Dağlarına attı. Ulusun bakalım.
KARAR OKURU 21 Haziran 2019 11:23
Nasıl bir ülkede yaşıyoruz.Ülkemizin başına bela terör örgütünü kuran ve ömür boyu hapis cezası alan kişiden bilge adam rolü çıkartmak üzereler yazdığı mektup ile oyların kendilerine gelmesini istiyorlar.Daha 1 ay önce her türlü hakaret ettikleri insanlardan şimdi özür güzellemesi yapıyorlar.Allah doğru ve dürüstlükten ayırmasın.Allah Siyaset dir devlet işleri dir diye söylenip dini siyasete alet etmekten hertürlü yalan ve iftira etmekten , münafıkane ahlâktan muhafaza etsin
Süheyl CALISKANOGLU 21 Haziran 2019 11:19
TV'de canli yayina RTE'nin karsisina cikan,ezilip büzülen, soru sormaya cesareti olmayan sözde gazetecilere ifrit oluyorum.Bu ne korku,korkuyorsan cikma ,dün aksam CNN'de Ahmet Hakan RTE'ye sordu:Israf,satafat,kibir ,ne düsünüyorsunuz ?Bestepe Saray'i itibarmis,dis ülkelere buraya gelince,gördüklerinde bir anda itibarimiz artiyormus,Putin'de cok begenmis,RTE ben burada "Muhtarlarimi agirliyorum,agirliyacagim gibi sözleri,yalayip yuttular,satafat yokmus, kibir hic yokmus, diger mini saraylar konusulmadi,Boeing 747 ucagina dair soruda gelmedi,gazeteciler soru sormak degil,masal dinlemeye g
KARAR OKURU 21 Haziran 2019 17:01
0
Sn.Bülent Ecevit renault marka makam aracı kullanıyordu. 2 dairesi vardı. Dünyanın en fakir başbakanları arasında idi. Ama o,Kıbrıs fatihi Ecevit, dünyanın en saygın başbakanları arasında yer alıyordu.
KARAR OKURU 21 Haziran 2019 18:59
0
Evet. Erdoğan'ın hesabına göre İsveç başbakanını kimse takmıyor. Erdoğan'ın itibarı da Putin gözünde yüksekmiş. Aha ha! Putin, kulun istediği bir göz Allahın verdiği iki modunda.
Süleyman d. 22 Haziran 2019 13:19
0
Adamlar uydudan rontgenimizi çekiyor, bizimki tarih öncesi göz boyamalarla itibar devşireceğini iddia ediyor. O da biliyor bunun diğer yalanları gibi durumu kurtarmak için olduğunu. Ama bu atmasyonları yemek isteyen gönüllüleri görünce dayanamıyor. Veriyor yalanı, veriyor yalanı!!!
KARAR OKURU 21 Haziran 2019 11:19
Kandildeki terörist ler günlerce chpkk ye oy ver ekrem i ye oy vereceğiz derken niye sesiniz çıkmadıkça terörist öcalan hdp tarafsız kalsın derken niye zipliyosun karar okuru
ismet hoca 21 Haziran 2019 12:30
5
allah sana akıl versin
KARAR OKURU 21 Haziran 2019 14:54
1
Allah akıl versin de sende bir cevap ver dagdakiler imama desteği açıklasa sorun yok Apo tarafsiz kalin deyince işler değişiyor
KARAR OKURU 21 Haziran 2019 15:04
0
Ne yapti muhalefet? Teroristlerin aciklamalari ortaya cikmayinca 'bunu herkesin bilmesi lazim, bu bilgi bizim cok isimize yarar' diye savciligi araya sokup aciklamalarin sizilmasini mi sagladi? Sonra cikip tum gazetelerde, kanallarda, devlet ajansinda bunu mu paylasti? Biz teroristlerin kaale alinmamasi gerektigini soyledik, hala da aynisini soyluyoruz. Ak Parti de eskiden de Bese Hozat aciklamasiyla secmeni etkilemeye calisiyordu, simdi de Apo aciklamasiyla secmeni etkilemeye calisiyor.
KARAR OKURU 21 Haziran 2019 19:59
0
15.04 Ne yani, Bese Hozat'a da Apo'ya da açıklama yaptıran Ak Parti mi? Biri Ekrem diyor biri tarafsız diyor. Hadi diyelim terörist başı Öcalan devlete esir bu yüzden tarafsız olun dedi. Selahattin Demirtaş'ın ne yapacağız? O da devlette esir ama Ekrem diyor. Bana bunu bir açıklayın hele. Neden Selo' nun "Ekrem'i destekleyin" açıklaması rahatsız etmiyor da Apo'nun "tarafsız kalın" demesi ediyor? Nereden baksan tutarsızlık.
KARAR OKURU 21 Haziran 2019 10:24
Yazar bey muhalefetin sözde mağduriyetini dillemeyin. Muhalefetin oy potansiyeli SPOT mağazalardaki ürünlerin değişmeyen sabit fiyat gibidir.
KARAR OKURU 21 Haziran 2019 09:23
Terör örgütü başının mektubundan medet bekliyorlarsa tarzan zorda.
Mustafa Demir 21 Haziran 2019 08:57
İmamoğlu'nu çok zora sokacak bilgi belge elimde de tamda bu yazınızda belirttikleriniz nedeniyle, " hakkım olsa da" bu kadar saldırı altındaki bir insana birde ben vurmam.
Ali 21 Haziran 2019 10:27
0
Haydi kardeş Kim tutar seni konuş ülkede yer yerinden oynasın... :) :) :)
KaRAR OKURu 21 Haziran 2019 12:13
1
Ne kadar da merhametlisiniz Mustafa Demir bey. Lütfen açıklayın , Öcalan'ın belgesi gibi "milli ve yerli" unsurlar taşısın. Kim kiminle dans ediyor öğrenelim.
KARAR OKURU 21 Haziran 2019 08:53
Şu anda istanbulda oturmak vardı.
Ali 21 Haziran 2019 08:46
Tarih, tuş bekleyenlerin hayal kırıklığına tanık. Örnek 1983 seçimleri.. Anayasaya kefil Kenan Evren açık ve seçik Turgut Özala a değil Turgut Sunalp e oy verilmesini istiyor.. Sonuç ise hüsran Seçmen "sen karışma vereceğim oya" diyerek Turgut Özal ı iktidar yapıyor. Görünen köy tarihin tekerrür edeceği gibi. Ama 23 haziran Pazar Bakalım Mevlam ne eyleyecek...
Tahir elçi 21 Haziran 2019 08:44
Biri öcalana biri kandil diğeri demirtaşa umut bağlamış vaziyette,kürt yurttaşlar ne gerekiyorsa onu yapacaktır.Bağımsız İnsanlık nefes alacaktr
Musto 21 Haziran 2019 08:11
deveyi yutmuşlar hamurunu soruyorsun yediden yetmişe partizanlaşmış bir devlette ıslak imzalı dilekçe ile dosya hazırlamak sorunmu aksam reis yolsuzluk varsa verin mahkemeye diyor hangi savcı dava açacak adama iftiradan birde tazminat ödetirler.
Mutlu Yücel 21 Haziran 2019 07:02
Tarihte,kıyısından köşesinden dâhi olsa”derin devlete” bulaşmış, onun sevk ve idare ettiği tarikatlarından,sendikalarından yardım almış hiçbir kişi,parti, kurum ve kuruluş iflah olmamıştır. Son çare olarak, Öcalan’ın HDP için söylediği “tarafsız olun “sözde beyanını ivedilikle ve öncelikle,Anadolu Ajansı ve Aydınlık Gazetesi eliyle yayınlasada,bilinmeli ki o öyle bir fırıldakcıdır ki size,siz onu kullanıyormuş hissi verir ama sonunda boynu altında kalan yine siz olursunuz.Denenmiştir”Bataklık üzerinde tepinenleri yutar”
KARAR OKURU 21 Haziran 2019 06:34
Mazbatali ekrem yalan üstüne yalan söylüyor gizlice otelde soruları ismayil den alıyor karşılıklı bir şeyler yapiyor sende hala bu pis organize işi görmüyor sun biz inşallah ıstanbul u binali ye emanet edeceğiz
KARAR OKURU 21 Haziran 2019 08:37
0
O zaman dans!
KARAR OKURU 21 Haziran 2019 08:52
4
Pis ve organize işleri ocalandan medet umar erdogan-bahceli ikilisi yapıyor. Kör müsünüz. Allah gözünüzü açsın.
takip'ciniz 21 Haziran 2019 09:37
0
sorular sanki limit-integral-türev-matris sorusu anassını satayım,,, uydurktan soruları gördük,,, gasteci böylemi sorar,,, kedi fare doğurdu,,,
Denge 21 Haziran 2019 09:49
2
Adam gizli soru göndermek için herkesin görebileceği otel lobisinde buluşmayı mı seçer? Hem Binali Bey kazanmamış mıydı tartışmayı? Yoksa öyle değil miymiş.
engineer 21 Haziran 2019 10:17
1
bir moderatör soruları ile binaliyi zora sokup rakibini avantajlı duruma getirebiliyor öylemi? buradan hareketle binalinin seçimi kazanması demekki pamuk ipliğine bağlıymış, bir moderatör sorularıyla seçim sonuçlarına etki edecek öyle mi? vah ki ne vah.
KARAR OKURU 21 Haziran 2019 10:43
1
Bunlar TUS soruları mı? Bunları bilinmeyecek sorular mı? Bırakın şamatayı da gerçeklere dönün. Binali bey, tuş oldu.
karar okuru 21 Haziran 2019 11:08
1
Fetvayı Karaman hocadan aldı. Kızmaya gerek yok. "Müslüman davası uğruna yalan söyleyebilir, hukuksuzluğu sineye çekebilir." İmamoğlu Müslüman değil demezsiniz herhalde.
Hakkı seven 21 Haziran 2019 16:23
0
Gizli degil .mutabakatta var.fazla a haberden zehirlenme
gazeteci erkan 21 Haziran 2019 03:57
Muhtemelen Demirtaş'a bir teklif götürdüler.Hdpliler Akpyi desteklesin.19 haziran da hapisten çık ve Öcalan da ev hapsine çıksın diye. Demirtaş kabul etmedi.18 haziran da tweetler attı İmamoğlu'nu destekleyin diye.ihanet derken bunu kastediyor olabilir tayyip bence öcalan derin devletin zaman zaman kullandıgı bir figüran demirtaş ise mert ve tavizsiz öcalan ise menfaatçi kaypak
KARAR OKURU 21 Haziran 2019 22:40
0
İkisi de terörist. 20 yıla Demirtaş da Öcalan kıvamına gelir. Bence ikisini de aynı hücreye tıkalım kozlarını paylaşsınlar :)
KARAR OKURU 21 Haziran 2019 03:57
HDPya terorist diyenler hakiki teroristten medet umuyor simdi. Kurtce anadil egitimi verilecek diyorlar, Kurdistan kelimesini kullananlari tutuklarken Diyarbakir'a gidip Kurdistan Kurdistan diye goz kirpiyorlar. Temel Bey'e "ingiliz ajani" diye iftira atanlar Saadet partisinden ozur diliyor, belki son dakikada kendilerini destekler diye. Rezillik, kepazelik, zavallilik...
KARAR OKURU 21 Haziran 2019 02:17
Üç günde Erdoğan güzellemeleri. Seçilirse o makamda oturamaz, yargının vereceği karar önünü kesebilir (verecek yani), seçimden sonra hesabını vereceksin. Sisi mi Binali Yıldırım mı, azgın azınlık bunlar, terör örgütleri zihniyetinin adamı, en çok yunanlı sevindi vd. Rabbim kibirlilerin şerrinden hepimizi korusun. Yeter artık değil mi.
Süleyman d. 21 Haziran 2019 01:56
İmamoğlu'nu bilmem ama üç saat önce yandaş bir Türk haber sitesinde "AKP LEHİNE İSTANBUL SEÇİMİNE MÜDAHİL OLAN bebek katili apo'nun "YERLİ VE MİLLİ" bir zerzevat olduğunu öğrenmiş olduk???
KARAR OKURU 21 Haziran 2019 01:55
Tamam da saniyede olaylar değişiyor şapkadan öcalan çıktı tüm tvlerin ortak yayın yaptığı akşamda demirtaş öcalanı dinlemiyor muş Cumhurbaşkanı da topa giriyor mesele hakkında bilgi veriyor yarın barzani geliyor sahi bunlar tesadüf mü bu milletin aklıyla alay ediliyor cumartesi günü ne olur onu da o gün göreceğiz yalnız olacak olan hadiseler bana pek hayra vesile gelmiyor
Şahin 21 Haziran 2019 12:07
0
Gercekden mi? Barzani neden geliyor? Hani Erdoğan demisti "o benim karatımda değil" diye? Şimdi misafirlik mi edecek, beraber fotolar mı cekecek?
KARAR OKURU 21 Haziran 2019 01:30
Erdoğan Öcalan kozunu da oynadı. Sona saklamış besbelli. Arkadan iki puan kaparım taktiği uyguluyor. Şeytanın aklına gelmezdi. Öcalan ile kafa kafaya vermişler kürtleri nasıl böleriz derdindeler. Türkiye yetmedi kürtleri bölme taktikleri. Böl parçala yönet. Vay canına. Derin devlet (Bahçeli-Öcalan-Erdoğan) 1970'lerden beri görevlerini ifa ediyorlar. Değerli Türk ve Kürt kardeşlerim gerçek birlik yukarıdaki şahısların tavsiyelerinden uzak durmak ile olur. Ortak akıl demokratik bir ortamda var olacağımız söylüyor. Kanmayalım.
KARAR OKURU 21 Haziran 2019 07:25
18
E daha yakin zamanda kemal kilcdaroglu nun dogu illerindeki mitinginde (yanlis hatirlamiyorsam Hakkari) Turk bayragi acilmiyordu. (bakiniz balik hafizasi). yalansa birisi buradan yalanlasin da goruyum. Ayrica daha secim gunu oynanacak bir kart daha varki soylesem yer yerinden oynar. Secimden sonra ben demistim derim. Simdiden hayirli olsun diyorum Sn. Baskana.
KARAR OKURU 21 Haziran 2019 17:15
1
Acilim zamaninda turk bayragi satan amcanim tutuklanmasi gibi mi mesela..asil balik hafizali olan sizsiniz..komik olmayin..
KARAR OKURU 21 Haziran 2019 00:51
İmamoğlunu tuşa getirmeyeceklerini gördüler. Şimdi Apo desteğine sarıldılar. İmamoğlu seçilirse bir tane AKP li hakim bulup başkanlığı elinden alacaklar. Tam da Sn. Gül’ün bu günleri yıllar önceden görüp yargıya güven olamassa siyasetin yargı kararıyla bir siyasetçinin önünü kesebilirler dediği gibi..
Süleyman d. 21 Haziran 2019 02:02
4
İmamoğlu'nu görevden alıp apo'yu kayyım atar bunlar!!!
KARAR OKURU 21 Haziran 2019 00:09
Allahin sopasi yok işte..bastan beri teror orgutleriyle israrla yan yana getirmeye calistilar chp ve imamoglunu..simdi secimi kazanmak icin ocalandan gelecek mektuba bel bagladilar..Allah insani bu kadar zavalli duruma dusurmesin..siyasette olsa omurga sart..
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN