Back To Top
İmamoğlu’na ‘yağmur’ tüyoları

İmamoğlu’na ‘yağmur’ tüyoları

 - Son Güncelleme: 27.11.2019 Çarşamba 08:39
- A +

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün İstanbul'un su sorununu nasıl çözdüklerini anlattı, sonra da uyardı:

"Krediyi bulmak senin işin. CHP yönetiminden 2.5 milyar dolar borçla belediyeyi aldım, susuz İstanbul'u suya kavuşturduk. Sakarya'dan İstanbul'a suyu taşıdık. Eğer bunları yapmamış olsaydık, şu anda herhangi bir sıkıntıda İstanbul yine susuzluğu yaşardı. Ama şu anda yok. Fakat gelen haberler hayra alamet değil. 3 ay gibi bir süre sonra havalar böyle giderse İstanbul susuzluğa doğru yürüyor. Benzer şey Ankara için de geçerli. Madem ki bu horona girdin, işi yapacaksın..."

Demek ki kuraklık kapıda, Ankara ve İstanbul'u susuzluk tehlikesi bekliyor.

Mansur Yavaş'la Ekrem İmamoğlu birkaç aya borç bulup uzak derelerden su getirmeyi başaramazsa yandık yani.

Başlarının çaresine bakıp dışarıdan borç bulmaları bir dert, ha deyince bulsalar bile 3 aya dışarıdan suyu yetiştirmek ayrı bir dert.

Kaçarı yok. Ellerinin değdiği yeri nasıl kuruttukları, bastıkları yerde ot bitmediği, bereketi kaçırtmamayı bile beceremedikleri söylenecek.

Ve fakat...

Göreve geldikleri şu birkaç aylık dönemde almadıkları tedbirlerin ceremesini, muhalif başkanlara oy vermeyen vatandaşlar da çekecek. Günahları ne halbuki! Demokrasinin cilveleri işte, ceza geldi mi ayırmıyor.

Yağmur duasına çıkıp ellerini semaya açmak dışında, önlerinde iki yol var: Ya yağmur çalan bulut hırsızlarına yıkacaklar suçu. İklim silahlarıyla göklerden saldıran görünmez dış güçleri sorumlu tutacaklar.

Ki dualarının kabul olmama ihtimaline karşı sığınılacak bir mazerettir. Rahmet yağdırılmamasının sebebini, kötü kulların şeytanlığına bağlarsınız, var mı başka açıklaması? Melih Gökçek'e sorun söylesin.

Yahut da bulut hırsızlarını tanıyan şu İranlı generalden, saklandıkları yeri öğrenip onlara yağmur sipariş edecekler.

Pahalıya patlar gerçi. Hırsızlardan çalıntı bulut satın alma yoluyla, başkalarının kısmeti olan yağmuru toprağınıza indiriyorsunuz.

Ama bu korsan hizmet olmasa susuz geçecek mevsim, milyonlar kırılacak, nasıl gidereceksiniz ihtiyacı?

General Celali, İran’a gelen bulutların İsrail tarafından kısırlaştırıldığını ortaya çıkarmıştı. Aynı karanlık ellerin, yağmur ve karlarını çaldığını da bilim merkezlerine tespit ettirmişti.

İşte ona müracaatla bilimin imkanlarından yararlanabilir başkanlar. Yardım isteğini geri çevirmeyecektir.

"Susuz bırakarak İran'ı terbiye etmeye, iklim savaşı çıkarmak suretiyle diz çöktürmeye çalışan düşmanın biz de saldırısı altındayız" demeleri kafi. Dayanışma duygularını harekete geçirir.

İran Hava Tahmin Genel Müdürü Vazife, üstüne vazife değilken yalanlamıştı generali ama bakmayın ona siz.

'Şu anki teknolojiyle bulut hırsızlığı yapabilecek bir ülke dünya üstünde yok' diye fitne çıkarmıştı. Muhtemelen iklim silahlarına sahip yabancı parmakların piyonuydu. Onlar söyletmiş olmalıydı, hedef şaşırtmak için.

İsrail hesabına çalışan bir kukla, ajan, uşak, hain, maşa ya da ne bileyim proje elemanı filan olmasa, niye kendini siper ederek düşmanı korusun ki? Ona mı kalmıştı Siyonizmin baş belalısını ıhtırma operasyonlarını perdelemek?

Boşverin Vazife'yi, adamımız General Celali. Kapıya dayanmış susuzluk krizinin çözümü onda. Haydi başkanlar, verin ihaleyi bulut hırsızları çetesine, kendinizi de kurtarın bizi de.

Babacan’ı bakın kim ekrana sürmüş!

İster inanın ister inanmayın, bu da oldu. Adı lazım değil, komplo ebesi bir gazetenin yazarı, Babacan’ın “CHP’deki rezilliği unutturmak gayesiyle piyasaya sürüldüğü”nü Twitter’dan bildirdi.

Malum, yıllar sonra ilk kez dün akşam Habertürk’te Fatih Altaylı’ya konuşacaktı. Teke Tek’in tanıtımlarında yeni parti çalışmaları ve gündeme dair sorulara cevap vereceği duyuruluyordu.

Bekledi, bekledi de Ali Babacan neden tam da şimdi sessizlik orucunu bozmaya kalktı?

Tesadüf olabilir mi, zamanlamanın manidar olmadığına kim inanır?

İşte sihri nedir diye sorduğunuz anda anahtar sözcüğü fısıldamışsınız gibi oyunun büyüsü bozuluyor, tılsımlı kilit açılıyor.

Fakat formülün tutması için önce, Babacan ve arkadaşlarının, CHP’yle aynı dış mihraktan sevk ve idare edildiğine de inanmalısınız. Ve CHP’nin çok parlak bir gelecek ve büyük umutlar vaat ettiğine...

O kadar büyük umutlar ki bunlar...

İki büzüktaşın çıkardığı bir trol fırtınasından CHP etkilenmesin diye, Babacan’ın parti girişimi feda edilebiliyor.

Dikkatleri dağıtarak suni kriz gündemini değiştirmek için Babacan, ekrana sürülüyor. Siz aksine, gerçek sorunları tartıştırmamak için CHP’nin havanda su dövdüren suni fırtınalarla uğraştırıldığını düşünedurun daha...

Ne paranoyalar pazarlandığını gördüm ama böylesini ilk kez, pes!

 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
Mustafa ALSANCAK 29 Kasım 2019 00:45
Sayın Cumhurbaşkanından İstanbul’un su ihtiyacını karşılayacak her türlü projeye tam destek vereceğiz. Yağmurun az yağması durumu gözönüne alınarak gerekirse SAPANCA gölünden su götürülmesi için de devlet desteği verilebilir demesini beklerdik.Üzüntü verici olan konu Büyükşehir belediyelerini kaybetmiş olmanın kinini içlerinden atamayanlar belediyelerin çalışamaz hale gelmesini temenni etmekteler.Yazık ediyorlar vatandaşa. Gelecek seçimler Akp için tam bir yıkım olabilir. Hele Babacan’ın ve Davutoğlu’nun kurmakta oldukları partiler diğer partilerden oy koparacaklardır. Heyacanlı günler.
musto 27 Kasım 2019 16:05
Biraz önce çarşıya uğradım elimize bir kağıt parçası tutuşturdular suya %80 bulacak oranda zam yapılıyor.Detaylı hesaplamalar yapılmış tüketim arttıkça oranlar yükseliyor,çalışmayı kimin yaptığı belirtilmiyor.Seçimden önce suyu pahalı satıyorsunuz dendi açıklama 25 yıllık su ihtiyacını karşılayacak yatırım yaptık yatırımlar bitti indirim yaptık.Elektriğe zam yap yağmur yağmazsa sular akmayacak diyorsun hani 2040 yılına yetecek yatırımlar yapmıştın,eskilerin bir sözü vardır, EL HAYA VEL İMAN,utanma imandan gelir utanmayanın imanı da zayıftır.
Seküler ihl li.. 27 Kasım 2019 12:34
Hayır yani öncelikle bu söylemi davranış- terbiye analizi ile değerlendirilmek gerekir...koskoca başkandan 3 ay daha yağmur yağmazsa oh ne güzel olacak horonda tepişecek benzeri soylemler ne kadar ...itici duruyor. Değil mi...
musto 27 Kasım 2019 12:29
Bunların Allah bir dediğini düşüneceksin.Zannedersem melenden İstanbul'a su getirme projesinde çalışıyoruz Dünya bankası kredisi denetim ve ihale krediyi veren kuruluş onaylıyor.Yandaşlar bundan nemalanamadı uluslar arası denetim firması ve seçtiği taahhüt firmaları suyu Ağvadaki eski bir gölete bağladık Ömerli barajını besleyen pompa istasyonları ile ömerli barajı beslendi.İktidar kalan projeleri ve melen barajını iski kaynakları ile yapacağım dedi,yandaşlara ihale edildi denetimden yoksun proje bitmiyor baraj bir türlü su tutmuyor kabahati de ,5 aylık belediye başkanına yüklemeye çalışıyor.
Bir Türk 27 Kasım 2019 12:06
Ankara ve İstanbul'a yağmur yağmasa sanki birileri zil takıp oynayacak. Geçmişte İstanbul'un su sorunu vardı sorun çözüldü, bunu anladık. Allah razı olsun. Ancak koskoca Türkiye'nin tank palet fabrikasına Arapların yapacağı 50 milyon dolarlık yatırım için övünmesini, televizyonlarda bağıra bağıra dile getirilmesini anlayamadım...
karar okuru 27 Kasım 2019 10:09
istanbulda su sorunu yok, olmasıda çok çok düşük bir ihtimal. 94 ruhu istanbulun su sorununu çözmüştür. ayrıca 25 yıl önceki şartlar ile şimdiki şartlar arasında da farklar var ve bu fark kıyas götürmez derecede. istanbulda kim iş başında olursa olsun su sorunu olmayacaktır İnşaallah. su üzerinden siyaset yapılmamalı.
KARAR OKURU 27 Kasım 2019 08:40
Sayın beki yazıda bir eksikvar. Seçimden önce Sayın Cumhurbaşkanının ve Sayın Veysel Eroğlunun İstanbullun suyuyla ilgili demeçlerinide eklemeniz gerekirdi. Birde yazıyı İmamoğlunun istanbulun 40 yıllık suyunu nasılda 5 ayda içtiğiyle bitirmenizi yeğlerdim.
KARAR OKURU 27 Kasım 2019 05:32
Yıllarca sağ partilere oy verdim.Son İstanbul seçimi İmamoglu tercihimdi.Son 10 yıldır , AKP dine verdiği zararı kimse vermedi.Hirsizliga göz yumdular.talan ,çalma..her taraf israf.cuma hutbeleri hep siyaset.Buyuk bir bütçeye sahip olan diyanetin bitmeyen cuma yardımlari.Allah siyasal İslamcılar bu ülkede tekrar iktidar yüzü göstermesin.
KARAR OKURU 27 Kasım 2019 10:18
9
CHP kendi partisini yonetemiyor.İstanbulda İmamoğlu tören atmama töreni yapıyor.Arkadas bir iktidar bu kadar mı ballı olur.Bize niye böyle bir muhalefet nasip ettin yarabbim.
KARAR OKURU 27 Kasım 2019 12:06
4
Bu memlekete paralel devlet yapılanmasına giren haşhaşiler kadar kimse zarar vermedi.
Seküler ihl li.. 27 Kasım 2019 12:36
0
Amin ...geldikleri gibi de gitmesinler...Amin. bi daha kapıya bekçi bile olmasınlar.. Amin.. Amin diyen dudaklarda dert söylemesin amin...
KARAR OKURU 27 Kasım 2019 15:45
0
İslam'ın siyasalı politiği olmaz İslam islamdır şöyle dersek daha doğru olur.Allah muhafazakarlara fırsat vermesin bunun yanında İslam karşıtı siyasete de fırsat vermesin
KARAR OKURU 27 Kasım 2019 01:25
Yazıyı okurken İstanbul’da yağmur yağıyordu!
KARAR OKURU 27 Kasım 2019 01:22
“İstanbul susuzluğa doğru yürüyor” diyen Erdoğan, Seçimlerden önce, “İstanbul’un su sorununu çözdük. 2040 yılına kadar böyle bir sorun yok” demişti.
karar 27 Kasım 2019 01:21
eyt lilere ,ekonomik krize,işsizliğe,suriyeli mültecilerin bu ülkeye verdiği problemlere,dış politikadaki başarısızlıklara,tarımdaki sorunlara çözüm bulamayanların başkalarına talkın vermesi kendilerininin üzümü salkımıyla yutması ne hazin bir davraniş.siz bu problemleri çözün öbürlerini onlar çözsünler.
KARAR OKURU 27 Kasım 2019 00:51
Gerçekten bu iktidar zevatı zıvanadan çıktı.Ben bunların kendilerini hala müslüman sanmalarına üzülüyorum.Yediklerinin kul hakkı/haram olduğunu idrak edememelerine üzülüyorum.Yaptıkları eziyetlerin ahirette hesap olabileceğini unutmalarına üzülüyorum. En kötüsü şu güzelim dini siyasileştirerek gençerin gönlünden söküp almalarına kızıyorum.Bu kadroların bu memlekete verecekleri çoktan bitti.İktidarı sadece çıkar kapısı olarak gören anlayışın tez değişmesi lazım.Vatandaş da uyansın artık.
karar okuru 27 Kasım 2019 09:04
18
Hadi ordan be. fetö melametleriyle , CHP vesayet değneğiyle milletin dinini baltalamadı da tüm müslümanları işlerinde serbest hale getiren Ak Parti mi yaptı bu işi. Bence sen kendi imanına bir bak ki insafın olmadığı yerde iman pek barınmaz...
KARAR OKURU 27 Kasım 2019 18:17
1
09.04 hadi Akit’e diyeceğim ama Dilipak Karar yazarlarından daha çok eleştiriyor AK Parti’deki yozlaşmayı. Bir tek senin gibi fanatikler kaldı. Yalnız Babacan da güzel konuştu.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN