Back To Top
İmamoğlu'nun araç şovu gerekli miydi?

İmamoğlu'nun araç şovu gerekli miydi?

 - Son Güncelleme: 06.09.2019 Cuma 10:40
- A +

Temkinli yaklaşma nedenim, AK Parti iktidarının da böyle başlamasıydı.

Ecevit hükümetini protesto için yazar kasa atma, kamyon yakma ve benzeri yoksulluk eylemlerine sahne olunca... Kızılay'daki Başbakanlık binasının önü araç ve kontrolsüz yaya geçişlerine kapatılmıştı.

AK Parti'nin ilk icraatlarından biri, o caddeyi tekrar trafiğe açmak oldu.

Aynı anda hem yoksulluk, hem yolsuzluk hem de yasaklarla mücadele gösterisi için bulunmaz fırsattı.

Halktan korkanların gittiğini, halktan korunmaya ihtiyaç duymayanların geldiğini gösteriyorlardı bu jestle. Kendi küçük ama sembolik anlamı büyük bir adımdı. Büyük de tezahürat aldı.

Kim derdi ki günün sonunda, yol kesilmesine homurdandı diye korumaların vatandaş dövdüğü bir güvenlik çemberi örülecek iktidarın etrafına. Söyleseler inanmazdınız.

Bir de 'makam aracı saltanatına son verme' vaadi coşkuyla alkışlandı böyle.

El değiştiren iktidarın yeni sahipleri, israfın ülkeyi batırdığını söylüyordu.

İsraf, yolsuzluk, peşkeş, yağma ve talana savaş açmadan ekonomi kurtulamazdı.

Ve devlet, halktan beklediği fedakarlığı önce kendisi yapmalıydı.

İlk taaarruf kalemi olarak bürokraside itibar ve statü göstergesi sayılan makam araçları seçildi.

Görünmeyen israf kalemlerinin yanında devede kulak bile değildi getirdiği mali yük. Ama görünürdü, göze batıyordu, sembolikti.

Göz önünde yaşandığı ve teşhire müsait olduğu için de halka görmek istediği popülist şovu vermeye bire birdi.

Bu biçilmiş kaftandan da birinci sınıf bir gösteri çıkarıldı. Coşkulu bir alkış tufanı koptu yine; yaşa, bravo, budur işte'ler inletti yeri göğü.

Birbirini izleyen popülist gösterilerin 17 yıl sonunda bizi getirdiği şova bakın; makam aracı saltanatını bitirme vaadiyle gelenlerin makam aracı saltanatını bitirme vaadini yerine getirme gösterisi.

İmamoğlu sözünü tuttu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin devr-i sabıkta kiraladığı ihtiyaç fazlası araçları Yeni Kapı meydanına dizdi. Teşhire çıkardı demeliydim belki de. Yüzlerce araçlık bir israf sergisi...

Bildiniz; yaşa, bravo, budur işte sesleri arşıalaya yükseliyor yine. Tribünler mest, tam da görmek istedikleri şeyi mükemmelen aldılar.

Yalnız bir küçük arızası var; popülizm, bağımlılık yapıyor. Önce tribün memnuniyeti ve baş döndüren alkış ödülleri birbirini besliyor. Sonra altın vuruşa kadar sürükleyen, verdikçe daha fazlasını isteyen bir doyumsuz tatmin kısırdöngüsü...

Nasıl seyrettiğini, önümüzdeki canlı örnekten deneyimle biliyoruz. Makam aracı israfıyla mücadeleden araç saltanatını perdelemek için göz boyama tuluatlarına uzanan bir macera.

El yükselte yükselte en son sandıkta Haçlı küffarı tepelemeye, Hans'la George'u tokatlamak icin inadına, nispet olsun diye oy atma dolduruşlarına kadar tırmanmadı mı?

En masum dozu, nabza göre şerbettir. Seçim zamanı seçmen tavlamak, taraftar kafalamak için biraz oy avcılığından ne zarar gelecek? Ne de olsa marifet, iltifata tabi.

Fakat ardından, siyasetçi taraftarını, taraftarı siyasetçiyi sıvazladı derken gözü açtığınızda bir de bakmışsınız ki ikisi de doz aşımından zehirlenmiş olmasın mı!

Aşırı popülizm, birbirlerinin talep ve beklentilerini karşılayamayacak kadar baştan da zıvanadan da çıkarabiliyor taraflarını.

'Halk isterse faşizm de getirir, komünizm de' aşaması, en tehlikelisidir sarhoş esen bu dalkavuk rüzgarın.

Siyasetçiyi, tozunu yuttuğu sahneden indirmek zorlaşır. Taraftarı, gördüğü şovun aşağısına razı etmek de...

En iyisi baştan alıştırmamak.

Bu filmi izlemiştik, sonu iyi bitmiyor.

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
Muhtefi. . 06 Eylül 2019 22:09
Kamunun Araç kiralamasi Mantıklı değil. En boş,ucuz arac 3000 tl (kucuk arti-eksi olabilir) aylik kiralamasi Bugünkü piyasada..ve Binlerce Arac kiralaniyor,Satın al (Üreticiden üç yıl veya km garanti cepte) 5-6 yıl kullan sat. Kur Tamirhaneyi vb kendin pişir, kendin ye..Partici, Politikaci bu işlere gelmez. Kravat takip gezmek varken. Zannedmiyorum eski Parti öyle Derin Suistimal yapsın.İspat lazım. O da lafla değil,, Parayı artırdık. Size Şunu yaptik. Görmem,Görmemiz lazım.! .lafla,Şovla değil İSPAT EDECEKSİN. !.
Karar okuru 06 Eylül 2019 23:00
3
Ha demek öyle!
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 21:31
İmamoğlu çarşafa dolandı. Bu araçların sözleşmelerini derhal fesh edecek. Hangi araç hangi personele gereksiz tahsis edildiğini açıklayacak.
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 20:47
Gerekliydi.Saygılarımla.
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 20:10
Bu iletişim çağında bu şov İmamoğlunu çarpar. Pişmiş kelle gigi pişbikinlikle bu işin altından kalkamaz. Makam arabası dedi hepsi Reno Clio, kamyonet vs çıktı. Bunlar da hizmrt araçları.
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 20:05
Bu şov, belediye çalışanlarını sıkıntıya sorar. Bu arçlar ihtiyaç fazlası ise İmamoğlu bu araçların sözleşmelerini derhal iptal etmeli. Ve yerlerine başka bir araç kiralamamalı. Aksi anında haber olur.
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 17:25
Gerekliydi!
Garip 06 Eylül 2019 22:46
3
İmamoğlu 175 araç için ihaleye giriyor israfsa bune benim yatalak hastam var evde bakım araçlarını dizmiş bana geçende bu araçla trafikte bir saate geleblidiler israf olmasın diye evde bakım görevlilerine at arabası verir onlara hastamıza gelinceye kadar hastalar dayanabilirmi Allah bilir cenaze arabası hakkını rahmetine kavuşan hadtaları toplar öylece belediye tasaruf eder insaf Allah akıl fikir versin
Has Parti 06 Eylül 2019 17:03
Yenikapı'da sergilenen araçları kiralama yoluyla hırsızlık yapanlar acaba Yenikapı'da seçim teravihine katılanlarla aynı kişiler mi acaba?
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 23:13
0
17.03, Şimdi kiraya verme sırası teraviye gelmeyenlerde... Patırtı ondan.
Has Parti 06 Eylül 2019 16:56
Bu araçlar Yeni Şafak gazetesini çıkaran grup tarafından kiralanıyor yani o gazete ve sahip olduğu diğer medya organlarıyla, Akparti'ye muhalif olanlara hakaret, yargısız infaz, itibarsızlaştırma gibi pis işler yapıyor. Bunun ödemesi hepimizin vergisi ile araç kiralama yöntemiyle yapılıyor. Ödeme yapılırken o araçlar gerekli mi değil mi diye bakılmıyor, sadece ödeme yapılıyor. Akparti medyası ödemeleri ihalelerle alıyor.
Asıl kaynağı sömüren Memur kadroları ve Sgk sübvansiyonu Hiçbir siyasetçi gerçek yağmayı dile getirmiyor zira oy kaygısı Otomobil ısrafı gibi konu herkesin kulak kesileceği işine gelen konu.
İmamoğlu taraftarları Tam da şikayet ettikleri şeyleri yapıyorlar Az daha gayret millet oy verdiğine pişman olacak son reddede
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 18:16
8
Sen, hayatı milletin burnundan getirenden, 17 yılda pişman olmadın da, İstanbullu, İmamoğlu'ndan üç ayda mı pişman olacak ? Sarayın da, pejmürdelerin de korkusu, İmamoğlu iki-üç yıl icraat yaparsa, bize bir daha iktidar nasip olmaz, düşüncesinden kaynaklı. Ya bekleyip yok olacaksınız ya da intiharı seçip, onu görevden almaya kalkacaksınız. İkisi de aynı kapıya çıkar. AKP için yolun sonu göründü.
KARAR OKURU 07 Eylül 2019 04:46
1
Imamoğlu ve avanesinin iş yapma becerileri SIFIR şov yapma becerileri ON. Bazılarının hoşuna gidiyor ne yapalım.
Denizci Alperen 06 Eylül 2019 15:38
İmamoğluna bunlar için oy verdim , benim için gerekliydi , Zaten isteğim adaletli yönetim , işi ehline vermek ve yanlış yapanlardan adil bir şekilde hesap sormaktı , bunlarla uğraşırsa yine oyumu alır, pkk uzantılarına hiç umursamadıkları , sevmedikleri Atatürk resimleriye şovlara devam ederse benim oyumu kaybeder.
Erhan 07 Eylül 2019 11:20
0
Imamoglu'nun ve özellikle de CHP'nin su anda Kürtler'e yaklasmasi her anlamda cok önemli. HDP'ye oy veren secmenin önemli bir kesimi muhafazakar ve AKP'nin yaklasimlarindan rahatsiz olan insanlar. Kürtler'e ücüncü bir yolun oldugunu göstermek gerekiyor. Imamoglu'nun aldigi destegi percinleyip Kürtler'e 'biz variz' diyebilmesi bence gerekli. Belki de devlet AKP ve CHP üzerinden su anda iyi polis - kötü polisi oynuyor olabilir, bilemiyorum. Ama bu tür sov gibi görünse de, Kürtler'e 'umudunuzu kaybetmeyin, yaninizda biz variz', Türkler'e de 'biz halen daha Atatürk'ün yolundayiz' diyebilmek gereki
Denizci Alperen 07 Eylül 2019 13:42
0
Erhan bey , benim kastettiğim Pkk kesinlikle Kürtler değil Kürt ve Türk kardeştir ancak Pkk bu kardeşliğe kan doğrayan zalimler şerefsizler sürüsüdür. Çok uzun yıllardır devlet ; iktidarda hangi parti olursa olsun 12 Eylül zalimlerinin Kürt kardeşlerimizde açtıkları travmaları rehabilite etmeye çalışmaktadır , amma bu çabalar hep Pkk tarafından sabote edilmiştir.Her zaman yemek yediği kaba pisleyen şer bir örgüttür. Pkk ve uzantıları bundan böyle hiç bir çözümün içinde olmamalıdır zira çözümsüzlüğün bizzat kendisidir
Erhan 07 Eylül 2019 14:48
0
Haklisiniz elbette. Kim olursa olsun, Kürtler'in umudunun bu ülkede oldugunu hissettirmesi lazim. Sadece Kürtler'in degil, hepimizin umudunun diri tutulmasi lazim. Demek istedigim AKP'nin sahin politikalarindan dogan boslugun asla PKK'ya birakilmamasi, CHP'nin ivedilikle boslugu doldurmasidir. Yoksa göründügü gibi, örgüt genclerimizi daga kaldirmak icin firsat kolluyor. 'HDP'li de olsan umudun bu ülkede olsun' demek lazim. AKP'nin cözüm sürecinde yaptigi hata, PKK'yi halen daha denklemin icinde tutmasiydi. Kim ne derse desin, Atatürk gibi akilci bir liderin asla ama asla bugünün 12 Eylül ma
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 15:00
Evet gerekliydi
Mustafa ALSANCAK 06 Eylül 2019 14:31
2)ALMAN futbolcular Engi̇n VEREL‘e hayretle bakmışlardı diye gazeteler yazmıştı. Demem o ki bizim insanımızın hayalinde nedense lüks yaşama özentileri olmuştur. Şimdi Sn.Soylu İstanbul’a Kayyum atama planları ile ateşle oynuyor demektir. Bir de geçenki konuşmasında İmamoğlu’na pejmürde falan birşeyler söylemişti. Bu bakanların hakaret dolu sözlerle muhaliflere sataşmaları AKP çok oy kaybına sebep oluyordur. Belki terörle mücadelede çok başarılı da olsa konuşmaların rencide edici olmaması da önemlidir.İmamoğlu yolsuzlukların neresinden tutsa hemen iktidarın hücumuna uğruyor.Bırakın da çalışsın.
FEVZİ 07 Eylül 2019 04:52
0
Imamoglunu tutan, elini kolunu bağlayan mi var? Çalışacakda zaman bulamıyor. Bodrum- Diyarbakir-Batman filan derken Istanbul'a uğrayamıyor. Onu Türkiye Belediye başkanı yapmak gerekiyor.
KARAR OKURUMürsel 06 Eylül 2019 14:14
Bu araçlar israfsa kötü.Değilse yine kötü.Yani içi boş şovsa.Gerçekse ilk önce İmamoğlu ve takımı titremeli.Bu kötü film tüm iktidarların dizi filmi çünkü.
Mustafa ALSANCAK 06 Eylül 2019 14:13
1)Sn.Yazar biraz hoşgörü ve İmamoğluna işinde başarılı olması için şans tanımak gerekmez mi? İstanbullular ağızlarını açmadan tam 25 yıl AKP yönetimlerine alkış tuttular. İmamoğlu da şimdi işin en kolayı olan makam arabalarını azaltma vaadini gerçekleştirme yolunda yüzlerce arabayı görücüye çıkarmış bulunuyor. Avrupa başkentlerinde bakanlar bile bisikletlerine atlayıp çalıştıkları yere gidebiliyorlar. Bize mahsus olan Makam Aracına binip hava atma hastalığıdır bu. Mesela Engin Verel diye bir Türk futbolcu Berlin’e transfer olur olmaz ilk yaptığı iş son model bir Porsche arabası almak olmuştu.
Bedr 06 Eylül 2019 14:03
Medyanın yüzde 90'ın Hükûmet taraftarı ülkemizde bu Sergi gerekliydi. Istediğin kadar anlatırsın, ama insanların çoğu gördüklerine inanır. Hem Akif Bey; sizin söylediğiniz tarihte Basın ve Medya bugünkü kadar acınacak hâlde değildi.
Karar okuru 06 Eylül 2019 13:55
Eskiden milletvekillerinin oturduğu 450 lojmanın masrafindan kurtulacagiz derken onun binlerce katı yük getiren saray ve milyonlarca liraya kiralanan bakanlik binalarıMilyonluk makam aracı Uçak lar ortaya çıktı ne söyledilerse tam tersini yaptılar maalesef, tur bindirdiler,
Karar okuru 06 Eylül 2019 13:48
Bundan sonra halka hesap verme duyarlılığını, halkın kaynaklarını israf etmeme hassasiyetini, daha bilinçle korumak zorunda, İmamoğlu, Aferin sana
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 13:32
Çok iyi tespit
Eyy Avrupa kapilari acariz haa..! Kayyum-kayyim getiririz haa..! Biz bu filmleri cok gördük,gülüp geciyor Avrupa,bizde Türkiye'de gülüp geciyoruz ,kimse "takmiyor'bu palavralari artik,bizi bizden daha iyi taniyorlar,bizde biliriz birbirimizi.Keske Istanbul'a kayyum getirmek cesaretleri olabilseydi,kendi intiharlari olur,gidisleri hizlanir.Istanbul seciminde aldiklari dersi unutmadilar,eminim.Kayyum bir palavra olarak kalacak.hepsi bu kadarcik!..
misafir 06 Eylül 2019 12:44
bumerang dönüp kendisini vuracak gibi duruyor.büyük hata.kendine vekalet eden hüseyin aksunun mercedesini bile orda sergilemişler.halbuki o mercedesi tahsis eden de imamoğlunu kendisi.bir de ibb.belediyesine ait evde hizmet araçları kamyon ve kamyonetler var ki..salı gününe kadar hizmetler durdu demektir..vatandaş şov uğruna bir kaç gün hizmet alamayacak demektir.
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 12:31
AKP, İmamoğlu'nun yerine kayyum atamaya niyetli ancak kayyum kim olacak sorusuna cevap bulamadılar. İstanbul için, öyle vali falan olmaz. Daha güvenilir biri olmalı. Sağlarına bakıyorlar, o, sollarına bakıyorlar, o, önlerine-arkalarına bakıyorlar, o. Yok başka güvenilir biri. Doğru bildiniz, vefa madalyalı Binali Yıldırım’dan bahsediyorum. Adamı bu kadar ezmeyelim, sekiz yüz bin fark yedi, İstanbullunun yüzüne bakamaz, deyip, İBB’yi doğrudan Erdoğan’a da bağlayabilirler. Topkapı Sarayı başkanlığa bağlandı; İstanbul’daki ikametgahı da hazır.
Süheyl CALISKANOGLU 06 Eylül 2019 14:54
1
Secimle gelemedi,hic degilse "düsük profilli'bir kac kez secim yenilgisi olan,Binali Yildirim yakisir,AKP'nin Istanbul kasasini ele gecirmeye ancak kayyumla olabilir,fakat buna cesaret edemezler,eski Türkiye degil,millet olan bitenlerin farkinda.Istanbul'da kayyum AKP'nin intihari olur,Istanbul seciminde aldilar faturayi,800.bin(küsuruda var)
FEVZİ 07 Eylül 2019 04:56
1
Çok komiksin birader. Imamoglundan daha iyi yapacak binlerce kişi var. Imamoğlu şov yapıyor Sadece
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 12:10
Atanmış Soylu, SEÇİLMİŞ İmamoğlu'nun yerine, İstanbul'a kayyum atayıp atamayacağını pazar günü açıklayacakmış. Bence geç bile kaldılar. İmamoğlu'na biraz daha süre verirlerse, yandaşlara döşenen boru hatlarının hepsi kuruyacak. Albayrakların damadı o araçları kime kiralayacak şimdi ? Suriye'ye sefer var, Okçular Vakfı, para yokluğundan yeniçerileri teçhiz edemiyor. Al bu adamı görevden Soylu ! Haydi, al, al, al ...
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 12:09
Maalesef siz de taraflı yazıyorsunuz sayın yazar. Ekrem İmamoğlu yerine getirmediği vaatlerini de yazın lütfen.
Karar okuru 06 Eylül 2019 13:41
12
üç ayda sihirli değnek mi var elinde vaatlerini yerine getirsin.
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 19:05
14
Daha 25 yıl vakti var.
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 11:47
Baba yumuşak kalem sanada bu yakışır. Ama takipçi ol bakalım bu araçlar neyin nesidir.
e.k 06 Eylül 2019 11:37
Askerı ucretle calısan bır mahallenın tamamınının bır omur boyu calısarak alamayacakları bır makam aracına kasılıp o mahalle halkınına hızmet edecegıne soyleyen hokkabaz laf cambazı sıyasetcıler var oldukca degısen bı sey olmaz. Mesele zıhıyet meselesı. Hesap verebılırlık, sefaflık. Otekıler boyle yapmıstı, Imamoglu'da aynı yapar savı bıraz on yargılı gıbı duruyor. .Bu konuda sn Bekı'ye katılmıyoruz. Bekleyıp gorelım.
Erzincanli 06 Eylül 2019 11:10
Mayis ayinda bir hafta boyunca araba parklarini kullandim ve hic bir zaman ucret belgesi vermediler ve isteyincede azar isittim acaba nedenki ?
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 11:44
15
25 Yıldır çalmaya hasret kalmışlardı... Ne yapsınlar?..
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 12:35
20
11:44 anlamamışsın. MAYIS ayında İBB kimin elindeydi ? Bu hırsızlar, ömrümüz 23 Hazirana kadar, bir daha nasıl çalacağız, diye, ganimetin sonunu toplamaya çalışanlar, olmasın.
Erzincanli 06 Eylül 2019 13:11
0
Anlamis evet ; ya cok kurnaz yada zeka ozurluz.
Karar Okuru 06 Eylül 2019 23:11
0
Ortadoğu zeka sorunu! Hiç bir şey anlamıyoruz
musto 06 Eylül 2019 10:34
Tilki sahipsiz üzüm bağına girdiğinde koruk üzümleri yemez olgulaşmış olanları yer bir kısmını'da ileride yemek için toprağa gömer. Bizim Tilkiler o'kadar açgözlü çıktılar'ki ham olgun demeden bağın tamamını yağmaladılar yetmedi komşu bağları'da talan ettiler.Komşular bizden ziyankar tilkilerin verdiği zarar, ziyan parasını istiyorlar.
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 10:28
Sayın yazar Ekrem İmamoğlunun vaatlerini de yazın lütfen,hani ekmek süt ihtiyaç sahiplerine bedava, okul servisi bedava, kimse işten çıkarılmayacak denmişti vs. Bu sözler yerine gelmedi.
Karar Okuru 06 Eylül 2019 12:32
27
Kardeşim adam dah geleli 2 ay oldu sizinkler 25 sene ülkeyi sömürdüler hiç bir şey yapmadılar ancak o pislikleri temizliyorlar kadir topbaş İBB ye helikopterle gelip gidiyordu bir halttan haberiniz yok ayrıca işçi çıkartma yok çıkanlar ben içinde olduğum için biliyorum seçimden 2 ay önce alındılar hemde ikinci seçimden şimdi sen olsan napardın.
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 10:16
Ekrem İmamoğlunu çok parlattınız ve ona çok güveniyorsunuz ama ne yazık ki çok pişman olacaksınız.Ben şahsen hiç güvenmiyorum.
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 12:11
39
Ben de "şahsen" sana hiç itibar etmiyorum. :))
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 19:17
0
Canın sağolsun kardeş.:))
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 09:55
Aslında koca bir balon bu araç işi diceksiniz sandım ama kalem oraya kadar gitmek istememiş sanki ,makam aracı diye kamyon bisiklet vb..araçlar yazmaya eliniz gitmiyorsa Ekrem beyin nasıl sevgiyle belediyede dolaştığını yazin daha rahat edersiniz
Burak Ersoy 06 Eylül 2019 09:29
Ben hikayenin sonunu, iktidar pozisyonunda geçen sürenin belirlediğine inanıyorum. Süre uzadıkça, lider tazelenmedikçe, bilimsel olmanın temel koşulu eleştiri kalmadığı gibi, denge ve kontrol mekanizması da göz ardı ediliyor. Araçlar içinde benzer durum olduğunu düşünüyorum. Görünen arabalar makam değil hizmet aracı olabilir. Normalde bu araçlar havuza bağlı olur, görev emri ile kullanılır, takip edilir. Akşamda garajda durur. 25 yıl orada olursan, havuz araçları birilerinin keyif aracı olur, aman onları kırmayalım derken, ortalık araç saltanatına döner.
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 19:01
1
Çok doğru tesbit. 2 dönemden sonra metal yorgunluğu başlıyor.
Muhalif 06 Eylül 2019 09:28
Yıllardır garibanların , inananların duygularını kullanarak iktidar olanların, gerçekte toplumu düşünmediklerini , tek gayelerinin kendi kursaklarını doldurmak olduğunun göstergesidir bu sergi.Malesef gariban kesim ekmeği azalmadığı müddetçe söylem harici birşeyle ilgilenmez. taparcasına bir tarafı tutar ve babadan oğula kıza miras bırakır ideolojisini
Yazının başlığına bakınca şükür bunlarıda eleştirn bir yazı yazılmış sandım. Ancak içerikte yanıldığımı anladım. Birde bu adamlarla ilgili yazsanız. Yeni Kapı da ihtiyaç fazlası diye araçları dizdiler. 175 adet deri koltuklu hizmet aracı için ihaleye çıktılar. Hangi kurumda deri koltuklu hizmet aracı kullanılıyor. Dizdikleri araçlar her kurumun kullandığı normal hizmet aracı. Eğer bunlar ihtiyaç fazlası ise neden 175 araç için ihaleye çıkıldı. Haa bunlar hizmet aracı için yeterli kriterler sahip değil benim personelim deri koltuklu araçla hizmete çıksın deniyorsa?????
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 11:58
14
İBB'den açıklama: "Bazı medya kuruluşlarına yapılan açıklamalarda dile getirilen 4 Ağustos 2019 tarihli araç ihalesi, İBB yönetimimiz tarafından tespit edildiği an iptal edilmiş olup, herhangi bir alım yapılmamıştır. Doğal olarak iddiaya konu tüm beyanlar geçersizdir"
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 14:23
9
O ihalenin şartnamesi Ekrem Bey'den önce hazırlanmış. Ve iptal edilmiş. Adam hortumları kestikçe birileri fena rahatsız oluyor. Adeta yolsuzluk yapsa da üzerine atılsak diye dua ediyorsunuz.
Yine de keyifli oluyor öyle deme sayın beki.. izlemesi de güzel.. biraz da eğlenelim yahu.. maç zaten gergin bitmişti... uzatmalar filan....bu seyirci bunu haketti..
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 09:13
Hemde çok gerekli Akif bey. Bu hem önceki yönetimin yaptığı yanlışı ortaya koyuyor hem de kendisinin öyle bir yanlış yapmaması için elini kolunu bağlıyor. Çünkü öyle bir yanlış yaptığı anda hemen biter.
Erdinç 06 Eylül 2019 09:06
ak malların israfçıları yağmacıları desteklediğini görmesi ve vergilerin bunların ultra lüks hayat yaşaması için verdiklerini görmesi açısından çok iyi oldu.
Erzincanli 06 Eylül 2019 08:54
Akif bey bugunku yazinizla butun trolleri kendi kosenize cekmissiniz Aman dikkatli olun bunlar ufaktan saklanacak yer ariyorlar ve sizde kalici olabilirler. Uyari olsun diye soyluyorum
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 08:44
makam aracı saltanatını bitirme vaadiyle gelenlerin makam aracı saltanatını bitirme vaadini yerine getirme gösterisi.
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 07:57
Yılda, araç başına elli bin lira verip de otomobil KİRALAMAK da neyin nesi ? Yenisini alırsın ya hu ! Edep ya hu ! Bu operasyon şov değildir ve gereklidir. İmamoğlu elini taşın altına koydu. Sarayı, medyasını, meddahını karşısına aldı. Artık bütün gözler üzerinde. Bundan sonra halka hesap verme duyarlılığını, halkın kaynaklarını israf etmeme hassasiyetini, daha bilinçle korumak zorunda. Sende mi Brütüs, dedirtmemeli. Değişirse sonu malum. Erdoğan’a tek yönlü gidiş biletini kesen halk, ona da keser.
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 07:04
Bunlar iktidar olduğu zaman ki araçlar hep Tofaş ve Renault idi şimdi hep sınıfının en az yakan araçları ama yüz km de 63 lt yakıt harcıyor ikinci göze batan meclis lojmanları ve bütün lojmanların elden çıkarılması oldu gelin görün ki o zaman kaç milletvekili var dört yüz elli lojmanın masrafindan kurtulacagiz derken onun binlerce katı yük getiren saray ve milyonlarca liraya kiralanan bakanlik binaları ortaya çıktı ne söyleşilerde tam tersini yaptılar o kadar ileriye gittiler ki itibardan tasarruf olmaz deyimini çıkartarak araçların yerine kat kat masrafı olan uçaklar aldılar helâli hoş olsun
Süheyl CALISKANOGLU 06 Eylül 2019 06:37
Basta Icisleri Bakani ve yandaslar devamli Ekrem Imamoglu'nu izliyorlar,bir yanlis yapsa da,gösterelim ona Istanbul'un" kac bucak oldugunu'rüyasini görüyorlar.Bu günlerde E.Imamoglu bir veya iki gün de olsa tatile gitmis olsa,bakin ne olur?Bak gördün mü,yine tatile gitti feryatlari,Istanbul'a tesadüf yagmur yagsa,sel götürse suclu süphesiz E.Imamoglu olacak.Tatile gitmemis de olsa bu defa yandas gazetelerde yalan haberler,foto montajli resimlere de yer verir bu yandas medya,yalan,hile,hurda ve katakulli de kimse bunlarla boy ölcüsemez.E.Imamoglu sakin bir günde olsa tatile gitme,aman(!)..
Hüseyin Şenel 06 Eylül 2019 10:37
1
Konu seçildiği şehre hizmetse,icraatsa Sn.Yavaş ve İmamoğlu’nun yaklaşımlarında,anlayışlarında,felsefelerinde hangi açıdan bakarsanız bakın,100 gün bile dolmadan farklılıklar göze çarpmıyor mu?Çok yakın siyasi tarihten ders alıp,kızılca kıyamette birde siyasetin yükünü üstlenmese,hem icraata hem siyasete aynı anda soyunmasa,yarasız beresiz icraatta 4 yıl geçirse,eğer seçildiği şehirde! başarılı olursa kendisinin ve az ihtimal partisinin geleceğinin daha parlak olacağını cümle alem bilmiyor mu? Ürün iyi ise! reklamın faydası olur.Yoksa bir kere dener kenara koyarsınız:) Değil mi?
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 11:34
7
Animallah bu aralar deprem falan olmasın dua edelim bu raydan çıkmışlar ne der ne yapar Allah İmamoğlu na yardım etsin güç versin
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 06:20
Cumhuriyetin hıçbir döneminde görgüsüzlük debdebe ve aymazlık bu kadar birarada olmamıştı. Bunlar kimseyle kıyas edilemezler. Bu yazınıza göre 'parmağımdaki yüzükten başka servetim varsa bilin ki hırsızım' diyenlere inanmayalım mı artık? Umut beslemeyelim mi
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 05:54
Makam aracı siyah plaka. Mahallenize giriyorsunuz. Tüm gözler sizin üzerinizde. Kendinizi çok önemli adam hissettiriyor. Yalaka takım hemen etrafınıza toplanır zaten. Hasbelkader 1-2 iş de bitirirseniz herkes etrafınızda pervane olur. Çok fena bağımlılık yapar ki uyuşturucu, sigara, içki yaya kalır yanında.
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 05:23
Adama hani nerde araçlar deyip durdular.simdi de bunlar var ama ihtiyacı diyorlar.ama şurası açıklanmali. Hangi birimde nasıl kullanilmis
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 10:20
0
Bunu açıklayacsk olan İmamoğlu
BU ÜLKE DE AK PARTİLİLER 17 YILDIR ŞOVUN KRALINI YAPIYOR İMAMOĞLU İSRAFI GÖZLER ÖNÜNE SERDİ BUNDA YADIRGANACAK BİR DURUM YOK YALAKA ŞAKŞAKÇI HAVUZ MEDYASI YENİKAPI MEYDANINA BELEDİYE ARAÇLARIYLA TAŞINAN BEDAVA LAHMACUN AYRAN DAĞITILAN KALABALIKLARIN TOPLANDIĞI AKP MİTİNGLERİNİN FOTOĞRAFLARINI MANŞETLERE TAŞIYOR İŞTE YENİKAPI RUHU BAŞLIKLARI ATIYORLARDI HAVUZ MEDYASINDA ADALETİN DÜRÜSTLÜĞÜN OBJEKTİFLİĞİN KIRINTISI OLSA İSTANBUL HALKINDAN TOPLANAN VERGİLERİN NASIL ÇARÇUR EDİLDİĞİNİN BENZİN MAZOT PARASINI DA VATANDAŞIN ÖDEDİĞİ ARAÇ SALTANATININ İSRAF RUHUNUN BELGESİ OLAN GÖRÜNTÜLERİ YAYINLARLAR
murat demir 06 Eylül 2019 03:31
el insaf o sergilenen araçlar hizmet aracı değil (ambulans,itfaiye,müdür makam aracı vs)resmen taksi,taksiyle ne hizmet verilir merak ediyorum. o araçlar eşe dosta,yandaşa tahsis edildigini herkes biliyor,ama işinize gelmiyor galiba.
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 10:15
18
Biz araçlar gördük. Çoğu kamyon kamyonet, hizmten çekildi şov için orada tutuluyor.
Adamın biri 06 Eylül 2019 11:05
10
Yanlış görmüşün arkadaşım bende gördüm evet arada çift kabanlıler, panelvanlar vs... var ancak çoğu hususi araç hata pek çoğunun ortak bir yerden kiralandığıda marka ve model üzerinden belli oluyor. Burada mesele bu araçların hizmet için değil bilirli çalışan veya kişilere hususi kullanım için verilmeleri hangi devlet kurumunda şube müdür kendine tahsis edilen arabayı evine götürür hata hangi şube müdürüne özel araç tahsis edilir. Daire başkanı seviyesinde aşağıda makam araçı olmaz o araçlarda kurumda durur. Şov kısmına gelince adamın seçim vaadi bu o yüzden çokda abartılacak bir durum yok.
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 15:21
2
11.05, Hangi çağda yaşıyoruz. Yenikapı'da şov yapacağına şu araç şu kişiye gereksiz makam aracı verildi diye liste çıkarsınlar. Bunu yapmadıkça gerisi kuru gürültü.
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 02:24
Gerekli tabi. O araçların hepsi sivil plaka. Belediyede kim ne için kullanıyor belli değil. O araçın deposunu kim dolduruyor. O araçları belediyeye kim kiralıyor. Yandaşlar arabayı alıyor belediyeye kiralıyor. Araçın kirası ile bir senede arabayı ödüyor. Eskiden siyah Renoların üstünde resmi hizmete mahsus yazardı. Bazı devlet memurları aracı alıp pazar günü pikniğe giderdi utanmadan. Şimdi sivil kiralık araba kimin ne yediği belli değil. Ayıp yahu
Mehmet Ali Kara 06 Eylül 2019 02:05
Akif Bey zihniyet hastaliği bizim gibi geri kalmiş toplumlarda tedavisi olmayan bir hastaliktir.Maalesef siz de bu hastaliğin etkisinde kalmişsiniz.Eskiden böyle oldu diye bir yanliş milletten saklanmali mi sizce.Sonra neden referansiniz yanliş ile mukayese etmek oluyor da doğru ile mukayese etmiyorsunuz.Sadece bu yazinizi kast ederek söylemiyorum.Buna bir çok yazinizda rastlamak mümkün.Ne AKP ne CHP ne de diğer patilerin geçmişteki yanlişlari referans olmamali.Sadece doğru olan bizim referansimiz olmali.Saygilarimla.
Bir yorumcu 06 Eylül 2019 01:35
2- Halk tv de konuşmasını dinledim bu akşam. Çok konuşuyor ama pek az şey söylüyor. Tatsiz,tuzsuz,ruhsuz.Salt boşluk doldurmaktan ve sempatik görünmekten ibaret. Insanların karşısına çıkıp çok şey söyleyebilirsiniz ama önemli olan onlarin sizden aldıkları elektriktir.Konuşmalarında o samimiyeti hissedemiyorsunuz. Gönül teline dokunur hic bir yanı yok.Oysa ki Erdoğan öyle miydi zamanında.Imamogluna umut bağlayanlar 4 sene boşuna bekleyecekler. Turk siyaseti ve insanı daha iyisini hakediyor. Ciddi derecede alternatiflere ihtiyacımız var!
Süheyl CALISKANOGLU 06 Eylül 2019 10:04
16
Halk TV'de izledin,cok konusuyormus,pek az söylüyormus,RTE cok güzel konusuyormus vs..vs..!. Bu ülkede TV'de cok konusanin kim oldugunu da anlayamamissin,ne yaziki,RTE'bazi günler2-3 defa boy gösteriyor.Sabahleyin AKP Genel Baskani olarak nutuk atiyor,ögleden sonra ,partili "tarafsiz'Cumhurbaskani olarak yine nutuk atiyor.RTE bütün konusmalarini, danisman ordusu gece gündüz hazirliyorlar,bu yazili metinler,aygita yükleniyor RTE'den onlari buradan okuyarak nutuk atiyor.Ekrem Imamoglu'nun danismani var,danisman ordusu yok,E.Imamoglu'nun "Diplomasi'da var,tastikli,belgeli sahte olmayan...
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 10:08
11
Erdoğan neydi? Yüzde kaç oyla İBB başkanı seçilmişti? İBB başkanı seçildiğindeki özgeçmişi İmamoğlu'nun üçte biri kadar var mıydı? Peki 2002'de yüzde kaç oyla iktidar olmuştu? Esas boşluk dolduran kim sence?
Bir yorumcu 06 Eylül 2019 01:29
1- Imamoglu bir başarı öyküsüyle gelip te başkan olmadı istanbula. Kendisine kazandıran 2 faktör var. Birincisi milletin AKP ye olan öfkesi. Diğeri de Imamoglunun tipik Chp li görüntüsünden uzak,halk adamı şeklindeki yansıması. Bu özellikte kimi koysaniz Imamoglunun yerine kazanırdı. Buna rağmen Imamoğlu çok fazla havaya girdi. Kendine misyon atfetti. Oysa ki ne vasfi var daha henüz kimse görmüş değil. O sahte tevazuun arkasındaki, ukalalık ve çok bilmişlik insanlar tarafından görülecektir.
BRAVO ! 06 Eylül 2019 06:54
20
@Bir yorumcu -- Cok harbi ve mantikli bir yorum
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 10:34
8
Bir yorumcu Erdoğanın vasfı, neşir anlat öğrenelim
Ekrem İmamoğlu, bir taraftan AKP zamanında israf var diye Yenikapı'ya İBB araçlarını sergilerken, diğer taraftan İBB 2019/366548 ihale kayıt numarası ile 175 hizmet aracı kiralamak için ihale açıyor. Araç fazla ise neden yeni araç kiralanıyor. Hem ihtiyaç var diye araç kirala, hem de AKP'yi fazla araç kiraladı diye israfı ile itham et, bu maksatla Yenikapı'daki şov yap... İmamoğlu, böyle fırıldak işler Karadenizliye yakışmaz...
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 08:48
6
İBB sözcüsü ihalenin iptal edildiğini açıkladı
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 09:58
13
İmamın yandaşları ne yapsa çok yasadicek haldeler şuan Ekrem abilereine toz kondurmazlar.Dertleri hizmet değil çünkü israf su bu hikaye derleri malum
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 10:08
0
Çarşafa dolandılar. Ne yapacaklarını şaşırdılar.
Şahin 06 Eylül 2019 14:40
2
@01:24: o ihale dikatli okusanız yayın tarihi 07.03.2019 olduğunu, yani secimden 3 hafta önce olduğunu görürdünüz. Ama sizin maksatınız AKP'yi temizlemek ve İmamoğluyu kirletmek olduğu icin bunu görseniz bile yazmazsınız!
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 00:57
Bundan bir şey çıkmaz. 16 milyon insana hizmet etmek kolay mı? Şov yapıyorlar. Adamı İstanbul'da göreceğimize başka yerlerde görür olduk. Böyle giderse, işlem yapılması eli kulağında.
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 09:18
20
Benim oturduğum ilçeyi de akp li belediye yönetiyor. Albayraklardan kiraladğı arabaların parasını ödeyemedi belediye..Albayraklar akp li belediyeyi icraya verdi..Ki İstanbul'dan 1000 km uzağız..İstanbulun ne halde olduğunu düşünemiyorum..
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 10:16
17
9.18, AKP Belediye araç kiralamış, kirasını ödeyememiş, borcu için haczdeilmiş. Bunun bu mevzu ile alaksı ne?
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 00:48
Yorumlarda bir de her şeyi önceden bilenler var ya! Kardeşim var ise var de yok ise olacak ne demek? Falcı mısın kâhin mi? El insaf! Akif Bey testi kırılmadan uyarı... Güzel yazı!
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 00:31
Evet gerekliydi.Hem de bu şov falan değil.Söz vermişti,sözünü tuttu.Bazı Troller de hani israf araçları,nerde diye sorup duruyordu.Şimdi de oyun bozanlık yapıp,mızmızlanıyorlar.İhtiyaç fazlası değilmiş te, belediye hizmetleri aksıyor muş ta falan,filan.Küsecekseniz oynayalım.
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 06:09
16
Madem o araçlar israf, o halde ben olsam bir ay yerinden kaldırmam, rezil ederim. Böyle birşey varsa, kim haramı savunur? Aynı araçları alır yine kullanmaya devam edersen, A firmasından alınmış aracı gönderip B firmasından aynı sayı ya da daha çok araç alırsan, bunun adına ne derler?
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 07:38
16
Sizin yazdıklarınız da troll tarzı fanatikçe. Orda kamyonet tarzı hizmet aracı olduğu belli makam arabası olamayacak bir sürü araç vardı. Neden bu adamın her işinde bir yalan çıkıyor çok tuhaf. Bunu yapan gider o resmi doldurmak için araç bile kiralar haftalık. Bu adamın her dediğine balıklama atlayan var ki.... Ağustos ayında kaç yüz araç ihalesine çıkılmış, ama bunlar cici yapmaz değil mi sonra herkes troll... Bana kalsa tüm beledeyilerde israf var, ama bu şovu yapanların derdi israfı bitirmek değil dikkat dağıtıp israfın mecrasını değiştirmek.
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 00:15
Akif bey israf araçları diyorsunuz peşinen. El insaf hepsi hizmet aracı. Asıl israf araçları ibb’nin vekillere bakanlara partililere benim Dayım var diyenlere tahsis ettiği 250’den fazla lüks araçtı. Bunlar İmamoğlu ilk mazbatayı alana kadar dağıtıldı. Şimdi Ekrem bey şov yapıyor bınların peşine düşmek yerine. Çünkü kendisi bu algının altında lüks araç israfına devem edecek. Eli mecbur. Ankaradan Dayım geldi taksi ilemi gezsin düzenine mecbur uyacak. Yaptığı Yenikapı şovu yanına kar kalacak. Yersen ki yemişsiniz
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 02:30
22
Sevsinler senin hizmet aracını. İşe gidip geliyorlar oluyor hizmet aracı.
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 10:11
12
2.30, Araçlar gördük, çoğu kamyon, kamyonet vs. Sen işe bunlarla mı gidip geliyorsun.
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 00:09
Sol daha halkçı olduğu için böyle bir durumun olacağını pek düşünmüyorum. Solda saray kurma, tek adam olma gibi bir gelenek yok. İsmet İnönü, Erdal İnönü, Bülent Ecevit, Deniz Baykal, Kılıçtaroğlu. Hiçbiri ne yolsuzlukla ne zenginlikle ne de kibirle gündeme gelmiştir. Efendi olma ve devamında 'Devlet benim' deme hastalığı genelde sağa özgü bir özellik.
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 11:18
13
00.09, Arakadaşın yaşı küçük herhalde. İSKi yolsuzluğunu hatırlatmak istedik arkadaşa ama arada kaynadı yayınlanmadı.
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 18:46
11
İski yolsuzluğundan başka ne söyleyebilirsiniz. O devede kulak kaldı şimdi.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN