Back To Top
İnanmıyorsa ‘bir bilen’e sorsun karalamacılar

İnanmıyorsa ‘bir bilen’e sorsun karalamacılar

 - Son Güncelleme: 30.05.2019 Perşembe 09:06
- A +

Gönüllere hileyle girilemeyeceğini bilen, kelime oyunlarıyla da girilemeyeceğini bilir. Ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, onlardan biri. 

Önceki iftar Anadolu Aslanları’na seslenirken “Gönüllere hileyle girilmez, buna inandık” dedi. Bütün İstanbulluları kapsayan, sadece hakikatleri anlatan bir dil kullanmaktan bahsetti.  

‘Terör örgütleriyle birlikte yöneteceklerini itiraf etmiş, ne dediğini bile bilemeyecek kadar kuklaymış’ gibi göstererek İstanbul’u CHP adayından almayı deneyeceklerini söylemedi. 

‘Rakibin sözlerini anlam kaymasına uğratarak, algı çarpıtması numaralarıyla seçmenin kalbi ve oyu kazanılabilir, neden böyle kazanmayalım’ demedi.  

Velev ki yapay rüzgarlar estirerek rakibi gözden düşürmenin Binali Yıldırım lehine bir katkısı, taraftar kızıştırmak gibi bir getirisi var. 31 Mart sonuçları gösterdi ki çok daha fazlasını götürüyor, kara propaganda zorlamalarıyla itibarsızlaştırma saldırıları. Cumhurbaşkanı Yardımcısı bunun gayet iyi farkında. Ama ona sormaları gerektiğinin ne AK Parti’nin  medyası farkında, ne de propaganda örgütleme merkezi. 

Yıldırım’ın kampanyası, iki dil arasında gidip geliyor. Biri Binali Yıldırım’ın resmi dili, diğeri korsan çığırtkanların kötüleme cızırtıları. 

İlkinin yaptığını, ikincisi bozuyor. Binali Bey, İmamoğlu’na karşı centilmence bir siyasi mücadele vaat ediyor, buna uymayanları uyarıyor, kışkırtma ve provokasyonlardan uzak durmaya çağırıyor. Korsan çığırtkanlarsa tam tersine abartıyor, çarpıtma ve karalamaları ikiye katlıyor. 

Danışıklı değilse, ikili oynamıyorlarsa...Korsan çığırtkanlar, Binali Bey’den başkasının ağzına bakıyor demektir.  

Her neresiyse paralel merkezleri, Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’a seçimden önce tövbe istiğfar fırsatı vermeyen de orası olmalı.  

Baksanıza; “Eksikleri, hataları söyleyenlere diyeceğiz ki biz de hataları görüyoruz, ama önce 23 Haziran’ı geçelim, ondan sonra siyasi bakımdan gerekirse tövbe istiğfar ederek yanlışlarımızdan kurtulacağız. Kızgınlıkla, küskünlükle kusura bakmayın da kimsenin CHP adayını oraya getirip oturtmak gibi bir lüksü olamaz” demeye mecbur kalıyor. 

“Tekrar söylüyorum, küskün kırgın seçmenlerimizin hesap soracağı yer sandık değil. Bütün bu yanlışlıkları giderebilecek iradeye sahip olduğumuzun bilinmesini istiyorum” diyerek, fikri takipte ısrar da ediyor bilahare.  

‘Madem hataları görüyor, nasıl düzelteceğinizi biliyorsunuz, ne duruyorsunuz, elinizi tutan ne, hadi önce sırası değildi, 31 Mart’ta ders aldıktan sonra niye düzeltmediniz, ya köprüyü geçtikten sonra tövbeye yine gerek görmezseniz, söz bile veremiyorsunuz, verseniz dahi yan çizmeyip tutacağınız ne malum, ya yine atlatırsanız’ şeklindeki güven bunalımlarını da görüyor ve düzeltmeyi düşünüyorlar mıdır?  

Dere geçerken at değiştirilmezdi, şimdi bir de seçime giderken yanlışların düzeltilemeyeceğini öğrenmiş bulunuyoruz. Olan olduktan, iş işten geçtikten, tövbe kapısı kapandıktan sonra ‘para nelere kadir, yeşili talan ettiler, sahiller yağmalandı, şehre ihanet etti müteahhitler’ diye tövbe istiğfar ile hatadan dönmek bile kaybı geri getiriyor, zararı telafi edebiliyor hala demek ki.  

Sırası şimdi değilse ne zaman peki, bilene aşk olsun. 

Seçenlerin seçtiklerinden hesap soracağı yer de sandık değilmiş zaten, ara ki adresini bulasın. 

Hem yeri ve sırası geldi diyelim, ‘işi bilecek ama işe gitmeyeceksin’ felsefesi böyle alenen savunulup kabul görüyorsa... Bocalamak, yalpalamak varken el atmaya hangi enayi gider! 

 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 30 Mayıs 2019 16:17
Bu kadar pespayelik olmaz olamaz... Dini istedikleri gibi eğip büküyorlar istedikleri gibi alıp ağızlarına sakız yapıyorlar. Hele şu İstanbul'u alalım da sonrası günahlar için tövbe ederiz ne demek hangi akla hizmet. Yazıklar olsun...
KARAR OKURU 30 Mayıs 2019 14:54
Tevbe etmenin şartı, hakkı yenen bütün kullarla helalleșmektir. Tek tek 16 milyon İstanbullu'nun helalliğini almadan, tevbe etmek, Allah (cc) katında makbul değildir. Millet huzurunda da siyasi manevra gereği tevbe etmek, kabule şayan değildir. Samimi de değildir. Selam ve dua ile.
E.K 30 Mayıs 2019 14:49
Gonullere hileyle girilebilir..Taa ki gonul bunu anlayana kadar, orada kalabilirsin...Ancak, ayni sey bir daha olmaz. Akp hilelerle secemeni kandirdi, ve hala ayni seyleri deniyor olmasi huzun verici..Elinize saglik sn yazar. Harika bir yazi.
Süheyl CALISKANOGLU 30 Mayıs 2019 14:06
Medet umuyorlar,"melle' ve tarikatlardan,onlarin ayagina kadar gidiyorlar bir kac oy icin ,yaziklar olsun.Milletimiz Binali Yildirim'in kim oldugunu,gercek yüzünü görmeye basladi,seviye yerlerde sürünüyor..
ÖZTÜRK 30 Mayıs 2019 13:41
CUMHURBAŞKANLIĞI'NIN BİR AĞIRLIĞI OLMALI, EN AZINDAN FUAT OKTAY TARAFSIZ OLMAYI BECERMELİ, İNSANLARA EŞİT MESAFEDE OLMALIDIR. YEMİN ETMEK BASİT BİR OLAY DEĞİL, YEMİNE SADIK KALINMALI. MERAK ETTİĞİM BİR ŞEY, FUAT OKTAY TELEKOM'DA YÖNETİM KURULU ÜYESİ DEĞİL MİYDİ? TELEKOMUN İÇİ BOŞALTILIRKEN NEDEN MÜDAHALE ETMEDİ?
borego 30 Mayıs 2019 13:34
Bu milletle resmen dalga geçiyorlar.. Biz bir sürü yanlış yaptık diyorlar.. Ama bize oy verin, gerekirse 23 hazirandan sonra düzeltebiliriz, tövbe edebiliriz diyorlar.. Oda kendileri gerekli görürse düzeltecekler. Allah'ım aklıma mukayyet ol yarabbi.. Siz bizi aptal mı sanıyorsunuzzzz... Aklımızı ve vicdanımızı hiç bir şekilde satın alamazsınız..
KARAR OKURU 30 Mayıs 2019 13:22
Akp yönetimine söylenecek söz kalmadı.Gözümüzün içine baka baka yalan söyleyip riyakarlıkta sınır tanımıyorlar.Bunlarin sözlerine inanıp oy veren saf temiz müslümanların haline vah diyorum.Hırsıza arsıza bu kadar müsaama gösterilmez müslüman kendini aynı yerden iki defa ısırttırmaz.
Kazim Tanriverdi 30 Mayıs 2019 12:46
Cumhur baskani yardimcisi ile bakanlar tarafsiz olmalari gerekmiyormu,Akp liler gibi secimlerde propanga yapiyorlar.Bu kadar rezillik olurmu?
musto 30 Mayıs 2019 11:58
Temel Hocanın dedikleri bir kulaklarından girmiş öbür kulaklarından çıkmış.Yol yakınken Tövbe edin günahlarınız azalsın Harun olmak okadar kolayki nefsinize hakim olun gösterişten oburluktan kaçının az yiyin hem vücut hem ruh sağlığınız düzelir hırstan kaçının illa İstanbulu verin tövbe edelim demeyin şartlı şurtlu tövbe kabul olmaz.
Karar okuru 30 Mayıs 2019 11:15
Aldattığı küskün eşine yalvarırken, bu seferlik affet der gibi.
KARAR OKURU 30 Mayıs 2019 11:10
Şu sandıkta ders vermeyin daha sonra hesap sorun söylemi çok ilginç yerlere götürüyor durumu ne yapalım nasıl hesap soralım bari onu söyleyin bilelim mesala beklentimiz gerçekleşmedigi zaman beddua mı edelim yada küfürmü edelim yada çok kizdigimizda siddetmi uygulayalim eger varsa daha önce görülmüşse hukuki yolla iktidardan vaadlerini gerceklestirmedigi için davami açalım ne yapalim bi yol gösterin ama zahmet etmeyin vatandaş hesabı kesmesini bilir hesap kabinde kesilir en kolayı bu şimdilik başka yol yok iyi günler
KARAR OKURU 30 Mayıs 2019 10:12
Aslında bazen kaybetmekte kazanımdir
KARAR OKURU 30 Mayıs 2019 10:04
İnsansız adalet olmaz... Adaletsiz insan olur mu? Olur, olmaz olur mu! ama, olmaz olsun..Özdemir ASAF ...........Anlayana
KARAR OKURU 30 Mayıs 2019 09:21
Bazıları hedefe varmada her yol mübahtır zehabına kapılıyor! Bir de buna dini ve milli değerlerimiz alet ediliyor.
Makyavelizm 30 Mayıs 2019 12:47
0
A Ka Pe lilerin işi bu kadar abartacaklarını tahmin etseydi, Makyavel o yolu hiç açmazdı.
2017 Referandumunda oluşturdukları hiçbirşeye benzemeyen bu Anayasal hukuksuzluk modelinde tek siyasi idenetim yolu sandık. Başka yol yok. Ne demek bunun yeri sandık değil. Neresi birader? Nerede kesicez sizin hesabı? Milletin kesesinden ye, hiçbir yerde hesap verme. Oldu canım!
KARAR OKURU 30 Mayıs 2019 07:25
Bence halk çoktan tevbe etti birdaha ak partiye oy vermeye tevbe yarabi işlediğimiz bu günah için birdaha tevbe
Has Parti 30 Mayıs 2019 03:29
Sayın yazar Cumhurbaşkanlı Yardımcılığı siyasi bir makam mıdır, bürokratik bir makam mıdır. Fuat Oktay bir bürokratsa böyle açıklamalar yapması doğru mudur? Eğer siyaset yapmak istiyorsa Sayın Cumhurbaşkanı'nın söylediği gibi görevinden istifa edip siyasete atılması gerekmez mi?
KARAR OKURU 30 Mayıs 2019 03:11
Seçmenlerin hesap soracağı tek yer sandıktır.Başka bir yer kaldı mı ki.
KARAR OKURU 30 Mayıs 2019 11:42
0
İyi ki rüyalara müdahale edemiyorlar.
musto 30 Mayıs 2019 02:53
Fuat beyde iyi niyetinin kurbanı olmuş saudi öger hileyle Telekomun içini boşaltmış Fuat beyde uykudan yeni uyanmış olan bizim 5 milyar dolara olmuş.Bizi yöneten bu iktdar bu kadar saf gelen giden bunları aldatıyor bunlar bizi nasıl aldatıyorlar anlamadım 17 yıldır iktidarlar yoksa esas saf bizmiyiz.
KARARLI KARAR OKURU 30 Mayıs 2019 01:58
“Tekrar söylüyorum, küskün kırgın seçmenlerimizin hesap soracağı yer sandık değil.” Numan Kurtulmuş. İşinize gelirse sandık önemli, kutsal; işinize gelmezse sandık önemli değil. Doğru yaptıklarınız sandık sandık büyüyüp buralara geldiniz. Yanlış yaptığınızda sandık sandık küçülüp geldiğiniz yere gideceksiniz. Niçin bunu anlamıyor veya anlamak istemiyorsunuz???????????????
KARAR OKURU 30 Mayıs 2019 01:37
Akif bey biraz daha sade anlaşılır yazsanız o kadar dolambaçlı yazıyorsunuz ki anlamak için üç kez okuyorum bazen.Halk diliyle yazılar bekliyoruz sizden (lisans mezunuyum zorlanıyorum sizi okurken)
KARAR OKURU 30 Mayıs 2019 10:02
0
İnce kinayeyi başka türlü yansıtmak pek mümkün değil ama. Anlamamanız sizin veya yazarın bir kusuru değil, sizi düzgün eğitemeyen sistemin. O sistemin kimin ürünü olduğu da belli. Çok normal zorlanmanız. Ben eski sistemin ürünüyüm,, zorlanmadan anlıyorum gediklere konan taşları.
KARAR OKURU 30 Mayıs 2019 01:23
Ak partinin tutarsızlığı insanlar da, büyük bir güven bunalımı yarattı.İşçinin işsizlik fonu kesintilerinin,BES kesintilerinin, seçim sonrasın da kıdem tazminatlarının oluşturulacak fon ile, işverenler lehine kullanılacak olmasın dan tut, Millet yoksulluk için de kıvranırken, ramazan boyunca verilen şatafatlı iftar yemeklerini canlı yayınlar ile insanların gözünün içine sokması...Her kesimi zıvana dan çıkardı.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN