Back To Top
İsmail’in suçu ne?

İsmail’in suçu ne?

 - Son Güncelleme: 19.06.2019 Çarşamba 11:08
- A +

Bir dakika yahu; maçtan fazlasıyla memnun ayrılan tarafın yapacağı şey midir 'hakem yanlıydı' demek!

İmamoğlu-Yıldırım karşılaşmasından hem galip çıktığınızı söyleyeceksiniz. "Yıldırım çarptı"  başlıkları atacaksınız. Hem de hakkınızın yendiğinden, moderatörün taraf tuttuğundan, rakip adayı kayırdığından dem vuracaksınız...

Yok mu bir propaganda karmaşası, seçmen hangisine inansın?

Yıldırım taraftarları, 'hangisi tutarsa' mantığıyla şanslarını deniyor. Kendi iddialarını sakatladıklarını, bir dediklerini öbürüyle çürüttüklerini, ikili dilin kafa bulandırmaktan başka bir halta yaramayacağını da göremiyorlar.

Yıldırım ezdi geçti, net bir zafer kazandıysa daha ne; başarınızın üstünde durmak varken Küçükkaya'dan şikayet ederek, şike şaibe yaygarası basarak gölge düşürmek niye?

Önceden akla gelmeyecek kazık soru mu çıktı bahtlarına, hayır...

Hepsi öngörülebilir, hepsi baştan kestirilebilecek, hatta ilk anda akla gelecek sorulardı.

Küçükkaya'nın İmamoğlu'yla gizlice ders çalışıp paslaştıkları iddiasını pompalıyor gazete ve TV'ler.

İmamoğlu'nun soruları bildiği için iyi hazırlandığını ve bu yüzden çuvallamadığını tersinden kabul etmiş olmuyorlar mı?

Çalışmadığı yerden soru çıkmış da terse yatırılmış, altından kalkmakta zorlanmış gibi göstererek, Yıldırım'ın tartışmaya iyi hazırlanmadığı izlenimi de vermiyorlar mı?

O soruları kopya çekmeden, yardım almadan ezbere bilmeyecek ne vardı Allah aşkına!

Hepsi kamuoyunda yüksek sesle konuşulan konulara hazırlıksız yakalanmış, gafil avlanarak tongaya düşürülmüş  görünmek, doğru bir imaj mı? Yıldırım'ın performansını ketenpereye getirilmiş olmasına bağlamak, iyilik mi kötülük mü şimdi?

Bir türlü kabaramayan kek gibiydi tartışma. Alevlenmedi, köpürmeden bitti. Bu bile afallatıcı bir sürpriz yaşanmadan, kabız geçtiğine delalet.

Hesap edilememiş, hiç beklenmedik, öyle ambale edecek, eller havaya havlu attıracak bir ânı olsa uçardı yayın. Bomba etkisi yapacak bir saklanmış soru patlatılsa reyting rekorları kırmaz mıydı? Yok fakat öyle bir şey...

İstediği verimi alan taraf, suçu hakeme yıkmaz. Yenilmeyen, yenilgiye niye mazeret arasın, günah keçisine neden ihtiyaç duysun ki?

Hem keleğe gelmiş, mağdur edilmiş hem de üste çıkmış, apaçık galebe çalmış olabilir misiniz?

Halayın başını, ucuz klişe popülisti trolbaşları çekiyor. Hem ağlaşıyor hem zafer kahkahaları pazarlıyor akıldaneler.

Yıldırım kampanyasının en büyük talihsizliği, işte bu zevzekliklerin yol açtığı mesaj karmaşası ve dağınıklık.

Vasat bir TV tartışmasından komplo tertibi çıkarıyorlar. Gizem katmak için, Küçükkaya'nın otel güvenlik kamerasından görüntülerini bile yayınladılar. Casus filmi havasında. Suçtur demeden, skandaldır demeden... Kişisel verileri, İmamoğlu'nun kopyalatma şerrinden koruma mücadelesi verenler yapıyor bunu.

Gözün gördüğünün yerine sahte gerçeği koyan algı  operasyonlarıyla rüzgar estirecek de, toplumu aslında öyle olmadığına inandıracak güya aklıevveller.

Hep başkalarının üstüne atacağına sorumluluğu üstlenmek ve hatayı, kusuru, yetersizliği kendi taktisyenlerinde aramak daha temiz kazandırmaz mıydı halbuki?

İmamoğlu'nu yalancı göstermek üzerine kurulmuştu Yıldırım'ın taktiği. Tema olarak kendi dürüstlüğünü seçip döne döne onu işlese, rakipte yumuşak karın bulup onun üstüne gitmekten daha mı az oy getirirdi? Öne geçip mal beyanını canlı yayında şak diye açıklasa, rakibi kötülemekten daha mı az etkiler ve ikna ederdi seçmeni?

Yıldırım kampanyasının sürüklendiği temel yanılgı, devam ediyor. Neden kendilerine oy vermesi gerektiğini anlatmalıydılar seçmene. Onlarsa neden rakiplerine oy vermemesi gerektiğini anlatmakta diretiyorlar.

Kurmaylığını, ablavut trol aklına emanet ve temsil ettirmeyi hangi siyasetçi ister?

Karambole getirerek, icabında kullanmak üzere tasarlayarak belki de faka bastırılmış moderatöre yüklenmektense... Taktik ve taktisyenleri gözden geçirmek, seçmenin muhakeme yeteneğini hafife almaktan kurtarmaz mıydı kampanyayı?

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
karar Okuru 20 Haziran 2019 08:07
Akif Beki herhalde AK Partiye muhalif olmanın gerekliliğini yapıyor , İmamoğlu yalan söylemiş , Moderatör ile gizli görüşmüşler vs. hiç önemli değil !!!! Bu dönemde Yazar olmak Ak Partiye Muhalif olmak demek sanırım
Aynı programı Turgay Güler yapsaydı. Program öncesi bir otel odasında Yıldırım ile görüşüp, İmamoğlu'nun da sadece danışmanlarıyla görüşseydi, Turgay'ın suçu ne mi der miydiniz, yoksa?...
ali namlı 19 Haziran 2019 21:33
Aslında bu konu hakkında bence hiç bir şey yazmamak daha doğru olabilir çünkü değmez !
KARAR OKURUfransa 19 Haziran 2019 20:11
Slm adami magdur ettiler milletide saf bildiler ne yapsak ne etsekte magdur olsakta avantaj saglasak cancagizlar pek uyanik ah ah bu gunleride gorduk ya etme bulma men dakka dukka miydi ne allah izan versin
DoğrucuDavut 19 Haziran 2019 17:57
Kardeşim, kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz? Yıl 2019. Gizlice konuşmak isteyen whatsapp'tan arar görüşür, soruları da aynı şekilde whatsapp'tan kolayca gönderir. 1970'lerde olsak bile gidip en bilinen otelde görüşmezdi.
Vatandaş Adem 19 Haziran 2019 17:42
İsmail Küçükkaya bir Binali Yıldırım'ın çocuklarının 28 gemiyi sorsa idi durum ne olurdu?Gazeteciler soramiyor sizde Vatandaş Adem'in sorularına ambargo koyuyorsunuz.Neden alındı değil nasıl alındı?
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 17:36
Sayın insan senin ruhuna işlemiş akp düşmanlığı. Senin gibi zatlar için tarihin çöplüğünde çok yer var.
Lokman 19 Haziran 2019 17:29
Konu iyiydi kötüydü vs değil. Her türlü Binali bey üstün gelir ve bana göre de geldi. Konu ismail ve imamoğlu nun yalan söylemesi. Önce yüz yüze görüşme yok dediler. Sonra görüştükleri duyulunca 2 , 3 dakika görüştük dediler. Sonra İmamoğlu 15, 20 dakika görüştük ama ben 2 dakika falan konuşabildim dedi. Sonra senin bu yazıyı yayınladığın saatlerde bu görüşmenin 1 saat kadar sürdüğü ve bunun kanıtlarının sabaha sabah gazetesi ve atv haberin paylaşacağı yazıldı çizildi. Yani konu bu. İsterlerse 1 hafta görüşsünler. Soruları da beraber hazırlasınlar hiç fark etmezdi. Ama yalan konuşmayacaklar
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 16:53
Akif bey yani karşı tarafın yaptığı Binali bey soruları istemiş diyecekler çamur atılacak izi kalacak ama bu hareketi kendileri yapacaklar sizde diyeceksiniz ki bu olaydan medet umacaksınız bôyle kaç olaylar var bir örnekte Valiye İT deme meselesini BASİTE İNDİRGEMESİ daha da birkaç olayda var yazmaya gerek duymuyorum çünkü sizler normal gördüğünüzü bu gayri ahlaki olayı PES diyorum başka da birşey demiyorum.
Ali Ercan 19 Haziran 2019 16:50
Yok paşam, hiçbir suçu yok! Sen öyle söyleyeceksin.
tuna 19 Haziran 2019 16:07
vay be... AKP nin düştüğü duruma bak. Vatandaştan oy olmak için ileri sürdüğü şeylere bak.. yok valiye it dedi, yok sorular verildi.. Kusura bakmayın ama bu iş bitmiş. AKP bu değildi yahu..
borego 19 Haziran 2019 15:56
AKP böyle saçma sapan şeylerden medet umacak bir parti değildi. Halka icraatını anlatırdı, onların gönlünü kazanırdı.. şimdi yok imamoğlu valiye it dedi, yok sorular imamoğluna verildi.. Bu saçma sapan şeylerle seçimmi kazanılır Allah aşkına.. Vallahi çok komik billahi komik ötesi.
KARAR 19 Haziran 2019 14:53
Gazeteci demek istihbarat elemani demektir. Ve dunyanin degilmez kuralidir: Bir gazeteci kendi ulkesi için calismiyorsa, başka bir ulke için çalisiyordur.
kamil 19 Haziran 2019 16:18
2
ülke için çalışmak derken ülkeyi yöneten parti adına çalışmaktan söz ediyorsun gibi görünüyor. tipik bir.........
seko69 19 Haziran 2019 14:47
ülkeyi yönetenlerin acziyetini izliyoruz. ve vardığımız kanı şu; Bu ülke bu yüzden gelişip, kalkınamıyor. bu yüzden muz cumhuriyeti konumundayız. Bir belediye seçimi için yapılmayan kalmadı.. ne demiş şair; İlk taşı en masumunuz atsın. (meşhur menkıbe) onun için ne yıldırım, ne imamoğlu, ne akp ne chp birbirinden farksız. Ben bakarım yaşadığım şehre. ekmek olmuş 1,50 TL.. gazda, suda, ulaşımda indirim yok. ben düşmüşüm ekonomi derdine. bana ne İstanbuldan.....gerisi hikaye..
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 18:50
0
Düşman okları kimi gösteriyorsa bilki o vatanı ve milleti için çalışıyordur vatan elden giderse ekmek su doğalgaz bedava olsa neye yarar
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 14:25
Senaryo yazilip oynanmis: moderatorun yayin oncesi iki tarafla da gorusmesi yayin hazirligi cercevesinde normal. Imamoglu ile gorusuyor, diger taraftan ise Yildirimin kendisi degil danismanlariyla gorusuyor. Bu AKP secim stratejisine uygun bir tavir. Cunku AKPnin ana hedefi Imamoglunun "magdur oldugu" algisini kirmak. Simdi zavalli yandas 'medya' bas bas bagiriyor: imamoglu sorulari caldi, yildirimin hakki yendi, yani magdur Yildirim' dir. Iktidar milleti tamamen salak ve aptal yerine koyuyor. Yerseniz tabii...
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 18:56
4
Hayır, hırsızlar ne zamandır mağdur sayılıyor
karar okuru 19 Haziran 2019 14:20
Bana göre her iki adaya da moderatöre de yakışmayan basit bir programdı.
Süheyl CALISKANOGLU 19 Haziran 2019 13:53
Yandaslari gaza getirmek cok basit,secim öncesi oldugu icin burada bir iki oy kurtarmak gayreti.Sinek'ten yag cikarma hevesi!..Marmara Otelinden malzeme cikarmaya cok da hevesliler,FETÖ zamaninda olurdu böyle vakalar.Gazetecinin aklini peynir ekmekle yemis olmasi gerekirdi.Sorulari vermek istemis olsa posta,e-mail-telefonu kullanir,kimseninde ruhu duymazdi.Yandaslari tekrar "bileylemek'düsüncesi,hepsi bu kadarcik...
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 13:48
Mahir ünal özellikle İmamoğlunun tarafını tutan moderatör seçtik diyor. O halde İsmail'in İmamoğlu yla görüşmesini niye sorun yapıyorlar? Gerçi zavallı çocuk iki gündür her ikisiyle de görüştüm demekten helak oldu ama kim dinliyor, bozuk plak gibi aynı şeyleri söylüyorlar. Ayrıca, eğer İsmail Binali Yıldırımı Müfit Gürtuna nın görevden almasıyla ilgili beklenmeyen bir soru sorsaydı kuşkulanmakta haklı olabilirler. Bence de sorulmalıydı.
OSMANLI 19 Haziran 2019 18:13
2
SENDE ONUN ŞAHİDİ MİSİN.YILDIRIM GÖRÜŞMEDİM DİYOR NİYE ONA DEĞİLDE İSMAİLE İNANIYORSUN
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 13:47
Programda İmamoğlu istedikleri gibi gibi bir hata yapmayınca, bu sefer de buradan deniyorlar. Küçükkaya' yı da göz kırpmadan harcıyorlar.
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 22:23
2
İmamoğlu daha ne hata yapacaktı, düzmece Sayıştay raporunu, valiye yaptığı hakareti milyonların gözüne baka baka inkar hata değilse...
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 23:39
1
Sayın 22:23 O zaman neden hâlâ İmamoğlu'nun üstüne gidiyorlar. Sisi mi Yıldırım mı? Bu nedir? Sayıştay raporu mu çıkar açıklarsın. Hakaret mi var hemen dava açarsınız. Ak Parti'nin şu tavrını çok arıyorum: Erdoğan bu tarz polemiklerde konuşan konuşsun biz işimize bakalım der yoluna hizmetine devam ederdi. Bir de bugün gelinen duruma bakın.
birileri 19 Haziran 2019 13:23
Ahlaki çöküntü. Neresini anlatacaksın, her yanı enkaz.
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 12:36
Yavuz hırsız ev sahibini bastırır mantığı.Yolsuzluk hırsızlık ne demektir? Türkçe sözlükler de geniş açıklama yapmamız lazım.Çünkü maddi olursa yolsuzluk ve hırsızlık oluyor.Eğer maddi olmayıp bir tarafı mağdur edip diğer tarafa iltimas geçmek onu kayırmak bunu ne diye adlandıralım.Hiç olmamış gibi mi davranalım.Eğer öyleyse Sayın İmamoğlu çıktığı programda soruların verildiğini iddia etti.Ön hazırlıkmıy dı?Artık bundan sonra hırsızlık ve yalan söylemeyi normal karşılayacağız, dürüstlük yapılırsa eleştireceğiz.
Moderatörün suçlu olup,olmadığını bilemem,çünkü "yargıç" değilim ama etik davranmadığı kesin,hele hele basına düşen otel buluşması.Sunumda "yetersizlik" ve "eğitmen" edasıyla davranması trajikomik bir haldi.Fakat esas sorun,sizin,bu durumda bile "İsmail'i" savunuyor olmanız hazin.Aynen"Kana boyanmış göz hemin,Nil ü Fırat'ı kan görür "dediği gibi Niyazi Mısri'nin...
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 12:25
Ya soruları vermek isteyen telefondan da verir yüzyüze de verir. Binali Yıldırım’la da Ekrem İmamoğlu’yla da görüşmüş mü görüşmüş. Mahir Ünal ve Engin Altay Küçükkaya’ya adaylarla görüşmesini de söylemiş. Bundan sonrası laf salatası. Öyle yüzyüze görüşüp bir döküman vermeyi gerektiren bir program değildi. ‘Bizle niye telefonla görüştü onla yüzyüze görüştü’ demenin manası yok. Otelde görüşmek telefonla görüşmekten daha az gizli. Soruları vermek ikisinde de 4-5 dk’lık konuşmaya bakar. Yıldırım da zan altında eğer İmamoğlu zan altındaysa.
Pisagor 19 Haziran 2019 12:12
Sayın Beki, farzedelim önemli bir sınava girdiniz ve sınavı başarıyla tamamladınız. Sonra öğrendiniz ki o sınava giren diğer öğrencilere kopya verilmiş, sizden farklı tutulmuş. Eşit şartlarda girmemişsiniz. Buna tepki vermez misiniz?
edib12 19 Haziran 2019 12:07
herkesi ilgilendiren ahlaksız bir eylemi iki kişi anlaşarak yapsa üçüncü şahısların payına susmak mı düşer? ya da galip gelen bir takımın gol öncesi elle müdahalesine ne de olsa galiptir maçtan sonra eli konuşmamak mı lazım?
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 12:06
Adaylar bir birine soru sormadı mı ? Çok sakin geçtiğinden şikayet edenler adaylara baksın derim. Niye sıkıştırmamışlar birbirlerni ?
ceren 19 Haziran 2019 12:04
otelde görüşme rezaleti ayıp..
Mehmet Akif 19 Haziran 2019 11:57
Akp, İst. seçiminde bütün umudunu İmamoğlu’nun Ordu valisine iddia edilen hakarete bağlamış. Velev ki bu hakareti etmiş olsun İmamoğlu. Burdan akpye ekmek çıkmaz. Valiyi bu kadar kutsamak akpye oy kaybettirir. Bu ülkede her gün öğretmene, doktora, polis memuruna, hemşireye hakaret edilirken kimseden ses çıkmazken valiyi bu kadar yüceltmek halkın vicdanında yer bulmaz.
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 11:45
Şaibesiz bir imtihan yapmış gibi konuşuyorlar.herhalde fizik kimya matematik sorularını vermiştir imamoğluna. Bence akpartinin tuzağına düştüler. Sunucu yandaş olsaydı hiç konuşacak birşeyleri olmazdı.burdan puan toplamaya uğraşıyorlar.
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 11:33
Dün İsmail bey, Binali Bey'in danışmanıyla da görüştüğünü açıkladı. Onunla da yüz yüze görüşmüş. Binali Bey'le de telefonla görüşmüş. Görüşmelerinde bir tuhaflık yok. Program formatıyla ilgili görüştüğünü söyledi. Peki Akp ne mi yapmaya çalışıyor? Yine bir mağduriyet peşindeler. Ne yaptılarsa bir türlü mağdur olamadılar. Yazık.
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 10:42
Basitlik bahsini yok saymak o kadar basit değil.
KARAR OKURU SİVAS 19 Haziran 2019 10:28
Sayın Beki; siz karar gazetesinde günlük yazılar yazan bundan dolayıda "gazeteci" kimliğine ve sıfatına sahipsiniz.En önemli ilkeniz ise "tarafsızlık" olmalı. buradaki sorun insanlarda yanlış anlaşılmaya neden olacak bir otel odasında buluşulması.nefretinizden ve tarafgirliğinizden hangi yerden bakarsanız bakın ahlaki olmayan bu durumu adaylardan üzerinden savunuyor olmazdınız.
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 10:21
Akif yapilmak istenen cok belli.Binali Yildirim dan magdur yaratma harekati.Once Ugur Dundar uzerinden sinra ismail uzerinden.Ugur Dundar yapilmak isteneni gordu ve reddetti.İsmail ise bu kumpasa dustu.Bence programida gayet tarafsiz yonetti.En azindan Turgay in yaptigini yapmadi.Biz artik bunlarin ruhlarini biliyoruz.Ne yapmak istediklerini nereye oynadiklarini cok iyi biliyoruz.Kurdistan lazistan laflari bosuna cikmiyor agizlardan.birde secime uc bes gun kala saadete gidip ozur dilemeler.Tabiiki yersen lokantasi.
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 10:06
Sizi severek okuyorum sayın Beki. Fakat son zamanlardaki yazılarınız fazlasıyla taraflı. Gerçeğin bir kısmını ne kadar güzel açıklarsanız açıklayın, gerçeği açıklamış, savunmuş olmazsınız. Çok zorlanıyorsunuz. Yapmayın.
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 18:12
1
Tarafsızlık, haklıyı savunmaktır.
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 08:53
Sürekli yalalaan söyleyen soruları çalan bir insan a nasıl oy vereceğiz binlerce yol köprü hastane marmaray avrasya tüneli yapan bienali dururken proje ye oy vermekten ALLAH korusun
okuyan 19 Haziran 2019 10:37
1
dış borçla özel şirketlerin yaptığı mı
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 11:02
3
Yalan mı dediniz? Benim fetoyle hic ilgim olmadi diyen yildirim in, feto nun kardesinin cenazesinde en onde saf tutmasi!! Yalan budur iste ve ispatli. Oyle sizinkiler gibi delili olmayan camur at izi kalsin, algi olusturalim ispat olmasada olur turunden de degil ustelik, delilli ispatli..
karar okuru 19 Haziran 2019 11:12
2
Gerçek proje trolden yalan (gerçekten TDK da böyle yazılıyor) yorum. Bienali (Bienal mi demek istedi acaba) de kim.
Dr. 19 Haziran 2019 11:10
0
Köprü geç git_gel : 102 lira + 102 lira artı otoban parası. Avrasya gec: 23+23 lira, Allah bereket versin 25 yıl boyunca. Hastane on numara, ama randevu yok, ben nere ölem. Havaalani: Ankaraya gidcem, çık 3 saat önce 45 dk uç hop 4 saat. Ankaraya varış 5 saat. Harika. Ben yazdım yine yazarım.
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 11:49
1
Köprüler de, tüneller de, hastaneler de yap işlet devret ile yani müteahhit parasıyla yapıldı, bizim vergilerimizle değil. O zaman bizim vergilerimiz nerelere harcandı, nerelrde harcanacak.
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 13:40
5
11:02 "Fetö yurtlarında kaldınız mı? Gülen'le tanıştınız mı?" Sorularına hayır dedi. Sorunun saçmalığı bir yana (Bu iki eylem de de suç değil), Binali Yıldırım doğru cevap verdi. Fi tarihinde Nur cemaatinin önde gelenlerinin birinin cenazesine gitmiş, o zaman "Fetö" diye bir örgüt yoktu. Diğer bütün cemaatler gibi saygı duyuluyordu. Buna Fetö'yle ilişki demek abes olur. Sonuç olarak Binali beyin tek bir yalanını gösteremezsiniz.
Halime 19 Haziran 2019 18:04
2
13:40, Binali Bey'in FETÖ'nün Türkçe olimpiyatları açılış konuşmaları YouTube' da mevcut.
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 08:44
Otelde gizli gizli görüş sonra da yıldırım i elestir hırsızın hic mi suçu yok
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 11:03
3
Zaten Ekrem başkan hırsızı ifşa ediyor. Diğerleri inkar edemeyince sadece bel altı vurmaya çabalıyorlar.
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 12:38
4
Otelde gizli görüşme mi olur? Hiç mi yer kalmadı?
Mahsuni 19 Haziran 2019 13:03
4
Gizli birsey yok beyni yikanmis kardesim, ondan ii gûn önce binali yildirimin danismaniyla gorusmus binali yildirimla telefonla gorusmus, yani igizli dediginiz ilk gorusmeyi binali yildirim tarafi yapmis ..
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 14:24
2
Mahsuni, böyle bir kayıt Binali Yıldırım için çıksaydı aynı tepkiyi verir miydiniz?
10.03, İmamoğlu'nun da danışmanı ile görüşseydi. Neden kendisi ile otel odalarında görüşme ihtiyacı duymuş. Oyunu CHP'ye vereceksin diye yanlışa doğru demek zorunda mısın?
Marasli 19 Haziran 2019 08:38
Evet buradaki son birkacgundeki yorumlar dahi pisikolojik olarak trollerin durumunu acikliyor. Simdi yazik bu insanlara . Çarsibasinda yalan söyleyip ulucamide kendisi inanan tipler bunlar. O kadarki iftiralari gerceklik algisina burunup bir cengaver havasina sokuyor bunlari. Yani benim sevgili başkanimın samimiyeti bu trolcükleri çildirtiyor :)
ALİ 19 Haziran 2019 08:40
bir dakika yahu... Uzun süredir okurken keyif aldığım bu yazıların sahibi Beki bey Hürriyet yazarı iken neden her yazısına muhalif ettiriyordu ki beni... şimdi ise vallahi "ağzından bal damlıyor" sanki... Durmak yok, yazmaya devam Beki bey....
Karar Okuru 19 Haziran 2019 08:22
Çaresiz debelenme ile iyice batıyorlar. Ama esas olan burası dikiş tutmaz artık. Seçimi zorla yeniletmek büyük hata idi. Önümüzdeki süreçlerin tamamını zora soktular.
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 08:10
Bugün Ekrem beyi alın sokaktan bir aday koyun aynı guzellemeler onada yapılacak hatta sorgusuz sualsiz yüzde 45 oy alacaktır.Hizmete değil herkes tuttuğu görüşe zihniyete oy veriyor.Ekrem bey parti kursun seçime girsin yada bağımsız aday olsun yüzde 1 bile oy alamaz
ali 20 Haziran 2019 09:06
0
pardon Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde neredeydiniz.... İnce nin oyu kaçtı merak ettim de. trollük bu kadar açık edilmez ki...
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 08:09
Imamogluna sempatim vardi ama ordu valisine hakaret ettigini surekli 'basit' dedim diye inkar etmesi rahatsiz edici. Nasil bu kadar rahat yalan konusur?
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 10:52
5
Millete küfür ediyorlar, hiç bu kadar etkilenmiyorsunuz ama!!
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 10:57
4
Ya da soma da vatandaş tekmelenirken zerre rahatsiz olmadınız.
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 11:01
5
Çünkü " basitlik yapıyor" dedi arkadaşım. Hem niye buraya takıldık ki, sn.CB yıllar içinde neler dedi neler, hala görevinde. Sorun var mı. Bahçelinin dedikleri hem Erdoğana hem milletine karşı. Bu vatan evlatlarına "terörist" dediler. Bundan büyük hakaret mi olur. İstanbula bakalim, gerçekçi olalım, lütfen.
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 12:34
8
Başta birileri akıl verdi reddet diye, muhtemelen kayıtların ortaya çıkacağını düşünmediler. Şimdi de geri dönemiyor. Gerçekten acınası bir durum.
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 14:23
5
Millete küfür eden kim? Vatandaşa tekme atan kim? Belediye başkanı adayı mı bunlar? Milletvekili mi? Küfür ve şiddet kim yaparsa yapsın yanlıştır. Bu dediğiniz eylemleri yapanlara da yazıklar olsun. Ama bir belediye yönetmeye aday bir şahıs, devletin valisi kanunu uyguluyor diye küfredemez. Binali Yıldırım etseydi bu küfrü tepki ne olurdu?
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 19:06
0
10.52, Ekrem'i savunayım derken çarşafa dolanıyorsun...
Şahin Azaklı 19 Haziran 2019 07:20
Her ne görüşmüş olurlarsa olsunlar. İsterse sadece merhabalaşmış bile olsalar bu görüşme ahlaki değil. İsmail Aynı görüşmeyi otelde Binali Yıldırım ile yapsaydı, chp nin tavrı ne olurdu? Siz neler yazardınız? Ayıptır. İmamoğlu nu parlatmak için bu kadar uğraşmayın. 5 yıl Beylikdüzü nde başkanlık yapmış. Adı beton Ekrem e çıkmış biri. Bu beş yıl sonunda Beylikdüzü nde herşey çok mu güzel olmuş?
Karar Okuru 19 Haziran 2019 08:31
8
Ne imiş gayri ahlaki olan? Herkes kimin ne olduğunu yolunu yolsuzluğunu biliyor. Korkunun ecele faydası yok. Şu seçim geçsin öyle ya da böyle papaz brunson olayında olduğu her konuda her zaman olduğu gibi 180 derece geri dönülür.
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 09:32
5
Ekrem İmamoğlu bu görüşmenin nasıl aleni şekilde gerçekleştiğini dün akşam TRT'de anlattı. Görünen o ki İmamoğlu kazanıyor. Gelin bunu takım tutma, fanatik taraftar olma duygusundan çıkaralım. AK Parti gitsin dersini çalışsın, kibrinden, keyfi ve kuralsız yönetmekten arınsın. Beş yıl sonra da zinde, şehre, insana dokunan projelerle geri gelsin.. Biz de kardeşçe, keyifle bir arada bu şehrin tadını çıkaralım. Demokrasi güzel şey.
Menderes YILDIRIM 19 Haziran 2019 10:08
2
Şahin Azaklı Beyefendi; Tüm yorumları okuduğum gibi sizin yorumlarınız da dikkatlice okudum. Şahsım olarak İsmail Beyin Ekrem Bey ile YÜZ YÜZE görüşmesini AHLAKİ bulmadığımı ve bu konuda sizinle aynı düşüncede olduğumu belirteyim. Size de bir sorum var, Tarafsızlık YEMİNİ yapmış Tayyip Beyin, TARAF olmasını ve Devletin Makam Araçları ile Rakip Aday Ekrem Bey aleyhine 31 mart ve sonrasında gezmesini DOĞRU BULUYORMUSUNUZ? BİR MÜSLÜMAN olarak GÜNAHA GİRMEMEK adına, Oyunuzu 23 Haziranda kullanırken bu ilkeye de dikkat edecek misiniz? Saygılarımla
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 10:24
3
7 puan arttırmış İmamoğlu beylikdüzünde oyunu. O nasıl olmuş? Geçen seçim HDP oyu %2.5 sadece. Akpartililer de beğenmiş demek ki kendisini oy vermiş. Beylikdüzüne komşu ilçelerde de büyük bir oy yükselişi var. İcraatlarını görenler beğenmiş.
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 10:28
1
Adam diyorki ben enayimiyim bunca basin mensubunun oldugu otele bile bile gideyim.Formati anlatmaya gittim diyor.bunlari soyleyen kalbi bozuklar once aynanin karsisinda 6 ay kendilerine bakacak.Sizde bunlara alet olmayin lutfen.Ahlaken ve vicdanen cokmus bir cenahtan bahsediyoruz.Yalani siar edinmis insanlardan bahsediyoruz.
Krr okr 19 Haziran 2019 10:56
2
1.Beton Ekrem diye uyduran AKP trolleri. Beylikdüzünde dürüst Ekrem deniyor kendisine. 2.Gayri ahlaki değil, AKP sözcüsü bilgisi dahilinde bu görüşmeler. Biri bizzat görüşme fırsatı veriyor diğeri danışmanı ile görüşmeyi uygun buluyor. Program gayet adil geçti. Binali bey zorlandı, o kadar.
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 11:05
1
Ya evet meşru ve kazanilmis bir seçimi siyasi baskiyla, hicbir hukuki temele dayandirmadan yenilemek cok ahlakliydi.
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 12:38
5
Menderes Yıldırım, Canan Kaftancıoğlu ve Sera Kadigil'e aynı safta olma konusunda ne düşünüyorsunuz?
Şahin Azaklı 19 Haziran 2019 17:29
0
Bir Müslüman olarak, hayatın tüm alanlarında olması gerektiği gibi siyasette de örnek şahıslar olmamız gerektiği düşüncesindeyim. Ve akp maalesef bu konuda çok gedik açtı. Ama akp de bu toplumun her kesiminden insanın oluşturduğu bir parti. Yani biz neysek yöneticilerimiz de o. Eleştirilecek bir çok husus var. (İsraf,kayırma,nüfus kullanma,politik yanlışlar vs.) Ancak Tüm bunlara kızıp, chp gibi bu milletin değerlerine yabancı ve düşman,amacı belli olmayan, her bir görüşün itişip kakıştığı bir partiye güvenmem. Ve chp olacağına akp olsun derim. Vesselam
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 04:30
Mesele şu bu namuslu ahlaklı bir hareket mi 2. ibb yolsuzluğa batmış israf haksızlık hukuksuzluk VS kesin kalben inanıyorum doğrudur. Peki imamoğlu 200 milyon borcu nasıl 600 milyona çıkardı. Yeni evlerimizi oldu gariban evleri vira beylikdüzü fiyat, 600,bin TL ya diğer yetim evleri fiyatı 1milyon peki kaç garibanı evlendirdi aş sahibi yaptı bu para karşılığında yok yani denize düştük eyvah eyvah eyvah
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 09:40
2
Kardeş bir de ne demek istedigini anlabileydik iyiydi ama neyse genede emek vermissin sagol.
Krr 19 Haziran 2019 10:51
1
Rahat ol kardeşim. Ekrem bey emin ol diğerlerinden çok daha iyi. Hem insan olarak hem yönetici lider olarak. Tazelenmek, nefes almak iyi gelecek hepimize. Yapamazsa beş yıl sonra değiştiririz. O kadar.
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 02:54
adam milletin gozunun icine baka baka yalanlari soyluyor (vali basitlik orneginde oldugu gibi) ve sayin Beki bunda yazmaya dair birsey bulamiyormu? Tahminim Ekrem i. cok egleniyordur. peki ya siz sayin Yazar?
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 10:38
1
Kardeş boşver valiyi hedef saptirmayin. Istanbullunun 25 yıldır yenen helal sermayesi kimlere yürümüş ona bakalım. Kimler nereye ne kadar cukkalamis onu görelim. Rüşvet, iltimas, hırsızlık çuvala sığmıyor. Beni bunlar ilgilendiriyor. Kim ben şeffaf olacağım derse onu tercih ederim ben.
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 02:10
Eğer programdan önce İsmail Küçükkaya ile otelde görüşen Binali Yıldırım olsaydı ne olurdu? İmamoğlu böyle çirkin bir görüntü vermemeliydi.
Zahid 19 Haziran 2019 01:01
Bildim bileli ismaillerin bir suçu yok ama kurban olmak gibi bir talihleri var... Grup Vitamin bile öyle diyordu bir şarkı sında... İsmail Felsefe yapma! (!)
Krr 19 Haziran 2019 00:40
Boşverin be sayın Beki. Ne halleri varsa görsünler. Onların ne menem olduklarını millet öğrendi. Olimpiyatları yapılsa karalama, iftira, çirkeflik madalyasını kesin bunlar alır. Onları iyilikle, şeffaflık ile, hoşgörü ile, dürüstlük ile, ahlak ve edep ile, en önemlisi de insanlığımız ile yeneceğiz.
savaş 19 Haziran 2019 02:36
31
senin bu dediklerine kendin bile inansın gelmiyordur eminim.nerede sizde hoşgörü.dürüstlük,insanlık .takıldınız bir yalancının peşine gidiyorsunuz kendinizi kandırıyorsunuz sadece.
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 10:34
2
02.36 bey, En iyi Müslüman biziz ülen diyen kibir abidelerinin yalanından iftirasindan usandık. Keşke din üzerinden yürümeseniz. Dini gençler nezdinde sevimsiz gösterdiniz. Bunun vebalini ahirette odeyemezsiniz. O yüzden, belki sizin yüreğinizde kalmamış olabilir ama iyilikle mukabele edenlere kızmayın.
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 00:38
Okumadığı Sayıştay raporuna yalan diyen,İzmir raporlarıyla İBB verileri açıklayan Binali Yıldırım Milleti bu kadar da kör sağır zannetmesin.Başarısızlık varsa önce kendilerine baksınlar.. İstanbulu vermeyizde vermeyiz demelerinin altında ne yatıyor acaba..
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 02:11
32
Ekrem'in iddia ettiği gibi 2018 raporu açıklanmamis ki nasıl okusun? Sayıştay 2017 raporunda da herhangi bir usulsüzlük veya yolsuzluk ibaresi bulunmadığını açıkladı. CHP adayı rastgele sayıları toplayıp üstüne de "usulsüzlük" yazıp millete rapor diye yutturmaya çalıştı. Sanki Sayıştay yolsuzluk tespit etmiş gibi. Binali Yıldırım okumadı çünkü belge yalan öyle bir şey yok. CHP adayı göz göre göre iftira atıyor sonra kul hakkından bahsediyor. Pes!
savaş 19 Haziran 2019 02:35
38
ya ekrem imamoğlunun yalanları ne olacak milletin aklıyla oynaması ne olacak bizde bunu yemiyoruz.
istanbulseçmeni 19 Haziran 2019 02:51
3
herkes kimin yalan kimin doğru konuştuğunu biliyor sen rahat ol.
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 02:51
6
izmir sorusuna izmir cevabi vermisti ama... trollenmeyin
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 07:56
5
Sayıştay açıklamasında diyor ki 02:11 : İBB’nin 2017 yılı hesap değerlendirmesinde, bir Batı demokrasisinde, YOLSUZLUK ve KAMU ZARARI olarak isimlendirilmesi gereken onlarca “hata” tespit ettik. Ama yine de, olumlu rapor yazdık. Biz yazdık diyelim, siz yazdırıldı anlayın. Hem, Türkiye’de, hele hele müsrif AKP iktidarında, incelediğimiz kurumlarda yolsuzluk var, kamu zararına neden olunmuş demeye kalksak, hepsine dememiz lazım; baş mı olur ? İyisi mi biz “AK”layalım.
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 09:04
4
Artık yediden yetmişe herkes çok iyi biliyor ki vermeyiz de vermeyiz demelerinin altında iki şey yatıyor. Biri her yıl istanbuldan elde ettikleri 12-13 milyar dolar rantı kaybetmeleri, diğeri de, (17) yıldır yaptıklarının ortaya çıkacak olması ve bunun bir sonucu olarak ülkeyi ve yıllardır nemalandıkları kaynaklarını yapılacak ilk seçimde ellerinden kaçıracak olmaları.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN