Back To Top
Kayyum kazanacaktıysa neydi o sandık!

Kayyum kazanacaktıysa neydi o sandık!

 - Son Güncelleme: 20.08.2019 Salı 09:10
- A +

İktidarın seçim vaadiydi, kazansalar bile HDP'lilere başkanlık yaptırılmayacak, hatta ertesi gün görevden alınacaklardı.

Sormaktan dilimizde tüy bitti...

Seçilmeleri yasaksa seçime nasıl girebiliyorlar?

Yasal bir engel varsa YSK adaylıklarına nasıl onay veriyor?

'İstersen seçebilirsin' diye seçmene sunup ama yanlışı seçerse saymayacağını söylemek milli iradeyi tanımazdan gelmek değil mi?

Suçsa seçmene tuzak kurmak gibi olmuyor mu?

Hani sandıkla gelen sandıkla gidecekti, hani demokrasilerde millet ne derse o olurdu, hani sandıkla inatlaşılmaz milletin tercihleriyle zıtlaşılmazdı dedik durduk fakat nafile!...

Dediği dedik, sözünden dönmedi iktidar, o seçim vaadi 4 ay gecikmeyle hayata geçirildi.

Madem Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediye başkanları görevden alınacak, yerlerine kayyum atanacaktı, ta en baştan belliydi...  Niye kuruldu o sandıklar, pusulaya adları basılıp göstermelik olarak mı halkın önüne kondu?

'Seçim meydanlarında söylenen seçim meydanlarında kalır, sandıkla harbiden kavgaya tutuşacak değiller ya' diye umutlanacak bile olduk geciktirilince.

Ama unutmadı, dediğini yaptı iktidar.

Yeni bir durum mu ortaya çıktı, hayır.

Terör orgütüyle iltisak ve destek suçlamasıyla haklarında açılan idari, adli soruşurmalar gerekçe gösteriliyor.

Belediye kaynaklarını terör orgütüne peşkeş çekiyor, teröristlere iş ve imkan sağlıyorlarmış. Bu kaynak transferi ve kötüye kullanıma son vermek için geldiklerini söylüyor atanan kayyumlar.

Mardin Belediye Başkanı Ahmet Türk, 2016'da da benzer iddialarla görevden alınmadı mı? 31 Mart'ta tekrar aday olabildiğine göre demek ki iddialar, üç yılda bir yargı kararına dönüşmedi. Hakkında kesinleşmiş ve adaylığına mani bir mahkeme kararı çıksa seçime sokulur muydu?

Geçici tedbir olarak, soruşturma ve kovuşturmaların selameti için alınıyor, yerlerine il valileri vekaleten oturtuluyorsa...

Önceki geçici kayyum tedbirleri ne kadar geçici oldu, nasıl sonuçlandı; açılan dava ve soruşturmaların akıbeti ne oldu diye hatırlatmazlar mı peki!

'Seçime girmek serbest ama kazanmak idari kararla yasak' gibi bir absürtlüğü konuşuyor olur muyduk; iddiaların somut dayanağı vardıysa ve mahkemede kanıtlanabiliyorduysa?

Yine yargı kararı aranmıyor, yine idari tasarruftan başka elde avuçta yok bir şey...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, HDP adayları konsunda lafı dolandırmadan seçmeni uyarmıştı. “Benim vatandaşım bunları geri almana fırsat veriyorsa, belediyelerin imkanlarını Kandil’e gönderecek veya teröre kullanacak olursanız, hiç beklemeden yine kayyumları atarız” demişti.

Vatandaş bu açık ihtara rağmen tercihinde ısrar etti, sakıncalı ilan edilen adayları yine seçti.

İdari kararla sandık sonuçlarının ortadan kaldırılmasına, iradesinin yok sayılmasına vatandaş tepkisi olarak okunması gerekmez miydi?

Şimdi o seçmene, iradesini çöpe atarak verilen mesajın sonuçları üzerine de iki dakika düşünmeli yetkililer.

HDP’li seçmenin sandığa inancının sarsılması, demokrasiye ve hukuka itimadının yitirilmesi ne getirir ne götürür?

Oylarını değiştirmedikçe tercihlerine saygı duyulmayacaksa, Kandil’e kadar yolları var, neyse görsünler mi hallerini?

O seçmeni itmeden, dışlamadan, terör örgütünün istismarına terk etmeden demokratik siyasete çekerek kazanmak, bataklığı kurutacak milli güvenlik siyasetiydi güya...

Hem de 'beka sorunu' yaşarken ve terörle mücadele adına gözden mi çıkarılacak illerinde yüzde 50'leri aşan bir çoğunluk? Kime yarar?

Terör elebaşılarına istediklerini vererek onları sevindirmiş, propagandalarını körüklemiş olmuyor muyuz diye bile sorgulanmıyor hala.

Her siyasi tercihin baş üstünde yeri vardı ama 'yanlış’ta ısrar eden seçmeni cezalandırmak da var mıydı demokrasinin fıtratında?

 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
dadaş 22 Ağustos 2019 15:36
ne yapalım şimdi. vatanımızdan vaz mı geçelim. daha yeni 3 şehidimiz var. gerçekleri ve niyetleri bilmediğinizi düşünmüyorum. bile isteye vatan hainlerini seçenler suçsuz mu? suçlu, suçlu, suçlu. yalan onlarda, dostuz, kardeşiz demelerine inanmıyoruz artık.
Mustafa ALSANCAK 22 Ağustos 2019 14:19
Hayret etmek gerekmez mi? Büyük şehrin üç belediye başkanı görevlerinden alaşağı edildikleri halde bu arada ortaya çıkıp yapılan işlem yanlıştır ve bizim terör örgütüyle organik bağlantımız veya sempatimiz de yoktur deme cesaretinde bulunamadıkları herkesin malumudur.Yani bu şekilde sessiz kalmakla da suçu kabulleniyoruz anlamında anlayanlar olacaktır. Milletin ödediği vergilerle belediye hizmeti vermeleri en doğru yol dururken eli katillere kıyak yapmaya dünyanın hiçbir ülkesinde izin verilmez. Bütün mesele görevlileri kapıdışarı atacaksan önce yargının kesin kararı yolgösterici olmalıdır.
hasan 22 Ağustos 2019 13:01
seçimi halkın seçtiği değilde hani diyorsunuz ya adananın yönetmesi adil değil böğürtüsü,sizce neden seçilen belediye başkanlarına hemen eşbaşkanlık getirildi-bu eşbaşkanda mı seçilerek getirildi,hukuku çok ağzınıza alıyorsunuz ya,seçilen legal-yönetecek eş hukukun üstünden atlayarak asıl seçilene hükmedecek,böylece sizin hukuk çalışacak...
karar okuru 21 Ağustos 2019 19:25
kurucu irade istediğini tam alamadı. kurucu iradeye bir ohal daha lazım. bence şartları olgunlaştıracak adımlar atıyorlar. ortalık karışsın diye hamleler yapılıyor ki mutlak iktidarı ele geçirelim.
Muhtefi. . 20 Ağustos 2019 23:03
Ciddi meslekler, insanın Hayatına en direk edenler branslara ayrılır Temel Öğretimden sonra.Mesela Tıp,Kulakci Ortopediden anlamaz .Kalpci Urolojiyi bilmez. Noroloji Kadın, Doğum uzmanlığı başka. Ama bu Gazteci Esnafı herşeye Maydanoz olur abi havalarinda. Ya ne bilirsin İç politikayı, Çevreyi, Dış siyaseti, Etnik kökenler,Ekonomi,Edebiyat, Tarih vd Branş secmek lazim ve araştırmacı gaztecilik olmalı Ofisten at,tut olmadı kimin umurunda yarın başka konuya atla. ;)).atlaya, zıplaya yürü :)).Komiksiniz gercekten.inandırıcı da değilsiniz. !
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 21:42
bu ulkede kurt meselesi ve teror konusunda kemalistlerin yatacak yeri yok! "imha/inkar/asimile" ETMEnin tum yontemlerini zalumce yillarca kullandi.... ta ki 17 yil oncesine kadar. cumhuriyet tarihinde ilk kez vatandas kurtler ile terorist kiralik kaatil istismarcilar ayirt edildi. Devlet adina akparti tasin altina elini koydu yuzyillik yaralari sardi, demokrasi sorunu olarak tum mllilletin ortak paydasina getirdi! Ama kallesler, 40 yildir mafyalasmis teror baronlari ve evanjelik-siyonist patronun etki ajanlari rahatsiz, duzenleri bozuldu! uyusturucu-terorun son inlerine az kaldi bekleyin...
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 20:27
Akif bey , Herkesin bildiği gibi doğu ve güney doğu daki bazı belediyelerin abd. maşası pkk. ile iç içe olması ve görevlerinden alınması size dert mi oldu. Sıkılmışsa benziyorsunuz. Sonra da demokrasi değil mi?
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 18:40
Belliki devlet aklı ,seçilen belediye başkanları akıllarını başlarına alır da teröre destek vermekten vazgeçerler diye düsünmüştür..Teröre desteğe devam ettiklerinden görevden alınmışlardır.Devlet canla başla terörle mücadele ederken,bu belediyelerin devletin parasını teröristlere destek için harcarsa gereği yapılır.Tersini düşünmek aklımızla alay etmektir.
Süheyl CALISKANOGLU 20 Ağustos 2019 16:51
Ali Ihsan Yavuz'un Türk Edebiyatin da altin harflerle yazilacak sözleri: Hicbir sey olmadiysa bile,mutlaka birseyler oldu(!)Bu sözlerle YSK'na emir verildi,secim tekrarlandi.Somut delil olmadan,süphe ve cok "Paranoya'etkili oluyor,ülkemizde.Yargisiz insaf desen girla gidiyor. Kayyum atanmasi da,süphe ve paranoya'ya dayali.Delil melil vermezler,onlarin süphesi kafi geliyor,her sahada!..
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 16:47
Seçmen tercihi demokrasilerde elbette önemlidir baş göz üstünde kabul görmelidir. Peki ; seçilen başkanlar belediye imkanlarını kandil ve terör emrine veriyorsa, Devletin kurumları bunlara sessiz mi kasın? Seyfeddin Yılmaz
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 16:21
Müslüman yöneticilerin ağırlıkta olduğu ülkelerde demokrasi olmaz.
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 18:04
8
yanlis dusunce... adalet ve hakka saygi baskiyla zulumle sadece kendin gibi dusunene/inanana demokratlik sahtekarliktir...siyonistler, irkci-hacli radikal hristiyanlar, myanmar-kesmir- çin-k.kore vs zulmu orneginde kaatil hindu vs, nihayet ortadogu/afrika/filistin/bosna/afganistan/kafkasya-kirim-ahiska/turkiye de teror/surgun/soykirim/emperyal somuru vs ile ozellikle muslunanlari katleden kaatiller mi demokrat? yoksa 622 yil 72 milleti adaletle yoneten muslumanlar mi? mankurtluk iflah olmaz!
bu ülkede Kayyum atanacak tek parti varsa o da AKP' dir 17 yılda destek vermediği terör örgütü kalmadı oslo'da Dolmabahçe'de PKK militanları ile anlaşmalar yapan akp'dir Suriye'nin içini karıştıran kafa kesen Suriye rejimine karşı sabotajlar ve saldırılar düzenleyen Selefi Vahabi El Kaide El Nusra ahraruş Şam gibi terör örgütlerine gizli veya açık destek veren de AKP dir bu sebeple bu ülkede Kayyum atanacak tek parti akp'dir Çünkü AKP terör örgütlerine verdiği destekten dolayı anayasal bir suç işlemektedir
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 21:31
5
ayinesi istir kisinin ismine/rumuzuna bakilmaz, gorunur rutbei eseri soylediklerinde... amerikan mali bunlar
karar okuru 20 Ağustos 2019 14:16
Seçimlerde belediye hizmetleri için oyveren seçmenlerin ihtiyacı olan atıksu-yağmursuyu-içlmesuyu-elektrik-dolalgaz-perark bahçe vs yapmak yerine hdpkk lı belediyelerce kamuya ait iş makinalarını İÇSAVAŞ/İŞGAL PROVASI YAPAN TERÖRİSTLERE HENDEK VE EYP BOMBA ÇUKURU KAZMAK İÇİN TAHSİS EDERKEN, YEREL KÜRT-ARAP-SÜRYANİ-TÜRK HALKA ZULÜM YAPARKEN NEREDEYDİNİZ??? NEDEN SUSTUNUZ...siyasi partiymiş, pabucumun siyasi partisi!
Muhtefi. . 20 Ağustos 2019 23:04
0
Seçimlerde AKP doğudan oy alamadı. Kobani ya düştü ya düşecek diyenler oy kaybetti, ve açılmasına izin verilen hendeklerin kapatılmasına karar verildi. Seçimlerde AKP tek başına iktidar olacak çoğunluğu elde etseydi, şimdi hendekler yerinde duruyor, analar ağlamasın diyip, meclis de timsah gözyaşları akitilmaya devam ediliyordu.
ati 20 Ağustos 2019 13:49
çözüm sürecini hatırlatabilir miyim size akif bey! ardından hendek girişimlerini... aşağı tükürdüğünde sakal, .... doğru davranış nedir?
Halil 20 Ağustos 2019 13:39
Sayın yorumcular öyle diyorsunuz da, peki hırsızın hiç mi kabahati yok?
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 15:36
2
Var elbette çalmasını bilmiyor :)
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 13:18
herturlu aykiri dusunce TBMM de dile getirilsin kemalister fasizm isteyebilsin, hdpkk lilar eyalet/ozerklik, diger bazilari seriat ve irkci devlet istegini dile getirebilsin, kyrsu dokynulnazligi gercekten olsun, hakaret kufur iftiraya dayanmayan farkli dysuncetlerin ifadesine saygili olalim...ama cakma olmasin... DEMOKRASI ILE SIDDET, TEROR, AYRIMCILIK YONTEMLERININ K9NULSRININ BIRARADA OLAMAYACAGI KONUSUNDA HEMFIKIR OLALIM; MILLETIN/DEVLETIN BUTCESIYLE IMKANLARIYLA TERORE - DEVLET/MILLET ALEYHINE FAALIYETLERE YARDIM DEVLETE-MILLETE IHANET VB KONUSUNDA DA HEPIMIZ TAVIZSIZ olalim..mumkun mu ?
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 13:13
Daha önce belediyelerin kasalarında para varken her ay müfettiş gönderen iktidar kayyum döneminde müfettiş göndermedi ve kayyumlarım çoğu trabzondan gitme veya trabzonlu idi kayyumlardan sonra belediyelerde para kalmamış borç içinde bırakılmış düşünün mardin belediyesinde kuruyemişe 165 bin lira harcanmış diyarbakırda yapılan banyo kaç yüz milyara yapılmış. Bence büyükşehirleri kaybeden iktidar burdan vakıflara cemaatlere para aktarımını ordan yapacak yandaş mütahitlere ordan ihale verecek orda kayyum döneminden sonra çıkarılan bankamatik memurları gene maaşlarını alacak.
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 12:56
Sayın Beki, "Demokrasinin fıtratı" ifadenizi okuyunca acı bir tebessümle hangi değerlerin fıtratı bozulmadı ki?!...diye düşüncelere daldım...
Mustafa ALSANCAK 20 Ağustos 2019 12:49
Yani bu göre göre adamların seçimlere girmelerine göz yumup ve sonra da yahu biz sizin azılı terörist yanlısı ve destekleyicisi olduğunuzu biliyorduk ama yanlış kararla seçime katıldığınız anlaşıldığından sizi Kazığa çekiyoruz. Bu fakir milletin verdiği vergileri teröristlere yediirmenin cezasını çekeceksiniz diyor devlet.Beş yaşındaki çocuğa sorsan Ahmet TÜRK TERÖRİST DESTEKÇİSİ OLMAKTAN HİÇ VAZGEÇER Mİ? diye o bile HAYIR der. O zaman akıllı olup seçimlere sokmaman gerekirdi. Şimdi halk bu Kayyum atama işine yargı kararı değil de siyasi bir karar olarak bakma durumuna düşürülmüş oldu
Süheyl CALISKANOGLU 20 Ağustos 2019 12:28
Secimle gelen,secimle gidermis-mis!..Ahmet Davutoglu,Melih Gökcek Kadir Topbas nasil zorla istifa ettirildiler?Melih Gökcek birazcik naz yapti,esegi yokusa sürdü,onuda tehdit ettiler,mecbur biraktilar.Melih Gökcek'te korkttu,sindi sonunda."Kirli camasirlar'ortaya cikacak tehditi ve korkusuydu bu..
karar okuru 20 Ağustos 2019 12:26
Tükeniş devam ediyor.Nereye kadar devam edecek bilinmez.Bu devlet aklı olsa olsa ancak kendini bitirir.İnandırıcılığını ve güvenilirliğini yitiren herşey bitmeye mahkumdur.Hele ki ahlakını , vicadınını , adaletini yitirenler için zaten herşey bitmiştir.İstedikleri kadar iktidarda olduklarını zannetsinler.Tarih bu insanları kara sayfalarında zaten anlatıyor bizlere.Giderken geride ne bıraktığına bakacaksın.Görmeyen gözler,işitmeyen kulaklar,sızlamayan kalplerin sizi götüreceği yer bellidir.
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 12:15
Belli ki artık davul ak partili yöneticilerin boynunda, tokmak Bahçeli-Perinçek ikilisinin ve onların temsil ettiği derin yapıların elinde.
Muhalif 20 Ağustos 2019 12:13
İktidar kendi trollerine kaynak olarak doğunun en büyük illerine kayyum atamıştır.Geçmiş dönemlerde kayyumların saçma sapan harcamalarını gördük.Gene belediyeleri borç batağına çevirip gidecekler.Ve en önemlisi Artık bir hukuk devleti değiliz.
mustafa asım uz 20 Ağustos 2019 11:51
Tebrik ederim. Çok değerli tespit ve görüşler var.
HDP, demokrasiyi suistimal ediyor. Demokrasiyi teröre alet edenler cezasını çekerler...
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 11:38
şu kadarını söyleyeyim. iyi ki bu ülkede KARAR var. yoksa bütün muhafazakar dünyanın başı öne eğik kalırdı.
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 11:17
Bunların İstanbul seçimlerinde yaptıklarınıi görmedik mi. Niye bu bazılarına bir sürprizmiş gibi geliyor? Bunlar koltuğu bırakmamak için her çareye başvuracaktır.
hercai 20 Ağustos 2019 10:55
devlet diye bir aygıt kalmadı artık... gidip orta asya bozkırlarında çadır kurma zamanı geldi millet...
H 20 Ağustos 2019 10:53
Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'nin ve genel anlamı ile "Devlet"in PKK terörü ile mücadelesinde taviz vereceğini, zaaf göstereceğini ya da terörü destekleyenlere karşı hoşgörülü davranabileceğini düşünmek, ancak zeka özürlülükle izah edilebilir. Unutulmadı Açılım döneminde yaşanılanlar henüz unutulmadı. "Kürt realitesi"ni siyasi zemine taşımak amacı ile başlatılan süreç, vatan topraklarında PKK'nın silahlandırılması, HDP'li belediyelerin terörü çukurlarla beslemesi için istismar edildi. "Sokağa çıkın" şeklindeki çağrılar, insanların katledilmelerine neden oldu...
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 11:49
1
Kürt oylarını alalım diye açılım yaparken hendek kazıp taş atanlara su sık ama seçilmiş başkanlari görevden al. Bu mu terörle mücadele. Neden soktun o zaman o adamları secime. Ha belki AKP kazanirdi diye.Bu is buyuksehirlere kayyum atamanın provasından başka birsey degil. Kaldıki secimden once osman OCALAN elebasinin mektubunu devletin kanalında okuyor ama cumhurbaslani kirmizi bultenle arandigini bilmiyor. Terorle muzakere degil mucadele edilir dedigimizde ama kurt acilimi diyenler simdi neler söylüyor.
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 10:40
Beki; başkanlar PKK'ya yardım etmedi demiyor, belediye imkanlarını PKK'ya peşkeş çeken başkanların yerine neden kayyum atandı? diyor...
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 14:31
0
osman öcalan diyorum abdullah öcalan diyorum sen anladın
Kararlı Okur 20 Ağustos 2019 10:35
Akp muhalifliği terör yandaşlığına yol açmamalı. Ne yani bölücülüğe ve teröre de mi özgürlük savunulacak? Haydi bakalım bu yorumu da kırmızılayın.
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 10:17
Hükümetin doğru yaptığınada yanlış mı diyeceğiz.mısırdaki sağır sultan dahi bu belediye başkanlarının halka değil pkk ya hizmet ettiğini biliyor..
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 11:36
2
Seçim zamanı daha iki ay önce terörist başı nın mektubunu şerh et kırmızı bültenle aranan 57 mehmetçiğin kanı hala ellerinde kurumamış katil osman ocalani devletin tv sine çıkartıp akp ye oy istet şimdide teröre destekten bld bşk görevden al sadece trajikomik
Ehl-i İrfan 20 Ağustos 2019 10:13
Diyarbakır ve Van valileri bölge insanına uzak kişiler değil. İkisi de Kürt vatandaşı... İki valinin Kürt olması, "Kürtlere zulmediliyor" tezini çürütmeye yetmiyor mu sizce de? Elimizi vicdanımıza koyalım, PKK'yı reddeden bir HDP olsaydı, Kürt insanının oyunu alan Diyarbakır, Van ve Mardin Belediye Başkanları terör örgütünü arkasını dönseydi, bu operasyonlar yapılır mıydı? 
İrfan sahibi kardeşim,"Mardin Belediye Başkanı Ahmet Türk, 2016'da da benzer iddialarla görevden alınmadı mı? 31 Mart'ta tekrar aday olabildiğine göre demek ki iddialar, üç yılda bir yargı kararına dönüşmedi. Hakkında kesinleşmiş ve adaylığına mani bir mahkeme kararı çıksa seçime sokulur muydu?" Sağlıcakla kalın.(Sayın Akif Beki beyden alıntı)
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 10:14
Yarım yamalak demokrasimizi bile arıyoruz
Okur ve sorar 20 Ağustos 2019 10:09
Millet üst kimliktir. Zillet ve illet alt kimlik olmaya henüz hak kazanamayandır ! Hele bir alt kimlik olmaya hak kazansınlar ondan sonra milletin imkânlarından faydalanıp faydalanamayacaklarına karar verilecektir ! Son aşamada, herkes millet olduktan sonra seçilenler seçenlerin karşısında ayakta el pençe divan mı duracak, yoksa millet ayakta mı dikilecek, karar verilecektir. Veya yüzyıllar ötesi geçmişte alınan kararda ısrar edilecektir. Millet kavramı tanımlanmadan ve bu kavram üzerinde sınırlar içinde hemfikir kalınmadan yapıp ettiklerimizi anlamak ve ilerlemek mümkün mü ?
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 12:35
0
peki o zaman, kimin "alt kimlik olmaya henüz hak kazanamayan zillet ve illet" olduğuna kim nasıl karar verecek? tabiki sen ve senin gibi düşünenler değil mi. çünkü türkiye'nin hatta dünyanın mihenk taşı swn ve sizin ideolojiniz. sizden farklı olanlar, sizden farklı düşünenler ise "alt kimlik olmaya henüz hak kazanamayan zillet ve illet".
Okur ve sorar 20 Ağustos 2019 14:15
3
12.35 e cevabım: Ne söylendiğinin değil ne anlaşıldığının önemli olduğu bir kere daha test edildi. Anlaşılmaması benim hatamdır. Alttaki yorumumda bazılarına göre illet, zillet vardır dedim. Bazılarının içinde ben yokum. Bunların millete eşit olup olmadığını sordum. Üstteki kinayeli yorumum gerçek düşüncelerim değildir. İlletin, zilletin millet kavramı içinde olup olmadığını bazıları cevaplasın. “Millet kavramı tanımlanmadan ve bu kavram üzerinde sınırlar içinde hemfikir kalınmadan yapıp ettiklerimizi anlamak ve ilerlemek mümkün mü ?” sorum ise kinayesizdir.
karar okuru 20 Ağustos 2019 14:34
0
Hitler zamanındada senin gibi düşünüyorlardı.İnsanlık felaket yaşadı.Faşist kafalar bir türlü değişmek istemiyorlar.En kötüsüde bu zaten.İster şöven milliyetçi olsun ister mezhepçi dinci olsun farketmiyor.Yok olmaya mahkumsunuz.Allah ta öyle istiyor zaten.
Okur ve sorar 20 Ağustos 2019 10:07
1-Adı milletvekili. Yani milletin vekili. Sınırlar içinde yapılan, yapılacak herşey onlardan sorulur (mu acaba?).Vekil nedir? Senin olmadığın yerde seni temsil eden, senin adına senin işlerini yürüten, geliştiren. Peki, milletvekili karşısında el pençe divan duran kim? Milletvekili millet karşısında ayakta duracakken millet oturan vekili karşısında ayakta durmaktaysa bunun adı ne olur ? Bu noktada sormak gerek, millet nedir, kimdir ? Bazılarına göre bir millet vardır, bir illet vardır, bir de zillet vardır. Şimdi düşünelim : Millet zillete ve illete eşit midir ? Olabilir mi ?!
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 09:58
İpler Bahçeli’nin ve Perinçek’in Elinde. İktidarda kalabilmek için tutundukları son dal. Bakalım başarabilecekler mi.
Süheyl CALISKANOGLU 20 Ağustos 2019 09:52
Kayyum-Kayyim,sözlük manasi "cami hademesi'oluyor.Bunlarin ilk icraati Belediye'ler de asili olan Gazi Kemal Atatürk'ün fotografini , indirmek,yerine RTE'nin fotografini asmak,yandas TV kamerasi esliginde oluyor bu "Show'!..Benim sorum TRT'ye neden bir "cami hademesi'tayini yapilamadi ,bu güne kadar? Secim öncesi kirmizi bültenle aranan Osman Öcalani TRT ekranina cikaran ,mülakat yapan TRT'ye kayyum-kayyim "cami hademesini'hak etmedi mi? Süphesiz RTE'nin haberi yoktu bu "kirmizi bültenle arandigindan Osman Öcalan'nin,bizde yedik bu TV kameralari önünde söylenenleri biz de yuttuk.
adem kıral 20 Ağustos 2019 23:44
0
hani ataturku çok sevdiğini söyleyen bahçeli ve perinçek kayyumlarin makam odalarında atatürk resmi yok haberiniz yoktur söyledim
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 09:46
bizim millet iradesi ve sandik dusmani cakma demokratlarin secim sandigina bu kadar bagli bu kadar saygili bu kadar dokunulmaz ve erisilmez oldugunu anlamalarini gormek gozyasartici
Cengiz CEMALOĞLU 20 Ağustos 2019 09:48
Kaygınız hep Kürtleri kaybedeceğiz diyedir. Oysa esas kaybedecek olan Türkleri kaybedenler olacaktır. Müslümanım deyip ateistlerin , ermenilerin, abd nin ab nin desteklediği bu terör örgütü uzantısına oy verenlerin ibadetleri, imanları işe yaramayacaktır. Ya tevbe edip bunlardan uzak duracaklar, ya da ebedi kalacakları o korkunç azap yerinde nasıl yaşayacaklarını düşünecekler.
Kürt şamil 20 Ağustos 2019 12:50
1
Niçin tövbe edeceğiz ? Dilimizi yasaklayan zihniyete yanlış yaptık tam biat edip asimile olmaya razı olmadığımız için mi?Amerikanın müttefiki , gavur dediğin AB kapısında bekleyen müslüman öldüren İsrail ile ticaret yapan Rusya ile dost olanlar tövbe edin diyo? Sen tövbe et. Müslüman kardeşime yanlış yaptım de.
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 09:41
"demokrasi sandiktan ibaret degildir" sozunu ideolojik bayrak yapanlarin acinasi ikilemi:)
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 09:38
İstanbul'da seçim kazanmak için kırmızı bültenle aradıkları Terörist Osman Öcalan'ı devletin televizyonuna konuk edenlerin şimdi terör bahanesiyle onları görevden aldık demeleri hiç inandırıcı gelmiyor.
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 09:24
Bana kalırsa bütün muhalefetin belediye başkanlarının yerine kayyum atamayı dahi düşünüyorlardir bu Ahmet Türk'ün ikinci alınışı pekâlâ bu adamı görevden aldın kardeşim hani dava hani suç hani mahkeme kararı olmadı bir kez görevden uzaklaştırılan belediye başkanını nasıl YSK tekrar aday yapar ne mantıkla ne akılla izah edebiliyorlar cümle alemin bildiği pkk bağlantılarını versin mahkeme kararıyla atasin kayyumunu mesele başka ülkeyi baskılamak milletin rahat düşünmesini elinden almak baskı yapanların sonu maalesef hep aynı oluyor haberleri ola
Türk oğlu ! 20 Ağustos 2019 09:17
Erdoğan ve avanesi samimi değil.Sen Suriye'de kurulan Pkk devletçiğinin önünü her türlü aç.Onda sonra kalk burda Kayyım ata.Bence kayyuma da Belediye başkanı'na da gerek yok.Sırf Erdoğan mutlu olsun diye.Kaldırın bütün belediyeleri, meclisi hatta adliyeleri, boşuna demokrasicilik oynamayalım. Kanunlara bile gerek yok.Seçelim bir adam astığı astık, kestiği kestik, her şeye o karar versin, atasın her yere bir Kadı olsun bitsin.Ama Erdoğan'dan sonra ağlaşmak yok tamam mı.Gerçi o dakkadan sonra birini seçebilirmiyiz yada seçecek kellemiz kalır mı o ayrı mesele ya.
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 09:05
Çok güzel bir başlık ve çok güzel bir yazı ellerinize sağlık
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 09:01
Bu yapılanlar pkknın güçlenmesi içinmi yapılıyor ? bence evet
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 09:04
Ben AKP'yi bu konuda samimi bulmadım. Eğer samimi olsalardı kayyumları vali yerine yine HDP içinden ama hakkında herhangi bir soruşturma olmayan isimler arasından seçebilirlerdi. Benimki sadece tahmin ama sanki hükümeti Devlet Bahçeli buna zorladı. Şu anda AKP'den her istediğini alabilecek güce sahip. Sistemde reform adı altında AKP'nin şu an en çok istediği şeyse %50+1 yerine en çok oyu alanın Başkan seçilmesi. Bunu not edin yakında yandaş medya tezvirata başlayacak.
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 16:13
10
Akp %40 MHP %12 = 52 chp %24 HDP %10 ip dağilmak üzere reis Kürtlerden oy gelmiyecegini CHP ve HDP nin birlikteliği nin bozulmayacağını anladı ve cuma cematine,gençlere,milliyetçilere yöneldi.Diyarbakir kahveleri cook memnun,suları akacak çöpleri toplanacak,ihaleleri PKK almayacak,parklar,bahçeler yapılmaya devam edecek,insan yerine konmanin ,hizmetin ,huzurun tatini alanlar PKK'yı def iedecek inşallah,Ağrı şehri bunun en iyi örneğidir.
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 17:01
0
16:13'e: Madem Kürt halkı HDP'li belediyelerden bu kadar rahatsız, hizmete aç neden her seçim gidip rekor oyla kendilerine HDP'li Başkan seçiyorlar. Baskı sonucu diyorsan orada devlet yok demektir ki büyükşehirde seçimlerde baskı yapmak o kadar da kolay değil. İnsanlar çöp kokusu çekip susuz kalmak istiyorlarsa sana ne?
Mustafa Cumhur Küçük 20 Ağustos 2019 09:00
Farzedelimki Ahmet TÜRK aday olamadı da Falanca Fişmanca aday olsaydı. O şahıs Devletin ikmanlarını PKK ya sunmayacakmıydı. Onlar o koltuğa aday olabilmek için kandile bağlılık yemini etmesi gerekiyor. Onların Merkezi bütçeden aldıkları ödeneği gidipde PKK ya vermesine hiç kimsenin müsade etmemsi gerekir. Hep birlikte üzerine gitmek gerekir. ABD savcısı uluslar arası ticarette Dolar kullanıyorsanız benim kurallarıma uyacaksınız diye Hakan Atillayı suçlamadı mı. Adamlar Benim vergimi PKK ya veriyor. Sonrada HAK HUKUK ADALET. Kim İNANIR. Sakın Kadir İNANIR emeyin. Kadir bile İNANMIYOR artık.
adem kıral 21 Ağustos 2019 00:02
0
kandilede gitmesin cemaatlere tarikatlara vakıflara bankamatik memurlarına da gitmesin kimse benim vergimi haksızca harcamasın zehir zıkkım olsun amin
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 08:43
Teröre karşı Kayyum arayanlar, Suriye'de Pkk devletinin kurulması için de yanlış politikasına aynen devam ediyor. Esad'la anlaşıp, yanına İran ve Rusya'yı alarak ABD'yi bölgeden çıkarma derdine düşeceğine ABD ile güvenli bölge derdine düştü. O güvenli bölge PKK devleti demek halbuki. Bence Suriye'deki suçunu örtmek için bu Kayyum olayını yaptı.
Bingöllü 20 Ağustos 2019 08:42
AKİF Bey Erken Seçim VAAAAR.
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 08:39
Bu ülkede hala haddini bilmeyenler ver en büyük sorun bu.
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 08:38
Yazık be ülkeyi ne hale getirdiniz.%70 oya saygı duymak lazım ,hanı halkın iradesi vardı. Siz yıllarca böyle demediniz mi .yazık ,ülkeyi dünya ya rezil etiniz. Bu ülkeyi maalesef iktidar bölüyor,halkı kamplaştırıyor. Oradaki kürt halkını bu şekilde kazanamazsınız. Peki aldınız en azından o partiden başka birini atayın. Hiç olmazsa demokrasi zarar görmesin.
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 08:33
Bu Kürt halkını tamamen uzaklaştırmaktan, HDP'li olmayanları bile oraya yönlendirmekten başka hiçbir işe yaramayacaktır. Devlet kendi ayağına sıkıyor, HDP'yi güçlendiriyor.
Sabır! 20 Ağustos 2019 08:31
İlk defa mı belediye başkanı görevden alınıyor.Ben satın aldığı arabayı belgelendiremedi diye görevden alınan belediye başkanlarını tanıyorum.Yolsuzluk nasıl suçsa,terörle bağlantılı olmakta suçtur.
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 11:22
0
Türkiye'de bütün suçların cezasının verildiğine inanıyormusunuz? Bir partiye, bir güce dayanıyorsanız, ayrı bir uygulamanın olduğunu şu anda bilmeyen mi var? Uzayda yaşamıyoruz ki!
Tercih! 20 Ağustos 2019 11:55
13
Ben siyasetçi değilim.Eğer iktidar da yanlış yapsa eleştiririm.Benin derdim Üzüm yemek bağcı dövmek değil.Yaşım 60 ,hayatımın hiç bir döneminde parti üyeliğim yok.Ak parti büyük hizmetler yaptı.Önünde 2023 e kadar süre var.Hizmet etmeye devam eder mi? Ömrünü tamamladı mı göreceğiz.Hizmet etmeye devam ederse hepimiz kazanırız.Ak partide kazanır.
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 08:24
Seçimlere ne gerek vardı bunca insan kime oy verdi
Bu günün islamcıları dünün aynısını yaparak yarının insanlarından oy isteyecekler...bakalım kaygılar kurtaracak mi onları o zaman..4 polisle bu iş olmaz olmuyor artık ilke terörle de teröristle de mücadele de yeni yol bulmalı...
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 07:33
Ben bi işin doğruluğunu yanlışlığını nerden anliyorum. Eğer bi ise Perinçek ve Bahçeli sahip çıkıyorsa. Tmm o iş yanlıştır.baska hiç bi şeye bakmaya gerek yok.
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 07:29
Hep li belediyelerin tek yaptığı yandaşlara aralıkları kesti halka hizmet etmeye başladı.baskanlik binasına ultra lüks banyo tuvalet yapsaydı görevden alınmazdı.600 bin liralık künefe yereydiler görevden alınmazdılar.gerisi hikaye.
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 10:30
10
Belediye kaynakları ile PKK'yardım etmesi suç değil diyorsun.
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 07:16
Adamlar bir türkü teröristlikten vazgeçmiyor.Tetoristleri Belediyeye dolduruyor.Terore mali kaynak sağlıyor. Terörist cenazelerine gidiyor . Haklarında onlarca dava var. Buna rağmen seçilmiş bir Belediye Başkanı gibi değil de dağdaki teroristler gibi hareket ediyor. Devlet buna göz mu yumacakti? Neyi savunuyorsunuz ,anlamak zor. Muhalif olmak bu kadar mı olur?
KARAR OKURU Hakkı Sever 20 Ağustos 2019 11:10
0
Hukuk isletilmeden ışlem yapılıyor .Sorun burada
FATİH 20 Ağustos 2019 06:39
" Aman demokrasiye zarar gelmesin o belediyeler teröre örgütüne yardıma etsinler "der mi? Sayın Beki o belediyelerin yaptıklarını görmüyor musunuz? Lütfen vatansever olun.
Karar okuru 20 Ağustos 2019 09:43
2
Fatih sen nereden goruyorsun o belediyelerin yaptiklarini ATV den mi? Yoksa Perincek ve Bahceli aciklamarindan mi??
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 12:28
0
Fatih bey galiba sayın yazarın değindiği bir detayı gözden kaçırdınız. Ahmet Türk 2016'da da benzer iddialarla görevden alınmıştı. Hakkında hala hüküm yok. Sizce ,bir insanın terör örgütüne yardım edip etmediği nasıl ve kim tarafından tespit edilir. İç işleri bakanının kanaati yeterli midir, eğer yeterliyse mahkemeler neden vardır, koca yargı sistemine bütçeden neden o kadar kaynak aktarılmaktadır.
Çerkez Ethem 20 Ağustos 2019 06:31
Yanlış oy atmışlar ondandır ! Halklar bilinçleninceye kadar ve Doğru oy atılıncaya kadar kayyum ! Yapılanlar, 90 yıldır t.c. sisteminin herzamanki yaptığı kolpa'nın değişik metodları ! Kutsal seçimler ve kutsal sandıklar Doğru adayları cıkartana kadar kolpaya devam, bizlerde bildiğimiz yalanlarla hayata devam !
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 10:25
4
trafoya kedi girm8s, oylar coplukte, elektrik kesilmus , sandiik terore siper edilmis, gizli sayim acik oy da olsa SANDIK HERSEYDIR! Ama suc isleyenler ve mevcut gorevden el cektirme yasalarinin da anayasaya aykiri olmadigi ve uygulanabilecegi, belediyenin terore degil millete HIZMET YERI oldugu konysunda herkes mutabiktir herhalde
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 06:22
bugunku KARAR manseti eksik olmus: secimle gelen...... siddet ve terorle iliskisini bitirsin , "duz ovada siyaset ve teror " arasinda KESIN OLARAK TERCIHINI YAPSIN! olmaliydi... ya biri ya oteki, ikisi birarada olmaz
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 05:54
Kamu kaynaklarını Kandile göndermek mi sandıktan çıkanın görevi? Biz Kandil için mi vergi ödüyoruz? Anayasal bütünlüğü nasıl sağlayacağız? Daha dün öldürülen korucunun evlatlarına ne diyeceğiz? Sandıktan çıkmak katili desteklemekse eğer lafımız yok. Hukuken işlem doğru.Dikkat edilmesi gereken somut belgeler var mı? Açıklanan gerekçeler tatmin edici görülüyor.
KARAR OKURU Hakkı Sever 20 Ağustos 2019 11:08
1
Hukuksal karar yok.Idari kararlar var ,ögrenin
düşünür. 20 Ağustos 2019 14:01
0
HDP = PKK İse (bence öyle) devletimiz neden HDP ye siyasi parti olarak yardım yapıyor.o zaman devletede kayyum gerekir.
Karar Okuru 20 Ağustos 2019 05:32
Butun bir ulke bir kayyum ile yonetiliyorken bir kac sehirin lafi mi olur? Kayyum iyidir, sevdiklerini kayirir, sevmediklerini ayirir. Kayyum varsa baska hic bir seye ihtiyac kalmaz. Pratiktir. Ekonomiktir.
Mutlu Yücel 20 Ağustos 2019 05:25
Türkiye de tüm belediyeler PKK ya para ve elaman devşirse Ahmet Türk yine devşirmez. Onun gibilerine de pes dedirttirirsek Türkiye kaybeder, demokrasi kaybeder. Madem suçlular ise niçin mahkemeye verip suçunu sabitlemiyorsun? Bu galligo çalımlarının patırtısını sağır sultan bile duydu. İş seçim için saha temizleme uğraşından başka bir şey değildir ki yazıktır, günahtır ve vebali büyüktür. Çünkü PKK nın dağ kadrosu kazanıyor, âmâ Türkiye kaybediyor, çünkü herkes kan kaybediyor.
Mutlu Yücel 20 Ağustos 2019 04:59
Kayyum atamak PKK nın dağ kadrosunun tam da istediği şey. HDP nin “silahı bırakalım, demokratik haklarımızı ulusal bütünlük içinde, yasal zeminde arayalım, çünkü mesele, topyekûn bir Türkiye’nin demokrasi yolunda ilerleme meselesidir” sözüne karşı ”işte sana demokratik mücadele, bu kayyumlarla bu hükümetlerle nasıl silahsız mücadele edebilirsin” görüşüne haklılık kazandırır. Bu tür uygulamalarla savaş, Çiller gibi nice iktidarları devirir ve korkarım biz de barışı göremeyiz.
Karar 20 Ağustos 2019 03:47
AKP kazanana kadar kayyim'a devam
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 02:10
Akif baki efendi. Laf salatasi yapma. Turkiye icinde 600 terorist kalmisken sabri okun yiyen danisman atanirken.,resmen devlete meydan okumaktir. Sehit aileleri isten cikarlirken . Daha once kayyumun isten cikarttiklarini ise geri almak. Demokrasi demokrasode ortadogunda oldugumuzu unutma. Ispanya ya bak bask lideri avrupada siginacak devlet bulamadi. bir soz vardir ' devletle inatlasilmaz' yanilmiyorsam rahmetli demirel in sozuydu.
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 01:44
islamofaşizm sizlerin eseri gurur duyun
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 06:29
9
fasizme yakin resmi ideoloji fasist italyaya ve mussoliniye selam cajan, bugune kadar da varligini surdurmusturr. PKK da bu ideolojiun yontemlerini kullanarak gorunurde stalinist ana ozde kemalisttir. bunlarin demokrasiyle isi olmaz, mucadele sarttir, sagliklidir;)
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 01:21
Ekrem imamoglu da kurt oylariyla secildi bahanesiyle gorevden alinmali. Kurtler Akp yi diyarbakirda tartismasiz iktidar yaptiklari zaman iyilerdi. Simdi ise ulkenin birlik beraberligine ve bekasina zarar veriyorlar. Ne gusel ya bu Akp anlayisi. Akp ye oy ver , rahat et , millet ol veya illet, zillet, bolucu ol. Secim senin turkiyem.
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 07:49
21
Diyarbakirli baglar liyim Belediye de hizmet diye bir şey yok.İlk yaptıkları ailesinde dağda olanlar var mı listesiydi.750 TL yardım verdiler.Korucu olanları en kötü yerlere sürdüler.Belediyeyi PKK nin yetkilendirdigi eş başkanlar yönetiyor.Ozel hastaneler yaralı PKK lilari tedavi ediyor parasını bunlardan alıyor.ihaleler sadece Kobani ve kuzey irakta cemil bayikin şirketlerine veriliyor. Yani İsler bildiğiniz gibi değil. HDP ye iş yaptirmiyorlar. Belediyeyi seçilmiş başkan yonetemiyor. Eş başkan yönetiyor.
Karar okuru 20 Ağustos 2019 09:45
2
Karar okuru 07:49 Tamami ile Yalan soyluyor ve salliyor daha dogrusu bilerek yapiyor yani bir trol … Inanmayin
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 10:18
12
diyarbakır - bağlarlıyım diyer kardeşim. olayı özetlemişsin. ötesi yok..
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 00:59
Anladığım kadarıyla mevcut valiler kayyım atandı, yani iki pozisyonu birden yürütecekler. Madem bir şehre bir tanesi yetiyor, niye iki farklı pozisyon var?
karar okuru 20 Ağustos 2019 00:54
güzel soru...bunun bir de "terör hala yöntem olarak tercih edilecek ve demokratik seçimlerin Kandilin finansmanına ve talimat kaynağı olmasını önlemeyecekse; yargılama devam ederken adaylık için engel olmayan durumun seçim sonrasında kesin hüküm haline gelecek olması bilindiği halde yasalarla/devletle/kamu düzeniyle terör tercihi arasında restleşme yapılacak idiyse eğer: seçimlere neden girilir?" versiyonu olmalı!
Mustafa 20 Ağustos 2019 00:54
Sayın yazar kardeşim demogoji ile ancak hainleri sevindirirsiniz. Hdp'nin siyasi kanadı belli olan partiler ve pkk tarafından atanan sözüm ona seçilmişler ne terörle nede teröristle arasına mesafe koyamamıştır. Zaten isteselerde yapamaz. İspanya yüksek mahkemesi Bask bölgesinin bağımsızlığını savunan teröristlerin siyasi kanadı olan partiyi kapatınca sorun olmuyor. 3 tane bld. Bşk.nı görevden alınınca ortalık feveran. Fransadan 3 gazeteci daha yeni tutuklandı ülkenin sırlarını deşifre ettikleri için onlar konu olmaz ama ülkemizi dışarıya gambazlamanın adı fikir özgürlüğü olmuş. Yazık.........
göktürk börü 20 Ağustos 2019 01:56
4
Yani şöyle mi Anlıyorum AKP'li değilsek hepimiz haini terörist ve Zilletiz değil mi yani ülkenin Tek Sahibi sizlersiniz öyle mi AKP liler yani perinçekli Devlet Bahçeli ile Sedat pekerle bir olmuşsunuz ülkenin anasını ağlatıyor sunuz sizin gibi düşünmeyen herkese terörist hain Zillet diyorsunuz Yeter artık bıktırdınız düşün yakamızdan
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 02:38
4
sayın muhterem hdp suçlu burda sana katılıyorum ancak niye kapatılmıyor hazine yardımı alıyor ayrıca adamlar temiz raporu alıp aday oluyorlar niye verme buraya kadar seslenme göz yum seçilince kayyum ata yanlış burada valiyi atadı hem vali hemde başkan maaşı böyle vurgun olurmu ayrıca daha önceki diyarbakır kayyumu başkanlık makamına özel banyo odası çok lüks çok masraflı bu hdp liler de vido ile çekip yayınladı niye bunlara bu fırsat verildi ayrıca mardin başkanını ahmet türkü bahçeli cezaevinden salıverilmesine neden olmuştu
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 04:03
7
çok dogru soyluyorsun
Karar okuru 20 Ağustos 2019 04:12
0
Mustafa Bey, Bask bolgesi nin bagimsizligini savunan diyorsunuz… HDP Kurdistan in bagimsizligini savunmuyor, bunu siz soyluyorsunuz... Bu tamda halka inandirilmaya calisilan ulkedeki Fasist zihniyetin dili…
musto 20 Ağustos 2019 00:48
Dünyaya demokrasicilik oyunu oynuyoruz yeni Cumhur başkanlığı modelimiz ve HDP icat ettiği PKK temsilcisi eş başkanlık modeli ile 80 milyon insanımız bunların piyonu oldu.
BİR VATANDAŞ 20 Ağustos 2019 00:39
ALİ BABACAN VE DAVUTOĞLU'NU ENGELLEMEKİÇİN BİR ERKEN SEÇİM TAKTİĞİ OLAMAZ MI?
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 00:26
Zaten borca batmış kasa bomboş belediyenin nasıl yardım etsin....
ÇılgınTürk 20 Ağustos 2019 00:24
Bence, Kürt’lerin seçme ve seçilme hakları iptal edilmelidir. Kesin çözüm. Reis ve Devleti göreve davet ediyorum. Kürt’ler oy kullanmasın ve seçilmesin.
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 07:26
16
HDP Kürtlerin hakkını mı savuyor? Bölgeye giden tüm yatırımları önleyen onlar değil mi? Bu mesele kesinlikle bir Kürt meselesi değil. Keşke kayyumlar Kurtlerden atansaydi!
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 16:21
4
Atanan valiler Kürt kardeşim
Seçimi kazanan HDP'li belediyeler PKK'ya yardım edemeyecekse harbiden neydi o sandık!.. PKK; Trabzon'lu, Konya'lı, Kayserili çocuklarımızı şehit ediyor. Ama bazı Diyarbakırlıların, bazı Vanlıların, bazı Mardinlilerin oyları ile seçilen belediye başkaları PKK'ya destek verebilir...
KARAR OKURU2727 20 Ağustos 2019 00:20
SANDIK TABİİ OLACAK. KİM SEÇİLİRSE O İŞ BAŞINA GELİR BUNDA HERHANGİ BİR SIKINTI YOK. AMA GELDİĞİN MAKAMI TERÖR ÖRGÜTLERİNİN ÇIKARI İÇİN KULLANIRSAN DEVLET SENİ ELİ KOLU BAĞLI BİR ŞEKİLDE İZLEMEZ TAMAM MI? TÜRKİYE 40 YILDIR TERÖRLE MÜCADELE EDİYOR, BU MÜCADELEDE BİNLERCE ANA KUZUSU ŞEHİT OLDU HALADA OLUYOR BİNLERCE GAZİMİZ VAR TERÖRE VE DESTEKÇİLERİNE EN UFAK BİR MÜSAMAHA ŞEHİTLERİMİZE VE GAZİLERİMİZE İHANETTİR. PKK SİLAH BIRAKMADAN TÜRK DEVLETİNİN OTORİTESİNİ KABUL EDİP EMAN DİLEMEDEN ÇÖZÜM HAYALDİR KİMSE BOŞ HÜLYALARA KAPILMASIN... BU AZİZ VATANDA KÜRT SORUNU YOKTUR PKK SORUNU VARDIR!
Ali baba 20 Ağustos 2019 01:28
5
Bu ülkede kürt kimligi Anayasada güvenceye Alinmadan,bu sorun seni,de benide,baskasinida ,Akeri,Ekonomik vb daha,da yakacak, bunlar kayyum atayip senide mesgul edip, öbür tarafa bir bak KENDILERI ve Torunlari IÇIN Ege,ve Akdenizin en güzel Koylarina da,Parsel,parsel, kayyum atadilar, sende šehit, bazi,vatan diye bagir
musto 20 Ağustos 2019 02:38
19
Ali baba evelemeden gevelemeden açık açık yaz hangi anayasal haklar. kimliğimizde t.c. vatandaşı yazıyor.Kimliklerimize kürt zaza arap çerkez onunda hatuguvayı abzet inguş çeçeni kabartayı guşgası var abaza gürcü laz boşnak pomak rum ermeni süryani musevi olmadı mezheplerini vd bunlarımı yazalım.Anlaşılan bunlar seni kesmedi bunlar çoğaldılar önce federasyon ver sonrası allah kerim diyorsun.Unutma buraları kürtlerden değil bizanstan aldık.
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 06:38
6
Çok çok haklısın
Kaptan Kusto 20 Ağustos 2019 09:19
0
Musto, en çok senin yorumlarını dikkatle okuyorum burada. Genellikle de isabetli bulup olumlu oyluyorum. Yalnız dikkatimi çeken bir şey var; son günlerde biraz eksen kayması var yorumlarında sanki. Resmi ağzı benimsemeye başladığını düşndürüyor yorumların. Yaşını başını almış biri olduğunu düşünmesem ihale falan almaya niyetlendin sanacağım.
musto 20 Ağustos 2019 11:05
2
Geçenlerde bir dost uyarmıştı abi bu mevsimde Silivri sıcak olur biraz frene bas.Bozuk saat günde bir kez doğruyu gösterir amacımız eğriye eğri doğruya doğru kimden gelirse gelsin Anavatanı kurduğumuzda ikbal peşinde koşmadık partinin en büyük muhalifi olduk. Dün bir espiri yaptık yorumcularımız o ironiyi anlayamadılar bazende biz anlatamıyoruz.
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 00:18
"...secmeni cezalandirmak da var miydi demokrasinin fitratinda" diyerek bitirmissiniz makalenizi...Sayin yazar siz bu ulkede demokrasi olmadiginin hala farkida degil misiniz? Ne demokrasi var burda, ne insan haklari, ne de hukuk. 4 sene sonraki secimlerde ne olup bitecek diye bir kaygisi da yok iktidarin. Memleketi, gelecek nesilleri de dusundugu yok. Bugun ne yaparsam yanima kar kalir; gunu kurtarayim hele, 4 sene sonra secimi kaybedersek de dis guclerin oyunu, sivil darbe, vs deriz olaganustu hal veya sikiyonetim ilan ederiz, koltugu birakmayiz zihniyetiyle yapilan isler bunlar.
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 07:33
19
Türkiye Kürt sorununu çözmüştür .Birileri ne kadar itiraz etse de bu sorunu çözen de Tayyip Erdogandir. Şu an Kurt sorunu değil terör sorunu vardır.PKK lilar Kurt kimliğiyle terör eylemleri yaparak ABD ve Batının ülkemiz üzerindeki emperyalist hakimiyetletinin devamını sağlama vazifesi görüyorlar. Şükürler olsun ki Kürtler bunun farkindadir.
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 15:05
2
07.33, Kürt’ler kendi anadillerinde eğitim alabiliyorlar mı? Çözülen bir sorun yok. Korkarım böyle devam ederse Türkiye Irak ve Suriye gibi olacak.
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 21:10
1
07:33...Kurt sorunu cozulmustur yalanina kimse inanmiyor. Bilakis bugun Turkiye'de Kurt sorunu eskisinden daha buyuk bir sorun haline gelmistir. Kurt vatandaslarin sectikleri milletvekillerini hapse atarak, belediye baskanlarini gorevlerinden alip yerine kayyumlar koyarak bu sorun cozulmez.
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 00:02
Benim anlamadığım nokta bu teröre destek veren hdp neden kapatılmaz? Milletvekilleri için bir işlem yapılmaz. Bunların maaşlarını terörist başı apo mu ödüyor? Zaten seçimden önce de bunların görevden alınacağı, kayyum atanacağı söyleniyordu(birinci ağızdan). Şimdi bu durumdan vazife çıkarırsak, sırada İst.Ank.İzm.var. Ankara'dakinin önceden vukuatı varmış, yargı aşamasında. İstanbul'u sel aldı, Ekrem tatilde. İzmir'e de bir şey bulunur elbet.
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 16:26
6
Pkk Kürt kardeşlerimizi kullanan Ermeni Taşnak komitesinin örgütüdür.Kurt kardeşlerim uyanın artık.Bunlara alet olmayın.Bolgeye hizmet yaptırmayan bunlar.Daga çıkan kızlarınizin başlarına neler geldiğini bizzat onlardan dinleyin dehşete dusersiniz.
KARAR OKURU 20 Ağustos 2019 21:01
3
Tasnak Partisi Ermenistanda %3 oy alan bir parti. Onlarin PKK ile ilgisi yok, boyle bir gucu de yok. PKKnin ortaya cikma sebebi bu ulkede Kurt kimliginin devlet tarafindan yok edilmeye calisilmasidir. Kurt diye bir millet yoktur. Bunlar dag Turkleridir. Karda yururken kart kurt diye ses cikardiklarindan kendilerine Kurt demislerdir. Kurtce diye bir lisan da yoktur diyerek Kurtleri asimile etmeye calisan devlet yaratmistir bu sorunu. Gercekle yuzlesin artik.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN