Back To Top
Kayyum öyle mi haktır Mahir Bey?

Kayyum öyle mi haktır Mahir Bey?

 - Son Güncelleme: 21.08.2019 Çarşamba 10:55
- A +

Son furyada, kayyum atamasının sandığa darbe sayılmayacağı hallerden birini görsek, AK Partili Mahir Ünal haklı olurdu.

Diyarbakır, Van ve Mardin belediyelerindeki tasarruflara, siyasi değil hukuki bir operasyon diyebilirdik. Ünal'ın, gelen tepkileri Erdoğan nefretine ve terör seviciliğine bağlaması da bir anlam kazanabilirdi.

Fakat iç savaş çığırtkanlığı mı yaptı görevden alınan başkanlardan biri, hayır.

Seçimle geldiği belediyede ‘otonomluk, kanun tanımazlık ve özyönetim’ ilan ederek seçmen iradesine darbe vuran mı çıktı, yok.

Halkın oylarını ve belediyenin imkânlarını, terör örgütünün emrine koşan mı tespit edildi, hukuken sabit değil.

Yani terör örgütüne yardım ve yataklık suçunu işlemek, demokrasiyi ve hukuku araçsallaştırmak, milli iradeyi istismar etmek, seçilme hakkını kötüye kullanmak gibi şartların oluştuğu, ispata muhtaç.

Sandıkta aldıkları temsil ve yönetme yetkisini örgüt komiseri zorbalara devrettikleri, somut delillerle kanıtlansa tamam.

Bu antidemokratik bir darbe olurdu. İçişleri'ne de  'dur' diyerek korsan girişimlere, milli irade gasplarına el koyma hakkı doğardı. Ne şüphe!...

Ne HDP ne de diğer partiler, halkın iradesinin yok sayılmasından, sandık sonuçlarına saygı gösterilmemesinden şikayet edebilirdi o zaman. Etse de inandırıcılığı olur muydu?

Elbette, PKK'ya demokratik yolları yöntem benimsemiş legal bir örgüt muamelesi yapılamaz.

Fakat durum tersi. Daha dün sandıktan çıkanlara, afaki suçlamalarla illegal terörist muamelesi yapılıyor.  Sandıkla gelenin sandık dışı yollarla değil sandıkla gitmesini, yani hukuku ve demokrasiyi savunmak da teröre arka çıkmak gibi sunuluyor.

Ölçüyü şöyle koyuyor Mahir Ünal:

"Evet, seçilmiş olmak hukuku ve demokrasiyi yok etme, terör örgütüne yardım ve yataklık yapma hakkı vermez kimseye. Demokrasi, ait olduğu ülkenin bütünlüğü ve bağımsızlığı aleyhine kullanılmaya başlanırsa artık gerçek anlamıyla demokrasi olmaz. Hukuk ise araçsallaşarak ait olduğu ülkeyi zaafa düşürmenin bir silahına dönüşürse o ülkenin hukuku olmaktan çıkar. Partiler ve siyasiler tabii ki belirli kesimleri kazanmaya dönük pozisyonlar alabilir. Ancak teröre destek çıkarak milletimizin gönlü kazanılmaz. Siz siz olun, PKK’nın değil, halkımızın desteğine talip olun."

14 Eylül 2013'te, Adıyaman konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın koyduğu ölçü bu muydu?

''Demokraside sandık bu işin namusudur. Sandığa hazırlanırsın, sandıktan neticeyi alırsan biz de seni alkışlarız. Ama alamıyorsan başka yollara başvurarak milletin huzurunu kaçırmayın" söylemiyle uyumlu mu Ünal'ın getirdiği kıstas?

"Sandık sonucuna saygı duymak her siyasi parti için zorunludur. İktidarımız bunun teminatıdır. Sandıktan çıkan sonucu muhafaza etmek, emanete sahip çıkmak her hükümet için sorumluluktur. Milli iradenin tecelli edeceği yer sandıktır. Kimin ne hesabı varsa bunu sandıkta görmek zorundadır" çağrısına uyuyor mu hiç?

'Demokratik yollarla elde edilemeyen ne var ki dağa çıkarak elde edilsin, talebi olan gelsin düz ovada, meşru zeminde hak arasın' görüşü, artık terör yandaşlığı, dağdakilerle dayanışma sayılıyor.

Demokrasi ve hukukun araçsallaştırılarak demokrasi ve hukuk aleyhine istismar edildiği, kötüye kullanıldığı savından daha kötü bir kullanım, daha fena bir istismar var mı peki?

Bu demagoji, demokratik muhalefeti ezmeye terörle mücadele süsü vermek olmaz mı? O da, terörle mücadelenin araçsallaştırılarak siyaseten istismarı anlamına gelmez mi?

 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
Yüksel dinçer 21 Ağustos 2019 21:17
halen demokrasi diyip duruyorsunuz yok aramayın. kendinizide bizide helak etmeyin Akif bey
Süleyman d. 21 Ağustos 2019 19:06
"Sandık" a gereğinden fazla kutsiyet izafe etmişsin arkadaş!
Süleyman d. 21 Ağustos 2019 23:09
0
Sandıktan babam çıksa; "yerim" diyenler an itibariyle 9 oldu. Oysaki *sandık her şeydir" demek artık modern demokrasilere de uymuyor . Müslüman işi olmadığını belirtmeye zaten lüzum görmüyorum???
Komplo Teorisi 21 Ağustos 2019 19:01
Mevcut iktidar yıpranmış. Tünelin sonunu gördüler herhalde. Çıkış yok. Bu gibi durumlar için, teşbihte hata olmasın, yedekte bekletilen stepneler Babacan, Davutoğlu, Gül gibi kardeşlerin sahaya mevcut iktidar tarafından sürülmesinin yolları aranmakta. Görevden almalara mevcut iktidar evet derken bu stepneler hayır demişlerdir. Neden ? Güneydoğu stepnelere sıcak baksın diye. Olamaz mı ? Bal gibi olur. Bilenler bilir ; metal yorgunluğuna çare yoktur. Çare, yorulmayan metali yorulanla değiştirmektir. Babacan ve Davutoğlu ve Gül nispeten yorulmamışı temsil etmektedirler.
KARAR OKURU 21 Ağustos 2019 18:34
Yine çok doğru tespitler yapmışsınız
KARAR OKURU 21 Ağustos 2019 17:42
Her şey hukuka uygun olmalı ülkemiz zarar görür ülke refleks ve duygularla yönetilmez
cumhur 21 Ağustos 2019 17:14
Söylenen söz başka yapılan iş başka!Lafla peynir gemisi yürütmeye devam!Yöneticiler bir adım atmadan on defa düşünmeleri gerekir.Artılar eksiler hesaplanmadan atılan adımlar bizi bu durumlara getirdi.Devlete olan güven yapılan işlerle kaybediliyor!Bu başkana oy veren kürtler be olaydan sonra herhalde oylarının boşa gittiğine sevinecek değiller ! Yanlış yapılıyor!ülke geri dönülemez durumlara götürülüyor.Allah korusun vatanımızı ve milletimizi...
Muhalif 21 Ağustos 2019 16:57
Şiir okuduğu için ceza evine atılan Erdoğanı halk mazlum gördüğü için iktidara seçti, malesef bugün ortadaki tabloda Erdoğan kendisini ceza evine atanlardan kat ve kat daha adaletsiz, kural tanımaz bir kişiliğe bürünmüş durumdadır.Güç zehirlenmesi denilen şey bu olsa gerek.unutmasın ki seçtiğimiz gibi indirmesinide biliriz.
Ehl-i İrfan 21 Ağustos 2019 15:33
Üç büyükşehir belediye başkanının İçişleri Bakanlığı tarafından Anayasa’nın 127. Maddesi’ne ve Mahalli İdareler Kanunu’nun 45. ve 47. maddelerine dayanılarak görevden alınmışlardır.Nokta.
Levent 21 Ağustos 2019 20:14
2
Eğer bu yazıyı çalıştığın devlet kurumunun bilgisayarından yazıyorsan, ki yazıyorsun.Vergimi ve hakkımı sana helal etmiyorum. Hadi bakim git kul hakkı ile hesaplaş..
KARAR OKURU 22 Ağustos 2019 06:18
1
Hukuki ispat edilmis suc yok..
KARAR OKURU 21 Ağustos 2019 15:26
Davul Erdoğan’da tokmak Bahçeli ve Perinçekte. Her şey iktidarda kalmak için.
Najaz 21 Ağustos 2019 14:09
Herkes için hukuk, herkes için adalet. Bugün doğu illerinde Kürt vatandaşlarımızın oylarını, seçme ve seçilme haklarını gasp edenler, yarın batı illerinde yaşayan bizlere de aynı şeyi yapmaktan geri durmayacaktır. Ki bu tezgahın provası 31 Mart yerel seçimlerinde yapıldı. Şu an kamuoyunun nabzı ve tepkisi ölçülüyor; asıl hazırlık 2023 cumhurbaşkanlığı seçimleri için...
KARAR OKURU 21 Ağustos 2019 13:52
Kimse kendini fazla yormasın. Hukuk ve adalet gibi kavramlar uygulamada artık yok. Hukuk mülga. Teröre yardım ve yataklık mı, ya da teröristlerle işbirliği mi? Fazla aramaya gerek yok, 2 ay önce terörist başının bildirisini yayınlayanlar, kırmızı bültenle aranan teröristi devletin resmi yayın organına çıkarmak. Hukuk o zaman sağırmıydı, niye sessiz kaldı? Hani diyor ya sayın bakanımız, hukuk ve Anayasa sessiz kalamaz diye. Demek ki o zaman hukuk ve anayasanın sağır kulağına fısıldanmış.
karar. 21 Ağustos 2019 13:30
Bu iki bakış açısından birini gözetip diğerini ihmal etmek bizi vahim yanlışlara götürür. T. AKYOL.21.08.2019 vahim bir yanlıştasınız sanırım sayın BEKİ.
musto 21 Ağustos 2019 13:11
Akp kamuya yandaş doldurunca sorun olmuyor diğer partiler doldurunca sorun oluyor o zaman vatandaşına eşit davranacak ayrımcılık yapmayacaksın. Elinde polis istihbarat var suçüstü yapar yargıya teslim edersin . Soyluyu izledim boş şeyler konuşuyor bana göre ekonomi kötüye gidiyor şimdiden ileride çıkacak kargaşaların önlemi alınıyor.
Kürt şamil 21 Ağustos 2019 12:53
Seçimde önce Reis uyarmıştı sizi kayyum atanır diye. Siz ne diye inatlaştınız? Reis'e oy verecektiniz .Gerçi sizde haklısınız reisin ismi yoktu pusulada. Ama olsun kalem götürüp pusulaya reisin ismini yazmalıydınız. Şimdi adamlar minareye kılıf aramaya manifaturacı arıyor sizin yüzünüzden seçimde seçmesini bilmediğiniz için .
KARAR OKURU 21 Ağustos 2019 12:48
Tarihte İlk defa MHP iktidara geldi.
hercai 21 Ağustos 2019 21:26
0
koalisyon ortağı da perinçekgiller...
KARAR OKURU 21 Ağustos 2019 12:29
Ölmesekde bi cumhurbaskanlık seçimini görseydik bölgedeki insanlar iple çekiyor seçimi sabır her seyin ilacı
kararlı okur 21 Ağustos 2019 12:20
akp mhp nin hoşuna gidecek şeyler yapmaya çalışıyor.yoksa başına nelerin geleceğini çok iyi biliyor.
Mutlu Yücel 21 Ağustos 2019 12:08
Yüz yıllık düzeni sevk ve idare eden,Perincek,Soylu, ve Bahçeli için,Dün Demirel,Çiller bugün Erdoğan yarın bir başkası, “Devletin Bekası “(!)filminde rol verilen figüranlardır ki ihtiyaç olunca çağrılır olmayınca yol verilir.
KARAR OKURU 21 Ağustos 2019 11:55
Erdoğan bütün siyasi hayatı boyunca hep rol yaptı. Hiç bir zaman demokrasiye, hukuğa, özgürlüklere itibar etmedi. Hiç bir zaman samimi olmadı. Erdoğan en çok eski Türkiye’yi ve eski Türkiye’yi yönetenleri eleştirdi. Ama yenikapıda 31 mart seçimlerinde yaptığı mitingde platformda kimler vardı: tansu çiller, mehmet ağar ve Bahçeli yani eski Türkiye’nin eski figürleri.erdoğan için esas olan iktidarda kalmaktır gerisi teferruattır.
EMEKLİ BİR VATANDAŞ 21 Ağustos 2019 11:43
Bırakın HDP'li başkanları kendi partisinden başkanları bile görenden alabiliyorsa bu uygulamaya yorum getirmemenin hiç anlamı yoktur.Yeni Türkiye bunu gerektiriyor o kadar.
ali namlı 21 Ağustos 2019 11:09
Dediklerinize aynen katılıyorum ; gerekçeler pek inandırıcı ve somut değil, keşke idari yönden değil adli yönden bu işlem yapılsaydı.Ancak minareyi çalan kılıfını da hazırlar misali yardım ve yataklık yapanlar zaten her türlü önlemi de haliyle almıştır ; bu işi milletin gözüne soka soka yapmazlar ki !
KARAR OKURU 21 Ağustos 2019 11:02
Akif bey ; aydin bir insan olarak olup bitenlerin adini neden koyamiyorsunuz bu bir darbedir Kurtlere yapilmis bir 15 Temmuz dur .Bu ulkenin « aydinlari » yeterince cesaretli ve yurekli olmazsa bunlar daha iyi gunlerimizdir.
KARAR OKURU 21 Ağustos 2019 10:44
Bunların olayları yönetmelerindeki tutarsızlığı, ciddiyetsizliği, her şeyi kendi çıkarlarına göre yontması insanlara artık illallah dedirtiyor. FETÖ ile içli dışlı olan onlardı şimdi onlar dışında herkes FETÖcü. PKK ile bir zamanlar masaya oturan onlardı, hatta İBB seçimlerinde Öcalan’dan ve kardeşinden medet uman gene onlardı. Esad en büyük dosttu birden Esed oldu. Olursa bir daha onların uçağını düşürürüz dediler şimdi Putin en iyi dost. Sandık sandık diyorlar ama kendi başbakanını, belediye başkanlarını görevden aldılar. İBB seçimlerini beğenmeyip tekrarlattılar. Hep zikzak hep zikzak.
Karar Okuru 21 Ağustos 2019 10:36
Ekonomist köşe yazarınız Türkiye'nin paraları güvenliğe gidiyor diye dertlenirken, Belediyenin paralarının Teröre gitmesi ve bunun da Türkiye'nin güvenlik harcamalarını arttırması çelişkisi karşısında demokrasi , hukuk , sandık diyerek işin içinden çıkılabilir mi?
Şahin 21 Ağustos 2019 21:44
0
Bu söyledikerlinizi ispatlayabilir misiniz? Bir delil var mı? Yoksa Soylunun dediğini "delil" mi sayıyorsunuz?
KARAR OKURU 21 Ağustos 2019 10:27
Kendini tüketen bir PARTİ AKP. Bırakın tüketsin. Geçmiş uygulamalarıyla bu denli çelişen bir partiyi dünya daha önceden görmüş müdür acaba? Sanmıyorum. Galiba Türkçülük fikri iyi oy getiriyor, oy da para ve mevki. Başka bir izah su götürmüyor bunca çelişkiye.
KARAR OKURU 21 Ağustos 2019 10:18
Hdpnin,pkknın kuklası ve uzantısı olduğunu göremeyen;tamamen pkknın emirleri doğrultusunda iş yaptığını bilmeyen ahmakoğlu ahmaktır ya da hainoglu haindir.
KARAR OKURU 21 Ağustos 2019 10:36
2
Yapilan isin de o pkk'nin ekmegine yag surmekten baska birsey olmadigini bilmeyen de tam olarak ayni seydir!!!
King nothing 21 Ağustos 2019 10:06
Dünyanın hiçbir yerinde terörün partisi olmaz, olamaz..Taptığınız Avrupa Birliği ve A.B.D de, terörün gölgesinin değdiği siyasi oluşumlar söz konusu dahi edilemez..Demokrasi diyen muhteremler, İspanya'da Katalanları bir zahmet hatırlasınlar
Mustafa Cumhur Küçük 21 Ağustos 2019 09:59
"Demokrasiler dediğimizde, demokrasilerle tabi ki seçimlerle halkın iradesi ile herşey ortaya çıkar. Ama demokrasi demek sadece seçim demek de değildir." Abdullah GÜL 03 Haziran 2013 Pazartesi 10:59 Bu sözler Gezi Olaylarında söylendi. Şimdiki olay Teröre destek veren belediyelerle alakalı. Bu söz hangisi için daha uygundur?
Süheyl CALISKANOGLU 21 Ağustos 2019 09:54
Mahir Ünal'in TV konusmalari cogunlukla ,asik bir surat ve efelenmeyle gecer,TV'de kanal degistirirken,dikkatimi ceken, sac ektirmis ve kaslar da bir makyaj uzmani tarafindan itinayla cekilmis,baska bir sey duymaya luzum görmedim,görebildiklerim bunlar oldu (!)..
Karar Okuru 21 Ağustos 2019 10:20
6
Görüntü yanıltır insanı öze bakmak gerekir söze bakmak gerekir.
Süheyl CALISKANOGLU 21 Ağustos 2019 13:02
1
Mahir Ünal'in fetvalari,afra,tafra ve palavra oluyor.Eh biraz da efeleniyor,bu kadar da olsun artik,AKP'nin özünde var,efelenmek,posta atmak,sonra da tam yol "tornistan'(!)..
Servet 21 Ağustos 2019 09:55
Akif Bey, Ak parti düşmalığınızın ardındaki saikin ne olduğunu tam olarak bilmiyorum ama insan bu kadar da tarafgir ve kişisel yazmazki! Sanki bu ülke 30 sendir PKK ile savaşmıyor, saki yakın geçmişte çukur hendek savaşı ile bir çok şehit vermedik, sanki PKK'nın belediyeler eli ile bölgede faaliyet gösterdiğini bilmiyorsunuz.. pes doğrusu! muhalefet adı altında nasıl topluca PKK'lı kesildiniz anlamadım.
Levent 21 Ağustos 2019 20:15
0
Balık ye balık. Fosfor beyne iyi geliyor
KARAR OKURU 21 Ağustos 2019 09:49
Tüm bunların ekonomik problemleri örtmek için yapılmış bir siyasi operasyon olduğunu ve gerginlikle vatan milletle halkı yönetmek istediklerini anlamıyor muyuz sanıyorsunuz
Mustafa Cumhur Küçük 21 Ağustos 2019 09:34
"Halkın oylarını ve belediyenin imkânlarını, terör örgütünün emrine koşan mı tespit edildi, hukuken sabit değil." diyorsunuz. Peki Türkiye Cumhuriyetinde kaç tane makam sahibi, belediye başkanı hakkındaki soruşturmanın selameti açısından görevden uzaklaştırıldı. O zaman bunlarla ilgili hiç bu kadar konuşulmadı. Kaldıki bu adamlar hakkında terörle ilişkileri nedeni ile onlarca soruşturma varken, 2014 ten sonra belediyenin imkanları ile yollara döşenen bombalarla şehit olan yüzlerce insanımız varken, Mahir beyin kast ettiği ve gönlümüzde yerleri olan bu arkadaşların bu açıklaması doğrumu.
KARAR OKURU 21 Ağustos 2019 09:07
Her yönüyle yanlış bir karar. PKK'nın eline seçimlerle olmuyor bu iş diyebilmeleri için müthiş bir koz verildi. Belediye'de gerçekten teröristler çalışıyorsa savcı açar soruşturmayı suçu sabitse hakim de tutuklar. Bir oyun dönüyor ama ne? Ali Babacan çok palazlanmadan bir erken seçimle saf dışı bırakmayı düşünüyor olabilirler.
Okur ve sorar 21 Ağustos 2019 10:54
3
"Belediye'de gerçekten teröristler çalışıyorsa savcı açar soruşturmayı suçu sabitse hakim de tutuklar." Haydi bakalım, görevden almayı savunan yorumcular bu cümleye cevap verin. Öte yanda, benim seçtiğimi niçin görevden alıyorsun diyenler ne yapar ? Bir sonraki seçime katılır mı, yoksa dağa mı çıkar ? Çıksın dağa ben de indiririm silahımla onları aşağıya diyenler bu vatanın sahibi olabilirler mi ?
Mustafa AKSANCAK 21 Ağustos 2019 08:58
2)Madem devlet olarak bu belediye başkanı seçilen şahısların elinizde bulunan PKK bağlantılı onlarca suçları vardı da neden seçimlere katılmalarına ses çıkarmadınız diye sormazlar mı adama? Burada yapılan en büyük hata ortada hiçbir mahkeme kararı olmadan içişleri bakanının ben sizi belediye başkanlığından azlediyorum demiş olmasındadır. Hukuki bir süreç başlamış olsaydı bunun neticesine göre bir karar çıkmış olsaydı vatandaşlar arasında bu siyasi karardır şeklinde bir şüphe doğmazdı. PKK ile bağlantılarının sabit olduğu kısmı mahkeme kararı ile açıklanması daha doğru olabilirdi.
Mustafa AKSANCAK 21 Ağustos 2019 08:46
1) Bu adamlar dünya başlarına yıkılacağını bilseler yine de,akıl var nizan var PKK canilerine teröristler diyebilirler mi hiç? Açılım saçmalığı popülerken bizzat hükümet valilere tamim yollayıp hiçbir şeye karışmamalarını bildirmemiş miydi? Hatta 63 AKİL ADAM gurubu K.İNANIR BAŞTA TÜRKİYE’yi dolaşıp PKK’nın cici bir organizasyon olduğunu anlatmayı üstlenmişlerdi ki sağduyulu vatandaşlar bu AKİL adamları bazı şehirlere sokmayıp adeta kovalamışlardı. Bir de baktılar ki PKK yandaşları evler arası tüneller kazarak askerimizi kazdıkları hendeklere gömdükleri bombalarla havaya uçurma peşindeler.
KARAR OKURU 21 Ağustos 2019 06:48
Istanbul, Izmir ve Ankara yolda, tüm demokratik kurumlar hareketsiz halde. Bu gidiş ile Suriye deki Türkiye gücü geri gelecek, Pyd; Türkiye ve ABD’nin Urfa merkezindeki mutfak hazırlığı ile devletleşecek. İyi uykular
KARAR OKURU 21 Ağustos 2019 04:10
Secimi caldi Akp. Yolsuzluk isimiz oldu. Nagehan ne guzel dinledi Soyluyu, cok guzel hikaye anlatiyor bakanimiz. Ninnilerle buyutuyolar ulkemizi, millette bayiliyor bu ninnilere.
KARAR OKURU 21 Ağustos 2019 03:43
Ekrem'i de Pontusçu diye görevden alın. Hukuki gerekçe mi? Ne gerekçesi, A haber iki algı operasyonu çeksin kafi. Haaahaaahaaa. Komik ülke!
Kabız 21 Ağustos 2019 01:38
PKK silahı ile , AKP siyaseti ile zarar veriyor ülkeye.Hukuksuz davranışlar iki kesimi de azdırıyor.Birbirlerini var etme yarışındalar. Allah akıl versin diyeceğim ama verilen aklı alacak yok.
KARAR OKURU 21 Ağustos 2019 01:27
Boşuna yazıyorsunuz; sizin ve benzerlerinizin bir zaman verdiğiniz destek bu günleri getirdi. şikayet etmeyin boşuna...
Hiç 21 Ağustos 2019 08:46
3
He he zaten destek verilen zamanda da böyleydi ak parti...her yere bu cümle yapıştırılmıyor mu bir de...o zaman chp de 1930 larin CHP si...vakti zamanında CHP ye oy atanlarin şimdiki CHP nin her icraatinde payı var...bu mudur yani..
KARAR OKURU 21 Ağustos 2019 08:47
2
Yanlış! Onun gibiler değil, senin gibiler yüzünden bu günlere geldik. Her şart ve her koşulda akpartiyi desteklemekle, her şart ve koşulda ak parti karşıtı olmak arasında hiçbir fark yok. Memleket ne çektiyse bu kafa yüzünden çekti. Mesele doğru yaptığında desteklemek yanlış yaptığında karşısında olmak. Tabi seni de anlıyorum kendine göre bir savunma mekanizması kurmuşsun kafan rahat.
KARAR OKURU 21 Ağustos 2019 01:22
Seçmenin yalnış tercih yapmaması için sandığa gitmeden önce ikna odalarına alınması gerekli
KARAR OKURU 21 Ağustos 2019 01:01
İstisnalar kaideyi bozmaz..
KARAR OKURU 21 Ağustos 2019 01:02
Şu anda iktidarda Ak parti değil, hangi parti olursa olsun PKK nın siyasi kolu olan bir partiye izin vermeyeceği aşikar. MHP ile CHP nin aynı çizgide olduğu dönemi hatırlayın, muhalefetin yıllardır beklediği Ak partisiz bir hükümet kurma imkanı varken bile MHP, HDP nin bulunduğu bir koalisyon da olmadığını alenen söylemişti. Ki aynısını İYİ partide yapacaktır. (Belediye seçimleri yanıltmasın.) Kürtler genel olarak şiddeti desteklememekle beraber, tercihlerini de HDP den yana yapmışlardır. Tabanı şiddet istememesine rağmen şiddet yanlısı bir örgüt var. Çözüm basit; silahlı harekete son vermek
? 21 Ağustos 2019 00:46
Sözün bittiği yerdesin.Dünya yalan, bizlerse faniyiz. Allah şu köşede savundukların la haşretsin seni ve zihniyetini!
KARAR OKURU 21 Ağustos 2019 07:31
0
Hak ve hukuku savunuyor. Sen zorbaligi kanun tanimazligi adetsizligi savunuyorsun ?
hercai 21 Ağustos 2019 10:38
0
acaba sende haşrolacan mı... zor dostum... işin cidden çok zor...
KARAR OKURU 21 Ağustos 2019 20:29
0
Hangi hakkı kim hesabına savunuyor !?
. 21 Ağustos 2019 00:45
Kendileri ne şans veridi diye hemen hendek kazdirdilar. Her şeyi fırsata çeviriyorlar. İktidarın yerine olsam bırakırdım şehirleri cehennem çukuruna cevirsinler
Efedamat 21 Ağustos 2019 08:02
0
Haklısınız ancak o hendekler kazılırken teröristleri biri bizi gözetliyor evi gibi izliyoruz diyen sorumlular ne yapıyordu.bu soruya cevabınız varmı.
Karar Okuru 21 Ağustos 2019 00:32
Bir zaman verilen destekler ile bu hale geldik. Bakın ne yazmış komşunuz: “Belediyelerin tekrar teröre destek vermesine, yeni acılar yaşanmasına izin verilemez. Fakat hiç unutmamak lazım; PKK’nın o çapta şehir örgütlenmesini yapabilmesinin asıl sebebi iktidarın göz yummasıydı (Açılım günleri). Bunu kendileri de söylemişlerdir.
KARAR OKURU2727 21 Ağustos 2019 00:27
ŞUNU SORMAK İSTİYORUM KENDİNİ SİYASİ BİR PARTİ OLARAK NİTELEYEN HDP, TERÖR ÖRGÜTÜ PKK İLE NE ZAMAN ARASINA MESAFE KOYMUŞ? BIRAKIN TERÖR ÖRGÜTÜYLE ARASINA MESAFE KOYMASINI BİR KEZ OLSUN TERÖR ÖRGÜTÜNE TERÖR ÖRGÜTÜ DEMİŞ Mİ? DİYEBİLMİŞ Mİ? BÜTÜN BUNLAR YETMEZMİŞ GİBİ DEVLETİN ASKERİNE POLİSİNE SİLAH DOĞRULTAN PKKLI TERÖRİSTLERİN CENAZELERİNDEN EKSİK OLMUŞLAR MI? DAĞDAN TALİMAT ALMAYI KESMİŞLER Mİ? BELEDİYELERİN ÇIKARLARINI TERÖRİSTLER İÇİN KULLANMAKTAN VAZGEÇMİŞLER Mİ? HAYDİ BAKALIM BUYURSUN CEVAPLASINLAR! BEN SİYASİ PARTİYİM DEMEKLE OLUNMAZ ÖNCE TERÖRLE TERÖRİSTLE ARANA MESAFE KOYACAKSIN!!!
KARAR OKURU 21 Ağustos 2019 09:34
1
önce hükümet teröristle mesafe koyacak..öcalandan medet ummak nedir?Akp iş birliği yaptı resmen milletin gözünün önünde öcalanla
Osman Baba 21 Ağustos 2019 00:25
Boşver Akif Bey, kimlere laf anlatmaya çalışıyorsun. Lider oligarşisi ve hanedanlaşmanın yozlaştırdığı android karakterlerden bahsediyoruz. Oligarşik demokrasinin özünde oligarklara sınırsız ve koşulsuz itaat ile onlara atfedilen ismet sıfatı vardır. Hanedanlaşma da ise tanrıdan gelen bir doğal yönetme hakkı vardır. Biz bu ikisinin de bileşimi bir Reis olgusu yaşıyoruz. Lider etrafındaki siyasetçi/bürokrat sınıfta oluşan ve onlardan da seçmene sirayet eden; lidere olan mezkur inanç ve biat kültürü bir müddet sonra doğmatik bir hal alır ve kendi kendini üreten canlı bir varlığa dönüşür.
KARAR OKURU 21 Ağustos 2019 00:25
Sayın bakanın bir Tv'de programa katıldığı dün akşam söylediği bir terörist daha önce bir belediyede çalıştığını kayyudan sonra atıldığını bu seçimden sonra tekrar işe alındığını söyledi kusura bakmasınlar biz söylüyoruz yapmayın diye bunlar bu teröristi yine çalıştırıyor pekala sayın bakan bu adam terörist ise niçin dışarda başı boş geziyor diye bakana sormazlar mi ?
hercai 21 Ağustos 2019 00:10
Birisi ne demişti: hiçbir şey olmasa da muhakkak bunlar birşeyler yapmışlardır... ne söz ama... allahım akıl sağlığımızı koru...
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN