Back To Top
Kılıçdaroğlu ne biliyor?

Kılıçdaroğlu ne biliyor?

 - Son Güncelleme: 26.11.2019 Salı 08:22
- A +

Bakan Albayrak'ın ekonomiyi kötüleyenlere 'terörist' dediği ne kadar doğruyduysa...Kılıçdaroğlu'nun "Beştepe'ye giden CHP'liyi biliyorum" dediği de ancak o kadar doğru.

Albayrak, 'ekonomi aleyhine algı oluşturdukları'nı söylediği ekonomistlerle 'terörle mücadele aleyhine algı oluşturmak'la suçladıklarını bir tutmuştu. 'Farkları yok, aynı şeyi yapıyorlar' diye konuşmuştu.

CHP sözcüleri ve muhalif medya fırsatı ganimet bildi. Lafı sündürdüler ve başladılar 'vay, ekonomi kötüdür demek suç oldu ha' diye yüklenmeye.

Albayrak'ın dedikleri sorunluydu ama bu da değildi...

O sıra bu yanlışlığa nasıl itiraz ettiysem, şimdi Kılıçdaroğlu'nun söylediklerinin çarpıtılarak yansıtılmasına itiraz etmek de okura borcum.

Dün Hürriyet'te İsmail Saymaz'a konuşarak aslında ne dediğini, nasıl başka yere çekildiğini kendisi de anlattı.

Yine de bizzat kaynağından kontrol etmenizi öneririm. FOX TV'de İsmail Küçükkaya'ya canlı yayında söyledikleri sosyal medyada dolaşıyor, o videodan kendi kulağınızla dinleyebilirsiniz.

Küçükkaya, Rahmi Turan'ın 'müthiş haberi'ni soruyor. 'Doğrudur diyebilir misiniz' diye üsteliyor. Beştepe'ye gizlice gidip Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüştüğü iddia edilen CHP'li ismi tahmin etmesini istiyor...

Kılıçdaroğlu da iktidarın CHP içinden birilerilerine kanca atmaya çalıştığına dair duyumlar aldığını belirtiyor. O yüzden şaşırmadığını, böyle hamleler beklediğini dile getiriyor. Hatta bir değil, birden fazla ismin Beştepe'ye görüşmeye çağrılması ihtimalinden söz ediyor. Bunun olabilibirliğine 'doğrudur' diyor. 'Birilerini ayartarak CHP'yi karıştırmak istediklerini biliyorum' manasına laflar ediyor. Ama kimler olduğuyla ilgili tahmin yürütmeyi ve isim vermeyi reddediyor.

İkisi de duyumlar, ihtimaller ve tahminler üzerinden konuşuyor anlayacağınız.

Bakan Albayrak'ın sözleri gibi, Kılıçdaroğlu'nun ifade biçimini de sorunlu bulabilirsiniz. "Hiçbir CHP'li yapmaz" diyerek arkadaşlarına kefil olmadığı için eleştirebilirsiniz de. Size kalmış...

Fakat buradan, "Biliyorum, doğrudur" dedi, "Öyleyse çıksın açıklasın" sonucu çıkmaz.

Dün Albayrak'ın sözleri istismar edilirken dolduruşa gelinmemesi için uyarmıştım. Şimdi de tersinden bir yalan ve istismar rüzgarı estiriliyor, inanıp kapılmayasınız!

CHP sözcüleri ve muhalif medyanın Albayrak aleyhindeki manipülasyondan yararlanması ne kadar kabul edilebilirse...Kılıçdaroğlu karşıtı manipülasyondan AK Parti sözcüleri ve iktidar medyasının yararlanması da o kadar makbul.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, CHP'yi dizayn etme zannı altında bırakan 'müthiş haber', boşluk ve çelişkilerle doluydu. İlk günden 'müthiş asparagas' kokuyordu, sakatlıklarını yazmıştım.

Rahmi Turan, kaynağını "Beştepe'den iyi haber alan', iktidara yakın ve güvenilir bir dost diye tarif etmişti.

Kaynağı, başka bir gazeteci, Talat Atilla çıktı. O da kaynağını, adı kendisiyle mezara gidecek "Bir CHP'li" diye tarif ediyor. 7 yıldır konuşmadığı, görüşmediği Kılıçdaroğlu'na da haberi 'bir şekilde' doğrulattığı iddiasında.

Haberi Cumhurbaşkanlığından sızmış gibi sunanlar, altında kalınca terse çevirerek CHP'yi kaynak gösteriyor. Kılıçdaroğlu'nu, Erdoğan'a tuzak kurma zannı altında bırakıyorlar bu kez.

İlk yalanlarının dumanı daha tüterken bu manevralarına neden güvenelim?

Cumhurbaşkanlığı hakkında öne sürdükleri yalan çıkmışken CHP hakkında öne sürdüklerinin doğruluğuna niye inanalım?

Gözü kapalı üstüne atlayıp peşinen inanmamızı isteyenler, bir daha düşünsün.

Siyaseti ucuzlatma pahasına zincirleme yalana alet ve ortak olmak, yapanı yıpratmaz, itibarından götürmez mi?

Karalama siyaseti, karalama siyasetidir. Kim, kime karşı kullanırsa kullansın.

CHP liderinin iddiayı doğruladığı, önceden haberdar olduğu, Muharrem İnce'nin gittiğini bildiği sonucu o yayından ancak çarpıtmayla çıkartılabilir. Art niyetsiz mümkün değil. Zorlama yorumla bile!

 

Savulun 'müthiş fotoğraf' geliyor

Doğan Grubu'nun 60. yıl gala gecesine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katılacağına değinmiştim. Hilton İstanbul'daydı.

Kavga, çıktığı yerde sulha bağlanacaktı. Bu hayra alametti.

Can sıkansa Ertuğrul Özkök’ün yine artistlik yapacak olmasıydı. 29 Ekim resepsiyonunda, Beştepe'de yaptığı gibi.

FOX Haber Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk ve Sözcü'nün başındaki Metin Yılmaz'la 'başardık, işte buradayız' havası atıp 'var mı üçümüze yan bakan' pozu kesmişlerdi. Aff-ı şahaneye uğrayarak Külliye protokolüne girmenin tadını çıkarıyorlardı.

‘Özkökgiller niye dışarıda’ dediği için dışarda bırakılanları, içerden pozlarla tekrar çatlatacaklar diye endişeye gark olmuştum.

Korktuğum olasılık gerçek çıktı, sormayın dostlar!

Kaynağım bir gazeteci. Ama çarmıha gerseler adını açıklamam, benle mezara gidecek, hiç üstüme gelmeyin.

'Müthiş üçlü'nün üçüne de davet ulaşmış. Artık iltifat-ı şahaneye tam mazhariyet kazandıklarına işaret.

Külliye onaylı, akredite davetli kadrosuna dahil olduklarını öğrenmiş bulunuyorum. Hayırlı, uğurlu olsun.

FOX Haber'in tepesindeki Şentürk ve Demirörenlerin Hürriyet'inden Özkök'le birlikte, Kılıçdaroğlu'nun 'amiral gemisi' Sözcü'yü temsilen yayın yönetmeni Yılmaz da orada.

7 Aralık'ta onlar erecek muradına, biz çıkalım kerevetine.

 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
hamza akyol 26 Kasım 2019 20:47
bu kumpas, chpyi atatürkçü ve ulusalcı çizgiye çekerek küçültmek, böylece akp karşısında iktidar alternatifi olmaktan çıkarmak için düzenlenmiş bir komplodur.
Kılıçdaroğlu açık açık söylüyor.Bizler yok onu demek istemedi şunu demek istedi kabilinden kraldan çok kralcılık oynuyoruz.Maalesef durum bu . Yazık
real 26 Kasım 2019 11:30
siyaset bu kadar ucuz değildir. bir partili kimin ne olduğunu bilir. ben gitmedim diyorsa elindede kanıt yoksa onun sözüne itibar edeceksin. ortaya karışık parti olmaz. bir kesim mutlaka ön alacaktır. tabi bu bir süreçtir. eskiden ben solpartideydim şimdi sağpartiye nasıl geçerim olayı bittı. herkes safını bilecek. bilmezsen dışgüç gelir insanını, rakip gelir partilini kandırır. sonra kendi vatandaşın düşmanın oluverir. profesyonelleşmek lazım artık. relax..
cumhur 26 Kasım 2019 10:15
Topluma örnek olması gereken kişiler maalesef kötü örnek oluyorlar!Hani"üzüm üzüme baba baka kararır"diye bir söz vardır ya!Yalan hiç bir dönemde bu kadar meşrulaştırılmadı!Örnek kişler i örnek alan toplum da onlara uyuyor.Halbuki "yalanla iman bir arada bulunmaz"
niko yurdadön 26 Kasım 2019 08:57
sağol akif bey. Şu zamana kadar okuduğum en doğru açıklama.Kılıçtaroğlunun verdiği O cevaptan nasıl oluyorda kılıçtaroğlu biliyordu anlamı çıkarılıyor. O cevaptan butür girişimlerin doğru olabileceği manasında doğrudur diyor. Tabiki burada asıl kılıçtaroğlunun danışman kadrosunu bir gözden geçirmesi gerekir. O cümlenin bu tür anlamalara bu medya yapısında çekileceğini görüp yayın akışında kılıçtaroğlunu uyarmaları gerekirdi. Kılıçtaroğlu yakın çevresini bir çek etmeli. Doğru partide demokratik kurallar işletmeye çalışıyor ama . bozuk orkestra gibi herkes konuşuyor.
Ne temelsiz iddialarınizin olduğu bir yazı olmuş. Talat Atilla a haberden düşmeyen iktidar yanlısı yakın bir yazar değil m? Size göre ilk yalan ama gercek. Fox TV de k. K. Söylediginide izledik size göre öyle değilmiş ancak bana göre öyle başka bir anlam çıkmıyor. Neresinden tutuyor neresinden okuyorsunuz durumu. Hayret
KARAR OKURU 26 Kasım 2019 02:29
Muhalefet iyi çalışmıyor. Bire bir markaj yaparak maçı alabilirsiniz. CHP ise birbirinin ayağını kaydırmakla uğraşan oyuncularla dolu. Karşı taraf ne kadar kötü oynasa da maçlar bu yüzden kaybediliyor. Kılıçdaroğlu ipleri daha sıkı tutmalı. Bunlara fırsat vermeden milli takımı başarıya götürmeli.
Kılıçdar oğlu ile muharem ince chp ye çok zarar verdi, muharem incenin tek derdi başkan yada cumhurbaşkanlığı adaylığı. Bana sorarsanız bu görevlerin altında ince gibi biri çıkmaz, ince çabuk kızan köpüren ve seçim gecesinde hatalar yapan bir siyasetçi Ben chp li değilim ama hangi parti olursa olsun doğru düzenli ve dişli sözü söz, özü öz olan muhalefet ederken ülke için mücadele eden demokrat olan başkanlar görmek isterim, incede bunlar yok.Kılıçdar oğlununda zamanı doldu, chp seçmeninin hakkını aramasında devamlı köstek oldu beceremiyor, chp ye yeni bir lider yeni vizyon gerek.
KARAR OKURU 26 Kasım 2019 10:43
2
00.42, CHP'li değilsin ama maşallah CHP'yi, CHP'lilerden çok dert edinmişsin...
KARAR OKURU 26 Kasım 2019 12:13
1
Saraya gidenin Muharrem İnce olmadığı anlaşıldı.Ama Sn.TURAN gazeteci kaynağım bana saraya gidenin Sn. İnce olduğunu söyledi dedi. Sn. Kılıçdaroğlu 'da isim zikretmese de net olarak böyle birşey olamaz demedi.Böyle bir durumda niçin sesini çıkarmasın. İlle siyasi bir beklentisi mi olması gerekir. İnsanlar onurlarını düşünemezler mi. Nasıl tepki vereceğine de ismi geçen kişi karar verir. Tepki den zarar yada fayda görürse de o kişiye ait olur.Ama Kılıçdaroğlu hakkındaki görüşlerinize katılıyorum. Gn. Başkan olalı 9 yıl oldu. İlk genel seçimde aldığı oy yüzde 26 son genel seçimde aldığı oy yüzde
KARAR OKURU 26 Kasım 2019 16:10
1
kılıçdaroğlunun nasıl bir zarar verdiğini de anlatırsanız ben de öğrenirim. Ayrıca, eğer anlatırsan, ezberci pekçok kişi de, "kılıçdaroğlundan birşey olmaz" söylemini temellendirmiş olur. Baykaldan, muharrem inceden, lider oluyor da kılıçdaroğlu niye kötü lider oluyor. Erdoğan ülkeyi batırdı be. erdoğanın yerine yeni bir lider gerekmiyor da, kılıçdaroğlunun yerine neden gerekiyor ben anlamadım. Erdoğan kadar bu ülkeye kötülük yapamadığı için mi?
KARAR OKURU 26 Kasım 2019 18:40
0
1) 16.10 hangi birini anlatayım yer yok. Ancak bazılarını yazabileceğim. Sn.Kılıçdaroğlu geldiğinde başarılı olmazsam giderim dedi. yüzde 24 ile yüzde 26 arasında chp nin oyları çakıldı.Son genel seçimde de yüzde 35 barajını hedef gösterdi.Yüzde 22 oy aldı (ki parlamenter sisteme veda ettiğimiz seçidi).İstifa etmedi.Gerçek CHP lileri partiden tasfiye etti. Zamanında yapılan bütün halk oylamalarını kaybetti.Tutuklu bulunan vekiller serbest bırakılmazsa yemin etmeyeceğiz dedi. Sn.Erdoğan tükürdüklerini yalayacaklar dedi. Sonra çark etti. Hiç kimseye danışmadan Ekmelettin İhsanoğlu'nu Cumhurbaşka
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN