Back To Top
Kime değil neye oy!

Kime değil neye oy!

 - Son Güncelleme: 30.03.2019 Cumartesi 08:42
- A +

Yarın sandık başına gittiğinizde aklınızda bulunsun. 5 gün önce Londra’dan kalkan bir uçak Almanya yerine İskoçya’ya indi...

Yanlış yerde indirilmemek için nereye bilet aldığınıza, bindiğiniz vasıtanın yolcusu olup olmadığınıza dikkat edin. Gaflet ve rehavete kapılmayın, dikkatiniz dağılmasın, odak kaymasına gelmez. Gözünüzü dört açarak atmalısınız oyunuzu.

Nereye gidiyor, sizi istediğiniz yere götürüyor mu, götürmüyor mu? Emin olmalısınız tercihinizden.

Düsseldorf’a niyet edip yanlışlıkla Edinburg’da açabilirsiniz sonra gözlerinizi...

Yolcuların kabahati değildi gerçi, pilot istemeden uçağı kaçırdı. Mürettebat da yolcular gibi sistem karmaşasına kurban gitti yani.

Fakat kimse mi iş işten geçmeden farkına varmaz dönen saçmalığın? Ancak İskoçya’nın başkentine tekerleri değdikten sonra uyandı hepsi.

Yolcular, “Edinburg’a hoş geldiniz” anonsuyla kendine geldi.

Mürettebatsa şaşkınlık ve homurtular yükselince bir terslikten işkellenebildi.

Pilot derseniz, Düsseldorf'a gitmek isteyen yolculardan ellerini kaldırmalarını istediğinde bütün yolcuların el kaldırmasıyla ne yaptığını anladı.

Bakarsanız, hepsi gafil avlandı. Hepsi neye uğradığını şaşırdı. Yaşadıkları hayal kırıklığında eşit sorumluluk taşımasalar da az çok hepsinin payı var.

Yol nasıl kısalır diye şüphelenmez mi deneyimli Düsseldorf yolcusu? Arada, varılacak yerle ilgili bilgilendirme anonsları, kalkışla varış noktalarını gösteren rota haritası filan da mı gözüne çarpmaz kimsenin? Mürettebatı uyaran tek yolcu çıkmaz mı?

Ya mürettebat? Yol boyunca hiç mi laflamaz; gidilecek yerle, hava durumuyla ilgili şakalaşmaz mı bir yolcuyla? Kaptana, bir tuhaflık olduğunu söyleyecek bulunmaz mı?

İskoçya'ya kalkan uçağa Almanya yolcuları bindirilmiş; uçuş planına uyan kaptanın suçu ne! Davul kendi boynunda ama tokmak sistemin elinde. Kabinde kurulmuş yardımcı pilota takılırken ne iyi uçurduğunu zannediyor, yerde kendisini bekleyen şoktan bihaber.

Yolcular mürettebata, mürettebat kaptana, kaptan sisteme gözü kapalı güvenedursun, eşi benzeri görülmemiş bir oto-pilot korsanlığına uğramasın mı uçak! Sıradışı ve zincirleme bir dikkatsizlik skandalı!

Sistemden başka kimi suçlayabilirsiniz ki; zaten suçu kaptana atsanız, havayolu şirketi üstlense ne yazar, olan olmuş...

Gizli güçler sisteme sızarak kumandayı ele geçirip uçağı kaçırdı gibi komplo senaryolarıyla rezaletin üstünü kapatmaya bile çalışmadılar.

O saatten sonra gerçeği dürüstçe kabullendi tüm taraflar, öyle diyor haberler. Ne şu mazeretin, ne bu kumpas paranoyasının arkasına saklanmadılar. Şafak çok geç atmış, artık neyi kurtarırdı ki!

***

Kıssadan hisse; siz siz olun dolduruşlara gelerek, havada karada gözü kapalı oy vermeyin.

Yarışan adaylar da bilsin ki desteğiniz şartlı veriliyor, söz ve taahhütlerini tutmalarına bağlı, kayıtsız şartsız değil.

Kime verdiğinizden çok, ne maksatla, hangi gerekçeyle oyunuzu belirlediğinize odaklanın.

İnadına, kıskanç düşmana nispet olsun diye, küffar tepelemek terörist tokatlamak için, şunu kudurtmak bunu hasedinden çatlatmak üzere, berikini çıldırtmak öbürünü delirtmek motivasyonuyla mı oy atıyorsunuz?...

Yoksa kim daha iyi yönetir, hizmetinizi daha sağlam görür, menfaatinizi daha ala temsil eder diye bakıp da mı?...

Gün; gerçekçi, mantıklı ve pragmatik davranma günü. Yanlış kapıya çıkmanın şakası, kazası, telafisi yok. Şimdiden hayırlı olsun, haydi sandığa!

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
??? 30 Mart 2019 22:01
Millet ittifakının bülbülleri bugün son gününüz şakıyın biraz,yarın mosmor olacaksınız.Yarın Cumhur ittifakı en az 67 ilde zaferini kutlayacak
KARAR OKURU 30 Mart 2019 22:39
1
Kim mosmor kesilecek nasipse pazartesi görecegiz,Nisan 1 sakasini.
KARAR OKURU 30 Mart 2019 22:47
1
22:01 siz kazanirsaniz biz sadece moraririz,ama siz kaybedersiniz gitti beka; şu AKP seçmeni bende olsa değil aya onlara marsa kadar otoyol yaparım, uzaylılar sizi gisganiyy, ortasına da tren yolu,ama sen sen ol sakın o trene bakma,hele AKP Gaziantep milletvekili içindeyse heeecc bakma,neydiyin eğam:)
KARAR OKURU 31 Mart 2019 00:23
0
Diyelim ki dediğin oldu efendi zafer kutladın.sonuç nedir?%100 taraf oldukların kazansa ne olacak.17 yıl destek verdik.Çok ihtiyaç varsa yine verelim.1 Nisanda TORPİL kalkacakmı?Seçilen Mübarek insanlar şehirlere huzurmu verecek ?Adaletsizlik kul hakkı adam kayırma,kibir gurur yokmu olacak?Kamu malı ile dünyada Cennette yaşayanlar ahirette 2. bir Cennet ummasınlar.
SAKINCALI PİYADE 31 Mart 2019 00:42
1
"Gülistanı kargalar istila edince bülbüller susar." Mevlana
trol savar 31 Mart 2019 02:06
2
geçen seçimlerde sosyal medyada Twitter'da AKP li Fanatik bir Troll vardı seçimi kazanınca aynen şöyle başlık attı mesajında CHP'ye iyi partiye muhaliflere nasıl nokta nokta yaptık be demişti Sonra bu kişi memurmuş fetocu diye işten kovuldu kovulmasının akabinde Yine aynen şöyle mesaj paylaştı AKP ye Hakkımı Helal Etmiyorum beni işimden gücümden etti Allah'a havale ediyorum dedi işte görüyorsunuz AKP li troller sonunuz bu AKP li Troll gibi olabilir o yüzden partinizi çok kutsamayın ne olur ne olmaz.
KARAR OKURU 31 Mart 2019 10:14
2
Varlik kuyruğunda Patates beklerken kutlarız
bülbül sesi 31 Mart 2019 16:51
0
yarın sen sanki başka pazara, başka camiye mi gideceksin? başka belediye otobüsüne mi bineceksin? Allah geçinden versin ölsen başka bir mezara mı gömüleceksin? seninde kafanda çok soru işaretleri var değil mi isimsiz kahraman komşun mutlu değilse sende tam anlamıyla mutlu olamazsın
KARAR OKURU 30 Mart 2019 20:24
Kuyruklarin adi varlik kuyruguymus,. nasil varliksa 2 kg dan fazla Yok,oy verirken unutma yarin sana yarim kg da vermeyecek...
KARAR OKURU 30 Mart 2019 18:22
Ne diyor ,secimi kazanirsa teror sucundan iceri atarim,diger bir deyimle secimi kazanirsa terorist,kaybederse makbul vatandas,yeryuzu boyle komedi gormedi,20 ,30 sene sonra kahkahalarla gulecegiz,eglence konusu olacaktir,bu hukuka tecavuzdur...tarihe not olsun....Ummeti Muhammediz; ayiptir,gunahtir.
KARAR OKURU 30 Mart 2019 18:18
Demokrasi ve AKP ??? mmmmm !!
KARAR OKURU 30 Mart 2019 17:46
Okudugum en keyifli yazılardan biri iyi geldi secim arafesinde.
KARAR OKURU 30 Mart 2019 15:51
benim en çok zoruma giden binlerce afiş ve yapılan mitinglerde harcanan paralar cumhurbaşkanı forsunu kullanarak devlet olanaklarını seçim malzemesi yapmak. buna da adalet diyeceğiz öyle mi?
KARAR OKURU 30 Mart 2019 17:06
18
15.51 Grubu olan bütün partiler devletin parası ile siyaset yapar. Sadece AKP'nin ki sana niye batıyor...
Çıkmaz sokak 30 Mart 2019 18:08
1
Hep siz mi kamu malını harcıyacaksınız,israf edeceksiniz biraz da biz...Yalnız sizmi kul hakkı yiyeceksiniz,çalacaksınız?yalnız sizmi torpil yapacaksınız? Yalnız siz mi adaletsizlikle ezeceksiniz biraz da biz...(YeniTürkiye kendini eski Türkiye ile savunsa da az bir istisna ile hep aynı yolun yolcusuyız.)
kk 30 Mart 2019 19:00
0
Akp aldığı bütçe yardımının üstüne devleti ve milleti temsil eden cumhurbaşkanlığı imkanlarını da bu yolda kullanıyor dengeyi bozuyor buna nasıl adaletli bir durum ve tutum diyebiliriz demek istiyor niçin anlamıyor veya anlamazlıktan geliyorsun
KARAR OKURU 31 Mart 2019 01:04
0
Cunki her tarafda sadece sizinkinin afisleri var.
Denizci Alperen 30 Mart 2019 13:49
Karar gazetesi internet siteniz ve biz karar müdavimlerinin sitesi tabiki bu seçimler sebebiyle troller yüzünden kırmızıyla tıklanma rekoru kırdı maşallah , bu arkadaşlarda sitemizin tıklanma oranlarını artırarak böylelikle hayırlı bir işe vesile oldular. Gerçi pek yorumlarını göremiyoruz amma en azından kırmızı tıklarıyla da ortamı renklendiriyorlar ,sağolsunlar
E.K 30 Mart 2019 13:24
Sn Erdogan Akp'nin yolcularini yanlis hedefe yonlendireli cok oldu. Onun icin koskoca kuskunler ordusu olustu. Bizler zamaninda Akp'ye oy verdik. Adalet ve kalkinma icin. Olmadi. Karsimiza lider sultasi cikti. Kandirildik. Hamaset, daha fazla hamaset. Insanlar aclik sinirinin altinda yasiyor. Hani 2019 da ihracatimiz 350 milyar dolardi. 170'de takildi kaldi. 2023 hedeflerine noldu? Secim esnasinda lafini bile etmediler. Cunki kulden minareydi. Yalancinin mumu yatsiya kadar yanarmis..Akl-i selim kazansin...Is yapacak insanlara oy verin, palavralara degil..
KARAR OKURU 30 Mart 2019 12:08
Önümüzdeki 4.5 yıl seçim yok. Millet olarak her gün kendisi gibi düşünmeyenleri aşağılayan, hakaret eden, yalan ve yanlış haberlerle karalayan, "uçacağız!" Diye ekonomiyi yere çakan, oylarımızı nerdeyse bizden zorla almaya çalışan iktidar ve ortağı partiye ders vermez, destek verirsek şimdiye kadar yaptıklarının çok daha beterini yapabilir!! Yıllarca Ak partiye oy verdiğim için çok pişmanım. Ülkenin bekası için Akp ve Mhp'ye oy yok. İktidar biraz oy kaybederse belki aklını başına alır ve milleti ötekileştirmekten vazgeçer.
Ahmet Kaya 30 Mart 2019 13:36
Milleti ötekileştiren yok.Bu cümle bir safsatadan ibarettir.Biz şimdiye kadar yaptıklarından memnunuz.Hatta insan gibi yaşamaya bu dönemde kavuştuk.Memnun olmayanlar Fetöcüler,Pkk lılardır.Onların memnun olmamasıda normaldir ve zerre kadarda bizi ilgilendirmiyorlar.Onların yaptıkları ihaneti dünyada başka hiçbir ülke affetmezdi.Ama onlar yine de bu milletin içinde yaşamaya devam ediyorlar.
E.K 30 Mart 2019 16:13
5
Aslinda okuyucunun tespitleri yerinde. Sn Ahmet Kaya cok kesin konusuyorsunuz. Memnun olmayanlar sadece fetoculer ve pkklilar degil. Halkta memnun degil. Kendiniz gibi dusunmeyen herkesi terorist ve hain kategorisine sokuyorsunuz. Sorunun kendiside tam bu. Ve bunu anlayamiyorsunuz. Farkinda degisiniz belki ama yorumunuzda bile otekilestirici bir dil kullaniyorsunuz. Din tuccari feto'nun siyasi ayagi nerde? Onlari kim devlet kadrolarina doldurdu?..Esas yorumu yazan okuyucuya tesekurler. Cok yerinde tespitler..Akl-i selim kazansin.
KARAR OKURU 30 Mart 2019 17:35
1
Ahmet Kaya adını kirleten arkadaş. Bu yorumu yazan kişi olarak Erdoğanı sevmiş, ve desteklemiş biriyim.17-25 Aralık fetö kumpaslarında, 2014'te sesi kısık Erdoğan mitinglerinde, 2015 haziran ve Kasım seçimlerinde, 15 Temmuz hain fetö darbesinde 16 Nisan başkanlık referandumunda sonuna kadar destek verdik. Ülkemizin pkk ve bütün terör örgütlerine karşı mücadelesinde de yanındayız. Ama mevcut politikaları ve söylemleri beğenmiyor ve desteklemiyorum. Beğenmeyince" terörist"mi oluyorum?
KARAR OKURU 30 Mart 2019 18:24
1
Iktidari eleştirenleri PKK ve FETÖ cü olarak iftira atmak hiçte ötekileştirmek olmuyor deģilmi ??? bu millette biraz saģ duyu kalmişsa size cevabi sandikta yarin verecektir !!
KARAR OKURU 30 Mart 2019 18:30
2
Akp iktidara geldiginde,pkk teroru sifira yakindi,hendek kazarken tepelerine binmek yerine,goz yummasaydi,fetoculere ne istedilerse vermeseydi boyle sorunlarimiz zaten olmayacakti ,senin karsinda aya otoyol yapilacagina, trene " sey" gibi bakanlar yok,bize yutturamazsin
karar okuru 30 Mart 2019 11:40
Tarih tekerrürden ibarettir derle ibret alınsaydı tekerrür mü ederdi? Geçmişi bilmeyen geleceği göremez...
selo 30 Mart 2019 11:39
aktroller bugün işbaşı yapmamış galiba;negatif beğeniler az da:))))))
KARAR OKURU 30 Mart 2019 12:52
2
Derken
doğan kaya 30 Mart 2019 17:28
3
Kardeş sesini duydular galiba ilk seni bombalamaya başladılar yatacak yeri yok onların paralı kurşun askerler düşüncelerini ipotek etmiş zavallılar
KARAR OKURU 30 Mart 2019 19:06
2
Trolleri goremeyince bayagi uzuluyoruz,ne yapsinlar ancak yetisiyorlar,sabah erken kalk,once sogan kuyruguna gir sira geliyor ,varlik kuyrugu diyorlar ama 2 kilodan fazla yok,nasil varliksa,sonra patates,patlican,sonra da karar gazetesinde kirmiziya bas...offff veya ahhh bu hayat cekilmeeez..3 cocuk yaparken bana mi sordun,tabiiki 2 kilo patates yetmez..editor yayinlada yillar sonra bakip gulelim
Vatandaş Adem 30 Mart 2019 11:38
Hiddetli,kudretli,mukdedir,soylu,boylu poslu politikacılar sayesinde TV bağımlılığından kurtuldum.Artik TV izlemiyorum.Cunku hangi kanalı acsam bunlar.
HACI MURAT 30 Mart 2019 11:11
"Gaflet ve rehavete kapılmayın, dikkatiniz dağılmasın, odak kaymasına gelmez.Gözünüzü dört açarak atmalısınız oyunuzu."Ben A.Beki'nin bu kıymetli nasihatına uyarak oy vereceğim.Sonra ellerim kırılsaydı da bunlara oy vermeseydim gibi bir pişmanlık yaşamak istemiyorum. İşin şakası da yok.İstanbul'u kokutanlara,susuz bırakanlara,çöpün bile hakkından gelemeyenlere oy verecek göz var mı bende?Tabii ki hemen anladınız kime oy vereceğimi. Elbette Cumhur'a.Seçim şimdiden hayırlı olsun.
HACI MURAT 30 Mart 2019 11:22
İstanbul'da 80 kişilik sınıf itirafı yapan duzeltecegini söyleyen Binali Beye değil İmamogluna oyum.
KARAR OKURU 30 Mart 2019 12:01
54
Sende o göz yok zaten, olamaz da! Gözü doğuştan görmeyen birini tanıyorsan sor bakalım bu yaşanmaz hale getirilen kargaşada nasıl çile çekiyorlar! Sana 10 tane göz taksak gene beton çöpüne çevrilen her güzelliği imha edilen berbat ortamı göremezsin: bütün bunlar bir avuç insan daha çok para kazansın diye yapıldı, ha bunlardan biriysen amenna! Tabii ki durmak yok yola devam! Yok değilsen daha kötü! Belli ki o gözlerin bağlı olduğu bir akıl bir vicdan yok! Göz de neticede bir araç!
KARAR OKURU 30 Mart 2019 18:17
3
Avrupa seni kesin kıskanıyordur hacı
KARAR OKURU 30 Mart 2019 19:14
2
Yahu Murat agzini aciyorsun cop,gozunu aciyorsun cop,sizin agzinizdan copten baska birsey cikmayacak mi?...millet te seni haci saniyor,haci demek durustluk demek vicdan demektir,o copler niye vardi? Cop derken vicdanin da rahat mi?Copculer insan gibi yasasinlar ,trene bakan seyler diye hitap edilmesinler diye grev hakki verildi butun mesele budur
Denizci Alperen 30 Mart 2019 11:08
Oyumu kullanacağım toplumu bölenlere illet , zillet , terörist diyenlere değil geleceği inşa edeceklerine inandığım bu seçimin mağdur ve mazlumlarına vereceğim
Karar Okuru 30 Mart 2019 10:47
Ekonomik göstergeler doğru ise asıl kıyamet seçimden sonra. Trollere bakınca da seçim güvenliği korkutuyor. Nüfusun büyük bölümü çaresiz ve sarıldıkça düşüyor düştükçe sarılıyor. Birbirinin ekmeğine dahi göz koymaya gidiyor ülke.
KARAR OKURU 30 Mart 2019 10:00
İktidar (Erdoğan) ipleri sürekli geriyor geriyor geriyor bir türlü durmuyor (susmuyor). En sonunda ipi koparacak. Kendisi bir tarafa ülke bir tarafa düşecek tepetaklak. Durdurma zamanı geldi sanırım...
KARAR OKURU 30 Mart 2019 09:20
Ezanimiz için bayrağımız için şehitlerimizin kanı için alçak darbecilere geçit vermemek için ortuye uzanan rezil elleri kırmak için ayasofya için gece gündüz çırpınan vatan aşığı reis için oyumu vereceğiz ALLAH herşeye kadirdir
KARAR OKURU 30 Mart 2019 09:44
58
Evet çamlıcaya 50 60 binlik cami yaptık ayasofya yerine çamlıcaya gidelim dediler
Okur 30 Mart 2019 11:14
68
Ayasofya için mi? 17 yıl iktidar olacaksın, belediye seçimlerinden sonrada iktidarsın (seçimden öncede iktidarsın) ama söylenen söze bak seçimden sonra Ayasofya'yı cami yapacağız. Bugünde yapabilirsin, yapalım o zaman. Neden seçimden sonra? Ve bunun için oy verecek insanlar var.
KARAR OKURU 30 Mart 2019 11:35
6
Zamanı var dedi ya
KARAR OKURU 30 Mart 2019 15:24
5
11.14, Ayasofya'yı CHP kapattı. Ayasofya cami olacaksa bunu CHP yapmaz. Geç de olsa yine AKP yapar...
KARAR OKURU 30 Mart 2019 18:20
2
Uçacağız
KARAR OKURU 31 Mart 2019 02:27
0
din iman bayrak vatan AKP lilerin tapulu malı mı
KARAR OKURU 30 Mart 2019 08:38
90 lı yılların başından beri Karakoç bilirim, okuruyum; fikrinde hiç şaşmayan tek İnsan, tek aydın.
KARAR OKURU 30 Mart 2019 08:37
Merak etmeyiniz. Amortisörü kesik dolmuşlara binmeyiz. Uçuş sistemimizin yazılımı yerli, kaptan ve y. pilotumuz milli.
KARAR OKURU 30 Mart 2019 09:46
90
Uçuyoruz yani öyle mi. Yere cakilacagiz sanırım.
okur 30 Mart 2019 13:22
16
ama uçak boing üstelik USA patentli
KARAR OKURU 30 Mart 2019 18:22
1
Baya milliyiz(tank palet)
KARAR OKURU 30 Mart 2019 07:25
Ayrıştırana ,bizlere hain ve törürist diyenlere milleti bir kg patates için varlık kuyruğuna sokanlara yok yok oy yok...
KARAR OKURU 30 Mart 2019 07:14
yol yaptın hukuku bozdun, köprü yaptın adaleti bozdun, inşaat yaptın eğitimi bozdun, alt geçit yaptın tarımı hayvancılığı bozdun, hastane yaptın akıl sağlığımızı bozdun. Sorarım şimdi insan olarak hangisi daha çok işimize yarar.
TEZAT 30 Mart 2019 11:49
95
Yol yaptın yoluna uygun yolsuzluk yaptın, köprü yaptın fakat milletle arandaki ve milletin arasındaki köprüleri yıktın, alt geçit yaptın fakat milletin gönlüyle arana barikatlar kurdun, hastaneler yaptın hasta sayısını artırdın, Suriyelileri getirdin kendi vatandaşını kovdun, eski balkon konuşmalarını unuttun sert bir dile savruldun, beraber yürüdük biz bu yollarda dedin etrafında yola çıktığın adam bırakmadın yolda bulduklarınla yola devam ediyorsun. Buraya kadarmış, yol BİTTİ!!!!!
KARAR OKURU 30 Mart 2019 19:46
1
Yol yapti,seker fabrikasini kapatti,kopru yapti,kagit fabrikasini kapatti,insaat yapti,cimento fabrikasini satti,alt gecit yapti,ustgecidi satti,hastane yapti bekamiz gitmis,cumle kurmus oda dusuk olmus,yarin noktayi koy hic olmazsa imla duzgun. olsun,hosgeldiniz,demistik,gulegule diyelim
KARAR OKURU 30 Mart 2019 01:56
benim kalbim var. bu nedenle yamaç paraşütü hiç bana göre değil. bu nedenle, 100 günde ülkeyi uçuranlara oy yok.
Çerkez Ethem 30 Mart 2019 01:29
BOŞVER OY ATMA ! Nasıl olsa farketmiycek ! 100 yıldır her seçimden sonra söylediğimiz şarkıyı söyliycez "KANDIRILDIK" ! KİM BAŞA GELİRSE GELSİN HEP AYNI ! Bizler herzamanki gibi onların sebeb oldugu problemlerde, sorunlarda, savaşlarda piyon olmaya devam etcez ! elit/siyasetçiler vatan millet sakarya masalları anlatmaya devam etcek ama hiç birisinin ailesinden, sülalesinden biri, bizler gibi vatan millet için sıkıntı da olmuycak ! Herzamanki değismiyen sabitler....
KARAR OKURU 30 Mart 2019 01:06
Yolcular istemedikleri yerlere, Edinburg'a gitmiş olabilirler ama Düseldorf'un bekasından eminler, bu da kardır. Sen gidemesen de Düseldorf baki olacaktır(!!!). Nasihatler boşuna, bırakınız dibi görelim belki bir parça kendimize geliriz. Bir kaç saat önce şahit olduğum bir aile içi tartışma (tabii ki konu seçim) bizim için artık çok geç olduğunu gösterdi.
İLK OYUMU 1982 ANAYASASI İÇİN ŞEFFAF BEYAZ ZARF İÇİNE TURUNCU HAYIR OYU VEREREK KULLANMIŞTIM.YANİ %7'LİK DİLİMDEYDİM.O ZAMANDAN BU ZAMANA TÜM SEÇİMLERDE OY KULLANDIM VEHİÇBİR ZAMAN KENDİ EKONOMİK MENFAATİM İÇİN DEĞİL KIYMETLİ BULDUĞUM DEĞER ÖLÇÜLERİM DOĞRULTUSUNDA KULLANDIM.BU SEÇİME KADAR SEVİYESİ DÜŞÜK NE BİR PROPAGANDA NE BİR HAKARET İÇEREN BİR DÖNEM YAŞADIM.KISACASI HEM SEVİYESİZLİKTEN HEM DE KAKARETLERDEN YORULDUM VE ARTIK SANDIĞA GİTMEME HAKKIMI KULANAIP O GÜNÜ SEÇİM BÖLGEMDEN UZAK BİR YERDE GEÇİRECEĞİM.BU MİLLET ANCAK BU
KARAR OKURU 30 Mart 2019 09:54
61
Sayın emekli, kararınıza saygı duyuyorum lakin bu sizin torunlarinizin geleceğine kayitsizlik yapmanız olur. Hakaret edenlere bir duruşumuz olmalı. Yoksa daha çok hakaret etmeye devam edecekler. Kaçmak değil oyumuz ile mücadele etmek gerekir.
emekli2 30 Mart 2019 13:00
0
bende ilk kez o referandumda oy kullndım ve o % 7 lik dilimdeyim.o günden bugüne oyu %1 bile olsa değer ölçülerim doğrultusunda olduğuna inandığım yönde oyumu kullandım..fakat ben bugün yine aynısını yapacağım inşaallah.ama emekli kardeşimin hislerini iyi anladığımı düşünüyorum.
KARAR OKURU 30 Mart 2019 20:07
0
Biraz da gulelim:) peki %92 evet oyunu kim verdi?? Simdi kimse sahip cikmiyor; yarin Akp ye oy veren %50 de aynen boyle diyecek: Ben vermedim:))Mesele sayin Cumhurbaskanimiz,Evrene aynen șoyle demistir_ ahhh ( o zaman eyyttt demiyordu)ahh pasam ahh senin zamaninda Istanbul b.baskani ben olacaktim ki istanbulu ucururdum ahh,oysa eline gecen ilk firsat ta istanbula ihanet etmistir ( kendi itirafidir)...Editor..!!!????
KARAR OKURU 30 Mart 2019 00:34
Küçük bir kırmızı lahana 5tl. Yeşil Fasulye 18tl.
KARAR OKURU 30 Mart 2019 03:38
14
Yeşil fasulye nin fiyati normal Pahali ysa bizim köyde size bedava tarla ekme sözü vereyim...29 mart soguklar 0 derece don var.....
KARAR OKURU 30 Mart 2019 09:52
8
Burada yorumlara kırmızı ve yeşil basanlar arasında da aynı fiyat farkı var. Kimileri daha ucuz...
KARAR OKURU 30 Mart 2019 15:26
17
9.52, Doğru diyorsun, aynı ucuz oylar gibi. Onlarda da iktidar olmuyor...
KARAR OKURU 30 Mart 2019 20:18
1
15: 26 sen oyunu pahaliya sattin galiba
ülkeyi soyanlara ranta yandaşa kıyak çekenlere liyakatı ayaklar altına alanları insanları meyve kuyruğunda çadırları önünde kilometrelerce kuyruk önünde bekle tenleri ülkenin tank palent fabrikasını katara Araplara satanları 6 milyon Suriyeli ülkemize dolduranları enflasyonu yükseltenleri Türk lirasının değerini düşürenleri cezalandırmak için 31 Mart sabahı oy kullanmaya gidiyoruz.
musto 30 Mart 2019 00:21
Kenan Evren seçime bir gün kala konuşma yapmış ertesi gün desteklediği parti tepe taklak olmuştu dün nerdeyse gece yarısına kadar Cumhur Başkanının Ülkeye nasıl çağ atlattığını dinledik yetmedi gecede vesayet altına aldığı babalarının paralarıyla kurdukları TRT de karşısına dizdiği emir komuta zincirindeki adaylarını tekrar tanıtıyor çöle çevirdikleri İstanbulumuzu nasıl cennet yapacaklarını anlatıyorlar kime oy vermeyeceğime kesinlikle ikna oldum.
KARAR OKURU 30 Mart 2019 01:36
22
musto, Erdoğan işini bilir. 17 yıldır kazanıyor. İstanbul'un ne olduğunu da seçmen bilir. Sen bilmesen de olur...
musto 30 Mart 2019 11:35
61
Tanıdığım dürüst birisi Erdoğan sempatizanı boğaziçi mezunu 2009 seçimlerinde sandık görevlisi oldu. Oy kullanımında ve oy sayımında kimsenin hakkının yenmesine müsaade etmediğ için bir daha görev verilmedi acaba YSK bu görevlileri atamada hangi kriterleri kullanıyor ve bu göstermelik YSK' nın görev süresi niçin uzatıldı.
Yanlışlıkla İskoçya'ya pardon Kandil ve Pensilvanya'ya gitmemek için Cumhur İttifakına oy vereceğim...
KARAR OKURU 30 Mart 2019 00:35
bir çay ve makarnaya tav oldun değil mi :)
KARAR OKURU 30 Mart 2019 01:29
76
Özlemişsinizdir, hasret giderirsiniz megri megrii :)
eski akp oy vereni 30 Mart 2019 12:39
30
Cumhur ittifakına oy vereceğim diyene… “Hata rahmani, hatada ısrar şeytanidir.” Mevlana. “Akıllı bir mükmin bir yılan deliğinden iki kere sokulmaz.” Hadis-i Şerif
KARAR OKURU 30 Mart 2019 15:10
7
12.39, Fetö ile beraber olmak hatadır. AKP hatada ısrar etmedi. Şeytani olmaktan kurtuldu. Ama hala şeytaniliğe devam edenler var!..
KARAR OKURU 30 Mart 2019 16:50
1
00.35, PKK ve Fetöye fit olmaktan iyidir. :)
KARAR OKURU 30 Mart 2019 20:07
1
01:29 senin sesini begenmediler,birde Ben soyleyeyim: megri megriii:))
KARAR OKURU 30 Mart 2019 00:09
bir cumhurbaşkanı günde 8 miting arayanda iki tv ropörtajı gece 12-01 lere kadar konuşur mu?
Ramazan Görgülü 30 Mart 2019 00:59
64
Asıl mesaisini harcaması gereken konular varken altı üstü belediye başkanı seçilecek kaldıki devlet gene AKP'li c.baskanının. ordu, yargı, polis valiler hepsi emrinde, neden bu kadar çırpınıyor ki anlamadım hatta enteresan!
KARAR OKURU 30 Mart 2019 01:34
22
Nazar etme ne olur, çalış senin de olur...
şöferrrrr 30 Mart 2019 20:43
1
kamyon arkası yazı okumaktan keşke kitap okumaya geçebilseydin
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN