Back To Top
Kızmayın Trabzon Valiliğine

Kızmayın Trabzon Valiliğine

 - Son Güncelleme: 20.07.2019 Cumartesi 09:05
- A +

Neymiş; Uzungöl’deki şiddetle ilgili açıklamasında linççiler için ‘Kürdistan yazılı atkıya tepki gösteren yöre halkı’ diyormuş da...Zar zor ‘sakinleştirilen’ öfkeli ‘vatandaşlar’dan söz ediyormuş da...Saldırganlar haklı ve galeyana getirilen tarafmış gibi, saldırıya uğrayan turistleri ‘gözaltına alınan’ suçlular şeklinde lanse ediyormuş da... Bu ne rezaletmiş de, var mıymış böyle skandal da...

Ha babam Trabzon Valiliğine yükleniliyor.

Kılıçdaroğlu, anamuhalefet lideri olarak Çubuk’ta yumruklanıp lince maruz kaldığında farklı yaklaşılmıştı sanki.

Gören duyan da Çubuk saldırganının adı ‘Osman Amca’ya çıkarılmadı, iktidar partisinin il başkanınca ‘kahramanımızı yedirmeyiz’ denilerek övülmedi, savcılıktan salıverilmedi, yumruk atan o eli öpülmedi, sırtı sıvazlanmadı, linççi güruh ‘öfkeli halk’ olarak tanımlanmadı, Kılıçdaroğlu bu haklı öfkeyi anlamaya ve halkı kızdırıp üstüne saldırttığı için kendisini sorgulamaya çağrılmadı,  hatayı ‘üç oy için terör örgütüyle yaptığı işbirliği’nde araması istenmedi, ne yaptı da kendini dövdürttüğü sorulmadı, canını zor kurtardığı linci kışkırtmakla suçlanmadı, bunların hiçbiri bizde yaşanmadı, hepsi başka yerlerde oldu  zannedecek.

Nesine şaşırıyorsunuz!...

Irak Kürdistan’ı yöneticileri Ankara’da resmi törenle karşılanıp bayrakları göndere çekilmiyor muydu, vatandaşları turist gezmesine gelip Kürdistan yazılı atkıyla fotoğraf çektirmeye kalkınca mı suç oluyor, bu nasıl saçmalık demeyin sakın bana.

Sürekli Kandil’den talimat almakla ve ilişkisini kesmemekle suçlanan HDP, ‘teröristbaşı’ Öcalan’ın son seçimdeki ‘oy’ talimatlarına uymamakla ve başına buyruk takılmakla suçlanmadı mı, bu daha mı az saçmaydı?

Ya da örgütlere bulaşmamış, değil  şiddete sokak kavgasına bile karışmamış, dayağa ömrünce başvurmamış, eli silah değil kalem tutan, barış isteyen gazeteci ve akademisyenler adeta amaç ve ağız birliği yaparak terör örgütüne yardım etmek, suçu ve suçluyu övmek ve terör propagandasından içeri atılırken, terörden aranan Osman Öcalan TRT Kürdi’ye çıkarılıp HDP seçmenine oy çağrısı yaptırılmadı mı? Uzungöl’de olanlar saçmalıksa bu neydi?

Uzatmaya gerek yok; Trabzon Valiliği ne yapacaktı yani. Seçmen kızıştırmak için kullanılan onca siyasi tahrik ve dolduruştan sonra Kürdistan yazısını görünce nevri döndü, öfkesi patladı diye baş tacı hırtlıkta mı kabahati bulacaktı? Dövülen Kürdistanlı turistlerden bu ayıp ve utanç için özür dileyip dövenleri mi gözaltına aldıracaktı?

‘Turistler de memleketlerinin yasal adı diye Kürdistan yazısını göze sokup yöre halkını galeyana getirmeseydi kardeşim’ demezler mi(!)...

Hem onlar sonuçlarına katlanıyor da tasası size mi kaldı ki valiliği kınama kuyruğuna giriyorsunuz. Bir güne bir gün de vatan kurtarmak için  her an tetikte bekleyen ‘Osman Amca’larımız için duyarlılık gösterin, görsem dişimi kıracağım handiyse.

Valiliği bu üstün başarısından dolayı kutluyor, kendini linç ettirme suçunu işlemiş suçluları ve suçlarını öven gafillere bundan sonra da etkin bir mücadeleyle göz açtırılmayacağına dair inancımın güçlendiğini bildirmek istiyorum.

Bir yazının daha sonuna gelirken, sayın valiliğe selamen Arif Nihat Asya’nın Bayrak şiirinden dizelerle veda ediyorum sizlere. Başkalarındaki bayrak sevgisini, en iyi kendi bayrağını böyle sevenler anlar işte:

“Sana benim gözümle bakmayanın/ Mezarını kazacağım/Seni selâmlamadan uçan kuşun/Yuvasını bozacağım/Tarihim, şerefim, şiirim, her şeyim/Yer yüzünde yer beğen/Nereye dikilmek istersen/Söyle, seni oraya dikeyim!”

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 22 Temmuz 2019 13:20
Eğer siz Türkleri tanımak istiyorsanız, sadece bir gün Kürt olun yeterlidir" -Nelson Mandela
KARAR OKURU 22 Temmuz 2019 13:12
Birinci dünya savaşında Osmanlı devletine karşı savaşan ve Osmanlı devletini param parça edip onlarca parçaya ayıran, başta İngiltere, Fransa, İtalya Yunan-Rumaların önlerine kırmızı halı serip hürmet ve sevgi ile karşılama yapacaksın, fakat o savaşta Türklerin tek müttefikleri olan Kürtleri linç edeceksin. Ve bununla beraber utanmadan "Kürt- Türk kardeştir, bunları bölen kalleştir" diyeceksin. Öyle mi?
Alinasyon 21 Temmuz 2019 15:57
Akif bey aline olmuş bir toplum ve coğrafyada insanlari akla mantığa davet etmek, hakkı anlatmak hakka karşı bir haksızlıktır.
Süleyman d. 21 Temmuz 2019 13:48
Saldırıyı hele linç boyutuna varacak şekilde olanınıı tasvip etmediğimi belirterek başlayayım ki yanlış anlaşılmasın. Bununla birlikte pkk terörünün saldırılarının sürdüğü ortamda pkk renklerine çok benzeyen ve varlığı Kerkük'te bile sorun çıkarmış Kyb bayrağının uluslararası tura çıkacak kadar maddi manevi seviyedeki kişilerin insanlar üzerinde bırakabileceği etkiden habersiz olması düşünülebilir mi? BENCE BU KİŞİLERİ OTOBÜSE DOLDURUP GETİRENE BAKMAK LAZIM. TURİZİM BAKANININ ŞİRKETİ ÇIKARSA ŞAŞIRMAM
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 21:11
Beki biz zaten kızmıyoruz. Sen kendine söyle...
A. Yildiz 20 Temmuz 2019 20:45
PKK ve kürt milliyetcilerin" Kürt, türk kardes degildir" beyanlarinin dogru oldugu trabzon'da Devlet gücüyle dogrulanmistir. islamda,Irkciligin haram ve yasak olmasina ragmen, linc egilimli irkcilik dindarlarin yönetiminde zirve yapmis durumda.
783,562 20 Temmuz 2019 20:22
on şehit adı sayamayan, tuğdaki sancağın altında silah atmayıp bedelli olan, ekonomik sıkıntıda kendini garantiye almak için Amerikan parasına yatan, saman ithal edilirken kılı kıpırdamayan, tahtakaleden alınan oyuncak dolarları yakan, afrin gitmek yerine akşam kebapçıda özçekim yapan, ithal malı akıllı telefonlarla kişiliğini bulduğunu sanan, bu halkın orasına koyanlara şamatayla bakan, ilk fırsatta bu vatandan tüymeye kalkan, kendi tarihinden bile habersiz olan bir toplum, asla geleceğini yazamaz. ne yazık ki böyle...
sait dikilitaş 20 Temmuz 2019 19:59
Akif Bey, Fikirlerinizden yararlanmak için okuyorum. Sizi anladığımda da yorulduğumu hissediyorum. Kısa cümleler kurunuz lütfen. Teşekkür ederim.
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 19:24
Tum gunahlarimiza ragmen bir gun rahmet yagmurlarinin yagip, bu topraklari kirleten tum bu lagimi akitip temizleyecegini umuyorum.. tekrar yuzumuze yagmurlar yagacak, tekrar bahar gelecek, tekrar Allah'dan baska Rab taninmayacak, tekrar mu'minler olacagiz insallah.. tek duamiz ve umudumuz bu.
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 18:35
Kim kiminle ne yapıyor bu ülkede belli olmaz oldu. Kovulan lar mağduriyet göstermek için kendilerini kovdurtmasinlar. Malum bu ülkede herseyi tersinden okumak lazım. Yazarın kendi söylediği gibi. Sayın yazar biz neysek yönetim de odur .vesselâm.
Bu güruh ve güruhlar için söylenecek tek şey "İçimizde ki beyinsizler yüzünden bizi helak etme Allah'ım "
Süheyl CALISKANOGLU 20 Temmuz 2019 16:57
Reis bizi Afrine götür slogani atanlar,simdi de bedelli Askerlik pesindeler,Kocaeli AKP IL Genclik Baskani Emre Kahraman gibiler.. Afrine gitmekten,para yatirip vaz gecmisler, kahramanlar(!)..
süleyman d. 20 Temmuz 2019 16:32
Ben de günün mana ve önemine uygun bir ata sözüyle herkesi selamlamış olayım. Atalarımız demiş ki: EŞEĞİNİ DÖVEMEYEN, SEMERİNİ DÖVER ! :)))
serdarbk 20 Temmuz 2019 15:18
ne demek bayrak sevgisi akif bey ? onların paçavrası ile bizim bayrağımızı nasıl bir tutuyorsunuz ? bu Türk bayrağıdır bizim istiklalimiz odur kanımızdır canımızdır atamızdır o bayrak .. ta en tepelerde dalgalansın diye uğraşır her Türk.. onun paçavrası nasıl oluyor da bizimki kadar değerli oluyor
Muhammed Emin 20 Temmuz 2019 18:44
3
Ben Kürdistanlıyım, benim bayrağıma paçavra diyemezsin. İnsan olmaya davet ediyorum sizi.
KARAR OKUDU 21 Temmuz 2019 05:42
0
En yakın sağlık kuruluşuna...
Mustafa Soylutürk 20 Temmuz 2019 15:10
Çaputu meşrulaştırmaya çalışanlar için bayrak vatan bağımsızlık dünya kardeşliğini yok etme aracıdır. Dünya barışını yok etmek için icat edilmiş bombalardır . Çünkü kendileri dünya vatandaşı uluslar arası sermayenin kölesidir. Onlar çatlasada patlasada Bayrağımız bizim şanımız şerefimizdir.Elbette onu Turan il'e dikeceğiz.
Menderes YILDIRIM 20 Temmuz 2019 14:29
Trabzon da yaşanan bayrak olayı ile ilgili olarak bu olayı yapanlara soruyorum! ! ! 1) Başkent Ankara' ya Devlet Töreni ile asıldığında NE DÜŞÜNDÜNÜZ? 2) Başkent Ankara' ya Devlet Töreni ile Asan AKP ye Oy Verdiniz mi? 3) Başkent Ankara' ya Devlet Töreniyle asılması ile Trabzon' a asılması arasında ne fark var? 4) Başkent Ankara' ya asılınca ZORUNUZA gitmiyor da, Trabzon' a asılınca neden ZORUNUZA gidiyor? Saygılarımla
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 13:46
Kürdistan diye bir ülkemi kuruldu?
Krr okr 20 Temmuz 2019 13:34
Pelikan Kuş Kabilesi (siz kısaltabilirsiniz) sizlerin ve Yavuz Oğhan beyin radyo programını iptal ettirmiş.İktidarlar geçicidir ama hakikatler kalıcıdır. Sizler hiçbir zaman demokrasiden ve halkın doğrularından şaşmayın lütfen.Bu sizi hem daha güçlü hem daha değerli kılar. Selam ve hürmetle...
E.K 20 Temmuz 2019 12:59
Guzel bir yazi..Saldirganlari tarif icin kullanilacak soz yok..Guruh..Soytarilar...Magandalar...Kimlikleri ne olursa olsun, turistlere yapilan nereden bakarsaniz bakin utanc verici..Vali gorevinde derhal alinmali..Olaya karisan magandalar tutuklanmali.
Trabzon 20 Temmuz 2019 12:42
Vali iyi yapmış sana sorulacak beki efendi istemiyoruz kürdistan okadar
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 14:29
1
Bu suçu işleyenlerin Mütahit ağababaları. (Kardenizli olurlar kendileri) Barzanin kapısında ihale kapmak için bekleşirler. Türkiyeye gelip Kürt düşmanlığı yaparlar. Sevsinler milliyetçiliğinizi. Siz ırkçısınız.
Doğrucu 20 Temmuz 2019 15:32
0
Hatta basında çıktı devletten ihale alıp yasadışı örgütlere haraç vereni bile duyduk ırkçılık adamlar olmadıkları şeyin ırkçılığı yapmazlar maksat çorba kaynasın.
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 12:05
"Seni selâmlamadan uçan kuşun/Yuvasını bozacağım" dizesinden dolayı bu iktidarın milli eğitim bakanı bu şiiri ders kitaplarından çıkarmıştı. (Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, ortaöğretim Türk Edebiyatı kitaplarında yer alan Arif Nihat Asya’nın “Bayrak” şiirinin “Sana benim gözümle bakmayanın/ Mezarını kazacağım/ Seni selamlamadan uçan kuşun/ Yuvasını bozacağım” mısraları nedeniyle kitaptan çıkarıldığını açıkladı. Dinçer, Talim Terbiye’nin değişikliği çocukları “Seçilen metinler öğrencileri iyiye, güzele, doğruya yöneltmeli, iyi alışkanlıklar kazandırmalı” hükmü gereğince yapıldığını söyledi.
Süheyl CALISKANOGLU 20 Temmuz 2019 10:59
Trabzon Valisi,Ordu'nun Valisi "ayni fabrikasyon' mamülleri (!)..
Alinasyon 21 Temmuz 2019 16:37
8
2side adam gibi adamdır. Hiç kimse benim şehrimde öyle kimliği belirsiz bez parçası açamaz......
KARAR OKURU 23 Temmuz 2019 03:49
0
Madem kimliği belirsiz niye kızı saldırıyorsunuz.
Süheyl CALISKANOGLU 20 Temmuz 2019 10:46
Al Trabzon'nun Valisini,vur Ordu Valisine,bakalim ortaya ne "cikar'(!)
Ali namlı 20 Temmuz 2019 10:25
Bu saldırı o güruhun aşağılık kompleksinin sonucudur Ve maalesef bu saldırı ile onların en güzel reklamını yapmış oldular B
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 10:16
mevzubahis sorunu acaba trabzon valiliğinin yaptığı açıklama kağıdının sağ üst köşesindeki trabzon valiliği logosuylada bağdaştırabilir miyiz?(TRabzon)nereden başlayıp nerelere varabilecek bir absürtlük
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 10:07
Bayrak şiiri oturmuş.. :-))
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 09:29
Fizik, fiziktir edebiyat edebiyattır. Şiiri fizikçiler fiziksel yönden denetlemez. Fiziğide edebiyatçılar edebi yönden denetlemez. Yani Arif Nihat'ın şiiri edebi yönden incelenir. Duygusaldır. Einstain tarafından bakmayın... Mehmet Akif tarafından bakın...
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 10:12
0
Einstain derken...?
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 09:10
Akif Bey umarım pes etmezsiniz programa youtube'da devam edersiniz. Programın adını bile buldum "seyretmesi sizden". Yılmayın. Inşallah bu baskı düzeninin sonu gelecek ve cumhuriyet tarihimizde bir parantez olarak kalacak.
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 08:49
Bu ırkçı Zihniyet ülkemiz adına hiç hoş olmamıştır...normal gafil vatandaşları anladım da devletin valisi de aynı zihniyete sahip yazık yazık ki çok yazık utanç verici
Bir okur 20 Temmuz 2019 08:23
Yazarı yazılarından ve TV programlarındaki konuşmalarından dolayı tebrik ediyorum. Bu devirde gerçeği dile getirebilmek, onurlu olarak gazetecilik yapabilmek kolay değil. Herkesin onuru ile yaşamasına saygı duyalım. Kürtler birilerinin aklına sadece oy lazım olduğunda, mektup gerektiğinde geliyor...
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 07:55
Diyelimki bayrak Zimbabve'ye dikilmek istedi gidip orayami dikecek siniz? Başkasının bayrağının canı senin yaşadığın yere dikilmek istese ne yaparsın başta güzel yazdınız ama Arif Nihat Asya iyi bi kapanış olmadı bence akif bey.
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 09:21
13
Her devletin moral edebiyatı vardır. Almanlar, Fransızlar he İngilizler kendilerini o kadar beğenirler ki gözlerine hiç bir millet görünmez. Bayrağımızı öğmemiz kimseyi rahatsız etmemelidir. Kendimizi beğenmezsek nasıl galip geliriz. Dünyayı fethetmek mümkün mü. Değil. Ama bayrağımıza verdiğimiz değeri edebi olarak anlatmaya çalışırız. Arif Nihat'ın şiiriyle alay etmek duyguyla, aşkla, hisle, sevgiyle alay etmektir. Boştur yani. Mensubiyetinizi kaybedersiniz...
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 09:55
27
Arif Nihat Asya gibi bir dehayı anlayabilmek için Araplaşmamış olmak gerekir... O büyük şairi anlaman için sana 40 fırın ekmek lazım... ÖTÜKENLİKURT
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 09:59
5
Yazarın ironik dilini yanlış yorumlamışsın değerli kardeşim.
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 07:25
Çok doğru bir yazı olmuş. Bu nefret bu iktidarın sonu oldu da farkında değiller. umarım bu ırkçılık ve Kürt düşmanlığı bu ülkenin sonu olmaz. Kürt’lerin içeride ve dışarıda en büyük düşman olarak görüldüğünü bilmeyen pek yoktur artık, Trump söyleyince kimse yalanlamadı bile.
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 16:30
6
Tamam kurt dusmankiginirkcilik felan bunlar çok saçma.cok yanlış da.o Kürdistan bayrağı açanlara sorulmaz mi ben adam sen buraya bak yemeye mi geldin arı kovanina çomak sokmaya mi.geldin gördün geziyorsun eğleniyorsun da o bayrak açmak niye amacın nedir mesajın nedir.ne bekliyorsun.vence kasıtlı yapılmış birşey herkes biliyor Karadeniz insanı milliyetçidir böyle seylere izin vermez.teoki alacağını bile bile hiç de yeri ve zamanı olmayan bir yerde Kürdistan bayrağı açmak gel beni kaşı demektir.kasitki yapılmış birşeydir.
Kararlı okuyucu 20 Temmuz 2019 04:06
Sayın Beki, yazdıklarınız çok doğru, takdir ediyorum. Ama kim anlayacak? Adamlar vahşi kardeşim, bunların tek varlığı kas gücü.
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 01:48
Çok uzun anlatmak yerine kolayca anlatmak için tane tane yazmak gerekirse ö c a l a n d a n oy istendi nokta
Sıyrıkistanlı. 20 Temmuz 2019 01:24
Akif, duydum Yavuz Oğan, İsmail Saymaz ve Sizleri kovdurmuşlar... Hade geçmişler ola! 21.YY.Reyiz başta. Pelikan Kuş Örgütünün hedefindeki A. Davutoğlu ile sohbet edilmiştir. Tez konuşanlar hal edile.deyu, Kanun H. Ferman yazılmış.Davutoğlu da çok sinkaflı konuştu emme.Olmaz emme. Bu adamlar essah sıyırıhlar kelleyi. Ben bu a ke Pe.li.hacu Pelikancılara ölim. Vırdumu osmanlı tukatını ses virir. Akif baba Bi daha konuşun Davutoğlu ile 3 arkadaş nolur. Kızdırın şu kuş örgütünü.. Keyifli oli.
Karar Okuru 20 Temmuz 2019 08:10
2
Bir zamanlar hararet ile savundukları aymazlık tokat olup, kendi suratlarına patlayınca tabi hoş olmuyor ama umalım eğitici olsun. Çağ dışı anlayışlara tarihten ders almadan sahip çıkılırsa bu son kaçınılmaz olur. Toplumların yoksun, yoksul ve donanımsı kesimleri daima çoğunluktur ve geriye giden yolları açtığınızda müşterisi çok olur ta ki ağır bedeller gelinceye kadar.
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 01:18
Her daim aziz ol Akif hocam. Mazlumun sesi olmak ne büyük bir fazilet.... Ülkesini seven ama kafatasçı riyakarlara hep içinde kızan bir Kürt olarak sizin gibi değerli yazarlara şükranlarımı sunuyorum..
KARAR OKURU 20 Temmuz 2019 00:38
sağol!
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN