Back To Top
Sandıkla zıtlaşmamak buysa!

Sandıkla zıtlaşmamak buysa!

 - Son Güncelleme: 28.06.2019 Cuma 10:02
- A +

Benim de kulağıma gelmişti, dün Hürriyet'te Abdülkadir Selvi yazdı. AK Parti MYK toplantısında yaşanmış...

Hayati Yazıcı, valiye hakaret davasından İmamoğlu'na en fazla kınama cezası çıkabileceğini, başkanlığını düşürecek bir sonucun hukuken mümkün olmadığını söylemiş.

Konu açılıp o davadan beklentiler dile getirilince, kurulun hukuk işlerinden sorumlu üyesi sıfatıyla  yapmış Yazıcı bu uyarıyı, durup dururken değil. Ne ki Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dikkati yerine tepkisi ve hışmını çekebilmiş ancak.

Selvi yazmazdan önce, bu kulise dayanarak Radyo Sputnik'te "Gidişata bakılırsa durmak yok, AK Parti milletle inatlaşmamaya devam edecek" demiştim.

Selvi de dün "Demek ki durmak yok, yola devam" cümlesiyle aynı sonuca varmış.

Eh, görünen köy kılavuz istemez de...

O değerlendirmede Yazıcı'ya hak ve destek vermeyen, verip de açıktan katılmayan parti üst yönetimi, tutturulan o yolu, milletle inatlaşmama yolu zannediyor olmalı; ona yanmaz mısınız?

İnatlaşmamak adına yaptıkları ve yapacakları buysa, bir de inatlaşmayı kafaya koysalar neler yapacaklar Allah bilir...

Seçimden önce 'Kaybetsek de biz kazanıyoruz' mealinde sonucu ilan etti Cumhurbaşkanı. Böyle bir mağlubiyet zaferi kazanmaları halinde olacakların ip uçlarına da değindi: Ordu Valisi'ne hakaretten ceza alabilir, bu durumda İmamoğlu'nun başkanlığı düşebilir. Düşene kadar da topal ördek olarak kalır, vitrin süsünden öteye gitmez...

Bu vaadi İstanbullular sandıkta oyladı ve 31 Mart'ta binlerle ölçülen farkı 800 bine çıkararak karşılık vermedi mi?

Yenilgi yenilgi büyüyecek yeni zaferlerle iktidarınızı taçlandırmak peşinde değilseniz, böyle mi davranırsınız?

Mesajı yanlış anlamış olabilir misiniz desek,  ne mesaj verdiğini daha açık nasıl gösterebilirdi ki millet?

E milletle inatlaşılmaz, sandıkla zıtlaşmak bizim kitabımızda yazmaz diyorsanız... Seçilse bile belediyeyi yönettirmemek, kazansa dahi başkanlıktan düşürmek mi milli iradeye saygı?

Hem millet ne diyorsa o, tercihi başınızın üstünde; hem de istemediğinizi seçerse çalıştırmaz, önünü mü kesersiniz, nasıl yani?

Vitrin süsüne çevirme operasyonu, yetki tırpanlayarak el kol bağlamalarla başladı...

Sıradaki adımı da biliyoruz artık, baştan vaat edildiği üzere önünü kesecek bir yargı kararı...

İktidar sözünü yerde bırakmıyor, sonuçlandırana kadar da takipte kararlı, orası anlaşıldı.

Makuliyetin sesi o dakika boğulmasa, mantığın itirazı bir isyan ve başkaldırı gibi oracıkta ezilip bastırılmasa iki şey sorardım.

Bir; sandıkla zıtlaşmamanız buysa zıtlaşmanız acaba nasıl olurdu, birkaç saniye düşünün?

İki; eleştiri ve uyarılara kulak tıkamak, dediğim dedikçilik, sorumluluğu hep başkasına atmak, sonu gelmez mazeretlerlerin arkasına saklanmak ve dolayısıyla hatada ısrar ederek bir yanlışı daha vahim bir yanlışla düzeltmeye çalışmak sizi bugüne getirdiyse... Durumu iyileştirmek için bildiğinizden şaşmaz, daha önce ne yaptıysanız aynısını doz arttırarak yapmaya devam ederseniz bilin bakalım nereye çıkarsınız? Ve bu, tabanla aranızda başlayan güven bunalımını nasıl etkiler; isabetli karar alma kapasitenize inancı giderek güçlenir mi, sıfırlanır mı?

 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 09:10
Bence İmamoğlu Erdoğana verilen yeni proje talimatı. Gitmeden bu adamı parlat dediler zannımca.yoksa bu kadar lehine çalışmazdı.
KARAR OKURU 28 Haziran 2019 18:45
Eskiden CHP yapardi simdi AKP, yani yillardan beri kendimizi ne Technologie de nede Beyin olarak gelistirmisiz. Sorun okadar cok ki nerden baslayacagimi bilemiyorum. Saygilar
KARAR OKURU 28 Haziran 2019 18:32
Gözünü seveyim Tayyip, bildiğinden şaşma. Bizi senden, ancak, sen kurtarırsın. :)
Demircan 28 Haziran 2019 18:08
Sn.beki AKP yi yönetenlerin ak ve kara arasını dün bugünden dakika seviyesine indirdiğini yıllardır görüyoruz. Kırk yıllık yani olurmu kanı. Gaye hizmet değil gaye iktidarın devam etmesi. Olaylar hiç ibret alınsaydı tekerrür edermiydi.
Vatandaş Adem 28 Haziran 2019 16:09
Tarihin garip cilvesi 1950 yılında yapılan seçimde DP nin ana sloganı"Yeter söz milletindir."Demokrat parti bu sloganı CHP ye karşı söylüyordu.Yil 2019 şimdi DP'yi savunan Akpartiye CHP halkın iradesine saygılı ol,secileni rahat bırak,hizmet yapsın diyor.Demek ki köprünün altından çok sular akmış.
takip'ciniz 28 Haziran 2019 13:55
...demekki ankara'da yapacak işiniz kalmamış,, o halde bırakın , işin ehli gelsin,,,
E.K 28 Haziran 2019 12:42
Guzel bir yazi. Tesekur ederiz..Milli Irade'ye noldu? Secilmis adayi calistirmamak, dusurmek...Hani Milli Irade her seydi...Sandik kendi lehlerine olunca mi Milli Irade?..Bu kelimenin tam anlamiyla hayasizlik..Fena halde guc zehirlenmesi yasayan basta Sn Erdogan ve Akp ve yandas haramilerin denizi bitiyor...Gorunen bu....Hazineden gecinenlere parmak sallayarak hizaya getiren Sn Edogan, uretenlere ayni yolla dedigini yaptiramayacagini artik anlamasi gerekir....!
karar okuru 28 Haziran 2019 12:39
Birazda gülelim akif.Hep ciddi yorumlar ciddi yorumlar.Biraz ara verelim.Cübbeli hocanın seçim öncesi bir videosunda Ekrem e oy veren günaha girer diyordu.Bugün yeni bir videosunu gördüm nerede söylemişim göstersinler diyor.Ekrem e oy verenler günaha falan girmez demeye başlamış.Sonra başka bir videosunda menfaatiniz için dünya batsa yalan söylerseniz Allah sizi affetmez diyor. Ya ne yapayım güldüm güldüm.Tam speedy gonzalez dönüşümlü şov olmuş.Herkesin ibretle ve gülerek seyretmesini öneririm.
karar okuru 28 Haziran 2019 12:33
Ak Parti cenahı herkese proje yakıştırması yapıyor ama zannediyorum en büyük proje bizatihi Ak Partinin kendisi. El birliği ederek sıradan bir siyasetçi olan İmamoğlu'nu parlattılar. Şimdi de hukuk oyunları, cezaevi ve saire ile tam bir lider yapacaklar. Baksanıza proje çok büyük. Ak parti ve bizzat Reis eliyle İmamoğlu'nu lider yapma projesi. Yoksa İmamoğlu yerli ve milli cephenin reisten sonraki gizli lideri de onun için mi Ak Parti cephesi onu lider yapmak için uğraşıyor?!
karar okuru 28 Haziran 2019 14:37
1
projenin nasıl olduğunu iyi biliyor uygulamasına şahit olmuşlar
KARAR OKURU 28 Haziran 2019 12:25
Sayın Beki olaya çok güzel bütünlüklü bir yaklaşım getirmiş. Ak diye kurulan parti AKP oldu. Sıfırlama ile yazıyı noktalamak manidar olmuş. Evet sıfırladılar; Adaleti, liyakati, ekonomiyi, güveni, demokrasiyi, insanca yaşama standartlarını, sevgiyi, saygıyı sıfırladılar. Yolsuzluğu, yoksulluğu, garibanın ahını da arşa ulaştırdılar. Sonuç saltanat içi kavga, rant paylaşımında sırtlanlık, yatlarda zevki sefa...
KARAR 'da Kararlı 28 Haziran 2019 12:15
Sözlerine bakanlar, Türkiyede demokrasi işliyor,sandıktan çıkana saygıları var diye düşünürler.Hiçte öyle değil.Böyle yapmaları tabiki kendi aleyhlerine,halk her şeyi takip ediyor.Nasıl yapılan haksızlığı ve hukuksuzluğu sandıkda düzeltti .Yapılan haksızlıkları zamanı gelince yine düzeltir.Yanlış işler yapanlar hiç bir zaman iflah olmaz,taki yanlışından dönüş yapıncaya kadar.Zararda ve ziyanda ısrar ve inat eden,kendine yapar. Ona da merhamet edilmez.
KARAR OKURU 28 Haziran 2019 11:27
bir gun once söylediğini ertesi gün yalanliyor. Trt ve AA terorist elebaşısının mektubunun okunuyor. 74 şehidimizin sorumlusu kardeşi Trt ye çıkıyor.bunlar devletin resmi kanalı ve ajansı.bunlardan habersiz kim cesaret edebilir. Ak parti tüm bunlara rağmen yine çok oy aldı.baska bir parti yapsaydı %2 zor oy alirdi.
borego 28 Haziran 2019 11:19
Bu halkın sinir uçları ile fazla oynamayın... Milletin seçtiği adamı ancak millet indirir.. Burası AKP krallığı felan değil.. Türkiye Cumhuriyeti Devletidir..Ve bu DEVLET de demokratik, laik, sosyal bir hukuk devletidir.
Özay İbrahimbaş 28 Haziran 2019 11:11
Halka gerçekten hizmet etmek isteyen bir seçilmişi, türlü entrika ve hukuksuzluklarla engellemeye çalışmak "AK parti türü vatanseverliktir." Onlar vatanı öyle çok seviyorlar ki, talan etmeleri de ondandır, bir zamanlar hayırsever iş adamı (!) Reza Zarrab'ı bunca sevmeleri de ondandır, hukuk ve adaleti yerle yeksan etmeleri de ondandır. Ve onlar bu vatanı böyle severken başka vatansevere gerek yoktur, onları hapislere tıkmaları da bundandır...
KARARLI KARAR OKURU 28 Haziran 2019 11:12
“Problemlerimizi, onları yarattığımız andaki gibi düşünerek çözemeyiz. Hiç bir sorun sorunu yaratan bilinç düzeyinde çözülemez veya hiç bir sorun sorunu yaratan düşünce tarzı ile çözülemez. Delilik; aynı şeyleri yapı, farklı sonuçlar beklemektir.” Einstein
KARAR OKURU 28 Haziran 2019 11:07
Benim anladığım 2023 gözden çıkarılmış, o zamana kadar ne kaparsak kar deniliyor.
Şahin 28 Haziran 2019 11:01
AYM Deniz Yücelin tutuklanmasını hukuksuz ve hak ihlali diye karar vermiş! Bunu neden Türk basından değil de yabancı basından okumamız gerekiyor? Bu haberi neden yapmıyorsunuz? "Reisin" hoşuna gitmez diye mi?
Karar Okuru 28 Haziran 2019 10:52
Bu zihniyetin buraya varacağı çok belli idi. Şimdi şaşıranlara şaşmamak elde değil. Zeytin tohumu ekip, zeytin ağacı büyütür ve zeytin toplarsınız. Zeytin ağacını erik verecek diye ekip, büyürken zeytin tanelerini erik sanmak, son aşamada koparıp yiyince buruşan suratla bu erik niye böyle diyenlere benzetirim bu bir zaman destek vermiş şimdi şaşırmış olanları.
KARAR OKURU fransa 28 Haziran 2019 10:07
Slm o muteber arkadaslari demek bosuna inmemis trenden inenler tohmetten kurtuldu kalnlarda yarin bugun inmezlerse bile indirirler. hurmetler
karar okuru 28 Haziran 2019 09:21
Akif bugün internet gazetenizde Sn Erdoğan ile Sn Trumph ın fotoğrafını koymuşsunuz.Trumph ın birde suudi veliaht ile fotoğrafı var.Gerçekten bu fotoğraflar içimi sızlattı.Nasıl yaparsınız ya.Filistinde çocuklar ölüyor gençler ölüyor filistin diye bir devlet bırakmıyorlar.Nasıl yaparsınız bunu.Beka beka deyip askerimizi kendi verdikleri silahlarla şehit edenlerle nasıl böyle pozlar verebilirsiniz.Vallahide Billahide içim sızladı.Olmaz böyle şey olamaz.Bugünkü yazınla ilgili olarakta doğru söylüyorsun.Değişen birşey yok.
Kağıthane 28 Haziran 2019 08:20
Kör olmuşlar. Artık ne yapacaklarını bilmez durumdalar. Allah ferasetlerini bağlamış. MKYK bak otur ağla, Allah yardım etmez. Bir daha ki sefere Damad aday yapar aile öyle istiyor da millet umurlarında değil. Hani Marsa otoban yapılsa millet inanır demiş ti ya.
KARAR OKURU 28 Haziran 2019 07:37
Tayyip Erdoğan'ın Ankara ve İstanbul Belediye Başkanlarını görevden alma gibi bir hata yapacağını sanmıyorum. Bunu seçim önü dillendirmesi tıpkı Öcalan Mektubu gibi halkı İmamoğlu'ndan soğutmak ve nasılsa görevden alınacak Belediye Meclisinden biri başkan olacağına Binali Yıldırım'ı seçelim demelerini ummaktır.
......... 28 Haziran 2019 07:18
Demek ki olacak olan oluyor..baksaniza akıl mantık her şey devre dışı kaldı
KARAR OKURU 28 Haziran 2019 16:37
2
Akıl mantık çoktandır devre dışı. Yüzbinlerce eğitimli insanını ne uğruna olduğunu anlayamadığımız bir inatla atıl bırakıyor. Devlet aklı attaaaa.
KARAR OKURU 28 Haziran 2019 07:06
Maalesef AKP tam bir akıl tutulması içinde. Dediğim dedik çaldığım düdük. Kendibdüşen ağlamaz.
Evden kaçan kızını kasabasınin pavyonunda dansözluk icra ederken gören ağa 'nın dediği gibi Yakışıyor haspaya
KARAR OKURU23 28 Haziran 2019 06:54
Meşhur Ankara valisi Tandoğan hikayesi ile aynı olacak anlaşılan. Sadece fark bunu yapanın Allah kitap bildiğini bilmemiz. Yazık oldu canım ülkeme.
KARAR OKURU 28 Haziran 2019 02:13
806 bin oy farkı 31 martta alınan belediye meclisi oylarinida boşa çıkarmıştır. Onlari neden yeniletmediklerini şimdi daha iyi anlıyoruz..
KARAR OKURU 28 Haziran 2019 21:33
0
Candaşlarınız başvursaydı B. Mec. seçimleri de yapılırdı.
? 28 Haziran 2019 02:05
Ak parti sizi dümdüz otobana çıkardı.Siz ise otobandaki küçük çakıl taşı burada ne arıyor.Şu levhadaki çizik ne,buradan tavşan geçti burada tavşanın işine onlarla meşkul oldunuz Bunca kazanımları yok saydınız.Başardınız mutlu olun zılgıt çekin horon tepin.Allah Adalet sahibidir.Biz adaletle yolumuza devam edeceğiz.Mazlumların ekmeğiyle oynayanlarla bir ve beraber olmayacağız.Kötülerimiz çoğunluktaysa elbet kötülerimiz tarafından yönetileceğiz.İyilerimiz çoğunlukta olursa iyi idarecilerimiz olacak.Bizi zorluklar yıldırmayacak.Çünkü biz hesap gününe inananlardanız!
Fatih Kömürcüoğlu 28 Haziran 2019 08:47
0
Arkadaş ortamında AKP'nin yaptığı hataları dile getirdiğimde haklı olsan bile ne yapalım bunlar gitsin CHP mi gelsin derlerdi. Halbuki benim derdim CHP'yi işbaşına getirmek değildi. AKP kendini düzeltsin istiyordum. AKP ise nasıl olsa benim tabanım CHP'ye hayatta oy vermez diyerek, eleştirenleri daha ne istiyorsun nankör kedi suçlamasına muhatap ederek kafasını kuma gömdü.
Hak ve Adalet 28 Haziran 2019 09:49
1
Neyin düze çıkardınız? Eğitim, tarım, adaletli gelir dağılımı, işsizlik, yargı bağımsızlığı, istikrarlı ekonomik büyüme, enflasyon, yaşanamaz kentler, kaderine terkedilmiş mülteciler, müslümanların biribine kıymasına neden olan başarısız ortadoğu politikası, özelleştirilmiş ama şimdi muhtaç olduğumuz fabrikalar, israf ve bütçe açıkları
Sabır! 28 Haziran 2019 11:44
11
Ak parti bu memlekete neler yaptı sana bir ay aralıksız anlatırım.80 li yıllarda 4 milyar dolar olan ihracatımızın nasıl 180 milyar dolarlara çıkışını izah ederim.sera memleketi Antalya iken bugün tüm Türkiyenin sera merkezlerine dönüştürül me öyküsünü de anlatırım.sanayileşme öykülerini barajları göletleri sulana bilir araziyi de kalbi müherlenin tavrı değişir mi?Devrim oluyor bu memlekette amalar ne bilsin!
KARAR OKURU 28 Haziran 2019 13:03
2
sabır, 1980 yılından itibaren yapılan bütün gelişmeleri akparti hesabına yazmışsın ya demogojinin, yanlış bilgi vermenin yine dibine vurmuşsun. hele bir anlat bakalım akparti 1980'den 2002 yılına kadar ihracatı nasıl arttırmış.
KARAR OKURU 28 Haziran 2019 13:04
2
soru 6 kibrit çöpü ile her bir kenarı kibrit çöpüne eşit 4 tane eşkenar üçgen yapın. cevap 2 boyutta imkansız 3 boyutta mümkün. (üçgen prizma) Sonuç; durduğunuz yer bakış açınızı belirliyor daha iyi görebilmek için bakış açınızı değiştirin, empati yapın, gerçek anlamda istişare edin, sadece ben bilirim ve doğruyu bilirim demek benim gözümde burada yazamayacağım kadar zavallı bir bakış açısı. Sözüm ortaya isteyen kendini geliştirmek için dikkate alabilir başka bir amacım yok.
KARAR OKURU 28 Haziran 2019 13:56
1
Sabır Kardeş, İşin içinden biri olarak yazıyorum. Diğer pek çok istatistikte olduğu gibi ihracat rakamlarıyla da oynanıyor. Örneğin önceleri altın ihracatı rakamlara dahil edilmezken 2012'den itibaren onu da ticari mal sayıp rakamlara dahil etmeye başladılar. Yine eskiden Serbest Bölgelerden yapılan ihracat hariç tutulurken yakın bir zamanda onları da eklediler. Son olarak ihracat artışının önemli bir kısmı Euronun dolar karşısında değer kazanması ile elde edildi. İhracatımızın ağırlığı Euro ile olduğu için aynı ihracat dolar olarak daha yüksek çıkıyor. vb.
? 28 Haziran 2019 14:00
0
80 ler de de milli görüş vardı.Meselem o değil.Kötü noktalardan nerelere geldiğimizi belirttim arkadaşın anlaması için hepsi bu
KARAR OKURU 28 Haziran 2019 14:05
0
Kisaca soyleyeyim 2002 yilinda dunyanin 17. Buyuk ekonomisi iken 2018 de 19. Buyuk ekonomiyiz. Bu nedemek sen buyudun ama dunya senden fazla buyudu demek. Yani dunle bugunu karsilastiramazsin
KARAR OKURU 28 Haziran 2019 14:21
0
Turkiye'nin 17 yili bosa gitmistir. Uretime saglikli buyumeye yonelik yapilacak yatirimlar insaata tasa topraga gitti. Elimizde 450 milyar dolar borc kaldi. Bu yetmedi 65 milyar dolar ozellestirme yapilan devlet kurumlari artik elimizde yok
Sabır! 28 Haziran 2019 15:49
4
Nasıl karşılaştıramam.Kişi başı milli gelir 3000 dolardan 9500 dolara çıkmış alım gücüm artmışsa bir elin parmaklarını geçmeyen sanayici sayısı yüz binlere dayanmışsa ilçelerde bile onlarca baraj ve gölet kurulmuşsa en kırsal köylerde bile sulu tarım yapılıyorsa yapma kardeş bu memleket bizim.
KARAR OKURU 28 Haziran 2019 20:55
1
Sevgili kardesim 2002'den sonra tum dunya ekonomileri buyudu. Para boldu. Gelismekte olan ekonomilere para akti. Dunya buyurken sen de buyudun ama surdurulebilir bir ekonomik guc elde edemedin. Bir cok firsati kacirdik bunu ilerleyen donemlerde goreceksiniz. Dunya ekonomisindeki yerimiz geriledi
KARAR OKURU 28 Haziran 2019 20:57
1
Begenmediginiz Adalet partisi iktidarlarinin ortalama ekonomik buyume orani %7 Chp hukumetlerinin ise Demokrat Partiye kadar %12'dir. Adil olun tarafsiz olun. Dunya degisirken dun ile bugunu kiyaslayamazsiniz.
Her duyulan yazılmasa olmaz sanki Şart mıdır?
karar okuru 28 Haziran 2019 09:26
0
Vallahi canım arkadaşım o dediğin yandaş gazetelerde oluyor.Bunun bir haber değeri var ve yazılır.Gazeteci özgürdür ve özgür olmalıdır.Bu sizin dünya görüşünüze ters ise onu bilemem.Evrensel çizgilerde buluşmak dileğimle.
KARAR OKURU 28 Haziran 2019 13:06
0
valla her duyulanın yazıldığı batılı ülkelere bakınca, bir de sadece yönetenlerin duyduklarının yazıldığı doğulu ülkelere bakınca, sanki her duyulanın yazılması daha iyi olacakmış gibi bir his geliyor nedense.
Belki de Reis artık romantik takılmak istiyor Sıkılmıştır
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN