Back To Top
Titremeye hazır akıl küpleri

Titremeye hazır akıl küpleri

 - Son Güncelleme: 19.04.2019 Cuma 09:05
- A +

Kar yağıyor’ denince ‘titremeye hazırım’ dermiş ya abdal, ateş parçası algı mücahitleri de ‘iptal geliyor’ haberi almış gibi bir çırpınış içindeler.

AK Parti’ye ders vermek için oy kullanan seçmeni zehir zemberek azarlıyor, ‘yaptıklarını beğendiler mi, İmamoğlu’nun mazbatası onların eseri, iyi baksın ahmaklar’ diye esip gürlüyor, küfür ve hakaret yağdırıyorlar.

Seçim yenilense, giden oyları böyle mi geri dönmeye ikna edecekler?

‘İktidarın haşa düzeltecek bir kusuru yok; yanlış yapan seçmen kendini düzeltsin’ fırçaları çekerek inletiyorlar ortalığı.

Kendilerine toz kondurmadıkları için aynaya asla bakmayan, hatayı daima başka yerde arayan azıtmış tribün amigoları bunlar. Kabullenemedikleri 31 Mart sonuçlarının sorumluluğunu, kızıştıramadıkları seçmene yüklüyorlar.

Oysa sandıktan iktidara çıkarılacak bir ders vardıysa onun muhatabı, afur tafur fedailik taslayan bu yaygaracılardan başkası değil.

‘Tıraşı kesin, huzuru yeterince kaçırdınız, toplumu daha fazla terörize etmeyin, toparlanıp kendinize gelin, muhalefeti aşağılayan uçuk kaçık karalamalara son verin, halka tepeden bakan buyurgan söylem ve pratiklerinizi çekidüzene sokun ve unutmayın kimsenin oyu üstünüze tapulu değil, babanızdan miras kalmadı ki milli irade sizin tekelinizde olsun’ mesajı vermediyse...Ne mesaj vermiş, oyunu böyle dağıtarak ne demek istemiş olabilir ki giden seçmen?

Aklı ve mantığı zorlayarak seçmeni kaçırtan onlar, mesajı almamak için binbir inatla direnen de...

AK Parti medyasının bir gün sandıkla kavgaya tutuşacağını, bin dereden su getirerek milli iradeyle zıtlaşacağını söyleseler, kim inanırdı 10 yıl önce?

Ya ‘tutturmuşlar bir demokrasi teranesi, sandık da neymiş arkadaş, kafa bırakmadılar mazbata da mazbata diye, kulağımızı götürdü dırdırcı fetişistler’ türü pervasızlıkları bu taraftan işiteceğiniz aklınıza gelir miydi hiç?

Daha fenası, çıkardıkları sesle anlattıkları görüntü birbirini tutmuyor. Seyircileri farkında ama onlar ne senkron bozukluklarının farkındalar ne de seyircilerinin bunu artık fark ettiğinin farkında.

***

Alın size iyice sırıtan acıklı bir tutarsızlık...

Bir yandan ‘Sandıkta bize ders yok, çünkü biz kaybetmedik, hileyle aldılar’ savunması geliştiriyorlar. Bir yandan da sandıkta kendilerine ders vermeye kalkan şuursuz, densiz ve hainlerden söz ediyorlar.

Hem ders yok, hile var, sandıkta darbe var, örgütlü hırsızlık var, oyları çalma var...Hem de ilk zorlukta sırt dönüp satan, nankör ve vefasız seçmenler...İkisinin aynı anda doğru olması mümkün mü?

Hem kişisel tahminlerine göre 24 Haziran seçimlerinden önce başlayan bir kurgu var, adeta FETÖ’cülerle ağız ve amaç birliği içinde oylar çalındı, sanki tam anlaşılmayan organize bir şeyler oldu, örgütlü bir seçim yolsuzluğu var gibi ama galiba kendi kusurları da olmuş olabilir, CHP kurguladı iddiası yok, ileri sürdükleri her iddia doğru olmayabilir, sadece sonuçlara bakıp akıl yürüterek ne düşündüklerini açıklıyorlar....Hem de iktidarı eleştiren muhafazakarların ihanetiyle İstanbul Haçlılara teslim edildi, ülkenin eşit haklara sahip vatandaşlarına değil yabancıya ve düşmana gitti belediye, terör şebekeleri kazandı...

Hem ona hem buna inandırmaya uğraşıyor herzevekiller.

Sonuçları inkar ve gerçekliğini retle küçümseme, aşağılama ve seçmeni suçlama aynı rafta satılıyor. Giden, hiç böyle usandırıcı mazeretler uydurarak geri getirilebilir mi?

Tam da seçmeni bunaltan ayrıştırma cinnetini daha da körükleyerek, komplocu dolduruş ve paranoyaları daha beter kaşıyarak, aynı hataları fazlasıyla tekrarlayarak mı kaybettirdiklerini kazandıracaklar iktidara? Hadi canım!

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
biraz insaf 19 Nisan 2019 20:52
bu gazete de yorumlarında en fazla hakaret eden küfür eden zihniyete bakıyorum. genellikle kendini dindar gören insanlar..siz allah aşkına nasıl müslümansınız? güzelim dinimize en fazla zararı sizler veriyorsunuz.. bir eleştri yapılmayacakmı? farklı düşünen insanlar yorum yapmayacakmı? hepmi sizin istediğiniz gibi tek tip olacak.? hoşunuza gitmiyorsa begenmezsiniz..
KARAR OKURUZ 19 Nisan 2019 14:43
Akif beki siz bu yazdığınız yazıdan utanın bir zamanlar Erdoğan a en yakın adamlardan biriydiniz ne oldu şimdi CHP taraftarlığı yapıyorsunuz kim seçmene laf demiş bu sizin kendi hezeyanınızdır.Evet hile hurdayla İstanbul u PKK ya sattılar alın şimdi hayrını görün İnamoğlunun ve tabii soğanı patatesi bahane edip üç beş kuruş ceplerinden çıktı diye partisine oy vermeyenler yazıklar olsun sizin gibilere....
KARAR OKURU 19 Nisan 2019 15:36
4
Soğan 10 tl. Bir de Kürt’ler de bizimle aynı haklara sahip vatandaşlarımız. Onların oyları da cübbelinin damadının ki kadar helaldir.
karar okuru 19 Nisan 2019 17:01
4
Ben bu yazıda utanılacak birşey göremedim.Utanılacak birşey varsa yapılanlardan sonra hala utanmamaktır.AKP Eski il başkanının tweetini görmemektir.Biz sadece seçimi kaybetmedik seçmenin gözünden ahlaken ve vicdanende kaybettik demiştir.Ahlak Buradan gerekli dersi çıkarmaktır.
KARAR OKURU 19 Nisan 2019 17:17
7
"kim seçmene laf demiş bu sizin kendi hezeyanınızdır." Önce bunu yazıp..Ardından; "soğanı patatesi bahane edip üç beş kuruş ceplerinden çıktı diye partisine oy vermeyenler yazıklar olsun sizin gibilere" Bunu yazmak..Hahahaha... İnsan bari eleştirdiği adamın yazısını tam bir okuduktan sonra cevap yazar.
Süleyman d. 19 Nisan 2019 17:28
3
Şahsen ben: "EHVEN-İ ŞER" zaviyesinden bakınca - Artık- 1.İsmet'i 2.İsmet'den "EHVEN" gördüğümü rahatlıkla söyleyebilirim!!!
Süleyman d. 19 Nisan 2019 17:51
1
Bu sitede yeni olmamdan kaynaklanıyor olabilir ama acayip hallere şahit oluyorum. Adamın (bence bot et) beğenmemezliği var ama havuz medyasındaki sansürün 's' sinin bile olmadığı bu yorum gibi ağır eleştiri içeren yorumlarda da görülen platformda fikrini beyan edecek hali yok! Bu da robot olma ihtimalini kuvvetlendiriyor!!!
mahsuni 19 Nisan 2019 19:45
2
dogruya dogru yanlisa yanlis demediginiz sürece ezilmeye mahkumsunuz , utanmasi gereken akif beki gibiler degil a haber ci zihniyettir ....
KARAR OKURUfransa 19 Nisan 2019 14:00
Slm aynn katiliyorum yorumlariniza kulhanbeylik tehdit hor hakir gorme hakaret dili uslubu oldugunu bulent arincda arif olan anlar la bi gonderme yapmis daha kimler uyarmadiki allah izan vere akl ederler insaallah ki ulkemizin birlige beraberlige guzel gunlerine katkilari olur kollektif suurla kuruluslarindaki ilkelerine bi baksalar nerelere savrulduklarini gorurler umarim hurmetler
KARAR OKURU 19 Nisan 2019 13:24
Açıkçası ben cumhurbaşkanının ne yapmaya çalıştığını anlayamadım hem demiri ısıtan o hem soğutmaya çalışan o. Nereden nereye geldiler Yarabbi...
musto 19 Nisan 2019 12:31
Büyük şehirler gitti yaraları sarm binlerce yandaşın geleceği ve yapılan üstü örtülen yolsuzlukların gün yüzüne çıkmaması için akp zeytin dalı uzattı elindeki meclis ve iktidar gücünü hatırlattı.Chp belediye başkanlarını elinde binlerce dosya olacak sıkıştıkca bunları savcılara servis edecek.
KARAR OKURU 19 Nisan 2019 12:25
Kimsesizlerin kimsesi olma iddiası ile iktidar olan Ak parti, kendisi her gün kuş sütünün bile eksik olmadığı sofralarda yiyip içip halka çay ve simit yiyerek tasarruf bile edebileceklerini tavsiye eden kibir abidesi milletvekiline sahip olmamalıydı.
ARŞİV UNUTMAZ!!! 19 Nisan 2019 14:11
1
Numan Kurtulmuş HAS Parti başkanı iken diyordu ki; "Harun gibi gelip, karunlaşmayacağız!"
KARAR OKURU 19 Nisan 2019 12:03
İl genel meclisi Türkiye geneli oy dağılımı: akp %40.5, chp%17.5, mhp%19, ii%7.5 Türkiye İstanbuldan ibaret değil. İstanbul nerede duruyor o da net değil. Hal bu iken neyin muhasebesini yapıyorsunuz?
KARAR OKURU 19 Nisan 2019 15:37
0
İvit ama doğru değil bu hesap.
Okur Yazar 19 Nisan 2019 16:32
0
Arkadaş yapmayın etmeyin.. Bu veriler ilçe belediye meclisi verileri 'ne göre Türkiye dağılımı ve doğal olarak Büyükşehir belediyelerinin verileri dahil değil. Ve istatistik için kullanılan yaklaşık 50.000 sandıktaki toplam seçmen(yaklaşık 10.000 milyon) sayısı (İstanbul'da 30.000 sandık var.) yan yana koyup topladığında ancak bir İstanbul (8.5 milyon seçmen var.) ediyor. Lütfen verileri mantıklı bir şekilde verin ve yorumlayın. İttifaklar ile girilmiş bir yerel seçimden doğrudan parti oylarını analiz edebilmek son derece zordur.
Muhasip :)) 20 Nisan 2019 00:56
0
Toplayın 85 eder ve MeHaPe İKTİDAR !!! Büyük yazılan kısım Sn. Bahçeli'nin nev-i şahsına mahsus vurgusuyla okunacak :))
hercai 19 Nisan 2019 11:33
eğer akp bu trolleri kendine rehber olarak kabul etmeye devam ederse, diğer seçimlerde akp'nin esamesi okunmaz...himmete muhtaç bir dede gayrıya himmet ede... sayın yazar bunların kendilerine bile faydası yok ki..
Süleyman d. 19 Nisan 2019 17:12
0
Yaw ne ayıp! AKP ye yapılan " Trollenmeyin " uyarısı bile tepki almış :) iyi o zaman; "durmak yok Trollenmeye devam!" Allah şaşırtmasın!
KARAR OKURU 19 Nisan 2019 09:24
Bir sitede şu yorum vardı: "Dolar birkaç TL arttı diye reisi terk eden kansızlar."
KARAR OKURU 19 Nisan 2019 09:23
Kendimden örnek vereyim. İş yerinde solcu, iş bilmez, insanın arkasından kuyusunu kazan bir müdürün altında çalışıyordum. Şimdi namazında niyazında birinin. Ama o da iş bilmez ve insanın arkasından kuyusunu kazıyor. Ben şimdi eski müdürün servisine geri dönmeyi talep ettim. Çünkü 1- Dindar birinden aynı hareketleri hiç beklemediğin için şok oluyorsun 2- Diğerinden zarar geleceğini bildiğin için her daim tedbirli davranıyorsun. Bilmem anlatabildim mi?
KARAR OKURU 19 Nisan 2019 08:03
sayin akif beki bir muhafazakar olarak seni tebrik ediyorum bunlar din adi altinda kabadayilik yapiyorlar
KARAR OKURU 19 Nisan 2019 06:45
'Tren'e kimler alınmış kimler!? Kimler kimlerle beraber!
Süleyman d. 20 Nisan 2019 11:59
0
Tren deyip geçmemek lazım. Onun da bir adı var: BOP EXPRESİ !!!
KARAR OKURU 19 Nisan 2019 06:14
Bu ruh hali Mazhar Osman lık iktidar olabilmek oy alacağı insanlara hakaret eden bir medya bir de seçim istiyor hadi diyelim seçim oldu seçimden önce imamoğlunu nerdeyse programında bırakın konuşmayı nerede ise dövecek gibiydi bu akıl İmamoğlu nun oyunu yüzde altmış amı çıkartır yüzde kırkamı indirir ?
Süleyman d. 20 Nisan 2019 12:07
0
Şu sıralar oy vermeyen Halka "BİDON KAFALI" demiyorlarsa bu yorumu göndermek nasip olmasın :))
KARAR OKURU 19 Nisan 2019 04:05
Garanti sözü olsa bu kadar kızgınlığı bir noktaya kadar anlarsın. Seçmen bunlara ne zaman garanti verdi ki? Hani bir 'kalu-bela' sı vardı da biz mi kaçırdık?
Has Parti 19 Nisan 2019 03:18
Akparti diye bir parti yok sayın yazar şu onyedi gün boyunca parti adına İstanbul seçimleri adına konuşan kişiler İstanbul'da her hangi bir Anadolu kasabasını 'Geliştirme' derneğine yönetici olamazlar. Ama onları kendi partisine yönetici yapan lider, bunu bilerek, isteyerek yapmış...Muhtemelen ortalığa saçtığı bu kadar liyakatsızla kendisinin tek adam olmak dışında bir şansı olmadığını kanıtlamak istemiş.
KARAR OKURU 19 Nisan 2019 13:01
20
Aynen katılıyorum! Ve en gıcık kaptığım söylem de neymiş efendim reyyizlerinin çevresinde doğruyu söyleyecek kimse kalmamışmış!Yaw arkadaş,evet görüyoruz çevresindeki çapsız oğul-damat-kız vs çemberini de, bu onların kabahati değil ki!!Onları çevresinde isteyen reyyizinizin kendisi zaten!Ya hani baştan beri böyle olsa,bu reyyiz "adam" seçemiyor diyeceğim ama öyle de değil!İlk dönemden sonra kafası çalışan ne kadar adam varsa kullanılmış mendil gibi çöp tenekesine attı,onların aklıyla prim yapıp bir seviyeye geldi, hoop sonra bye bye!şimdi de "
Süleyman d. 19 Nisan 2019 17:22
0
Az bir zaman önce "Profili düşük başbakan " arandı bu ülkede. Çıtayı indire indire ikinci adam: Hiç tanınmayan birisi karşısında belediye başkanlığını bile kazanamaz hale geldi???
Aynı "KUŞÇU" zihniyet: Ümraniye'de kendilerine oy vermemekle suçladıkları bir cemaatin kur'an kursu yararına düzenlediği hayır kermesini yıkmaya kalkarak; EHVEN-İ ŞERLİĞİ 1.İsmet İnönü cülere neden kaptırdıklarının BARİZ BİR ÖRNEĞİNİ DAHA SERGİLEDİ! Tıpkı saadet partisinin genel merkez binasına yönelik haciz işleminde olduğu gibi bilek bükerek destek bekleyen pelikan beyin takımının partiyi getirdiği nokta; dönülmez akşamın ufkundan başka bir şey değil!!!
Devamı... 19 Nisan 2019 10:22
16
Bu çirkin girişime: İmamoğlu'nun mazbatasını aldığı gün kalkışılması aslında İstanbul seçiminin tekrar edileceğine inanmadıklarını ama hala kendilerine inananları yanıltmaya devam ettiklerinin açık bir göstergesi bence...
hasan 19 Nisan 2019 02:29
Mesele ak parti degil ki mesele cikarlari ibb den en cok nemalananlar o bagirip cagiran medya gruplari bu halki aptal mi zannediyorlar
KARAR OKURU 19 Nisan 2019 01:26
AKP kimseye ihtiyaç duymadan kendi kendini bitirebilme kapasitesine sahipmiş, onu gördük.
TEZAT 19 Nisan 2019 01:12
‘İktidarın haşa düzeltecek bir kusuru yok; yanlış yapan seçmen kendini düzeltsin’ fırçaları çekerek inletiyorlar ortalığı. Bir zamanlar bu değerlendirme ve yakınmaları chp liler bilhassa da monşerler yapardı. Ne günlere kaldık yahu…..
KARAR OKURU 19 Nisan 2019 14:36
0
Editöre soruyorum: Bu yoruma mesela 20 tane yeşil puan verilmiş. Kırmızı yok. Sonra birden kırmızılar yağmaya başlıyor ve yeşili ikiye katlıyor. Bunu kim nasıl yapıyor? Eğer farklı bilgisayarlardan organize çalışıyorlarsa bunlardan korkulur.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN