Back To Top
Yargılatmaya ne gerek Binali Bey!

Yargılatmaya ne gerek Binali Bey!

 - Son Güncelleme: 02.10.2019 Çarşamba 09:45
- A +

Kimsenin oy verdiği partiyi, desteklediği siyasetçiyi, izlediği filmi, okuduğu kitabı, beğendiği yazarı eleştiremiyorsun...

Laf etmeye kalkan, ağzının payını asgarisinden şöyle alıyor:

'Oy, para, zevk, tercih, özgürlük benim değil mi, ne karışıyorsun keyfime, seni hiç ilgilendirmez. Eleştireceğine; beğenmiyorsan oy vermezsin, desteklemezsin, izlemezsin, okumazsın o kadar. Zorla oy verdiren, destek isteyen, parayla aldıran, izleten, okutan mı var!'

Farkında mısınız bilmem ama...

Bir şeyi eleştirmekle onun yasaklanmasını istemek arasındaki farkı dahi ayırt etme, gözetme zahmetine  katlanamayan tuhaf bir korumacılık refleksi, güya özgürlükçü tepkilere bile egemen hale geldi.

Ve fakat...

Tarafının, takımının, tercihinin üstüne kapanan bu tutuculuk... Değil ucundan dokundurmak, kenarından eleştirtmek, yan gözle dahi baktırmayan bu tahammülsüzlük, karşıtına gelince hayat hakkı bile tanımıyor. Konuşturmamaya, mümkünse yasaklatmaya, elden gelirse varlığını ortadan kaldırtmaya, baskıyla içeri falan attırmaya yöneliyor.

Diğer görüşten korkma, onu saldırı ve düşmanlık gibi algılama, duymak görmek istememe hastalığına yakalanmışlık belirtileri hep...

Yıllardır iktidara, eleştirinin düşmanlık ve kötülük olmadığı, yararlanmayı öğrenmesi gerektiği vaazları çekenlerde de baskın olarak görülüyor 'allodoxaphobia'.

Alaycılığa, aşağılanmaya, küfre, hakarete, nefret söylemi ve ayrımcı saldırganlığa maruz kalmaktan sürekli yakınanların her fırsatta karşıtlarına bin beterini yapmaktan geri durmaması gibi paradoksal bir hoşgörüsüzlük.

Sadece sevdiği, beğendiği, benimsediği, katıldığı eleştirilere özgürlük isteme rahatsızlığı yani. Ötekini vurun söyletmeyin, atın zindana gitsin...

Haksızlık ve adaletsizliği, karşıtı için hararetle arzulayan varyasyonları da var: 'Ben haksızlığa, adaletsizliğe uğradım, o da uğrasın. Ben çektim o da çeksin. Beni süründürenlere maşa oldu, o da sürüm sürüm sürünsün...'

Uzatmayayım, Binali Yıldırım'a çocuklarının ticari başarısının sırrını soran hınzırca yazılarına hapis talebiyle dava açılınca Mehmet Yılmaz, AİHM içtihatlarını hatırlattı.

Biri şuydu: "İfade özgürlüğünün devletin ve halkın bir bölümünün aleyhinde olabileceği, hatta hepsini rahatsız edebileceği ile ilgili olarak: Handyside / İngiltere davası..."

Haklı, yerden göğe...

Ama kimden yana, kime karşı oluşuna bakarak değişmemesi kaydıyla...

Canan Kaftancıoğlu'nun verdiği rahatsızlık için ne kadar geçerliyse Nagehan Alçı için de aynı derecede geçerli olması koşuluyla...

Ahmet Altan'la Nazlı Ilıcak'ı da kapsaması şartıyla...

Ne gerek var oysa yargılatmaya. Açıklarsın servetinin kaynağını, haksız kazanç spekülasyonlarını çürütürsün, kuru iftira ve kuyruklu yalansa suratına çarpar rezil rüsva bile edersin yayanı, kesilir sesler, herkes oturur yerine, olur biter.

Oysa dava kapatmaz konuyu, daha da büyütür. 'Şuyuu vukuundan beter' denmiyor haybeye, alır yürür başını şayialar. İnternet sitelerinde dolaşırken birden dünya medyasında haber olmaya başlar. Mastika sakızı gibi dillerine düşer, sündürür dururlar.

Hele ki fikri takip konusunda takıntılı bir sabit fikirliye çattıysanız geçmiş olsun, susmaz. Başınızın etini yer, kurtulamazsınız çenesinden.

İlkesel tutum, demokratik anlayış bakımından yanlış değil sadece. Astarı yüzünden pahalıya da gelir, uğraştırırsın ama seni de yorar yıpratır, ne gerek!

 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 06 Ekim 2019 01:25
250 cana birileri vesile oldu birileride maşası ve ogecenin kahramanlarının adını bile anmazken bu nasıl bir adelet duygusu nasıl bir vicdan muhasebesi rabbim şükrediyorumki beni sizin gibi aydın yaramamış vicdanlı aydınlar
AKP'nin gelisi,3Y'le olmustu(Yasak,yolsuzluk,yokluk)Degisen ne oldu? Yasaklar devam ediyor,caliyorlar soramiyorsun,bu para ve "gemicikler'nasil oldu?Soru sormak yasak,birinin Diplomasi "kayip' sormak yasak,hakaret sayiliyor.Yolsuzluk Cumhuriyet tarihimizde bu derece olmamisti,ogullar,kizlar,akrabalar ve yakinlar,rekor seviyede, yokluk 20 milyon Türk vatandasi aclik sinirinda,kis aylarinda durumlar daha vahim olacak,iste muhafazakar,dinci, sagci parti AKP'nin kisa bir özeti.Türkiye'nin bunlardan kurtulmasi bir an önce ,elzem oldu..
KARAR OKURU 06 Ekim 2019 01:29
0
Ey insan evladı güneş balçıkla sıvanmaz senin İslamiyete dil uzatmayada curumün yetmez
KARAR OKURU 02 Ekim 2019 16:59
İnsan bir hatayı bilmeden, istemeden, farkında olmadan yaptığında Özür diler. Burada bütün yanlışlar bile isteye, özellikle yapıldı. Nasıl ve kim Özür dileyecek? Ayrıca yapılanlar Özür dilemenin de ötesindedir ve tüm bu yanlışların yapılmasına yol açan o günün YüksekSeçim Kuruludur. Tarihe geçmişlerdir, başka yapılacak bir şey yok....
Binali Yildirim'a bir gazeteci sadece bir soru yöneltmis:Binali Bey, cocuklariniz 30 "gemicik'alacak serveti(parayi)nereden buldu? Bu hakaret sayiliyormus,bir digerine Diploma muammasi ne oldu diye de soramiyorsun,o da hakaret sayiliyor,"gözünün üstünde kasin var' denilse kimyalari bozuluyor,beylerin!..Padisahim cok yasa dersen,kafan rahat,oldu basin derde girdi yapilacak tek sey Saray'in Avukatlarindan birini yakalaman elzem olur,mahkemede 1-0 öndesin. Hakim,Saray Avukatinin sözünden "disari cikmaz'bu davadan galip cikarsin,gögsünü gere gere!..
KARAR OKURU 02 Ekim 2019 15:28
Sadece Binali Bey degil, AKPnin liderleri, bakanlar, milletvekilleri. Hepsi karun gibi zengin oldu. Hicbiri de hesap vermeye yanasmaz. Bu ulkede iktidari ele gecirenler zengin olmustur hep. Fark su ki simdi miktarlar cok buyuk. 100 milyonlarca dolar servetlerden bahsediyoruz.
zeylan 02 Ekim 2019 13:56
ben sivasın bir köyünde çiftçilik yapan kazım beyin oğluyum lise mezunuyum 1.2 milyon cirosu olan bir işyerim var 55 çalışanım var servetimin kuruşuna kadar nasıl yaptığmı belgeleriyle açıklayabilirim(açıkladım) da şimdi binalibey evladınıza söyleyin o da açıklasın mevzu kapansın
ramazan gün... 02 Ekim 2019 16:36
1
bu 1,2 milyon dolar mı, tl mi.. zira birincisi ise yazdıkların koca bir yalandır (ki sosyal medya kafası budur) dolar ise, bu durumda da git bi çiğköfteci aç kafan rahat aynı parayı kazsanırsın. veya en güzeli bul bi emmi dayı cumhurbaşkanı hukuk danışmanı filan devlete çalış koy parayı; sen bize benzeme zeylan, kurtar kendini:)
ramazan gün... 02 Ekim 2019 18:21
1
şimdi düşündüm de, eğer aylık ciron 1,2 milyon ise.. evet olur. ben benimki gibi yıllık ciro olarak algılamışım demek; iş güç arası özür.. ama bu durumda da zeylan, sen zaten 'bize' benzemiyorsun hacı:)
turgut ertav 02 Ekim 2019 13:34
bakara-makara diye ayetleri alaya alan ,17/25 aralık yolsuzluk dosyalarında akalnamayan egemen bağış elçi olarak atandı.izmir ve istanbul belediye başkanlığını kaybetmiş yitik binali yi de bir yerlere atayın da içi rahat etsin.gerçi akp iktidarı süresince servetine servet ekledi ama,koltuk kapamayınca psikolojisi bozulmuştur.
M.Y.C 02 Ekim 2019 13:11
Akif bey bu özgürlükçü tavrınızı Netflix dizileri için de bekliyoruz.
KARAR OKURU 02 Ekim 2019 12:18
Bizim farklı talebimiz vatandaşlar olarak sayın Davutoğlu sayın Babacan beraber parti kursunlar kişisel değil ortak akıl olsun Allah rızası için
İbrahim Erdoğan 02 Ekim 2019 12:13
Fena mı,? Bu arada, belki bu dava nedeniyle olayların bilmediğimiz yönlerini görebilne imkânını buluruz. Şayet, mahkeme yayın yasağı getirmez ise!..
ramazan gün... 02 Ekim 2019 11:37
(3)yada şöyle mi demeli; gelişiyor, dünya kültür, teknik toplum, çağdaşlaşıyor memleketimiz ve yardımcı oluyor rahmiler (veya kimseler).. bizim zamanımızda 'yokluk' vardı, şimdikilerin 'yediği' önünde 'yemediği' arkasında!. olsaydı bizde istemez miydik dimi akif; ayşegül ve cin ali bir haftasonu 'gruba' gitselerdi. tuğcunun profiller o su deposunda birbirlerine sıcacık sarılsalardı.peter büyüyüp uyuşturucu işine girse heidi bir yaşam sponsoru bulup rezidansa taşınsa; yok işte! ya alice? gerçi onu yazan adam 'gelecekten gelmiş' vizyon sahibi idi galiba dimi?
KARAR OKURU 02 Ekim 2019 13:55
1
Walla haklısın yaren! O beceriksiz, ufuksuz, Köy Enstitüsü mezunu Kemalist öğretmenler, bize tutumluluğu, kanaatkarlığı, israf etmemeyi, ayağında lastikten bile olsa ayakkabın varsa şükretmeyi, yamalı giymenin değil, pis olmanın ayıp olduğunu, mahallemizdeki dul teyzeye çorba götürmeyi, tasarruf etmeyi, (Hatırladın değil mi İş Bankası kumbarasını! O banka da Kemalistlerindi di mi!), ”Ak akçe kara gün içindir”i, “Damlaya damlaya göl olur”u, “Aslan yatağından belli olur”u … falan öğretmişlerdi. Şükürler olsun iktidara dindarlar geldi de gözümüz açıldı !!!!
KARAR OKURU 02 Ekim 2019 14:11
0
ÖNCEKİNİN YERİNE BUNU YAYINLARSANIZ SEVİNİRİM :) Walla haklısın yaren! Köy Enstitüsü mezunu Kemalist öğretmenler, bize tutumluluğu, kanaatkarlığı, israf etmemeyi, ayağında lastikten bile olsa ayakkabın varsa şükretmeyi, yamalı giymenin değil, pis olmanın ayıp olduğunu, mahallemizdeki dul teyzeye çorba götürmeyi, tasarruf etmeyi, (Hatırladın değil mi İş Bankası kumbarasını! O banka da Kemalistlerindi di mi!), ”Ak akçe kara gün içindir”i, “Damlaya damlaya göl olur”u, “Aslan yatağından belli olur”u … falan öğretmişlerdi. Şükürler olsun iktidara dindarlar geldi de, bu ahlaksız hasletlerden kurtuld
KARAR OKURU 02 Ekim 2019 16:00
0
Heyyy oradakiler ! Yorumları okumadan mı yayımlıyorsunuz, diyeceğim ama, değil, ciddi ciddi sansür var. Buradaki birbirine çok yakın yorumdan birincisinin yerine ikincisini (Hangisinin ikincisi olduğunu saate bakarak anlıyoruz...) yayınlarsanız sevinirim, dedim. İkisini de yayımladınız. Çok mu hoşunuza gitti? :))
ramazan gün... 02 Ekim 2019 11:29
(2)akif, bu nedir ya? bizim zamanımızda cin ali vardı, ayşegül filan vardı. bu kopiller analarından izin almadan evden çıkamaz, çıkınca da pikniğe, anıtkabire filan giderlerdi. bide kemalettin tuğcunun profilleri vardı ki, bir su deposunun içinde pazardan topladıkları dökntüler içinde buldukları bir salam dibini kemirdikleri sahne hiç çıkmamış aklımdan.. belki bizde fakir olduğumuzdandır ama şimdi zorlamayalım şimdi 'küçük emrah'ı!. lakin bu nedir ya?.
ramazan gün... 02 Ekim 2019 11:19
(1)naber akif?. kaç zamandır bu bin-ali ile ilgili bir hikayem var ama şimdi içerdeki odada açık tvde kulağıma çalınan bir haber-anekdot sebebiyle CİN ALİ yazmak vacib oldu.. neticede hepsi 'ali' tipler.. kulağıma ilişen cümle: 'hafta sonu cinsiyet değiştirme ameliyatı için hastahaneye gitti' (son cümleyi ben yakıştırdım zira ses uzaktan geliyor) şimdi bu cümle -zannediyorum- rahmi ile ilgili bir çocuk kitabından.. akif, bu nedir ya?.
KARAR OKURU 02 Ekim 2019 10:56
BAL TUTAN PARMAĞINI YALARMIŞ...………MIŞ…………..MIŞ.....
Binali Ailesinin 30 "gemicikli' Deniz Filosunun üzerine bukadar yazip cizmeye ne luzumu var ki?Binali'nin ogullari oldukca da genc yastalar bu yaslarda bu "beceriklilik'aman nazar degmesin(!)..
KARAR OKURU 02 Ekim 2019 10:25
İBB, Cumhuriyet Gazetesinin toplam tirajının yüzde onbeşini almaya başladı.
Karar okuru 02 Ekim 2019 10:58
0
Eğer öyleyse; Önceki Ak Parti Belediye yönetimi SABAH'ın tirajının kaçta kaçını alıyor du?
KARAR OKURU 02 Ekim 2019 11:28
0
Fakir fukaranın hakkını Allah yedirmesin
Abdullah 02 Ekim 2019 12:55
1
Yahu kardeşim adamlar tüm havuz medyasının gazetelerini alırken niye sesin çıkmadı. Git bak adliyelere bak, bakalım hakimlerin savcıların kapılarına, mahkeme kalemlerine her sabah hangi gazeteler bırakılıyor. Eğer müslüman isen eleştirirken dahi herkesten daha adil olman gerekir.
Murat 02 Ekim 2019 13:00
0
Mesela devlet kurumlarının, sonuçta bu ülkenin kuruluşu olan Hamidiye su ile sözleşmelerin iptal edilip, yerine Fransızların ortağı olduğu Sırma Su ile anlaşma yapmasını nasıl değerlendiriyorsun? Benim ülkemin suyunu satıp sonra parayı Fransa'ya aktaran bir şirketimi seçmek gerek yoksa geliri bu ülkede kalacak Hamidiye suyumu seçmek gerek? Adil bir insan isen cevap ver
karar okuru 02 Ekim 2019 10:21
% 40 a ne diyorsunuz sayın beki
Karar Okuru 02 Ekim 2019 13:32
0
Akif Bey sanirim mesgul. Nacizhane ben cevap vereyim. Yuzde 40 kesmez, yuzde 20'ye dusurmeden iktidari garantiye alamazlar.
Tepedekiler deredeyken varlıkları neydi, zirveye ulaştıklarında ne oldu? Ortalama bir vatandaşın aynı zaman diliminde varlığı ne kadar arttı?... Oranlara bakınca burnuma ölü kedi kokusu geliyor..... bazen haşa günaha mı giriyorum böyle düşünmekle diye kendimi ikab ediyorum... ne yani bu varlık, bu kadar sıçrama, bu kadar ğına olamaz mı yani....tarih bana olmaz diyor, ödüm kafanı kumdan çıkarma diyor... neme lazım? Sonra hain, terörist, sübliminal darbe destekçisi, legal görünümlü illegal, falan filan olurum maazallah yani.....
Karar Okuru 02 Ekim 2019 09:56
Bir tek yazar degil herkes sorguluyor akp'lilerin 2002 deki mal varliklariyla bugunki mal varliklarinin farkinin nereden geldigini. Vicdanlar kanaat notu veriyor oy kullanirken.
Murat 02 Ekim 2019 09:42
Elbet düşüncelerini ifade etmenin serbest olduğu bir gün gelecektir. Hep gece hep gece olacak hali yok.
okur 02 Ekim 2019 09:28
% 40 icadını nasıl buldunuz
HANİ SEÇİME DÖRT SENE VARDI 02 Ekim 2019 11:31
0
Tek başına oyu %30 (O da şimdilik.) olan bir partinin genel başkanı olarak Erdoğan’ın %40’ı konuşturması baya büyük bir cesaret örneği. Ben, %25’e düşürelim derler, diyordum.
ÖTÜKENLİKURT 02 Ekim 2019 09:09
Sayın yazar, şayet o servet alınteri karşılığı elde edilmiş olsa, haram karışmış olmasa haklısın bir tekzip yazarsın olur biter de, kazın ayağı öyle değil! Ben hukukçuyum, servetinin kaynağını açıkla demek asla hakaret değildir! Bilhassa siyasilere bu soru sürekli sorulmalıdır! Mehmet Yılmaz hakaret kastıyla yazmış olsa dahi, memur anne babanın çocuklarının 17 yılda 30 gemi sahibi olmasını millet merak etmiyor mu sanıyorsun! Mahkeme hakimi cesur çıkar da, servetin belgelerini dosyaya sun ki, hakaret olduğu anlaşılsın derse, ne yaparsın?
KARAR OKURU 02 Ekim 2019 08:56
İlahi Akif, sende biliyorsun ki Yıldırım “gemiciklerin” kaynağını açıklayamadığından Mehmet Yılmaz’ı mahkemeye veriyor ve o haberin internette ulaşımına yasak koyduruyor. Ne de olsa hukuk onların hizmetinde.
Sadece onun değil islamcı camia daki bir çok ismin servetinin kaynağı araştırılmalı sorulmalı...mesela bir ismail kahramanın...en önemlisi de bunların büyük abisi salih özcanın malvarlığı ve nasıl yaptığı araştırılmalı .. 6. Filoyu taşlayan siyasal islamcıların hepsinin malvarlığına ayrıca bakilmali...
KARAR OKURU seküler ihl li 02 Ekim 2019 14:41
0
6. Filo yu taşlatmayan 6. Filoya karşı namaza duranların da servetleri araştırılmalı olacakti doğrusu...
KARAR OKURU 02 Ekim 2019 08:34
Demokratik ülkelerde kamusal yetki kullananların gelirleri ile orantısız servetlere sahip olmaları eleştiri konusu olmakla kalmaz, ciddi biçimde soruşturulur. Ve o ülkelerde hiç bir kamu yetkilisi servetinin kaynağını sordu diye hiç bir gazeteciye dava açmaz, çünkü bilir ki o gazeteci (bizdeki hazineden beslenen yandaş sözde gazetecilerle karıştırmayalım, gerçek gazeteci) o soruyu halk adına soruyor ve gazeteciye efelenmek halka efelenmektir. Binali Yıldırım'ın bu davayı açtırması, kafasında şüphesi olanların da şüphelerini kesin biçimde dağıttı, artık herkes net bir kanaat sahibi ...
KARAR OKURU 02 Ekim 2019 08:23
Bu partinin ilk icraatı, NEREDEN BULDUN yasasını kaldırmak oldu. Demek, iktidar olma amaçları, matematiksel olarak izah edilemeyecek büyüklükte zenginlik ve bunun hesabını vermemek imiş.
selman 02 Ekim 2019 08:11
Çalındığı iddia edilen oylarla ilgili yazı bekliyoruz. Neden hala hırsızları bulamadılar?
Zülfikar Hayber 02 Ekim 2019 07:38
Kesinlikle. Partileri sokaktaki çocuk çetelerine döndürdüler kalabalık çocuk grubu bu kalabalığın verdiği cesaretle sayısı az grubu dövüyor... Bu Devleti Yönetmeyi çocuk oyuncağına çevirmektir... "Çocuklar kadar" mutlu olursun sonra annen eve çağırır..!
KARAR OKURU 02 Ekim 2019 06:27
Sen kimsin benim ailemi ağzına alıyorsun havasındalar.
KARAR OKURU 02 Ekim 2019 05:28
Mehmet Yilmaz bir arada sayın Gül’e Suudi kralı tarafından verilen çok değerli hediyeleri diline(kalemine) dolamıştı... Sanki o hediyeler şahsına verilmiş gibi makamı bırakırken beraberin de götürmüştü. Sahi ne oldu!
Süheyl CALISKANOGLU 02 Ekim 2019 14:57
0
A.Gül hediyeleri "Indragandi'yapti,evinde müzesi varmis orada sergileniyor.Almanya'da devlet adamlari en cok 155 Euro'ya kadar kabul,üst rakamlarda bunun bildirilmesi mecburiyeti var,Almanya'da Türkiye'de kapanin elinde kaliyor,iste aradaki devlet adamligi farki.
Has Parti 02 Ekim 2019 03:57
Binali Bey Slikon vadisini ziyaret ediyor gelince kendisini eleştiren gazetecinin dört yıl hapse atılmasını istiyor. Hiç mi bir şeyden etkilenmez mi adam orada. Millet oradan gelince start up düşünüyor ,bizim ki hangi gazeteciyi hapse attırsam bağımsız yargıdan rica etsemde.... Ben şunu merak ediyorum, Türkiye'de hapisteki gazeteci sayısı ile Yıldırım ailesinin gemi sayısı arasında nasıl bir orantı var? Birisi artınca diğeri de artıyor mu?
Has Parti 02 Ekim 2019 03:15
Binali Yıldırım Mehmet Yılmaz'ın dört yıl hapis yatmasını neden istiyor? Cevapı çok basit; Çünkü çaldı. Bunu yazarken kendimden utandım. İstanbul seçim günleri ve pejmürdelikler geldi aklıma.
Has Parti 02 Ekim 2019 03:08
Binali Bey'den millet olarak tek beklentimiz, bir sonraki yerel seçimlerde Ankara belediye başkan adayı olup, orda da kaybedip, tarihe Türkiye'de üç büyük ilde aday olup kazanamayan tek aday olarak geçmesi, aksi takdirde ilerde pek iyi anılmayacak. Herkes vergilerimizle yaptığı yolların, havaalanlarının kaça yapıldığını ve aslında kaça yapılması gerektiğini ve aradaki farkın nereye gittiğini Binali Bey ölse bile torunlarına soracak.
KARAR OKURU 02 Ekim 2019 02:16
Sahi açıklasa da bizde öğrensek trilyoner olmayı
KARAR OKURU 02 Ekim 2019 01:18
Elestirenleri, sorgulayanlari yargilatip hapse attirmalarinin sebebi elestirilerin dogru olmasidir. Sorulara verecek cevaplari yoktur. Onun icin de careyi hapse attirip seslerini kesmekte buluyorlar. Ne derseniz deyin, bunun bir getirisi de var. Hapse atilanlarin sesi duyulmuyor, elestiri yapmak isteyenler de ayni akibete ugramamak icin ses cikarmiyor. Su anda zindanlarda cile ceken gazetecileri, hak savunucularini, akademisyenleri savunanlarin sayisi iki elin parmaklarindan az bu ulkede. Bindik bir alamete gidiyoz kiyamete...
KARAR OKURU 02 Ekim 2019 01:19
Binali Bey'den kaybederken kazanma üzerine bir kitap bekliyoruz. Ufuk açıcı olur.
KARAR OKURU 02 Ekim 2019 09:47
0
Yıldırım o kitabı, hal diliyle, yazdı zaten. Okumadın mı ? Formül şu: Sırtını kime dayayacağını bileceksin!
KARAR OKURU 01 Ekim 2019 23:49
Bir hanim gazeteciye de dava acmislardi ayni konuda, kim olumsuz konusursa dava aciyorlar sanki..
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN