Back To Top
5 bin farkla Ali Koç kazanır!

5 bin farkla Ali Koç kazanır!

- A +

Galatasaray derbisinde, maçın bitiş düdüğüyle bilikte tribünlerden bir anda ‘Ali Koç başkan, Fenerbahçe şampiyon’ sesleri yükselmiş, bu tezahürata destek verenlerle karşı çıkanlar arasında basın tribününün tam dibinde bile yumruk yumruğa kavgalar yaşanmıştı. Osmanlı’daki Fetret Devri gibi taht için ‘ölümüne’ bir yarışın içine giren, uzlaşmaz bir bölünmüşlük yaşayan Fenerbahçe’yi şampiyonluk yarışının heyecanı birleştirebilecek miydi? Kayseri’de alınan 5 gollü galibiyet, takıma olan inancı artırmış mıydı?

İlk işaret metrobüste geldi. Maça bir saat kala elini kolunu sallayarak biniyordun Söğütlüçeşme yönündeki metrotobüse. Stada doğru yürürken de etrafta kalabalıklar yoktu. Ülker Stadı’na girince aynı tenhalığın tribünde de olduğunu gördük. Zirve yarışındaki ezeli rakipleri Galatasaray ve Beşiktaş iç saha maçlarında tribünleri hınca hınç doldururken Fenerbahçe yarıyı bile bulamamıştı. Allah için; gelen seyirci coşkulu, takıma inançlıydı ama ‘az ama öz’ kitleye karşılık verecek bir futbol yoktu sahada. İlk 45 dakikadaki Fenerbahçe asidi kaçmış gazoz gibiydi. Eleştiri oklarında ‘yıldız düşmanı’ Aykut Kocaman vardı. Kocaman ikinci yarıya Valbuena ile başlayarak hem maçı çeviren hamleyi yaptı, hem de eleştiri oklarını savuşturmayı başardı.

Fenerbahçe maçı kazandı ama kulübü önüne katıp savuran kongre rüzgarının etkisi geçmiş değil. Sokağın dilinde artık hep Ali Koç var. Bu ağırlığı küsüp gelmeyenlerin boşalttığı tribünde de görüyorsunuz. Ülker Stadı koltuklarında artık çoğunluk Genç Fenerbahçeliler’in. Aziz Yıldırım’ın bir zamanlar stattan kovduğu GFB’nin. Ama onların da ne kadar ‘Azizci’ olduğu tartışılır.

Kongrede oy kullanacak üyelerin yönü de Ali Koç’a dönmüş. 50 yıldan uzun süredir Fenerbahçe camiasının içinde olan eski bir yönetici ile konuşurken sarfettiği sözler Fenerbahçe’nin kalp atışlarının şifrelerini veriyor: “Ali Koç 5 bin oy farkla kazanır. Birçok üye Aziz Yıldırım’ın yemeklerine de gidiyor ama ayıp olmasın diye.”

Aziz Yıldırım da boş durmuyor. Üyelerle tek tek iletişim kuruyor. Ekibine göre Aziz Bey mutlak kazanacak ama Aziz Yıldırım hep öyle düşünmüyor. Yarışın zorlu geçeceğini görüyor. Koskoca Koç Grubu’nun iletişimini yöneten Ali Koç’un iletişim gücünü dengelemeye çalışıyor ama yıllarca hor gördüğü, hırpaladığı medyadaki etkisi yeterli değil. Aziz Yıldırım şu anda doğrudan kuracağı ekibe odaklanmış. Ali Koç gelirse, gelecekteki olası Fenerbahçe başkanlığı hayallerinden uyanacak olan ‘diğer sermayeyi’ etrafında toplamaya çalışıyor. Mehmet Ali Aydınlar’la bile barıştı. Spor Toto Teşkilatı’nın sürpriz sponsorluğu ile ‘yüksek yerlerden’ de destek gördüğünün mesajını veriyor. 3 Temmuz sürecini yoğun olarak kullanıyor, sık sık hatırlatıyor. Ama işi kolay değil. Futbol takımı şampiyon olsa bile...

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 11 Nisan 2018 21:42
Ali koç başkan fenerbahçe şampiyon!
KARAR OKURU 10 Nisan 2018 22:40
5000 oyla önce fenerbahçe sonra türkiye sporu kaybeder.
KARAR OKURU 10 Nisan 2018 07:01
Aziz Yıldırım Türk sporuna ve Fenerbahçe’ye büyük hizmetlerde bulundu, üstelik Turgay Atasü ile Fenerbahçe Bayan Basketbol takımının-Taurasi doping skandalı- Lütfi Arıboğan ile de-sahi nerelerde şimdi kendisi?- şike kumpası ile futbol takımının önünün kesilmesine rağmen. Yine de artık değişim zamanı gelmiştir.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN