Back To Top
Bu futbolsa diğerleri ne?

Bu futbolsa diğerleri ne?

 - Son Güncelleme: 02.09.2019 Pazartesi 11:09
- A +

Kadıköy’de dün müthiş bir derbi vardı. Premier Lig düzeyinde, tempolu, pozisyonlu, futbol odaklı bir maçtı. Hele öyle bir 45 dakika izledik ki, tadına doyum yoktu. Fenerbahçe maça Allianz Arena’daki Bayern gibi başladı. İlk 20 dakikadaki müthiş baskıyı Sosa’nın liderliğinde göğüsleyen Trabzonspor’da kaleci Uğurcan devleşti. Önce Vedat, sonra da Tolga’nın karşı karşıya pozisyonlarını kurtararak takımını oyunda tuttu. İçine kedi kaçan bu kaleci maçın kalan bölümlerinde de sık sık sahne alacaktı. Fenerbahçe’nin tüm hatları ile müthiş oynadığı ve Rodrigues’le golü bulduğu bu 20 dakikalık dönemden sonra Trabzonspor’un 20 dakikalık müthiş kuşağı geldi. Bu maçtaki gizli santrfor olan Ekuban’ın golü skoru eşitledi. Avdijaj ve Nwakaeme’nin net pozisyonlarında bu kez Fenerbahçe’nin genç kalecisi Altay ön plandaydı.  

İlk yarının son 5 dakikasında Fenerbahçe’nin dönüşü, Rodrigues’le direkten dönen topu ve Uğurcan’ın kurtarışı vardı. İlk yarıda öyle bir futbol vardı ki iyi isimleri yazmakla bitmezdi. Çıtanın altında kalan tek isime belki Zanka denebilirdi. 

İlk yarıda Nwakaeme’nin Ozan’ın adeta içinden geçerek attığı çalım ve Ozan’ın 5 dakika sonra aynı şıklıktaki hareketi akılda kalıcı bir nottu. 

İlk yarıdaki bu yüksek tempodan sonra nabız biraz düşer diye düşünürken karşılıklı ataklar ve bol gol pozisyonları aynı hızda devam etti. Kedi kaleci Uğurcan kalesine sanki ağ örmüş, gol yememeye yemin etmişti. Açık futbolu tercih eden iki hocanın cesareti iki takıma da yansımıştı. Trabzonspor geri çekilmedi, tam aksine meydan okuyarak çoklu adamla hücuma çıktı. Sosa’nın Altay’ı aşamayan aşırtması konuk ekibin 22 yıl sonra Kadıköy’de galibiyete en çok yaklaştığı andı. 

Ünal Karaman, savunma göbeğinden gelen baskıyı karşılamak için önce Doğan, sonra Yusuf Sarı’yı oyuna aldı. Ersun Yanal da kendi kanatlarına tedbir aldı, Deniz ve Rodrigues’i çıkarıp Zajc ve Ferdi’yi saha soktu.  

Süper Lig’in ötesindeki yüksek temponun kendini göstermeye başlaması ve hocaların oyunu tutmaya yönelik değişiklikleri son çeyrekte maça denge ve dinginlik getirdi. Hocaların son hamlesi santrfordu. Son haklarında Karaman Koray’ı, Yanal Mevlüt’ü oyuna alarak kazanma hırslarını gösterdiler. Bu futbol için öncelikle bu iki hocaya teşekkür etmek gerekir. 

Sonuç olarak nefesleri kesen, her iki takımın da galibiyetin ensesinde dolaştığı maçta adalet terazisi Fenerbahçe ve Trabzonspor’a adil davrandı. 

 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
Mustafa ALSANCAK 02 Eylül 2019 18:26
Böylesine yüksek tempolu bir maç olacağını kimse beklemiyordu. Fenerbahçe daha maçın ilk dakikalarında gol pozisyona girince maçın çok zevkli geçeceği belli olmuştu. Nasıl bir şanstır bu Trabzon kalecisinin Fenerin yüzde yüzlük gol pozisyonlarını uçan kaleci çevikliği ile topların kalesine girmesine izin vermedi.En azından beş golü kurtararak Fenerbahçe’ye Zafer şansı vermedi. Yine de F.Bahçe’nin maç’i almasını beklerdik.Takımın mücadele azmini gördükten sonra bundan sonraki Fener maçlarını seyretmek çok zevkli olacak diyebiliriz. Zamanla takım daha da iyi maçlar çıkaracaktır. Ligin başınday
KARAR OKURU 02 Eylül 2019 06:11
Tuncay Bey, Trabzonsporla ilgili yorumlarınızı okuyunca ben sanki başka bir Trabzonspor seyrettiğimi düşünmeye başladım. Geçen sene ligin 1. yarısında oynanan trabzon-fener maçının kadıköy gösterimiydi.
KARAR OKURU 02 Eylül 2019 03:32
Trabzonspor ligi domine eder. İyi futbol kötü futbolu kovar.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN