Back To Top
ABD’nin temelinde soykırım var!

ABD’nin temelinde soykırım var!

 - Son Güncelleme: 31.10.2019 Perşembe 08:53
- A +

Nisan’a daha bir hayli var. Bu ne acele?

ABD’de “Ermeni soykırımı” tantanası her yıl nisan ayında patlar. O günlerde Ermeni lobileri harekete geçer, 24 Nisan’ın yıldönümü yaklaşmaktadır. Konuyu bir daha gündeme getirmek için bütün güçlerini seferber ederler. Ha oldu ha olacak, Başkan bu mealde bir açıklama yapacak lâfları ABD medyasında yayılır, tabii Türkiye’nin de kulağı kiriştedir.

Sonuçta, vuslat başka bahara kalır…

Son olay gösteriyor ki, Ermeni meselesi dahi, ABD’nin bir iç meselesi olarak görülürse bir sonuca ulaşabilir. Türkiye artık ABD siyaseti için bir iç meseleye dönüşmüştür. Türkiye’ye zarar vermek için ne yapılması gerekiyorsa, onu yapmak kastıyla hareket halindeler. Hem Türkiye’nin yönetiminin tepesini hedef alan karar tasarıları Temsilciler Meclisi’nden çıkıyor, hem de sözde Ermeni soykırımı tasarısı…

Bugün ABD’nin önemli meselelerinden biri, belki de birincisi “Türkiye nasıl durulabilir?”dir. Türkiye’nin yaptıklarından çok yapabilecekleri ciddi bir tehdit oluşturuyor. Nasıl bir tehdit?

ABD’nin bölgedeki değişmez siyaset parametresi İsrail’dir. Her şey değişir, o değişmez. Temel soru şudur: İsrail ne olacak?

İsrail, Suriye meselesi patlayalı en rahat dönemini yaşıyor. “Arap” ülkelerinin de desteği ile her türlü icraatı rahatlıkla yapabiliyor. Eğer Suriye meselesi çözülürse, İsrail’i nasıl bir akıbet bekliyor? Tabiî bu çözümde Türkiye’nin ağırlığı önemli. Eğer Türkiye ağır basarsa, bundan İsrail de etkilenecektir.

Mesele Ermeni soykırımı mıdır?

Bu bir âlet meseledir. ABD’nin İsrail aracından sonraki aracı Ermenistan’dır. Üçüncü alet hazırlık aşamasındadır, PKK-PYD terör devleti. İsrail bir terör devletidir, kurucuları teröristlerdir. İlk İsrail yöneticileri döktükleri kana göre makamlarını işgal etmişlerdir. Ermenistan ondan farksızdır. Taşnak-Hınçak komitalarının devletidir. “Kantonistan” eğer kurulabilirse, hiç şüpheniz olmasın, en fazla masum insan katledenler bu uydurma devletin başına geçecektir.

Gelelim, ABD’ye…

ABD etnik temizlik üzerine kurulmuş bir devlettir. Amerika kıt’ası beyazların yok ettiği yerli kavimler ve kabilelerin vatanı idi. Ateşli silahlarla gelen barbarlar, bu teknolojiye sahip olmayan yerli unsurları büyük ölçüde yok etti. Amerika’nın yerlisi Kızılderili nüfus bugün ancak folklorik bir malzeme olacak kadar bırakılmıştır. Soykırım ustalarının bugün yaptığı madrabazlıktan başka bir şey değildir.

Avrupa tarihi, Amerika tarihi soykırımsız yazılamaz. Ötekini yok etmek, Avrupa’nın Amerika’nın sistematik siyasetidir. Avrupa asırlarca kendi içinde bu temizliği yaptı. Müslümanlar İspanya’dan ya sürüldü ya da katliama maruz kaldı. Zaten diğer Avrupa ülkeleri içlerinde hiçbir zaman Müslüman nüfus barındırmadılar. Avrupa katliamlarını kendi kıt’asının dışında dünyanın diğer ülkelerine de yaydı. Amerika, Afrika ve Asya kıt’alarındaki sömürgelerinde “medeni” batılıların uyguladığı katliamlarının kataloğunu yapmak bile büyük çaba ve emek gerektirir. Batılıların katliam yapmadığı kıt’a varsa, o ancak insanların yaşamadığı kıt’adır.

Etnik temizlik, jenosid batı dillerinin kelimeleridir. Biz bunları aynen veya tercüme sûretiyle kullanıyoruz.

Biz bu ülkede asırlarca mağlub ettiklerimizle birlikte yaşadık, emperyalistler gibi yapsa idik, 20. Yüzyıla kadar azınlık unsurlar ülkemizde var olabilir miydi? 20. yüzyılın başında Türkiye nüfusunun neredeyse dörtte biri gayri müslimlerden oluşuyordu. 19. Yüzyılda batı emperyalizminin bu unsurlar üzerinde yürüttüğü politikalar azınlıkları olumsuz yönde etkiledi. Ermeni tehcirinin asıl sorumlusu ABD’dir, Batı emperyalizmidir. Asırlardır bir arada yaşayan toplumları devlete karşı kışkırtan, onlardır. Bu kışkırtmanın nasıl bir sonuç vereceğini de bilmemeleri mümkün değildir.

Bu konuda, yüzümüz ak, alnımız açıktır. Vicdanen veremeyeceğimiz bir hesap yoktur.

Batı dünyası şerefsiz bir siyaset güdeceğine, yani soykırım iddialarını geriye yürüteceklerine, daha kanı kurumamış Karabağ soykırımını, Bosna soykırımını tanıyabilirler ve mazlum insanların yanında yer alabilirler. 

Fakat bu mümkün mü?

Ne mümkün! Ne mümkün!

***

24 Nisan nedir? 24 Nisan 1915’te Osmanlı yönetimi bir genelge yayınlıyarak Hınçak, Taşnak vb. Ermeni komitelerinin kapatılması, belgelerine el konulması, liderleri ile zararlı faaliyetleri bilinen Ermenilerin tutuklanması ile bulundukları yerlerde kalmaları mahzurlu olanların Anadolu’nun iç vilayetlerinde gözetim altında tutulmaları talimatını vermiştir... 

İşte bu genelge dünyaya sanki soykırımın başlangıç günü gibi kabul ettiriliyor!

 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 02 Kasım 2019 19:34
Ama siz de şöyle şöyle yapmıştınız, siz de soykırım yaptınız demek, suçu baştan kabullenmektir. Kaldı ki batılı ülkeler yaptıkları soykırımları kabul edip mağdurlardan tarih önünde özür dilemişlerdir. Asıl sorulması gereken Türkiye bu saldırılara karşı somut olarak ne yapmıştır? Terör destekçisi şantajcı ABD'ye hala stratejik müttefik deyip yaltaklanan yönetim hiçbir şeyi çözemez. Hep kaybediyoruz...
Sayın yazar batının sicilini n bozuk olması yapılanlara meşruiyet kazandırmaz. Anadolunun her yerinde imza ve mühürleri bulunanlarınin neden kendileri yok. Alnımız ak yüzümüz Pak diyorsun Anadolu da sadece bir asır önce yoğunlukla yaşayan muslim veya mesihi ekalliyet mensuplarına bir sor bakayım.... Anadolunun her tarafında izleri bulunan Asuri kıldani ,Nasturi,süryani ,Ermeni ve rumi .... Nerde bunlar ...
Türk oğlu ! 31 Ekim 2019 23:10
Yazar bey, size göre M.Kemal Osmanlıyı yıkmamış mıydı.Niye yıkılmış bir devletin yaptığından sorumlu tutuluyoruz desene bi.Herhal bu ecnebiler sizin gibi derin tarih bilgisine haiz değil ki, Osmanlıyı yıktığımızı düşünmüyor olsa gerek.Demek ki devlet aynı, sadece değişen yönetim biçimi.Türkler tarihte hiçbir zaman soykırım yapmamıştır, aksine soykırıma maruz kalmıştır ve hep iyilik yaptıkları tarafından sırtından hamçerlenmiştir.Uyan Ey Türk Milleti !
Türk oğlu ! 31 Ekim 2019 23:01
Eee n'olmuş Abd yaptıysa.Sen Abd için meclisinde böyle bir karar alıp, ambargo koyacak güce sahip misin.Gücün kadar sözün geçer dünyada beyim.Gücü olan suç işlesede suçsuz olur, gariban masum da olsa hapis yatar.Sen kör ideoljik kavga yap.Türkiye'yi ekonomik ve askeri güçlendirme ondan sonra çık senin deden de şunu yaptıydı de.Dedin de ne değişti.Dünya beşten büyükmüşte bilmem ne, büyükte n'oldu.Değişen ne.Güçlen ondan sonra efelen, gücün yokken durup dururken ortalığa efelenir ve etrafında dost koymazsan dayağı yersin.Bi de Rusya içinde çok değerli o İsrail.Sonsöz Türkiye soykırım yapmamıştır
KARAR OKURU 31 Ekim 2019 20:36
24 Nisan hakkinda ek bilgi: 24 Nisan 1915de, sabah vakti istanbul'da Ermeni cemaatinin ileri gelenlerinden 220 kisi tutuklandi. Aralarinda milletvekilleri, doktorlar, mimarlar, gazeteciler, sairler, muzisyenler, is adamlari vardi. Cankiri, Ayas ve Ankara'da hapse atildiler. Yargilanmadan, cogu baslari tasla ezilerek infaz edildiler. ittihatci liderlerin bazilariyla yakin arkadas olan 8 kisi kurtuldu.
Türk oğlu ! 01 Kasım 2019 07:20
0
Hadi ordan yalancı, nankör.Türklerin Ermenilere yaptığı iyiliği kimse yapmadı.Sen savaşta sırtından vuracaksın, müslüman Kürt köylerini basacaksın sonra da sürgün edilince kıyım diyeceksin, yürü git.Bide Kürt'lerin intikamından koruduk bunları.Ben bu Kürt'leri anlamıyorum, Türkiye'ye bir şey olsa size vermezler oraları.Yarın da Kürt'ler Osmanlıyla beraber soykırım yaptı derler.Görün işte Kürt'ler.
KARAR OKURU 31 Ekim 2019 20:09
sayin yazar islamcilarin 21. yuzyilda entellektueli siz iseniz isleri cok zor... cocuk safliginda bir yazi. ben yapmadim miki yapti
KARAR OKURU 31 Ekim 2019 15:33
Klasik sozde ermeni soykirim tasarisi yazisi.Kimbilir bu tur yazilardan yuzlercesini okudum.Bu islere yanlis bilmiyorsam Uluslararasi Adalet Mahkemesi bakiyor.Bugune kadar soykirim olduguna dair bir karar varmi.Yok.Senin meclisinde kizilderili soykirimi icin bir karar alsin tanisin.Madem siz soykirim diyorsunuz ya.Butun bunlar siyaseten yapilan isler.Onemli olan gecmiste yasanan bu tur aci olaylarin toplumlar arasi diyologlarla ortakca durustce paylasilmasidir.Nihayetinde yasanan insan acisidir.Paylasilmalidir kardesce dostca.
KARAR OKURU 31 Ekim 2019 20:09
0
Amerika'da beyazlar Kizilderililere soykirim yapti. Afrikali zencileri goturup kole olarak calistirdilar. ikinci dunya savasinda 100 bin Japon asilli ABD vatandasini toplayip kamplara koydular. Ama gecmiste yaptiklari kotulukleri inkar etmiyorlar. Tarih kitaplarina gercegi yazip yeni nesillere ogretiyorlar. Kitaplar yazip, sayisiz filimler yaptilar bu konuda. Bizim devletimiz herseyi inkar ediyor hala. iste farkimiz burda. Yoksa her milletin gecmisinde olmus boyle olaylar.
KARAR OKURU 31 Ekim 2019 14:57
islamın özünde de cihat var onu ne yapaceğiz
Sercan 31 Ekim 2019 13:13
Yazarın görüşleri günü kurtarma adına yazılmış, hiçbir belge-bilgi kırıntısı barındırmadan, zaten resmi makamlarca ve onların sivil yancılarınca savunulagelen ifadeler. "Zaten herkes bize düşman" kitlesince de alkış garantili .. yarına Allah kerim..
KARAR OKURU 31 Ekim 2019 15:42
1
En kısa ve öz yorumu siz yapmışsınız.
KARAR OKURU 31 Ekim 2019 13:07
Değerli hocam ne kadar güzel herşeyin sırrını anında çözüyor şıpıdınık turnayı gözünden vuruyorsunuz. Tarih sizde, moda sizde, sanat sizde, heykel sizde, edebiyat sizde, dil sizde. Sizden özel ricamız Rotşildci masonik kızılderili görünümlü trumpist komünistlerin ülkemizi bölmek için yaptığı planları tek tek ifşa etmeniz. Gizli israilci dünya lordlar konseyi sizden ürküyor hocam hadi inşallah...
KARAR OKURU 31 Ekim 2019 12:20
İngilizlerin, Amerikalıların, Fransızların, Arapların dostumuz olmadığını yeni mi anlamaya başladınız. Bunu anlatmak için çok uğraştık ama 70 yıldır anlatamadık. Aksine İngilizlerin bu toprakları bize verdiğini savunanlar var. Fesli'nin kayığından inmeyenler var.
KARAR OKURU 31 Ekim 2019 12:46
1
Sırf onlar mı? Yunanlar, Sırplar, Bulgarlar, Ermeniler, Kürtler, Süryaniler, Farslar, Ruslar, Almanlar, İtalyanlar, Hintliler, Çinliler de dostumuz değil. Tüm dünya tersten cidiyor daa!
KARAR OKURU 31 Ekim 2019 09:47
Sayın Yazar, işte bu Batı'nın hedefleri hiç değişmedi. Yüz yıl önce İngilizler vardı şimdi Amerikalılar. Tek hedef Türklerin elindeki toprakları almak. 100 önce de aynı amaç vardı şimdi de. Ama sen İngilizlerin, bizi tarihte yakalayabilecekleri en kötü dönemde yakalamışken bu toprakları bize hediye ettiklerine inanıyorsun. Bu topraklar kanla alındı.
KARAR OKURU 31 Ekim 2019 11:07
1
Bugün bu toprakları almalarını engelleyen nedir? TSK mı?
Sarkis 31 Ekim 2019 09:43
ilkokul çocuğu gibi: ben soykırım yapmadım, onlar yaptırttı. zaten onlar kötü ben iyiyim. nolur beni dövme... acısam mı kızsam mı bilemedim.
KARAR OKURU 31 Ekim 2019 08:31
Ermeni bir vatandas olarak ABDnin Ermeni soykirimini resmen taniyorum demesinin benim icin hicbir onemi yok. Zaten ABDnin 50 eyaletinden 49u resmen taniyor. Bunlar siyasi kararlar, vicdanla veya insan haklarini savunmakla ilgisi yok. Bir yaptirimi da yok. Bugun dunyada 27 ulke resmen tanimis da ne olmus? Konsoloslari geri cagirirlar, birkac ay sonra unutulur gider. Benim icin onemli olan devletimin 1915de olup bitenlere tek tarafli bakmamasi. Cumhurbaskanimiz birkac yildir 24 Nisan'da Ermeni cemaatine taziye mektubu gonderiyor. Benim icin ABDnin soykirimdi demesinden cok daha degerli.
ABD bizim için yok hükmündedir! BM de! Doları da yok hükmünde sayacağız ama bi türlü yapamadık, az kaldı inşallah. Sonra bir de Ay'a taşındık mı tamamdır tam bağımsız Türkiye.
KARAR OKURU 31 Ekim 2019 06:43
Bu öngörüsüz birikimsiz ne oldum delisi sağ muhafazakar siyasetçilerin Turkiyeyi getirdiği nokta burası.Artik Türkiye dünyada esamesi okunmayan hiç bir ağırlığı olmayan ülke.Dunya lideri bu hale getirdi.yazar hala hamaset yapıyor.ama şaşırdım bu gün Yazıda Atatürk ve chp yok.hayret.
KARAR OKURU 31 Ekim 2019 05:39
Soykırım var mıdır yokmudur bilmem ama. Toplumsal alanda , tv de falan, Ermeni, yahudi , kürt diyerek adam aşagılamak, arapla acemle, dalga geçmek, ona buna hristiyan olduğu için casus gözüyle bakmak, Cok normal . En son trabzonlulara pontus bile dendi. Bizim bu işlerde alacagimiz daha çok yol var anlayacağınız. Onun için Abd söyledir böyledir de bizim karnemiz çok temizdir masalıyla kendinizi uyutacagınıza, dönünde önümüzdeki oroblemlere çöZüm üretin. Nerde suan bu ermeni rum yahudi vatandaşlar?
KARAR OKURU 31 Ekim 2019 11:14
0
Daha geçen gün buraya Türk oğlu rumuzlu bir arıza, ya Türk olursunuz ya da Kürtlerin soyunu sopunu kurutacağız diye bir yorum yazdı. İstisna mı? Değiiil.
KARAR OKURU 31 Ekim 2019 04:07
"Bu konuda yuzumuz ak, alnimiz aciktir. Vicdanen veremeyecegimiz bir hesap yoktur" demissiniz. Oyleyse neden onlarca yil tarih kitaplarina Ermeni tehciri hakkinda tek bir satir bile yazmadiniz? Neden 1970lere kadar vatandaslarinizi bu konuda cahil biraktiniz? Bunun sebebi sucluluk duygusu degilse nedir? 1 milyon 200 bin Osmanli Ermenisi kadin coluk cocuk demeden yuzlerce km yuruyerek Der Zor colune goturulecek. Erzak yok. Ac perisan bir deri bir kemik, olen olur kalan saglar bizimdir. O donemin Konya ve Halep valisi Celal Bey'in "Hatiralarim" adli kitabini okuyun. Milliyetci bir insanmis.
Hasan Akseki 31 Ekim 2019 03:51
Ermenileri bize karşı ABD kışkırtmıştı ama, asıl çıbanın başı İngiliz ve Fransızlar. Onlar Kızılderilileri ABD'ye karşı kışkırtınca onlar da Kızılderilileri şey yaptılar, folklorik malzeme. Tabi ABD kendi başına gelenlerden öğrenip sonra bize karşı kullandı. Biz de bundan dolayı şey yapmak, yani folklorik malzeme yapmak zorunda kaldık Ermenileri. Süryanileri birazcık folklorik malzeme yaptık, fazla yapmadık.
KARAR OKURU 31 Ekim 2019 02:01
Bu Ermenilerle dalga geçmektir.
KARAR OKURU 31 Ekim 2019 01:04
Sayın köşe yazarı, Rusya Ermeni sokırımını yıllar önce tanıdı. O ülkeye edecek lafınız var mı? Aramızdan su sızmıyor da.
KARAR OKURU 31 Ekim 2019 00:23
ABD Ermeni soykirimini Turkiyeye santaj yapmak icin kullaniyor, dogru. Karabag savasinda 630 sivil Azeri, Ermeni askerler tarafindan acimasizca katledildi. Bu olayi soykirim diye tanimliyorsaniz, 1915 tehcirinde yuzbinlerce Osmanli Ermenisinin katledilmesini de soykirim olarak tanimlamaniz gerekir. Soykirimin hukuki tanimina gore tehcir edilenler can kaybina ugramasa bile, bir devletin etnik kokeni yuzunden vatandasini tehcir etmesi soykirimdir...."Ermenistan Tasnak - Hincak komitalarinin devletidir" cumlesi de tumuyle yanlis. Tasnak partisi son secimde %4 , Hincak partisi %3 oy aldi.
KARAR OKURU 31 Ekim 2019 06:27
1
Hain ve kaddar olan adama "E Ermeni...." derdi eskiler.
KARAR OKURU 31 Ekim 2019 08:09
0
06:27...Bu ulkede Irkci kufurler cok kullaniliyor. Ermeni dolu, gavur, Rum kirmasi, Durzu, vs. Ben gencken kaba saba adamlara "Kurt" diye hakaret edilirdi. ingilizce'de de "Turk" kelimesi bazen hakaret olarak kullanilir. Davranis bozuklugu bu. insanlarin etnik kimligine veya dinine hakaret edilmez. Herseyden once safkan Irk diye birsey yoktur cunku. Olsaydi bile, kimsenin ebeveynlerini secme imkani yoktur. Kaldi ki iyi veya kotu bir insan olmanin Turk, Ermeni, Durzu, vs olmakla ilgisi yoktur.
KARAR OKURU 31 Ekim 2019 18:20
0
Zencileri kasteden Irkci bir soz de "gunduz feneri". 1970lerde Besiktas'ta Sami adli zenci bir futbolcu vardi. Bizim vatandasimizdi. Rakip taraftarlar gunduz feneri diye bagirirlardi. Bugunlerde cok sayida zenci oyuncu var takimlarda. Bu hakaret de kullanimdan dustu.
KARAR OKURU 31 Ekim 2019 12:19
0
Irkçı sözler: korkak yahudi, rus nataşa, acemi, kıro, alman domuzu, ne şamın şekeri ne arabın yüzü, ermeni d.lü, kalleş ingiliz, züppe fransız, bir dudağı yerde bir dudağı gökte (zenciler kasdediliyor),
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN