Back To Top
Mescid-i Aksa’yı gördüm…

Mescid-i Aksa’yı gördüm…

 - Son Güncelleme: 20.05.2019 Pazartesi 09:10
- A +

Mescid-i Aksa’yı Merhum Mehmed Âkif İnan gibi düşte değil, dünya gözüyle gördüm. Hayallerimden biri hakikat oldu. İçinde namaz kıldım, duvarının dibinde iftar açtım, Âkif İnan’ı rahmetle yâd ettim.  

Mecid-i Aksa’yı gördüm düşümde  

Bir çocuk gibiydi ve ağlıyordu! 

Gördüm ki, Kudüs İslâm’ın işgal altındaki üçüncü mukaddes şehri…  

Mekke’yi gördüm, işgal altındaydı. Medine’yi gördüm işgal altındaydı.  

“Kudüs’ü anladık da Mekke ve Medine’nin işgali de neyin nesi?” diyenler çıkabilir.  

Lâmı cimi yok; bulun bir Mekke resmi yahut Medine resmi. Manzaraya bakın, ama dikkatle, hassasiyetle, rikkatle.  

Bir Amerikan şehrinden ne farkları kalmış? Düşünün ve söyleyin lütfen? 

“Efendim Kâbe var, Mescid-i Nebevî var, yetmez mi?”  

İşte işgal orduları Kâbe’nin, Peygamber mescidinin kapısına kadar dayanmış. Sembollerini yükseltmiş. Emperyalistlerin çirkin siluetleri Kâbe’nin üzerine düşüyor. Kâbe görüntüsüyle gözünüze nurlandırmak, gönlünüzü cilâlamak ne mümkün? Sırf bu mu? Saltanatlarını ABD’nin desteğine borçlu Suud önde gelenlerinin işlediği cinayetlere, daha ötesi “Kâbe imamı” nam münkirin fiillerine, sözlerine bakın.  

Veyl, hakikatlere gözlerini yumarak Mekke’de Medine’de gezinen gafillere! 

Kudüs’teki işgal farklı elbette. Bu açık ve kapkara bir işgal. Her adımda kendini gösteren bir baskı ve zulüm. Mescid-i Aksa’yı her şekilde kuşatan ve yok etmeyi hedefleyen tahakkümcü ve güce tapan bir işgalci zihniyet.  

On emrin ilki: Tek Tanrı’ya tapmak. Bunlarda tanrı çok: Güç, para, iktidar… 

Kudüs dedemin toprağı. 1917’de İngiliz işgal ordusu, hain Hüseyin’in çapulcularının desteği ile bu toprakları çiğnedi.  

Hüseyin Arap İmparatoru olmak hülyasıyla Kudüs’ü emperyalistlere peşkeş çekti. Osmanlı askeri adım adım savaşarak çekildi. Ağır zayiat verdi, Anadolu’da on binlerce ocak söndü.  

Kudüs’ü Osmanlı’dan kurtaranlar kendilerine bahşedileceği ham hayaline kapıldılar. Düz mantık bunu gerektirirdi. Osmanlı çekilince, bir süre sonra İngilizler gidecek ve Hüseyin’in saltanatı hüküm sürecekti. 

Bu arada bir miktar siyonist Yahudi’nin Kudüs’e, Filistin’e göçmesinin ne kıymeti harbiyesi olabilirdi ki? Onları tükrükleriyle boğuverirlerdi! Hamileri İngilizler bir süreliğine onların gönlünü hoş etse de sonunda kendilerinin hakkını teslim ederdi.  

Kâfirden himmet beklemek! Hacaletin en şenîsi, en müptezeli! 

Hüseyin kendi gücüyle Kudüs’e sahip olmak isteseydi ve ezkaza bunu başarsaydı, belki mazur görülebilirdi. Nihayetinde bir Müslüman otoritenin yerini başka bir Müslüman otorite alırdı.  

Kudüs’ü, Arapları yüzyıllardır baskı altında tutan, sömüren Osmanlı’dan kurtarmışlardı. Bundan daha âlâsı ne olabilirdi ki… 

Oyun kurucu Hüseyin olmadığına göre olacaklar konusunda onun hükmü değil, Osmanlı’ya karşı iş birliği yaptığı İngilizlerin hükmü geçecekti ve hüküm çoktan verilmişti. Osmanlı’nın bu topraklardan çıkarılması Siyonist devletin kuruluşunun önsözü idi.  

Bu önsözü Hüseyin çözdüğü zaman iş işten geçmişti. Bayrağında haç olan İngiliz, Hüseyin’e nimetiyle perverde olduğu Osmanlı’ya ihanetini gördükten sonra kendisine ihanetine fırsat verir miydi? 

İngiliz oyunu devreye girdi: Hüseyin’i önemli kılan Mekke emirliğinin toprakları yüz yıldır bu anı bekleyen Suudlara tevdi edildi. Bir mukaddes beldeyi Haçlılara peşkeş çeken Hüseyin diğer iki mukaddes beldeden böylece mahrum bırakıldı! 

Cezası bununla sınırla kalmadı elbette, zelil ve rezil oldu. Tacını ve tahtını kaybetti, Kıbrıs’ta sürgün hayatı yaşadı. Son deminde hasta Hüseyin, Ürdün kıralı yapılan oğlu Abdullah’ın yanına sığındı. Ve cesedi öldürdüğü Kudüs’e gömüldü!  

Onun açtığı ihanet çığırından yürüyen bir hayli Arap lideri zuhur etti. Onların işlediği günâhlardan kötülükte öncülük ettiği için pay alıyor olmalıdır. Netanyahu son seçimi kazandıktan sonra şu açıklamayı yaptı “Seçimlerdeki başarımdan dolayı birçok Arap ve İslâm ülkesi lideri beni kutladı.”  

Hüseyinler çoğalıyor, lânetliler halkası genişliyor! 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 20 Mayıs 2019 23:12
YSK, iptal kararinin gerekcesini bir turlu aciklayamiyor. Hukuka uygun bir gerekce yok cunku. Hapse atilan masumlara aylarca iddianame yazamayan savcilar gibi.
KARAR OKURU 20 Mayıs 2019 19:57
Okullarimizda din dersi zorunlu, Matematik dersinin secmeli olup olmamasi tartisiliyor. Bu kafayla Bati ulkeleriyle bas edebilir miyiz? 500 yildir herseyi onlar icad ediyor, biz de alip kullaniyoruz. Bizim ne zaman bir icadimiz, katkimiz olacak medeniyete?
KARAR OKURU 20 Mayıs 2019 18:06
Şerif Hüseyin de tıpkı sayın yazarın Araplar hakkında iddia ettiği gibi İslâmı hakkıyla yaşamıyor dediği Osmanlı'ya karşı cihat ilan etmişti. Napolyon'un Mısır işgalinden beri aynı hikaye. İslâmı hakkıyla yaşamayan yarım müslümanlara karşı yine müslümanların bir kısmı yabancı güçlerle ittifaka girer. İslâmcılar İslâm tarihi sanarak ne okuyorsa acilen bırakmalı.
KARAR OKURU 20 Mayıs 2019 15:57
Evet, Kâbe'ye tepeden bakan o devasa ucube binalara olur veren zihniyetin sakat bir zihniyet olduğu açıktır. Bunlar, Hristiyan emperyalistler tarafından idare edilmeyi, Müslüman Osmanlı tarafından edilmeya tercih edenlerdir. Dinlenmek için de Hristiyan İspanya sahiline yaptırdıkları milyonlarca dolarlık saraylarına giderler.
KARAR OKURU 20 Mayıs 2019 13:24
Filistinliler, Osmanlı döneminde de Yahudilerin bağlarında, işlerlerinde çalışan marabalardı. Açın okuyunu Zeytin Dağı'nı. Her kutsal değerin istismarını yapıp ağıt yakarsınız, gücü elinize aldığınızda İsrail ile hamisi ile sarmaş dolaş olursunuz. Allah'ın dinini kullana kullana milleti dinden imandan ettiniz.
Ben 20 Mayıs 2019 11:48
Mescid-i Aksa ne zaman yapıldı? Abdullah bin Zübeyr Emevi halifelerine başkaldırıp Mekke'yi uzun süre elinde tuttu. Bu durumda Emeviler ve tebaları uzun süre Mekke'ye gidip hac yapamadılar. Kabeye alternatif olarak Kudüs'e eski Süleyman tapınağının yerine Mescidi Aksa yapıldı ve kutsallığına dair bir sürü hadis uyduruldu. O meşhur miraç hadisi de bunlara dahil. Böylece Kabe'ye alternatif bir kutsal mekan oluşturuldu. Kuran'da geçen Mescid'i Aksa uzaktaki mescit demektir ve Kudüsteki sonradan yapılmış mescid ile alakası olamaz.
Abdullah hasan 20 Mayıs 2019 09:17
Hüseyinler çoğalıyor, lânetliler halkası genişliyor!
Mustafa Yılmaz 20 Mayıs 2019 08:09
Mehmet Doğan da iftarını açıyorsa vay Türkçenin haline. Ört ki ölem.
KARAR OKURU 20 Mayıs 2019 08:26
0
Abartmayın o kadar; açmak da denir etmek de.
KARAR OKURU 20 Mayıs 2019 03:37
Kudüstekiler, ey Türkler bizi kurtarın demiyor. Çağıran yok. Kutsal topraklar falan derken elimizdeki İstanbul’dan olmayalım sonra. Beş bin sene önce Kudüs bizimdi deyip yerleşenler, 700 sene önce İstanbul da bizimdi der ve Konstantinapole geri döner. 1000 sene önce Anadolu’da bizimdi der geri döner. Bu Osmanlıcılık hayallerini bırakıp anavatana sahip çıkın. Millet Avrupa’ya kaçıyor.
Karar Okuru 20 Mayıs 2019 09:36
0
İftar, orucu açmak demektir. Oruç açılır, iftar edilir.
KARAR OKURU 20 Mayıs 2019 03:29
Emperyalistlerin çirkin siluetleri Kabe’nin üstüne çöküyor deyip suçu gene başkasına atmışsınız. Kabe’nin etrafını gökdelen otellerle çeviren Suudi yönetim. Demokrasinin olmadığı yerde krallık istediğini yapar. Olan budur. İslam ülkelerindeki yanlışlar için hep başkalarını suçlama alışkanlığını terk edin. Kabe’nin çevresi İslam alemini sarmış estetik yoksunluğunu yansıması. Melih Gökçek’in Ankara’ya abuk subuk oyuncak anıtlar, dinozorlar yapması gibi.
KARAR OKURU 20 Mayıs 2019 04:17
0
Sen yazarı biraz yanlış anlamışsın kardeş, dön başa bir daha oku.
KARAR OKURU 27 Mayıs 2019 08:52
0
Yazılanı anlamıyorsun yazar n anlatıyor sen n anlıyorsun
KARAR OKURU 20 Mayıs 2019 03:24
çok gördük .. kudüs , mekke, medine diyenleri .. başları sıkışınca ab ye abd ye gidip yaşadılar.. geç bunları ..
KARAR OKURU 20 Mayıs 2019 03:22
bizimde diyanet işlerimiz var sigaraya içtihat yoluyla haram diyo gençleri kazanmaya uğraşan hocalara( m öztürk) gibi ayar veriyo bi hz ömer gibi cıkıpta içtihaden ey türkiye müslimanları beş sene haçça gitmeyi kaldırdık bunun yerine yetim doyurun dese ya. koca diyanetsin anca içtihaden sigarayı haram yapar onoda devlet zam yapar içen imamı işten atar hacı parası yemene bomba diye düşüyo arkadaş allah bunu görmüyomu yarın bunlara sorsa tamam ben hac dedim ama bide akıl verdim dese bu diyanet ne cevap vercek ayete ramen içtihat yapcak hemde hac ko
Abdullah hasan 20 Mayıs 2019 09:19
1
Diyanete eleştyirecek bir dünya mevzuu varken durmuşsun HAC konusunu ele almışsın. Fakirlere doyurmak için hac tan önce terkedilemsi gereken binlerce harcama var, sen fırsattan istifade Müslüman sövmeye niyetlimişsin gibi direk İbadete saldırmışsın.
KARAR OKURU 20 Mayıs 2019 02:21
Kudus tarih boyunca defalarca Ibrahimi dinlere inanan devletler tarafindan isgal edilmis. Hangisi askeri bakimdan gucluyse Kudus'u almis. Bugun de Israil, Araplardan daha guclu oldugu icin onlara ait. Bu din savaslarindan da, insanlari birbirine dusman etmek icin dini kullananlardan da biktik usandik. Dindar insanlar "Allah en cok bizi sever, en dogrusu bizim dinimizdir" diye inanir. Hep bize haksizlik yaptilar, biz onlara hic haksizlik yapmadik, diye kendilerini kandirirlar.
Krr okr 20 Mayıs 2019 01:37
Kendilerini yüzyıllarca baş tacı eden Osmanlıya yaptıkları ihanetin bedeli olarak acaba diyorum Rabbim onlara gün yüzü göstermiyor mu? Bilemiyorum elbette.
KARAR OKURU 20 Mayıs 2019 03:39
4
Kardeşim, bırak bu fantezileri. Yok öyle şeyler. İşimiz Allah’a kaldıysa hep beraber dua edelim dolar düşsün.
KARAR OKURU 20 Mayıs 2019 19:48
2
Osmanli Araplari bas taci mi etmis? Hem Araplarin memleketini isgal et, yuzlerce sene zulum et, yagmala hem de bas taci ettik bize ihanet ettiler diye kendini kandir. Cocukken dinlediginiz masallari hala hakikat saniyorsunuz.
KARAR OKURU 20 Mayıs 2019 00:24
Oğlu Abdullah Kuduse ihanetinin sonucu olarak bir filistinli tarafindan Kudüs'te vuruldu.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN