Back To Top
Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu!

Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu!

 - Son Güncelleme: 04.06.2019 Salı 08:58
- A +

Yüksek Seçim Kurulu, daha önce haklarında suç duyurusunda bulunduğu ilçe seçim kurulu başkanları ve seçim müdürlerini şimdi tekrar görevlendirerek onlara güven duyduğunu ortaya koydu!

Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu dediğim bu...

***

Tarih 2 Mayıs 2019... 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz yaptığı basın açıklamasında şöyle dedi:

“Bütün belge ve bilgiler sandığın başında bir şeylerin döndüğünü, seçim öncesi ve sonrasında seçim kurullarına kadar sirayet eden usulsüzlüklerin ve kanunsuzlukların olduğunu gösteriyor. İlçe seçim kurulu başkanları liste çıkarak sandık görevlisi belirledi. İstanbul’un her yerinde organize işler yapılmış. Birileri FETÖ ile işbirliği yapmış olabilir. Biz diyoruz ki kanunun tamamen dışına çıkıldı. Önümüzdeki günlerde çok soruşturma çıkacak.”

Tarih 6 Mayıs 2019...

YSK, hukuk tarihine kara bir leke olarak geçen İstanbul seçimleri hakkındaki kararını açıkladı ve dedi ki:

* İstanbul seçimlerinin sadece Büyükşehir Belediye Başkanlığı kısmı “Bir kısım sandık kurullarının, ilçe seçim kurullarınca kanuna aykırı oluşturulması ve bu hususun da seçim sonucuna müessir olması nedeniyle...” iptal edilmiştir.

Ve...

“Kanuna aykırı sandık kurulu görevlendirmelerini yapan ilçe seçim kurulu başkan ve üyeleri ile seçim müdürleri ve diğer sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunulmasına oy çokluğu ile” karar verilmiştir.

YSK, 23 Mayıs’ta İstanbul seçimlerinin iptaline ilişkin 250 sayfadan oluşan gerekçeli kararını açıkladı. Ancak kısa kararında suç duyurusunda bulunulacağını duyurduğu  “seçim kurulu başkan ve üyeleri ile seçim müdürleri ve diğer sorumlular” hakkında YSK’nın hukuki bir girişimde bulunup bulunulmadığına dair başka bilgide yer almadı.

Ta ki 29 Mayıs’a kadar...

YSK’nın resmi sitesinde yer almayan “suç duyurusu” haberini kamuoyu Sabah gazetesinin “İstanbul İl Seçim Müdürü Fidan Şener şüpheli  sıfatıyla ifade verdi” başlığı ile duydu. Habere göre, “YSK, 31 Mart seçimlerinde kanuna aykırı sandık kurulu görevlendirmelerini yapan ilçe seçim kurulu başkan ve üyeleri ile seçim müdürlere ve diğer sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Oy usulsüzlüğünün ortaya çıkmasını engellemeye çalıştığı ifade edilen İstanbul İl Seçim Müdürü Fidan Şener ve Şişli İlçe Seçim Müdür Hatice Çelebi, şüpheli sıfatıyla ifade verdi.”

Habere göre, “soruşturma kapsamında, sandık görevlilerinin kamu görevlileri dışında atanması ve listelerin nerelerden temin edildiğini araştırıldığı” kaydedilmişti. Ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturmayı derinleştiriyordu.  (29 Mayıs, Sabah)

Yine aynı gün iktidara yakın başka bir gazete hemen hemen aynı içerikle haberi “Seçimlerde usulsüzlük soruşturması: 10 müdür şüpheli sıfatıyla ifade verdi” başlığı ile duyurdu. (Güneş)

“İstanbul seçimlerinde usulsüzlük soruşturmasında 11 seçim kurulu müdürünün ifadelerine başvuruldu.” (Akşam)

Anadolu Ajansı, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına çağrılan bütün ilçe seçim müdürlerinin isimlerini ve kendilerine yöneltilen soruları servis etti.
İsteniyordu ki, İstanbul’da seçim kurulları yanlışlık, yolsuzluk yapmış, hatta oyların “çalınmasına“ göz yummuş diye bir kamu oyu oluşsun…

Tarih 2 Haziran...

Akşam saatlerinde medyaya bu kez “YSK’dan İstanbul seçimleriyle ilgili flaş karar” başlığı ile YSK’nın soruşturma geçiren kurul başkanlarını yeni seçimde de görevlendireceği haberi düştü.

Soruşturma geçiren Şişli İlçe Seçim Müdürü Hatice Çelebi, Şişli 1’inci İlçe Seçim Kurulu üzerinden YSK’ya bir dilekçe yazarak ve soruşturma geçiren ilçe seçim müdürlerinin 23 Haziran’da yapılacak olan seçimlerde görev alıp almayacağı konusunda görüş isteyince...

Haklarında soruşturma başlatılan ilçe seçim müdürlerinin ve il seçim kurulu başkanının yenilenen seçimde görev alacakları ortaya çıktı.

Sayın Çelebi ve ilçe seçim kurulu başkanı Ahmet Vedat Güneş YSK’ya müracaatta bulunmasalar meselenin üstü kapatılmış bir gerçek gizlenmiş olacaktı.

Peki bu nasıl olabiliyor?

***

YSK, 6 Mayıs’ta ilçe seçim kurullarını gerekçe göstererek İstanbul seçimlerini iptal etti.

İlçe Seçim Kurullarının müdürleri, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının terör örgütü üyesi zanlısı ve organize suçlar savcıları tarafından günlerce “şüpheli” sıfatıyla ifadeleri alındı.

Medya, ifadeleri alınan ilçe seçim müdürlerinin haberlerinin çarşaf çarşaf haberlerini yaptı ve adeta terör suçlusu muamelesi yaptı.

Şimdi YSK diyor ki, aynı seçim müdürleri ve ilçe seçim kurulları üyeleri ile seçimlere gidilecek.

Peki, bu nasıl olacak?

Haklarında terör soruşturması başlatılan bu ilçe seçim müdürleri, başlarında soruşturma sopası sallanırken görevlerini nasıl yapabilecekler?

Şişli İlçe Seçim Müdürü Hatice Çelebi, YSK’ya yazdığı dilekçesinde şöyle diyor:

“Biz seçim müdürlerinin haklı olduğumuza, bu soruşturmadan aklanarak çıkacağımıza inancım tamdır. Ancak bilinen bir gerçek vardır. ‘Bir şeyin şüyuu vukuundan beterdir.’ Gerçek olmayan iddiaların gerçekmiş gibi söylenmesi, toplumda ciddi bir algı yaratmakta, ileride telafisi mümkün olmayacak haksız ithamlara sebebiyet vermektedir. Yenilenecek Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimleri öncesi benim ve diğer seçim müdürü arkadaşlarımın morallerinin bozulmasına sebebiyet vermiştir. Hakkımızda basında yer alan haberlerin hem şahsımıza hem de Kurulumuza zarar verebileceğini yanlış algı yaratacağını düşünüyorum. Bu yayınların kamuoyunda bıraktığı izler nazara alındığında ‘soruşturma geçiren ilçe Seçim Kurulu Müdürleri’ ile yeniden seçime gidilmesinin ne denli yerinde olduğunu sizlerin takdirinize arz ediyorum.”

İlçe Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Vedat Güneş de YSK’ya şu haklı soruyu yöneltiyor:

“Madem bu kadar suç işlemişsek, zan altındaki aynı personelle seçime gidilmesi de akıl alır gibi değildir. Hakiminden personeline kadar, bu kadar kötü niyetli olan personelin yine aynı işe devam etmesi büyük risk değil midir?

YSK madem ki son kararında “23 Haziran’da yapılacak seçimler için ilçe seçim kurulu başkanı, seçim müdürü ve seçim personelinin görev değişikliği hususunda bu aşamada yapılacak bir işlem olmadığını” açıkladı… Öyleyse niye seçim kurulu başkanları ve görevlileri oyların güya “çalınmasına” göz yummuş gibi suçlanırken YSK neden susmuştu?!

Dahası susmakla kalmayıp, YSK, bilinen 7 üyesinin kararıyla bu seçim kurulu başkanları ve görevlileri hakkında “suç durusu” yapma kararı almış, suçlama furyasını YSK da katılmıştı!

Şimdi aynı YSK, “oy birliğiyle” bu kurulların başkan ve personelinin 23 Haziran seçimlerinde de görev yapmalarına karar veriyor! Bunların değiştirilmesi için “bu aşamada yapılacak işlem olmadığına” karar veriyor!

Görüyor musunuz, siyasi irade seçim kurullarını kanuna aykırı davranmakla suçladığında, YSK da buna uyuyor, seçimleri iptal ediyor… İlgili seçim kurulları için suç duyusunda bulunacağını duyuruyor…

Seçimler istendiği gibi iptal edildi, yenilenen seçimlere aynı seçim kurulu kadrolarıyla gidiyoruz.

Soru şu:

Kendi kamu kurumlarını bizdeki kadar böyle örseleyen başka bir hukuk devleti var mı dünyada?

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 08 Haziran 2019 08:20
Elif hanım, seçim olalı iki ayı geçti, hala tartışma bitmedi, bir takım oyunlar oynanıyor, artık kına geldi. Takip etmekten bizar olduk. Şunun şurası beş yıl, beğenilmesse vatandaş tercihini değiştirir. Bu kadar korku, ihtiras, inat, kapris niye? Diyelim ki Ekrem bey göreve geldi. Zaten çok rahat çalışamaz. Emniyet, askeriye, mülkiye, maliye, yargı, istihbarat, muhtar vs güçlerinin altında icraat yapması kolay olamıyacak. En küçük kanunsuzluk durumunda Sülayman bey müdahale edecek, kayyumlar sıraya girecek. İş bu kadar basitken neden çıkmaza giriliyor? Kim ne yapmak istiyor? Anlayamıyorum.
KARAR OKURU 08 Haziran 2019 05:19
Bence soru şu olmalı; yazdığımıza inaniyor muyuz öncesi-şimdi, konuştuğumuza inanıyor muyuz öncesi-şimdi-sonrası?
Elif kaya 07 Haziran 2019 12:36
Makam tutkusunun tahribatına mani olabilmek için toplumsal duyarlık artırılmalıdır. Toplumun neme lazımcılığı bırakması, denetleme fonksiyonunu icra etmesi zorunludur. Toplum, siyasi ayırım yapmadan, ‘bizimkiler sizinkiler‘ ayırımı yapmadan konunun üzerine gitmelidir.
KARAR OKURU 05 Haziran 2019 22:08
31 Mart seçiminin zorla iptal edildiği HAK yendiği sivil darbe yapıldığı bir kez daha onaylanmıştır.
Mustafa ALSANCAK 05 Haziran 2019 16:56
Bilmem farkında mısınız? Şu son haftalarda memleket içinde belirgin bir sükunet havası sezilmekte . Bu yumuşayi her şeyden önce her gittigi yerde millete türlü hakaretlerde bulunan Bahçeli'nin susturulmuş olduğundan hissedilmektedir. İnşallah İstanbul seçimlerine tuz biber ekme gayreti içinde olmaz. Onun propaganda kampanyasına katılması Blnali Yildirim'a 3 puan kaybettirir. Akp fonksiyonerleri İmamoglu' nu tuşa getiremyecege benziyor . Yine Binali Yildirim' a yazık olacak : Üzüntü içinde Tuzla'da uygun ki villasında inzivaya çekilecek. Coşarak propaganda bile yapamıyor .
Hakan Temur 08 Haziran 2019 06:13
8
Acı büyük dimi hiç merak etme Ak parti ve MHP 23 Haziran da İmamı Kuantum Muharemin yanına postalaycak
KARAR OKURU 04 Haziran 2019 20:39
Almanya YSK yı kıskanıyor. Mesele burda başlıyor. Yedirmeyiz.
KARAR OKURU 04 Haziran 2019 19:32
Ak Parti iktidara geldiğinden bugüne bütün seçimleri Bu Ysk ile kazandıysa bundan sonraki secimlerde hakkıyla hukukuyla kazandığını düşünmem artık çok zor.
sertan 04 Haziran 2019 18:59
amerika nasa marsa otel yapacakmış şimdi rte ve akp liler başlarlar amerika bizi kıskanıyor diye yol yapıyoz batı bizi kıskanıyor der akp liler adamlar marsa otel yapacaklar kanal a izlemekten beyinleri error vermiş akp liler hala abd bizi kıskanıyor diyor.
KARAR OKURU 04 Haziran 2019 23:16
17
AKP ve RTE eleştirilmez değil. Mutlaka yanlışları da olmuştur. Ama şu CHP ve zihniyetinin bu milletin kolunu kanadını kırma dışında yaptığı olumlu bir icraatını söyleyin de bilelim. Hemen cumhuriyeti kuran parti 1930 lu 40 lı yıllarda halkımız çok mutluydu mavralarına girmeyin artık kimse yemiyor.
KARAR OKURU 05 Haziran 2019 00:43
5
CHP zihniyeti dediğiniz kişiler Öldü Öldü. 90 sene önce ülkeyi yönetmiş hiç kimse şu anda yaşamıyor. İmamoğlu'nu kendi icraatlarıyla yargılayın, 1 milyon metrekare yeşil alan yapmış, sosyal tesisler ve çocuk kreşleri yapmış Beylikdüzünde. İsmet İnönünün yaptıklarının şimdiki siyasetle ne alakası var Allah aşkına.
KARAR OKURU 04 Haziran 2019 16:38
Ysk nın kararı, seçimde çalma çırpma olmadığını bir kez daha göstermiştir. Umarım bundan sonra Erdoğan ve B.Yıldırım oyları çaldılar, iddiasından vazgeçerler, daha önceki ithamlarından dolayı da halktan ve chp den özür dilerler.
Has Parti 04 Haziran 2019 14:32
Sayın yazar böyle yazmaya devam ederseniz yakında Fetö, Dhkpc, Kızıl Tugaylar, 17 Kasım, Asala, İra, Baider Mainhoff terör örgütlerine üye olmaksızın adeta yardım etmekle suçlanabilirsiniz.
KARAR OKURU 04 Haziran 2019 14:23
Dış mihnaklar! Hep bunlar... Bizi geri bırakiler. Bizim beynimiz yoh ki anlayak. Şer güçler şer, bizi kiskaniler. Eyi bayramlar...
Mevlüt 04 Haziran 2019 13:27
Rezalet bir karar.
E.K 04 Haziran 2019 13:03
YSk bir varlik gosteremedi secimin iptali konusunda....Bu kurumun basindakiler niye istifa etmiyorlar? Anlamak mumkun degil...!
KARAR OKURU 04 Haziran 2019 12:20
HANGI HUKUK DEVLETI?
Erzincanli 04 Haziran 2019 11:41
Rezalet !!!! Artik utanma duygusuda kalmamis. Nereye gidiyoruz ?
KARAR OKURU 04 Haziran 2019 11:13
YSK bu kararı Reis'e rağmen veremez. Seçim iptalini SABRIMI TAŞIRMAYIN diye iptal ettirmedi mi! Millet de YSK bunu hata ile yaptı sanıyor.Bu YSK nın görevini RTE neden uzattı sanıyorsunuz. Peki bunun anlamı ne. Anketler berbat. Seçim yapılacak kazanamıyacaklar. Yeniden iptal ettirme gerekçesi.Yallah yine seçim. Bir daha, bir daha BİZLE EĞLENECEKLER. Adamlar da utanma ar kalmadı ki.. Ülke ateşe gidiyor.İşgal yıllarında bakın bakalım kaç kere hükümet değişmişti. Aynı günleri yaşıyoruz.
KARAR OKURU 04 Haziran 2019 10:49
Hukuk devleti mı? Güldürmeyin Elif hanım,ağlarken gülüyoruz gören ''deli mi bu adam''der.
KARAR OKURU 04 Haziran 2019 10:03
Son cümledeki soruya cevap: "Bizde kurum değil kişi esastır. Hep öyleydi."
KARAR OKURU 04 Haziran 2019 09:55
Bugün o sandık görevlilerinin görev almasında sakınca yok diyen YSK, yarın İmamoğlu yeniden kazandığında aynı sandık görevlilerini gerekçe göstererek seçimi bir kez daha iptal ederse hiç şaşırmayın. Nasılsa kendisini hukuka değil iktidar partisine bağlı hissediyor artık ...
KARAR OKURU 04 Haziran 2019 09:45
Yok.
KARAR OKURU 04 Haziran 2019 09:40
YSK'nın son kararı, daha önce verdiği seçimin iptali kararının hukuki gerekçelere dayanan bir karar olmadığını dolayısıyla İmamoğlu'na büyük bir haksızlık ve Türk milletinin iradesine büyük bir saygısızlık yapıldığını net bir şekilde ortaya koymuş oldu.
KARAR OKURU 04 Haziran 2019 08:06
Sandık kurullarının bir suçu yok seçimin iptali zoraki baskı ve siyasi bir karardı sen gel bir zarfın içinden çıkan 4 pusuladan birini iptal et olmaz böyle bişi
av.sdk 04 Haziran 2019 07:44
ne iktidar ne muhalefet ne hukuk...hepsi ile oynayan bir küresel mekanizma, sizi siz değil biz yönetiyoruz mesajı veriyor.Zavallı türk halkı ile alay ediliyor.Birbirine saldırmaları için ne gerekirse yapılıyor.Halkımızın halen uyanamıyor olması çok ilginç.Beyinlerimiz harap olmuş olmalı ki, aşırı saçmalayıp duruyoruz.Bu yaşadığımız haller, hiç bir vatan evladının işine gelmez ve bunu yapmaz.Bu direkt olarak türkiyeye saldırıdır.Aynı meclise ve orduya saldırdıkları gibi, şimdi de yargıya saldırıyorlar.Bunların anlamı budur.Dikili taşımızı bırakmamak için karar vermişler.Uyanırsak ne ala.
Denge 04 Haziran 2019 09:32
0
Bırakınız bu manasız komplo teorilerini. YSK'ya bu yanlış kararı kimin aldırdığı ortada değil mi? Kim dayattı bu kararı, CIA mi? Kendi yetersizliklerimizi, zaaflarımızı dış güçlere bağlama manasızlığından ne zaman kurtulacağız. Kim size yargıyı bu hale getirin diye baskı yaptı? Kuvvetler ayrılığını kendi elimizle mahvetmedik mi? Bunun adı 'dış güçler masalı' derler. Geçiniz efendim.
KARAR OKURU 04 Haziran 2019 11:47
2
Dikkati yanlış yere çekme ! senin,suçunu gizlemeye çalıştığın iktidar bunun sorumlusu.işine gelmedi İstanbuldaki rantı kaybetmemek için seçimi iptal etti.olsun sen yinede oyunu ona ver çünkü senin gibilere güvenip bu işlere kalkıyor. sende bırak bu teraneleri kimse yemiyor.
KARAR OKURU 04 Haziran 2019 12:45
0
Tabi tabi hükümet herzamanki gibi magdur ve masumdur.. !
KARAR OKURU 04 Haziran 2019 07:39
guguk devleti
KARAR OKURU 04 Haziran 2019 07:20
her ne pahasına olursa olsun seçimler yenilenmeli ve biz kazanmalıyız anlayışı...ve bunun sonuçları..
KARAR OKURU 04 Haziran 2019 11:44
2
Seçime bulaşmış zerre misgali leke yok. Seçimi İMAMOĞLU anasının ak sütü gibi hakkıyla, helalinden kazandı. Madem egemenler hazmedemediler, denetimlerine aldıkları yedek hakimlere seçimi yenilettiler. Bize düşen vazife 23 Haziran'da onlara tarihi bir yenilgi tattırmak. Yenilebileceklerini unutamayacakları bir farkla gözlerine, beyinlerine sokmak. Umudumuzu yitirmek yok. Her şey çok güzel olacak.
KARAR OKURU 04 Haziran 2019 07:17
Tebrik ederim.
KARAR OKURU 04 Haziran 2019 06:55
Ak Parti de durumdan rahatsız olduğunu beyan ettiğine göre, bu kaosun fitilini kim ateşliyor? Elif hanım herkesin zaten farkında olduğu şeyi değil, varsa bilginiz bu konuyu aydınlatın. Gazetecilik burada devreye girer sanırım.
KARAR OKURU 04 Haziran 2019 06:50
YSK seçim kurularina tekrar görev vererek aslinda seçimlerde usulsuzlük falan yoktu iktidar istedi biz de iptal ettk mesaji veriyor
Abuzer 04 Haziran 2019 06:01
Peygamberimiz'in Bedir'de yaptığı "Allah’ım! Bu bir avuç mücâhidi helâk edersen, artık sana yeryüzünde ibâdet edecek kimse kalmaz!" duasını Allah'a kendilerini yardımsız bırakmayacağı imanı ile söylenmiş yakarıştır.Çünkü Allah iman edenleri hakkında şüphede bırakmaz.! İstanbul'u elde tutmak için, bu kadar yalan, iftira atan, insanların şeref ve haysiyetini, hakkını, emeğini çalanları eğer cezalandırmaz ise, Allah'a iman ve güvenenler hayal kırıklığına düşer. Allah bunu bizlere yapar mı! İnanamam. Allah ile aldatan Fetö ye ne yaptı gördünüz!
KARAR OKURU DEDE 04 Haziran 2019 06:05
Aslında ilçe seçim kurullarının hatalı olmadığını kabul ediyorlar.biliyorlar.baskıyla öyle bi karar aldıklarının itirafı bu.yani ortada seçim iptalini gerektirecek bi şey yok
KARAR OKURU 04 Haziran 2019 05:09
Bırakın yapsınlarki akp tekrar kaybedince tekrar çamura yatmaya sebebleri olsun.
KARAR OKURU 04 Haziran 2019 05:03
Bilmiyorum kafam çok karışıyor.
KARAR OKURU 04 Haziran 2019 05:03
Yine İmamoğlu alırsa yine iptal etmek içinmi yapıyorlar. Bu ülke nasıl komedi filmi senaryosu bulamıyor şaşıyorum. Hapse girmeyi göze alıyorsan,al sana bir komedi filmi.
KARAR OKURU 04 Haziran 2019 04:13
Hukuk devleti oldugumuzu da nerden cikardiniz Sayin yazar? BiZ HUKUK DEVLETi DEGiLiZ. Hukuk devleti olmadigimiz icin de pehriz yaparken lahana tursusu da yeriz. YSK da tum yargi sistemimiz gibi talimatla hareket eden bir iktidar organidir. Secimin iptali tarihimizde kara bir lekedir, gelecek nesiller tarafindan ibretle hatirlanacaktir ama iktidarin hic umurunda degil gelecek nesiller.
Şahin 04 Haziran 2019 13:40
0
İktidarin yeni nesiller umranda, ama sade kendi nesiller. Bunlar da artık zaten sorgulamıyor, sade biat ediyorlar. O yüzden sorun yok.
KARAR OKURU Ahmedâ 04 Haziran 2019 03:54
Demokrasi, insan hakları, hukuk çıtalarını hızlı yükseltiyoruz. Bu aşırı hızda olur böyle önemsiz kazalar.
nedim 04 Haziran 2019 03:47
hukuku kendine ait olmayan bir devlet ancak böyle bir devlet olabilir...bilinçli kasıtlı art niyetli hukuk katliamları ard arda devam ediyor..halkımız ile alay ediliyor...pes
Mustafa ALSANCAK 04 Haziran 2019 03:33
Bu İstanbul belediye seçimleri artık cumhurbaşkanlığı seçimine giriliyormuş gibi bir hava içinde Tüm Türkiye’de konuşulur bir hale geldi. Genel düşünce ve halkın kimin seçilmesi hususundaki beklentisi E. İMAMOĞLU OLARAK DİLLERDE DOLAŞIR HALDEDİR.Sn B. Yıldırımın seçimleri kazanacak bir bekleyiş içinde olmadığı da bir gerçektir. YSK NASIL OLUYORDA daha önceki seçimde yapmış olduğu SANDIK KURULU TEŞKİLİNDE YApmış olduğu HATAYI devam ettirme eğiliminde olabiliyor? Yoksa bu adamlar İstanbul’u İmamoğlu’na koyurmıyacak mıdırlar!
Mahsuni 04 Haziran 2019 02:12
Normaldir Cok sasirmamak lazim ablacigim ..!
KARAR OKURU 04 Haziran 2019 02:07
Hukuk var mı ki örselensin. Bu şarkı böyle bitmemeliydi.Maalesef!Bize hakikât gibi gösterilen çoğu şeyin tezgâh olduğuna inanan bir nesil geliyor. Onları hakikâta inandırmak bile artık çok zor. Bu vebal çok ağır.
KARAR OKURU 04 Haziran 2019 02:05
Şimdi akp ve ysk iptal gerekçesini halka nasıl anlatacak merak ediyorum
Furkan 04 Haziran 2019 08:57
0
Akp'nin ve reisin bir inandıiriciliginin kalmaması değil beni üzen,devlete güven kalmadı kardeşim;asıl üzerinde durmamız gereken mesele bu..
KARAR OKURU 04 Haziran 2019 19:07
0
YSK bizi kandirdi dese isler cozulur be yaaa...
MAHZUN MUHAFAZAKAR 04 Haziran 2019 01:54
YSK için söylenecek söz; "Denizi geçip derede boğuldu."
TEZAT 04 Haziran 2019 01:51
Yavuz Sultan Selim, döneminde “Dilerim Allah’tan Yavuz’a vezir olasın.” sözü bir tür beddua olarak söylenirdi. Çağımızda modern beddualar şu şekilde olurdu herhalde. “Dilerim Allah’tan RTE’ye başbakan olursun.”, “Dilerim Allah’tan Milli Eğitim Bakanı olursun.”, “Dilerim Allah’tan İzmir ve İstanbul BBB adayı olursun.”, “Dilerim Allah’tan İstanbul seçiminde YSK, İl ve İlçe Seçim Kurulu’nda görev alırsın.”
ati 04 Haziran 2019 01:50
değmezdi diye düşünüyorum! yazık...
hukuk //devleti 04 Haziran 2019 01:27
uhu, ahu,kuka,hulk,hak,kok,koku,kik,ulu,huşu gibi sözcükler çıkıyor, bir harfi joker olarak kullanıyorsunuz...eee canım artık ,,, devleti ,,, sözcüğünden de siz türetin efendim, başka sözcükleri. benden bu kadar sayın çakır...
KARAR OKURU 04 Haziran 2019 00:57
Memlekette örselenmeyen,itibar kaybetmeyen birşey mi kaldı sanki?
KARAR OKURU 04 Haziran 2019 00:51
Çalınan hiç bir oy yok. Çalınan ve haksız ve hukuksuz bir şekilde iptal edilen bir mazbata ve seçim var. Allah Ekrem İmamoğlu'nun yar ve yardımcısı olsun. İnşallah çok daha yüksek bir oy farkıyla seçimi tekrar kazanır.
KARAR OKURU 04 Haziran 2019 00:53
Aynı müdürleri Ak parti mi görevlendirdi. Ya da görevlendirmesini mi istedi.
Şahin 04 Haziran 2019 13:44
1
AKP iktidar olduğunu, bütün devlet kurumlara sözünü gecirebildiğini unutmuşunuz... AKP yerine tabii Erdoğan da yazabilirsiniz.
musto 04 Haziran 2019 00:40
Seçim kurulları doğruyu söylüyor. Aynı yasayla Cumhur başkanını seçtiler ne dönüyorsa YSK dönüyor karakaşları kara gözleri için süreleri 1 yıl uzatılmadı seçim yapılırken mühürsüz oyların kabulü muhalif partiler bu sefer işi sıkı tuttular atı alıp kaçamadan yakalandılar.Yaşadıkca daha ne cinlikler göreceğiz.
KARAR OKURU 04 Haziran 2019 00:28
Bir hukuk devleti kendi kamu kurumlarini "boyle orselemez", Turkiye bir hukuk devleti olmadigi icin kendi kamu kurumlarini "boyle orseliyor".
KARAR OKURU 04 Haziran 2019 05:10
2
Örselemek çok kibar kalır bu akp’nin memlekete verdiği zararların yanında.
KARAR OKURU 04 Haziran 2019 15:51
1
EK: Nedenini de aciklayalim: hukuk devletinde hukuk herkesi baglayan en yuksek degerdir. Iktidar dahil herkes hukuksal kurallara uygun/gore davranir. Dolayisiyla kurum ve kurallar orselenemez. Otoriter rejimlerde ise en yuksek deger hukuk degil, iktidarin/iktidardakilerin (ulkenin degil) cikarlaridir. Iktidardakiler hukuka islerine geliyorsa uyarlar, gelmiyorsa uymazlar; hukuku kendi cikarlarina gore egerler, bukerler, yamulturlar. Dolayisiyla kurallari ve kurumlari surekli orselerler...Tabii boyle bir iktidar ve ulke de eninde sonunda cokmeye mahkumdur...
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN